Klassementsproef drukte de prestaties der Nederlandse Rallye-rijders LE RADIO Kees Broekman benaderde het wereldrecord 5000 meter! Non-league-club Yeovill town schakelde Sunderland uit Alcmaria De strijd om het Gouden Kruis npioenschap lopt sn verdiende an gelijk spel NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD -Zaterdag 29 |anuari 1949 PAG. 5 Coupe des Dames voor Nederlandse dames Gatsonides won Coupe de la Riviera Ondanks val won Fanny 80 m. horden Goede start van S.R.C. TENNIS West-Europese Beker Protest had succes Nieuw zwem record van Kievit Blokkers won in tweede helft Lager geplaatste clubs weerden zich best! oor A.F.C. inging, gaf ee een goede kans. >te schare A.F.C.-sup- t beslag wisten te leg- e zege van Zeevogels ivrediging hebben ge en strijd om de leiding g van alles mogelijk, r zijn beide doelen dan naar toch krijgt AFC /erwicht, wij noteren in Huiberts, dat net en Tijm die tegen de ammer was_,het dat en- ;els-spelers een weinig n spelen, wat verschei- schoppen tegen hen scheidsrechter hield ad door beide grens- iouwtjes strak, Het AFC iat door te kort spel ten opleverde, werd af rbroken door Zeevogels malen goede aanvallen een 'dezer weten zij ijd het winnende doel- iren. 21. Dit brak de ontnam aan AFC de kampioenschap. peelde een goede wed de voorhoede was niet ;enoeg om de meerder- overwinning om te zet- V was de achterhoede oei van de ploeg. Spe- stekende werk van kec- mag met ere genoemd aanval is voor Limmen, wordt corner gewerkt, or de stevige bries komt seds weer terug. Ook :rt het en een scherpe de rechtsbuiten gaat 'er de lat. Limmen-aanval schiet (aar gehinderd in moei- op doel. Het geluk is want de bal verdwijnt te hoek (10). kt dan spoedig gelijk. :htsbuiten de bal goed speeld, passeert hij kee- met een scherp schot ;e goede aanvallen van irden door de CSV-kee- nschadelijk gemaakt. En s dan een mooie omhaal reijers de bal intipt, is e keeper, die een zeker oelpunt voorkomt, ist met de wind tegen ïen toch het beste van spoedig maakt van der 1 van, maar dit doel- wegens hinderen van de inuleerd. gaat dan een tijd lang iet wisselende kansen, erdedigingen hebben er op. Bij Limmen zijn het akker en de beide kant- stekend werk verrichten Boot en de Heer. Dan 3n weer meer in de aan- ïun voorhoede heeft in gebrek aan een goed ridvoor. die kansen weet voor zijn medespelers, meerderheid in 't veld n ook 11. rs dong Zaterdag en >pen tafeltenniskam- Jaarbeursgebouw te an de zaal tijdens de voorste tafel de En- met de Fransman en Lanskoy. t oost-Duitsland de dupe i van de Moskou-terreur. i somber is daar het be- nillioenen. Zij zijn ver- pathisch. Doch allen ho- ons niet in de steek", arbeider aan het Ber de Telegraf. Laat ons steek! Berlijn is voor de die in de sovjet-zone hoopgevende fakkel, de vrijheid. Zou deze eens sn zou de duisternis, die de sovjet-zone hangt, orden. Het zou het einde van het laatste restje aan de bevolking der zich nog in vertwijfe- impt. EINDE. titeld: ht-romantische sfeer, seien na de ietwat n eindigende „docu- :al niet hinderen, nu c een zomerse inslag! STERRIT MONTE CARLO DE UITSLAG van de sterrit naar Monte Carlo is een verrassing geworden, immers, de resultaten van de klassementsproef druk ten hun stempel xo sterk op de onderlinge klasseringen, dat grote verschuivingen niet uit konden blijven enhetgeen toch minder juist mag worden genoemd, degenen, die zonder strafpunten na de zware reis Monte Carlo waren binnengeko men, vlogen, op een enkele uitzondering na, met vele, soms met tientallen plaatsen naar beneden en zij, die route- of wa- genstrafpunten op hun wedstrijdboek hadden staan, toen zij de 3.000 km. hadden afgelegd, vlogen door hun behendigheid en stuurmanskunst in de 17 km. klassementsproef met vele tiental len plaatsen omhoog. De verhoudingen zijn zo scheef komen te liggen, dat b.v. van de eerste zes in de einduitslag alleen Trevoux-Lesurque, de winnaars, ook zonder strafpunten de rit van Lissabon naar Monte Carlo hebben volbracht, maar dat was niet het geval met de tweede prijswinnaars, met de derde prijswinnaars, met de nummers 4, 5 en 6. O.i. behoort een klassementsproef te Monte Carlo in de eerste plaats gereden te wor den tussen hen, die zonder straf punten zijn aangekomen, ten einde tussen de ex-aequorijders alsnog de prijzen te kunnen verdelen organi seert men de sterrit op deze wijze, dan blijft de rallye hoofdzaak en de klassementsproef een noodzake lijk kwaad. Nu is de prestatie in de sterrit zelf een stuk in waarde gedaald, het accent is te veel ge legd op de snelheids- en betrouw- baarheidsrit. Nederland mag overigens rn deze sterrit niet klagen. Gravin van Limburg Stirum won met haar tochtgenoten Mevr. Stahl en Mevr. van Puyenbroek de eerste prijs In de coupe des da mes. Het was voor de 14e keer, dat deze coupe ter beschikking stond en het is voor de eerste maal dat een Nederlandse equipe deze bijzondere prijs behaalde. Maar Mevr. van Limburg Stirum verdient met haar Ford nog meer lof. immers zij was alle andere Ne derlandse equipes, onder wie zich de beste automobilisten van ons land bevonden, de baas. Trouwen*, met haar elfde plaats in het alge meen klassement dwong zij in dit internationale gezelschap respect ALKM. BOYS—TERRASVOGELS De Alkm. Boys speelden een vriendschappelijke ontmoeting te gen de Terrasvogels. Voor de rust wisten de gasten de leiding te nemen, maar na de hervatting kwamen de Boys opzet ten en met twee doelpunten van Bakker en één van v. Dok kwam het einde met een 31 zege voor het met vier invallers spelend Boys-elftal. Uitslagen Gouden Kruis- voorronde F.: Meerv. A. 2—ZFC 6 11 J.: Alkm. B. 3—Meerv. A 1 10 SVA 1—Randers 2 Randers 2 teruggetrokken Uitgeest 1—RKAFC 2 3—0 K.: H. Boys 2—J. Holland 2 32 Reiger Boys 1—SVW 2 afgel. L: Duinranders 1—Alcmarla 5 0—2 Vios 2—SSV 1 3—1 SchoorI 2Alkm. Boys 4 31 M: Kolp. Boys 1—J. Holland 1 afgel. HSV 2Gr. Schermer 1 0—5 DTS 3—RK AFC 3 ultgest N: St. Victor 1—Alcmaria 4 afgel. Hugo Boys 1—HOSV 1 1—0 DTS 2—SVW 1 0—3 O.: Aartswoud B. 1—DWB 2 4—3 WWW 1—Urscm 3 4—1 MOC 2Grasshoppers 3 12 P: Grashoppers 2—RKWS 1 31 Spartanen 1Alw. Forw. 2 18 St Bavo 1—DWB 1 2—2 Q: Hollandia 3—NOC 1 1—1 Woudia 1—MFC 1 3—3 RKEDO 1Blokkers 1 afgel, HOSV 2—St. Victor 2 1—1 Oosthuizen 2Spartanen 2 afgel. Sporters 3—Woudia 2 afgel, S: Oosthuizen 1—MOC 1 afgel. Blokkers 2—Ursem 1 41 Alw, Forw. 3—Sporters 2 afgel T: Zwaagdijk 2Andijk 3 afgel. ALC 2Sijbekarspel 2 afgel, VVW 3Westfrisia 5 afgel. Valken 1—KGB 1 0—0 gestaakt na half uur (beenbr.) RKDVO 1Strandvogels 1 afgel. V: Dindua 2—Westfrisia 4 SEW 2—Zwaagdijk 1 KGB 2—Valken 2 W: Zouaven 2—Twisk 1 Andijk 2—ALC 1 MFC 2—VVW 2 Tex. Boys 1—Texel 2 I Texel 3Tex. Boys 2 Oosterend 1-Cocksdorp 1 Sint Boys 1—WGW 2 Geelzwart 2—BKC 3 Wh-on 2—Oudesluis 3 BKC 2Oudesluis 2 Schagen 3—SRC 2 ZAUJ—Kaagvogels 2 (6/2) Petten 2—Fievo 1 £2,0 Zelo 2—Dirkshorn'2 VZV 2Winkel 2 BB: Flevo 1—Winkel 1 Nw Niedorp 2-Wiron 1 Hollandia T. 1— c. Zelo 1 WGW 1VZV 1 SRC 1—Kaagvogels 1 Geelzwart 1—HRC 4 Dirkshorn 1—ZAP I (6/2) Schagen 2-Petten 1 Watervogels 2—Vios 1 af en algemeen was men vol lof over deze opvallend fraaie presta tie van het drietal Nederlandse dames. Deze equipe won voorts de K.N.A.C,-beker voor de beste Ne derlandse verrichting, de onlangs beschikbaar gestelde In memoriam van Wickevoort Crommelin-beker, een speciale beker van de sport- commissie van de K.N.A.C., de Ford-trophy en de Gatsonidesbeker. Zaterdagavond laat waren nog maar 20 uitslagen bekend, hetgeen niet te verwonderen viel, aange zien talrijke protesten moesten worden behandeld inzake het tijd- opnemen bij routecontroles en puzzles, welke zich bij de klasse mentsproef hadden voorgedaan. Ook de equipe Gatsonides-Ba- rendregt met Hillman heeft veel succes gehad. Onze landgenoten eindigden op de 17e plaats in het algemeen klassement, maar bezet ten de eerste plaats In de tussen- klasse, die van 750 tot 1500 cc, waarmede zij de fraaie coupe de la Riviera wonnen. Naar Jihans definitief is bekend geworden, zijn 11 Nederlandse equipes zonder strafpunten te Monte Carlo aangekomen van de 28 die uit de verschillende steden zijn i gestart. Niet minder dan 40 procent van de Nederlandse deelneming heeft de rit dus vlekkeloos beëin digd. Maar hoe geheel anders zien de cijfers voor alle deelnemers er uit. Naar bekend zijn er 203 equi- pes gestart en van hen zijn er slechts 41 met een blanco straf register te Monte Carlo gearri veerd, d.w.z. 20 procent. Deze cij fers spreken duidelijke taal ten aanzien van de voortreffelijke pres taties, welke de Nederlandse deel nemers in de eerste naoorlogse rallye hebben gedemonstreerd. De elf strafpunt-loze Nederlanders zijn Verkamman van Keulen (Vaux- hall), Wittkampf (Chevrolet), Mut- saerts (Hillmann), van Beeck Cal- koen (Ford), Mevr. A. Gravin van Limburg Stirum (Ford), Feitz (Chrysler), Reichmann (Bentley), Goedhart (Volkswagen), Gatsoni des (Hillman), van Splunter (Ri- iey) en dr. Sprenger van Eyck (Chevrolet). De einduitslag luidt: 1. Trevoux-Lesurque (Frankrijk) met Hotchkiss 792,6 punten start plaats Lissabon. 12. Gravin A. van Limburg Stirum-van Vreedenburgh (Nederland) met Ford, 757,4 pun ten, startplaats Monte Carlo, win nares coupe des dames. 17. Gatsoni- des-Barendregt (Nederland) met Hillman-Minx 749,6 punten, start plaats Monte Carlo, winnaar twee de categorie, 750-1500 cc. coupe de la Riviera. Mevr. van Limburg Stirum was de heldin van de dag, de held was ongetwijfeld Trevoux, die nu al voor de derde maal in een winnen de equipe zat. In 1934 vormde hij met Gas een team en met Hotchiss zegevierde hij, komend van Athene. In 1939 reed hij ook met Lesurque, had wederom Athene uitgekozen en zegevierde met zijn Hotchkiss voor de tweede maal. In dat jaar evenwel werd de eerste plaats ge deeld met het paar Paul-Contet (Delahaye). Tien maal is Trevoux in de rallye Monte Carlo uitgeko men, drie maal werd hij eerste, twee keer tweede en twee maal derde. CUIDO GEZELLE- HERDENKING TE NIIMECEN Naar aanleiding van de 50e sterf dag van de Vlaamse dichter Guido Gezelle gaf prof. dr. F. Bauer, hoogleraar in de Nederlandse en de Algemene Letterkuhde aan de Universiteit te Gent, gastcolleges aan de R.K. Universiteit voor de studenten. Gisteravond hield prof. dr. Bauer in de aula der R.K. Uni versiteit voor een groot gehoor een openbare rede over „Guido Gezelle en de dood". De Gentse hoogleraar schetste de betekenis van Gezelle voor de culturele verheffing van zijn geliefd Vlaanderen. BERDOS NIEUWE NIEDORP 5—2 Onder flinke belangstelling speelde Berdos thuis tegen Nieuwe Niedorp en heeft zij beide puhten weten te behouden. Direct na de start zitten zij voor het doel der gasten en moet de keeper hande lend optreden. Steeds komen ze te rug en wordt de druk zo hoog dat succes niet kan uitblijven. Het is Bos, die uit een snelle ren, de serie opent. Even later weet Jaap Schmidt er 20 van te maken. Steeds ontstaan er hachelijke mo menten voor het doel der gasten. Berdos gooit de stugge verdediging geheel uit elkaar en het gevaar voor N. Niedorp komt zowel van rechts als van links. Even, nog voor de rust aanbreekt is het weer Bos die in zeer moeilijke positie het derde doelpunt scoort. Na de thee hetzelfde speltype en Bijwaard is degene, die er 40 van maakt, waarna Bos de serie besluit met 't vijfde doelpunt. Met deze voorsprong dacht Ber dos rustig te zijn. Nieuwe Niedorp speelt echter enthousiast verder en weet het spel te verplaatsen. Met een snelle ren -van de ftiidvoor be sluit hij met een keihard schot on houdbaar voor Piet. Enige corners is het resultaat en na 'n schermut seling verdwijnt de bal nogmaals in 't net. 52. Met deze stand komt het einde en kan Berdos op 'n prima wedstrijd terug zien. Alle spelers waren in vorm, en opval lend was het goede plaatsen, dat ze deden. Zij kunnen dan ook de rest van de wedstrijden met 'n gerust hart tegemoet zien. ENGELSE CUP Slijkhuis fweede te Madison Op de Internationale Indoor-wed- stvjden in Madison Square Garden te New York, werd Slijkhuis met miniem verschil tweede op de mijl. De Amerikaan Gehrman, die won, noteerde eenzelfde tijd als onze landgenoot, namelijk 4 min. 9.5 sec. PROGRAMMA De' ministers van Buitenlandse Zaken van de Beneluxlanden en die van Engeland en Frankrijk zijn Donderdag voor een driemaandelijkse vergadering in Londen bijeengekomen. De Luxemburgse en Neder landse delegatie tijdens deze vergadering. Zittend, 2de van rechts, Minister D. U. Stikker en aan zijn linkerzijde Baron A. W. C. Ben- tinck van Schoonbetel, raadsman van de Nederlandse Ambassade te Londen! SCHAATSEN 0—ft 4—3 6- o—in afg. 3—4 1—0 0—2 2—0 1—2 4—1 2—3 2—2 0—0 uitgest 3—3 4—3 5—4 1—1 affgek. 3—1 1—4 4—1 0—1 uitoost 2—4 2—3 DINSDAG I FEBRUARI HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws, 7.30 Piano. 7.45 Mor gengebed, 8.00 Nieuws, 8.15 Pluk de dag, 9.00 Lichtbaken. 9.30 Sympho nic orkesten, 10.00 Voor kleuters, 10.15 Kamermuziek, 10.40 Schoolra dio, 11.00 Muziek houdt fit, 11.30 Als de ziele luistert, 11.40 Orkest, 12.00 Angelus, 12.03 Viool, 12.30 Weerpraatje, 12.33 Zangplaatjes, 13.00 Nieuws, 13.25 Septet en tenor, 13.45 Kamermuziek, 14.30 Onder ons, 15.00 Muziekcursus, 15.30 Luch tige klanken, 16.00 De Zonnebloem, 16.30 Ziekenlof, 17.00 Na schooltijd, 17.15 Piano en orgel, 17.30 Lang zullen ze leven, 18.00 Bariton en piano, 18.20 Sportpraatje, 18.30 Voor de strijdkrachten, 19.00 Nieuws, 19.15 Guitaarkwartiertje, 19.30 D i t is leven, 20.00 Nieuws, 20.05 De gewone man, 20.12 Hoorspel, 22.37 Actualiteiten, 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuws, 23.15 Maria gezangen. HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Gramofoonmu- ziek, 8.00 Nieuws, 8.15 Varia, 9.00 Gramofoonmuziek, 9.35 Aubade, 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Viool en clavccim- bel, 11.30 De Wekker, 12.00 Hawai- ianmuziek, 12.30 Weerpraatje. 12.40 Piano en vocaal ensemble, 13.00 Het Nieuws, 13.20 Ensemble, 14.00 Met naald en schaar, 14.30 Kamerorkest, 16.15 Koor, 16.20 Berroemdc com- -ponisten, 16.40 De Schoolbel, 17.00 Kinderkoor. 17.30 Ensemble, 18.00 Nieuws, 18.15 Piano, 18.30 Gramo foonmuziek, 19.00 Strip. 19.10 Soliste met koor en orkest, 19.15 Vlotter Frans, 19.30 Kamermuziek, 20.00 Nieuws. 20.15 Bonte avond. 22.00 Populaire parade, 22.30 Duetten- avond, 23.00 Nieuws, 23.15 Avond concert. De leider van de Nederlandse ploeg, dr. ir. A. F. van der Scheer, heeft' zich veel moeite getroost om een internationale wedstrijd te or ganiseren tussen een aantal rijders van diverse landen, die op de baan van de Schlittschuhclub Davos oefenen voor de aanstaande Euro pese kampioenschappen. De bedoe ling was een vijflandenwedstrijd tussen Nederland, Hongarije, Italië, Zwitserland en Engeland met elk land vier rijders. Maar Jan Lange- dijk kon niet meerijden, aangezien hij enkele dagen geleden bij een botsing gevallen was en een lichte bloeduitstorting in het been had opgelopen. Op de 500 meter werd de Hon gaar Janos Kilian eerste in 44,5 sec. gevolgd door zijn landgenoot Cor nel Pajor met 44.6 sec. Derde was Wim van der Voort, die de verras send snelle tijd van 45.1 sec. no teerde. De vorige week in een on derlinge wedstrijd kwam van der Voort al op 46,2 sec., terwijl zijn persoonlijk record t°t nu toe stond op 48,3 sec., gemaakt het vorig jaar bij de Europese kampioenschappen te Hamar. De Italiaan Musolino was vierde met 45,4 sec., een nieuw Italiaans record. En Broekman? Voor hem werd 46 sec. precies genoteerd. Hij startte als eerste, reed volgens de instructies heel licht en uit zijn prestatie van heden is wel gebleken, dat bij een beetje gunstige loting onze landgenoot bij de Europese kampioenschappen zeker onder de 46 seconden kan komen. Tenslotte reed Huiskes de 500 meter, maar hij had de pech, na een snel begin, in de laatste bocht te vallen, zodat hij in 53,4 sec. binnen kwam. Op de 5000 meter behaalden onze drie landgenoten hun grote succes sen. Voor Broekman had de heer van der Scheer een schema van 8 min. 15 sec. samengesteld en in dien men weet, dat het wereld record op 8 min. 13,7 sec. staat, op naam van Aake Seyffarfh, dan is In een wedstrijd over 100 yards, Zaterdag op de baan van Leeder- ville gehouden, kwam Fanny Blan- kers-Koen ten val waarbij ze ont vellingen aan haar knieën opliep. Fanny had een goede start en nam de leiding, doch na 50 yards kwa men Verna Johnson uit West- Australie en Shirley Strickland met haar gelijk. Het leek er op dat de Australische meisjes een goede Jeans maakten op de zege toen Fanny kort voor de finish viel. Verna Johnson won de race met mi niem verschil voor Shirley Stric- land. Aan de Nederlandse athlete werd aangeraden rust te nemen tot ze weer in Melbourne zou zijn. Na haar val kwam ze echter op de 80 meter horden uit, die ze won in 11.5 sec., een zeer goede tijd'. Te voren had ze het hoogspringen ge wonnen met 1 meter 473. het duidelijk, dat hier alles zou meelopen. Een serieuze poging zou worden gedaan dit record te ver beteren. Welnu Broekman reed de 5000 meter in de tijd van 8 min. 16,3 sec. en dat brachi hem op de tweede plaats der wereldranglijst aller tijtien, althans op deze afstand. Met zijn tijd van 8 min. 16,3 sec. op de 5000 meter heeft Broekman thans 195.65 punten over de 4 klas sieke afstanden. Hij is nu Jan Lan- gedijk, de beste Nederlandse rijder van alle tijden, dicht op de hielen gekomen, want de Langendijker staat op 194.99 punten. Nog slechts 0.66 punten scheiden Broekman van zijn concurrent. Yeovil Town, de enige non-league club die nog niet uitgeschakeld was voor de cup, heeft Zaterdag de harten van alle Britse voetbal- enthouslsten gewonnen met een schitterende zege, bevochten in de extra speeltlid, over het sterke Sunderland uit de eerste divisie. Daarmee heeft het dappere ploeg- je van Somerset, dat in de zuide lijke league uitkomt, het wapenfeit geëvenaard van Colchester United dat verleden jaar eveneens de vijf de ronde bereikte alvorens door Blackpool te worden uitgeschakeld. Het is niet onmogelijk dat het glooiende terrein van Yeovil in vloed gehad heeft op het resultaat, maar met dat al moet geconstateerd worden dat. naar het spel te oor delen. Sunderland geen reden heeft om zich over zijn nederlaag te be klagen. want de kranige jongens van Yeovil speelden vol zelfver trouwen en hun aanhoudende stormlopen brachten de eerste klas- sers, wier kort samenspel uiteenge reten werd door het vinnige op de bal zitten van hun tegentanders vaak totaal van de wijs. Ook Bradford heeft een keurige prestatie geleverd door het te Manchester tegen de United tot een draw te brengen. De bekerhouders stonden met rust met 01 achter, en alhoewel zij midden in de twee de helft de stand gelijk maakten, wogen beide ploegen volkomen te gen elkaar op. De opkomst van het publiek was bijzonder groot: 82.771 toeschouwers een seizoenrecord zorgden voor een recette van meer dan 700 pdst. Voorts waren er ruim 70.000 kii- kers in Villa Park, en bijna 60.000 op het terrein van Chelsea. In to taal trokken de bekerwedstrijden ongeveer 640.000 toeschouwers. Van de vijf overwinningen in uitwed strijden was die van Cardiff City misschien de meest dramatische. Aston Villa was gedurende een groot deel van de match ver in de meerderheid geweest, Maar de Car- diff-voorwaartsen zetten een storm achtig eindoffensief in en scoorden tweemaal in de laatste 20 minuten. Viif wedstrijden moesten verlengd worden, en in drie daarvan bracht de extra tijd geen beslissing. Ze zullen Zaterdag a.s. overgespeeld worden. De Arsenal ging opnieuw onder tegen Derby County, de club die in de Kerstweek drie punten uit twee wedstrijden tegen de gunners be haalde. De Londenaars hadden Les lie Compton wegens een hoofdwond thuisgelaten. maar Derby County stelde Billy Steel, die in de afge- IN GOUDEN KRUIS- WEDSTRIJDEN Wat verleden jaar in de finale van het Gouden Kruis aan Kaag vogels al niet gelukte, hebben ze gisteren in de eerste ronde nog minder weten te bereiken, want ook ditmaal bleven de SRC-ers royaal de meerdere over de Kol- horners, die tenslotte met een 4—1 nederlaag hun woningen weer konden opzoeken. Kaagvogels, mét de Vilder, hun gevaarlijke middenvoor, weer in de gelederen, kwam met de hoop op revanche het veld op, want tegen hun volledigheid, moest SRC twee invallers stellen voor Sinnige en van Deyll, waarvoor Stam en Ver- straaten invielen. Het windvoordeel gaf Kolhorn bovendien het voor deel van de eerste gevaarlijke aan vallen, maar toen SRC in die eerste vijf minuten de adem herkreeg, was hun eerste attaque al raak ook, want de pass ergens uit het midden pikte Verstraaten fraai op en be heerst en zuiver joeg hij de bal de Kolhornse veste in. onhoudbaar voor de uitstekende Kugel. die la ter meerdere staaltjes van zijn kun nen ten beste zou geven 1—0. Dat zette de domper op de Kaag vogels illusies, hun spel werd toen krampachtiger, de Vilder begon 't tegen stopperspil de Wit in forser „termen" te zoeken, maar toen ook dat niet lukte en Nic. Verduyn uit een strafschop wegens free-klck de stand op 2—0 'had gebracht, zakte de hoop op een zege zienderogen en gedurende het gehele verdere ver loop van de wedstrijd heeft SRC het heft in handen gehad. Wel verkleinde de Vilder uit een juweel van een voorzet van Kossen met een kopbal de achterstand in de tweede helft, maar maar Berk- vens en Ploeger hadden vijf minu ten later gezamenlijk het antwoord al klaar. Het vierde doelpunt, na uitstekend doorzetten door Verduyn gescoord, was eigenlijk een „toegift" want tevoren had de SRC-er „hands' ge maakt, hetgeen de overigens goed leidende scheidsrechter Brugge niet had geconstateerd. Zo zette SRC de verdediging van het Gouden Kruis goed in. LIEP 2—0 ACHTERSTAND IN Beide ploegen bonden de strijd aan in volledige opstelling. Alc maria. dat de toss won. speelde voor de rust met de wind in de rug. Ondanks dat voordeel waren de UVV-ers meer in de aanval en moest de Alcmaria-voorhoede zich bepalen tot enkele uitvallen. Deze uitvallen hielden wel enige kansen in, maar men was niet ge lukkig met schieten. Na ongeveer 20 minuten nam UW de leiding en een kwartier voor de rust werd de voorsprong vergroot tof 2—0. Na de pauze tapte Alcmaria uit een geheel ander vaatje en zij was het nu, die het spel in handen nam, ondanks de straffe wind. Reeds in de eerste minuten ontkwam' het UVV-doel ter nauwernood aan 'n doorboring. Bij een goede aanval van de Buyzer en Untied, geeft Untied de bal goed door aan de Buyzér, die de UVV-doelman, die overigens uitstekend werk deed, onhoudbaar passeerde 21. Het was dan Untied, die handig gebruik maakte van een zacht te rugspelen van de UVV-spil op zijn doelman en de bal oppikte en ach ter de'UVV-doelman plaatste 22. In de laatste seconden dacht men Alcmaria nog de leiding te zien nemen toen de bal uit een voorzet van links door van Meenen juist langs de verkeerde kant van de paal werd gekopt. Zo kwam het einde met een verdeling der pun ten. Tijdens deze ontmoeting deed zich een tragisch incident voor toen een bezoeker van deze wed strijd. een gepensionncerd onderwij zer uit Utrecht op de tribune door een hartverlamming werd) getrof fen. Internationale Driekamp Op de tweede dag van de drie kamp Frankrijk België Neder land te Roubaix, werden de volgen de resultaten genoteerd: Heren enkelspel: Iberghien (Fr.) sl. Wilton (N.) 6—8, 6—3, 6—2. Linck (N.) sl. Lemijse (Fr.) 86, 46, 69. Kr;jt (N.sl. Breuvart (Fr.) 64, 46, 9—7. Marcel Ber nard (Fr.) sl. Geelhand (B.) 62, 4—6, 6—3. Heren dubbelspel: Moureau en Ewbank (B.) sl. Masarel en Valen tin (Fr.) 6—3, 6—3. Bernard en Dujardin (Fr.) sl. Geelhand en v. d. Etjnde (B.) 9—7, 4—6, 8—6. IJSHOCKEY In een wedstrijd voor de West- Europese beker heeft Tilburg Za- terdagavnd met 7—12 (17, 21, 44) van Amsterdam verloren. Na afloop van'de wedstrijd Hel- mondia—Longa welke ln een 2—2 gelijk spel eindigde, diende Hel- mondia een protest in tegen het toekennen van een der Tilburgse doelpunten. De protest-commissie van de K NVB, die het protest Zaterdag te Tilburg behandelde, heeft Helmon- dia in het gelijk gesteld, zodat de uitslag thans wordt gewijzigd in 'n 21 overwinning voor Helmondia. lopen week bij het oefenen even eens aan het hoofd gewond was, wel op. En het was Steel die voor het enige doelpunt van de wedstrijd zorgde. Van de teams, die zich definitief een weg naar de vijfde ronde heb ben gebaand, hebben er zeven nog nooit de beker gewonnen, te wetén Chelsea, Liverpool, Brentford, Lu ton Town. Leicester City, Hull City en Yeovil Town. Vier van de zes elubs, die elkaar opnieuw zullen ontmoeten, staan evenmin op het lijstje der Cunwinnaars. Het zijn Sioke City, Blackpool, Bradford en Newport County. De zwaarste nederlaag van deze ronde werd geleden door Walsell dat met 04 door Luton uitgescha keld werd. De Ier Brennan, die bü Luton middenvoor Arnison verving en anders nooit op die plaats speelt, scoorde een hattrick. Een andere gelukkige schutter was Mc Kennan die het enige doelpunt van Brent ford teven Torquay ter wereld bracht. Mc Kennan heeft in totaal slechts twee doelpunten voor Brentford gescoord, maar het wa ren allebei „motch winners". Want zijn enige andere goals maakte Iwj in de vorige ronde tegen Middles brough. dat daardoor uit de beker competitie gewipt werd. ENGELSE LEAQUE In de tweede divisie van de En gelse League werden Zaterdag de volgende wedstrijden gespeeld: Leeds UnitedBlackburn Rovers 10Plymouth ArgyleNotting ham Forst 10; Queens Park Ran gersSouthampton 13. Tijdens wedstrijden, welke door de KNZB voor de winterkampioen schappen van de kring Noord Bra bant te Eindhoven werden georga niseerd, heeft Kees Kievit het Ne derlands record op de 100 meter rugslag verbeterd. Hjj legde de af stand af in 1 min. 9 sec., hetgeen 0.2 sec. beter is dan het huidige record van 1 min. 9.2 sec. ten name van Dolf van Schouwen, gemaakt te Monte Carlo op 25 Augustus '39. De tijdwaarnemers, onder wie zich de heer Planjer, lid van de Sportcommissie van de KNZB be vond, noteerden de volgende tijden: 1.9.2, 1.9.0 en 1.9.0. Kievit zwom in zijn serie tegen Voorkamp (Aegir) en Goossens (PSV). ZES ARBEIDERS IN DUITSLAND VEROORDEELD Zes Duitse arbeiders zijn tot twee maanden opsluiting veroor deeld wegens de weigering de Brit se order te gehoorzamen, te werken aan de ontmanteling van een staal fabriek te Bochum. Een arbeider werd vrijgesproken. Drie van hen zeiden niet te weten, dat zij door te weigeren een Britse order ne geerden. Een verklaarde, afgezien van alles, niet te hebben willen werken aan de ontmanteling van een fabriek, die voor vreedzame doeleinden werd gebruikt. De „Prince of Denmark" is een beroemd Engels renpaard. De laatste tijd was het dier, behoren de tot de bekende Fulke Walwyn Stallen te Lambourn in Berkshire, vreselijk onrustig en het trainen werd steeds moeilijker. Tot op zekere dag Billy de geit de box van het aristocratische paard bin nenwandelde. De moeilijkheden waren overwonnen, want paard en geit sloten vriendschap. Van dat ogenblik af werd de „Prince of Denmark" kalm en sindsdien reageerde het paard tijdens de training zoals het behoort, maar Billy de geit gaat altijd met hem mee naar de training. GOUDEN KRUIS-TOURNOOI Zondagmiddag speelden Blokkers 2 hun eerste Gouden Kruis-wed- stri.id. En de jongens hebben ge dacht: 'n goed begin, is 't halve werk. want ze boekten een over tuigende 41 zege tegen Ursem. Alhoewel Ursem voor rust wel iets in de meerderheid was, wisten ze toch maar eenmaal 't Bi. doe] te doorboren. BI. miste nog 'n penalty, zodat de ruststand met 10 voor sprong voor Ursem in ging. Na rust kwam Bi. echter gewel dig opzetten en al heel gauw wist M, Bakker de stand gelijk te ma ken. Bi. was nu niet meer te hou den en goed aangemoedigd door 't publiek, komen ze steeds voor 't Ursemdoel terug. Een doelpunt kon niet uitblijven en als dan KI. Hart de bal vrij heeft, bezorgt hij met een pracht schot BI. 'n 21 voor sprong, Nog zijn ze niet verzadigd en wederom is het Bakker die de Ursem keeper laat vissen. 31. On geveer 5 min. voor 't einde maakt W. Wagenaar er 41 van, nadat hij de hele Ursem-achterhoede, keeper incluis, passeerde. Als voorwedstrijd speelde Blok kers jun. a een vriendschappelijke wedstrijd tegen KGB jun. a. Ze toonden dat ze de bovenste plaats in hun afdeling waard zijn, want ze versloegen de jongens uit Bo- venkarspel met 42. De wedstrijd voor het Gouden j Kruis EDO 1Blokkers 1 werd af- gekeurd. AFDELING NOORDHOLLAND DE AFDELING NOORDHOLLAND is op de goede weg met haar Gouden Kruiswedstrijden. Zonder twijfel! Want als men de animo heeft waargenomen alom langs de velden gisteren, dan twijfelt men daar niet meer over. Als men ziet èn aan de uitsla gen èn aan de telefoontjes, die ons bereikten, hoe de la~er ge klasseerde clubs zich geweerd hebben en in meerdere gevallen zelfs de hoge „grootheid" schaakmat hebben gezet, dan blijkt wel duidelijk, dat deze voetbal-Zondag in de smaak is gevallen. We willen in het kort, in scheer- vlueht, even een overzicht geven van de voornaamste wedstrijden, waarbij ln Hoorn en omstreken de daverende 81 zege van de Alw. Forward reserves op Spartanen danig in het oog loopt. Wel zijn de Horinezen in opmars naar de res. Ie klasse (als RKAFC 2 daar ten minste geen stokje voor steekt), maar ;een dergelijke zege op de Wognummers hadden we toch niet verwacht. Onmiddellijk daarnaast dient het fraaie gelijke spel genoemd te worden, dat Woudia aan het sterke MFC ontfutselde. We hebben de kracht van de volgelingen van Slot dus toeh niet zo verkeerd getest, al zijn de prestaties in de competitie dit jaar matig. DWB I, dat Zaterdag reeds een wedstrijd ten bate van het R.K. Thuisfront in de benen kreeg tegen een Brabants elftal, had het in Ursem tegen St. Bavo daarom dub bel zwaar. Het 22 gelijke spel is voor belde ploegen daarom een ver dienste. RKWS I heeft Grasshoppers II goed partjj gegeven, maar verder dan een 31 nederlaag kwamen ze toch niet. Dat deed WW 2 beter door met 43 van het twee klassen hogen spelende MFC 2 te winnen. Toch jammer voor de Wervershovers, dat W.-Frisia 4 haar promotie ln de de weg stond. Valken IKGB 1 werd na een half uur gestaakt, wegens been breuk van de KGB'er Kaag, die het nu als midvoor probeerde, maar daarbij ongelukkig met de Valken doelman in botsing kwam, met het bovenvermelde gevolg. Zwaagdijk 1, we hadden het al voorspeld, heeft het in Nibbixwoud zwaar te verantwoorden gehad en moest tenslotte met 43 het lood je leggen tegen SEW 2. KGB 2 sloeg Valken 2 met 6—2 en oolc Aartsw. Boys 1 startte goed door een 21 zege op DWB 2. In Hollands Noordpunt heeft WGW 1 de kracht van VZV 1 moeten ondervinden. Gebrek aan routine deed de Heldersen met 4I sneuvelen. Overigens geen schande, WGW! SRC 1 sloeg Kaagvogels kans loos met 41 en heeft daarmee be wezen het Gouden Kruis nog niet zo maar te willen afgeven. Ook Geel-Zwart kreeg evenals Kaagvo gels een bittere pil te slikken. HRC 4 kwam, zag en overwon ln 't Zand Al was het maar 10, de punten zijn „foetsie". Schagen 2 kreeg op eigen veld klop van Petten I. Een goede pre statie van de volgelingen van „meester" Geensen. VIOS kwam in Den Helder tegen Watervogels 2 met de hakken over de sloot. Met een 32 zege werd Warmenhuizen weer opgezocht. In Tuitjehorn nam Hollandia T. I revanche op Con Zelo voor de 21 nederlaag in de competitie geleden. Nu werd het een 31 zege. Als pleister op de wonde zorgden de Waarland-reserves voor een 43 zege op Dirkshorn 2. In de afd. Z eindigden alle wed strijden in een gelijk spel, waarbij de 00 van SRC 2 tegen Schagen 3 opvalt. Niet slecht van de SRC- reserves. Ook Flevo 1 weerde zich goed te gen Winkel I. Het gelijke spel vin den wy tenminste een fraaie pre statie. Op Texel tenslotte dienen de suc cessen van de Tex. Boys elftallen tegen die van Texel een eervolle vermelding. In Alkmaar en omstreken sloeg Hugo Boys I zo hard van zich af, dat HOSV 1, ondanks het klas- severschil met een 10 nederlaag naar huis kon keren. SVW 1 heeft in Oudkarspel DTS 2 geen schyn van kans gegeven. Een stimulans om straks in de compe titie met succes het dreigende de gradatiegevaar nog te ontgaan. Meervogels A 1 maakte in Alk maar tegen het derde team van Alkm. Boys een slechte beurt, door met 10 te verliezen. Komaan Akersloters. de kop niet laten hangen. Ook in de competitie heb ben jullie de kans nog in eigen hand. Groot Sohermer I was té sterk voor HSV 2 en RKAFC 2 kon het tegen Uitgeest 1 niet bolwerken. DSe 30 valt ons toch wel wat tegen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5