ÖOS Het MOEDER R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen ALKMAAR EN OMSTREKEN Afscheid rechercheur Vedder ALTIJD GOED! Onze ver PAG. 2 Dinsdag 3 Mei 1949 Voor het paardje Retraite in de strafgevangenis Het N.H.D. op de Nationale feestdag De roofoverval op het Postkantoor te Schagen Mgr. Stam bediend =ra ALKMAAR Gister nam de brigadier van politie, rechercheur J. Vedder, die 24 April zijn dertig jarig dienstjubileum herdacht, af scheid van het Alkmaarse politie corps. In tegenwoordigheid van zijn echtgenote en kinderen, alsmede van het corps, voorzover de dienst de aanwezigheid der corpsleden toeliet, sprak de C. van Politie, de heer Dreeuws, de heer Vedder toe. Hij schetste de loopbaan van de heer Vedder, die na in 1919 als agent van politie te zijn aangesteld, in 1920 met de controle op de uit voering van de Arbeidswet werd belast; het mag wel als een eer volle vermelding worden beschouwd dat hij weer twee jaar later bij de recherche kwam, als gevolg van het feit, dat hij in 1922 als enige van een 14-tal examinandi het po- litiediploma behaalde. In Mei 1937 werd de heer Vedder, die steeds bij de recherche bleef, bevorderd tot hoofdagent en in Mei 1947 tot bri gadier. Spr. ging voorts de condui- te-staat na van de scheidende re chercheur, die nimmer disciplinair gestraft werd en dus met een blan co conduitestaat de dienst verliet. Wel vermeldt deze staat een eer volle vermelding op 9 Maart 1923 voor het mede tot klaarheid bren gen van een veediefstal, onder zeer moeilijke omstandigheden. Spr. prees voorts de heer Vedder als een goed politieman, die tal van zaken tot klaarheid bracht of hielp bren gen en die steeds de naam van het corps hoog hield. Dat het corps ook op fotografisch en dactyloscopisch gebied bij bleef, was mede zijn ver dienste. Voor degene, die de dienst verlaat, aldus spr., is het scheiden altijd moeilijker dan voor degenen, die blijven, doch spr. hoopt, dat de heer Vedder steeds met genoegen op zijn tijd, bij de politie doorge bracht, mag terugzien. Namens het corps bood spr. de heer Vedder als herinnering een radiotafel aan, ter wijl hij mevr. Vedder een bloemetje aanbood. Spr. eindigde met de wens dat de heer en mevr. Vedder nog vele jaren in gezondheid mochten verder leven. De heer Vedder zei met weemoed heen te gaan van het corps, waar hij 30 jaar deel van had uitge maakt. Op de eerste plaats bracht hij dank aan God, Die hem de kracht gaf zijn taak te vervullen; hij deed dat op de eerste plaats, om de gemeenschap te dienen, op de tweede plaats kwam het belang van het corps. Spr. bracht dank aan allen, van wie hij sympathie had ondervonden, op de eerste plaats Het week-end was niet ongunstig voor onze actie voor het woonwa- genpaardje. Er is feest gevierd, maar men heeft het woonwagen- paardje niet vergeten. Op een ver- jaarspartijtje werd f 4.50 voor dit doel gecollecteerd en het personeel van V en D kwam met de geweldi ge verrassing van f 34.- aandragen. De talloze nameloze beoefenaars der naastenliefde, die hun grote en kleine giften zonder meer in onze bus deponeerden, brachten dit weekend ook ruim f 30.- bij elkaar. Wij hadden nog geen tijd om het resultaat tot op 'n cent te tellen, wel kunnen we zeggen, dat we er nog niet helemaal zijn. De paardjes zijn niet zo heel goedkoop. We ho pen echter Maandag op de paar denmarkt in Schagen er een te kunnen laten kopen. Maar....... dan moeten onze lezers nog een paar dagen volhouden. R. K. Wandelsportver. H.V.Z. Men verzoekt ons opname van het volgende: Het is 's avonds nu langer licht, dus kunnen we weer in de week gaan trainen. We hopen, dat de op komst voor de training net zo goed is als op 2e Paasdag. Ook niet-le- den, die interesse hebben voor wan delen en eens nader met HVZ in kennis willen komen, zijn van harte welkom. Er wordt gestart om 7 u. vanaf de Paardenmarkt. Tevens is er gelegenheid om je op te geven voor de NHWB propagandatocht op 22 Mei a.s. Het inschrijfgeld be draagt f 0.60. Ook heeft het be stuur gemeend de Nationale Vo- geltocht te houden op het eiland Texel, niet te mogen overslaan. De genen, die deze tocht wensen te lo pen, kunnen zich vóór 10 Mei opge ven bij de secretaris. Het inschrijf geld voor deze tocht bedraagt 75 ct. Denk vooral om de contributie! Het Bestuur. ALKMAARSE BEDRIJFS VOETBAL VERENIGINGEN De indeling van de bedrijfselftal- en voor het nieuwe seizoen is als volgt: Afdeling A: APSV II, Conijn, Hoge Huys, Hulskampboys, Licht- bedrijven, Postillon, Povaij, Rin gers I, Slagers, TSV. Afdeling B: Alkmaarse Courant, Centra, Chevroletboys, Melkboeren, Papierduivels, Reiniging, Rhodesia, SOVA, Stoel, VIVO-boys. Afdeling C: BBC, Black Boys, Fordboys, Krom, Nagengast, Perzi- fo, POA, Ringers II, Telefonia en Ypma. Het is niet toegestaan „actieve" spelers in bedrijfsvoetbal op te stel len. Men mag slechts uitkomen Voor één vereniging. De volgende wedstrijden staan op het programma: 6 Mei HulskampboysPovay, terrein Alkmaar; 3 Mei Krom POA. terr. Kolp. Boys; 9 Mei Licht- bedrijvenPostillon, terr. Kolp. B. Conijn-Slagers, terr. Alkmaar; Pa pierduivelsReiniging, terr. Ber gen; 10 Mei MelkboerenSOVA, terr. Kolp B; 13 Mei Nagengast Perzifo, terr. Alkmaar. 16 Mei Ho ge HuysRingers I, terr. Kolp. B.; ChevroletboysStoel, terr Bergen; Black BoysTelefonia, terr. Alk maar: 17 Mei CentraRhodesia, terr. Kolp. Boys; 20 Mei Fordboys Ringers II, terr. Alkmaar. De wedstrijden beginnen om 7 u. Speeltijd 2 x 30 minuten. aan de commissaris en voorts spe ciaal aan de afd. Recherche; spr. spoorde allen aan tot het onderhou den van een geest van kameraad schap en wees vooral de jongeren op hun taak zich steeds verder te bekwamen. Ook aan de dames en heren van het administratief per soneel bracht spr. dank Yoor de ondervonden collegialiteit en sym pathie; spr. besloot met het gezeg de: Luister niet naar wat een an der zegt, maar doe wat billijk is en recht. Nadat de heer Haverlag namens de Sportver. de heer Vedder ook als een goedsportvriend had ge huldigd, en mevr. Vedder 'n bloem stuk had aangeboden, was de plechtigheid geëindigd; ten huize van de scheidende rechercheur was hierna nog gelegenheid tot felicita tie, in verband met diens 30-jarig jubileum. Van 27 April tot 1 Mei werd door de R.K. gedetineerden in de straf gevangenis retraite gehouden, waar aan zowel mannen als vrouwen deelnamen. Leider der retraite was Pater Albertus Winkel O.P. Iedere dag werd het H. Misoffer opgedra gen en hadden twee predikaties plaats. De kapel der strafgevangenis was voor deze gelegenheid mooi versierd. Van de gelegenheid om met de leider der retraite te spre ken, werd vee] gebruik gemaakt. Door God's genade en het bezie lend en indrukwekkend woord van Pater Winkel zijn deze dagen van de retraite waarlijk zegenrijke da gen geweest. Menigeen heeft de weg naar God en daarmede de rust zijner ziel teruggevonden. Dit schitterend succes in aanmer king genomen was het geen won der, dat de sluiting dezer retraite op Zondag 1 Mei een blij en feeste lijk karakter droeg. Na de gezongen H. Mis hield Pater Winkel de slot- predikatie, waarin hij de retraitan- ten tot volharding aanspoorde en gaf hun de Pauselijke zegen. Hierna sprak de Aalmoezenier der strafge- stichten alhier. Pater G. Keijser O.P. een dankwoord tot allen, die aan het welslagen der retraite had den meegewerkt en werd het Te Deum gezongen. Bij deze plechtige sluiting gaven blijk van belangstelling de heren Lotsche en van den Berg resp. Di recteur en onderdirecteur der straf gevangenis, D. Bosscher, namehs het college van regenten, M. Kap pen, Th. Sluijter en N. Bijl, be^ stuursleden der R.k. Reclasserings- vereniging en G. A. Slinkert, amb tenaar dezer vereniging. Dat zulk een zegenrijke oefening als deze retraite kon plaats vinden en dat aan alle gedetineerden op de sluitingsdag bij hun maaltijd een ei kon worden aangeboden, is be halve aan de medewerking der Re gering en der Directie ook te dan ken aan de leden der R.K. Vereni ging ,,De Verjaardag", opgericht 5 Mei lt)39 ten bate der geestelijke verzorging van de R.K, gevangenen. Op hun verjaardag willen zij gaarne een geldelijk offer brengen voor dit mooie doel, gedachtig de woorden van Christus: ,,Ik was in de gevan genis en gij hebt Mij bezocht". Matt, 25, 36. Padvinders faney-fair „Pafafa" De Bevrijdingsdag nadert en daar mede ook het tijdstip van de ope ning van de Padvinders-fancy-fair „PAFAFA". En wanneer de resul taten evenredig zullen zijn aan het werk, dat door de leiding, verken ners en welpen verzet is, dan zal deze Fancy-fair ongetwijfeld sla gen. Het kenmerkende bij al dit werk is, dat alles eenvoudig en toch af is. Want Padvinderij is toch onder meer: zich weten te behel pen met een minimum aan hulp middelen'' opdat men in het latere leven ook paraat kan zijn, ook al is alles niet even luxueus en ge makkelijk. Deze eenvoud op Pafafa wil niet zeggen, dat het niet aan trekkelijk is, integendeel de aan trekkelijkheid wordt hierdoor juist in hoge mate bevorderd. Het ter rein en het Troepenhuis is een en al gezelligheid, met groen en vlag gen, muziek en vooral een blijde gulle lach der padvinders. Glorieus zal deze Pafafa ingezet worden. De prachtige Haarlemse Padvindersbond zal met tromgerof fel en schitterende fanfares een rondgang maken door de Kaasstad. De route die de Band zal nemen is als volgt: vertrek plm. half drie vanaf het Sportpark, vervolgens Prins Bernhardlaan, Kennemer- straatweg, Varnebroek, Lindelaan, v.d. Heystraat, Nassauplein, Egm. straatweg, Westerweg, Geesterweg Bergerbrug, Zevenhuizen, Gast huisstraat, Langestraat, Stenen- brug, Mient, Waagplein, Houttil, Langestraat, Koorstraat, Ritse voort, Nieuwlandersingel, Emma- straat, Kennemerstraatweg, naar JToephuis Phoenix aan de Zander- sloot. De Jan Plezier zal rijden vanaf de Mient naar het Troephuis Phoe nix. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas A. z. v. N. Beemsterboer en A. R. Buis; Lam- bertus J. z. van R. Bolding en A. Punter; Guda d. v. J. Homan en J. Jongejan; Simon z. v. S. Dikke- boom en C. J. Asma; Johannes B. z. v. C. A, Meeldijk en W. L. Hoek man; Gerard A. z. v. P. J. Leeuw en P. Konings. Overleden: Martinus H. Geel, 65 jaar; Wilhelmina M. M. Engelhard, 70 jaar geh. m. P. J. M. aiamen; Jo hannes Kooyman, 24 jaar; Pietro- nella Schneider, 69 jaar, geh. met W. de Langen; Schuurtje Iloek- meijer, 85 jaar, gescn. 'van S. Bou- wens. Kajottersnieyws Woensdagavond om 8.15 u. wordt de wekelijkse bijeenkomst gehouden in het gebouw aan het Varnebroek. Ook niet-leden zijn zonder verplich tingen welkom. Op het programma staat vrije ontspanning. Tevens zullen mededelingen gedaan worden betreffende de K.A.J. zomerkam pen. MORGENAVOND STILLE TOCHT Als vorige jaren wordt morgen avond een stille tocht gehouden naar het voorlopig monument voor hen die vielen in de Harddravers laan. Op het Canadaplein komen de deelnemers om half 8 bij elkaar en vandaar vertrekt men om 20 min. vóór 8 naar de Harddraverslaan. Er kunnen bloemen worden neerge legd voor het monument. De bur gerij wordt verzocht van 6 tot 8 u. de vlag halfstok uit te steken. 40-jarig jubileum bij Vroom Dreesmann Gisteren vierde de heer P. Kamp zijn 40-jarig dienstjubileum bij V. en D. Dit „40 jaren trouwe dienst" werd door directie en personeel feestelijk herdacht. Na de H. Mis in de St. Dominicus kerk, welke tot intentie van de ju bilaris werd opgedragen, volgde om half tien een intieme huldiging op het privé kantoor door directie en bedrijfsleiding, waar de heer en mevr. Kamp cadeaux en bloemen werden aangeboden. Vervolgens werd de jubilaris met een „lang zal hij leven" in de ver sierde lunchroom door het gehele personeel ontvangen. Hier werden door zijn directe chefs en collega's de feiten uit de jaren 19091949 belicht, die een juist beeld gaven van de nog altijd opgewekte en ijverige Piet. In deze toespraken kwam o.a. tot uiting, dat hij met liefde voor zijn vak, plichtsbetrachting en werklust dat heeft bereikt, wat voor de jon gere generatie een ideaal moet zijn. De collega's en het overige personeel gaven van hun sympa thie en waardering blijk, door het aanbieden van geschenken enbloe men. Na een gezellig samenzijn werd het feest in huiselijke kring voortgezet. Sluiting gemeentelijke bureaux en diensten op Nationale Feestdag ALKMAAR. De gemeentelijke bureaux en diensten zullen op de Nationale Feestdag (Donderdag 5 Mei a.s.), voor zover de dienst zulks toelaat, des namiddags gesloten zijn "N VOUH HAAL 'T BIJ Zakennieuws Aan de Kooimeerlaan opende de Noordhollandse Spuitinrichting C. V. haar bedrijf voo'r het spuiten van auto's, meubelen en industrie doeleinden. Bedrijfsleider is de heer Dick de Vries van het schildersbe drijf v.h. Molenaar, Hofplein alhier. K.J.M.V. „St. George" ALKMAAR. Om misverstand te voorkomen, vestigen wij er nogmaals de aandacht op, dat Woensdag 4 Mei a.s. geen bijeen komst zal worden gehouden in verband met de dodenherdenking Het bestuur. Kindervacantie-vreugde HEILOO Evenals de afgelopen 2 jaren komt de KAB ook nu weer een beroep doen op U, die zo ge lukkig zijt een paar blozende kin deren te bezitten. De vacantie is weer in aantocht. Denkt U eens in, dat U in een stad woonde! Waar zouden uw kinderen dan van hun vacantie kunnen genieten? Op de trottoirs, of op de drukke straten en pleinen Neen, ook U zoudt uw kinderen dan graag een week of indien mogelijk zelfs langer naar i buiten sturen, om daar wat kleur en gezondheid op te doen. Ze heb ben het zo nodig, die bleekneusjes. Doch niet ieders beurs kan dat be kostigen. Duizenden kindertjes zou den graag naar buiten gaan, maar de ouders kunnen het niet betalen. Daarom komen wij weer een be roep doen op uw naastenliefde en vragen wij U: neem voor een of meer weken in de maand Augustus zulk een stadskind in uw gezin op. Nog deze maand zullen de dames van de K.V.B. beginnen met haar actie om 'adressen te verzamelen. Mochten zij u niet bezoeken,, geeft u dan op bij de secr. der K.A.B., de heer R. Stoelinga, Heerenweg 168 te Heiloo Geeft U ook even op, wat uw 'wensen zijn betreffende jongen of meisje en leeftijd? Indien mogelijk zal daar rekening mee gehouden worden. Laten wij trachten om het record van vorig jaar ruim 50 kinderen te overtreffen. Stelt ons niet teleur; de kinde- ren van uw mede-arbeiders zien verlangend naar uw beslissing uit. Gunt hen die heerlijke onbezorgde vacantie buiten en beslis spoedig. Zij zullen er U o zo dankbaar voor zijn. D. Herdenking voor de gevallenen EGMOND AAN ZEE. Egmond aan Zee herdenkt zijn gevallenen tijdens de tweede wereldoorlog op de volgende wijze. 's Avonds 6 uur uitsteken van de vlaggen (halfstok), ten teken van rouw. Daarna te 7.30 uur verzame len op de Voorstraat, bij het Burge meester Eijmaplein voor de stille gang naar het Monument, voor het brengen van een bloemenhulde. Namens de gehele bevolking zal 't comité een tweetal kransen leggen. Bijdragen voor deze kransen kun nen gestort worden in de daarvoor bestemde bus, tijdens de kransleg- ging, aan de voet van het Monument. Programma voor de Nationale Feestdag EGMOND AAN ZEE. De Na tionale Feestdag wordt ingezet met een zanghulde van alle schoolkin deren om 9 uur voor het Raadhuis. Onmiddellijk daarna zullen, ook op de Voorstraat, de kinderspelen aanvangen. De kinderen kunnen zich gratis voor deze spelen bij hun onderwijzers (essen) opgeven. Van 56 uur 's middags wordt ei- voor de jeugd van 15 tot en met 17 jaar een Jeugdbal georganiseerd, waarbij ook een levende stoelen dans is verbonden om fraaie prij zen. Om 7 uur een Wielerwedstrijd voor volwassenen, waarvoor het comité fraaie medailles beschikbaar stelt. Verder nog diverse volksspelen. Na afloop gratis dansen in de zaal van de Vergulde Valk. Kleuteronderwijs EGMOND AAN DEN HOEF Het gederailleerde kleuteronder wijs zal, dank zij het initiatief van de K.A.B., binnenkort weer op het goede spoor kunnen voortgaan. In dien men met een geschikte leer kracht kan slagen, waar heel veel kans op bestaat, zal de hervatting van het kleuteronderwijs in de R.K. Meisjesschool aan de Slotweg bin nen afzienbare tjjd tegemoet gezien kunnen worden. Belangrijk in dit verband is, dat van rijkswege een enquéête naar het kleuteronderwijs is ingesteld. Ongetwijfeld opent dit goede perspectieven voor de toe komst. Koninginnedag EGMOND AAN DEN HOEF Om 9 uur 's morgens verzamelden alle schoolkinderen zich in de zaal van P. Mooij, waar zij vergast wer den op 'n filmvoorstelling. Het moet gezegd worden, dat het Oranjeco mité met de keuze bijzonder goed is geslaagd. Vooral de hoofdfilm „Het Duivelspaard" was voor kin deren echt begrijpelijk, boeiend en spannend. In de pauze klonk vro lijke muziek en werden allen ge- tracteerd. Kortom, het had voor de kinderen niet mooier kunnen zijn. 's Avonds gaf het fanfarecorps op het schoolplein passende muziek ten gehore. De dag werd besloten met een druk bezocht Oranjebal in de zaal van het café Het Rode Hert. Dodenherdenking EGMOND AAN DEN HOEF Ter herdenking van de gevallenen zal op 4 Mei a.s. 's avonds 7.30 uur een stille omgang worden gehou den, waaraan alle ingezetenen kun nen deelnemen. De route, aanvan- In 't Gulden Vlies te Alkmaar hield de R.K. Bond van Harm, en Fanfarecorpsen Zondagmiddag in 't Gulden Vlies een zeer geanimeer de en vlotte vergadering in verband met het a.s. muziekconcours te Hoorn, uitgeschreven door de Ver eniging „Apollo" aldaar. De voor zitter, de heer Landsdaal deelde mede, dat dit concours ondanks en kele moeilijkheden toch zal door gaan. Op het onlangs gehouden so listen-examen slaagden 75 pCt. van de candidaten, dit is een mooi re sultaat en een sterke stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Vooral ook voor de technische vor ming van jeugdige muzikanten is dit voor de toekomst van groot be lang. Een wijziging van het muziek- reglement, voorgesteld door een ad vies-commissie voor blaas-instru- menten van de algemene federatie, werd serieus besproken. De R.K-. Bond wil natuurlijk allereerst baas in eigen huis blijven maar toonde een ruim begrip voor alles, wat de muziekbeoefening en het concours leven in artistiek opzicht kan be vorderen, m.a.w. het musiceren van dilletanten op een hoger niveau te brengen. De uitslag van de loting om de beurt van optreden bij het concours is als volgt: Op 12 Juni zullen deelnemen in volgorde: 1. Wervershoof, 3e afd. Fanfare; 2. Ilpendam, 3e afd. Fanfare; 3. Akersloot, 3e afd. Harmonie; 4. Waarland, 2e afd. Fanfare; 5. Berk hout, 2e afd. Fanfare; 6. Limmen, 2e afd. Harmonie; 7. Nibbixwoud, 2e afd. Harmonie; 8. De Weere, le afd. Fanfare; 9. Assendelft, le afd. Fanfare; 10. Zaandam, le afd. Har monie; 11, Blokker, afd. uitmun tendheid Fanfare; 12. Grootebroek, afd. uitmuntendheid Fanfare; 13. Opdam. Ereafd. Fanfare; 14. Boven kerk, Ereafd. Fanfare; 15 Purmerend, Superieureafd. Harmonie. Op 19 Juni zullen in volgorde spelen: 1. Oude Niedorp, 4e afd. Fanfare; 2. Lutjebroek, 3e afd. Harmonie; 3. Uitgeest, 3e afd. Harmonie; 4. Heer- Hugowaard, 2e afd. Fanfare; 5. Kwa- kel, 2e afd. Fhnfare; 6. Castricum, 2e afd. Fanfare; 7. Spierdijk, le afd. Fanfare; 8. Tuitjehorn. le afd. Fanfare; 9. Heiloo, le afd. Fanfare; 10. Westwoud, afd. uitmuntendheid Fanfare; 11.; Noord Scharwoude, afd. uitmuntendheid Fanfare; 12. Amsterdam, afd. uitmuntendheid Harmonie; 13. Bovenkarspel afd. uitmuntendheid Harmonie; 14. Zwaag, Ereafd. Fanfare; 15. Apollo Hoorn, Superieure afd. Harmonie. Voorts zullen er 20 verenigingen aan dè marswedstrijd en 7 aan de tambourswedstrijd deelnemen. Als nieuw lid van de R.K. Bond werd aangenomen het muziekcorps uit Uitgeest. Een beroep om steun voor de zusterverenigingen, die door de oorlog alles of zeer veel hadden verloren, o.a. te Gennep, had veel succes. Spontaan werd er veel muziek en zelfs ook instrumen ten aangeboden en bovendien nog steun in financiële vorm. Na de rondvraag, waar slechts enkele interne bondsaangelegenhe- den werden behandeld, werd deze korte maar hoogst aangename ver gadering besloten. Nu ziet men alweer met spanning uit naar het a.s. muziekconcours te Hoorn. gende bij de R. K. kerk, is dezelfde als het vorig jaar. Na beëindiging van de omgang zullen bij het mo nument op het Kerkplein uit piëteit 2 minuten stilte in acht worden genomen, waarna door familieleden van gevallenen bloemen zullen wor den, neergelegd. Om 6 uur worden van alle officiële gebouwen de vlag gen halfstok gehesen, terwijl tij dens de omgang de klokken zullen luiden. Bloemencorso voor kinderen CASTRICUM. De Oranje Buurt organiseerde op Koninginnedag een bloemencorso voor kinderen. Het aantal van de deelnemertjes was verrassend groot. Opvallend was het wat voor zorgen en moeite de kinderen hadden gedaan om eens goed voor de dag te komen. Ver sierde wagentjes, fietsen, autopeds in grote verscheidenheid namen aan de optocht deel. In de namiddag kwamen de kinderspelen aan de beurt, welke eveneens veel belang stelling trok. Jammer dat het wéér alleen de Oranje Buurt was die de kinderen aangenaam wist bezig te houden. Herdenking gevallenen CASTRI£UM. In ons vorig be richt maakte wij melding dat de kerkdiensten om 7 uur 's avonds zullen aanvangen. Dit is gewijzigd in kwart vóór zeven. Wij sporen onze plaatsgenoten nogmaals aan het Ziekenlof te be zoeken en daarna deel te nemen aan de tocht naar het monument te Limmen. Tijdens de terugtocht zal ook nog gedefileerd worden langs de graven van onze geallieerden op de Algemene Begraafplaats op de zelfde wijze als vorig jaar is ge schied. Buitengewoon geslaagde avond SINT-PANCRAS. Zaterdag avond presenteerde Jn. van Alfen's gezelschap aan de weinige belang stellenden een schitterend pro gramma van kleinkunst, dat de aanwezigen volkomen in gulle lach- sfemming wist te brengen. Het eer ste optreden van Advendo's Klein- orkest, kunnen wij als geheel ge slaagd aantekenen. De combinatie van diverse in strumenten was goed verzorgd en ook het geheel maakte een prima indruk. Dien de Hoogh, als de ver tolkster van het Hollandse lied, deed dit op-uitstekende wijze en zij beschikt daarbij over een prachtige stem. Ook met haar voordrachten bleef zij in passende vorm. Cor Hoogvorst en Siem Gutker wisten de belangstellenden op vro lijke en geestige wijze te amuse ren. Het publike gaf herhaaldelijk blijk van zijn waardering door da verend applaus. Aan het einde van deze gezellige avond werd het Wilhelmus gezon gen waarna de aanwezigen zeer voldaan naar huis gingen. 25 jaar Kerkmeester HEERHUGOWAARD-NRD. Zon dag herdacht de heer Th. de Goede zijn 25-jarig Kerkmeesterschap in de parochie van 't Heilig Hart. Hij ontving bij deze gelegenheid het Gouden Kruis van Verdiensten, een Pauselijke onderscheiding. Onder zijn kerkmeesterschap kwa men de volgende grote onderne mingen tot stand: de kleuterschool, de verwarming van de kerk, het sportterrein en tenslotte het nieu we kerkorgel. We willen dit stukje besluiten met een woord van lof aan deze krasse 82-jarige, die in onze paro chie zijn medewerking aan zoveel belangrijke dingen heeft gegeven. En dat hij nog lang in ons midden mag blijven, is ongetwijfeld de wens van al zijn dorpsgenoten. R.K.V.V. „Hugo-Boys" H.HUGOWAARD-NRD. Op Ko ninginnedag was er een wedstrijd georganiseerd tussen een elftal van het Hugo-Boys bestuur en de sup portersclub en Hugo-Boys III. Deze wedstrijd werd gespeeld ten bate van de jongens in Indië. Hugo-Boys III wist na een spannende nek aan nek race met 32 te winnen. Zondag speelden om 12 uur de A adspiranten tegen KSV A, en zij wisten een mooie overwinning te boeken. De junioren konden het te gen de KSV-junioren niet bolwer ken. niettemin gaven zij de tegen partij ook geen scoringskans en de wedstrijd eindigde met een 0—0 stand. Het eerste boekte daartegenover een stevige overwinning. Zij speel den om half 3 een vriendschappe lijke wedstrijd tegen DWB (uit de Weere). De- eindstand was 20 in het voordeel van Hugo-Boys. Het was een sportieve wedstrijd waarin Hugo-Boys van tijd tot tijd een aardig partijtje voetbal weggaf en waarin de HB-rechtsbinnen De Wit een goede partij gegeven heeft. Grootse viering Koninginnedag H.HUGOWAARD-NRD. Zater dagavond j.l.had het Oranje-comité te Heerhugowaard-Nrd. een bonte avond georganiseerd, waaraan me dewerkten de zangver. „Zang en Vrienschap", de dames Dekker en „Het Langedijker Cabaret-gezel schap". Als voorzitter van het plaatse lijk Oranje-comité opende de heer J. Morsink deze avond met een har telijk welkomstwoord. Hierna zette „Zang en Vriend schap" het Wilhelmus in, dat door alle aanwezigen uit volle borst werd medegezongen. Onder de aan wezigen merkten we o.a. nog oo: kapelaan Van Leeuwen, de burge meester met zijn echtgenote en de gemeente-secretaris'. Het koortje ..Zang en Vriendschap" dat onder de bekwame leiding van de heer Fran- ze] staat .bracht voor dc pauze nog enkele klinkende melodieën naar voren, waarmede zij een daverend applaus oogstten. Ook traden voor de pauze nog op de drie gezusters Dekker. Na de traditionele verloting, waarvan de baten voor de helft ten goede komen- van onze dorpsgeno ten in Indië, trad „Het Langedijker Cabaret-Gezelschap" op. Zij oogst ten veel succes. Ook de schetsjes waren verbazend leuk. Al met al kan het Oranje-comité op een zeer geslaagd Oranjefeest terugzien. Emmabloem-collecte SCHERMv"TrORN De vorige week gehouden collecte ten bate van het „Witte Kruis" Afd, Scher- merhorn heeft opgebracht' f85.89, een resultaat dat in vergelijking met de opbrengst i" naburige plaat sen zeer bevredigend is. Het geld is bestemd voor t.b.c.-bestrijdmg. Stille Omgang SCHOORL. In de nacht van Zaterdag op Zondag zal ook onze afdeling van de Stille Omgang de tocht naar Alkmaar maken en wel per rijwiel. De Stille Omgang naar Amsterdam was een groot succes en dit moet nu zeker niet minder zijn. Wij rekenen op minstens een zelfde aantal deelnemers. Men ge lieve zich, in verband met het aan tal programma's dat besteld moet worden, welk programma tevens bewijs van toegang is voor de kerk, voor deelname op te geven bij de voorzitter C. Kaandorp, telefoon 426, Het Lof in de St. Josephkerk op de Singel begint om 12 uur. In verband hiermede is het vertrek bepaald op kwart voor elf van het Verenigingsgebouw. Opgave kan geschieden tot uiter lijk Donderdagavond. Herdenking gevallenen SCHOORL. Woensdag 4 Mei zal het gemeentebestuur wederom een krans leggen aan de voet van het gedenkteken té Zijpersluis, des morgens om 11 uur. De schoolkin deren zullen daarbij aanwezig zijn Belangstellenden zijn eveneens welkom. Des avonds om half acht zal in het R.K. Verenigingsgebouw een dodenherdenking plaats hebben waar pastoor Drost het woord zaJ voeren. Ook hier is een ieder wel kom. Men wordt verzocht 's avonds om 6 uur de vlag halfstok uit te hangen tot zonsondergang. De vergunnings- en verloflocali- teiten zullen des avonds om 6 uur gesloten zijn. Op de Nationale Feestdag zijn in verband met het juist gehouden Koninginnefeest geen feestelijkhe den georganiseerd. Wel steeks ieder goed gezind Nederlander op die dag de vlag uit. Schoorl viert Koninginnefeest SCHOORL. Ook in Schoorl is de 30ste April, de eerste verjaardag van Koningin Juliana, met gepaste luister gevierd, 's Middags had voor de kinderen een uitvoering plaats van een sprookje van Grimm: „Het gelukskind". Dilettanten van alle richtingen vervulden de verschillen de rollen naar behoren. De mooie décors en schitterende costumes maakten de opvoering werkelijk tot een sprookje, dat door de kinderen intens werd beleefd, zó zelfs, dat de spelers vanuit de zaal aanwijzigingen kregen om een falcificatie op te helderen. Vooraf sprak de burge meester de kinderen toe en werd 't Wilhelmus gezongen. Des avonds brachten, in de fees telijk versierde en verlichte kom van het dorp, het Fanfarecorps en Schoorls Gemengd Koor een sere nade, waarbij wederom de burge meester het woord voerde. Tot slot had in „De Rustende Jager" een gecostumeerd bal plaats, waarvoor veel belangstelling was. De deelname was zeer behoorlijk, al hoewel er niet veel originele ideeën te aanschouwen waren. Alles verliep zeer rustig en in goede harmonie. De Mwami van Ruanda (Afri ka) verlaat in nationale kle derdracht zijn hyper-moderne auto voor het ministerie van koloniën in Brussel, waar hij officieel zal worden ontvangen. WAAROM JAPAN BEZET BLIJFT TOKIO, 2 Mei (A.P.). Gene raal MacArthur heeft Maandag aan het Japanse volk medege deeld, dat de geallieerden Japan voornamelijk blijven bezetten we gens „gebeurtenissen en omstan digheden" elders. MacArthur zei dit in een boodschap ter gelegen heid van de tweede verjaardag der Japans 2 constitutie. Dubbel koffierantsoeri in West-Berlijn BERLIJN, 2 Mei (A.P.). De geallieerde kommandantura heeft vandaag machtiging verleend het huidige koffierantsoen van 75 gr. te verdubbelen' in West-Berlijn. Dit betekent, dat de vliegtuigen van de luchtbrug maandelijks 150 ton meer koffie naar de stad zul len moeten vervoeren. Engeland en de Duitse grenzen De Britse onder-Minister van Buitenlandse Zaken, Christopher jMiayhew, heeft Maandag in het Parlement verklaard, dat Engeland geen verdere wijzigingen in de Duitse grens vóór de totstandko ming van de vredesregeling in overweging zou nemen. Verder deelde Mayhew mede, dat de Britse regering zich zou ver zetten tegen iedere stap om Spanje „onder zijn huidige regiem" in de Raad van Europa, het Atlan tisch Pact of de V.N. te doen op nemen. Nederlander kreeg in België auto-ongeluk HASSELT, 3 Mei (Belga). Een Nederlandse vrachtauto, bestuurd door de heer Van Heurck, uit Tege- len, is te Heusden (Belgisch Lim burg) tegen een boom gereden. De bestuurder werd zwaar gewond'. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I, te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. ZONNIG WEER DE BILT, 3 Mei. Zwakke tof matige wind uit Oostelijke rich tingen. Aanvankelijk langs de Waddenkust nog enkele over drijvende wolkenvelden, later overal zonnig weer met iets hogere temperaturen. Om het personeel van drukkerij en krant op de a.s. Nationale Feestdag van Donderdag 5 Mei van 1 uur af vrij te geven, zal het N.H.D die £ag een uur vroe ger gereed gemaakt worden. Aan de adverteerders wordt verzocht, hun advertenties voor de krant van Donderdag uiterlijk Woens dagavond op te geven. Ons be drijf, inclusief onze kantoren van redactie en administratie, zullen Donderdag na 1 uur gesloten zijn. Benoemingen in hei- Bisdom Haarlem Z, H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Kapelaan te Amsterdam (H.H. Nic. en Bar bara) de Weleerw. Heer Z. van der Klein; te 's Gravenhage (H. l'here- sia van het Kindje Jezus) de Wel eerw. Heer P. J. Krom; te Am sterdam (H.H. Mart. v. Gorcum) de Weleerw. Heer W. B. Hermans; te 's Gravenhage (H, Jeroen) de Wel eerw. Heer J. W. Poel; te Alphen a. d. Rijn, de Weleerw, Heer F. C. Verheul, die Kapelaan was te Hil- legom (H. Martinus). POLITIE-AMBTENAREN ONTVANGEN TEVREDEN- HEIDSBETUIGINGEN De Groepscommandant der Rijks politie te Schagen de Opperwacht meester F. van Dijk en de wacht meester L. F. Scheeres eveneens van deze groep, ontvingen een van wege de Minister van Justitie afge geven schriftelijke tevi-»-'»nheiuS- betuiging, als bewijs van waarde ring voor het uitnemende ~n onver moeide speurderswerk, dat be.-e politieambtenaren uij de onsporing en tot volledige opheldering bren gen van de zo geruchtmakende roofoverval op het Postkantoor te Schagen, hebben aan de dag gelegd. In tegenwoordig! eid van de burge meester van Schagr- de neer Wog- num en het vo.- p»—van de betreffende groep, zijn deze te vredenheidsbetuigingen door de Districtscommandant Alkmaar der Rijkspolitie de Kapitein Mr. J. P. van der Steur, onder zeer waarde rende woorden, aan beide Rijks politieambtenaren uitgereikt. Mgr. N. Stam van de Fathers van Mill Hill, die na jarenlange arbeid in de Afrikaanse Missie thans in het St. Bonifacius-missie- huis te Hoorn verblijf houdt, is gisteravond van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden voor zien. Mgr. lijdt aan een hartkwaal. Hedenmorgen was zijn toestand niet zorgwekkend. LANGEDIJKER VEILINGWEEK OVERZICHT Van de oude producten zijn de Peen en de Gele kool practisch nu geheel geruimd. Ook van de Witte kool zal niet veel meer voorradig zijn. De laatste partijen werden deze week gretig verhandeld. Prijs tot f 12.per 100 kg. Met de Rode kool gaat het niet zo vlot. In de koelhuizen en bij en kele tuinders zijn nog wel voorra den, maar de handel is totaal kapot. Dit was reden, dat de prijs deze week weer werd verlaagd n.l. tot f8.per 100 kg. ('n val van f5. notabene) welke gedeeltelijk wordt goedgemaakt door 'n toeslag van 13.op alle Rode kool, welke geen f12.50 opbrengt. De toeslag wordt gegeven tot ten hoogste f12.50. De prijs varieerde op het einde van de week van f8.tot f13.90. De uien wotden iets grager. De laatste uien brengen nu in ieder geval iets op. We noteerden prijzen voor de ge wone uien van f4.80 tot f6.40 en voor de grove uien van f6.tot f8.10 per 100 kg. Bieten zijn onverkoopbaar. Voor dit product is 'n regeling in het leven geroepen. De doorgedraaide Biet wcj'dt gedenatureerd en voor veevoeder verkocht. Witlof Ook dit product was deze week grager dan de vorige week. Lang zaam aan steeg de prijs de laatste dagen en Zaterdag was het lof zelfs duur. Voor I gaf men toen van ±'42 tot f44 per 100 kg. Ib noteerde van f38 tot f40, II f36, lib van f32 tot f36 en III van f26—27 per 100 kg. Vergeleken bij de vorige week, toen al deze prijzen de helft of meer dan de helft minder wa'-n, dus 'n goede vooruitgang. Ondertussen is ook het Lof alwq^ grotendeels ge ruimd, Deze week zijn ongeveer 9 wagons van dit product verhandeld. Faillissement' uitgesproken Failliet verklaard: Vennootschap onder firma Glasindustrie P. van Rossum Co, gevestigd te Heiloo, Kennemerstraatweg 526, alsmede de firmanten P. J. H, van Rossum, Zeeweg 49 en H. E. Didlaukis, Ken nemerstraatweg 581. R. C. mr. J. Krabbe; Cur. mr. W. A. Dumbar, Heiloo. Prof. dr. Pompen O.F.M. zeventig jaar Prof. dr. A. Pompen OFM, hoog leraar in de Engelse taal en' letter kunde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, zal midden Mei zijn 70e verjaardag vieren. Hij zal op 6 Mei a.s. door zijn vrienden en vereer ders gehuldigd worden. Brinkman eerste te Watem GENCK, 2 Mei (A.N.P.). Te Watem heeft de Nederlander Brinkman een amateurwedstrijd over 105 km gewonnen met een lijd van 3 uur 7 minuten. Tweede werd de Belg Verschueren op 30 meter, derde de Belg Debie. Het nut van d niemand het i dagen, waarop zulks moeilijk week plaats v grijpelijk. Ever opvallen bij h< sproken wordt de senatoren, spelen. Wij begrijpe beter. De vraag komen in peril de zaken aan dc Binnenhof void acht. Zü zal ec weer worden t momenten, waa beslissing daar, gerustheid blijf zoals in de afgel val was, de tri ders zo stilie E vol. Tweede Ka iitici, hoge mili paters, fraters, i bi.i Derbyrennet volk, opgescho meisjes zien m op het College d zal kunnen uits tegenwoordigen dat op zulke daj aan een hoogsti zulk een debat grijpelijk, dat d bestaansrecht v; mer voor een t geen vraag mei dit houvast ook Griisheid, wijsh en rijpe ervar'n spreken zich uit se doen mogen c wat uit de tjid s ke ogenblikken tenste dijken hu Men kan het gering en 'voll ging over dc gi beste vergelijke twee mensen, d; dachten, maar na ding tot de conc zij elkaar niet mi reet na de oorlog wereld één. tl Duitsland zou no mogen spelen. In gang paste het nexatie, reeds va propageerd. Toe Beel, na de publi tijdlang aanhoord slotte onze eis vonden velen in nog maar al te de K. V. P. beht De regering gers sloegen daa allieerden aan he onderhandelingen WOENSDé HILVÏ NCRV: 7.00 Nieuw foonmuziek; 7.45 E dag; 8.00 Nieuws; muziek; 9.00 Voor Waterstanden; 9.3 ziek; 10,30 Morgem mofoonmuziek; 1 „Jona"; 12.00 Mi 12.30 Mededelingen Lachman; 13.00 Ni „Fantasia"; 13.45 C 14.40 Voor de vrou linck Kwartet; 1! muziek; 15.45 G 16.00 „Arbeid in v Voor onze meisjes Pianoduo; 17,45 Ni Nationaal P HILVÏ en HILVE 18.00 Inleiding; 18. een school; 18.07 F: herdenkingsbijeenki venhage; 18.30 De vallenen; 18.33 C kest, koor en deel: herdenken (reports petsignaal uit d< vlakte; 20.00 Stilte „De Doden" van 20.0520.15 Gramo: HILVE 20.15 Nieuws; 20.2 21,10 Indrukken (II); 21.30 Ensembli .De zee bleef vri wognum's Zangko orgel; 22.45 A\ 23.00 Nieuws; 23.1 vioolmuziek"; 23.5 Wilhelmus. HILVE VARA: 7.00 Nieuw: gymn.; 7.30 Gramo: Nieuws en ween Gramofoonmuziek; vrouw; 9.00 Gi VPRO: 10.00 „Kindc genwijding; VARA: vrouw; 11.00 Gi 12.00 Accordeola; li gen; 12.33 Voor het Gramofoonmuziek; 13.15 Kalender; 13.21 13.45 Gramofoonmu sproken portret; 14. 15.00 Voor de kleut hond in de muziek; boog; 16.00 De roo Het stond in de kr gen staat vrij; 17.1! zijn tango-rumba-oi Nieuws; 18.00 Natioi (zie boven); 20.15 Gramofoonmuziek; hakken over de si 22.25 Volksliederen; der poëzie: 23.00 Nic en orgel; 23.35 Kwa wener.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2