Nieuuu Bespreking van de situatie in Indonesië bracht weinig nieuwe gezichtspunten Truman geeft een overzicht van Nederlands herstel Groot aantal „neen"-stemmen in Sovjet-zone van Duitsland EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Een streep door de Russische rekening Woensdag 18 Mei 1949 45e jaargang No. 11566 Kamerdebat zonder sfeer Weiter de grootste opposant De Russen zijn ontstemd Synode van het Bisdom Haarlem Burgemeester koos zelf zijn woning Gesneuveld in Indonesië Industriële productie moet worden opgevoerd Kroniek en Kritiek De tuinbouwexport naar Duitsland Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.4; per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Crediefbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A - S H VAN HEDEN Pagina 1 Kanforen: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, tel. 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel. 459 K2240 (Van onze parfementaire redacteur.) De man in de straat heeft blijkbaar een goede politieke feeling. Bij vorige debatten over de Indonesische kwestie was het altijd zo, dat het publiek rijen dik voor de ingang van de publieke tribune stond. Gisteren konden alle liefhebbers een plaats krijgen. Men verwachtte blijkbaar geen spannend debat en deze mening bleek naderhand inderdaad de juiste te zijn. Bij het begin nog een nagenoeg voltallig kabinet achter de regerings tafel, en een goed opgekomen en aandachtig luisterende Kamer, maar het debat was nog geen uur oud of het parlement had al weer een doodgewoon door de weeks uiterlijk gekregen. De een na de andere minister toog weer naar zijn departement en vele Kamerleden gingen luisteren van achter het van ouds vertrouwde klapdeurtje. Na het aftreden van minister Sassen is er gesproken van gebar sten vazen etc. van dit allés thans geen woord. Zo men tegenzin heeft gevoeld jegens de nieuwe koers dan had men dit blijkbaar al voor de vergadering bij zich zelf en in de fracties uitgevochten. Men heeft zich blijkbaar en terecht, op het standpunt gesteld, dat zo men de overeenkomst van Batavia niet wilde afwijzen, ook geen woorden moesten worden gesproken, die haar in gevaar zouden kunnen brengen. Al met al dus een rozige stemming, deze uitlating is van de heer Weiter, de enige, die in de middagzitting het accoord met ge velde lans te lijf ging. Een aan vaarding ook zonder pogingen om de gekozen richting nog weer wat om te buigen, zulks vooral tot ge- noege van prof. Schermerhorn, die terugdenkende aan zijn Linggad- jati-verleden tot de uitspraak kwam: Wat gij niet wilt dat u ge schiedt, doe dat ook van Royen niet Prof. Romme was de eerste spre ker en vooral ook deze omstandig heid was oorzaak, dat de spanning er zo spoedig uit was. Hij vroeg de regering waarom zij niet vooraf Jing, en zag. mr. Oud weer pers. bij de Kamer was gekomen, deze vraag had echter geen scherpe kanten, zij was hoogstens bedoeld om de regering gelegenheid te ge ven zich nog wat duidelijker te rechtvaardigen. Het zwaarste woog bij de katholieke fractieleider de bevriezing van de huidige staat kundige toestand. Ook hier vroeg hij een nadere verklaring, de wens uitsprekende dat de gebieden, die op het ogenblik nog in een staat kundig gistingsproces zijn althans een eigen vertegenwoordiger op de Ronde Tafelconferentie zullen krij gen. Van belang was ook wel dat hij de regering op het hart drukte dat er geen verschil in - status zou mogen komen tussen de republiek en de andere gebieden. De toon van de redevoeringen van prof. Romme en de heer Oud VVD, klonk vrijwel gelijk. -Bij prof. Romme was er wat meer in gehouden reserve, mr. Oud kon zulks niet helemaal voor zich hou den. Beiden waren het in elk ge val hier over eens, dat zij het ac coord nog maar moeilijk konden beoordelen, op de uitwerking zou het immers vooral aankomen. Die uitwerking zal echter in nog ster ke mate buiten de Kamer om gaan, hoewel prof. Romme nog een poging deed om er een laatste greep op te houden. Hij wilde het geen in de commissies wordt uit gedokterd, vooraf ter kennis van de Kamer gebracht zien. De vaste commissie voor Ind. Zaken was hier het aangewezen lichaam. Prof. Schermerhorn (PvdA) hield in tegenstelling tot de vorige sprekers een zeer uitvoerige rede. Hij ontkwam er niet aan, zij het dan in beheerste vorm, vast te stellen, dat zij, die een andere koers hadden gewild, nu ook niet zulke daverende resultaten hadden geboekt. De zee kon blijkbaar zo nukkig zijn, dat men zelfs het roer niet meer kon beheersen. De zienswijze was langzamerhand ook in breder kring gaan postvatten, dat een militair optreden alleen toch ook geen uitkomst kan bren gen. Bij zijn critiek op de methode van voor alles garanties te wil len hebben, sloot hij overigens ook de republiek niet uit. Voorts erkende hij dat er in de wereld wel wat ten goede veran derd was. De houding van Australië had ons veel kwaad gedaan. Had prof. Romme gezegd dat hem het heen gaan van dr. Beel zwaar woog, hij telde dat blijkbaar lichter en met mr. Oud was hij van mening, dat een HVK zich niet teveel aan een bepaalde politiek moest vasthech ten. De heer Welter was 's mid dags de laatste spreker. Hoopte prof. Romme op een goede oplos- pectief, de heer Weiter sprak van een dieptepunt in het glijproces, dat slechts even onderbroken was geweest tijdens het optreden van mr. Sassen. Het Koninkrijk stond op de rand van de afgrond. De avondvergadering, waarin vooral de stemmen van de oppositie opklonken, had een meer bewogen karakter. Bij het vorige debat over de Indonesische kwestie had mi nister van Maarseveen de heer Wei ter verweten, dat een bepaalde op merking weliswaar niet landsver- raderlijk was, maar toch een hoogst schadelijke invloed moest hebben op de geest van de troe pen. Deze avond probeerde de heer Weiter de bal terug te kaatsen, door op te merken, dat de rege ringsverklaring evenzeer niet voor een dergelijke qualificatie in aan merking kwam, maar toch wel een ongunstige weerslag bij de solda ten te velde zou hebben. In de zelfde geest spraken ook de heren Schouten en Gerbrandy. Zij ont vingen brieven van jongens, die hen vroegen wat ze nu toch moes ten doen. „Je plicht doen," ant woordde de heer Schouten dan, tenzij het je diepste overtuiging zou kunnen zijn dat Gods wil an ders voorschrijft." Op zich niet on juist, maar of een eenvoudig sol daat deze dogmatische nuancering wel zal kunnen onderscheiden? „Maakt het de jongens toch niet te moeilijk," riep de heer Gerbran dy uit, waarop minister van Maar seveen terug gaf: „Doet u dat ook niet!" De heer Tilanus (C.H.), onder scheidde zich van de woordvoer ders van andere „regeringspar tijen," doordat hij wel alle moge lijke bedenkingen liet horen. In het bijzonder toornde de heer Ti lanus tegen het nieuwe voldongen feit. De heer Schouten deed zulks later nog in veel sterkere mate. Van het accoord verwachtte hij een bloedbad in Djogja. Met ver trouwen van de regering berustte nergens op. Conclusie: gewogen en te licht bevonden. De heer de Groot (comm.) zorg de voor de gebruikelijke motie, waarin o.m.. terugtrekking van de troepen tot de oude demarcatielijn werd geëist. De heer v. d. Goes v. Naters (P. v.d.A.) kwam zich in het holst van de nacht nog schoonwassen van de politionele actie, die volgens prof. Romme met aller instemming zou zijn geschied. De heer Gortzak sloot 's nachts om half twee de rij. Heden komt de minister aan het woord. BERLIJN, 17 Mei (Reuter). 66 procent van de kiezers in de Sowjet-zöne en Sowjet-sector van Berlijn hebben „ja" gezegd bij de verkiezingen voor het Duitse volks congres, aldus hebben verkiezings autoriteiten heden medegedeeld. Het totaal aantal kiezers bedroeg 13.533.000. Hiervan werden 95.2 procent geldige stemmen uitge bracht. De gedetailleerde cijfers voor Oost-Berlijn zijn: aantal stemge rechtigden 947.313, uitgebrachte stemmen 864.456. Geldige stemmen 768.984. Ja-stemmen 446.662. Neen- stemmen 322.322. De kiezers in de Sowjet-zöne en Sowjet-sector van Berlijn konden met „ja" hun goedkeuring geven OP 26 EN 27 JUNI A.S. IN DE BISSCHOPSSTAD Naar het KNP verneemt zal op 26 en 27 Juni van dit jaar in de stad Haarlem de Synode van het bisdom Haarlem worden gehouden. De laatste Synode van het bisdom Haarlem werd te Haarlem bijeen geroepen door Mgr. J. D. J. Aenge- nent op Maandag 21 October 1929 en gesloten op Woensdag 23 Octo ber d.a.v. In de herderlijke brief, waarin Mgr. Aengenent in dat jaar de Sy node aankondigde, werd bepaald, ..dat voor de aanvang van de Sy node om 7 uur de klokken van de kathedraal en van alle kerken der stad Haarlem gedurende vijf minu ten moesten worden geluid om het begin van de Synode aan te kondi gen." Op deze Synoden of kerkelijke bijeenkomsten worden aangelegen heden, die het kerkelijk leven van het bisdom betreffen, besproken en stelt de bisschop algemeen richtlij nen en bepalingen vast voor zijn bisdom. Stemming in Bulgarije SOFIA, 16 Mei (AFP). De de. fimtieve en officiële uitslagen voor geheel Bulgarije van de gemeen teraadsverkiezingen van 15 Mei j.l. luiden als volgt: ingeschreven: 4.977.089; stemmen voor de lijsten van het Vaderlandse Front: 4.251.208 blanco of ongeldige stemmen: 377.945. Voor Sofia: stemgerechtig den 352.641, Stemmen voor de lijsten van het Vaderlandse Front: 323.717, blanco of ongeldige stemmen: 11.760 CANADESE SCHEPEN BESMET VERKLAARD De hoofdbesturen van de Alge mene Nederlandse Bond van Zee varenden en de Algemene Bedrijfs- bond Transport hebben besloten zich volledig solidair te verklaren met de actie der Canadese zeelie denorganisatie en derhalve de Ne derlandse zeelieden en havenarbei ders opgeroepen, niet op Canadese schepen te monsteren en deze sche nen niet te lossen of te laden. ENGELS ELFTAL BEREIDDE ZICH VOOR Het Engelse voetbalelftal heeft gisterenmorgen in het Olympisch Stadion geruimen tijd getraind in verband met de wedstrijd, die het hedenavond tegen het Nederlandse bondselftal zal spelen. aan en met „neen" afwijzen. Een gemeenschappelijke lijst van can- didaten van alle partijen de so cialistische eenheidspartij, de libe raal-democratische partij, de chris- telijk-democratische partij en de nationaal-democratisehe partij en van de massa-organisaties en vakbonden. Bovendien werd de keus in de volgende bewoordingen op het stembriefje gesteld: Ik ben voor de eenheid van Duitsland en een rechtvaardig vre desverdrag. Daarom ben ik voor de volgende candidaten, enz. De Russische bevelhebber Vassily Sjoekow scheen nog al uit het veld geslagen door het falen van de communistische propaganda. Hij zou Friedrich Ebert, het hoofd van de Oost-Berlijnse regering en Arthur Lehmann, hoofd van de Berlijnse verkiezingsbureaux bij zich ontboden hebben om een uit leg van de communistische terug slag te krijgen. Een groot percentage neen-stem men zou Rusland van de gelegen heid beroven het volkscongres naar voren te brengen als punt van be spreking in de komende ministers conferentie in Parijs. ADVIES VAN DE WONING COMMISSIE GENEGEERD De burgemeester van Zand- voort, mr. H. M. Fenema, die nog geen geschikt huis kon betrekken in de kom van zijn gemeente, is er dezer dagen toe over gegaan een vorderingsbesluit te onder tekenen voor een villa te Zand- voort ten behoeve van zichzelf en zijn gezin. Deze villa wordt op het ogenblik bewoond door twee families, waarvan er een nu bui tenlands vertoeft. De burgemeester ondertekende per 1 Juni het vorderingsbesluit, tegen het advies van de commissie voor de woningvordering in. In het college van B. en W. bleek geen eenstemmigheid over de vordering te bestaan. De adviescommissie blijft ook thans nog op het stand punt staan dat de huizen, die tevo- rei aan de burgemeester zijn aan geboden, aan redelijke eisen vol doen en door aanvaarding van een der aanbiedingen minder personen gedupeerd zouden zijn dan thans. De tegenwoordige bewoner heeft zijn advocaat opgedragen bij Ged. Staten in beroep te gaan tegen de ze handelwijze van de burgemees ter. Ook in Tilburg staken stucadoors Een veertigtal stucadoors, werk zaam bij de bouw van montagewo ningen der firma van Vught en Brouwers te Tilburg, is in staking gegaan. De actie tot staking ging uit van de bij de E.V.C. aangeslo ten stucadoors. De drie erkende bonden staan niet achter de sta king. 's-GRAVENHAGE, 17 Mei - De Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerapporteerd. Koninklijke Landmacht Gesneuveld 16 April 1949 Sold. J. J. van Beek, uit Baarle Nassau. Gesneuveld 2 Mei 1949. Sold. F. J. de Jong, uit Am sterdam. Gesneuveld 6 Mei 1949. Sold. H. J. van de Ven, uit Goirle. Gesneuveld 7 Mei 1949. Sold. Ie kl. T. B. Jansen, uit Erlecom (gem. Ubbergen) Sold. Ie kl. W. Langenhuizen uit Nistelrode. Sold. G. Tervoort, uit Sant poort. Sold. J. J. Vermaire, uit Wemeldinge. Sold. P. Westra, uit Rotter dam. DE HEER DE HOO UIT ZIJN WONING GEZET Gisteren zijn de bewoners van huize Sparrenenk te Hattem door de overheid uit hun huis gezet. Het huis werd bewoond door de heer de Hoo, voormalig directeur van het Centraal Distributiekantoor, terwijl bij hem inwoonde de heer Rodrigues Lopes met zijn uit acht personen bestaand gezin. Het betrokken huis behoort toe aan de dr. Wouter Slotstichting, 'n psychiatrische inrichting, die het huis nodig heeft voor de uitbrei ding van haar ziekenhuisruimte. Volgens het gemeentebestuur van Hattem heeft de Staat de ontrui ming bevolen. Voorts deelde men mede, dat de heer R. L. en zijn ge zin geen vestigingsvergunning voor de gemeente hadden. Een wapen van de verbindingsdienst De Minister van Oorlog heeft opgericht het wapen van de ver- bindingsdianat, dienstvak van de technische dienst, dienstvak van de juridische dienst en reorganisa tie dienstvak der intendance. De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, dr. Herman Baruch, en minister mr. D. U. Stikker, tekenden Dinsdagmorgen op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag de „Fulbright" overeenkomst. Deze overeenkomst betreft de uitwisseling tussen Amerika en Nederland op onderwijsgebied.. NEW YORK, 17 Mei (A.N.P. I ductie noodzakelijk ter voltooiing Aneta). In zijn Maandag j.l. aan van de investeringsplannen, aldus het congres uitgebrachte rapport over de werkzaamheden van de E.C.A. in het laatste kwartaal van 1948, heeft Truman o.m. verklaard, dat tot de landen, welke zijn ge vorderd tot het tweede stadium van herstel ën welke uitgebreide investeringsprogramma's uitvoe ren om hun economische leven aan te passen, ook Nederland behoort. Hij verklaarde, dat de Neder landers met steun van de E.C.A. trachten een waardevermindering van het resterende industriële en landbouwvermogen te voorkomen, de vitale bedrijven herstellen, welke tijdens de oorlog bescha digd zijn, nieuwe bedrijven op richten. welke noodzakelijk zijn voor de snel aanwassende bevol king en de industriëen uitbreiden als basis voor de levensvatbaar heid na beëindiging van het Euro pese herstelprogramma. Truman legde er de nadruk op, dat de industriële en landbouw productie gedurende 1948 snel ste gen en dat de industriële activi teit in het laatste kwartaal van dat jaar een nieveau heeft bereikt, dat ongeveer 20% boven het voor oorlogse peil ligt. Niettemin is een voortdurende vergroting van de industriële pro- Rijkscommissie voor lectuurvoorziening Heden zal de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen installeren de Rijkscommissie in zake lectuurvoorziening, welke tot taak zal hebben hem te adviseren aangaande de taak van de overheid in alle aangelegenheden, de lectuur voorziening van het Nederlandse volk in zijn verschillende geledin gen betreffende. Staking in Lancashire geëindigd De staking van 50.000 mijnwer kers in Lancashire, die 14 dagen heeft geduurd, is ten einde. De eis van de mijnwerkers verstrekking van een bonus in na- tura zal door een gemeenschap pelijke verzoeningsraad worden be sproken. Naar schatting heeft de staking 350.000 ton steenkool ge kost. Vooraanzicht van het nieuwe gebouwencomplex van de gisteren geopende veiling ,,Op Hoop van Zegen" te Blokker. De foto is genomen tijdens dé feestelijke openings bijeenkomst in de grote hal, waar o.a. door de heren M. Prins, voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, en C. Rietsema, Rijkstuinbouw- consulent te Hoorn, het woord werd gevoerd. Links: de veilinghal, de z.g. neerzetruimte, die 3200 vierkante meter groot is. Links en rechts van de hoofdingang, de kantoren, de directie- en bestuurskamer en de cantine. Hierachter bevinden zich de afmijnzaal en de sorteer- en verpakkingsruimte. Truman, en zelfs dit zal niet veel verbetering kunnen brengen in de levensstandaard, welke laag is in verhouding tot andere Wcst- Europese landen en ver beneden het vooroorlogse niveau. Truman verklaarde, dat het herstel van de Indonesische han del een belangrijke factor is in het Nederlandse herstelprogram ma. De E.C.A.-hulp aan Indonesië was bedoeld om het herstel van dat land en zijn bijdrage tot een levensvatbaar Europa te verge makkelijken Tengevolge van de ontwikkelingen in December 1948 was de hulp verlening echter stop gezet en de mogelijkheid van ver dere steun is afhankelijk van een politieke regeling welke toestan den zal scheppen bevorderlijk voor het economische herstel. UITWISSELING OP ONDERWIJSGEBIED Overeenkomst met de V.S. Tussen Nederland en de Verenig de Staten is op het ministerie van buitenlandse zaken 's-Gravenha- ge de zogenaamde Fullbright-over- eenkomst ondertekend. De Neder landse minister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stikker, heeft de overeenkomst voor de Nederlandse regering ondertekend en ambassa deur dr. Herman B. Baruch voor die van de Verenied» Staten. Bij deze overeenkomst wordt be paald dat gelden, welke de Neder landse regering aan de regering van de Verenigde Staten wegens de aankoop van overtollige legergoe- deren schuldig is, gebruikt m"gen worden om de uitwisseling op on- derwijsbied, die van wederzijds belang is-, te bevorderen. SLACHTOFFERS VAN DE VLIEGRAMP BATAVIA, 17 Mei (Aneta) Thans zijn ook de namen van de twee leden van de K.L., die bij het vliegtuigongeluk nabij Kroja zijn omgekomen, voor publicatie vrijgegeven. Het zijn de kapi tein A. F. M. J. Smeets. van de luchtinfanterie, commandant van de vliegbasis Maguwe en de sol daat P. den Hertog van de mijn- opruimingsdienst. Wereldbond van toeristenorganisaties In de week van 23 tot 29 Mei vergadert te 's-Gravenhage de We reldbond van Toeristenorganisaties. Tot de gedelegeerden uit een 20- tal Europese landen, alsmede uit 'de Ver. Staten, Egypte, Australië en wellicht andere buiten-Europese landen, behoren vele leidende figu ren uit de kringen der toeristische en automobilistische organisaties in die landen. Na vijftig jaar (Sm.) Vijftg jaar is het vandaag geleden, dat in den Haag de eerste wereldvredeconferentie werd ge houden. Dit geschiedde op initiatief van Tsaar Nicolaas II van Rusland, door de jonge Koningin van Ne derland. Het was een prachtig plan. Niettemin is het de wereldvrede slecht vergaan. Wij weten iets van kleinere oorlogen (Rusland en Ja pan, de Balkan etc.!) en veel van twee wereldoorlogen. Wij weten iets van mislukte Vredessamenwer- kin. De Volkenbond was ook al goed bedoeld, maar kon niet slagen door de fouten van zijn opzet. En de nieuwe organisatie van de Ver enigde Naties gaat mank aan twee dracht en tweeslachtigheid. Het cement van haar grondslagen deugt niet. Toch is er sinds die eerste bijeenkomst, bijeengeroepen door Woningin Wilhelmma, op het ge- bieql van de internationale samen werking heel veel bereikt, dat tot blijdschap stemt en nog niet alle hoop op betere tijden doet verlie zen. Op algemeen maatschappelijk terrein, op sociaal en cultureel ge bied, in de economische verhoudin gen, zijn er goede dingen tot stand gebracht en is er veel begrip ge groeid voor het nut en de noodzaak van de internationale samenwer king. Maar op politiek gebied is die samenwerking scheef gegroeid. De wereld is verdeeld in twee kampen en daartegenover stelt het alternatief: „één wereld of geen", ons niet voor een opwekkend voor uitzicht. Ondanks alle dure en duurzame pogingen om er iets ste vigs van te maken, blijft de vrede een stuk teer porcelein. Vijftig jaar geleden kon men geen overeenstem ming bereiken over.... Russische!!) voorstellen tot vermindering van de bewapening. Thans hangt de atoom-bom als een bedreiging bo ven de beschaving en de wereld is bezig zich tot de tanden te bewa penen. Men spreekt ve-l over de hoge beginselen van internationale „charters" en „handvesten", over de rechten van de menselijke per soonlijkheid e.d., maar de juiste, al lesbeheersende christelijke grond slag ontbreekt er aan. Dat is de grondfout van de internationale samenwerking, ook voor de vrede, ook thans riog na 50 jaar. Wereld vrede komt niet tot stand door or- gamsatie-vormen, temeer niet als ze gebrekkig zijn. Wereldvrede zal al leen de vrucht zijn van een samen leving van mensen, die de handen vouwen en de knie buigen voor God en samenwerken ter liefde Gods en tot Zijn meerdere eer en glorie! Het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland heeft de regering verzocht nieuwe onderhandelingen te openen met de Amerikaanse en Duitse autori teiten om alsnog te komen tot een aanvullend handelsverdrag be treffende de export van groenten en vroege aardappelen ten behoeve van de Duitse bevolking. Ook de telers van vroege aard appelen, die ten dele op export zijn ingesteld, dreigen in grote moeilijkheden te komen. In krin gen van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen en het be drijfschap verwacht men, dat het exportcontingent groenten van 3 millioen dollar, dat officieel tot Augustus loopt, door de vlotte aan voer van de groenten reeds bin nen twee maanden zal zijn uitge put. Door het wegvallen in het handelsverdrag van het aanvullend exportcontingent van 1 millioen dollar, dat door de Amerikaanse autoriteiten is afgekeurd, is er na 1 Juli practisch geen export "meer. Ook van de exportmogelijkheden na Aug. is nog niets bekend. AARTSBISSCHOP VAN PANAMA IN ONS LAND Te Enschede arriveerde Dinsdag avond mgr. F. R. Beckmann, aarts bisschop van Panama. De aartsbis schop brengt een bezoek aan zijn t zuster in Enschede. Hij zal onge veer vier maanden in Nederland blijven. In de loop van zijn vacan- tie zal hij naar Rome reizen, waar hij door Z.H. de Paus in particu liere audiëntie zal worden ontvan- gen. DOOR REVOLVERKOCEL GETROFFEN De student T. demonstreerde op zijn kamer in de Hugo de Groot straat te Delft een revolver aan enige vrienden. Plotseling ging het vuurwapen af, waardoor T. door 'n kogel aan het hoofd werd getroffen. In zeer ernstige toestand is het slachtoffer naar het „Oude en Nieuwegasthuis" overgebracht. Hij is in de loop van de avond in het ziekenhuis overleden. Het slachtof fer is de Chinese student Tan. DE VERANTWOORDING VAN B. EN W. Bij Kon. Besluit is destijds ge schorst een raadsbesluit der ge meente Voorhout, waarbij aan een raadslid is toegestaan B. en W. te interpelleren over de door dat col lege gevoerde beleid in zake vor dering van een woning krachtens de Woonruimtewet 1947. Deze schorsing heeft de Kroon thans opgeheven. Zij heeft zich daarbij op het standpunt geplaatst, dat het in het algemeen gewenst is, dat B. en W„ zo daarnaar wordt gevraagd, zoveel mogelijk verant woording afleggen over hun hande lingen ook als zij die verricht heb ben ter uitvoering van wetten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1