FRANSE PROFS DOOR WILKES-LENSTRA OVERSPEELD! Hattrick van Timmermans Nf£>f/?L4ND-F/?4NK/?/J/C: 4-7 ZONNIG STADION WAS GETUIGE VAN EEN SENSATIONELE INTERLANDWEDSTRIJD A.G.O.V.V. sloeg ook V.S. V. Geestdrift en slagvaardigheid van Oranje waren Franse profs te machtig In de kleedkamers De Fransen naar Schotland Slijkhuis nat. kampioen 10 K.M. (Van onze redacteur Sport) Toen de vinnige Vignal in de twaalfde minuut na de rust voor de vierde maal de bal uit het net moest halen, die daar via een juweel van een Lenstra-pass en een beheerst schot van Wilkes was beland, heeft hij misschien nog eens even gedacht aan zijn eigen bescheiden voorspelling bij zijn aankomst in Nederland gedaan, dat Frankrijk deze wedstrijd met 32 zou 'winnen! Er zijn interlands, welke men om de een of andere reden niet snel vergeet. Welnu: deze Nederland-Frankrijk zal in de annalen van de Nederlandse voetbalsport geboekstaafd blijven als de wedstrijd, die zowel om zijn verloop als zijn uit slag verrassender was dan wefke internationale ontmoeting der laatste jaren dan ook. Want op deze zonnige April-Zaterdag van het jaar 1949 werd een fameus elftal van doorgewinterde profs met namen die ver buiten de Franse landsgrenzen be kendheid genieten, door elf Nederlandse amateurs gedemora liseerd en overrompeld op een wijze, die zijn weerga in onze nationale voetbalhistorie practisch niet heeft. De cijfers 41 geven in dit geval de verhouding niet weer. Men had slechts in het laatste half.uur van de wedstrijd op de tribune van het Feyenoord-stadion te hoeven plaats nemen en het kat-en-muis- spel der onzen met deze zo gevreesde profs, dat nu en dan in een show ontaardde, gadeslaan, om ervan overtuigd te geraken, dat het veel erger was met het Franse echec dan de cijfers doen vermoeden! Zet en tegenzet! In het eerste kwartier zag het er echter niet direct naar uit, dat Oranje op een dusdanige onstuimi ge en spectaculaire wijze met deze elf in de school van het Franse pro fessionalisme gekweekte match- winners zou afrekenen. Wel zond Lenstra, toen de wedstrijd nauwe lijks een minuut oud was, een kogel op Vignal af, nadat een corner door Wilkes in een d'oelpuntrijpe kans voor, onze voorhoede was omgezet, doch nauwelijks een minuut later profiteerde Baratte van een aarze ling van Terlouw en opende de score met een schot in de linkerbe nedenhoek 01. Dat was geen erg opwekkend be gin. Want de Hollandse voetbalfans die toch al niet met veel vertrou wen in een voor ons team drage lijke uitslag naar Rotterdam waren gekomen, hadden zich snel gerea liseerd, dat de zwartgekuifde heren van deze Franse keurploeg van plan waren geen enkele van de hun ge boden kansen onbenut te laten en zich. waar nodig snel op de hoogte te stellen aan de aanwezigheid van zwakke steeën in de Nederlandse driemans-verdediging. De 60.000 getuigen, die de zonbe schenen en met vlaggen rijkelijk uitgedoste tribunes bevolkten had den echter nauwelijks tijd zich de vraag te stellen hoe groot het Ne derlandse echec wel zou worden. Want uitgerekend twee minuten later legde niemand minder dan de debutant De Munck fle grondslag voor de eerste Nederlandse tegen zet. Timmermans, terwijl hij het eerste Nederlandse doelpunt en daarmede de gelijkmaker scoort De Sittardenaar trapte de bal uit tot ver over de middenlijn. Brandes zorgde voor de verdere expeditie en debutant no. 2 Timmermans, voor wie de boodschap was be doeld, liet maar meteen de Feijen- oord-kuip daveren door Vignal kansloos te slaan 11. Een pracht stukje combine-werk over de gehele lengte van het veld. Er was geen Fransman aan te pas gekomen. Het kón dus! Was dit het psychologisch hoog tepunt van de wedstrijd? Werden de Fransen in deze vierde minuut moreel reeds geslagen, of is hun lot op een later moment beslist. Vragen, die iedereen maar voor zichzelf moet beantwoorden. Maar zeker is, dat in onze gelederen toen het inzicht rijpte, dat deze hoogge roemde en veel gevreesde profs toch niet zo onkwetsbaar waren als zijzelf en ook de voetbalgeleerden in Nederland het hadden doen voor komen De Vroet en zijn mannen wisten vanaf dat ogenblik, dat het kón, dat zij zich niet voetstoots aan deze Franse elite behoefden over te ge ven en dat er in de resterende 86 minuten dus nog wel iets te probe ren viel, op welke wijze en met welke middelen dan ook. De machine in beweging De daad volgde de gedachte op de voet! Nadat een Frans doelpunt wegens buitenspel was geannuleerd en een bij Abe uitmondende solo ren van Wilkes aan de voet van Marche was doodgelopen, maakte Timmermans zich uit een kluwen van spelers los en liet Vignal ten tweede male een gat in de lucht duiken. Dat was de stand na tien minuten spelen. 21 voor Neder land! Wie had ooit aan dat wonder geloofd! En toen eigenlijk al, bij de aan vang van het tweede kwartier, be gonnen Wilkes, en later ook Len stra, duidelijk aan de schare te to nen, dat zij deze Fransen in hun zak hadden cn dat zij de heren op ieder gewenst moment in de luren konden leggen. Cuissard en Salva legden keer op keer, in een gevecht van man tegen man het bijltje, als de Fries een van zijn geniale schijn bewegingen maakte. Hon en Mar che stonden om beurten naar hun hoofd te grijpen als Wilkes onbe reikbaar langs hen heen slangde. Het werd met de minuut klaarder, dat hier twee volstrekt gelijkwaar dige tegenstanders tegenover elkaar stonden en dat er voor een min derwaardigheidsgevoel van onze kant geen enkele reden was. Driemaal is scheepsrecht! Toch gaver» de Fransen nog een fris spelletje team-work weg, waar aan onze jongens een voorbeeld konden nemen en waar werkelijk nu en dan geen speld tussen te krij gen was. Dan moest Terlouw, en in laatste instantie van Bun of' Schij- venaar een stokje voor deze wel wat gevaarlijke ondernemingslust van Prouff en zijn vrienden steken. Het lukte, doch De Munck kon desondanks in de eerste speelhelft toch niift in de lucht gaan staan kijken, waar hoofdcommissaris Staal in zijn vliegende baby nu en dan een rondje boven het stadion maakte. Eerst had hij een gevaar lijke schuiver van Batteux onscha delijk te maken en later moest hij driemaal vlak achtereen in het ge- tüuw komen om onverwachte ko gels van dezelfde speler te keren en 'n venijnige treffer van Flarriion vlak voor de doellijn te stuiten. Tussen die bedrijven wrong heel Nederland zich de handen van spijt om een misser van Abe. die alleen voor de open doelmond even zijn zelfbeheersing kwijt raakte en naast schoot. Timmermans ondernam vlak daar na een rush door de* vijandelijke linies met minder aangename be doelingen voor Vigpal. Maar deze, het gevaar ziende, wierp zich in heel zijn lengte op de schoen van de Hagenaar. Abe herstelde zich in die ogenblikken volkomen en lioè de Franse phalanx ineenkrimpen door een zoever, die de deklat scheerde. Het overwicht der onzen groeide en toen van Overbeek vijf minuten voor halftime zijn collega's op het middenveld o'p een juweel van een voorzet tracteerde, zei Timmermans: dank u! en wandelde linea recta voorbij Salva om Vignal ten derde male een ontgoocheling te bereiden. Er hielp geen lief moe dertje aan. De jonge Parijzenaar deed een vergeefse poging het on heil te voorkomen. Nederland leid de met 3lü En met het prettig idee, dat de Fransen minstens drie goals zouden moeten fabriceren om alsnog een overwinning mee naar la douce france te nemen, ging de rust in. Lenstra-Wilkes-goal! De tweede helft zette in met een eenmans-aanval van niemand min der dan signor van Schijndel. Het schot ging over. Doch ê77 klein in termezzo tekende wel de onderne mingslust van de rossige Schiedam mer, die niet gewend is veel over de middenstreep te komen. Of dit de heer Wilkes en zijn speelmak kers tot grotere vindingrijkheid inspireerde, kan in het midden ge laten worden, maar in de vijfde mi nuut waren wij getuige vaneen staaltje combinatie-werk, waarom de Nederlandse voetbal-fan zich op recht zat te verkneuteren. Prachtig getimede starts, passes op de cen timeter berekend, switches en een beetje goochelarij, waarvan Jonqvet en ijijn maats toch wel even stonden te kijken. Wilkes knoerde hard in, toen het mooi genoeg was, maar Vignal liet zich ditmaal niet ver murwen. Het was echter uitstel van execu tie, want nadat Baratte even in de gelegenheid was geweest middels een corner De Munck onder druk te zetten (de tijger" pakte de bal helemaal onder uit de hoek!), gaf Lenstra een pass naar Wilkes, die de tribunes in vervoering bracht. De Xerxes-man startte a la seconde, schudde zich Salva en Jonquet van het lijf en deed Vignal ten vierde Aale vergeefs in de lucht grijpen. Het was 41! Niet meer en niet minder. En dat was het moment waarop de verslaggever van Agence Presse, welke op het bankje achter ons aan zijn telefoontje zat, naar Frankrijk's hoofdstad vier woorden doorgaf. Vier woorden, die mis schien een half uur later levens groot op de frontpagina der Parij- se boulevardbladen zouden prijken: „Le désastre de Rotterdam". De ramp van Rotterdam! Show! Het was zo. Hier liepen elf pro- fessionaals, kansloos geslagen door een amateurs-elftal, waarvan de opstelling nog steeds in het proef stadium verkeert, volkomen gede moraliseerd naar hun vorm te zoe ken. Een korte onderbreking daar gelaten speelden de Fransen uit zichtloos met de rug tegen de muur. Wij noteerden: een schot juist over van Wilkes, 'n diagonaal schot voor langs van de voet van v. Overbeek, een corner, nogmaals een kanonnads van Wilkes, een kanjer tegen de paal van Brandes, gloei ende kogels van Wilkes tegen de lat en van Lenstra juist over, en in de allerlaatste minuut nog een poeier tegen de paal van Timmer mans, die bijna nog een goal aan zijn hattrick had toegevoegd. Daartegenover stond een door braak van Prouff, resulterend in 'n niet ongevaarlijk schot, waarmee De Munck echter raad wist. En dat was dan alles. De laatste twintig minuten werd van Nederlandse zijde je reinste show. Van Schijndel, de bal in vrije positie in zijn bezit krijgend, lokte Hon en Prouff naar zich toe en wandelde dan tussen deze heren OM DE LANDSTITEL De Apeldoorners, die aan het be gin van de landscompetitie tot de zwakke broeders werden uitgekre ten, hebben sindsdien de voetbal geleerden wel gedwongen hun me ning te herzien. Na een dubbele 3—1 overwinning op het sterke Heerenveen, werden nu ook de Vel- senaren met dezelfde cijfers huis waarts gezonden. Een wel zeer fraaie prestatie van de „blauwen" die nu aan de kop gaan, en wat het aantal vorliespunten betreft alleen door B.V.V. worden geëvenaard. De stand is thans als volgt: Het Nederlandse elftal, dat tegen alle verw'achtingen in een 41 zege op het Franse elftal behaalde. Staand van links naar rechts: Van Overbeek, van Schijndel, de Munck, Terlouw, de Vroet, van Bun. Zittend van links naar rechts: Schijvenaar, Timmermans, Brandes, Wilkes en Lenstra door alsof het een grapje gold. Wil kes kon op een gegeven moment de verleiding niet weerstaan zijn con frater Timmermans doodgemoede reerd van de bal te lopen om te trachten er een goaltje bij te ma ken. Alleen Terlouw veroorloofde zich geen escapades en hij werd dan ook practisch niet meer gepasseerd. Zo ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. En hierover kon vriend en vijand het ditmaal eens zijn: de 41 was volkomen ver diend! (Van onze sportmedewerker) De onvervalste Hollandse Samba, waarmee de kranige harmonie uit Culemborg een klein dorstig deel van de zestig duizend gelukkigen die de Franse profs onder de voet zagen lopen, door een opportunistisch oranjeteam in het Feyenoord- restaurant verraste, was een spontane explosie van vreugde. Een explosie, zoals we die gekend hadden bij het zeldzaam fraaie doelpunt van de fel spurtende Faas Wilkes, na een smet teloze pass var» de geniale Abe en bij de wonderbaarlijke pres taties van de debutant Timmermans. Prestaties, welke de Rotterdamse kuip op zijn grondvesten deed trillen en waar mede de jeugdige ADO-er met èèn klap tot de lieveling van het publiek werd gebombardeerd Welle een fel contrast met het kleine legioen Fransen, dat nog onder de indruk van de fel geu rende hyacinthen en de toverach tige schone tulpenvelden in een opperbeste stemming het Stadion was binnengewandeld. Een stem ming, die een luidruchtige beto ging scheen te zullen worden, toen de lenige Baratte reeds na twee minuten juichend tussen zijn kameraden naar het midden veld terugliep. Hoe anders zag 't beeld er anderhalf uur later uit. Door een haag van Feijenoord- junioren zocht een volkomen ge demoraliseerd Frans team de kleedkamer op, slechts uitgeleide gedaan door een zwak beleefd- hcidsapplaus en het sombere „quatre-un" van de Franse re porter klonk als een dissonant op deze stralende April-dag, waarop een bladzijde geschiede nis in het Nederlandse voetbal werd geschreven. Een beetje zenuwachtig had men op de tribune naar de tempera mentvolle profs gekeken, toen ze na een charmant gebaar aan de Maastribune even luchtig een bal letje gingen trappen. Het leken toch wel athleten, deze Fransen, zoals ze daar met een opvallend ge mak hun soepele benen tegen het leer slingerden. Wat had Oranje daar tegenover te stellen! Natuurlijk een Wllkes en Lenstra die zich wel aan dit spelletje zou den weten aan te passen. En mis schien de massieve Terlouw en de geroutineerde De Vroet en Schijve naar. Maar dat deze troeven voldoende zouden zijn om de Franse meesters ernstig te verontrusten, neen, zo iets leek toch wel wat ongeloof waardig. Natuurlijk, we hadden wel eens vaker sterker geachte tegen standers de buit voor de begerige neuzen weggekaapt. Wie herinnerde zich niet de prachtige zege op het onoverwinne lijk geachte Zweden? Welk een op schudding had dit in de internatio nale voetbalwereld niet teweegge bracht. Hopen, nu ja, dat deed een ieder wel in het diepst van zijn hart, maar de optimist die in een overmoedige bui hardop een Ne derlandse zege aankondigde, schrok van zijn eigen woorden, toen hij de meewarige gezichten rondom zich zag. Betere wapens. Het zou een voetbalgevecht wor den tussen een technisch superieur aanvallend Frans team en een stug verdedigend Nederland. Met een stille hoop op het berucht geworden Nederlands kwartiertje, zo dacht men. En toen Terlouw, op wie een groot deel van de hoop gevestigd was, bij de eerste de bes^e Franse aanval grandioos miste en de Munck een paar seconden later 't leer uit de touwen kon halen, werd het akelig stil in het stadion. Daar had je het al. Voor de ogen der pessimisten doemden reeds de visioenen van een verpletterende nederlaag op, zoiets als de 40 op die snikhete Meidag in 1947 in Pa rijs of misschien wel erger. Maar het duurde niet zo heel lang of de naam Tïmmermans ging van mond tot mond en men wees elkaar de tengere gestalte aan, welke zo maar een paar gerenommeerde profs de hielen liet zien, alsof er nooit plan kenkoorts had bestaan. Vanaf dit moment werd het een ieder van minuut tot minuut dui delijker: niet de Fransen zouden deze middag de strijd dicteren, maar het fel becritiseerde Oran jeteam zou een brok geschiedenis in Rotterdam achterlaten. Niet de speelsheid en het tiktak spelletje der profs zou de diepste indruk ken op de begeesterde massa ach terlaten, maar de naar hartelust switchende en onstuimig aanval lende Oranjehemden. Niet onze defensie eiste de volle aandacht van het op kookpunt ge brachte stadion, maar de afgemeten passes van een Abe, de fenomenale rushes van Wilkes en de óveral opduikende enthousiaste Timmer mans brachten de handen van de geboeid toekijkenden op elkaar. Te gen dit verrassende, prachtig afge stemde aanvalsspel, kundig gediri geerd door een zichzelf overtreffen de van Schijndel en een als in zijn beste jaren spelende De Vroet, vonden de gevreesde profs geen doeltreffend tegenwapen. In deze lawine van aanvalsgolven kon geen Salva, Jonquet of Marche zich staande houden. Het capitulatie- vonnis was al getekend lang voor dat de Belgische scheidsrechter Franken de aftocht blies. center van Lenstra, riep herin neringen op aan de geslaagde combinatie tussen (le/.c twee grote azen in de al eve»eer onvergete lijke strijd tegen de Zwitsers in Amsterdam. Brandes was ook nu niet de aan gewezen midvoor. Zijn totale pres tatie was weliswaar beter dan tegen de Belgen, maar dit was mede het gevolg van de grotere vrijheid, welke hij thans genoot. Van Overbeek wisselde bepaald zwakke momenten met goede af, maar was met de Feijenoorder toch wel de zwakste in de aanvalslinie. Van Schijndel en De Vroet komt een extra pluim toe. De wat non chalant aandoende Schiedammer met zijn uitstekende techniek be heerste bijtijden het middenveld volkomen. De Franse ploeg heeft geen grootse indruk achtergelaten. Tech nisch ongetwijfeld bekwame spe lers, de combinaties vlotten dik wijls uitstekend, maar elke verras sing in hun spel ontbrak. De meeste indruk maakten nog de beide vleugelspelers Gabet en Fla- mion en de niet meer jonge Prouff, die thans op de linksbinnenplaats opereerde. 94 13—8 4—3 3—6 7—9 1—7 De stemming in de Nederlandse kleedkamer was natuurlijk voor treffelijk De heer Lotsy vond, dat er door onze jongens buitengewoon goed was gespeeld en vroeg zi'ch af waarom een ieder zich zo druk maakte over systemen. Het bewijs is geleverd, zo vond de heer Lotsy, dat elk systeem tot boeiend spel kan leiden. De heer C. F. van der Meulen, lid van de T.C, gaf als oorzaak van liet fa!-/ der Fransen het onbere kenbare switchen der Nederlandse voorhoede aan. Terlouw had het met de Franse midvoor Baratte lang niet zo kwaad te stellen gehad als met de Belgi sche aanvalsleider Mermans. De Belg is veel harder, vond de stoere Krimpenaar. Abe Lenstra vond het een pret tige wedstrijd m'et zeer goede mo menten. Op de linksbuitenplaats voelt hij zich even goed thuis als op de rechtervleugel. Timmermans was natuurlijk erg in zijn schik met zijn verrassend debuut. De beste Franse speler was volgens de bescheiden Hagenaar de Franse linkbuiten Flamion. Een Engelse journalist gaf als zijn mening te kennen, dat het Ne derlandse spel hem volkomen had verrast. Niets herinnerde hem meer aan hetgeen destijds in Hud- dersfield was vertoond. De Neder landers hebben de Fransen volko men in de war gebracht met hun doeltre 1 mde aanvalstactiek, aldus deze Engelsman. Uitblinkers waren volgens hem Wilkes, Timmermans, Terlouw en Abe Lenstra. Timmermans (inzet), de hattrick verrichtend, verslaat de gehele Franse voorhoede. De ge knielde Franse doelverdediger Vignal, terwijl de bal in het doel vliegt. Rechts van hem (nr. 4) Marche, de spil Jonquet en (nr.3) Salva Kwetsbare plek, We zeiden het al, niet onze ver dediging was dit keer het sterkste deel van het elftal. Terlouw was na een aarzelend onfortuinlijk begin weer de rots waarop de veel te lang combinerende Fransen zich te pletter liepen en ook De Munck toonde zich een doelman van inter nationale klasse. Prachtig waren zijn uittrappen en bij het eerste doelpunt was de zwartgelokte sympathieke keeper van Sittardse Boys de grondlegger. Van Bun deed wat redelijkerwijs van hem ver wacht kon worden, niet meer en niet minder. Schijvenaar was ech te» niet de slagvaardige opruimen de verdediger, welke hem de bij naam Anoul bezorgde. Te vaak stond de snelle Franse rechtsbuiten Gqbet volkomen ongedekt en het pleit voor de gasten, dat ze spe ciaal in de eerste helft dit voordeel hebben uitgebuit, al kwam dit door onzuiver en vooral te weinig schie ten dan ook niet op het scorebord tot uiting. Niet minder dan een openbaring was het spel van onze aanvals linie, waarbij in één adem genoemd moet worden het prachtige stu wende werk van De Vroet en Van Schijndel. "Het debuut van Timmermans was grandioos. Zeker, niet alleen om de hattrick welke de Hage naar verrichtte. Uitstekend paste hy zich in dit voor hem vreemde milieu aan en met Wilkes en Len stra kon de hardwerkende ADO- er het opperbest vinden. Lenstra was als steeds geni aal. Buitengewoon geraffineerd en op maat zyn passes. Nu eens zagen we de Fries op de midvoor- plaats opduiken en soms zelfs op de rechtervleugel. Voor de niet zo consequent als de Belgen dek kende Fransen werkte dit als 'n boemerang. Ook Wilkes schit terde en de manier waarop de Rotterdammer om drie of vier Fransen heendraaide, bracht het stadion in vervoering. Een be zwaar blijft echter de egoïstische kant van zijn spel. Het doelpunt van zjjn voet na een uitgekookte Het Franse elftal, dat Woens dag a.s. tegen Schotland speelt, zal niet ingrijpend veranderd wor den na de match te Rotterdam. De heer Barreau, „selectionneur unique", is namelijk van mening, dat de ploeg een offday had en veel meer waard is dan Zaterdag is gebleken. Hij dacht dat men te Rotterdam geen ogenblik het „echte" Franse team heeft zien spelen, al kreeg men misschien een enkele maal wel even een indruk van de potentiële kracht van de ploeg ais geheel en van sommige spelers afzonderlijk. In ieder geval zullen er niet meer dan een of twee wijzigingen zijn. Aanvoerder Prouff, die naar Frans oordeel zeer zwak speelde, tenmin ste voor zijn doen, keert waar schijnlijk heden naar Frankrijk te rug. Voor de vrijkomende plaats in de voorhoede zou men niet slechts de keus hebben tussen Sinibaldi en Baillot, maar desgewenst ook Cuis sard kunnen nemen, de rechtshalf van Rotterdam, die ook vóór kan spelen. Cuissard zou dan in de mid denlinie vervangen kunnen worden door Mindonnet. De ploeg, die pas later definitief samengesteld wordt en waarvoor men geen andere spe lers uit Frinkrijk zal laten komen, zou er dan als volgt uitzien: Doel: Vignal: achter: Salva en Marche; midden: Cuissard of Min donnet, Jonquet en Hon; voor: Ga- bet, Cuissard of Batteux, Baratte, Sinnibaldi of Baillot en Flamion. Zondag hebben de officials en enkele spelers een tochtje gemaakt naar Hilversum, waar in de „Gooise Boer" geluncht werd. Heden ver trekt het gezelschap per vliegtuig naar Glasgow. In de fraaie bossen van het land goed „Molecaten" te Hattem werd gistermiddag onder behoorlijke be langstelling de 10 KM veldloop om het nationale kampioenschap ge houden. De* strijd ging voornamelijk tus sen Slijkhuis en de Eindhovenaar Slegt. Even zag het er nog naar uit, dat Huizinga (Vitesse Leeuwar den) ook nog een belangrijke rol zou spelen, doch deze loper zakte in de laatste van de 3 ronden aanzien lijk af. De^ oudste deelnemer was de 59-jarige Apeldoorner Wey, die als 27e, d.w.z. als laatste, eindigde. 13 deelnemers gaven de strijd op. De uitslagen luiden: 2 KM veldloop voor junioren (le ronde) 1. Th. M. v. d. Ing, Quick (Nij megen), 6 min. 50 sec.; 2. K. Ge- link, Daventria (Deventer), 6 min.; 3. M. Hilgardenaar, Esca (Arn hem), 7 min. 3.8 sec. 4 KM veldloop voor junioren (2 ronden) 1. J. Frederiks, Daventria (De venter), 15 min. 8 sec.; 2. H. van Goethem, 15 min.. 8.2 sec.; 3. H. Westerink, VVOG (Harderwijk), 15 min. 18 sec.; 4. B. Majoor, G.A.C. (Hilversum) 15 min. 27.2 sec.- Klokm. Veldloopkampioenschap van Nederland (3 ronden van 3.3 KM) 1. W. F. Slijkhuis, AAC (Amster dam), 35 min. 36.1 sec.; 2. D. Slegt, PSV (Eindhoven), 36 min. 36.8 sec.; 3. H. Huizinga, Vitesse (Leeuwar den), 37 min. 12 sec.; 4. J. Over- dijk, AAC (Amsterdam), 37 min. 55 sec. NEDERLAND NEEMT NA 9 MINUTEN DE LEIDING 2 _1 VIGNAL J4XROfE| JCrwotiETlr i wrtKEa ll CUTS SATO m 'WlLto 1*9219 iVPELT

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 3