FILMS VAN DEZE WEEK ALKMAAR EN OMSTREKEN De gemeenteraadsverkiezing van groot belang J Gemeente-delegatie terug van het bezoek aan Bath In PAG. 2 Principieel zijn we één ADVOCAAT IN PRIJS VERLAAGD!! FIRMA TH. KRAAKMAN ZOON WEERSVERWACHTING Begrafenis van generaal Spoor Explosie in cacaofabriek BöKKERINK'S STOF Ieders lof! ZOMERSTOFFEN SLUIERTULE A. Bökkerink Wij vonden de aanvoerder van de K.V.P.-ljjst, de heer G. van Slingerland bereid een opwek kend woord ie schrijven gericht tot de katholieke kiezers, met het oog op de a.s. gemeenteraadsver kiezing. Wij laten zijn bijdrage hier volgen: Op Woensdag 22 Juni a.s. worden de kiezeressen en kiezers opgeroe pen om hun stem uit te brengen voor de leden van de gemeenteraad en zullen zij, voor wat Alkmaar betreft, een keuze moeten doen uit de candidaten van de zes partijen, die elk voor zich hun candidaten aanprijzen. Zal de keus voor een katholiek moeilijk zijn? Wij durven met be sliste zekerheid zeggen: neen? Im mers principieel zijn wij één en kennen wij geep verschil in opvat ting over bepaalde zaken, waar onze katholieke beginselen in ge drang komen. Dan zullen wij als één man en in gesloten gelederen opkomen voor onze heiligste rech ten, Het zou dus een lafheid zijn vap een katholiek, als hij om per soonlijke redenen zich onttrekt aan de" plicht zijn of haar stem uit te brengen op de katholieke lijst. De personenstrijd is nu gestre den. de rangorde op de lijst is be paald, Wat ons dus nog vóór de candidaatstelling verdeeld kon hou den mag thans niet meer gelden. Wij kennen nu maar één belang en dat is met elkaar ernstig te pogen, tien katholieken in de gemeente raad te brengen. Maar om dat te bereiken, mag geen enkele katho lieke stem verloren gaan. Eike niet- of verkeerd uitgebrachte stem is een voordeel voor onze tegenstan ders en brengt het ideaal: tien le den in de gemeenteraad, in gevaar. Het terrein van de werkzaamhe den van de gemeente is zeer uit gebreid. Men denke eens aan haar financieel beleid, haar zorg voor onderwijs - aangelegenheden, haar aanstelling van ambtenaren en werk lieden, haar woningbouwpolitiek en haar handhaven van de publieke Adv. ZONDAGAVOND F1E5T VAN DE ARBEID Optocht en Zegening der werktuigen ALKMAAR. Het Koepelcomité herinnert de leedn van alle stands- en vakorganisaties aan de plechtig heden van Zondagavond. De bestu ren hebben in een afzonderlijk schrijven een verzoek ontvangen be treffende vaandel en een kenmer kend groot werktuig; het koepel comité meent op de loyale mede werking van alle besturen te mogen rekenen. De leden der sociale organisaties van alle standen, ook jonge mannen en jonge vrouwen, worden Zondag avond om 6.45 uur verwacht in de Koornlaan, Vanwaar in een feeste lijke stoet naar de Sint Jozefkerk wordt getrokken, alwaar om 6.30 uur de zegening der werktuigen plaats vindt. Preek door pastoor H. Drost. Tijdens de zegening, welke door de hoogeerw. deken verricht zal worden, houde iedereen 'n klein instrument, als symbool van zijn dagelijkse arbeid, in de hand. Zoals de gist door het deeg moet ver mengd worden, zo dient het Katholi cisme heel ons leven te beinvloeden. Vandaar dat wij U oproepen voor 'n katholiek Feest van de Arbeid. Koepelcomité. „ST. CAECILIA" IN UNIFORM Is u dal1 'n daalder waard? ALKMAAR. ,,Het is mij vier maal 'n daalder waard" schreef ons een onzer lezers en hij sloot er voor deze maand maand f 1.50 bij in. met de mededeling, dat hij de volgende drie maanden nóg f 1,50 zou sturen. Ook ontvingen wij nog f 5,51 bij eengebracht op 'n feestavondje. Tot dusver ontvingen wij: Eerste verantwoording f 142.70 N.N. f 3, J.H.B. f 0.10; J. de B. f 0,10: A. M. f 0,30; F. V. f 1,50; X. f 2,50, op 'n feestavondje gecollecteerd f 5,51. To taal f 157,21. Het comité, dat zich ervan over tuigt houdt, dat het doel, dat het zich gesteld heeft, de algemene sym pathie heeft, heeft zich erover be raden, op welke wijze de actie hiervoor gestimuleerd kan worden. De volgende week hopen wij hier over nadere mededelingen te kun nen doen. Men kan zijn bijdrage voor de uniformen van ,,St. Caecilia" stor ten op giro nr. 1495 van de Noor der Bank: Op giro 165752 v. d, penn. G. van Slingerland of sturen aan het bureau van dit blad steeds onder vermelding: Jubileum St.. Caecilia". SUCCES VOOR SOLI DEO GLORIA Bovengenoemde ver, behaalde op het concours in Krommenie, uitge schreven door de N.H. Bond van Chr. Muziekverenigingen twee prij zen. In de tambourswedstrijd be haalde de tambour maitre met zijn tien tambours het hoogst aantal punten, een 1ste prijs met 32 pun ten. In de concertwedstrijd behaalde het corps een 2de prijs met 91 p. in afd. C. Dit is een goed resultaat want verleden jaar werd een 1ste p. behaald in afd. A dus twee afde lingen Jager. eerbaarheid. Allemaal punten van belang, waarbij de wereldbeschou wing van de raadsleden meespreekt. Wie aandacht schenkt aan alle verschijnselen van deze leerzame tijd. hij kan tot geen andere gevolg trekking komen dan deze: ook op politiek gebied valt slechts heil te verwachten van de christelijke be ginselen. Deze beginselen uit het oog te verliezen, om alléén en uit sluitend te letten op de materiële dingen, zou dwaasheid zijn want materiële welvaart valt niet te be reiken, althans niet te handhaven waar met God en Godsdienst geen rekening wordt gehouden. Dit alles is van zeer groot belang en daarom zal elke katholiek op Woensdag 22 Juni a.s. stemmen op 1tie lijst van de Katholieke Volkspartij. v s DE KAASMARKT aanv°er van kaas van ooOOO kg tot dusver dit seizoen een record betekende, ljet het bezoek van vreemdelingen te wensen over. Er was een gezelschap, personeel t an de fa. van Heek uit Hengelo, voorts wat buitenlanders, doch het. waren slechts enkelingen. Het slechte weer van de Hemelvaarts dag zal wel mede oorzaak geweest zijn van het slechte bezoek. Maar de kaasaanvoer was verheugend En dat is een goed teken. Moge' de Kaasmarkt in dit .opzicht crescendo gaan. Tentoonstelling Huishoud- en Industrieschool Op 1 en 2 Juni wordt er een ten toonstelling gehouden van het werk van de leerlingen van de Huishoud en Industrieschool, Emmastraat 52, Alkmaar. Het doel van deze ten toonstelling is, een overzicht te ge ven van de verschillende opleidin gen en cursussen, die aan de school verbonden zij/. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: De Beste Jaren van ons Leven, 18 jr.; Victoria: Vier stap pen in dc wolken, 18 jr.; Cinema Americain: New Orleans, 14 jr.; A.B.T.: Niet Tevergeefs, 18 jr. ZONDAG 9 uur: Kapel Oude gracht St. Christo- phorus; Feestvergadering 10.30 café Haring. FEEST VAN DE ARBEID: 5.45 formering stoet Koorn laan; 6.30 Plechtig Lof met zegening in St. Jozefkerk. ZONDAGSDIENST DOKTO REN: Dr. B. J, Leeuwen berg, Oudegracht 283, tel. 2384; Dr. Koppejan, Oude gracht 186, tel, 2382. ZONDAGS- EN NACHT DIENST APOTH.: Apoth. G. Kruisinga, Voorstraat 47 NACHTDIENST TAXI'S: Za terdag:: H, Jong, Lindelaan 00, tel, 3628. Zondag: Chr. de Vries, Frieseweg 4, tel. 4237. ZONDAGSDIENST DOKTO REN: Langedijk en St. Pan- cras: Dr. Destree te St. Pancras, Harmonie ,,St. Caecilia" Alle leden, zonder uitzondering, worden Zondag a.s.. dus morgen, om 17.25 uur verwacht in het lokaal van de heer Beentjes Paardenmarkt vanwaar wij om precies 17.30 uur vertrekken naar de Koornlaan, om de optocht van de K.A.B. op te luisteren. Aangezien aller ogen op ons gevestigd zijn tijdens het ju beljaar, rekenen wij er op dat nu niemand wegblijft. Denk om de uniformen. MUTATIE Bij DE RIJKSPOLITIE Op 1 Juni a.s. zal de opperwacht meester M. van Hulst van de Dis trictsstaf Alkmaar der Rijkspolitie onder gelijktijdige ontheffing van zijn detachering bij de Staf van het Gewest Amsterdam naar Hoofddorp wordenVovergeplaatst om aldaar te worden belast met het commando over het bereden Peloton Hoofd dorp. „Mimosa" opent haar poorten Na een grondige verbouwing, die enige weken in beslag heeft geno men. is de voormalige parfumerie zaak „Ninella" als herrezen tc voorschijn gekomen uit de handen van timmerlieden, stucadoors en schilders en heeft de geheel gemo derniseerde winkel onder een nieu we, in dit genre ongetwijfeld spre kender naam „Mimosa" zijn plaats in de rij der zakènpanden in de Langest.raat ingenomen. Het is een aantrekkelijke, ruime en lichte zaak geworden met een etalage, die voor iedere vrouw aantrekkelijk is. Een keur van binnen- en buitenlandse parfumerieën, vooral Franse en Engelse, zepen, toiletartikelen in degelijke en luxueuse uitvoering zijn er volop voorradig. Daarnaast treft men er een uitgebreide col lectie bijouterieën aan. Een moder ne toonbank, een indirecte verlich ting en een ruime, inlichte toon geschilderde winkel, vergemakke lijken het de dames, die hier zeker zuilen vinden, wat zij bij hun da gelijks of meer verzorgd toilet nodig mochten hebben. „Mimosa" is een aanwinst voor de Alkmaarse zakenwereld. H.V.Z. NAAR TEXEL Zondag a.s. lopen we de Nationa le Vogeltocht op Texel. Aangezien deze tocht niet in het wandelsche ma staat aangegeven, hebben toch 25 leden zich voor deze 25 km-toqht laten inschrijven. Hier volgen de vertrektijden. Vertrek trein uit Alkmaar 9.11, Aankomst Den Hel-' der 9.54. Vertrek boot uit Den Hel der 10.30. Aankomst in Oude Schild 11,301 Vertrek boot uit Oude Schild 17.50. Aankomst Den Helder 18.50, Vertrek trein uit Den Helder 19.21, Aankomst in Alkmaar 20,05. Jullie zult Wel gemerkt hebben, dat wë op deze tocht geen lange rust kunnen houden. Men gelieve hier rekening mede te houden. Tot Zondag en allen in uniform, Verantwoording Wij ontvingen nog van een onbe kende gever een bedrag van f 10. voor de wederopbouw van de Sint Catharinakerk te Heusden, welk be drag wij intussen aan de Z.E. Heer Pastoor F. Hommers van Heusden hebben doorgezonden. Per fles f 3.80 - 4.05 -.4.15 ALKMAAR PLATTE STENENBRUG 104 (Adv.) BLOEMEN ALS TOLK Wee in Alkmaar na ons bezoek aan Bath, gaan van zelf onze ge dachten nog eens terug. De ge waarwording van onze interessan te vliegtocht, heen met de PH- TEH. op een hoogte van 1600 M. met een snelheid van 36Ü km, te rug op een hoogte van 2100 m. en een snelheid van 450 km. Ondanks deze snellieid kregen wij de indruk dat wij zeer lang zaam vooruitkwamen. Een sug gestie want de tocht Schiphol— London Airport duurde slechts 7 kwartier en terug' een goed uur. Aan de service van de K.L.M zou een apart artikeltje te wi|den zijn. Van luchtziekte is gelukkig geen sprake geweest en alle leden van de delegatie waren enthou siast over de tocht. De ontvangst in Bath was aller hartelijkst doch wij kregen niet de mdruk speciaal de gasten van de Gemeente te zijn. Het viel tenmin ste op dat er wei verschillende vlaggen van het Stadhuis woeien, doen de Nederlandse vlag ontbrak. Wel werd bij het begin of einde van een voorstelling een strofe van het „God save tne King" ge speeld doch niet een strofe van het Wilhelmus. Ongetwijfeld waren wij gasten van het Gemeente Bestuur bij cle officiële dienst in de Abbey waai kerkelijk afscheid genomen werd van de oude Burgemeester. Deze dienst moge voor onze Protestant se broeders en zusters gevarieer der zijn dan hun eigen diensten, voor ons katholieken'is zij hol en leeg. Naast voorlezing uit de Bij bel en veel samenzang, wordt 'aan het altaar slechts de collecte ge offerd. Dit moge een mooi over blijfsel zijn uit de eerste christen tijd, toen de gelovigen liun gaven op grote schalen op het altaar met de priester mee offerden, als hoog tepunt van een kerkelijke dienst voldoet het ons zeker niet. Door moeilijkheden tussen ge meente bestuur en de gastheren, zijn wij in een hotel onderge bracht. De rede waarom moge misschien minder aardig zijn, net beviel ons best. Er waren zodoen de tijden waarop wij Hollanders onder elkander waren en geen Engels behoefden te spreken. (3m toch contact te hebben met enige families waren wij Zondag avond bij particulieren te gast zo als U reeds Maandag heelt kun nen lezen. De gast van de Gemeente waren wij zeker weer bij de speciale raadszitting waarin de nieuwe Burgemeester, en burgemeesteres Mr. en Mrs Leslie N. Punter geko zen werden. In feite was de keuze al geschied door een raadscom missie, welke keuze slechts be krachtigd werd. De heer Punter was Zondag's voor de verkiezing al als opvolger officieel aanwezig bij de dienst in de Abbey. Overigens konden wij als voor naamste gastheer beschouwen de heer Hatten die ons op een bui tengewoon vriendelijke en aange name wijze door het overladen program loodste. Altijd op tijd om ons af te halen, altijd even attent om onze minste wensen te voor komen, zo nodig ons overdragend aan ter zake kundige mensen. Ten slotte waren wij gekomen op „the festival of the arts," daar hebben wij het grootste deel van de beschikbare tijd aan besteed. Wij zagen het ballet Rambert, de toneelstukken „Love in Albania" en „the school for Rivals", opge voerd door het half toneel, half kamermuziek ensemble „Family at home". Enkele van ons bezoch ten het Odeon Picture Theatre voor de International Childeren's Films en de Gainsborough Exhi bition in de Victoria Art Galley, anderen beluisteren het Bourne mouth Orchestra. Wij kunnen met gerustheid ver zekeren dat men in Bath een goede keus gedaan heeft. Vooral het Bal let Rambert was van een hoog ge halte. Minder geslaagd was „Fa mily at Home" een geheel nieuwe wijze om spel en muziek te bren gen. Er werd n.l. niet gespeeld op een toneel doch te midden van het publiek. De durf om het zo aan te te pak ken verdient echter alle waar dering. En hoe reageerde de be volking? Wel het woord Alkmaar was in Bath het Sesam open U. Op het woord „Alkmaar" werden de fleg matieke Engelsen uit hun even wicht gerukt. Men wist niet wat men zou doen om het ons aange naam en gezellig te maken. Op het noemen van Alkmaar gingen de zaken, de woningen, de kamers en niet het minst cle harten open. Het is slechts jammer dat er nog zo weinigen zijn die betrokken zijn 'bij deze stedelijke relatie. Grote re groepen van Alkmaarders en Bath mensen dienen geïnteres seerd te worden. 'Dit bracht onze Burgemeester ook zeer terecht naar voren toen wij de gasten wa ren van de voorzitter van de Rota ry, dit ook beoogt Mr. Wytema met zijn Alkmaar-Bath vereni- eniging „Goed wonen" heeft het plan K.A.B.-HOEKJE Het feest van de Arbeid ALKMAAR. Voor de laatste maal willen we onze leden aanspo ren. Zondag deel te nemen aan de zegening der werktuigen. Dit moet massaal geschieden. Niet omwille van een grote manifestatie, maar mef, de bedoeling, de zegen af te smeken over ons werk, en over de werktuigen waarmede wij dagelijks omgaan. Opdat wij daardoor de ho gere betekenis van ons werk meer begrijpen en beleven en de werk tuigen alieen maar mogen gebruiken voor nuttige en voor het mensdom zegenrijke arbeid. Ieder van ons brengt daarom een st.uk gereedschap mee, haalt dat de kerk uit zijn binnenzak en laat het zegenen. Geen menselijk opzicht zal ons weerhouden om deel te nemen aan de feestelijke optocht, vanaf de school aan de Koornlaan. Wij dur. ven er voor uit te komen, en bege leid door de muziek en de vaandels van de vakafdeiing trekken we ge zamenlijk op naar de kerk. Dus nogmaals vrienden, we reke nen op U, en verwachten U Zondag avond om kwart- voor zes in de Koornlaan. Woningverbetering BEEMSTER. In de te houden raadsvergadering komen o.m. aan de orde het toekennen van premiën voor woningsplitsing en verbete ring. Voorgesteld wordt voor wo ningsplitsing S. Sehagen f 1890. A, Wijnberg f 1890, voor woningverbe tering J, Ernsting f 1024,20. Burger lijk Armbestuur f 4320.— W. Doets f 1440—, Arbeiderswoningbouw BEEMSTER. De Woningbouwver- ging. Doch dan moeten er meerde re en verscheidener 'contacten gelegd worden. Een poging nier- toe wil het Kerkkoor van St. Dq- miriicus doen door in Bath te gaan zingen, een gedachte die veel bij val vond bij de deken va.n Bath. De grond hiervoor is échter ge legd een gift van particulieren uit Alkmaar in de vorm van 25 000 tulpen die de gehele bevolking van Bath enthousiast gemaakt heeft en zeker als onze ambassa deurs beschouwd kunnen worden. om 4 arbeiderswoningen te bouwen aan de Midden Beemster. De kosten daarvan worden geraamd op f 43.437. Het gemeentebestuur is bereid om voor dit doel bijdragen te verlenen zoveel als nodig is en tevens om aan het Rijk voor dat doel een zo groot mogelijke bijdrage aan te vragen. Tijdens haar verblijf in Bath bracht de gemeentelijke delegatie ook een bezoek aan de Parade Gardens, waar de tulpen, dit voorjaar door de Alkmaarse burgerij aan Bath geschonken, nog te bloeien stonden. V.l.n.r. weth. M. Coerts, de heer G. de Zeeuw, Mr Sam Day, de afgetreden burgemeester van Bath; Burgemeester Wytema en echtgenote, weth. R. Bakker. Mevr. Kommer was juist even naar de kapper. VICTORIA THEATER „Vier stappen in de wolken" De Italiaanse film „Vier stappen in de wolken", een film van de maand, tovert de toeschouwers een wonderlijk avontuur voor ogen. Een gewoon mens, een handels reiziger, een man met een goed hart, die zich thuis met een immer mopperende vrouw en zijn sleur- baantje niet bepaald gelukkig ge voelt, ontmoet in de trein een meis je. Beiden gevoelen zich tot elkaar aangetrokken en het meisje vertelt hem, omdat zij deze goedhartige man vertrouwt, haar moeilijkheden. Zij durft niet naar het ouderlijk huis terug, omdat zij, niet ge trouwd, een kind verwacht. In haar wanhoop vraagt zij haar reisgenoot haar naar huis te willen brengen en zich daar als haar echtgenoot voor te stellen. Verbijsterd door voorstel weigert de man eerst, maar een opwelling van zijn goede hart doet hem besluiten het voorstel aan te nemen. De ouders, welgestelde boeren mensen, ontvangen hun dochter en haar vermeende echtgenoot harte lijk, maar al spoedig ontdekt de vader het bedrog en wil zijn doch ter het huis uitzetten. Maar dan ontpopt de gewone handelsreiziger zich als een welsprekend pleitbe zorger en weet de boer te overtui gen van de goedheid van 't meisje. De boer neemt zijn dochter weer aan en de handelsreiziger, de man met t goede hart, die even een ver gezicht mocht hebben op 't geluk, dat hem voorbij ging, keert weer terug naar zijn huis, waar een plicht hem wacht: gewoon verder te leven. Het is een precair geval, dat hier wordt weergegeven, maar het pre caire is op zulk een sublieme wijze behandeld, dat niemand daaraan aanstoot kan nemen. „Vier stappen in de wolken" is een uitstekende film, die wij, van zelfsprekend voor volwassenen kun nen aanbevelen Interessant was in het nieuws 't bezoek van Dewey aan de Alkmaar se kaasmarkt en de binnenkomst van de eerste logger met nieuwe haring. HARMONIE „De beste jaren van ons leven" Op zeer tvertuigende en direct tot het gemoed sprekende wijze be handelt de kundige regisseur Wil liam Wyler in deze film het pro bleem van de haar huis terugke rende gedemobiliseerde soldaten, een probleem dat wij in Nederland ook hebben gekend, en dat binnen kort weer actueel gaat worden. Een uitstekende film, die reeds weken hie'r mee heeft gelopen, doch die we wel Van belang achten, er nog even de aandacht van de lezers, die de film nog niet hebben gezien, op te vestigen. Een zeer verant woorde reprise. In verband met de lengte van de hoofdfilm is het voorprogramma uiteraard kort en daarvan willen wij speciaal noemen het goed ver zorgde nieuws van Folygoon-Pro- filti. dat ons medeneemt met de Katwijker vissersvloot om ons een klikje te gunnen in het werk der vissers. Verder nog mooie opnamen van de restauratie van het oude stadhuis van Culemborg. CINEMA AMERICAIN „New Orleans" Is een Jazz film met Louis Arm strong. De inhoud van de film in het kort is deze. De klassieke mu ziek wordt geleidelijk aan verdron gen door de Jazz. Natuurlijk bele ven we dit evenement in Amerika, waar de scheppers van deze ietwat vermoeiende muziek zelfs in het begin verjaagd worden. Geleidelijk aan dringt dan toch de veelal be- critiseerde muziek door ook in de grotere steden, zelfs wordt de klas sieke muziek verdrongen, en gelei delijk verspreidt ze zich zelfs over Europa. Verder zit er buitengewoon weinig in de film, maar hij is soms erg grappig door de typische ver houdingen die ontstaan. Vooraf een interessant cultureel filmpje en een aardig Mickey Mouse tekenfilmpje. A.B.T. „Niet Tevergeefs" Het voorprogramma van deze week in het A.B.T. geeft goede en interessante journaals uit binnen- en buitenland, waarin wij o.a. de Ronde van Nederland en de voet balwedstrijd NederlandEngeland zien. Daarna draait er een korte film over de eilanden in de fjorden van Fünen, met mooie natuurop namen. Vervolgens ziet men een Frans filmpje over de mens en de snelheid, een bijzonder goed en dy namisch geval, waarin alleen de al te uitdrukkelijke en grotendeels overbodige stem van de commen tator storend werkt. De hoofdfilm in dit theater is de Nederlandse productie: „Niet Tevergeefs", gere gisseerd door Edmond T. Gréville. „Niet Tevergeefs" maakt als film geen sterke indruk en is uitgespro ken slecht gesynchroniseerd. De dialogen zijn vrijwel onverstaan baar en dat is te meer hinderlijk, omdat de film nogal sterk te sterk op de dialogen drijft. Er zijn enkele goede filmfragmenten te zien. Wij noemen de suggestie van de hongerwinter en de scène, waarin de illegaal-werkende boer genoodzaakt is zijn zoon, een SS-er, neer te schieten. De film is de moeite van een bezoek waard, al zou het alleen zijn omdat het een van de zeer weinige naoorlogse Ne derlandse films is, die als filmpo ging dan toch aliijd nog wel te waarderen is. al is het resultaat van die poging een wat halfslachtig product geworden. Jammer! Wij hadden graag een film gezien die staan kon naast die andere, vooroorlogse Nederlandse film: De Ballade van de Hoge Hoed. Het heeft niet zo mogen zijn. Spreekuur wethouder volkshuisvesting ALKMAAR. De wethouder van volkshuisvesting zal zijn eerst volgende spreekuur houden op Donderdag 2 Juni, van 2 tot 3 uur op het stadhuis. COMITÉ AUTOTOCHTEN OUDEN VAN DAGEN HEILOO. Er is een begin ge maakt met de organisatie van de autotocht ouden van dagen 1949. Dezer dagen kwam het comité bijéén. Naast mevr. Bammes en dhr. J. L. Groot, welke jaren lang de leiding hadden, gesteund door een groepje dames medewerkers, zullen ditmaal de heren N. Majolée en A. Greeuw hun medewerking verle nen. Wanneer toestemming verkregen is Van B. en W. zal een dezer dagen een begin gemaakt worden niet de inzameling, welke nu eenmaal on misbaar is. Wij doen daarom een beroep op de ingezetenen om zoveel mogelijk te geven. Bezorgt onze bejaarden een pret tige dag. Stelt ons niet teleur. „Comité tot viering van Oranje en Nationale feesten" HEILOO. De reeds eerder in ons blad behandelde fusie tussen Oranjevereniging en Bevrijdings comité is 'n feit geworden, Dezer dagen kwam het nieuwe comité in café Admiraal bijeen, onder voor zitterschap van de heer v. Riet. In het comité werden nog opgenomen Ds. Bloemhoff en de heer K. de Vries. Het verslag van de penning meester, de heer Jac Wassenaar, over de afgelopen feestviering op 30 April en de „doden herdenking" op 4 Mei werd goedgekeurd. De begroting was f 570,05. De uit gaven bedroegen f 573,65. Vervolgens werd besproken 't feest ter gelegen heid van 't 12 jarig Huw,feest van het Koninklijk" Echtpaar. De datum v\ aarop dit feest gevierd zal worden Is nog niet officiéél bekend. Beslo ten werd een aubade door 'de kin deren te laten houden voor het ge meentehuis, Ook slaan op het pro gram: Bloemencorso, ringsteken (in Tuindorp), een bonte-avond met „dansen na", verder ligt het in de bedoeling de ronde van Heiloo te laten lopen. De kinderfeesten zul len waarschijnlijk op een andere datum plaatsvinden. Cursus inleiding op hef volle leven LIMMEN. Van Maandag 30 Mei tot en met Vrijdag 3 Juni zal alhier een cursus worden gegeven ter inleiding op het volle leven. De cursus wordt gegeven 's avonds van 7.3010,00 uur, De eerste drie dagen voor de jongens van 1725 jaar en Donderdag- én Vrijdagavond voor meisjes van 1725 jaar. In deze cursus zal worden gesproken over karakters, roeping, verkering enz. kortom over datgene, wat de voorbereiding op het volle leven betreft. Het is buitengewoon nuttig, een ieder, die deze cursus nog niet meemaakte, wordt ten strekste aan geraden van deze gelegenheid ge bruik te maken. De onkosten voor deze cursus zijn zeer gering. Harmonie „Excelsior" LIMMEN. De muziekver. „Ex celsior" hield haar jaarlijkse verga dering, om enige punten te bespre ken om een verbetering te brengen in de financiële toestand van het corps. Besproken werd het organi seren van een concours en een fancy-fair. Een definitief besluit werd echter nog niet genomen. Dat de muziekvereniging een dure vereniging is bleek wel in 't boek jaar 1948 waarin de penningmeester een nadelig saldo boekte van f 409,61. In de bestuursverkiezing werden J. Tuijn en G. Bakkum herkozen. Terwijl C. Kaandorp en J. van Duin werden benoemd tot leden van van de kascontrolecommissie. Rode Kruis-collecte LIMMEN. De grote collecte ten bate van het Rode Kruis zal in onze gemeente gehouden worden op Maandagavond 30 Mei. Het harmo niecorps „Excelsior" zal hierbij zijn medewerking verlenen. Oranje Comité Gmeeentepersoneel EGMOND AAN DEN HOEF. We hopen dat vele honderden Zondag a.s. om 3 uur ''s middags op het Zee vogelsterrein de volgende elftallen voor een goed doel zullen zien spe len. Oranje-comité, d. A. Mooij (Rijn bende); a. P. de Goede (Watervo gels) en Jn. Valkering (Vlugge Vaarsjes), m.: A. Kareis (Cormick), S. Wittebrood (Rhodesia) en Fr, de Goede (F. C. Terpentijn)v.; Jb. Weijers (Gele Prins), C. Beers (Electra), C. v, d. Molen (Darwin), Jn. van den Berg (Meervogels) en Jb. Belleman (V.V. Bruinkool). Gemeentepersoneel: doel achter H. Riezebos en Jn. Blonk; midden D. v. d. Lans, J. van Don en G, Rem; voor D. Portegies, P. Simons, M. Snoek. W. Dekker en Door omstandigheden zijn verschillende spelers te elfder ure uitgevallen. Hoe het zijn, ook het personeel komt volledig uit. Zondag a.s. „Heel den Hoef spor tief". Schaken. EGMOND AAN ZEE. De schaakvereniging De Egmonden speelde onlangs haar jaarlijkse vriendschappelijke wedstrijd tegen het sterke Oppositie uit Heiloo. Er werd aan twaalf borden gespeeld. Het was opvallend hoeveel sterker De Egmonden sinds vorig jaar nu speelden. Volhouden Egmondianen, jullie komen er. Het einde was 7'/i 4in het voordeel van Heiloo. De laatste partij werd bij arbitrage beslist. Heiloo speelde aan de on even borden met zwart. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot "Zondagavond. ENIGE REGEN Overwegend zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Matige, overdag nu en dan vrjj krachtige wind tussen Zuid en West. Dezelf de of Iets lagere temperatuur dan vandaag. BATAVIA. Onder zeer grotee belangstelling en met indrukwek kend militair eerbetoon is heden morgen op liet ereveld Menteng Pulo aan de rand van Batavia ge neraal S. II. Spoor ten grave ge dragen. Een weapon-carrier trok het af fuit waarop de kist stond, gedekt met de Nederlandse vlag waarop lagen een helm, de decoraties van de generaal en het bloemstuk van Mevr, Spoor, bestaande uit witte anjers en orchideen. Op het ere veld bevonden zich ongeveer 300 bloemstukken o.m. van H.M. de Koningin, dr. Beel en dr. van Mook. Het woord werd gevoerd door dr. Bepl, gen, majoor Buur man van Vreecje, vice-admjraal Pinke, dr, Hilman D.jajdiningrat en ds. F. M. Kooyman. H.M. de Koningin en Prins zonden tele grammen van rouwbeklag. Op een en ander komen wij in onze edi ties van Maandag terug, ZAANDAM. Twee arbeiders van de cacaofabriek „Het Zwarte schaap", de 39 j. J, Hooischuur en de 45 j. K. Jonker werden heden morgen ernstig gewond toen een vat benzine voor de menging vah cacaoschilvers in brand vloog en explodeei-de. H. die zich door het vuur de terugtocht zag afgesneden snrong van het 4 meter hoge dak. Beiden zijn in zorgwekkende toe stand naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. De fabrieksbrand- weer wist het vuur snel te be dwingen. K.F.C. KEURINGEN ALKMAAR: Harmonie. De beste jaren van ons leven, volwassenen; Victoria: Vier stappen in de wol ken, 18 jaar (C.l); Cinema: New Orleans, 14 j. (B.) A.B.T,; Niet Tevergeefs, volwassenen. HOORN: Victoria: Die Mörder sind unter Uns, 18 jaar (C.l), Winston: Circus sensaties, 1948, KFC onbe kend. LUTJEBROEK: City Bioscoop: De woeste hoogte, volwassenen. ENKHUIZEN: Munt-bioscoop: De man zonder geheugen, 18 jaar. SCHAGEN: Royal, Operette-liefde, 14 jaar (B.). MEDEMBLIK: Scala: De bandiet, 14 j. (B.). Lumières de Paris, 14. jaar (B.). ANDIJK: Café „De Krimper": O.L. Vrouw in de Sloppen.alle leeft. (A.). RONDE VAN LUXEMBURG In het algemeen klassement van de Ronde van Luxemburg bezet onze landgenoot Sefke Janssen de zesde plaats, Sijen staat Be, De Hoog 17de en Franken 22ste. De 3e étappe werd gewonnen door de Belg van Dormael. WERELDKAMPIOENSCHAP LIBRE In het tournooi om het wereld kampioenschap Libre te Madrid won van de Pol in 17 beurten van de Fransman Galmiehe. Wij brengen deze week een PRACHT van in MATCRcPE en VISTRA 3 METER BREED Ridderstraat 17 Alkmaar (Adv.) Vergadering „St. Deusdedit" SCHERMERHORN. Woensdag avond kwamen de leden van de landarbeidersbond „St. Deusdedit" in café Bontje bijeen om met het hoofdbestuurslid de heer Bosman de diverse problemen te bespreken, voornamelijk op het gebied van de loonpolitiek. De heer Bosman gaf een uitvoerig overzicht inzake het door de arbeidersbonden gevoerde beleid bij het onderhandelen over arbeidscontracten. Bij de rondvrag bleek een speciale belangstelling te bestaan voor de werkwijze van het onlangs in werking getreden pen sioenfonds voor de landbouw en de administratieve moeilijkheden, die zich daarbij kunnen voordoen. De zakelijke uiteenzettingen van- de hr. Bosman waren -wel in staat om in zicht te geven in het uitgebreide complex van loonbepalingen en so ciale voorzieningen, waarmede de landarbeider te maken heeft. De vergadering was goed bezocht. Schoolfeest-collecte BREEZAND. Na de „oudjes" de jeugd. De eerste zomerdag, 21 Juni, is vastgesteld als schoolfeest dag. Dit is dé dag voor de leer plichtige jeugd, waar een heel jaar op gevlast wordt. Zo'n dag kost véél! Daarom wordt er een lijst- collecte gehouden, huis aan huis in de komende week vóór Pinksteren. Het schoolfeestbestuur. verzoekt vriendelijk van te voren al het door U te geven bedrag klaar te leggen, opdat de collecte (19 lijsten huis aan huis) vlot kan verlopen. Bij Malang Madiun commun merken nieuw Java tam, Wc toestan< gemaak schoon van de lijk in werd, vrijwel lichte toewijd: ting va: de de Oost ondank Op vang komst gen, tieke ook leurste de mo te komi bestel Men de uit: niet doch gehou de int In he den- zich herstt kent derop ra in So taire is we: op In het enige jaagd van Keb van ben( Als in dit In (Oost activil bende gezet De gunst gebru te In ceerd van werkz king wegen men teits' bove Te

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2