Mode-exportweek in Londen Zes jaar geëist tegen mede plichtige aan Silbertanne-acties WILLIG PION IN S.D.-SPEL r Overijsels Dagblad ZWOLLE Marktberichten nette jongen Dameskapper of -kapster en leerling gevraagd R.K. MEISJE Heeft U al eens de PLASTSC RALSTON VERF geprobeerd M E I S E spruifkoolplanten Ja? 'N W0NDERVERF Hé? Theo Groothuizen Zns. Omtrek Schoorl dubbel woonhuis FORD V8 coach 1934 Wilt u SUCCES HEBBEN? Ga dan adverteren NUSQUIT0 HULP-MOTOREN GARAGE DROOG - KOLHORN „DE MUSQUIT0" VERKEERSBERICHT N.V. N.A.C.Q. Zaterdag 21 Mei 1949 PAG. 5 m de Evenals wij kent ook Engeland de kledingmode- exportweek. Hoewel hier aan hoofdzakelijk de man tel-industrieën deelnemen, ontplooien ook de japon nen-fabrieken een nog gro tere activiteit dan gewoon lijk. In tegenstelling tot de Franse vrouw, houdt de Engelse bovenal van een voud. Een model dat veel succes oogstte, was een donkerblauwe Jacquard jersey japon (links boven). Het aparte hieraan waren de mouwen, die tot de elle bogen strak liepen, en daaronder sterk poften Op de tamelijk nauwe rok was als enige versiering een poffende zak aangebracht. Het Franse Modehuis Lan- vin hield tijdens de afgelo pen week ook een show in Londen. Het hoogtepunt biervan was de grijze ge décolleteerde avondjapon (midden), van grijs satijn. Voor de vrouw, die zich met gratie weet te bewe gen, is het een ideaal feest gewaad. Lanvin maakte er ruimschoots gebruik van, dat geen enkele stof zich zo goed laat plooien als satijn. Zowel de shawl kraag als de rok en het ondergedeelte van de mou wen waren sierlijk gedra peerd. De avondjapon van geel zwarte geruite stof (rechts boven) is natuurlijk weer een Engels product. De ontwerper was kennelijk geïnspireerd door 't Eton- uniform, toen hij de jurk van een grote witte bob- bed-kreeg en zwart fluwe len strik voorzag. Het schoolmeisje, dat voor het eerst naar een bal gaat, zal hiermee zeer zeker „in de wol ken" zijn. En nu de mantelparade. Het tail leur mantelpak laat zich niet uit het modebeeld verdringen. Het enige Voor de vijfde Kamer van het Amsterdamse Bijzonder Gerechts hof werd Vrijdag behandeld de zaak tegen de Duitser Heinrich i Dietrich Franz, die als chauffeur was ingedeeld bij een S.D.- commando en als zodanig betrokken is geweest bij de afschu welijke moordpartijen, die in het voorjaar, van 1944 heel Neder land met afgrijzen vervulden en later bekend werden als de zgn. „Silbertanne"-acties, maatregelen ter vergelding van aan slagen op NSB'ers of Duitsers gepleegd door de illegaliteit. verschil tussen de pakjes van een paar jaar geleden en nu, is de rok- lengte. De lange vrouw zal mat vreugde constateren, dat het swag- ger-model zich ook nog steeds weet te handhaven. De mantels vertonen dit seizoen een belangrijke verschei denheid in kragen. De meeste kragen zijn zeer groot. Als wij de mantel balans opmaken, zien wij, dat er deze zomer voor iedere vrouw de juiste mantel te vinden zal zijn. (18 Mei 1949 Foto A.N.P./R-ms) „WAAR GAAN MIJN MISDIENAARS DIT JAAR HEEN?" Centrum voor Acolythen Actie organiseert misdienaarsdagen Ook dit jaar organiseert het Cen trum voor Acolythen Actie te Brak- kensteinNijmegen bijzondere da gen voor de misdienaars. Deze dagen zijn bedoeld als congres en tevens als uitgangsdag voor de jongens. Op die wijze hebben ook deze dagen 'n vormende waarde en geven de mis dienaars bezieling mee voor hun heilig ambt. De eerste dag wordt gehouden op Dinsdag 7 Juni te Brakkenstein, de bakermat van de misdienaarsbewe ging; verder op Donderdag 28 Juli te Hilversum; Maandag 1 Augustus te Heiloo; Maandag 8 Augustus te 's Hertogenbosch en Vrijdag 12 Aug. te Valkenburg De dagen beginnen met een plech tige H. Mis, waaronder een korte toespraak. Na de H. Mis een korte bijeenkomst met een ernstig, woord je. Na deze opening volgt een amu sementsprogramma van ong. ander half uur, verzorgd door bekende conferenciers, cabaretiers, enz. Daar na zijn de jongelui de gehele dag vrij voor de vele gelegenheden van ontspanning in de plaats zelf of in de omgeving. Deelnemers kunnen zich opgeven bij 't „Centrum voor Acolythen Ac tie" te BrakkensteinNijmegen Aan de dag in Den Bosch, die het hoog tepunt zal worden van deze misdie naarsdagen van dit jaar, is een bij zonderheid verbonden. Van iedere deelnemende misdienaarsgroep mo gen de twee beste misdienaars, door de leider van de groep aan te wij zen, in toog en superplie, Z.H.Exc. de Bisschop, die een pontificale H. Mis voor de verzamelde misdienaars zal opdragen, mee afhalen en naar het altaar begeleiden. Zij krijgen speciale plaatsen" vlak bij het altaar, zodat zij de plechtigheid uitstekend kunnen volgen. Zij doen na afloop de Bisschop ook weer uitgeleide. Dat zal dus een keurcorps van onze mis dienaars zijn en 't kan gedurende de komende maanden een stimulans zijn voor al de jongens, hun best te doen, om als afgevaardigde van hun misdienaarsgroep te mogen funge ren. Nadere bijzonderheden volgen in het volledige programma. K.F.C. KEURNG ALKMAAR: Harmonie: Jody en het Hertenjong, 14 jr. (B.K Victoria: Een avontuur in Berlijn, volw. Cinema: Daar zit muziek in, 14 jr. (B.). A.B.T.: Een Yankee in Texas. 14 jr. (B.). HOORN: Winston: Ik herinner me moeder, 14 jr. (B.) Victoria: Ba thing Beauty, ontraden. DEN HELDER: De Witte: De rode schoentjes, volw. met rijpe le venservaring (C. 3). Tivoli: Ja maica Inn, 14 jr. (B). Sofia, 18 jr. (C. 1). Bij de Marine, 14 jr. (B.). SCHAGEN: Royal: De avonturen van Robin Hood, 14 jr. (B)., Avon tuur op Martinique, 14 jr. (B.). LUTJEBROEK: City: Een vrouw uit het volk, 14 jaar (B). WIERINGEN: Cinema de Haan: Intrigue, 18 jaar (C). Een noodlottige reis, 14 jaar (B). ENKHUIZEN: Munt-bioscoop: Kampioen Melkboer, alle leeft. (A). Mensen in nood, 14 jaar (B). LEVENSLANG VOOR AANSLAG TIJDENS BEZETTING De Vijfde Kamer van het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam deed Vrijdag uitspraak in de zaak tegen J. Slot uit Haarlem, die vrij willig dienst had genomen in het Duitse leger en een aanslag had ondernomen op de directeur van het Arbeidsbureau te Beverwijk, de heer C. W. Pauw. Conform de eis werd Slot veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf. Baron van Voorst tot Voorst lid van de Raad van State Naar wij vernemen is het lid der Eerste Kamer luitenant-generaal H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot lid van de Raad van State. Eerste H. Communie-feest BREEZAND. Morgen viert onze parochie weer een der mooi ste dagen van 't jaar.n.l. de Eerste H". Communie-dag voor 44 kleinen. Andere feesten mogen groots ge noemd worden, dit is een echt in tiem familiefeest, 'n waar Paro- chiefeest. De plechtigheid vindt plaats onder de H. Mis van half acht, waarbij het Congregatiekoor enkele gezangen zal uitvoeren. De Hoogmis is daarna, niet* om 10 uur, maar om half elf. Bij het verhoor, dat geleid werd door de president, Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, kwam vast te staan dat Franz in Nederland lange tijd gastvrijheid had geno ten. Hij was, in de dertiger jaren toen in Duitsland grote werkloos heid heerste, door zijn zuster naar Amsterdam gehaald, waar hij als schildersknecht acht jaar lang bij de firma Wentholt werkte. Hij bleef, in tegenstelling tot zijn grote collega, 'n eenvoudig hands werkman en de crisis vlak voor de oorlog was oorzaak, dat hij naar Duitsland terugkeerde, waar hij in dienst van de Reichsbahn trad. In Mei 1940 ,na de Nederlandse capi tulatie, moest hij opkomen, en werd als chauffeur bij de S.D. comman do in Arnhem ingedeeld. Na een korte periode weer in Osnabrück te hebben gewerkt bij de Reichs bahn, werd hij in 1941 voorgoed opgeroepen en kwam hij in Am sterdam, bij dezelfde instantie te recht. Hij kweet zich goed van zijn taak als chauffeur, verdiende' een onderscheiding, doch in 1944 liep 't mis. Op 4 April 1944 moest hij Ruhl en Ohlschlager naar Velzen brengen, die daar bij de beruchte Harrebomee informeerden naar anti-Duits bekend staande perso nen .Enige dagen later, omstreeks de 9de, ginghet commando, waarvan deel uitmaakten Franz, als chauffeur, Ruhl, Albers, beide criminal-secretare en de verrader Maarten Kuiper, wederom naar Velzen waar een aanslag werd ge pleegd op een oud-bestuurslid der SDAP, de heer J. P. Juckers. die door Ruhl werd neergeschoten. Het schot trof de man via de bovenlip in het verhemelte, maar de kogel bleef onder de hersenen steken zodat het slachtoffer het er levend af heeft gebracht. Vervolgens kwam de moord op de heer J. Maarse Nierop te Berk hout ter sprake. Ook bij deze actie was verdachte als chauffeur be trokken geweest. Hij reed op de 2de Juni 1944 een commando, bestaan de uit Weber, Kuiper en Brück- müller naar een boerderij te Berk hout, bleef daar wachten en na de aanslag reed hp de moordenaars terug; wie het noodlottige schot had gelost kwam ter zitting niet vast te staan, daar de getuige Ruhl nerveus werd en geen ver klaring wenste af te leggen. De derde Silbertanne-zaak, waar bij Franz betrokken was geweest was de moord op de heer D. Ub- bels te Beemster, iemand die ge heel niet aan politiek deed. Van te voren waren twee adressen met behulp van de toenmalige burge meester, door Viehbahn en Ruhl uitgekozen. De heer Ruiter ont sprong de dans op de fatale dag omdat Ruhl niet durfde schieten, daar er zoveel kinderen in de buurt waren. Bij Ubbels was het stiller en sloeg men zijn slag. Bij deze acties werd gebruik ge maakt van een dienst-auto, die van Nederlandse nummerplaten was voorzien, die meer voor bijzon dere tochtjes werden gebruikt, bo vendien hadden de onverlaten zich een burgerjas over de uniform aangetrokken. De tenlastelegging vermeldde verder nog het deelnemen aan een excecutie-peleton dat opdracht had in Breukelen J. Platenkamp. ver dacht van plundering en te Hoog land G. C. van Hoften en J. P. Bunnik neer te schieten, deze laat- sten bij wijze van repressaille. In zijn fel requisitoir nam Mr. Gelinck, de procureur-fiscaal, het verdachte zeer kwalijk, dat hij, zij het dan, dat hij niet geschoten had, deel had uitgemaakt van ploegen, die bij de Silbertanne-acties be trokken waren geweest. De deelna me aan de beide fusillades, waar van bij de eerste niet vaststaat of Franz ook heeft geschoten, rekende de procureur-fiscaal verdachte, die zich op het bekende Befehl beriep niet zo zwaar aan, daar hij, als eenvoudig onderofficier niet die rechtskennis bezat, die gerouti neerde politiemensen als b.v. die secretare, eigen was. Met nadruk wees Mr. Gelinck op het verwerpe lijke van de Silbertanne-acties, die doodgewone sluipmoordert waren door geen enkel recht gewettigd werden. Het moet verdachte, zo niet de eerste keer, dan toch later wel duidelijk zijn geweest, wat er gaande was en hij had zich daarvan te distanciëren. Verdachte heeft geen poging daartoe gedaan, wel heeft hij geen eigen initiatief ont wikkeld, maar hij heeft zich, als een pion .door zijn meerderen laten schuiven. Dit wekt bij iemand, die toch acht jaar lang hier gastvrij heid en werk heeft genoten, wel een onprettige indruk. Ook de goe de kant van Franz, die verscheide ne Nederlanders uit de gevangenis heeft gered sprak een woord mede, doch de procureur-fiscaal meende toch een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek te moeten eisen. De verdediger. Mr. T. Stuyt uit Amsterdam, schetste zijn cliënt als .een eenvoudig man, die door de dienst bij de S.D. terecht is geko men. Hij was militair, geen S.S.-er, dat werd trouwens ook door Lages min of meer bevestigd. In het be gin was de S.D. nog niet berucht, deed gewoon politiewerk, er was dus voor verdachte geen reden, zich daaraan te onttrekken. Toen later, eigenlijk pas in 1944, de S.D. zich aan excessen te buiten ging, kon verdachte niet meer terug, er heerste oen ijzeren discipline en ook Lages beweerde, dat zeer strenge straffen als ophanging en het concentratie-kamp ongehoor zame beambten als een Damocles- zwaard boven het hoofd hingen. De geheimhouding der acties en de verwisseling der nummerborden kwamen meer voor en moeten niet speciaal als een bijkomende om standigheid van deze actie worden gezien. De ritten bij de Silbertan ne-acties waren een onderdeel van verdachtes dienst, hij wist niet, wat er precies zou gebeuren. De verklaringen f^an Fröhlich en Ha- veneth, ook al weer criminal-secre tare. die moesten suggereren, dat verdachte ook geschoten zou heb ben op de jongen Platenkamp, wa- WOGNUM, 20 Mei. Bevelan ders 5.105.60 vr. aardappelen 61 78; kriel 6876; 850 pond aard beien: I 2.80—3.10, II 1.76—2.68, III 1.14—1.50; bosselderie 1.802,80; sla 4.508.10; uien 5.906; bloem kool 2261 bospeen 3641; spinazie 28; rabarber 58; andijvie 33.20; snijbonen 2; komkommers 39. ZWAAG, 20 Mei Aardappelen 3.705.50; vr. aardappelen 50—80; spinazie 11—37; postelein 28—38; uien 5.806.40; prei 36; slabonen 2.102.90; bospeen 1544; rabar ber 4—8; sla 3.509.40; bloemkool 1781; komkommers 4348; perzi ken 1657; aardbeien 604; Goud- reinetten 4296; Pres. v. Engeland Jonathan 291.11; St. Remy 5665 HEILOO, 20 Mei. Aardbeien 6283 per doosje; asperges I 95 1.20, II 6082; wortelen 4255 per bos; bloemkool I 5972, II 3648; sla 612 per st.; spinazie 2135; rabarber 49 ct per kg. ALKMAAR, 20 Mei. Alkmaar- se Exportveiling Bevelanders 6.50; slabonen z. dr. 2.20 per kg; tomaten A 1.56; idem bonken 93 ct.; witlof I 35—38, III 10 ct; bloem kool I A 60—85, I 40—55, II 20—35; spinazie 1036; postelein 32'40; Sla I 8—13; andijvie 3541; radijs 48; rabarber 510; bospeen 32— 48; asperges dik 7599; blauw 50 75; prei 17; soep 38; selie 47; aardbeien 30—68 per doos. BEVERWIJK. Aardbeien 60— 83 p. doosje, Asperge 3593 p. bos, Bloemkool 1279 p.' stuk, Bospeen 3351 p. bos. Bosuien 36, Kassnij- bonen 1.202.20 j. kg., Komkommers 1527 p. stuk. Postelein 3043 p. kg.. Rabarber 415 p. kg.. Radijs 3 10 p. bos. Sla 214 p. stuk, Spina zie 825 p. kg., Prei 29 p. kg., ren volgens verdediger afgelegd omdat zij wraak wilden nemen op Franz, die door zijn verklaringen voor de P.O.D. deze zaken aan het rollen had gebracht. Na 'n opsom ming van het goede werk, dat ver dachte toch ook heeft gedaan en na hem nog eens als een willige, maar geen misdadige figuur te hebben geschetst, meende Mr. Stuyt, dat een straf als door de procureur-fiscaal gevraagd, toch wel wat al te lang was en bepleit te hij clementie. Het Hof zal over 14 dagen uit spraak doen. Uien 410 p. kg.. Peterselie 810 p. bos. Selderij 410 p. bos. PURMEREND. 20 Mei. Beve landers 48. BI. Eigenheimers 8.50, Bloemkool 1286, Spinazie 316, Postelein 2326, Sla 28. Andijvie 1041. Radijs 3.505, Rabarber 7 12. Bospeen 4131. Waspeen 19. Uien 28. Prei 13, Aardbeien 2 2.24 p. kg BROEK OP LANGEDIJK. 21 Mei. 2500 kg nieuwe aardap. 4563; kleine aardap. 2646. Veemarkt Leeuwarden Aangevoerd 111 stieren, 29 vette koeien. 1126 melkkoeien van f 395 tot f 910. 85 pinken van t 175 tot f 455, 623 nuchtere kalveren. 845 schapen van f 40 tot f 80, 1499 lam meren van f 17 tot f 24. 131 var kens, 392 biggen en lopers. Biggen van f 50 tot f 65, lopers van f 65 tot f 85. 74 bokken, 161 paarden—van f 140 tot f 650. Totale aanvoer 5076 Overzicht: melkkoeien, aanvoer minder, handel goede soorten vrij vlot, afwijkende soorten minder, prijzen gelijk. Pinken: aanvoer klein, handel kalm. prijzen gelijk. Biggen en lopers: aanvoer minder, handel matig, prijzen iets lager, schapen-aanvoer ruim. handel kalm. prijzen niet hoger. Lammeren-aan voer zeer ruime handel, veel vraag en prijzen iets lager Paarden-aan- voer iets hoger. Handel kalm en prijzen gelijk. Attentie! Strijd om de leiding Z.A.P.Sporters BREEZAND. Deze Zondag krijgt Z.A.P. bezoek van Sporters, de rivalen uit Hoorn, momenteel leiders in deze spannende promo- tie-comp. Destijds in Hoorn was het resultaat een gelijk spel 11. Hoewel Z.A.P. toen enigszins sterker was, kon ze dit niet in doelpunten uitdrukken, mede door het prima verdedigen van de geelzwart-geblokte achterhoede Öok tegen Sijbekarspel speelden de Horinezen gelijk, terwijl ze van L.S.V.V. en Schoo.rl wonnen, beide keren met 10; wel een be wijs dat de achterhoede sterk is De Z.A.P. aanval zal dan ook iets moeten presteren om deze defensie te doorbreken. Het gaat de laatste weken iets beter, al zou meer enthousiasme geen kwaad kunnen, want alleen techniek en ver doorgevoerd samenspel kun nen dit Hcornse bolwerk niet I overweldigen. Door een regenval van 25 cm trad de Trinity Rivier buiten haar oevers en zette de straten van Arlington (Texas) blank. Meer dan 4000 personen werden uit hun woningen'verdreven. Drie personen verdronken en tien personen werden vermist. Een luchtfoto van de geteisterde stad. Familieberichten 4*4**34**3»3*34--34**3*3*3*3*3*3*3 Op 29 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd en Grootoudters, J. SPAANS G. SPAANS-FILMER hun 55-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen Kerkbuurt-Harenkarspel Mei, 1949. *t* *t* *t* *t* "t* Op 30 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders A. BRUIN N. BRUIN—DANENBERG lun 45-jarige Echtvereni ging te herdenken. De H. Mis uit dankbaar heid is om 9.30 uur. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens /an hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Waarland, 21 Mei 1949. .j..*- *3 -3 -I* 4- -3 -I- -I* -I- -I- -i- Op de Eerste Pinksterdag hopen onze geliefde Ouders Behuwd- en Grootouders P. C HULSKAMP M. G. HULSKAMP-Reijalt de dag te herdenken, dat zij vóór 40 jaar in de echt zijn verbonden. De gezongen H. Mis van dankbaarheid zal op die dag tot hun intentie wor den opgedragen in de Ka pel van Huize Augustinus, om half negen. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie 's middags van 2 tot 4 uur. Alkmaar, 21 Mei 1949. Baansingel 14. .J.4* 4* *3 *34* Aan. allen, die hun be langstelling hebben be toond bij ons 50-jarig hu welijk, onze hartelijke dank. A. S. SCHOUTEN M SCHOUTEN- PUTTEN AAR Alkmaar, Mei 1949. Gr. Nieuwland 54. «J* *J» *J* *J* +J* *J» ♦J* Op 26 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) hopen onze ge liefde Ouders en Groot ouders P. BLOM en M. BLOM-BLOKDIJK de dag hunner 40-jarige echtvereniging te herden ken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinde ren en kleinkinderen: 't Rijpje P. Blom M. Blom-Groot en kinderen Eenigenburg, J. Berkhout M. Berkhout-Blom en kind 't Rijpje, A. Blom T. Blom-v. Diepen en kinderen Tuitjenhorn, M. Blankendaal V. Blankendaal-Blom en kinderen Eenigenburg, Theo Blom en Pleegkinderen De Plechtige H. Mis uit dankbaarheid zal die dag aan God worden opgedra gen om 10 uur in de Pa rochiekerk van de H. Ja cobus dc Meerdere te Tui tjenhorn. Receptie van 2.30 tot 4.30 ,in café C. Blokdijk te Tui tjenhorn. Eenigenburg, Mei 1949 4*4*4* 4 *3 *3 -3 *3 *3 *3 4-4*4* *3*34* 4* -34*4* Met grote dankbaarheid jegens God geven wij ken nis, dat onze geliefde ouders A. C. Brakenhoff J. T. M. Brakenhofl- Beemsterboer op de 1ste Pinksterdag ho pen te gedenken, dat zij 25 jaar geleden elkander het H. Sacrament van het Huwelijk toedienden. De H. Mis zal worden opge dragen om 9.30 uur in de parochiekerk van de H Dominicus. Hun dankbare kinderen' Trees Riet Bert Luus Arnold en Annie Tiny Alkmaar, Mei 1949. Toussaintstr. E 5, Receptie: lste Pinsterdag 2.304 uur. 4*4*4*4*4">4*4*4*4*4**34»4«4'4*4* Op 5 Juni a.s. hopen onze geliefde ouders Jac. Bakker Corn. Bakker-Zoon de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in het Huwelijk zijn getreden Uit dankbaarheid zal dien dag om 9.15 uur een ge zongen H. Mis aan God worden opgedragen in de Parochiekerk van de H. Willibrordus te Heiloo. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinde ren Jaap Ans Clazien Jan Truus Cor Coba Tiny Lia Receptie van 2.30 tot 4 uur- in Café-Rest. St. Willi brordus van Jn. Ruiter, Kapel. Heiioo, Mei 1949. Westerweg 354 4*4* *34*4*4*4*4*4*4*4*4**34*4*4*4* Zondag 5 Juni hopen onze lieve ouders Jb. RIDDER W. P. RIDDER— MENSINK hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare zoons PIET en ALBERT De II. Mis uit dankbaar heid om 9.30 uur in de parochiekerk van St. Jo seph. Receptie 2.304 uur in café Sportlust, Wester weg 270, Alkmaar. Alkmaar, Mei 1949 Lindenlaan 55 4»4»*>4*4*4*4*4*4*4*4*4»4*4*4*4*4* 4*4*4*4**34*4**3*3*34*4*4*4*4*4*4* Op 27 Mei a.s. hopen J. DEKKER M. DEKKER—RIJKES hun 25-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare broers en zusters DEKKER—RIJKES Zd.-Scharwoude, Mei 1949. Te koop: 12000 RODE Be- WAARKOOLPLANTEN. Gebr. Dekker, S 152 te Opmeer. Tot onze diepe droef heid overleed heden zacht en kalm, na te zijn voorzien van de H.H, Sacramenten der Stervenden, mijn ge liefde echtgenoot en onze beminde vader en grootvader Petrus Wester Jaczn. in de ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam R. WesterDam Kinderen en klein kinderen H.H. Waard Zuid Middenweg B 161 21 Mei 1949 De gezongen uitvaart dienst zal plaats heb ben Dinsdag 24 Mei. des morgens 9.30 uur in de parochiekerk v. de H. Dionysius, waar na begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden om 8 uur Hiermede betuigen wij, ook namens de kinderen, onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons 50-ja- rig huwelijksfeest onder vonden. JAC. BRAS CATH. BRAS—OUD Egmond a.d. Hoef, Mei '49 Hiermede betuigen wij aan allen onze hartelijke dank voor de grote belang stelling bij ons 40-jarig huwelijksfeest ondervon den. J de WAARD G. de WAARD-PEPPING Egmond a.d. Hoef, Mei 1949 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden, buren en kennissen voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijks feest ondervonden. JOH. BOOTS H. BOOTS—Com mandeur en kinderen. H.H. Waard Zd., Mei '49 Rustenburgerweg. Gevraagd een voor bakkerij en loopwerk. Banketbakkerij A. J. KRUYSSEN, Payglop 2, Alkmaar. Advertentiën Br. no. 13154, bur. v. d. bi B z. a. Loonmaaier met nieuwe machine en prima span paarden. Overal te. ontbieden. Concurr. prijzen v.d. HAM, Bovenweg 53 St. Pancras (Zd.) Wordt gevraagd in gezin met 4 kinderen v. dag of dag en nacht EEN FLINK MEISJE liefst boven 21 jaar, hoog loon. Hotel-café „De Ver gulde Valk", Egmond aan Zee. Gevraagd: NET DAG MEISJE bij bejaard echt paar op nieuwe villa te Bergen. Br. nr. 13173 bur. van dit blad. Gevraagd: voor daf of dag en nacht. WIBO'S Levensm. bedr., Ie Kanaalstraat 13, Alk maar. Gevraagd voor direct een NET MEISJE voor hulp in de huishouding in gezin met kinderen, huiselijk verkeer. Th. Deutekom, Noord A 63, Schagen, tel. 268. WONING te koop of te huur gevr. op goede stand met garage of ruimte daarvoor, in Alkmaar of directe om geving. Eventueel woning beschik baar in Heiloo. Brieven no. H 42 van Adv. Bur AVIS te Heiloo. Gevraagd nette R.K. huishoudster bij man alleen. Lft. liefst tussen 40 en 50 jaar. Op dorp tussen Alkmaar en Hoorn. Br. onder no. 945, bur, van dit blad. Wegens teleurstelling gevr. een net R.K. meisje of huishoudster bij 2 bejaarde mensen J. C. de Wit, Oos terzij 3 Heiloo. Gevraagd een voor dag of dag en nacht in R.K. doktersgezin met 6 kinderen. Br. aan mevr. QUANT, Herengracht 8, Purmerend. Gevraagd: FLINKE BE DIENDE voor brood- en banketbakkerij, liefst in bezit van rijbewijs A. P. BALK, Zwaag 238. EEN MAAIER gevraagd voor een weg. Theo van Diepen, Omval 46, Alkm. Te koop 100.000 verders alle soorten plan ten. J. HOOGEBOOM, Om val, Alkmaar. Te koop: 80.000 SPRUIT- KOOLPLANTEN, eigen selectie van de beste strui ken. Plukklaar. C. KOP- PES, Zomerdijk F 29, Wog- num. TE KOOP: Rode, gele be waar, herfst witte en spruitkoolplanten, andijvie en slaplanten Wed H. VELD, Spierdijk D 59. Te koop: TROUWJAPON, maat 42. z. p. Meerweg 35 Bergen" N.H. ACCORDEON gevraagd L. KAT, Vinkenstraat 94 Zaandam. ALLEEN VERKOOP Verdronkcnoord 103 Platte Stenenbrug gemeubileerd te huur ge vraagd eenvoudig slaap- en zitkamer voor m., vr. 2 kinderen 128 jaar, 17 Juli26 Juli met gebruik keuken. Br. met prijsopg. HUIJSSE, Purmerplein 11, Amsterdam N. Te koop een met groot erl, waarvan één woning direct beschikbaar Adres J. BIERSTEKER, A 34, H.H. Waard. TE KOOP: in prima staat, nat. bewijs, nw banden Firma A, HILDERING Naaimachinehandel ALKMAAR Tel. 2975 Adverteert in dit blad Door aanschaffing auto te koop platte wagen Collingspatentassen en. een stel leren paardentuigen. Stuartstraat 77 Alkmaar. Welke firma heeft inpak- werk of iets dergelijks, grote werkplaats disponi bel, centrum aan vaarwa ter te -Alkmaar. Br. ond. no 13155 bur. v.d blad. VERLOREN Zaterdag j.l. EEN PORTEFEUILLE, gaande van Schagen naar de Moerbeek. Terug te bezorgen tegen f10 belo ning bij J. Th. Dekker, Moerbeek 250, post Bar- singerhorn. Aangeboden een paard voor de hooibouw bij E. J. URSEM, H. H. Waard Nrd. Meerweg D 28 Hoera, niet meer fietsen want de nieuwste HULPMOTOR voor uw rijwiel is er! Loopt 1 liter benzine op 100 km., gaat tegen elke storm op en kan op ieder rijwiel in één uur tijd gebouwd worden. PRIJS f 295. Vraagt inl. en demonstratie tel. 2213 K 2243 In verband met de afsluiting van bruggen in WARMENHUIZEN en TUITJENHORN zal de dienstregeling van de lijnen U en V, ingaande 23 Mei a.s. tijdelijk worden gewijzigd. Het traject AlkmaarSchagen v.v. (lijn V) wordt verlegd via Oudkarspel-Kalverdijk (lijn U) Lijn V rijdt niet verder dan Warmenhuizen Je trajecten Warmenhuizen-Enigenburg-Kalver dijk komen derhalve te vervallen. Aanvullingsbladen zullen zo spoedig mogelijk beschikbaar worden gesteld. De Directie Nieuw Het enige R.K. Dagblad voor EN WIJDE OMGEVING Losse millimeterprijs 15 ct. Kantoren: Zwolle, Melkmarkt 10, Tel. 767S

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5