RENAULT 4 GARAGE VINGERLING - HEILOO Raad van Warmenhuizen verwerpt restauratieplannen FILMS VAN DEZE WEEK ELIXIR D'ALCMAR r Dewey „deed de kaasmarkt" langer dan hij van plan was f 500 boete voor meelhandelaar ALKMAAR EN OMSTREKEN Prijs per t 1 fles 6,90 Prijs per 1/2 fles 3JS J N.V.ALKHAARSE WASSERIJ U bent het heertje voor f 19.75 WEKKERS ontvangen De wagen der toekomst Zuinig (1 op 17) - Snel Betrouwbaar - Voordelig Dealer voor Alkmaar en Omstreken Telefoon 4183 Opmerkelijk gedrag van Weth. Dekker Nonchalance veroorzaakte tekorten VOLOP VITRAGE J Gistermorgen bracht Mr. Thomas Dewey, de grote man van de Ame rikaanse Republikeinen, die bij de laatste verkiezingen voor liet Ame rikaanse presidentschap Tnimans gevaarlijkste tegenstander was, 'n bezoek aan de Alkmaarse Kaas markt. Woensdagmiddag landde hij op Schiphol en de man die misschien eenmaal president van de Verenig de Staten zal zijn, wilde, deze Vrij dagmorgen, de kaasmarkt even op z'n Amerikaans „doen". Vanmiddag vertrekt hij weer uit ons land en er moet zoveel bezich tigd worden in enkele dagen. Maar in Alkmaar bleef _de Republikeinse leider ruim drie kwartier op de markt. ..Nergens", zei de heer van Mou- rik van de R.V.D. die hem bege leidde, „heeft Mr. Dewey zo rustig rondgekeken en zo lang als hier." „En vraagt u hem wat u wilt, maar spreek niet over politiek, want Mr. Dewey is op vacantie en dan wil hij van politiek niets we ten". Daar hebben wij ons dus maar aan gehouden en in het kiel zog van Mr. Dewey, de gouverneur van New York. zijn wij over de Kaasmarkt getrokken, lang 't snor ren der filmtoestellen en 't klikken van de camera's. Nadat de heer Dewey het wegen van de kaas had gezien, legde Dr. W. Voorthuysen, directeur van het marktwezen, hem de techniek van de kaashandel uit. In de kaasdragerskamer wees de heer Scheffel, voorzitter van VVV de hoge bezoekers de attributen van de bierfestijnen der kaasdra gers, het schandbord en de foto's en bierpul. Onder de globe, waar de meisjes beschuitjes met kaas verkopen, aten Mr. en Mrs. Dewey met veel smaak deze Alkmaarse versnapering. En toen wij hem vroegen hoe hij de kaasmarkt vond zei Mr. Dewey niet alleen maar: aardig of erg mooi. maar ..interes ting and educational", interessant en leerzaam. De heer Dewey bezocht ook een kaaspakhuis bij de markt, waar hem werd gedemonstreerd, hoe de gele kaasjes een rood parafinebad krijgen, voordat zij worden geëx porteerd. Mr. Dewey vond dat „very interesting, ze gaan er geel in and up they come red." En waarlijk, op de terugweg naar het Hofplein, waar de auto FIRMA TH. KRAAKMAN A ZOON ALKMAAR 4K) PLATT£ STHNENBRUG (Adv.) Faillissementen ALKMAAR. Op 12 Mei is in staat van faillissement verklaard: N. Prinse, zijn bedrijf uitgeoefend hebbend aan de Langestraat 62, onder de naam Parfumerie Ninel- la; adres Jan van Galenstraat 20, Rechter-commissaris Mr. Alblas, curator Mr. Dr. C. Berkhouwer Op 17 Mei: Franciscus Gerardus Bastianus Sariemijn, handelend onder de naam Machinefabriek Sarbol, Bierkade 14. R.-comm. Mr. v. d. Wal-Bake, cur. Mr. G. van Milten. Op 19 Mei: G. Minkema, Voorweg 121, Schoorl. R.-comm. Mr. Stoffels, cur. Mr. Dumbar te Heiloo. HOOGHEEMRAADSCHAP ALKMAAR. - De penning meester van het hoogheemraad schap, de heer P. W. Groot, heeft in verband met het reeds bereikt hebben van de pensioengerechtig de leeftijd verzocht hem, met in gang van Juni a.s., eervol ontslag te willen verlenen. Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen het bestuur voor dit ont slag met ingang van genoemde datum op de meest eervolle wijze te verlenen met dankbetuiging voor de vele en belangrijke dien sten aan het hoogheemraadschap bewezen. K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Zondag 22 Mei, de grote dag voor de K.A.B. in het District Alkmaar. Immers dan trekken meer dan 1000 van onze beste leden op naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo, voor de jaar lijkse bedevaart. Om door de voorspraak van Maria, de zegen over ons werk af te smeken. Dit jaar vragen wij met bijzondere aandrang, om meer apostelvuur onder onze leden. De intentie van deze bedetocht is immers: Meer apostelen onder de arbeiders. Practisch alle plaatsen in ons Dis trict zullen vertegenwoordigd zijn. Laten wij Alkmaarse K.A.B.-ers zorgen, de reputatie van onze af deling hoog te houden, de grootste afdeling in het gewest, levert na tuurlijk ook het grootst aantal pelgrims. Niet om die eervolle ver melding, maar om daardoor de vruchten van de bedevaart voor onze afdeling zo groot mogelijk te doen zijn. Daarom mannen, Zon dag om 10 uur bij de grote Kapel hopen wij u te treffen. -\ wachtte, cjie 't Amerikaanse echt paar naar de Afsluitdijk zou bren gen en. terug over Volendam naar het Koninklijk paleis te Soestdijk, konden de Dewey's nog een ogen blik tijd vinden voor het Volendam- mer orkest ,dat in de Houttil het lied van Senorita Carmentita speelde. De Alkmaarse kaasmarkt heeft gistermorgen weer eens bewezen, een internationale attractie te zijn van grootse allure. Vreemdelingen uit alle landen brengen er elke week een bezoek. En zelfs de lei ders van wereldrijken komen naar Alkmaar, ook als zij maar 'n paar dagen in ons land vertoeven. Het voorbeeld van Mr. en Mrs. Dewey mogen vele duizenden Ame rikanen doen volgen. HARDDRAVERIJEN TE ALKMAAR öp het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar zullen morgen weder om harddraverijen worden gehou den, georganiseerd door de P.S.V. „Vooruit". De courses te Alkmaar hebben op de eigenaren van paarden blijkbaar grote aantrekkings kracht, want ook nu is het aantal inschrijvingen weer zeer groot. Met het draaien van de totali- sator en een aantrekkelijk samen gesteld programma, met tot slot een heat-prijzen-draverij over 800 m., zal het bezoek aan het Alk maarse sportpark a.s.. Zondag ongetwijfeld weer zeer groot zijn. te meer nog, waar dit sportpark door zijn ligging een intieme sfeer schept, welke men öp andere ba nen tevergeefs zal zoeken. Rijksuniversiteit Leiden ALKMAAR Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht: de heer M. J. van Rossum du Chattel, alhier. BEETHOVEN CONCERT DOOR H.O.V. Deze Beethoven-avond zal de tal rijke aanwezige luisteraars in 't Gul den Vlies nog lang heugen Er ston den twee werken van Beethoven op het program en wel de meest gelief de en bekende, nl. de Vijfde Sym fonie en het beroemde Viool-concert. De Vijfde Symfonie is een juweel van muzikale structuur en heeft tot kern het korte rithmische motiefje dat intussen zo buitengewoon sug gestief is. Dirigent Marinus Adam gaf van de Vijfde een boeiende reproductie, nog al enigszins aan de romantische kant, maar vol rythmische spanning. In het Andante lieten de cellisten hun kans om prachtige cantilenen te zingen, niet voorbijgaan. Na deze z.g. Noodlot-symfonie, waar Beethoven tegen een innerlijk conflict streed, volgde het Vioolcon cert in D gr. terts op 61. Beethoven schreef slechts één Vioolconcert en het is.e schooi,hola •,-oe— .^iVuats langzaam doordrong tot het bewustzijn van de minnaars van de kunst der muzen. Solist van de avond was Dick de Reus, die op het „Concours interna tional d'exécution Musicale 1946" te Genève uit 77 candidaten de derde prijs verwierf. Deze nog jonge violist speelde dit meesterwerk op waarlijk grootse wijze. Hij stond technisch volkomen boven de materie en gaf een partituur getrouwe interpretatie zo we zelden hoorden. Hierbij sloot zich natuurlijk in de vreugde, een Nederlands violist van groot formaat te horen. De H.O.V. secundeerde op zeer lofwaardige wijze. De solist werd verschillende ma len teruggeroepen en liet op sim- pathieke wijze het orkest en diri gent in de zo ruim gebrachte hulde van het publiek delen. De jongere generatie was gelukkig weer sterk vertegenwoordigd. Dat de recensent op dergelijke avonden zo weinig katholieken aan treft. zou hij liefst anders zien. Het lijkt ons in cultureel opzicht belang rijk dit feit eens onder de aandacht te brengen. De „ware schoonheid" van de muziek moeten ook wij ons niet latenontgaan W. SCHREURS. ONZE AGENDA STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstelling Litho's van Toulouse Latrec. Za terdag 3 u. opening; Zon dag 25 uur. ATELIER KANISSTR. 1: Tentoonstelling „Doorwer ken", Zaterdag 25 uur; Zondag 105 uur. ST. ANNASCHOOL: Laat 213: Tentoonstelling. Za terdag 46 cn 79 uur; Zondag 1112, 36 -en 79 uur. K.A.B.: Zondag Bedevaart naar Heiloo. BIOSCOPEN: Harmonie: Jody en het herten jong, 14 jaar. Victoria: Een avontuur in Berlijn, volw. Cinema Americain: Daar zit muziek in, 14 jr. A.B.T.: Een Yankee in Texas, 14 jaar. NACHTDIENST APOTHE KEN Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. NACHTDIENST TAXI'S: H. Jong, Lindelaan 100, tel. 3628. ZONDAGSDIENST ART SEN: Dr. Degenaar, Em- mastr. 95, tel. 2310; Dr. Poortvliet. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING (Adv.) „ST. CAECILIA" IN UNIFORM Is U dat een daalder waard? ALKMAAR. Het artikel, waarmee wij de actie voor de geld inzameling voor de uniformen van St. Caecilia hebben ingeluid, heeft veel weerklank gevonden, al is dit uit de ignekomen bijdra gen nog niet zo duidelijk te con stateren. Toch kwamen er reeds enkele grote en kleine giften bin nen. Twee families stuurden elk een dubbeltje met de mededeling, dat zij dit vijftien weken achter mekaar zullen doen, omdat zij toch hun bijdragen willen geven. Wij ontvingen dus tot dusver: Dir. N.H.D. f 100.—; Fr. O. f3.—; N.N. f25.—; N.N. f2.—; H.B.St. f2.50; N.N. f 10.—fam. J. H. B. f 0.10 en fam. J. C. de Br. f 0.10. Wij hopen volgende week een langere lijst te kunnen publiceren. Men kan zijn bijdrage storten op gironummer 1495 van de Noor-, derbank of 165752 van G. van.''"aan gerland, penningmeester steeds Lei ,h:irP3U-tiï.?g „Jubileum St Caecilia". ALKMAARSE JEUGDGEMEENSCHAP ALKMAAR. De Alkmaarse Jeugdgemeenschap organiseert op Maandag 23 Mei een bijeenkomst die gehouden zal worden in Pa viljoen „Kinheim", des avonds om 8 uur. De filmcriticus H. Wielek uit Amsterdam zal daar spreken over het probleem: Jeugd en film, Grote sortering HORLOGES M. PLAS LANGESTRAAT 40 Zo juist weer Gulden Vlies DE KOMEDIANTEN „Toontje heeft een paard getekend" Lesly Storm's „Toontje" heeft de wereld veroverd. Ook in Neder land heeft het Residentie-Toneel van dit kostelijke blijspel een lange reeks succesvolle opvoeringen ge geven, en duizenden genoten van het Paard dat Toontje tekende. Nu het Toneelgezelschap „De Komedi anten" van Johan Kaart en Ed. Kinsbergen ditzelfde stuk in zijn repertoire heeft opgenomen, kun nen zij, die in gebreke zijn geble ven Toontje te gaan zien, Donder dag a.s. (Hemelvaartsdag) de voor stelling in het Gulden Vlies bijwo nen. De kaartverkoop begint Maan dagmorgen aan de kassa. R. K. Wandelsportver. H.V.Z. ALKMAAR. Zondag a.s. is de N.H.W.B.-propagandatocht. De le den, die voor deze tocht hebben ingeschreven, worden verzocht om 11.45 bij het startbureau te zijn. Om precies 12 uur wordt dan ge start vanaf café „De Graanhandel" op de Zaadmarkt. Denk vopral om de wandelboekjes. Allen in uni form! R. K. Handbalclub A.O.G. ALKMAAR. A.s. Zondag, 22 Mei, speelt het B-elftal tegen Akersloot '2. De wedstrijd vangt aan om kwart over vier op het R.R.. A.F.C. terrein (veld B). Het A-elftal speelt Zondag niet. De opstelling voor Zondag zowel als voor Dinsdagavond staat aan bij de heer J. Smit, Nieuwesloot. De wedstrijd op Dinsdagavond (24 Mei 1949) begint om half acht op ons eigen terrein. Het bestuur. 25-JARIC DIENSTJUBILEUM ALKMAAR. In de trouwzaal van het stadhuis wordt vanmorgen mej. J. M. Kolles ,adj. commies van het secretarie, die de dag her denkt waarop zij voor 25 jaar in dienst der gemeente trad, gehul digd. De jubilaresse, die werkzaom is op de afdeling typekamer en expeditie, werd door rar. A. J. M. Leesberg, wethouder, loco-burge meester toegesproken. Deze bood als waardering voor de vele werk zaamheden, die mej. Kolles heeft verricht, de zilveren medaille dei- gemeente Alkmaar aan, alsmede een enveloppe met inhoud. Ook de gemeente-secretaris mr. R. Veen dorp, sprak een woord en bood een cadeau aan. De afdelingschef, de heer Wiebeis sprak namens het secretariepersoneel en bood een divankleed aan. Van collega's ont ving de jubilaresse menig bloem stuk. Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault 4, sedan de luxe f 3695.- 4, bestelwagen 200 kg. f 3040.- bestelwagen 300 kg. f 3500.- bestelwagcn 1000 kg. f 5270.- chassis met cabine 1500 kg. f 4400.- chassis 1750 kg f 3900.- chassis met cabine 3130 kg. f 5150.- chassis 4000 kg. f 4600.- touringcar chassis f 17500.- chas. met diesel-motor 9000 kg. f 18330.- In een recordzitting heeft de gemeenteraad van Warmenhuizen Donderdagavond de plannen voor het restaureren van de ver maarde oude St. Ursulakerk, een der oudste bouwwerken uit ons land, met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Het zal wellicht zijn weerga in de gemeentelijke geschiedenis van Warmenhuizen en andere gemeenten uit dit district niet vinden, dat zulk een belangrijk onderwerp (plus vijf andere agendapunten) in nau welijks vijf mimiten werd afgewerkt. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond; ZONNIG WEER! Koele nacht Morgen overdag zon nig weer en Iets warmer, behalve hier en daar aan de kust. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. -\ lAdv.) Bij een Alkmaarse meelhandelaar, Hendrik S., in wiens bedrijf op ad ministratief gebied nu niet direct een voorbeeldige toestand heerste, verdwenen in een paar jaar tijds on geveer 100 ton meel. De vraag, hoe en wanneer deze partij verdwenen is, is ook nu nog een open vraag. Op de zitting, die Woensdagmiddag door de economische politierechter* aan deze zaak werd gewijd, en die bijna twee uur in beslag nam, zon der dat er nochthans veel licht in de zaak kwam, kon men er ook geen antwoord op vinden. Aan de handelaar was ten eerste ten laste gelegd, dat er in zijn be drijf 108 ton meel verdwenen waren destijds nog distributie-goed, en voorts dat zijn administratie niet in orde was terwijl hij ook nog for mulieren ten behoeve van het Be drijfschap voor Akkerbouwproduc ten niet naar behoren zou hebben ingevuld. Deze twee laatste feiten werden door verdachte volmondig erkend, al is er dan ook volgens de verdediger geen juiste richtlijn voor het inrichten der administratie en al was er dan ook. zij het primitief, een administratie voorhanden.. Verdachte S. die voor de gerucht makende B.B.C.-^aak de Black Bu siness Company al geruime tijd ge leden is voor- geweest, en die vol gens de officier van justitie tot de grootste zwarthandelaren van Noord-Holland heeft behoord, had enige jongelui in dienst, die. wat betreft de voorraden meel die op onregelmatige wijze zouden zijn verdwenen, niet eensluidend in hun verklaringen waren. Er werd ter zitting gegoocheld met tientallen tonnen meel of het niets was en me nigmaal werden deze heren, die door de verdediger van verdachte, mr. dr. Berkouwer ondervraagd werden, danig in het nauw gebracht.. In het requisitoir van mr. Vellinga kwam tot uiting dat wat er t.a.v. de administratie was ten laste ge legd, wel als bewezen kon worden verklaard. De meelverduistering had echter verschillende kanten en de officier kon ook geen verklaring geven voor het verdwijnen van het meel, al was gesuggereerd, dat tij dens afwezigheid van verdachte door personeel zou zijn gefrau deerd Vast zou wel staan, dat aan verscheidene bakkers meel werd verstrekt zonder dat de nodige be scheiden werden ontvangen. Door de foutieve administratie werd vol gens de officier het personeel ver leid tot verkeerde handelingen. De eis luidde een boete van f 1000 of drie maanden hechtenis. Mr. dr. Berkouwer voerde in zijn uitvoerig en knap pleidooi aan dat deze zaak voor een groot deel vast Z3Laan de z'g' B-B'C.-affaire, die reèds berecht was enwaarbij voor raden ter sprake waren gekomen die ten dele zouden hebben bestaan int partijen, die nu verdwenen wer den geahet- Er zouden geen voor schriften zijn geweest omtrent de administratie cn waar sinds de be vrijding 15 millioen kg. meel door verdachte's bedrijf waren gegaan, vond hij dat dit tekort, nog geen 1 pet., geen naam mocht hebben. Het was inderdaad bij verdachte 'n chaos, maar dat was tijdens zijn af wezigheid. de getuigen spreken el kaar tegen on verdediger meende niet dat de tekorten te wijten wa ren aan verdachte's schuld.' Hij be- nleitte vrijspraak t.a.v. punt 1 'en 'n zachte beoordeling van de andere punten der ten laste legging. De uitspraak werd vrijspraak t.a.v. punt 1. het verduisteren der 108 ton meel en voor de bewezen verklaarde tekortkomingen t.a.v. administratie en gegevens Bedrijf schap een boete van f500 of vier maanden. V. bij B R O U W E R's WONINGINRICHTING Laaf '3—185 t/o R.K. Kerk A L K M A A R (Adv) o Burgerlijke Stand BEEMSTER. Geboren: Geor- gius Cornelius, zoon van C.*G. Ruijter en A. Hoogendijk. Overleden: Petronelïa Jacoba Bransz, 74 jaar, echtgen. van K. Brantjes. K.A.B. WARMENHUIZEN. Zondag is er 'n bedevaart naar Heiloo; vertrek van café Mosch om half 9. Mogen velen, of liever alle leden zoveel mogelijk deze bedevaart meemaken. Na eerst ruim 'n kwartier gewacht te hebben op het raadslid Rosendal (die juist voor de behandeling van het vierde agendapunt binnen kwam) opende burgemeester Nolet met gebed. Het schrijven van de Bond van Overheidspersoneel, houdende het verzoek om geen gebruik te maken van het recht tot verhaal van pen sioeninkomen van gemeenteambtena ren werd voor kennisgeving aange nomen. B. en W. deden nl. de toe zegging. dat zij elk geval van in koop afzonderlijk zullen behande len en dus na onderzoek zullen be oordelen of verhaal al dan niet ge rechtvaardigd is. Ged. Staten hebben het raadsbe sluit. krachtens welke B. en W. ge machtigd worden tot het verhuren van woningen, goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. besloot de raad verder z.h.st. tot het invoe. ren van een verplaatsingskosten, regeling voor de gemeente-ambte. naren. (Een dergeliike regeling schept de gelegenheid om aan on derwijskrachten een bijdrage in reis- of verhuiskosten te geven r'élOT"SÏ„^n"aaTWita!!dplaatS--VP'"'I'iK: zaam te zijn). Restauratie gemeentetoren en N.H. Kerk. Zoals men weet werd dit punt de vorige maal aangehouden, omdat de stemmen staakten (33). Krachtens art. 58 van de gemeentewet moest het nu andermaal in stemming wor den gebracht. Gemakshalve releveren wij nog even het volledig voorstel. In de raadsvergadering van 22 December 1948 werd besloten tot het aanvaar den van de algemene subsidievoor waarden van het rijk voor de ge- Victoria Een avontuur in Berlijn Deze Paramount-film verplaatst ons in het na-oorlogse Berlijn, waar de Berlijners temidden van puin en geallieerde bezetting hun leed trachten te vergeten in cabarets en kroegen, i Een Commissie van het Ameri kaanse Congres komt hier een on derzoek instellen naar de wijze, waarop de 10,000 Yankee-militairen zich amuseren; tot deze commissie behoort een Puriteinse dame uit Iowa, die zelf op onderzoek uitgaat, om tot zeer zonderlinge ervaringen te komen. Zij wordt verliefd op een knappe kapitein, een country man, die, om een oude nazi-klant op te sporen in relatie is gekomen met een cabaretière. In deze laatste rol zien we de al aard!" afgetakelde Mariene Dietrich optreden, die op de van haar' bekende wijze haar weemoedige liedjes kweelt. Het is voor niet al te jeugdigen wel een geestige film, waarmee men zich zeker wel kan amuseren. Cinema Americain Daar zit muziek in In Cinema Americain draait deze week een goed journaal met inter nationaal nieuws. Na dit journaal zagen wij een aardige tekenfilm, die ons vertelde hoe wij aan een bureau moeten zitten, willen we daarbij fit blijven; hoe wij moeten zonnebaden, ons kleden, slapen; kortom een filmpje vol instructieve wenken ten batp van onze kostbare gezondheid. Vervolgens vermaakten wij ons met een korte film over een chimpansee. Als de chimpan sees m Nederland tot de bioscopen werden toegelaten, zouden die er zich ook mee vermaakt hebben. En nadat we daarna gezien hadden, hoe de onverzadigbare Woody Woodpecker op een huwelijksad vertentie reflecteert en wat daar van de grappige gevolgen zijn. kre gen wij Deanne Durbin te zien en te horen in de Universal film „Daar zit muziek in". De regisseur van deze rolprent is Irving Pichel, een naam die ons niets zei en die ons nog altijd niets zegt, nu we deze film hebben ondergaan. Het hele geval is nogal frivool en het ver haal is onbeduidend genoeg om het spoedig te vergeten. Deanne Dur bin zingt als ze plezier heeft,ze zingt als ze verdriet heeft en ze zingt ook als ze helemaal niets heeft en wij geven toe, dat ze lang niet kwaad zingt. Aan het eind van de film zien we een show, die ons nogal onsma kelijk lijkt. Een aanbeveling voor deze film wil ons niet uit de pen. Wat de Durbin-liefhebbers betreft, dat ze zich vermaken De film is goedgekeurd voor 14- jarigen. Harmonie Theater „jody en het hertenjong Wanneer men het boek „Jody en het hertenjong" kent, zal men be grijpen, dat ook de verfilming hier van een aparte bekoring heeft. Treffend is de eenvoud, die het sobere en vaak harde leven van deze boerenfamilie zo rijk maakt. Ongekunsteld en vaak ontroerend is het spel van deze eenvoudige mensen, die in Florida hun brood plegen te verdienen met het be bouwen van hun land. Zelfs de grote tegenslagen, zoals de her haalde mislukkingen van hun oogst eenmaal door de stormen, ander maal door „Vlek", het hertenjong, dat de oogst vertrapt, typeren hun optimisme en volharding. Hoe zwaar het hem dan ook zal vallen maar Jody moet afstand doen van het hert. Eerst jaagt hij viek het bos in, maar de volgende dag staat hqt dier weer voor de deur. Jody's moeder schiet het hert aan en Jody moet het dier uit zijn lijden hel pen door het nog een schot te ge ven! Aangrijpen^ is d--~ «cène, waarin het echte kinderverdriet zo sterk naar voren komt. Dan vlucht Jody weg van zijn ouderlijk huis en na een zwerftocht met veel ontbe ringen komt hij als man weer te rug! Een sterke film vol eenvoud en ontroering, zeer zeker een bezoek waard! Alkm. Bioscoop Theater Een Yankee in Texas Dit was weer een programma bijzonder geëigend voor dit theater: Twee films, waarin volop werd ge schoten en menig partijtje gevoch ten. „De man met het lidteken" is iemand die met zijn bende een streek terroriseert. maar het spreekt vanzelf, dat hij en zijn kor nuiten tenslotte hun gerechte straf niet ontgaan. „Een Yankee in Texas" is de geschiedenis van het eerste optreden der Amerikanen in Texas. Ook hier veel geweervuur en ook menig vuistgevecht. Het slot is dat de Yankee toch koopman wordt van de ranch met paarden en tevens nog een aardig meisje verovert. Wat wil men nog meer! Actueel nieuws ging aan de beide films vooraf. meentetoren. Inmiddels heeft de adviescommissie van de provincie Noord-Holland een schema opge maakt voor subsidiëring van kerk en toren hetwelk als volgt luidt: Kerk: 60 pet. rijk f82983.97, 15 pet provincie f20745.99, 10 pet. ge meente f 13830.67, 15 pet. kerkbe stuur f20745.99, totaal f 138306. Toren: 50 pet. rijk f 16533.28, 15 pet. provincie f 4959.98, 35 pet. ge meente f 11573.29, totaal f 33066.55. Overtuigd van het grote belang van deze restauratie, achten B. en W de geadviseerde restauratiekosten aanvaardbaar, en stellen voor voor beide doelen de gevraagde kosten te verlenen. Voor stemden mevr. Vogelaar, ae heer Brink en wethouder Groot, te gen de heren Nannis, Mos, Rozen- daal en wethouder Dekker. Laatst genoemde verzocht toen hem zijn stem gevraagd werd, eerst een en ander te mogen toelichten. Doch de voorzitter stond dit niet toe op grond van de overweging, dat de beraadslagingen reeds in de vorige raadsvergadering zijn afgesloten, en goen bedenkingen tegen formulering ziln ingebracht. riet c-i was hiermede dus met 4 tegen 3 stemmen verwor pen. Aangezien rondvraag niets op leverde volgde sluiting. Aantekeningen van de redactie De boven geschetste gang van za ken in Warmenhuizens gemeente raad heeft enkele bedenkelijke kan ten. vooral door het gedrag van wethouder Dekker. Wij herinneren ons duidelijk, dat weth. Dekker tij dens de vorige raadsvergadering weinig ten nadele van het voorstel beeft ingebracht en er zonder meer zijn stem aan heeft gegeven. Het voorstel was nu letterlijk het zelfde, maar bovenal het was een voorstel van Burgemeester en Wet houders, dus ook wel degelijk zijn eigen voorstel. Wethouder Dekker heeft ook geen bezwaar teg ende formulering van dit voorstel gemaakt; m.a.w. hij erkende dat het ook zijn voorstel was. Ware het voorstel van de meerderheid van B. en W. geweest dan was het zijn goed recht er tegen in te stemmen. Maar nu is het ten minste onreglementair, q.q. een be wijs, dat deze wethouder zich jiiet geroepen gevoelt om de regels, waaraan een goed bestuurder zich moet houden, in acht te nemen. On getwijfeld zullen er wel gronden voor deze gedragslijn zijn aan te voeren. Maar deze moeten dan na de vorige raadsvergadering zijn ont staan. Aangezien het gebruikelijk is dat voor een openbare raadsverga dering B. en W. de agenda vaststel len. had het in de lijn gelegen, dat hij deze bezwaren in dat college in geding zou hebben gebracht. Ook daarvan is niets gebleken. Wanneer ziin dus plotseling opgekomen, blijkbaar voor hem doorslaggevende bezwaren tot uitdrukking moesten worden gebracht, dan had hij blanco behoren te stemmen, en zeker in dit geval waarbij hij'de beslissing in de hand had. Maar een eigen voorstel, in zulk een belangrijke aangelegen heid torpederen is een gebaar, dat door de belangstellende toeschou wer met weerzin wordt verwerkt, Het is al een onprettige vertoning, vooral indien men bedenkt, dat aan de gemeente Warmenhuizen zulk 'n kans, om een uit cultureel oogpunt hoogst belangrijk monument voor relatief weinig kosten in orde te krijgen, practisch nooit meer zal worden geboden. Wanneer de ge meente geheel uit eigen middelen immers alleen de toren maar in orde laat maken, kost het al be langrijk meer. Wij begrijnen deze gemeenteraad niet, maar begrijnen weth. Dekker nog veel minder. Maar allah. dat zal wel aan ons liggen. In elk geval gaat de oude St. Ursula weldra te gen de grond, en dat is niet eervol voor Warmenhuizen. Middenstands Tentoonstelling HEILOO. In een „Gemidza" vergadering welke onder leiding •stond van de beer H. Groot, voor zitter der R. K. Middenstand, werd besloten ook dit jaar weder om een middenstandstentoonstel ling to organiseren. Tn het tentoonstellingscomité werden benoemd de heren H Groot, Jae. v. d. Kommer, S. Dou- tekom. J. de Groot, Joh. Kueter en A. Greeuw Sr. Het ligt in de bedoeling indien mogelijk de tentoonstelling nog grootser op te zetten als vorig jaar het geval was. Wij zullen onze lezers op de hoogte houden CRIEKS STOOMSCHIP IN NOOD (Vervolg van pag. 1) SCHIERMONNIKOOG. De plaats waar het -schip vermoede lijk op een mijn is gelopen, is de Lauwers tussen Rottum en Schier monnikoog. Het schip is geladen met kunstmest. Een bergingsvaar tuig uit Hamburg is onderweg. GEMEENTERAAD HEILOO HEILOO Vrijdagavond kwam de voltallige gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Kalff bijeen. Direct na de ope ning werd na enige discussie van de zijde van de heer Majolée (P.v. d.A.) het voorstel van B. en W. tot egalisering van een gedeelte van het voormalige gemeentelijk sportterrein ten behoeve van net lichamelijk onderwijs, aangeno men. De verzoeken om een voor schot van de Vereniging Volks huisvesting „Heiloo" groot f 25ÜO en van de R. K. bouwver. „St. Willibrordtot aankoop van een perceei grond, ter waarde van f 1.25 per m2, voor woningbouw, werden zonder meer ingewilligd. De R. K Meisjesschool krijgt na eel wat over en weer gepraat (ins bli-uo hinein) toch twee -;ip- naaimachines en werd een subsi die voor geestelijke volksgezond heid te Alkmaar van f 0.10 per in woner. alsmede het verzoek van de R. K. Meisjesschool om mede werking betreffende veranco-rin gen en inrichting van een 'okaal voor huishoudonderwijs edge- keurd Met dank voor de correcte behandeling van de agenda sluit de burgen eester de zitting V.V.V. bestuur afgetreden BERGEN. Nadat de voorzit ter en de vice-voorzitter van V.V.V., de heren Roggeveen en Taets van Amerongen waren afge treden, hebben, zoals de belofte was ook de overige bestuursleden uit solidariteit met de voorzitter besloten hun functie neer te leg gen. Het bestuur van V.V.D., zowel de actie van V.V.D. voor het Oude Hof als het gebrek aan samenwer king tussen V.V.H.B. en V.V.V. hebben tot dit besluit geleid. Vrij dag a.s. zal er een buitengewone algemene ledenvergadering wor den gehouden voor de verkiezing van een nieuw bestuur. Hollandia-nieuws TUITJENHORN. Hollandia I gaat Zondag naar HRC IV Voor deze Gouden Kruis-wedstrijd bestaat grote belangstelling. De autobus vertrekt om, 1 uur vanaf 't sport veld. Supporters van Kerkbuurt en Kalverdijk kunnen onderweg instap pen. Hollandia A vertrekt om 12 uur naar Petten A. Hollandia B speelt thuis tegen St. Boys A om 12 uur en Hoil. C zal om 1 uur de strijd aanbinden tegen de Holl. adsp. Herijk van malen en gewichten HARENKARSPEL. Op Woens dag 25 Mei 1949 van 9.30—12 uur en van 1315.30 uur zal gelegen heid worden gegeven tot de herijk van maten en gewichten in een der lokalen van het gemeentehuis te Dirkshorn. Politie te Krommenie schoot op inbreker Gisternacht is bij een familie m de Stationsstraat te Krommenie een inbraak gepleegd. De bewo ners ontdekten bij hun thuiskomst dat ongenode gasten het huis via de tuindeur hadden betreden. De dief, op onderzoek in de vertrek ken op de bovenverdieping, wist zich door een sprong in de tuin, uit de voeten te maken. De politie gmg onmiddellijk met een speur hond op verkenning uit en al spoedig gelukte het een man aan te houden. Deze vertelde# een be zoek aan zijn meisje in Kromme nie gebracht te hebben! Op weg naar het bureau wist hij er van door te gaan, zodat de politie ge noodzaakt was een waarschu wingsschot te lossen. De vluchte ling werd in beide benen getrof fen. Op de man werd niets gevon den, doch in de buurt van de wo ning werden achter een boom gouden en zilveren voorwerpen een portefeuille met inhoud en distributiebescheiden van de dief stal afkomstig, aangetroffen. De man is in het politiebureau inge sloten. Enkele dagen geleden zijn in Wormerveer nog zeven inbraken gepleegd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2