Duizenden brachten de Paasdagen door in de bollenstreek en aan zee Eire heet thans officieel de Republiek Ierland De Gelderse IJssel in de verdedigingslinie van West-Europa? Een Sovjet-generaal zou met voorstellen op weg zijn naar Washington teint t en hnid ten 2 weken Politiebureau van Hillegom werd als hotel ingericht Voor Palestina Prinses Wilhelmina sprak Paasboodschap uit Noord-Afrika voornaamste bolwerk Tegen het dure wegverkeer C ZEEP Prof. Bavinck over Verdraagzaamheid Pasen 1949 was warmer dan ooit Bidkamer in het nieuwe UNO-gebouw Kroniek en Kritiek Berlijn onder bestuur van de UNO EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Rusland weet een oplossing voor „Berlijn Dinsdag 19 April 1949 45e Jaargang No. 11542 meritcaanse doctoren constateerden: Kontoren; ALKMAAR, Laat 221. teL 2046, (2 lijnen). K 2200; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: DEN HELDER. Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraqt 52, teL 459 K 2240 De beide Paasdagen hebben een overweldigende drukte te zien gegeven in de Bollenstreek en aan zee. Over alle wegen slin gerde zich een onafzienbare rij auto's, motorfietsen en rijwielen. De politie had de handen vol om het verkeer te regelen. Er deden zich echter slechts weinig ongevallen voor, waarvan geen enkele met ernstige afloop. Maandag werd de drukte nog ver groot door een door de Bollenstreek gehouden afstandsmars, waaraan tweeduizend personen deelnamen. Overal langs de wegen stonden de verkopers van gele slingers en bloemen en maakten goede zaken. Onder de vele met slingers ge tooide auto's waren veel buiten landse wagens, vooral Belgen. Verder passeerden auto's uit Frankrijk, Engeland, Amerika, Zweden en Zwitserland. Alle ho tels waren meer dan vol. In Hille gom werd zelfs het politiebureau als logement ingericht om buiten landers, die nergens meer plaats Er is misschien geen onderwerp, dat op dit ogenblik binnen onze va- derl. grenzen zo veer in 't teken van de belangstelling staat, dan dit. De eenzijdige voorlichting over hetgeen zich in het overwegend katholieke Spanje afspeelt en de o.i. volkomen ongegronde vrees voor een katho lieke meerderheid binnen afzienbare tijd in ons vaderland, heeft dit vraagstuk een zekere actualiteit gegeven, zowel in kath. als niet- katholieke kringen. Dr. Witte S. J. schreef er een serie artikelen over in „De Linie", de niet-kath. theo loog Dr. Mispelblom-Beyer publi ceerde dezer dagen een werk, geti teld „Tolerantie en Fanatisme", waarin deze ook de stelling verde digt, dat een z.g. opportunistische tolerantie verwerpelijk is en alleen een strijdbare verdraagzaamheid, in tegenstelling met een soort half zachte verdraagzaamheid die voort komt uit onverschilligheid, aan vaardbaar is. Over dit onderwerp „verdraagzaamheid" zal In het Au gustijnerklooster te Witmarsum op 2 en 3 Mei een bespreking plaats hebben, terwijl de zomerconferentie van de N.V.B., welke dit jaar te Oosterbeek wordt gehouden onder leiding van prof. Kohnstamm, ook aan dit onderwerp zal worden ge wijd, waarbij de ant. rev. hoogleraar prof. Donner zal spreken over „Ver draagzaamheid" en de kath. hoog leraar prof. Pompe over: „de ver houding tussen Katholieken en niet- Katholieken in Nederland". Men ziet,' dat wij dus niet te veel zeiden, dat dit onderwerp momen teel in het Aiidden van een grote belangstelling staat. De reden echter, waarom wij er in dit artikel 'n korte beschouwing aan willen wijden, is gelegen aan het o.i. belangrijke en goed gedocu menteerde artikel over dit onder werp in het jongste nummer van „De Personalist" van de hand van Prof. Dr. J. H. Bavinck van de Geref. Theologische hogeschool in Kampen. In de vele beschouwingen van de laatste tijd, over de z.g. onver draagzaamheid van de Katholie ken, welke voornamelijk in Spanje tot uiting zou komen, treft ons steeds opnieuw, hoe weinig bij dit alles rekening gehouden wordt met de zeer eigenaardige toestand, dat Spanje bijv. 99 katholiek is en dat elk verzet om de eenheid in deze kath. gemeenschap te handhaven en de verspreiding van wat in de ogen der katholieken ketterij is te gen te gaan, allerminst nog gekwa lificeerd mag worden als onver draagzaamheid. Het is dan ook de bijzondere verdienste van het ar tikel van prof. Bavinck, dat hij daarop nog eens nadrukkelijk de aandacht vestigt en met nadruk de stelling verdedigt, dat de eis van godsdienstige verdraagzaam heid niet gesteld mag worden, wan neer tengevolge van de inwilliging van deze eis de levensopvattingen en doelstellingen zelf, van een be paalde gemeenschap, in het gevaar komen. Allereerst wijst deze geref. hoog leraar er op, dat verdraagzaamheid nooit 't synoniem kan zijn van ka rakterloosheid, en dat verdraag zaamheid ook niet behoort tot de vanzelf sprekende goederen van 'n gemeenschap. Men kan niet de eis stelen, dat een geheel volk zonder meer verdraagzaam moet zijn, want het juiste begrip verdraagzaamheid zo 'zegt prof. Bavinck, kan alleen uiterst moeizaam verworven wor den en dan wanneer het eenmaal verworven is, zich alleen maar met grote moeite kan handhaven. In 'n hecht levend gemeenschapsverband waarin een gemeenschappelijke le- vensovertuiging en ook een vaste evensstijl heerst, is verdraagzaam heid, zoals dit begrip vaak wordt opgevat, een vrijwel onbestaanbare zaak. Dr. Bavinck wyst hierbij op het dorpsverband waar nog een ze kere mate van geestelijke eenheid konden krijgen, te herbergen Maandagmiddag zat het verkeer tussen Lisse en Hillegom bijna totaal vast. De burgemeester van laatstgenoemde plaats zou om kwart over twee 450 Belgen ont vangen, maar de gasten kwamen met een uur vertraging aan. Over de afstand Noordwijk-Hillegom hadden zij ruim twee uur gereden Van het officiële ontvangstcen trum in Hillegom uit werden in drie dagen ruim 1200 rondvaarten gemaakt. Ook de bussen van de Nrd-Zuidhollandse Vervoermaat schappij hadden het druk met het vervoeren van de vele passagiers. Er werden dan ook vele extra bussen ingelegd. Noordwijk aan Zee heeft sedert Vrijdagmiddag een drukte gekend als men zich zelfs niet van het beste seizoen herinnert. Vele Bel gen hebben hier het weekend doorgebracht. Ook Zandvoort trok tienduizenden bezoekers. De Ned. Spoorwegen zetten hiervoor een groot aantal extra treinen in. Voor de gestrande boot „C. A. Banck" bestond erg veel belangstelling. Over het algemeen is men zeer tevreden over de afgelopen dagen. Apostolaat de Hereniging schenkt grote som BOXTEL (KNP). Het Apostolaat der Hereniging in Nederland heeft van de regering toestemming ge kregen om een flinke som over te maken naar Palestina ter onder steuning van de zwaar beproefde katholieke instellingen en ter leni ging van de nood der Oosterse Christenen in Palestina, die voor het oorlogsgeweld hebben moeten vluchten, met achterlating van ge heel hun bezit. SIR STAFFORD CRIPPS NAAR ROME Sir Stafford Cripps, de Engelse minister van Financiën, zal bin nenkort een bezoek brengen aan Rome, ingevolge het herhaaldelijk verzoek van de Italiaanse regering. Cripps zal vermoedelijk aan het eind van deze maand vertrekken. Hij zal een bespreking houden over herstel in Engeland. DE BILT, 18 April. Het KNMI te De Bilt deelt mede: Pasen 1949 zal in de herin- nerinq blijven voortleven om zijn buitengewoon hoge tem peraturen, vooral in Brabant en Limburg, waar records werden gebroken. Zowel Za terdag als Maandag werd te Maastricht een temperatuur van 30 graden gemeten, ter wijl het kwik daar in de laat ste 100 jaar in April nooit hoger dan 28 graden was ge weest. Een temperatuur van 30 graden was in deze maand slechts eenmaal eerder in ons land gemeten, namelijk te Vlissingen op 27 April 1916. Merkwaardig zijn ook de grote tegenstellingen in temperatuur geweest tussen de kust en Z. Limburg. Zondag werd het in Den Helder niet warmer dan 14 graden, terwijl op tal van plaatsen in Oost-Brabant en Limburg 29 graden werd ge meten. Maandag was dit ver schil minder groot, maar ook toen bedroeg 't nog 10 graden. Prinses Josephine Charlotte vertrokken BRUSSEL, 16 April (AP). Prinses JosephineCharlotte is Zaterdag uit Brussel vertrokken. Zij ging per auto dwars door de Ardennen naar Luxemburg, waar zij des avonds zou aankomen. Overal langs de weg stonden groepen mensen om haar een laat ste hartelijk vaarwel toe te roepen. De Prinses zal enkele dagen de gast zijn van het gezin van de. groothertogin en daarna weer naar haar vader in Zwitserland gaan. Tienduizenden trokken er met de beide Paasdagen op uit om van de in volle bloei staande bollenvelden te genieten. De nauwe weggetjes tussen Hillegom en Lisse konden het verkeer ter nauwernood verwerken en af en toe ontstonden opstoppingen van lange rijen wachtende fietsers en automobilisten. GRIEKSE AMBTENAREN WERKEN WEER ATHENE. 18 April (Reuter). De ambtenaren in geheel Griekenland, die sinds 1 April gestaakt hebben, zijn Tweede Paasdag weer aan het werk gegaan. Nadat een overeen komst was bereikt, krachtens wel ke de ambtenaren in Mei en Juni een voorschot zullen krijgen, dat overeenkomt met de helft van hun salaris. Dit voorschot zal na Juli, wanneer de salarissen zullen wor den herzien, in termijnen terugbe taald moeten worden. SPRING NIET OP DE RIJDENDE TRAM Op Tweede Paasdag half zeven sprong de 13-jarige Amsterdamse jongeman M. L. op het Leidseplein te Amsterdam op de rijdende mo torwagen van lijn 1. Hij kwam daarbij in aanraking met een al daar staand schakelkastje voor lichtsignalen en werd onder de bij wagen geslingerd. Beide benen wer den hem afgereden en zijn romp werd ingedrukt. In zeer zorgwek kende toestand werd hij naar het binnengasthuis vervoerd. Klokslag twaalf uur In de nacht van Zondag op Maandag heeft zich, onder kanongebulder en het gejuich en gezang van gelukkige Ieren, de vrije en onafhankelijke Ierse Republiek formeel bij de wereld aangediend. Ierland heet thans niet12 meer Eire, maar offi cieel de Republiek Ierland. Op Eerste Paasdag heeft H.K.H. Prinses Wilhelmina in een uitzending van het Interkerkelijk Overleg Radio-aan gelegenheden onderstaande Paasboodschap uitgesproken: De stem, die de luisteraars thans over de gehele wereld horen, moeten zijuitsluitend beschouwen als de over brengster van de boodschap, die nu zal volgen, eerst in het Nederlands en daarna in het Engels. „Op dez.e Paasmorgen roept Christus allen op, die hun keren naar opheffing van de ellende en de verwording van de wereld. Niet tot de hoofden, maar tot de harten richt Hij zich. Christus roept allen op tot het zoeken en vinden van de levende gemeenschap in Hem. Zelf wekt Hij allen op tot het leven en het ademen in de sfeer van Zijn liefde en offer, liefde en offerbereidheid voor Hem en tegenover de naaste, waardoor ontstaat de heilige vlam, de onweerstaanbare kracht der genezing van de zieke wereld, door naastenliefde in Zijn gemeen schap. Hij leidt tot God de Vader, Hij breekt alle vormen ter- wille van de mens en Hij leidt allen in de enige, ware weg." Laten wij ons bezinnen op deze boodschap, teneinde de rustige kracht te ontvangen, die van de Herder uitgaat en die ons in staat stelt persoonlijk en gemeenschappelijk de taak te vervullen,-die Hij ons wil opleggen. Christus, help ons door U bereid te worden. Amen. gevonden wordt. Het handhaven daarvan en het tegengaan van alles wat deze eenheid schaden kan, mag zeker niet zonder meer onverdraag zaam worden genoemd. Ook een vereniging van geheelonthouders zo betoogt hij, kan niet verdraagzaam zijn tegen hen, die in strijd met de principes van deze vereniging, daar binnen willen indringen en de ont houding willen bestrijden. Evenmin is een anti-communistisch vakver eniging onverdraagzaam, wanneer zij niet toelaat dat communistische propagandisten in haar gelederen binnendringen en daar propaganda gaan maken voor hun beginselen. Wié in deze omstandigheden ver draagzaam zou willen zyn, aldus Dr. Bavinck, maakt zich schuldig aan beginsel- en karakterloosheid. NEW YORK, 18 April (AP) In het nieuwe gebouw der V. N. zal een afzonderlijke kamer voor gebed en meditatie worden ingericht, naar de New York Times bericht. Vol gens „de Times" heeft de secreta ris-generaal Trygve Lie hiertoe op dracht gegeven naar aanleiding van de ontvangen verzoeken, dat in de wolkenkrabber der V. N. een plaats zou zijn, waar mensen van alle godsdienstige overtuigingen zouden kunnen bidden. CHICAGO, 18 April (Reuter en A.P.). In een bericht uit Parijs van haar correspondent Henry Wales schrijft de „Chicago Tribune", dat de voorlopige verdedigingslinie van West-Europa tegen een eventuele aanval van het Sovjet-Russische leger ge vormd zal worden door de Gelderse Ijsel, de Rijn en de Po. Noord-Afrika zou echter het voornaamste verdedigingsbolwerk zijn. Minister Stikker zou zijn collega's hebben kunnen over halen van Arnhem de IJsellinie aan te houden in een poging om daardoor het hart van Nederland te beschermen. Volgens het blad werd dit besluit autoriteiten in de geheime genomen „door de ministers van deringen, die na buitenlandse zaken en Amerikaanse van het Noord Washington werden gehouden, toen de Europese vertegenwoordigers de lijst van wapens en uitrusting, die zij van de V.S. wensen, op leen- en pachtbasis, overlegden". In het be richt wordt verder gezegd, dat het Iberische schiereiland als continen tale verdedigingsbasis zal worden ingeripht, indien de V. S. bereid zijn het herstel van de Spaanse hoofdverkeerswegen, spoorwegen en havens voor de ravitaillering en het vervoer van troepen te finan cieren. Het blad zegt een schets van de „ontworpen militaire ope raties" van leden van de Franse missie, die de minister van buiten landse zaken, Robert Schuman, naar de conferentie te Washington ver gezelde, gekregen te hebben. De conferentie, aldus het bericht, „liet de theoretische linie van Bremen naar Basel, langs de Weser en Rijn, varen, daar deze onmogelijk te ver dedigen geacht werd tegen pantser divisies slechts enkele kilometers ten Oosten van de Elbe geconcen treerd". Schuman zou er op gestaan hebben, dat de plannen zouden voorzien in de verdediging van de Po-linie in Noord-Italië, maar stelde de eis, dat de positie aan niet-Ita- liaanse troepen moest worden toe vertrouwd. aan de overweldigende doorbra? RUn te forceren". De Amerikanen gaven de voor keur aan de Pyreneeën als verde digingslinie, doch de West->"'rope- anen hadden hiertegen bezwaar met het oog op „Spanje's verouderde spoorwegen, zijn gebrek aan facili teiten in zijn havens en zijn slechte wegen". Zij gaven echter toe, dat Spanje als een vooruitgeschoven basis zou kunnen worden gebruikt, indien de V.S. Spanje's spoorwegen, wegen en havens zouden verbeteren en moderniseren, aldus uet artikel; Tenslotte wordt verklaard, dat ba ses in Noord-Afrika „het bombar deren van West-Rusland, met vlieg tuigen, die via de Noordpool naar Alaska, vice versa, vliegen", moge lijk maken. Goede gedachte (Sm.) Een goede gedachte heeft men tot uitvoering gebracht in Apeldoorn. Daar hebben Zaterdag de klokken van de katholieke en andere christelijke kerken de Zondag ingeluid. Dit deed men niet alleen, omdat het deze keer Paas-Zondag was, maar omdat de vooravond van dit Hoogfeest „de klokken kwamen terug uit Rome" een welkome gelegen heid was voor een algemeen plan: de klokken van de gezamenlijke christelijke kerken zullen daar voortaan elke Zaterdagavond de Zondag inluiden! Dat is een na volgenswaardig plan. In onze mo derne tijd raakt de gedachte aan de Zondag in het algemeen, en de Zondagsviering in het bijzon der, in de verdrukking. In Apel doorn is men blijkbaar terecht van mening, dat men de pogin gen, om tot christelijk volksher stel te geraken, niet alleen met wóórden moet doen, maar ook met de daad. Dit is er zo een. Want wie de aandacht van het mens dom „met fors geluid" op de Zon dag richt, levert tot dit noodzake lijke morele volksherstel een posi tieve bijdrage! Deed u het al? (Sm.) Even een gewetensvraag: heeft u al gedaan wat we Zater dag eigenlijk zo'n beetje hadden afgesproken: een tweede gift of misschien een éérste? gege ven aan Radio Anno Santa, de zender van Nederland voor de Paus van Rome? Als het kan zoudt u de helft van wat u de eerste keer in de kerk gaaft, nu geven. Hetzij per bankrekening, per giro, per postwissel, per brief kaart of in een enveloppe aan een gepubliceerd adres. Heeft u het al gedaan? Zo ja, dan wordt u be dankt.... „pro ecclesia et ponti- fice"! Zo neen, denk er dan nog eens om. En doe het spoedig. Dan wordt het bedrag van zes ton, dat er al was, aangevuld tot het mil- lioen, dat nodig is. Wat heeft u over voor de Paus van Rome, die zo in de hitte van een geestelijke wereldworsteling staat? Een etmaal lang hebben de Ieren feest gevierd om de formele stich ting van hun republiek, nadat de volkomen onafhankelijkheid reeds het vorig jaar December een feit was geworden, toen de Dail (het parlement) de laatste band met het Britse Gemenebest verbrak. Vervallen verklaard werd toen de wet, welke de Engelse koning het recht gaf Ierse diplomaten in het buitenland te benoemen. De Ieren herkregen hierdoor de onafhan kelijkheid, die zij 780 jaar gele den, in Mei 1169, verloren, toen Noormannen aan de kust van Dublin aan land gingen. Het zag Tweede Paasdag zwart van de mensen in de straten van de hoofdstad Dublin. Zingende mannen, vrouwen en kinderen verdrongen zich. Om tien uur werd in de grote kathedraal van Dublin een plechtige Hoogmis ge celebreerd, die o.a. door de presi dent, Sean O'Kelly, en de andere leden van de regering werd oij- gewoond. Des middags werd een grote parade gehouden. President O'Kelly ontving vele gelukwen sen, o.a. van Z.H. de Paus, de En gelse koning, president Truman en de Britse premier Attlee. Twee Nederlanders in België gearresteerd SPA. 18 April. (Belga). De poli tie van Spa heeft twee Nederlan ders, de gebroeders De Vries, gear- rc.teerl, die door de krijgsraad werden opgespoord resp. wegens collaboratie met de vijand en on wettig verblijf in België een der ge broeders was namelijk in 1946 uit België gewezen. Hij werd ter beschikking gesteld van de procureur des Konings en te Verriers opgesloten. De andere werd naar de gevangenis St. Leo nard te Luik overgebracht. PROTESTVERGADERING TE UTRECHT Onder auspiciën van de in cen traal overleg samenwerkende weg- verkeers- en -vervoersorganisaties (ANWB, KNAC, KNMV, EVO, NOB wegtransport en NEDOP) zal op Vrijdag 22 April 1949 in de grote zaal van „Tivoli" te Utrecht om 14 uur, een openbare protestvergade ring worden belegd tegen de „druk kende lasten" op het motorwegver- keer en de „dreigende verzwaring dier lasten door de voorgenomen verhoging van het bijzonder invoer recht op benzine en de wijziging van de motorrijtuigenbelasting als gevolg van de economische unie. De conferentie besteedde de meeste tijd aan de bestudering van het probleem van „een mogelijke terugtocht uit West-Europa voor het geval de Russen er in slaagden een Voor de eerste maal sedert hij tot president van Israël werd gekozen, brengt dr. Chaim Weiszmann een bezoek aan de Ver enigde Staten, waar hij zittingen van de algemene vergadering van de Verenigde Naties zal bijwonen en zal confereren met president Truman. Bij aankomst op 't vliegveld Idlewild v.l.n.r. Eliahu Elath, Israëlisch ambassadeur in de Ver. Staten, mevrouw Weiszmann, Henry Morgenthau Jr., dr. Weiszmann eyo zijn zoon Benjamin Weiszmann. 9 LONDEN, 18 April (A.P. en Reuter). De Londense bladen van Maandag maakten melding van een bericht van hun corres pondenten te Berlijn, volgens hetwelk een Sovjet-afgezant van Berlijn naar Washington onderweg is met het aanbod de Rus sische blokkade van Berlijn op te heffen, indien de Ver. Staten er mee accoord gaan de stad onder het bestuur van de Ver enigde Naties te stellen. De Berlijnse correspondenten van de Lorrdense bladen berichtten, dat generaal Malinin met deze taak is belast. Malinin is vooraanstaand financieel expert van de Sovjet- Unie en geniet het vertrouwen van het Politburo. Generaal Malinin wordt algemeen beschouwd als de financiële adviseur van maarschalk Sokolofsky in de zaken van de blokkade van Berlijn. Malinin zou met uitgebreide bevoegdheden naar Washington zijn vertrokken. Deze bevoegdheden zouden vooral ook kwesties van politieke aard be treffen. Voor zijn verzoek, zo wordt verder bekend gemaakt, heeft Ma linin belangrijke besprekingen ge voerd met de nieuwe Sovjet mili taire gouverneur, generaal Tsjoeikof en diens politieke adviseur, ambas sadeur Semeonof. Naar gemeld, was ook een andere Sowjet deskundige op het gebied van Duitse zaken, Wladimir George- witsj Dekanosof, de laatste Sowjet ambassadeur voor de oorlog, tijdens het weekeinde in Berlijn. Westelijke verbindingsofficieren zijn verbaasd over veelvuldige toe spelingen van Sowjet functionaris sen op een zekere generaal Geor- gief in verband met de missie. Naar wordt beweerd is Georgief een schuilnaam, die soms door Generaal Malinin wordt gebruikt. De perssecretaris van de Sowjet ambassade te Washington, Matsja- variana, heeft Maandag verklaard, dat de ambassade niet was inge licht over een mogelijke aankomst te Washington van een Sowjet func tionaris uit Berlijn. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken gaf het volgende antwoord op vragen over dezelfde kwestie: „Het departement is zich bewust van vele geruchten en be richten over verscheidene aangele genheden, betrekking hebbend op Duitsland. Er zijn er zoveel en zo verschillend, dat het departement er geen commentaar op wil leveren. Inmiddels meldt Reuter uit Ber lijn, dat volgens welingelichte Brit se en Amerikaanse kringen aldaar de Sowjetrussische stappen, verle den week te Washington bij Ameri kaanse diplomaten gedaan, hebben geleid tot een definitieve weigering van Amerikaanse zijde over enig onderdeel van de Duitse kwestie te onderhandelen, voordat de blokkade wordt opgeheven. De Amerikanen zouden de Sow- jets hebben meegedeeld, dat Enge land en Frankrijk deze zienswijze delen. Verder zouder zij om ver dere bijzonderheden over de Sow— Russische voorstellen hebben ver zocht. Wanneer deze niet onmiddel lijk gegeven werden, weigerden zij deze zaak verder te besp. ten, al dus deze bron. Men hecht in deze kringen weinig waarde aan de laatste dagen te Berlijn lopende geruchten, dat de Sowjets een ge schikte situatie trachten te bereiken om de blokkade op te heffen. De overstromingen in Frans Marokko RABAT, 18 April (AP). Op zijn minst zijn drie personen om het leven gekomen bij de over stromingen in Marokko. Volgens AFP bedraagt de schade in de omgeving van Ouatzazate „ver scheidene millioenen francs". lilnet....! Allemaal ;r met zijn neus bo en spartelende ge- jdsbleek op het dek, t geen lust en geen ranni is kortweg ge- is spiering en daar '.n die andere vissen ie verkopen we aan r 's naar je broertje hoor...." De wind 3 wel jonge dartele ranniEen poos steunend op Tonio, t lachen, als ze hun Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per maand, Inclusief incasso. Advertèntie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Neder!. Credietbank Buiten God is veilig 't nergens (Vondel) HET FEIT VAN HEDEN Pagina 1 5 vrouwen de kuur gedaan onder v, ren. Twee van de :ds na 14 dagen Dit is,de ïur: Was Uw 'eep. Masseer Uw mt met het wel- ive-schuim.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1