Vruchtbare landouwen enkele jongelui I>ILCKMANN Pastoor Kloes 25 jaar priester Schoorl-Sport en Gouden Kruis r N DE DUIZENDEN Feest in de Schermer Pater Methodius Mulder gaat heen Op en om het Biesbos II tussen water, riet en griend H.H. Wijdingen Bisdom Haarlem BESCH. R.K. TWEEDE MEISJE SIMON DE WIT N.V. biedt aan (15-25 iaar) JONGEN gevraagd bij Blom's Kistenfabriek flink ruim en licht pakhuis Belangrijk bericht voor de land- en tuinbouw in de provincie Noordholland! Spuitinrichting HENK DE MÖNNINK Als dokter zegt JAN DE VRIES N.V. - ALKMAAR KOOIJ TAX Arnhem 2 dagen f 25 p. p. Valkenburg 3 dagen f 50 p. p. Gedeelde vreugd is dubbele vreugd gemoderniseerde winkel en kapsalon DAMESSALON RIETVELD J Waldorp Radio mooiste klank JAN GROOT DE ALKMAARSE WASSERIJ N.V. UITMUNTENDE WASBEHANDELING DE MAGNEET schoenreparaties L. DE WIT PERMANENT VAN GRANDJEAN Maison Grandjean - Alkmaar Zaterdag 11 juni 1949 Op Dinsdag 14 Juni zal de Zeer Eerw, Heer B. W. Kloee, pastoor van de parochie St. Michaël te Zuid-Schermer de dag herden ken, waarop hij 25 jaar geleden, de H. Priesterwijding ontving. Op Zondag 12 Juni zal dit zilveren priesterfeest op plechtige wijze worden gevierd. Pastor Kloes werd geboren in 1900 en priester gewijd in 1924. Hij was 3 maanden assistent in het R.K. Weeshuis te Rotterdam en daarna kapelaan, achtereenvolgens te Bovenkerk, Rotterdam (H, Nico laas)>. Delft (H. Sacrament), Pur merend, 's Gravenhage <H. Jozef) en Rotterdam (H. Fam.), waar hij ook aalmoezenier was van de straf' gevangenis. Op 16 Aug. 1946 kwam hij als pastoor naar Zuid-Schermer. Zaterdag 11 Juni, om 6.45 uur zal de jubilaris bij de Laanbrug worden afgehaald. Om 7 uur wordt hij bij de kerk verwacht, waar hij een plechtig lof zal .celebreren. Zondag om 10 uur is de plechtige SPORTDAG K. B. LIMMEN Zondag 12 Juni a.s. zal de K.J.B. een grote sportdag organiseren op het terrein van R.K.V.V. Limmen aan de Hooge- weg. Het programma is samengesteld in de vorm van wedstrijden tegen de K.J.B. van Heiloo en omvat een handbal- en een voetbalwedstrijd, 1000 Meter veldloop, 100 Meter sprint, en estafette. Het geheel wordt opgeluisterd met prima marsmuziek met versterker en om roeper. Aanvang 1 uur, HET GASTMAAL DER KINDEREN BURGERBRUG Een actieve dorpsgroep" heeft in studie ge nomen een mysteriespel van de bekende Franse schrijver Henri Gheon, n 1.: „Het Gastmaal der kinderen Mysterie diene men hier op te vatten als geloofs mysterie, geloofsgeheim. Het to- neelstuk omlijst n.l. op subliems wijze de H. Eucharistie. Het werk zal opgevoerd worden in het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van de eerste plechtige H. Mis van de eerste priesterzoon uit onze parochie de Weleerw. Pater Nonius Kra mer O.Carm. Er zullen drie op voeringen worden gegeven, name lijk twee voor volwassenen en een voor de jeugd. Alle parochia nen hebben als medefeestelingen gratis toegang. Hugo-Boys-programma HEERHUGOWAARD-NOORD - Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Hugo- Bovs 1— P.S.C.K. 1. 2.30 uur; Hu- pZ^oys 2 L.S.V.V. 2, 12.30 uur; L.S.V.V. 3Hugo-Boys 3, 1 uur; Grasshoppers jun. a—Hugo-Boys jun. a 1 uur. Voor het eerste is het Zondag een belangrijke wedstrijd, want willen zij in de Gouden Kruis- ronde blijven, dan is alleen een overwinning voldoende. Bij ge- lijkspel heeft de bezoeker ge- wonnen. Ook de supporters wil len wij aanmoedigen om deze be langrijke wedstrijd te komen zien. Het zal er spannen, want de Zaandammers zijn lang niet mis. Scheidsrechter S. Kalf. Het tweede heeft, evenals het derde, een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen L.S.V.V. De geleider van het derde is Th. Groen. De junioren gaan naar Hoog woud onder leiding van G. Tes- selaar. De adspiranten zijn vrij en mogen het spel van hun gro tere broers bekijken. Voor de op stellingen, zie het aanplakbord. Hoogmis en om 2 uur het plechtig Lof, waarna tot 4 uur receptie wordt gehouden in het café van de heer P. van Saase. Maandagavond om 8 uur is er 'n feestavond, aangeboden door de schooljeugd. Dinsdag 14 Juni. de eigenlijke feestdag is er om 8 uur een gezongen H. Mis en des avonds om 8 uur een feestavond, aange boden door de jongeren van do pa rochie, die toegankelijk is voor de gehuwden. Woensdag zal deze feestavond worden herhaald voor de jongeren en voor hen die Dins dag verhinderd zijn. De parochianen wordt verzocht Zaterdagmiddag. Zondag en Dins dag te vlaggen. NIEUWE NIEDORP Pater Me thodius is geen onbekende in deze streek. Integendeel, in heel de kop van Noord Holland is hij bekend door het jarenlange assisteren eh preken in deze plaatsen. Maar ook omgekeerd: zijn ijzersterk geheu gen stelt hem in staat de honder den kennissen te onthouden, die hij in al die jaren heeft ontmoet. Pa ter Methodius is gehecht aan Nieu we Niedorp, waar hij zoveel herin neringen heeft en waar hij zoveel jaren heeft gewoond. Zijn oude dag sleet hij er dan ook in veel vreugde aan de herinneringen van zijn werk en aan de dingen die andere paters hem nu vertelden, van de plaatsen, waar hij al kwam, toen de tegen woordige assistenten nog niet gebo ren waren. Hij vertelt hoe het vroeger was en vraagt of die nog leeft en of ,,hij" daar nog woont. Hij kent de pas toors in de opvolgingen en de te genwoordige herders, die in „zijn" tijd jonge kapelaans waren. „Ze krijgen me hier niet meer vandaan!" dat was ook altijd zijn antwoord wanneer er nog eens op een verandering gezinspeeld werd. Maar, daar kunnen redenen zijn., en die zijn helaas gekomen.... Bijna twee maanden heeft pater Methodius in het ziekenhuis van Alkmaar doorgebrachten daar is hij heel wat opgeknapt en ziet er voor zijn 76 jaar nog kranig uit. Maar.... zo verklaarde de dokter, pater Methodius zal een goede en deskundige verpleging moeten heb ben en geen trappen moeten lopen. En ziedaar het vonnis: een deskun dige verpleging heeft Nieuwe Nie dorp niet.... en de trappen naar de cellen zijn hoog! En zodoende hoopt de Provinci aal hem nog een prettige oude dag te bezorgen in het klooster Alverna te Wijchen, waar hij eertijds kape laan was en waar op ziekeuverple- gingsterrein al het nodige aanwe zig is. Partir c'est mourir un peu: Dat gaat zeker voor pater Methodius op. want het valt hem héél erg hard van Nieuwe Niedorp te moe ten scheiden, al ziet hij dan ook in, dat het zo beter is. Begin volgende week zal hij per auto naar zijn nieuwe standplaats worden vervoerd. Zij, die hem hier V.V.V. EGMOND AAN ZEE VERGADERT Dit seizoen weer een groot vuurwerk EGMOND AAN ZEE Woens dagavond vergaderde de V.V.V. van Egmond aan Zee, onder voorzitter schap van Burgemeester Niele in Hotel Bellevue. Uit het Jaarverslag bleek, dat in het afgelopen jaar de maanden Juni, Juli en Augustus als volgt bezet waren: 60%, 75% en 100%. Aan de strandfeesten namen 400 kinderen deel. Bijzonder geslaagd was ook het vuurwerk waarvan de kosten in hoofdzaak bestreden waren uit vrijwillige bijdragen, zoals ook dit jaar weer het geval zal zijn. Op voorstel van het bestuur werd besloten een hulp voor de secreta ris te benoemen. De voorzitter deelde mede, dat de motorraces in de duinen, die het vorig jaar zo'n groot succes zijn geworden, dit jaar op 16 Juli wor den gehouden. Voorts zal Dr. Euwe gevraagd worden door de Schaakclub „De Egmonden", om in Egmond te ko men schaken. De heer Kockx vroeg de mening van de vergadering over het vtfor- stel van de federatie, om alle leden van de V.V.V.'s boven het IJ in Noordholland van een schildje te voorzien, dat Op of naast de deur bevestigd kan worden. De leden waren van oordeel, dat Egmond aan Zee hierin moest medewerken. Bij de rondvraag bracht de heer Wijn, als voorzitter van de Eg- mondse Middenstandsvereniging een verzoek ter tafel, om de V.V.V. er voor te spannen om te bereiken, dat de standplaatsen van de Naco- bussen blijven, waar zij nu zijn. De voorzitter merkte op, dat het op- bouwplan goedgekeurd is, en daar ligt het autobusstation zo dicht mo gelijk bij het strand. Dit onderwerp lokte nog een hevige discussie uit, de meeste leden steunden het voorstel van de heer Wijn, anderen daarentegen waren van mening, dat de bestaan de toestand van voor de oorlog moest terugkeren. Op voorstel van de heer Jonker zal aan de provincie worden ge vraagd om de prijs van de dag kaarten te verlagen. De heer Jonker noemde een voorbeeld, dat een fa milie, bestaande uit 6 personen, thans f 1.20 moet betalen om enige uurtjes in de duinen te mogen ver toeven. Te ongeveer 11 uur sloot dé voor zitter onder dankzegging de verga dering. niet meer vaarwel kunnen zeggen, zullen hem zekér per post aan bo venvermeld adres een goeien dag willen wensen. Wij onderstrepen gaarne de wens -an heel veel vrienden, paier Me thodius nog heel veel jaren m die gezonde Gelderse streek, vlak bij Derde Orde herstellingsoord Sportberichten van Z.A.P. en Vfiegenvlug BREEZAND ZAP heeft haar laatste kleine kans gegrepen door DES-Sijbekarspel in eigen huid met 31 te kloppen. Dat was weer goed werk jongens! En nu maar geduldig afwachten, hoe de situatie zich verder zal ontwikkelen. Verder kunnen we melding ma ken van een belangrijk bestuurs besluit. In het komende speelsei zoen, aanvangende 1 Sept. 1949, be hoeven de donateurs niet meer via de, loketten de terreinen te betre den, doch slechs op vertoon van hun donateurskaart. ..Vliegens Vlug" vraagt ook even onze aandacht, nü reeds, opdat al len die avond vrij kunnen houden of maken: 14 Juni a.s. om 7 Uur des avonds bestuursvergadering en om 8 uur daarna vergadering voor alle Junioren en Senioren in café Mere- boer een en ander in verband met de volgende competitie. Men gelieve zijn indentiteitskaart mede te brengen. Zegt het voort, vlie gensvlug! Wedvluchten van P.V. „Altijd Verder" BREEZAND. Altijd Verder's voorlaatste wedvlucht ging over 'n afstand van 423 km. vanaf Pont St. Maxence. Om 6.30 uur werd gelost, de eerste duif kwam om 13.35.58 uur aan. met een gemiddelde snel heid dus van 1170 m. per minuut. Als tijd voor de laatste prijswin nende duif werd genoteerd 17.29.23 uur. Prijzen en punten werden als volgt verdiend: W. Blaauwboer 1 2 11 en 15 met 376 pt., K. Koster 3 4 6 en 7 met 344 pt.. gebr. Jansen 5 en 12 met 264 pt., A. Liefhebber 8 en 16 met 208 pt.. A. v. d. Zee 9 met 128 pt., A. W. de Koelt 10 met 120 pt.. J. Flipse 14 met 88 pt., A. S. Brommer 17 met 64 pt., S. Boer man 18 met 56 pt. De vlucht van jl. Zondag werd gehouden over een afstand van 503 km. met als startplaats Corbeil. Om half zeven werden de vogels vrijgelaten. Met een gem, snelheid van 1303 meter per minuut werd AFDELING NOORDHOLLAND De laatste loodjes!! Zowel in de promotiecompetitie naar de vierde klas, als voor het Gouden Kruis. En ze wegen zwaar, want nu in de promotiecompetitie ZAP haar laat ste kans gegrepen heeft door haar zege op Sijbekarspel, nu wordt de ontmoeting tussen Schoorl en Spor ters van urgent belang. Er zijn drie oplossingen, maar van die drie heeft Sporters er twee in haar voordeel. Want een zege of zelfs maar een ge lijk spel brengt de Hoornse club in veiligheid. Schoorl is echter toch favoriet en de normale uitslag zal dan ook een overwinning voor de Duinkanters worden, waardoor dan Sporters en ZAP gelijk zouden staan en Schoorl aan een gelijk spel in haar achterstallige wedstrijd tegen LSVV genoeg heeft. ZAP kan slechts in één geval vrijwel uitge schakeld raken, nl. als dê wedstrijd' in gelijk spel eindigt, want dan moet Schoorl weliswaar van LSW win nen om zich te handhaven, maar deze opgave is niet zo erg lastig. Met spanning zien dus Schoorl. Hoorn en Anna Paulowna uit naar de uitslag. En ook wij zijn zeer be nieuwdü Het Gouden Kruis Zondag dan de achtste finales. Al leen Hugoboys en PSCK moeten nog uitmaken, wie van de twee Vi tesse 3 Woensdagavond mag bestrij- den. Interessant is voorts KGB 1HRC 4. Een krachtproef voor de Hélder- sen, want het zal niét meevallen daar in Bovenkarspel. Blokkers zal het in Petten zwaar te verantwoorden krijgen. Een aar dige wedstrijd wordt het zeker daar aan de Hondsboosse Zeewering. St. Bavo ontvangt Purmersteijn 2 en heeft een kansje om in de kwartfi nale door te dringen, evenals trou wens Westfrisia 4, dat op eigen ter rein van Geelzwart 2 gaat winnen. het met heel veel mooie dagen en ge- of hebben de Zantemers boze plan zeliige urenK-> nen? Wie mocht menen, dat het Bies bos alleen bestaat uit water, riet, griend en moerassige eilandjes, vergist zich deerlijk. De meeste eilandjes zijn nl. met behulp van een ringdijk ingepolderd, en hun gezamelijke oppervlakte beslaat ruim 6500 H.A. Deze bodem be staat grotendeels uit bijzonder vruchtbare rivierklei, soms wel met 60 pCt. afslibbaar. Het is evenwel opmerkelijk dat deze poldertjes meestal in hun geheel toebehoren aan eigenaren die ook elders grote bedrijven hebben. Zo heeft de Dortsé Landbouwmaat- sehappü de Hofpolder, de Petrus plaat, Anna, Steen en Kooiwaard, tesamen groot 745 H.A. in eigen dom en exploitatie, naast de 180 H.A. bij Stryen-Sas op Oud- Beierland. Het behoeft geen betoog, dat deze monsterbedrijven bijna volledig zijn gemechaniseerd. Dit is voor het be werken van de eilanden van bijzon dere betekenis, omdat daar het ar- beidersprobleem moeilijker is dan waar dan ook in ons lieve landje. Bijna alle biesbospolders zijn im mers alleen maar over water te bereiken. Langs die weg moeten dus alle materialen, zaaizaden, machi nes, eventueel koeien en paarden, en ook arbeiders worden aange voerd, terwijl ook de afvoer van producten alleen te water kan ge schieden. Dit is des te meer kost baar en tijdrovend, omdat ook met het getij rekening moet worden ge houden. Eventuele bewoners moe ten op gelijke wijze in hun nood druft voorzien en het zijn dan ook maar enkelen die bereid zijn hier Het meest tijdrovende werk bij de druiventeelt is het krenten, of uitdunnen van de trossen. Dit is noodzakelijk om de kwaliteit van de druiven hoog te houden. Op het ogenblik wordt in het Westland met man en macht hieraan gewerkt. Een kijkje in een der kassen te Loosduinen. te gaan wonen, meestal alleen de zetbazen. Kinderen gaan meestal elders naar familie of kennissen, om aldaar op het vasteland de scho len te bezoeken. Bij hoge uitzonde ring gaan zij dagelijks met het boot je op en neer, gelijk b.v. de drie dochters van bedrijfsleider Groen veld van Petrusplaat. Dat deze meisjes voor geen geruchtje ver vaard zijn, moge blijken uit het feit, dat de ene het diploma mode vakschool. de tweede het diploma van de 5-jarige industrieschool en de derde het Mulo-diploma be haalde. Men bedenke eens: dagelijks bij storm, regen, nevel en vorst over het ijzige Biesbos, dikwijls bo vendien nog in het donker,, een urenlange tocht heen en terug. Het is om al die redeneri, dat de arbeiders een woonstee aan de vaste wal verre prefereren. Maandags morgens vroeg gaan zij dan met de bedrijfsboot' naar het eiland, om Vrijdagsavonds laat op gelijke wijze terug te keren. In die tussentijd huizen zij in bouwvallige houten huisjes en koken hun eigen potje. Zij spreken, horen of zien niet an ders dan hun kameraden en soms de bedrijfsboer. Het aanwerven van ambachtslieden voor het herstellen -van de door oorlog en bezetting sterk gehavende en soms geheel vernielde bedrijven is al geen haar eenvoudiger. In dit verband willen we er nog even op wijzen, dat het onderhoud van de polderdijken ge heel ten laste van het betreffende bedrijf komen, zodat ook daarvoor op gelijke wijze arbeiders moeten worden aangetrokken. Wanneer men dus iets hoort verkondigen over de rijke oogsten van gemiddeld 40.000 K.G. bieten, 3000 K.G. tarwe, 400 H.L. aardappelen, 1600 K.G. kool zaad of 2400 K.G. erwten, bedenke men, dat minstens 1/3 van de bruto opbrengst wordt opgeslokt door noodzakelijk dijkonderhoud. En desondanks komt het vrij regelmatig voor dat de polders bij hoge storm vloeden onder water lopen, zoals laatst in 1948 toen ruim een vierde deel der ingepolderde oppervlakte blank kwam te staan. Een belangrijk personage. Dat is de post. Dat is een steeds gaarne geziene gast, zoals hij daar dagelijks in zijn eentje in het puf fende motorbootje over de biesbos wateren komt aanzetten. Zoo'n post is niet te vergelijken met een be steller ten onzet. Het is een huis vriend van iedereen, die groeten of boodschappen naar de buren, èen 20 K.M. verder, overbrengt, die het contact onderhoudt met de buiten wereld en het kleine vrachtvervoer van en naar de stad verzorgt. Van boerderij naar boerderij is een hele vaart. Stevast aanvaardt hij dan ook de vriendelijk aangeboden kof fie of thee als een ware tractatie. Electriciteit is zo goed als onbe kend, gelijk ook de radio, en wat de boeren directopvalt, de electr. weide-afrastering, ten onzent zo veelvuldig in gebruik. Slechts en kele bedrijven beschikken over een windgenerator en zijn mitsdien in staat accu, radio en dito afrastering (eenmaal zagen we droge batterijen) te onderhouden. Ongetwijfeld behoort de Hofpol der met de Petrusplaat tot de best onderhouden eilanden. De gewassen stonden er uitstekend, vooral het koolzaad en de granen. Op Petrus plaat is het echter niet meer moge lijk om suikerbieten, wegens de na bijheid van de suikerfabriek Din- teloord, bijzonder gevraagd, te ver bouwen tengevolge van een onge kend hevige aantasting door het bietenaaltje. Bijna 30 jaar achtereen zijn er jaar op jaar bieten ver bouwd en dit is nu het resultaat. Waar het wieden e.d. practisch al lemaal machinaal geschiedt, zag het bouwland er goed onderhouden uit, hetgeen echter in mindere mate het geval was met het grasland, waar brandnetel en stekel, bij ge brek aan voldoende handkracht, welig tieren. Op het hofbedrijf wa ren Belgen, kopers van de vlas oogst, bezig met het machinaal re pelen. Mede door het weinig zorg- zuldig oogsten van dit vlas, viel het resultaat van deze machine geducht tegen, omdat een bijzonder groot deel der zaadbollen bleef zitten. Het gewonnen zaad zowel als de vezel waren echter van behoorlijke kwa liteit. Op deze bedrijven worden juist ongeveer zoveel koeien aange houden als voor eigen consumptie vereist is. Elders zagen we echter aanzienlijke koppels runderen, voor al in die poldertjes, die minder voor bouwland geschikt zijn. Op de bedrijfssteiger zag men dan reien melkbussen staan, gereed om dooi de langskomende melksihuiten te worden afgehaald. Op de bedrijven werkt eenieder mee, de zoontjes van de boer zo wel als die van de vaste arbeider. Zo zagen we een knaap van nau welijks dertien lente's met de traitor manoeuvreren als menige trekkerchauffeur van beroep hem zou benijden. Andere knapen laad den de vlaswagens en koppelden deze aan de af en aanrijdende tractoren, terwijl weer anderen nuttig werk verrichtten aan de bindapparaten achter de repelmachine. Uit dit alles blijkt wel, dat in het Biesbos meer tekoop is, dan al leen griend of biezen. Laten we in het volgende slotartikel daaraan nog even de aandacht wijden. Uit Indonesië terug WAARLAND Donderdag 9 Juni j.l. was Waarland in vlag- gentooi, overal wapperde de va derlandse driekleur, ten teken dat de gehele parochie verheugd was dat de eerste van de vele zonen uit onze plaats, die in In donesië hun dienstplicht moeten vervullen, was thuis gekomen. Met de Johan van Oldenbarne- veld was Piet Bruin Jnz. des morgens in Amsterdam gearri veerd en des middags kwam hij bij het ouderlijk huis in Waar land, waar een versierde erepoort was opgesteld, behouden aan..Des avonds bracht het R.K. Fanfare corps „St. Gregorius" een sere nade, waarbij veel belangstelling was. Door de voorzitter van het plaatselijk comité van Katholiek Thuisfront werd Piet hartelijk toegesproken. Vervolgens richtte de ZeerEerw. Heer Pastoor A. Verhaar enige woorden tot hem en zijn gelukkige ouders en tot slot werd ook nog het woord ge voerd door de eerste wethouder van Harenkarspel, de heer Joh. Dekker. Piet, ook wij roepen je een har telijk welkom toe in ons dierbaar Waarland en wij hopen dat je ka meraden uit onze parochie, die nog ginds ver in de tropen zitten, je spoedig mogen volgen en be houden thuis keren. Aan de Weere zal DWB al haar best doen om de stérke eerste klas- ser VZV het leven zuur te maken, maar uiteindelijk zien we de Veldte- mers als overwinnaars het veld ver laten. Alk. Boys 3—Grootschermer 1 en QSC 3—Beemster 1 zijn de overige ontmoetingen, waarin de Kaasstede lingen en Beemster favoriet zijn. Al met al dus een klein, doch se lect programma, dat nog wel wat belangstelling zal trekken. om 12.56 de eerste prijswinnaar geklokt. A. v. d. Zee 1 én 2 met 389 pt., gebr. Jansen 3 met 178 pt.. S. Boer man 4 met 167 pt.. A. Liefhebber 5 en 11 met 246 pt., W. Blaauwboer 6 7 en 10 met 279 pt-, S. Brommer 8 en 9 met 235 pt.. K. Koog Jr. 12 met 79 pt., K. Koster 13 met 68 pt. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft heden in de Kathedrale Basiliek ,.St. Bavo" te Haarlem, de volgende H.H. Wijdingen toege diend. Het H. Priesterschap aan: P. A. M. Al, J. W. Bergen, J. Blom, W. Th. Friebel. A. H. Goeyenbier, M. A. Hekker. A. J Hubers, C. Chr. de Jong, G. P. Keukens, Th. P. G. Kloosterman, N. P. Landsman, P, C. M. Mussert, C. Nieuvenhuizen, A. G. W. Nijs, P. N, J. Obdam. P. H. van Roozendaal, C. A. M. Steins— Bisschop, W. H. Suyker. A. J. M. Wiemers, P.Wijte en M. J. van der Zwaan. Het H. Subdiaconaat aan: W. J. Appelman, A. M. Coebergh v. d. Braak, G. J. v. Dijk, H. A. J. Dürr, J, Th. van der Zalm en A. van Duin. J. van der Haak, H, van 't Hart, J. F. M, Herrewijn, P. A. M. Hoögen- bosch, F. J. de Jong, M. J. de Jong, W. de Klerk, P. A. M. Kolb, W. F. van der Kooij, J. S. van der Laan, R. A. Renckens, N, Reus, W. J. de Rijk. J. G. J. van Schie, C. J. Schut, J. G. van Veen. J. A. I. Wessêling en J. Th. van der Zalm. Allen Theologanten van het Groot Seminarie te Warmond. K.F.C. KEURING ALKMAAR: Harmonie: Johnny Be linda, 18 j, (C 1); Victoria: Sin gapore, 18 j. (C 1); A.B.T.: Ge spoorde duivels, 14 j. (B); Cine ma: De Prinses en de Piraat, 18 j. (C 1). HOORN: Winston: Titanenstrijd, 14 j. (B); Victoria: De wraak van een vrouw, volw. (C 2). SCHAGEN: Royal: Drie onderne mende meisjes, alle leeft. <A). ENKHUIZEN: Munt: Dwaalwegen, 18 j. (C), De stad des doods, 14 j. (B), De rode hengst, alle leeft. LUTJEBROEK: City: San Antonio, 18 j. (C 1). WIEKINGEN: Cinema de Haan: Het recht op geluk, K.F.C. keuring onbekend. Het complot der 39 stappen, 14 j. (B). TEXEL: Cinema: leeft. (A). Go West, alle ARTSENDIENST Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts, zijn vanaf Zaterdag 11 Juni 1949 te 14 uur. tot Maandag 13 Juni te 8 uur, alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: Veenis, Be ker, Nauta, Hoogkamer. Verheul, van Wieringen, Koning, Schreuder en Bouwman. DIERENARTSENDIENST Hollands Noorderkwartier Zondag 12 Juni hebben dienst de dierenartsen: N. D. M. Dekker tel. 312 te 't Zand en P. van der Kolk tel. 232 te Nieuwe Niedorp. gevraagd, netjes kunn. werken en tafeldienen, voor zien van prima referenties, in R.K. gezin te Amster- dam-Zd. Goed loon en prettige werkkring. Br. met opgave van leeftijd en ref. onder no. 627 Adv. Bur. v. d. Biggelaar, Kalverstr. 35. Amsterdam. de gelegenheid in haar bedrijf te worden opgenomen d O Zij ontvangen een prima opleiding in het kruideniersvak. d d Goede promotiekansen. d d Alle le verkopers, filiaalchefs en hogere functies worden uitsluitend uit eigen medewerkers gekozen. d 0 Goede salarisregeling. Voorwaarden zijn o.a. goede gezondheid, net gedrag en flinke werklust. Schrifte. lijke soil, te richten aan Simon de Wit N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. Handelskade 27, Nrd. Scharwoude Te huur of tè koop gevraagd: waar tevens gelegenheid is voor een klein kantoor. Brieven no. 13709, bur. v. d. blad Wij kunnen thans weer uit voorraad leveren: Ford Dearborn tractoren. Rotary Hoe messenfrees- maehines. Planet Jr. tuin tractoren, Colwood éénwieltuintractoren. Ransomes tuinrupstractoren, motor 8 P.K. Aardappelmotorsproeier Stationaire benzinemotoren van 1.5 tot 8 P.K. B. D. aard appelsorteermachines. B. D, hooitransPorteurs, het ideaal voor de boerderij. Onze voorr. hooibouwwerktnigen v. d. Fahrfabrieken is geheel uitverkocht, dit geld ook voor de graan- bouwwerktuigen. Aanbevelend. N.V. voorheen BI,OM DEKKER. SCHOORLDAM Tel. K 2209 277 en 214 Automobilisten met een oude wagen behoeven toch heus niet langer te klagen. Rijdt uw wagen bij ons de werkplaats tn. De Mönnink maakt het ieder naar de zin. Werkplaats: Leliestraat 5, telefoon 4852 Privé-adres: Munnickenveld 27, Hoorn dat U een bril moet dragen, kom dan met zijn recept bij ons, dan krijgt U DE bril die precies goed is. BETER KAN NIET SPECIAALZAAK IN OPTIEK LLTTTIK OUDORP 58 TELEF. 2875 ESB U RIJDT VEILIG,VOORDELIG,VLUG met NIEUWLANDERSINGEl 69 ALKMAAR RIJDT TWEEMAAL PER WEEK NAAR In deze prijzen is begrepen rondtoeren in de mooiste omstreken, logies enz. Prima verzorging De magazijnmeester van de SINT VINCENTIUS- VERENIGING haalt gaarne af hetgeen U missen kunt. Mans- en vrouwenkleding, onder- en bovengoed, kin derkleding, idem schoenen, gebruikte meubelen. God zal 't U lonen! Tel. 3490 - H. P. WENNIPS - Dijk C 16 - ALKMAAR HEDENMIDDAG OPENING Sluisdijksraat 141 Tel. 2337 Den Helder V. De toestellen met de Uit voorraad leverbaar Laan 203 - Schagen PHILIPS - ERRES RADIO-REPARATIE WESTERWEG h/k v. d. WOUDESTRAAT ALKMAAR Tel. 2670—K 2200 In Den Helder elke Vrfldag; in Schagen Woensdag ophalen en bezorgen van wassen met eigen wagens AGENTSCHAP IN DEN HELDER: A. STAM, Sluisdijkstraat 7, tel. 2918, alwaar U ook opdracht kunt geven Uw was af te halen VOOR HEEL REGEN DICHT Beleefd aanbevelend. Electr. Schoenmakerij Tel. 2624, Den Helder Zuidstraat 73-74 tegenover de Jachtclub. Uw beste adres voor alle voorkomende zoals naai- en lijmwerk Nette afwerking, mo dern bedrijf en vakkun dig personeel Wij halen en brengen door de gehele stad. Wie spreekt over permanent, spreekt over Prima werk en niet duur f 4 gQ Schermerweg 3 bij de Schermerpoort, tel. 5255 loopt het bedrag dat Hilckmann van zijn winst Iaat vallen om UW VOORDEEL te dienen. Onze „koopjes van de week" tonen U dit glashelder! VANAF ZATERDAG: Nieuwste geruite en effen wollen rokken, waarde 27.50 nu 19.75 Prima wollen rokken waarde 16.35 nu 12.90 Keurige mantels waarde 59.75 nu 36.75 Moderne mantelpakjes waarde 44.25 nu 29.90 Pracht pullovers waarde 24.50 nu 17.90 steeds reeds 13.90 Damesjaponnen, iets, aparts, nu voor Wollen japonnen, waar vindt U die 19.90 Pracht vingertips, waarde 42.50 nu 32.50 Schattige kinderjur ken 11.60 8.90 5.78 dames- 6.65 Prima witte sportblouses Pracht linkse kousen 2.80 Schaarse artikelen Extra grote z(1den camisoles van 2.75 voor 1.98 Zwarte zijden kinder- direetoirs, alle maten waarde 1.58 en 1,35 nu 78 Fant. interlock dames- directoirs 1.40 Id. camisoles 1.85 Kinder skisokjes. reeds vanaf 47 Damessokjes 77 Interlock jongens- onderbroekjes 1.25 Hcrenmaten 1.05 Heren zwembroek 2-10 K. badpakjes wol 5.25 Kampeerbroeken. grote maten, waarde 5.40 voor 3.98 Witte heren-tennis- sokken l,3o Nieuwste handweefstof onverkleurbaar, waarde 5.85 voor 4.35 zolang de voorraad strekt! „Billijk man" Langcstraat 27 Sinds 1887

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5