Nieuuu Sprekers uit alle partijen in de Senaat tegen elke vorm van grenscorrectie Pensioen in de Landbouw met ingang van 1 Mei „Goede vriend" schreef uit jalouzie smaadbrieven Nieuw rood offensief in de sector van Nanking Britse oorlogsbodems beschoten EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Door de wolken naar het nieuwe vaderland Donderdag 21 April 1949 45e Jaargang No. 11544 Minister van buitenlandse zaken vroeg verdaging van de vergadering Een suggestie van Pater Beaufort Niet reëel! lIBIlPii Üti Maximum bedrag 12 gulden per week Vlaggendag Mgr. Dr. N. Knebel overleden Dader na lang zoeken ontmaskerd Admiraal Kirk 29 doden en veel gewonden Dr Karl Arnold is teleurgesteld Vijf gezinnen door brand dakloos Voor de nieuwe Vaticaanzender Prinses Margaret naar Z. H. de Paus? Rapport van Clay over Maart Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per maand, Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) FEIT VAN HEDEN Pagina 3 Kantoren: ALKMAAR. Laat 221. tel. 2046, (2 lijnen), K 2200; HOORN. Draafsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Eerste Kamer kondigde bij het begin van het debat over de grenscorrecties aan, dat de vergadering des avonds zou worden voortgezet. Nadat gistermiddag de sprekers lijst was afgewerkt, deelde hij echter mede, dat de vergadering, op verzoek van de Minister van Buitenlandse Zaken, tot heden middag werd verdaagd..Hieruit blijkt dat de regering, na alles wat gezegd werd, de behoefte heeft gevoeld om zich nog eens ernstig te beraden. Uit het debat is al wel voldoende gebleken, dat haar kansen zeer slecht staan. De K.V.P.-fractie, die in de Tweede Kamer voorstemde, zal in de Senaat uiteen vallen, wat de P.v.d.A. betreft was zulks aan de overzijde van het Binnen hof reeds geschied, hier zal het aantal socialistische tegen stemmers echter groter zijn. Ook bij de C.H. is verdeeldheid, de V.V.D.-fractie stemt in haar geheel tegen en zulks zal even eens het geval zijn met de A.R. en de Communisten. hiervoor niet verantwoordelijk te achten. De heer Woudenberg (P.v.d.A.) gooide het over een an dere boeg door de regering uit te nodigen te bewijzen, dat verwer ping van het onderhavige voorstel haar voor onoverkomelijke moei lijkheden zou plaatsen. Pater Beau fort (K.V.P.) heeft de regering, na mens zijn fractie, intussen nog een oplossing aan de hand gedaan, die weliswaar zeker geen overwinning zou mogen heten, maar althans de gelegenheid biedt om aan openlijke nederlaag te ontkomen. Hij deed de suggestie de behandeling van het wetsontwerp op te schorten, zulks in verband met de gewijzigde houding van België en de omstan digheid, dat het wenselijk ware als nog een bevredigender oplossing voor het bevolkingsvraagstuk te vinden In deze verhoudingen kan nog wijziging komen voor het geval de regering er een portefeuillekwestie van zou willen maken. Verschil lende Kamerleden hebben echter al bij voorbaat een poging gedaan om de regering hiervan te doen afzien. Mr. Wendelaar (V.V.D.) verzekerde zijri partijgenoot achter de groene tafel, dat hij niets tegen de rege ring had. De onderhavige correcties waren de vrucht van onderhande lingen. het kabinet behoefde zich VOLKOMEN TE BEGRIJPEN is de verbittering, welke in de jaar lijkse Paasvergaderingen van de Katholieke Onderwijzersbonden tot uiting is gekomen over de salaris kwestie Onbegrijpelijk is de houding van de opeenvolgende r egeringen, die de onderwijzers een beetje als speelbal hebben gebruikt, begrijpelijk zijn de klachten, dat nu al tientallen van jaren de salarissen van de onderwij zers bron van moeilijkheden en er gernis zijn. Men vraagt zich wel eens af, hoe het mogelijk is, dat de regering niet alles op alles zet, om deze moeilijk heden, die de onrust in een grote en belangrijke volksgroep almeer ver hogen en verergeren, ongedaan te maken. Wij hebben enige malen aan de kwestie aandacht besteed en ge tracht duidelijk te maken, dat er in deze aangelegenheid iets niet in de haak is. Er is een afspraak geweest tus sen delegaties van onderwijzers en van de regering, om, kort gezegd, de rechtspositie, dus ook de salaris sen, van de onderwijzers gelijk te stellen met die van de ambtenaren. Die afspraak is niet nagekomen. Er zit daar iets tussen waar het publiek het rechte niet van te Wfc- ten komt, omdat men er publieke- liever niet over rept en omdat, een beetje vaag gezegd, de ene in stantie meent de andere te moeten sparen. Maar de regering weet, dat er iets niet in orde is. Dat is een reden te meer voor de regering, om iets soepeler te zijn, dan ze anders misschien zou menen te moeten doen. De minister heeft, gelijk men weet, in de Kamer gezegd, dat er „reëel overleg" gepleegd zou wor den met de onderwijzersorganisa ties. Dat wees er al op, dat er aan het reëele van het tot nog toe ge voerde overleg blijkbaar iets ont brak. Later heeft de minister, in ant woord op vragen van het Kamerlid Roosjens, laten weten, dat het over leg met de organisaties van onder wijzend personeel afgebroken is. Z.i. waren de voorstellen die de onder wijzers deden, niet reëel. Wij had den niet de indruk, dat de regering in deze aangelegenheid voor lOO'Vo sterk staat. Wordt er niet te veel een kwestie van ambtelijk, prestige van gemaakt? Dat zouden wij ze ker. alle omstandigheden bovendien in aanmerking genomen, niet reëel willen noemen. Evenmin reëel ech ter mag het heten, ofschoon wel verklaarbaar, indien zoals nu, met. name op de vergadering van de dio cesane onderwijzersvergadering in Utrecht gebeurde, de onderwijzers dreigen met staking, met terug trekking uit katholieke verenigin gen enz. Men bereikte „overeen stemming over verschillende maat regelen, voor het geval de overheid niet tegemoet komt aan de gerecht vaardigde verlangens''. Een derge lijke houding van dwanguitoefening schept niet de geschikte sfeer, om tot nog wat mogelijk schijnt, tot werkelijke reële onderhandelingen te komen, zou men menen. Op de D.V.-vergadering van het Haarlemse Bisdom althans heeft de voorzitter medegedeeld, dat er een goede kans bestond, dat de rege ring weer tot overleg met de onder wijzers zou komen. Dat zou de rege ring natuurlijk niet kunnen doen onder de druk van aangekondigde De spreker, die, onder grote be langstelling op beide tribunes, de debatten opende, was de heer Brongersma van de P. v. d. A. Even als zijn partijgenoot Ruygers aan de overzijde kwam ook hij uitein delijk tot de conclusie, dat hij vóór zou stemmen. Had de conclusie van de heer Ruygers al slecht op het daaraan voorafgaande gepast, het betoog van de heer Brongersma rammelde van begin tot eind. Hij kon het niet beoordelen wat het beste was, de regering zou het wel het beste weten en tenslotte liet hij doorschemeren, dat het hem niet onwelgevallig zou zijn als de regering van de verkregen machti ging toch ook weer geen gebruik zou maken Pater Beaufort (K.V.P.) bleek eveneens bereid de regering de ge vraagde machtiging te geven, de meerderheid van zijn fractie zou hem hierin volgen. Intussen bleef het voor hem moeilijk te verduwen, dat 10.000 Duitsers, zonder dat deze naar hun persoonlij..,. zienswijze was gevraagd, zouden worden „in gelijfd". Was dat niet in strijd met het zelfbesc.....Kingsrecht en met het Atlantic Charter? Van de aan vaarding van het reeds bovenge noemde tussenvoorstel zou hij toch echter ook weer niet zijn stem laten afharigen. Wat andere leden van zijn fractie betreft was zulks wel het geval. Een betoog, dat al met al al evenmin erg sterk aandeed. Jhr. Ruys (K.V.P.) gaf een zienswijze ten beste, die wel enige overeen komst had met die van de heer Welter in de Tweede Kamer. Wan neer het om grote gen—„en ging zouden de voordelen groter kunnen dwangmaatregelen. Dat is zeker ook niet reëel. En toch moeten we uit de moeilijkheden komen, en toch moet er gevolg gegeven wor den aan de verlangens van de on derwijzers, als daar kan worden aangetoond, dat ze rechtvaardig zijn. En toch zou het zaak zijn, in deze toch al zo onrustige tijd, als de regering nu eindelijk eens reëel meewerkte, om aan de grie ven van de onderwijzers een einde te maken! zijn dan de nadelen. Met zo te re deneren wilde de heer Ruys ook een poging doen om het desbetref fend punt van het Partijprogram niet ontrouw te worden, mj liet er echter onmiddellijk op volgen, dat het een vraag bleef of met een vast houden aan onze eigcnlijKe eisen het Nederlands belang uiteinaenjK wel gediend zou zijn. Hoe dat zij, van deze correcties vreesde hij in elk geval, dat de nadelen de voor delen zouden overtreffen. In tegen stelling met zijn fractiegenoot Beaufort, die „etoogd had, dat de Duitse reacties de plicht tot verge ven bemoeilijkten, achtte de heer Ruys die toch niet "«lemaal onbe grijpelijk. W(j kunnen wel zeggen, dat hier slechts sprake is van correcties, maar wanneer men het schadever goedingselement er buiten laat, merken de Duitsers op, dat deze correcties dan toch eenzijdig wor den vastgesteld, hetgeen niet ge bruikelijk is. Wij hebben ook nooit getracht de grootste fout in onze grens bij Baarle Hertog gecorri geerd te krijgen. Wij moeten ons wel bewust zijn, dat deze correcties een wonde zullen blijven, de Duit sers zullen er in blijven zien: Ver lies van nationale grond. Wat de staatsrechtelijke zijde betreft, liep de gedachtengang van de heer Ruys parallel met de ziens wijze, die de heer Poliema (C.H.) voor hem feeds ontwn...eld had. Vervolg pag, 3. Met gloed-nieuwe pakjes aan, een bolhoed op en, om het geheel nog 'echter te maken, een wandelstok in de hand, begeleiden de tweelingen Charles en james hun zusje Jamella gedurende de Paasparade naar de St. Patrick's Kathedraal in New York. Trots als een pauw wandelt jamella, die ook op haar Paasbest is, met haar begeleiders over de Fifth Avenue. bijpassen. De Goöperatieve Boerenleenban ken zullen zich met de uitbetaling van de pensioenen etc. belasten. Zes honderd plaatselijke commissies, waarin vertegenwoordigers van de Om de schade, die tijdens de oorlog onder de woningen van Nijmegen is aangericht, te herstellen, is. een plan ontworpen, dat de bouw van 1000 woningen behelst. Bij de Nierstraat ver rijst een complex van 210 montagewoningen. organisaties zitting hebben, onder houden het contact met de verze kerden. Zoals reeds medegedeeld hebben zich reeds 100.000 betrok kenen vrijwillig bij deze commissies gemeld. Vertrouwd wordt, dat wan neer de wet in werking treedt, de andere helft zal volgen. Zo nodig verleent de wet ook bevoegdheden. Bij seizoen-werkeloosheid zal gele genheid bestaan om zelf de zegels te plakken, waardoor hiaten in de verzekeringsduur kunnen worden voorkomen. Zoals bekend is het initiatief tot oprichting van een Bedrijfspen sioenfonds voor de landbouw inder tijd uitgegaan van de Stichting voor de Landbouw. Dit fonds is op 16 Maart opgericht en z,al nu in werking tre den op 1 Mei a.s., aannemende dat de Minister van Sociale Zaken te gen deze datum het bedoeld fonds verplichtend zal willen stellen. Het aantal verwachte verzekerden ar beiders bedraagt rond 200.000, waarvan er reeds rond 100.000 zich vrijwillig hebben gemeld. Het ouderdomspensioen dat ingaat op 't 65e jaar, bedraagt thans f 6 per week." Het zal geleidelijk stij gen voor degenen, die in de loop der jaren aan de beurt komen voor pen sioen en zal als de regeling 40 jaar werkt, het maximale bedrag van f 12 per week hebben bereikt. Het invaliditeitspensioen is 2/3 van het ouderdomspensioen, het weduwen- pensioen bedraagt f 5,per week, het wezenpensioen f 1,per week en per kind, welk pensioen voor ouderloze kinderen verdubbeld wordt.' De premie zal f 2,50 per week be- agen, behalve voor de jonge ar beiders, (17 tot 20 jaar), voor wie de premie f 1,25 per week zal be dragen. De premie wordt voor de helft opgebracht door de werkge vers, door de andere helft door de werknemers. De regering, aldus deelde Ir. Schroder, de directeur van het fonds, mede heeft echter goed gevonden, dat bij de nieuwe, per 1 Mei ingaande contracten, de lonen met dit bedrag zullen mogen worden verhoogd. Het fonds krijgt terugwerkende kracht tot 1 Mei '47. De regering heeft, zoals reeds be kend. toegezegd de aldus door het De r(ikspolitie te uithoorn is er fonds gederfde premies uit het in gesIaagd na een uitgebreid en Landbouw Egalisatiefonds te zullen,nauwgezet onderzoek een erger- Zondag 24 April a.s. is het de Dag van de Naastenliefde. Gaarne zag Pater de Greeve dat, evenals dit ter gelegen heid van Koninginnedag, Arbeidsdag, Bevrijdingsdag e.a. gebeurt, alle medewer kers van de Bond ook op die dag de vlag zouden uit steken. De vlag dus uit! Blijf niet achter! Dank u. Bond zonder Naam Haarlem. HEERLEN, 20 April. Mgr. Mi- klos Knebel, een Hongaars priester, die zeer bevriend was met Kardi naal Mindszenty en in Nederland verbleef als vertegenwoordiger van het Hongaarse Episcopaat, speciaal om de uitzending van Hongaarse kinderen te organiseren, is Woens dagmiddag ten huize van kapelaan F. H. A. Lemmens te Nieuwenha- gen bfj Heerlen in de leeftijd van 56 jaar overleden. Mgr. Knebel, die kamerheer was van Z. H. de Paus, leed reeds ge ruime tijd aan hoge bloeddruk, doch dit verhinderde hem niet om nog Dinsdagavond jongstleden in Nieu- wenhagen een rede te houden over de situatie in zijn vaderland. Die zelfde nacht werd hij door een be roerte getroffen, die gisterenmiddag zijn dood ten gevolge had. Reeds van 1921 tot 1926 vertoefde Mgr. Knebel in ons land ter rege ling van een kinderactie in Neder land en België. Op 2 Mei 1947 keer de hij wederom naar ons land te rug ditmaal op speciaal verzoek van Kardinaal Mindszenty even eens voor hetzelfde doel. Tegen het einde van 1947 kreeg hij van minis ter Maarseveen toestemming een transport kinderen te laten komen. Plenaire vergadering B.F.O. uitgesteld BATAVIA, 20 April. (Aneta). Na overleg met de vergadering van delegatieleiders op Dinsdag is de eerstvolgende plenaire vergadering van de BFO, die aanvankelijk was vastgesteld op heden, tot nader or der uitgesteld. lüke vorm van smaadschrift aan het licht te brengen en de schuldige te arresteren. In de Tebu teerfabriek te Uithoorn werkte als baas van de smederij K. Rekelhof. Eind 1948 ontving de directie van de fabriek een anoniem schrijven, waarin Re kelhof beschuldigd werd van dief stal van lood en koper. Ondanks het feit, dat R. tot dat moment het volledige yertrouwen van zijn directie genoot, was dit schrijven toch aanleiding van een nauwkeurige observatie van zijn doen en laten. Op de duur werd de situatie voor R. op de fabriek zeer moeilijk en hij nam dan ook zijn ontslag. Hij vond een andere be trekking, doch vrij spoedig daarna kwamen bij de rijkspolitie te Uit hoorn wederom anonieme brieven, waarin R. van diefstal beschuldigd werd. Ook deze brieven waren aanleiding tot het onderzoek van de handelingen van Rekelhof en de politie ging zelfs zover huiszoekin gen bij hem te verrichten. Er werd echter geen spoor van door hem gepleegde diefstallen gevonden. Later ontving zijn nieuwe baas eveneens een anoniem schrijven. De politie besloot thans kostte wat het kostte, er achter te komen, wie de schrijver van deze brieven was. Deze taak was zeer moeilijk, omdat het handschrift verdraaid was, maar desalniettemin slaagden de opper wachtmeester en zijn mensen erin de briefschrijver te identificeren en wel met behulp van een toevallig aangetroffen poëziealbum, waarvan het handschrift bijzonder veel leek op dat van de briefschrijver. Het album behoorde aan de dochter van een goede „vriend" van Rekelhof. Deze vriend werd aan een streng verhoor onderworpen en bekende tenslotte uit jalousie Rekelhof had een zeer goede positie bij de Tebu de brieven geschreven te hebben. Inmiddels is Rekelhof vol ledig gerehabiliteerd en hij zal wel dra weer in de teerfabriek werk zaam zijn. Wat het onderzoek voor al bemoeilijkte, was het feit, dat er inderdaad diefstallen in de fa briek waren gepleegd. De dader van deze diefstallen is inmiddels ook gearresteerd. AMBASSADEUR DER V.S. TE MOSKOU WASHINGTON, 20 Alpril. (AFP) Admiraal Alan Kirk, ambassa deur der Verenigde Staten te Brus sel. is door president Truman be noemd tot Ambassadeur der Ver enigde Staten te Moskou, als op volger van generaal Bedell Smith. Admiraal Ki rk heeft van 1911 tot 1946 dienst gedaan bij de Ame rikaanse Marine en werd in 1946 tot ambassadeur in België benoemd. Hij had het bevel over de Mari nemacht, welke bij de invasie in Normandië de Amerikaanse troe pen aan land zette. Hij kwam in 1939 als marine-attaché naar En geland en werd later chef-staf van de Amerikaanse marine-strijdkrach ten in Europa. De eerste peulen Woensdag werden aan de veiling te Ter Aar de eerste peulen aan gevoerd tegen een prijs Van f 3.20 per kilogram. NANKING, 20 April (Reuter) De communistische troepen zijn in de sector van Nanking een in hevigheid toenemend offensief begonnen. De Chinese wetgeven de Joean (Eerste Kamer) heeft, naar gemeld, in geheime zitting besloten uit Nanking te vertrek ken, zodra de voorzitter, Toeng Kwan Hsien, zulks raadzaam acht. Transportvliegtuigen worden voor een eventuele overtocht naar Kan ton gereed gehouden. De voor naamste bestuursorganen en wet gevende lichamen zullen tezamen met politieke leiders beslissen of Nanking al dan niet geëvacueerd zal worden. Inmiddels is het ka nongebulder duidelijk te Nanking te horen en is een uitgaansverbod uitgevaardigd. Het Britse korvet „Amethyst" is op weg naar Nanking op de Jangtse beschoten, tengevolge waarvan 20 leden der bemanning gedood en 20 gewond zouden zijn Het incident vond plaats op een plek waar, .naar men verwacht de communistische troepen de rivier zullen trachten over te ste- steken. De gewonden zijn naar een eiland in de rivier overgebracht. Het vaartuig, dat op weg was om de torpedoboot „Consort" bij te staan, die de bescherming van Britse on derdanen in de hoofdstad tot taak had, is aan de grond gelopen. Qok de „Consort", die te hulp snelde is beschoten en beanwoordde het vuur. Thans liggen de kruiser „London", het Britse fregat „Black Swan" en de „Consort" bij de „Amethyst" voor anker, hetgeen er op zou duiden, dat deze schepen zullen trachten het laatste vlot te krijgen. Volgens een woordvoerder van de Britse marine is het- nog niet officieel uitgemaakt, dat de Dr. Karl Arnold, minister-presi dent van Noordrijn-Westfalen, heeft voor zijn terugkeer naar Düsseldorf verklaard, dat hij teleurgesteld was over zijn bezoek aan Nederland. Wat zijn onderhoud met minister Stikker betreft, zeide hjj de indruk te hebben, dat zjjn tegenvoorstellen in de kwestie der grenscorrecties de Nederlandse regering niet ver ge noeg gingen. De Duitse autoriteiten hebben zich, aldus dr. Arnold, ook niet de finitief neergelegd bij het verlies van het Saargebied. Dit is een zaak voor de vredesconferentie. De minister-president verklaarde, dat de Duitse bevolking diep be wogen zou zijn, indien de grenscor recties in ongewijzigde vorm ten uitvoer zouden worden gelegd. Hij zou de bevolking van het gebied in kwestie aanmanen haar discipline te bewaren. Hij zou ook openlijk verklaren, dat die grensregeling nog niet definitief zou zijn, omdat de vredesconferentie er zich nog mee zou hebben bezig te houden. Tenslotte deelde hij mede, dat hij een onderhoud met een aantal Eerste-Kamerleden heeft gehad. CONGRES EX-POLITIEKE GEVANGENEN over lidmaatschap C.P.N.'ers Op Zaterdag 21 Mei zal de Nederlandse Vereniging van ex- politieke gevangenen in Utrecht een buitengewoon congres houden. Het hoofdbestuur heeft als enige punt van de agenda aangekondigd: het lidmaatschap van de commu nistische partij Nederland wordt onverenigbaar geacht met dat van de Nederlandse Vereniging van ex- politieke gevangenen. Het hoofdbestuur motiveert dit voorstel met te verwijzen naar de verklaringen van de Franse com munistische leider, Maurice Tho- rez en de secretaris van de CPN, Paul de Groot, welke het in strijd acht met de statuten van de vere niging. DWINGELOO. Vermoedelijk doordat kinderen met vuur speel den is brand ontstaan in een boer derjj voormalig Armenhuis van de Ned. Hervormde Gemeente te Dwingeloo. Het vuur sloeg weldra over naar enkele in de nabijheid ge legen boerderijtjes. De brandweren uit Dwingeloo, Diever, en Beilen zetten energiek het blussingswerk in, doch konden niet voorkomen dat in totaal 5 percelen een prooi der vlammen werden. De gezinnen Kiers, Tol, Bollen, Sjabbens en Greveling werden dakloos, doch worden door de buren geholpen. De verzekering dekt gedeeltelijk de schade- communisten verantwoordelijk zijn voor het incident. Naar wordt gemeld zouden po gingen in het werk worden ge steld om de zaak met de commu nisten op te nemen. Naar uit Sjanghai verder wordt vernomen, heeft de Britse consul te Tientsin opdracht ontvangen bij de commu nisten in Peiping een protest in te dienen in verband met de beschie ting van de Britse oorlogsschepen, die „met een vreedzame en mens lievende bedoeling" op de Jangtse lagen. Nader wordt gemeld, dat aan boord van de „Consort" negen le den der bemanning werden ge dood en drie ernstig gewond. Het vaartuig is thans op weg naar Sjanghai, nadat de „Amethyst" op eigen kracht vlot gekomen is. Katholieke militairen bouwen mee DEN HAAG (K.N.PA Bij het hoofdbestuur van Katholiek Thuisfront is telegrafisch bericht bin nengekomen, dat ook de katholieke militairen in Indonesië er prijs op stel len bij te dragen aan de nieuwe Vaticaan-zender, het geschenk van het Nederlandse volk, bij ge legenheid van 't gouden priester-jubileum van Zijne Heiligheid de Paus Dit prachtige meeleven van onze jongens overzee met deze mooie Neder landse actie wordt door de stichting „Radio An no Santo" buitengewoon ■gewaardeerd. De hoofd aalmoezenier in Indone sië zal zich in overleg met Katholiek Thuisfront met de organisatie van deze collecte belasten. Deze bereidwilligheid beklemtoont wederom de innige band tussen onze Nederlandse katholieke soldaten, Vaderland en Kerk. Reuter meldt uit Rome: Het staat byna vast, dat Prinses Mar garet van Engeland bij haar bezoek aan Italië door Z.H. de Paus ont vangen zal worden, zo wordt uit gewoonlijk betrouwbare bron ver nomen. Naar verluidt bereidt de Britse legatie bij het Vaticaan haar receptie voor. STIJGENDE WERKLOOSHEID BERLIJN. 20 April. (Reuter). Generaal Clay, de Amerikaanse Militaire Gouverneur in Duitsland, laat in zijn rapport over Maart in zake Duitsland het volgende uit komen: 1. het aantal werklozen in de Brits-Amerikaanse zóne steeg met 94.000 en omvat thans 1.132.000 per sonen; 2. in West-Berlijn kwamen 768 vluchtelingen uit door de Sowjet- Russische bezette gebieden aan; 3. uit dc Sowjet-Unie arriveerden gemiddeld 300 Duitse krijgsgevan genen per dag; 4. de prijzen van levensmiddelen en textiel daalden aanmerkelijk. NIEUWE ARRESTATIE IN DE GOUDSTAVEN-AFFAIRE De 63-jarige molenbaas A. K. uit Dordrecht is Vrijdag j.l. op het vliegveld Schiphol door de politie gearresteerd in verband met de diefstal van uit de Nieuwe Water weg opgebaggerde goudstaven. Toen indertijd zijn medeplichtigen in deze affaire werden gearres teerd, werkte hij in Noord-Afrika. Vrijdag keerde hij per vliegtuig naar Nederland terug, waar de po litie hem met open armen ontving. Hii zal voor de Officier van Jus titie te Rotterdam geleid worden. Wielrennen HET GEVAL-DE POORTER BRUSSEL, 20 April (ANP). De rechter van instructie, Robert Fischer, belast met het onderzoek inzake de dood van de Belgische wielrenner Richard de Poorter, heeft zich heden naar Altdorf in Zwitserland begeven. Hij zal in verbinding treden met de bevoegde Zwitserse instantie en op de plaats van het ongeval een nader onder zoek instellen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1