VERF? VERF Motor-races op Zondag DE VERFPOT VROOM DREE r PAG 2 Vrijdag 13 Mei 1949 Met 77 tegen 5 stemmen besloot de raad dit jaar de races weer op Zondag te houden J Voor een SPORT- of GROEN RIJWIEL naar DE KANPIOEN Natuurlijk WEERSVERWACHTING K.F.C. FILMKEURING Marktberichten 2 96.- 780 Wilton- en Velvetkarpetten 545 89.- 290 5980 3080 36.- 2680 Ligstoel met armlegger, Electr. ontharen JOH. KALKSMA Sigarenmagazijn „De Sport" Ook voorverkoop JAAP SMIT Kousenreparaties Besuyen Co., Theo Groothuizen GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR De Raad vergaderde gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester Wytema. Van de heer Sietsma, die ter observatie in het ziekenhuis is opgenomen, was bericht van verhindering ingekomen evenals van de heer Knuistingh Neven. Voorts was afwezig de heer van Beekum. Van de ingekomen stukken die voor kennisgeving werden aangeno men, vermelden wij de Ministeriële vergunning tot het oprichten van een openb. school voor gewoon lager onderwijs met twee leerjaren, aan sluitend aan het 4de leerjaar van een gewone school voor l.o. (z.g. opleidingskopschool), de goedkeu ring van Ged. Staten van raadsbe sluit tot bouw van een ambtswo ning voor de directeur van de GGD voor f 32.000, alsmede van de raads besluiten: tot aankoop van grond in de polder Overdie en Achtermeer, tot het aangaan van een geldlening ter financiering van de woningbouw tot een bedrag van f 1.475.000, tot het bouwrijp maken van terreinen in Overdie en Achtermeer voor f 90.325, tot het bouwen van een on dergronds urinoir aan de Heiloër- brug voor f 3000, tot het verlenen van een bijdrage van f 16.210 voor de eerste inrichting van de R. K. school voor voorbereidend lager on derwijs aan het Verdronkenoord. Van Ged. Staten was een schrijven ingekomen, houdende ongegrondver- klaring van het beroep, ingesteld door het bestuur van de Ver. St. Jo seph van de R.K. Jongensscholen, alhier, tegen het raadsbesluit, waar bij afwijzend werd beschikt op de aanvraag om fin, medewerking voor het aanschaffen van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen t.b.v. de St. Josephschool voor wat betreft de aanschaffing van atlassen en zak woordenboekjes. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, aldus werd besloten. Van B. en W. was een brief bij de raad ingekomen, waarin een cre- diet gevraagd werd van f 901 voor de reiskosten van de officiële af vaardiging van een gemeentelijke delegatie naar Bath, ter gelegenheid van het aldaar te houden festival van 19 t/m 23 Mei e.k. De heer Hoytink verklaarde zich tegen het verlenen van dit crediet, zoals ook de CPN-raadsleden. Met 19 tegen 3 stemmen werd het crediet verleend. Op verzoek van de heer de Wilde werd een brief van B. en W. betref fende invoering van een schoolpar- lement door het college ter nadere overweging teruggenomen. Van de afd. Alkmaar van de CPN was een schrijven ingekomen hou dende een motie met betrekking tot het verbod om op 1 Mei een demon stratie te mogen houden. B, en W. stellen voor dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Na een vergeefse poging van de heer Torenvlied (CPN), om de mo tie in discussie te brengen, werd conform voorstel van B. en W. be sloten. De heer Torenvlied zal er later op terug komen. Van de Bond van Ned. Overheids personeel was een verzoek ingeko men, om te besluiten, dat de door het gemeentepersoneel wegens in koop van diensttijd verschuldigde inkoopsommen in het vervolg voor rekening van de gemeente worden genomen. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen, omdat reeds een kwart gedeelte voor rekening van de ge meente komt en de positie van de gemeentefinanciën een verdere te gemoetkoming niet gedoogt, voorts zou algehele vrijstelling van de be taling van inkoopsommen een be voorrechting betekenen van een be paalde groep personen, nl. van die genen, die diensttijd als tijdelijk ambtenaar of arbeidscontractant kunnen inkopen, dit financiële voordeel Is dus niet weggelegd voor al degenen, die aanstonds in vaste dienst overgaan en direct de 7 y, pCt. pensioenbijdrage moeten stor ten. De heer Torenvlied vraagt aan houding, doch weth. van Slinger land acht hier geen aanleiding toe aanwezig. Inwilliging van het ver zoek zou de gemeente f 18.000 kos ten, terwijl de consequenties ervan de gemeente tonnen zou gaan kos ten. Daarom is het onaanvaardbaar. Besloten werd afwijzend op het ver zoek te beschikken. Een adres van de bewoners van de Noorderkade met verzoek te be vorderen, dat door demping van de sloot, gelegen vóór hun woningen een eind komt aan de onhygiënische toestand ter plaatse, werd in han den van B. en W. gesteld om bericht en raad. N.a.v. een brief van de heer J. de Vries, Heiloërdijk, om zijn woning en bedrijf aan het electrisch net aan te sluiten, vroeg de heer Venneker nadere inlichtingen. Weth. Leesberg geeft deze en wijst er op, dat de aanleg van een kabel f 4000 zou kosten, hoewel de veror dening zulks niet toelaat, besloten B. en W. de helft der kosten voor de gemeente te nemen, zodat de vier gegadigden elk f 500 zouden moeten betalen. Aanvankelijk ging men hiermee accoord, doch nadien trok een hunner zich terug. B, en W. kunnen echter niet verder gaan. De heer v. d. Borden wijst er op, dat 150 M. verder, onder de gemeen te Heiloo de aanwonenden Wél electrisch licht hebben, kan de stroom niet daar vandaan komen? Weth. Leesberg acht dit. gezien de omstandigheden, onmogelijk. Besloten werd de kwestie af te doen overeenkomstig het rapport van de directeur der Lichtbedrijven van .9 Mei j.l. Het raadsbesluit tot aankoop van een gedeelte van het voormalig Rijksopvoedingsgesticht (percelen Scheteldoekshaven). was door Ged. Staten goedgekeurd. Outillage Sportpark. Aan de orde was hierna een voor stel tot het aanschaffen van enkele machines voor het Sportpark, nl. een tractor voor f 3.475, drie gras- maaimachines voor f 2.750, drie re servemessen voor f 75 en een wa gentje voor f 600, in totaal f 6.900, af te schrijven over 10 jaar. De af schrijving over 1949 kan worden gevonden uit de hogere huurop brengst van dit jaar, in verband waarmee een suppl. begroting voor het Sportpark tot dit bedrag werd aangeboden. Zonder discussie werd conform besloten. Hamerstukken. Besloten werd de nieuw te bou wen school in het Bergerwegkwar- tier (de z.g. Finse school) de „Jan Ligthartschool" te noemen naar de bekende paedagoog van die naam. Medewerking werd verleend inge volge een aanvraag van het bestuur van de R.K. Meisjesscholen alhier om gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de aan schaffing van schoolboeken enz. t.b. v. de St. Annaschool (vglo). In overleg met het advies van de Commissie van Bijstand voor het Onderwijs werd op voorstel van Bi en W. besloten de gemeentelijke bij drage over 1949 voor de R.K. School voor Buitengewoon Lager Onderwijs staande onder het bestuur van de 0_ L, Vrouwe van Lourdessehool, alhier te verhogen van f 15 tot f 21. Het college werd gemachtigd tot aanvaarding in bruikleen voor het gemeentemuseum van een drietal schilderijen van de stichting „Ne derlands Kunstbezit", het is de be doeling, dat de gemeente t.z.t. deze schilderijen voor 2% pCt. der waar de van 1948 in eigendom zal kunnen verkrijgen. De verordening op de Veemarkten werd in dien zin gewijzigd, dat de tweede najaarspaardenmarkt, indien de najaarsveemarkt valt op Aller heiligen, wordt gehouden op de ■"N ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Night and Day, 18 jaar (voorbehouden); A.B.T.: Misleide Jeugd, 14 jaar. APOTHEKEN: Apotheek „Wanna", Ritsevoort 5. NACHTDIENST TAXI'S: J. Smit, Omval 60, Tel. 3931. voorlaatste Woensdag in October. Conform voorstel van B. en W. werd besloten tot verhuur van een tweetal barakken aan jeugdorgani saties, te weten de barak aan de 2de Landdwarsstraat aan de VCJC alhier voor f 400 en dip aan de Leeuwerik kade, (met iets groter terrein) aan de St. Dominicusgroep van de Ver kenners, voor f 425 per jaar, met ingang van 1 Mei '49. Besloten werd tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Ber- gerweg, groot 1201 vierkante M. v. f 15 per vierkante M. (totaal f 18.015) aan de N.V. Alkm. Bank of haar rechtverkrijgende. Motorraces Van Alcmaria V.V.V. was een verzoek ingekomen, om toestem ming te willen verlenen tot het houden van motorraces op Zondag 31 Juli, indien dan het verbod om op Zondag motorrijtuigen te ge bruiken, opgeheven zou zijn. B. en W. stelden voor op dit ver zoek gunstig te beschikken. De heer Kirpensteyn (P.v.d.A.) verklaart zich om principiële rede nen, mede namens zijn fractiege noot, de heer Klaasse Bos, tegen dit voorstel. De heer Hoytink (A.R.) betreurt het, dat met het gevoelen van 'n groot deel der bevolking geen reke ning wordt gehouden. Hij vindt motorraces geen sport en heeft ge constateerd, dat het bezoek op Za terdag niet minder groot is; door de races op Zondag te houden, ont trekt men aan de middenstand 'n belangrijke bron van inkomsten. Spr. doet 'n beroep op de raad, om zijn eensgenomen standpunt geen races op Zondag te handhaven. De heer Venneker (KVP) deelt mede, dat zijn fractie het in deze niet eens is; spr. is persoonlijk te gen motorraces op Zondag, omdat hij in deze sport een veel ernstiger ontwijding van de Zondagsrust ziet dan in andere sporten; de motor races betekenen voor duizenden ge zinnen 'n ernstige verstoring van de Zondagsrust. Spr. refereert zich aan de mening van het N.H.Dagbl., dat het ook geen gelukkig voorstel noemde. Gaat men dit verzoek in willigen. dan verwacht spr. een verzoek om de motorraces altijd op Zondag te houden en dan zullen B. en W. ooa wel weer motieven weten aan te voeren, om zo'n ver zoek in te willigen. De heer Torenvlied (CPN) zegt, dat zijn fractie consekwent steeds voor races op Zondag is geweest; spr. ziet er niet in 'n gewelddadige ontheiliging van de Zondagsrust, zoals de heer Kirpensteyn. Er ge- gebeuren wel andere dingen, die de Zondagsrust verstoren. Bovendien brengen de races geld in 't la'tje. Spr. geeft de heer Venneker c.s. in overweging hun principes te laten varen. Laat ieder Zondag vieren op z'n eigen wijze. De heer v. d. Borden (CHU) be treurt, dat bij het College het ideële moet wijken voor het zakelijke. De heer Torenvlied moet ieder vrij laten aan zijn principes vast te houden. Dg heer De Wilde (P.v.d.A.) is het er mee eens, dat de motorraces 'n onchristelijk bedrijf vormen; hij vindt ze mensonterend, omdat ze de roekeloosheid in de hand werken. Al is spr. dus tegen deze sport en al kan hij het principe van de te genstanders van motorraces op Zon dag eerbiedigen, toch zal spr. vóór inwilliging van het verzoek stem men. Hij doet dit los van de mam- monistische redenering van de bij lage Het is misschien opportunis tisch doch, omdat 'n grote categorie deze sport op Zondag wil beoefe nen en bezoeken, wil spr. al is hij tegen deze sport toch het ver zoek inwilligen, Weth. Bakker (P.v.d.A.) wijst op andere takken van sport, die men wél toelaatbaar acht. De drukte concentreert zich op het Sportpark. Had Alkmaar 'n eerste klasse voet balclub, dan zou de voetbalsport ook meer drukte op Zondag bren gen in de stad. Spr. bepleit het ren dabel maken van het Sportparkbe drijf, waartoe de motorraces op Zondag meewerken. De inkomsten moeten zo hoog mogehjic worden opgevoerd. De inkomsten kunnen ook voor ideële doeleinden worden aangewend. Wil men bezoekers naar Alkmaar trekken, dan verdient het z.i. voorkeur de motorraces op Zon dag te houden. De heer Kirpensteyn doet 'n be roep op de KVP-fractie, om het met zijn zienswijze eens te zijn. De heer Hoytink wijst de Raad op zijn zedelijke plicht de Zondags rust te bevorderen. Als het Sport- parkbedrijf meer middelen nodig heeft, dan trachte men die op nor male wijze te verkrijgen en niet door deze duivelse sport op Zondag toe te laten, Spr. vraagt de Raad consekwent te zijn. De heer Woldendorp (KVP) zegt, dat het „voor ons" geen principiële kwestie is, omdat de sport zich tot de middag beperkt. De meningen zijn „bij ons" Verdeeld. De meer derheid van zijn fractie is op grond van de cijfers vóór inwilliging van het verzoek. De heer v. d. Boorden wil geen ideële doeleinden financieren met middelen, die verkregen worden door sportbeoefening, die vaak on-' gelukken met zich brengt. De heer Torenvlied ziet nog kan- via de motorraces in Indonesië te recht te komen en verwijt de heer De Wilde inconsekwentie, als hij er tegen is en toch vóór stemt. De heer De Wilde verklaart zich nader en zegt, dat hij, ofschoon te genstander, vóór het voorstel is, omdat de ■grootste groep der bevol king er voor is. De heer Venneker vraagt, waar om het college sinds 5 Januari 1948 van zienswijze is veranderd. Weth. Bakker meent, dat de te genstanders, als zij de motorraces wel eens bezocht hadden, er anders over zouden denken Spr] zou voor stander zijn Van alle sport op Za terdag. Aanvankelijk verhinderde het rijverbod op Zondag het houden van motorraces op die dag. De cij fers wijzen uit, dat het bezoek op Zondag groter is. Spr. geeft nog de volgende cijfers over het aantal be- zoekers: Dinsdag 27 Mei 1947: 8 636 Zaterdag 14 Juni 1947: 5 049 Zaterdag 9 Augustus 1947: 5.531 Zaterdag 30 Augustus 1947: 3.741 2de Paasdag, 30 Maart '48: 10.617 3de Pinksterdag. 18 Mei '48: 5 787 Zaterdag 4 Sept. 1948: 3.602 2de Paasdag, 18 April '49: 12.241 Met inwilliging van het verzoek legt het college zich echter niet vast voor volgende jaren. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 17 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heren Venneker, v. d. Borden, Hoytink, Kirpensteyn en Klaasse Bos. Verbetering Muziektuin. Tenslotte kwam aan de orde een voorstel van B. en W„ om het cre diet voor de verbetering van de Muziektuin, destijds bepaald op f 9200.en thans nog beschikbaar tot een bedrag ven f 6.217,90, te verhogen met f 1300.De verbe teringen houden in het bouwen van toilet- en garderoberuimte en een nieuwe toegang tot de tuinzaal, waardoor op weinig kostbare fvijze een redelijke outillage van de tuin zaal wordt verkbegen. Dit voorstel werd zonder discus sie en z.h.st. aangenomen, waarna sluiting. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Neeltje, dv J. H. van Lienen en C. J. Stubbe Gehuwd: Petrus Rohof en Wil- helmina van der Linden. Ondertrouwd: Franciscus Mays, 27 jr. en Johanna M. Groeneveld, 27 jr. Gerardus Paleari, 29 jr. en Justina M. Goes, 33 jr.; Paulus Pol, 27 jr. en SimonaH. Pool, 27 jri; Frans F. Spiékérmann, 28 jr. en Margaretha A. Broersen, 27 jr.; Jo hannes C. Lipjes, 44 jr. en Elisabeth C. Molenaar, 42 jr.; Simon Abbring, 29 jr. en Theodora C. Geels, 26 jr. Overleden: Catharina de Goede, 83 jr., echtg. v. C. J. Er-kamp; Maar ten Wonder, 66 jr., echtg. v. G. Nierop; Neeltje Scheltus, 81 jr., wed, v. P. Ruiter; Hendrik W. M. Rijks, 85 jr., wedn. v. M. Schots man. KAASMARKT ALKMAAR, —- Aanvoer 43.000 kg; 2 stapels boerenkaas f 79.13 sta pels fabriekskaas f 79.50. Handel Vlug. ZILVERSTRAAT 6—8 v.h. Gouda! (Adv.) OUDERAVOND J. G. ST. LAURENTIUS ALKMAAR. Vrijdag om 8 uur houdt de J. G. St. Laurentius weer een ouderavond. De jongste afd. van deze vereniging, de zangclub onder leiding van dhr. Himmelr- reich zal dan voor het vaetlieht treden met enkele aardige stukjes. Er is lang en ijverig voor gewerkt om iets moois te bereiken en deze avond zal dan ook zeker de naam van de J. G. versterken. Echter kunnen nog wel enkele leden, die een beetje kunnen spelen, in de club worden opgnomen. Want er zijn nog een paar mandolines be schikbaar. Men geve zich schrifte lijk op bij kapelaan B. Voets. R.K. Wandelsportvereniging H.V.Z. ALKMAAR. Vanavond 7 uur worden alle leden verwacht op de training. We starten als vanouds van de Paardenmarkt. Tevens is er voor 't laatst nog gelegenheid je op te geven -voor de N.H.W.B.-tocht op 22 Mei (inschrijfgeld f0.60). Ook voor de Nationale Vogeltoeht op Texel kan men zich nog opgeven (inschrijfgeld fó.75). Ook delen wij mede, dat de her inneringen van de „Kaa:skoppen"- tocht in ons bezit zijn. Degenen, die deze tocht meegelopen hebben wor den verzocht ook deze avond 7 uur aanwezig te zijn om deze speldjes in ontvangst te nemen. K.L.M.-AVOND ALKMAAR Woensdagavond hebben de leden van de perso neelsverenigingen van de N.V. Jac. Met, N.V. M. de Wild en de Gemeente Lichtbedrijven geza menlijk een avond belegd in het Wapen van Heemskerk, waar de bekende K.L.M.-vlieger, de heer A. van Ulzen, een causerie heeft gehouden over de ontwikkeling van het machtige K.L.M.-bedrijf. Uit eigen ervaring vertelde de lieer van Ulzen o.m. over de vluchten van vóór 1940, toen èn ae machines èn de gegevens waarover de vliegers beschikten, wel zeer verschilden met diè van thans. Vooral na de oorlog is de techniek enorm vooruitgegaan en alle mogelijke instrumenten en voorlichtingen maken dat het vliegen tegenwoordig nagenoeg zonder gevaar kan geschieden. Achtereenvolgens gaf spreker een uiteenzetting over blindvliegen, weerberichten, radar, navigatie, voorbereiding en service bij de K.L.M. Sprekep gaf van deze moeilijke onderwerpen een'duide lijke, voor ieder begrijpelijke uit eenzetting. Alles en iedereen bij de K.L.M. streeft naar veiligheid vóór alles en daarin ligt de grote macht van deze luchtvaart maatschappij, die over de gehele wereld zulk een uitstekende reputatie geniet. De boeiende rede van de heer van Ulzen oogstte een luid applaus. Na de pauze werden eerst eni ge "schriftelijk binnengekomen vragen door de spreker beant woord,' waarna de heer A. C. Leenders, propaganda-leider van de K.L.M., de prachtige kleuren film „Amsterdam-Batavia" ver toonde. Hij noemde deze film „de trots van de K.L.M." en inder daad, het was schitterend. Prach tige opnamen vanuit het vliegtuig en van alle plaatsen welke het vliegtuig volgens de oud Indië- route passeerde. De begeleidende muziek was voortreffelijk gekozen, terw; de gesproken toelichting van de heer Leenders het geheel completeer de. Hét was een prachtige, leer zame avond. OPROEP ALKMAAR Allen, die be trokken zijn bij of interesse heb ben voor de actie van Pater Piet Wesseling, om op 29 Mei a.s. te Utrecht een grootse bijeenkomst voor katholieke jongeren te orga niseren, worden vriendelijk uitge nodigd voor een korte bespreking op Maandag 16 Mei a.s., 's avonds te 8 uur, in café Beemster, Waag- plein, alhier. Dit geldt vooral voor de besturen van de diverse j eugdorganisaties. CONCERT TEN BATE VAN PRÓ JUVENTUTE De afd. Alkmaar der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst die dit concert voor Pro Juventute or ganiseerde vond een zaal vol aan dachtige luisteraars in „Huize Wes- terlicht". Voor het begin van het concert dankte mr. Holstein allen voor de gegeven steun en speciaal de mu sici van deze avond. Het orkest o.l.v. R. Lombroek speelde een werk van Purcell en de Symphonie no. 11 van Jos Haydn. Was men in het eerste werk min der gelukkig, de schade werd met Haydn ruimschoots ingehaald, het werd door de amateurs levendig en vitaal gespeeld. De sopraan Maartje Kliffen zong op voortreffelijke wijze enkele lie deren van Purcell en Gluck, door Herman Zaal aan de vleugel bege leid. Voor de pauze sprak de propagan diste van de vereniging Pro Juven tute ten bate van de vereniging waarvan we de goede uitwerking niet betwijfelen. Na de pauze werd uitgevoerd het „Stabat Mater" van Pergolesi (1710 1736) voor vrouwenkoor en strijk orkest. Directeur Herman Zaal liet dit werk zeer goed zingen al zou wat meer nuancering de uitvoering wellicht nog boeiender hebben ge maakt De solisten Maartje Kliffen so praan en de alt Lenie HeereHen- ning zongen muzikaal en artistiek hun partijen. Mevr. Frederikse Hoekstra zorgde voor een uitsteken de klavier-begeleiding. Zo heeft het auditorium met veel belangstelling en waardering ge luisterd naar het beste werk van Pergolesi. De zaal van „Huize Westerlicht" is wel geen officiële concertzaal, maar bleek niettemin als zodanig zeer goed te zijn (goede accoustiek). De vereniging „Pro Juventute" en ook alle medewerkenden aan dit concert kunnen met grote tevreden heid op het slagen van deze avond terugzien. Namens het bestuur van ,Pro Juventute" werden aan de solisten' en mevr. Frederikse bloe men aangeboden, W. Schreurs. LAAT hoek van de Hofstraat AANKOOP DORPSHUIS TE BERGEN In de Donderdag a.s. te houden Gemeenteraadsvergadering van Ber gen komt aan de orde een voorstel van B. en W. om, met het oog op de uitbreiding van het Gemeentehuis in de toekomst, van de. Gebr, C. H. Dekker aan te kopen het naast het Raadhuis gelegen Dorpshuis. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 23.000.— af te schrijven over veer tig jaren. Over de bestemming van het Dorpshuis zal B. en W. in de volgende vergadering een voorstel doen. Voorts komt aan de orde een voor stel tot het bouwen van een achttal duplexwoningen aan de Jaap Weij- andweg, geschikt voor 16 gezinnen, waarvan de bouwkosten worden be paalt op f 100.000.alsmede een voorstel om in de kampeerverorde- ningen bepalingen op te nemen, waarbij het verboden is ook in kam peerwagens binnen de gemeente te kamperen. medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Nog weinig verandering DE BILT, 13 Mei. In de kust provincies overdrijvende wolken velden. Nog bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en West. Weinig verandering in tem peratuur. In het overige gedeelte van het land tamelijk heldere en koude nacht met plaatselijk nevel of mist. Morgen overdag geleide lijk toenemende bewolking, maar nog droog weer en iets hogere temperaturen dan vandaag. Wei nig wind. Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Woensdag 18 Mei géén audiëntie verlenen. ALKMAAR. Harmonie: Night and Day, 18 jaar, voorbehouden. Vic toria: De Worger, ontoelaatbaar. Cinema:: De getemde avonturier ster, ontoelaatbaar. A.B.T.: Mis leide Jeugd, 14 jaar. LESTIKOFFS MYSTIEKE REVUE ALKMAAR. Gisteravond trad voor de derde maal in 't Gulden Vlies de intussen welbekende heer Lestikoff op in een revue van mys terieuze experimenten, althans zo luidde de aankondiging. De zaal was niet bijster bezet, maar zij, die er waren hebben zien vermaakt met Lestikoffs hypnoti sche proefnemingen. De tweederangs varieténummers, waarmee de voorstelling begin, wa ren geen succes en de Chinese ac trice Loah Tsa, die Lestikoff assi steerde, was dat al even min. Maar zijn experimenten, die op suggestie en hypnose berustten, de den het weer uitstekend. Het is altijd lachwekkend wan neer men zijn medemensen dwaze dingen ziet doen. En de gevoelige lieden uit het publiek, waarmee Lestikoff zijn proeven deed, voerden zo nu en dan de dwaasheid ten top. De ge heugen experimenten, waarbij men zich in hypnotische slaap dingen herinnerde, die men allang vergeten was, waren niet alleen amusant maar ook belangwekkend. Het was een avond die niet daverend be gon, maar die desondanks geslaagd mag heten. Nieuws van Olympus Hedenavond begint de veldtrai- ning voor de heren op het Gem. Sportpark, aanvang 7 uur en a.s. Maandag voor de dames. Met het zomerseizoen voor de deur raden wij alle dames en heren aan deze training serieus te beoefenen, daar binnen zeer korte tijd het wedstrijd seizoen ook voor ons begint. Ook nieuwe dames- en heren-le den kunnen zich opgeven. Maandag vanaf 7 uur dames. Vrijdag vanaf 7 uur heren. Wordt lid van R.K.A.V. Olympus beoefent athletiek in R.K. verband. BEGIN VAN BRAND OUDKARSPEL, Donderdagmid dag* ongeveer 12 uur ontstond er brand in het boerenhuis bewoond door de heer Jac. Zijp. De brand was ontstaan in het achterste ge deelte van de woning welk gedeelte werd gebruikt als opslagplaats van werktuigen etc, Dank zij de spoe- digé hulp o.a. van het personeel van de Fa. A. Zijl die met brand- blusapparaten gewapend de brand in de kiem smoorden werd erger voorkomen. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Mei. 19.000 kg prei 4; 420Q kg uien 5.90—8.60; driel. 4.10, nep 4.30; 3000 kg witlof IB 61—66, IIB 57—60 GROOTEBROEK 12 Mei. 8000 kg aardappelen, Koopmans blauwe 3.30, noordeling 4.50—5,10, beve landers 3.50—4.30, 300 kg witlof I 58, id II 40, id III 17, 400 kg uien 6.70, gp I Vier clubjes met salon Inderdaad maak van Uw huis Uw kasteel. Onze Voorjaarsverkoop voor complete woninginrichting geeft U hiertoe een bijzondere gelegenheid. Of nu slechts een lectuurbak of een complete Zit-, Eet- of Slaapkamer nodig heeft, een deurmat of een complete stoffering van Uw gehele woning, wij brengen in alles een ruime collectie naar ieders smaak en tegen zeer voordelig gestelde prijzen. Vakkundig advies en gratis kosten-begroting. Cocos deurmat, 40 x 70, ,«go frisse kleuren A? Cocos Japanmat, 40 x 70, zware kwaliteit Prima cocoslopers, in moderne strepen, 57 cm. Jaquard-dessins 70 cm. 100 cm. 430 K60 @90 Cocos karpette^, 200 x 300 - Jaquard dessins 49 Jaquard dessins, 160 x 240 35.- 12 Els Holtap karpet, moderne dessins Wollen Bouclé loper, 70 cm. breed, grijs-terra idem, 50 cm. breed 980 Heden ontvangen een kleine sortering welke wij morgen in de ver koop brengen. Laat Uw bedden opnieuw overtrekken met prima damast of tijk en eventueel bijvullen met Java-kapok. Moquette tapijt, zuiver wol, 100 cm. breed, in beige en terra, per meter 19." Handweefstof, 120 cm. breed, in .kleuren terra, groen en <910 beige, per meter 3 Cretonne, 120 cm. breed, zeer mooie kwaliteit Meubel- en overgordljnstof, zeer mooie wollen kwaliteit, in Jaquard dessins, per mtr. 975 Grijs linnen, zeer geschikt voor zonneschermen, 120 cm. breed 2 Afgepaste vitragegordijnen, m. kanten entredeux, 90 x 180 7 Vitrage Mystère's, 215 cm. I. Zeer fijne kwpliteit, p. meter lO 12 Els Bouclé karpet, zuiver wol, met randèn Ligstoelloper, zeer zware kwaliteit, effen terra met strepen, per mtr. •|65 Handweef tafelkleed, 120 x 150 (_Bn in mooie streepdessins 7 140 x 170 970 Wollen handweef-tafelkleden, 140 x 170, in groen, terra en beige 34 idem divankleed 575° Wit tafelzeil, servet-patroon, eso 145 cm. br., zware kwal., p. mtr. 5" Tafelkleedje, 80 x 80, wasecht, alle kleuren Opklapbed m. gezondheids- matras, 1-pers. 15 j. garantie 49 dito 2-persoons Divanbed, 1-persoons, met gezondheidsmatras Blank gelakte ombouw, 1-persoons Eiken ombouw, 2-persoons 375° Engels ledikant, m, gezond- .««gn heidsmatras, 1-pers. sleemod. 4/ Engels ledikant, met gezondheidsmatras, 2-pers., groen en wit 58a- 1-Persoons matras, 1-delig, met kapokkussen, e<*50 prima stores, 80 x 190 51 dito 2-persoons, met 2 kapokkussens 79." 2-Pers. kapokmatras,3-dlg. prima tijk, met 2 kussens 119.- Prima interieurmatras, 3-delg, prima damast over- trek, 120 x 190 139.- Aa-Be-deken, zuiver wol, alle kleuren, 180 x 220 salontafel, gestoffeerd met stof naar keuze, clubjes en tafel met bal. poten, compleet 275." Eiken old-finish Dressoir, glas-in.lood-deur, fraai ge- beeldhouwde laden 120.' Uw.- Ruime old-finish boekenkast, 2 glas-in-lood-deuren, fraai model 89." Llberty fauteuiil, compleet met losse kussens 43 Eiken old-finish dames- fauteuil, div. bekledingstoffen 42 Schommel-ligstoel, de ideale zomerstoel 1675 sterke gestr. loper 325 Eiken old-finish slaapkamer, best. uit: 2-deurs garderobekast, 2- pers. ledikant, 2 gestoft. stoelen, nachtkast, tafeltje 295." Eiken old-finish huiskamer, best. uit: dressoir 180 cm., schuif, tafel, 2 armfauteuils, 4 stoelen ge- stoff. met prima vochtecht velours 595." Prima onvermengde Java-kapok per pondszak 248 ALKMAAR t 2.50 per behandeling Door medisch gedipL schoonheidsspecialiste MAISON HOOGSTR. 4 ALKMAAR HET ADRES voor iedereen finale Olymp. Stadion Ronde van Nederland en Alkmaarse Boys-I. V. V. Nieuwesloot 97 ALKMAAR Tel: 4813—K 2200 Th. G. Kreijgermaat Mient 1 Alkmaar Tel. 3256 Verdronkenoord 103 Platte Stenenbrug t

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2