Wuft Nieuw De Britten zuilen nog soberder moeten gaan leven „Het blijvende wantrouwen der Republiek is voor mij een teleurstelling" Jonge vrouw vermoord in Tuindorp-Oostzaan Vliegtuig voor de regeling van het verkeer ninginrichting de Rover ttil 68 - Alkmaar en-creme Vries, Alkmaar imachines, 'lomp, Alkmaar I DIT BLAD! EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD\ Engelsen zullen mondjes maat moeien doen Donderdag 7 April 1949 44e Jaargang No. 11533 Bevin en Schuman weer bij Acheson De salarissen van de onderwijzers Ernstige aanvallen op theefabrieken Enschedeër sloopte grafstenen Keuring lichtingen 1941-1943 Dr. van Royen kwam op Schiphol aan State Departement toonde zich soepeler tegenover Israël Kwestie-Mindszenty op de UNO-agenda Sir Stafford Cripps dient zijn begroting in Levensmiddelen worden duurder Geen verlaging van belasting Twee verdachten gearresteerd Minister Stikker op thuisreis Eisen om hogere lonen verwacht Bij wedstrijd Nederland-Frankrijk Amerika negeert Russisch protest ;en f 4067.50, handel hapen: weide f 5064, :ok f 70—100, handel en en geiten 1 1580, 34 paarden 1 350700, totaal 3529 dieren. kt: 1800 oude kippen vitte en rode) f 2.25 400 blauwe f 2.50—2,80; 57 p. st.; 700 jonge a 2.30—2.60 p. kg; 700 e f 22,50 p. kg; 150 konijnen f 18. ,N, 5 April. 1000 kg !,40; 1800 kg txde kool 9 kg gele kool 1417.50; en: grote maat 9.60: 10.60; driel. 8.60; 22.700 5.10; 18.300 kg witlof X if II 22—33; 43.200 kg -7, III 2.506, veevoeder ROEK, 5 April. rdappelen: Blauwe Eig. ster 4.605, Noordeling blauwe 3.70; 1600 kg 32, II 19—22, Hl 10—15, —3.20. -IK, 5 April. 78.000 10.60, grof 9.60; 3100 30—33, II 24—27, III >m. blauwe 4.50; Blau- tners 5.40. rKER EXP.-VEILING, !200 kg rode kool 17— kg gele kool 14.8016.70 te kool 12.40; 3500 kg ■31; II 18—21; 13.000 kg 1.60. IUIZEN, 6 April. en 9.60—10.60; 700 kg ■28, II 20; 1400 kg gele 0 kg rode kool 17-18.40 te kool 12.20—12.40. EHARW OUDE. 21000 1 17—17.90; 5500 kg gele 16.20; 19.000 kg witte -12.50; 21.000 kg uien 6500 kg kroten I 4.80; kg witlof I 28—33; II 7—26. smissen zult voelt U hoe nen zo over jekocht, dat inlegt. Of meublement tANGCSTSAAT tA aumaai sieraden. WIJ BETALEN IJS VOOR OUD GOUD, IORALEN enz. AAN HUIS en taxatrice 2875 oorten naalden en olie ig door Bameveld te 5 dorpskinderen gaan naar de spits van de waar Tonio blijft. Hij Wat zien jullie op de t één van de knapen. Alle ogen turen naar enkolk te luideil. ar de ingang van de etouw Vader wacht, mag ik u wat vra- ben de directeur van ier op de toren zien weten!" Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per maand. Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: •E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties; Noorderbank; Nederl. Credietbank HET Buiten veilig 't nergens (Vondel) FEIT VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: ALKMAAR, Laat 221, tel. 2046, (2 lijnen), K 2200; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 WASHINGTON, 6 April (Reuter) Ernest Bevin en Robert Schu man, Ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland en Frankrijk, hebben vandaag weer een bespre king gehad met hun Amerikaanse collega Acheson over Duitse en aanverwante problemen. Deze be sprekingen, die begonnen zijn toen de ministers in Washington arri veerden, zullen vermoedelijk nog twee dagen duren. COMMENTAAR OP HET ARTIKEL VAN DR. GIELEN (Van onze Haagse correspondent) Naar aanleiding van de publica tie in ons blad van een artikel over ..Onderwijzcrssalarissen" van de hand van oud-minister dr. Gielen (zie ons blad van Dinsdag) geeft men van de zijde van het Departe ment van O., K. en W. het volgen de commentaar; Van bevoegde zijde merkt men ons naar aanleiding van het artikel ..Onderwijzerssalarissen" op, dat 't inderdaad in 1947 in de bedoeling gelegen heeft de salarissen der on derwijzers recht te trekken en te brengen op het niveau van die der rijksambtenaren. Men mag echter niet uit het oog verliezen, dat toen de voorgenomen maatregel eenmaal werd uitgevoerd het resultaat bleek te zijn, dat de onderwijzerssalaris sen ten dele boven het niveau van die der rijksambtenaren was gestegen. Al is het dus juist dat algemene salarisveranderingen die worden aangebracht voor de groep der rijksambtenaren gelijktijdig en evenredig voor de groep der onder wijzers moeten worden doorge voerd, dat wil niet zeggen, dat ook de „ontknikking" op de salarissen van de onderwijzers zou moeten worden toegepast. De „ontknikking" geldt slechts voor die groep amb tenaren die een jaarinkomen heb ben van meer dan f3600 en is dus geen algemene salarisverandering. Het was gelet op het voorgaande redelijk, waar de rechttrekking der onderwijzerssalarissen in 1947 ten dele meer was, de „ontknikking" die ook ten dele een verhoging is, nu niet op de onderwijzers van toe passing te verklaren. Dit houdt in tussen niet in, dat billijke eisen door de onderwijzers gesteld niet zullen worden ingewilligd. Uit de beantwoording door de minister van de vragen, welke de heer Peters in de Tweede Kamer heeft gesteld, blijkt, dat ook onder wijzers waar nodig salarisverbete ring krijgen. De onderhandelingen tussen het Departement van O., K. en W. en A.N.O.F. zijn afgebroken. BANDUNG, 6 April. (Aneta). Eerst thans is bekend geworden, dat zware aanvallen door bendes z|jn uitgevoerd op de theefabrieken van de Goalpara en Perbawatie ten Noorden van Sukabumi. De com mandant van de ondernemings- wacht van de Goalpara werd ge dood en 11 ondernemingswachters en enige vrouwen werden ontvoerd. De kazerne van de wacht en een munitiedepot vlogen in brand, voordat de bende verdreven was. De aanval op de Goalpara werd uitgevoerd door vijf groepen van 30 man, die tot de fabriek door drongen. De toegesnelde politie en militairen verdreven echter de groepen. Een politie-agenit werd hierbij gedood en 2 auto's en een benzinevoorraad werden in brand gestoken. GRAVEN OP OUD KERKHOF GESCHONDEN De politie te Enschede is een merkwaardig geval van oplichting op het spoor gekomen. Toen dezer dagen een oud-inwoner van En schede zich naar de oud R.K. be graafplaats begaf om het graf van zijn vrouw te bezoeken, die dertig jaar geleden was gestorven, kwam hij tot de ontdekking, dat de graf zerk was ontdaan van de zoge naamde kantstenen. Hij stelde de politie van de diefstal in kennis. Er werd een onderzoek ingesteld en daarbij bleek, dat zich bij de steenhouwerij van D. te Enschede een aantal grafstenen bevond, wel ke afkomstig waren van deze niet meer in gebruik zijnde begraaf plaats. D. vertelde dat hij deze stenen had gekocht van zekere F, die eni ge tijd geleden de grafsteen van zijn grootmoeder had verkocht en nu op eigen houtje ook de zerken van andére overledenen ging ver kopen. F. zeide aan de steenhouwer D., die volkomen te goeder trouw was, dat hij van de familie toe stemming had gekregen om de grafstenen te verkopen. Een tiental was reeds naar de steenhouwerij verhuisd, terwijl op het kerkhof nog vijftien stenen met een teken waren gemerkt. Deze zouden even eens worden verkocht. Toen F. eens gevraagd werd of hij een be paalde steen niet wilde verkopen, had hij gezegd, dat de familie daar niet aan wilde. F. had namelijk ontdekt, dat het graf van tijd tot tijd nog verzorgd werd, zodat hij het niet aandurfde om de grafsteen te laten verwijderen. De politie heeft F., die reeds duizend gulden met deze oplichte rij heeft „verdiend", gearresteerd. GEEN UITBREIDING VAN DIENSTPLICHT (Van onze Haagse correspondent) Het Ministerie van Oorlog heeft plannen om te komen tot zekere keuring van de lichtingen 1941, 1942 en 1943; jongemannen dus die door de oorlo-g aan de dienstplicht ont snapt zijn. Deze keuring betekent geen uitbreiding van het aantal dienstplichtigen, zoals ons van be voegde zijde uitdrukkelijk werd medegedeeld. Het betekent slechts, dat men een zekere schifting kan maken bij degenen die zich voor de Nationale Reverse aanmelden. Van de andere kant is het even eens onjuist om te denken, dat de genen, die zich bij de Nationale Re serve aanmelden, de normale dienst plicht zouden kunnen ontlopen. De maatregel die men overweegt, maakt nog een punt van overleg uit tussen het ministerie en de ge zondheidsdeskundigen. Voor een uitvoetri(ge keuring heeft men nl. niet voldoende personeel. Hiervoor zou de Keuringsraad moeten wor den uitgebreid. Om te komen tot een zekere schifting van degenen, die zich voor de Nationale Reserve aanmelden zou echter ook een on volledige keuring reeds kunnen dienen. Sir Stafford Cripps, de Engelse minister van financiën, lacht geheimzinnig, met in zijn hand het bekende gehavende koffertje, dat de budget-geheimen bevat, die hij gisteren aan het land openbaarde. ,,ik beschouw het persoonlijk als zeer teleurstellend, dat de republikeinse leiders de uitnodiging voor de besprekingen te Batavia niet zoals Nederland onvoorwaardelijk hebben aanvaard. Hieruit blijkt, dat bij deze leiders nog steeds een diep wantrouwen in de bedoelingen van de Nederlandse regering leeft", zo zeide dr. van Royen, onze vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad, gisteren na zijn aankomst op Schiphol tot de journalisten. „Overigens is dit iets, dat op het ogenblik de UN£I aangaat. Nederland heeft de uitnodiging aanvaard en komt pas aan het woord als de besprekingen beginnen. De UNCI zal zich ter beoordeling van de republikeinse voorwaarde stellen op het standpunt van de resolutie van de Veiligheidsraad". „In meer algemene zin", zo ver volgde dr. van Royen, „is het te leurstellend dat steeds weer op nieuw en dikwijls bij landen, van welke men het niet verwacht, wantrouwen blijkt te bestaan in de bedoelingen van de Nederlan ders. Vooral het optreden van de Amerikaanse pers is wat dit be treft zeer teleurstellend, al moet ik er onmiddellijk aan toevoegen, dat verscheidene en vooraan staande commentators in Amerika cp het ogenblik begrip blijken te krijgen voor het Nederlandse standpunt". Merkwaardig, om niet te zeggen teleurstellend, achtte dr. v. Royen eveneens het feit, dat het State Department hardnekkig vast houdt aan de letterlijke tekst van de resolutie van de Veiligheids raad, hetgeen Amerika bijvoor beeld ten opzichte van Israël niet heeft gedaan. Toen nam men een meer practisch standpunt in. De houding van het State Depart ment achtte dr. van Royen sinds het optreden van Dean Acheson niet gewijzigd. De invloed van de republikeinse propaganda in Amerika achtte dr. van Royen nog steeds groot. De republikeinse vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad, Palar, weet handig gebruik te maken van het wantrouwen tegen de bedoelingen van Nederland. Over het Amerikaanse stand punt in het Indonesische probleem zeide dr. van Royen: „Het Ame rikaanse standpunt is: dat niet een van de partijen in een conflict, waarin de Veiligheidsraad is ge moeid, door macht van wapenen van de andere partij geëlimineerd mag worden". De geruchten over het inhouden van de Marshallhulp of het be knotten van de toewijzingen in het kader van het Atlantic Pact, achtte dr. van' Royen niet verontrustend. „Het denkbeeld van een Ronde Tafelconferentie te 's-Gravenhage wordt algemeen toegejuicht, zelfs door de vertegenwoordigers van landen, die niet op de hand van Nederland zijn, mits de a.s. be sprekingen te Batavia maar tot overeenstemming leiden" zo merkte dr. van Royen op. Tenslotte antwoordde dr. van Royen op de vraag of het Indone sische probleem in de Assemblee ter sprake zal komen; „Zolang een bepaald onderwerp nog op de agenda van de Veiligheidsraad staat hetgeen met het Indone sische probleem het geval is behoort het niet op de agenda van de Assemblee voor te komen, doch van de zijde van Australië en In dia worden pogingen ondernomen het probleem toch in de Assemblee ter sprake te brengen. Ik be schouw dit -als een tegen Neder land gerichte propagandastunt", zo besloot dr. van Royen 't onder houd. Hier ziet men dr. van Royen, onze vertegenwoordiger bij de Veiligheidsraad, na zijn aankomst op Schiphol, voor een kort bezoek aan Den Haag, teneinde met onze regering overleg te plegen. Vlnr: dr. J. A. van Royen, dr. A. H. J. Lovink, secretaris generaal van het Departement van Buitenlandse Zaken en prof. W. Schermerhorn, die mede met de K.L.M.-Constellation arriveerde. LAKE SUCCESS, 6 April. (Reu ter). Acht van de veertien leden van de bestuurscommissie van de algemene vergadering der V. N. hebben zich uitgesproken voor plaatsing van de kwestie der be rechting van Kardinaal Mindszenty en van de Bulgaarse predikanten op de agenda van de Algemene Vergadering der V. N. Dit verzekert eeir meerderheid ten gunste van opneming der ge noemde kwesties in de agenda bij de komende stemming hierover in de commissie. De vergadering van de Commis sie werd tot Donderdag verdaagd, nadat België, Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, Panama en de Verenigde Staten zich hadden uit gesproken voor opneming van bei de kwesties. De Poolse afgevaardigde, Julius Katz Suchy, verklaarde, dat de V. N. niet competent waren in deze kwesties, daar deze geheel onder de binnenlandse jurisdictie van Hongarije en Bulgarije zouden val len. SIR STAFFORD CRIPPS, de Britse minister van financiën, heeff Woensdag in het Lagerhuis zijn rede gehouden over de nationale begroting voor 1949-1950. De minister kondigde een verlaging aan van de subsidies op de levensmiddelen, waardoor de prijzen van vlees, kaas, boter en margarine hoger worden, evenals lucifers en telefoontarieven. Alleen bier en lichte wijnen worden iets goedkoper. Hoewel de invoerrechten op thee en suiker worden verminderd, blijft de verkoopsprijs in het binnen land onveranderd. Verder zei Cripps, dat de belastingen op het huidige niveau zouden moeten worden gehandhaafd door de kosten voor de defensie en de sociale diensten. Sir Stafford Cripps betoogde, dat het resultaat van de maatrege len ter stabilisatie van prijzen en lonen „hoogst bevredigend" was en wees op vermindering van in- flatiedruk. Beperking in particu liere uitgaven bleef echter nodig. Cripps schatte de nationale schuid thans op ruim 25 milliard pond sterling, hetgeen een vermindering betekent van 453 millioen in ver gelijking met vorig jaar. In het afgelopen jaar bedroegen de totale inkomsten ruim vier milliard pond sterling, dit is 242 millioen meer dan geraamd was. Voor 't nieuwe begrotingsjaar worden de uitgaven geraamd op 3.308.000.000 pond sterling. Verder sloeg Cripps de ver wachtingen de bodem in, dat de inkomstenbelasting zou worden verlaagd door kort en bondig te verklaren, dat hij geen reden zag voor een of andere belangrijke verlaging van de belasting. Wel kondigde Cripps kleinere conces- cies aan voor de belasting op bij dragen in het kader van de staats verzekering tegen ziekte en werk loosheid. Het vraagstuk van de betalings balans besprekend zeide Cripps, dat Engeland zijn goud- en dollar positie sinds 1947, tóen het tekort 1024 millioen pond sterling was, verbeterd had. Het cijfer voor de eerste drie maanden van 1949 was 82 millioen pond sterling. In het algemeen was Engeland geslaagd in zijn politiek van beperking der dollaruitgaven tot hetgeen gedekt kon worden door dollarinkomsten. „Wij zijn van plan deze politiek voort te zetten in de resterende E R.P.-perioae". Sir Stafford gaf te kennen, dat de verlaging van de accijns op hier en wijn onmiddellijk van kracht zou worden. De verhoging der levensmiddelenprijzen zou in over leg met de minister van voedsel voorziening „spoedig" ingaan. De meeste andere wijzigingen zouden Woensdadgmorgen, omstreeks half twaalf is in een perceel aan de Kometensingel in Tuindorp- Oostzaan het ontzielde lichaam gevonden van de 26-jarige be woonster F. A„ gescheiden vrouw van de 30-jarige P. J. v. d. B. Het bovenlichaam vertoonde verschei dene messteken. De moord werd ontdekt door de bakker, die een groepje buurvrou wen bij het huis vond, die erg onrustig waren, omdat zij in de nacht gestommel hadden gehoord in het huis alsmede een harde klap. Ook had men in de loop van de morgen het 3-jarig kindje verschik lende malen horen huilen. De bak ker opende de brievenbus en zag dat in de woning een grote chaos heerste en zag ook door een open staande deur het lijk van de vrouw. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die weldra met het onderzoek begon. De vermoorde vrouw stond gun stig bekend, maar haar gewezen man maakte het haar zeer lastig en kwam nog herhaaldelijk op be zoek, zogenaamd om zijn kind te zien. De vrouw had intussen vriend schappelijke betrekkingen met een arbeider aan de Ned. Dok en Scheepsbouw Mij. De politie heeft intussen zowel de gewezen echtge noot als laatstgenoemde arbeider P. V. gearresteerd. P. V. deelde bij het verhoor mede, dat hij in derdaad Dinsdagavond een bezoek aan de vrouw had gebracht doch dat hij om 8 uur weer thuis was en sindsdien zijn woning niet meer heeft verlaten. De moeder van de vroegere echtgenoot van het slacht offer heeft verklaard, dat haar zoon Dinsdagavond omstreeks 11 uur is thuisgekomen en 's morgens op de gewone tijd naar zijn werk is ge gaan. De moord moet omstreeks twee uur in de nacht hebben plaats gehad. Er zijn geen aanwijzingen dat er eventueel nog een derde in deze affaire is betrokken. Het onderzoek loopt minder vlot dan aanvankelijk gehoopt was en de politie verwacht niet voor Don derdag positieve resultaten te kun nen bereiken. Beide verdachten blijven onder arrest. Het gebeurde heeft in Tuindorp- Oostzaan 'uiteraard grote beroering gewekt. De ex-echtgenoot woonde bij zijn moeder in, op korte afstand van het huis van zijn gewezen vrouw. NEW YORK, 6 April (AP). De minister van Buitenlandse Za ken, mr. D. U. Stikker is Woensdag per vliegtuig uit New York naar Nederland vertrokken. Voor zijn vertrek verklaarde de minister het gevoel te hebben, dat de Indonesische kwestie spoedig geregeld wordt. De Ver. Staten en Nederland hebben tijdens zijn be sprekingen met het State Depart ment een beter begrip voor het probleem gekregen, verklaarde hij. WASHINGTON ZONDER KRANTEN Te Washington zijn Woensdag geen kranten verschenen als ge volg van 'n onverwachte drukkers- slaking. De radiostations wijzigden hn programma's om meer nieuws- uitzendigen te kunnen geven. Zuivelproducten in Frankrijk van de bon Melk, boter en kaas zullen van 16 April af zonder bon worden verkocht in Frankrijk, aldus is Woensdag door de ministerraad heloten. Voor deze producten zul len vastgestelde prijzen gelden. van kracht worden zodra de be groting door het parlement is goedgekeurd waarschijnlijk over twee a drie maanden. Sir Stafford, die een rede hield van 2 uur en een kwartier, besloot met te zeggen, dat Engeland rea listisch zijn economische en finan ciële vraagstukken moest aanvat ten en de verwachtingen van wel vaart in de toekomst niet in gevaar moest brengen door een te haastig vooruitlopen op de reeds behaalde resultaten. In een radiorede over de begro ting verklaarde Cripps nader, dat het „gekkenwerk" zou zijn „in de huidige omstandigheden van poli tiek te veranderen en het risico te lopen van alle goeds, dat door hard werken en onthouding in de afge lopen jaren tot stand is gebracht, teniet te doen". Wij zullen de eco nomische situatie zeer nauwkeurig in het oog moeten houden, aldus zeide hij verder, en „wanneer zich tekenen van een crisis zouden gaan voordoen welke er op het ogenblik zeker niet zijn zouden wij snel moeten handelen". NA DE REDE VAN CRIPPS In kringen van Britse vakver enigingsleiders wordt voorspeld, dat de door Sir Stafford Cripps aangekondigde verhoging van de kosten van levensonderhoud, eisen om loonsverhoging in de gehele industrie zal uitlokken, waar de regering tegenover dergelijke eisen tot nog toe het argument hanteerde van de stabiliteit der prijzen. In kringen van economen spreekt men van een „moedige begroting", daar zij in het geheel geen rekening houdt met politieke overwegingen, doch zich houdt aan de lijn van de disinflatiepolitiek van de regering. Van andere zijde echter, in ze kere Labourkringen, noemt men de begroting „fantasieloos en psy chologisch ongelukkig. Men vreest in die kringen een ongunstige terugslag bij gelegenheid van de verkiezingen voor de Londense „county-council"-verkiezingen, die Donderdag worden gehouden. NIEUW SPOORBOEKJE WORDT DUURDER Zoals reeds gemeld zal het nieu we spoorboekje van de Nederland se Spoorwegen, dat omstreeks half Mei verschijnt ongeveer het voor oorlogse model krijgen. Het boekje zal bovendien belangrijk uitgebreid worden en niet minder dan 192 bladzijden tellen. In verband hier mede zal ook de prijs hoger zijn dan tot nu toe. Bij de voetbalwedstrijd Neder landFrankrijk, die 23 April a.s. in het Stadion Feyenoord gespeeld zal worden, zal voor de eerste maal in Nederland een vliegtuig worden gebruikt voor de regeling van het verkeer. Dit vliegtuig zal geduren de een aantal uren rondcirkelen over de parkeerterreinen en toe voerwegen en radiogfarisch inlich tingen over de situatie aan de cen trale post van de verkeerspolitie doorgeven De verkeersregeling ge schiedt dan verder van de centrale post uit, die op haar beurt weer radiografisch met diverse posten in verbinding staat. De ervaringen op verkeersgebied bij internationale voetbalwedstrij den hebben de politie geleerd van hoe groot belang de telefonische en radiografische verbindingen daarbij zijn. Het was de gewoonte dat er overal in de stad zich be vindende radioposten een beeld van de verkeerssituatie doorgaven „aan het centrale punt, terwijl ordorman- sen, die de voor en achter de pos ten gelegen toevoerwegen verken den tot op grote afstand van het Stadion, berichten verstrekten of de verkeersstroom regelmatig werd verwerkt. Voor de in de stad geplaatste radioposten is het echter ook van belang te weten of de files auto's, die van alle kanten op de stad afkomen of daaruit vertrekken, spoedig voorbij zullen' zijn of dat het nog enige tijd zal duren alvo rens het verkeer de gewone om vang zal hebben herkregen. Ten einde deze indruk direct en van vele punten gelijktijdig te verkrij gen, heeft de politie gezocht naar een hoog gelegen waarnemingspunt. Amsterdam koos hiervoor indertijd WASHINGTON, 6 April (Reuter) Het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld, dat de Ver. Staten de recen te Russische protesten tegen het Atlantisch Pact officieel naast zich neer zullen leggen. Een woordvoerder van Washing ton zeide, dat een officieel ant woord of een openbare verklaring niet nodig zijn, daar in een groot aantal verklaringen de beweringen in het Sowjet-protest reeds weer legd waren. Alle ondertekenaars van het pact waren het, zo gaat de Amerikaanse verklaring verder, er volkomen over eens, dat het Atlantische Pact uitsluitend een defensief karakter had en dat het volledig in over eenstemming was met het hand vest der Verenigde Naties en tot doel had deze te versterken. de Marathontoren. Even is in Rot terdam gedacht aan het gebouw van de GEB, doch de afstanden tot parkeerterreinen en verkeersknoop punten bleken te groot. Zo is, men op het idee gekomen een vliegtuig te gebruiken. Bij de in 1947 gehouden TT-races in Drente heeft men gebruik ge maakt van een sportvliegtuig met een walkie-talkie-verbinding om te waarschuwen, wanneer het publiek de afzetting verbrak. Het geluid van de motor stoorde echter in zulk een mate de verbinding, dat deze proef minder geslaagd was. Z.H. de Paus zegent de menigte die de H. Mis ter gelegenheid van Zijn gouden priesterjubir leum in de basiliek van de St. Pieter te Rome bijwoonde. AMERIKAANSE LEGER LEIDERS GAAN CONFEREREN WASHINGTON 6 April (Reuter) De chefs van de operaties van Land- Zee- en Luchtmacht in de V. S. zullen deze week en de vol gende te Key West in "Florida con fereren met generaal Dwight Eisenhower, de tijdelijke voorzitter van de gezamenlijke stafchefs. ITALIË BIJ DE DEBATTEN OVER VOORMALIGE KOLONIËN LAKE SUCCESS 6 April (AFP) De politieke commissie van de algemene vergadering der V. N. heeft de vertegenwoordiger van de Italiaanse regering verzocht de de batten over de voormalige Itali aanse koloniën als waarnemer bjj te wonen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1