Korenbeurswedstrijden RAAD VAN HARENKARSPEL VOLLE NEEF HOUDT HET OP EEN ELFTAL r PAGINA 2 Maandag 20 Juni 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN van de Turnkring Alkmaar en Omstreken I Bij ECHTE OUDERWETSE 1.39 93 79 97 29 20 Subsidie aan Gezinszorg Oude Niedorp r Concourssuccessen van „Apollo" Marktberichten Dc Korenbeurs-wedstrijden, ge organiseerd door de Turnkring Alkmaar en Omstreken, werden dit jaar niet in het Veilingsge bouw gehouden, maar in de Mu- ziektuin. De wedstrijden, welke reeds Zaterdagavond begonnen, werden Zondag voortgezet en ze mogen uitstekend geslaagd ge noemd worden. In de keurkiasse dames was het weer mevr. WeimarMadderom van „Turnlust", die de eerste prijs behaalde, vóór mej. Post van „De Halter", Bij de heren ging het tus sen de Halter-leden K. Boot en M. Volkers, waarbij Boot zich de sterkste toonde. Opmerkelijk was het succes, dat „Olympia" uit Schoorl in deze wed strijden wist te boeken. Hieronder volgen de volledige uitslagen: Verenigingsprijs dames: De Hal ter, Alkmaar, 16 pt„ le prijs; Olym pia, Schoorl, 14.9 pt„ 2e prijs; Turn lust. Alkmaar, 14.5 pt„ 2e prijs; Olympia, Schoorl, 14 pt„ 3e prijs; De Halter, Alkmaar, 13 pt., 3e prijs. Verenigingswedstrijd Vrije oefe ningen: Meisjes. Olympia. Schoorl, 16 pt., le pr.; Turnlust, Alkmaar, 14.5 pt., 2e prijs; De Halter, Alkmaar, 14.5 pt„ 2e pr.; S.S.S., St. Pancras, 14,5 pt.. 2e prijs. Jongens: Olympia, Schoorl, 13 pt. 3e prijs. De individuele prestaties van de turnsters en turners waren. Dames: Keurkiasse: 1. Mw. N. Wcimar-Madderom, Turnlust, 102.42 2. Mej. K. Post, De Halter. 94,72; 3. Mej N. van der Wardt, Turnlust, 92.19. le graad: 1. Mej. J. van Dijk, Olympia. Schoorl 47,10; 2. Mej. A. van der Oord, Olympia, Schoorl, 46,4; 3. Mej. T. v. Heugten, Turn lust. 45,7. 2e graad: 1. Mej. Fr. Groot, Turn lust, 46.2; 2. Mej. R. Kramer, Turn lust 45.5; 3. Mw. P. DelverVeuger, Olympia, Schoorl 45,2. 3e graad: 1, Mej. R. de Haan, De Halter, 45.5: 2. Mej, Gr. de Wit, NIEUW LEVEN IN DE HERTENKAMP Er is jong leven in de Alkmaarse hertenkamp. Er zijn drie jonge hertjes geboren. In hun park in de Alkmaarder Hout lig gen zij pril op het gras of zij scharrelen er rond als speelgoeddieren op hun hoge onhandige benen. Het water van de fontein waait, diamant in hun domein en de kinderen wijzen elkaar op 't nieu we leven. Drie jonge hertjes in de hertenkamp; drie paar fluwelen ogen, nieuw leveneen klein wonder ST. ANTON I US VAN PADUA Afdeling Alkmaar ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Dinsdag 21 Juni a.s. wordt er een ledenvergadering gehouden van de afdeling, om 8 uur, Oude- gracht 130. De spreker van deze avond is de hoofdbestuurder J. de Groot. Om kennis te maken met deze nog jonge hoofdbestuurder, bevelen wij aan om deze vergade ring in zo groot mogelijke getale bij te wonen Laten wij tonen, dat wij bereid zijn om met hen mede te werken aan de grote problemen van deze tijd. En nu de kringvergadering op Zaterdag a.s. in Amsterdam. Deze vergadering begint om 8 uur. Bij genoeg deelname gaan wij per bus. Zo er niet genoeg zijn, per spoor. Op de ledenvergadering van morgen kunt u zich opgeven bij het bestuur. Zo u deze avond niet kunt komen, dan kunt u zich opgeven bij de secretaris, C. Ad miraal, Uitenbosstraat 31, maar vóór Donderdag. De reiskosten worden in Amsterdam vóór de vergadering door het hoofdbestuur terugbetaald. Vult de strook in, die onderaan het schrijven is ge plaatst. Dus tot Dinsdag op de leden vergadering op de eerste plaats en daarna tot Zaterdag naar Amster dam. Namens het hoofdbestuur, C. ADMIRAAL, secretaris. Zomerzegels ALKMAAR, Met de zomer ko men ook de zomerzegels in het land! Zomerzegels gebruikt iedereen, die begaan is met het lot van ande- ïcn, die in nood verkeren. Men frankeert er zijn brieven, briefkaarten en andere poststukken mee en draagt zo ongemerkt bij voor de schone doeleinden, die met de verkoop der zomerzegels worden beoogd. De helft van de opbrengst komt len goede aan culturele doeleinden, t.w. aan de noodlijdende kunste naars, de andere helft aan sociale doeleinden en wel: 30 pCt. voor tbc- bestrijding, 20 pCt. voor rheuma- tiekbestrijding, de overige 50 pCt. voor Arbeid voor Onvolwaardigen, kinderuitzending, Irenefonds enz. Wie zomerzegels en -kaarten koopt helpt een handje mee, om de vele noden, die zich vaak in stilte voot- doen, ook in stilte te lenigen. Een zomerzegel op uw brief brengt zon neschijn in hpis! Vooral uw buiten landse vrienden en relaties zullen dit op prijs stellen. Van 20 tot 25 Juni houdt het co mité zitting in het Postkantoor, van 9—12 uur en van 2—4 uur. Tevens wordt een groot aantal bestelkaar- ten verzonden, die straks door de dames van het comité worden terug gehaald. Zij, die nog geen kaart ontvingen, kunnen hun bestelling opgeven bij de Sociale Raad, Lan- gestraat 87, Turnlust, 44,4; 3. Mej. J. C. Leese- man. De Halter, 43,7. Heren: Keurkiasse: 1. K. Boot, De Halter, 110,57; 2, M. Volkers, De Halter, 102.35 3. J. Janneman, De Halter, 85.20; le graad: 1, C. Stenneberg, De Halter. 48.1; 2. A. Groot, Olympia, Schoorl 47; 3. A. Leeuwenkamp, Olympia, Schoorl 46,5. 2e graad: 1. J. C. van Wonderen, Olympia, Schoorl 48.2; 2. W. Narold, Turnlust 45.8; 3. H. Licher, De Hal ter 44,9. 3e graad:'1. B. Heiman, De Halter 45.1; 2. F. Elout, De Halter 44.2; 3. N. Blokker, Olympia, Sêhoorl, 42.5. Na afloop werden des avonds de prijzen door de voorzitter van de Turnkring, de heer H. J. Reurslag, uitgereikt. Afhalen nieuwe bonnen ALKMAAR. Van meerdere kanten werd ons gevraagd, of het afhalen van de nieuwe bonkaar ten alreeds aan de gang is. Na informatie tor bevoegder plaatse kunnen wij mededelen, dat de uit reiking van nieuwe bonkaarten voor Alkmaar van 4 tot en met 29 Juli zal plaats vinden. Wegens inkrimping van de personeelsfor matie moesten eerst de buiten gemeenten afgewerkt worden. T.z.t. zal de gewone bekendma king volgen. V.V.V.-nieuws ALKMAAR. Nu de winter competitie bijna ten einde is, kan met zekerheid vastgesteld worden wie de eerste plaatsen bezetten in de Hoofdgroep en welke spelers voor promotie in aanmerking zul len koemn. In de le klasse; P. Vreeken en P, Seewald of P. Hoekstra Sr, 2e klasse J. v. Tel, J. Vink of J. Horsman. 3e klasse F. Hol en J. F. v. Breuk, 4e klasse F. v. d. Vliet en P. Hoekstra Jr. Inmiddels zijn nu de zomerwed strijden om Zilveren Dame en To ren begonnen en daarna komen de wedstrijden om het kampioenschap van Alkmaar en Omstreken aan de beurt. Aan deze zomerwedstrijden kunnen ook nieuwe leden deelne- NIEUWS VAN OLYMPUS ALKMAAR. Op de te Heiloo gehouden juniorenwedstrijden wer den door de leden van Olympus de volgende resultaten bereikt: 1500 M.: J. v. d. Kamer, 4e prijs; 300 M.: J. de Winter, 3e prijs. Hoogspringen: J. Diemer, 2e prijs (met een sprong van 1:55 M„ voor waar een prachtprestatie, daar Jan voor de eerste maalt!) op wedstrij den uitkwam). 100 M.: J. Bijwaard, 3e prijs. 80 M.: Mej, A. Brammer, 5e prijs; mej. T. v. Etten, 6e prijs; mej. R. Groot, 7e prijs (in de finale). Deze wedstrijd wag de eerste van de drie, die door de K.N.A.U. voor junioren werd georganiseerd en waar naast een verenigingsprijs, ook individuele prijzen zijn verbonden. Als men in aanmerking neemt, dat sommige van deze deelnemers voor de eerste maal in officiële wedstrij den uitkomen, belooft dit heel wat voor de toekomst van Olympus, Hedenavond damestraining in het Sportpark om 7 uur. Allen aan wezig! Vrijdagavond 7 uur heren-trai ning. HERINNERT U ZICH NOC ALKMAAR. Geachte Alkmaar- ders, herinnert u zich nog de over val van 12 Mei 1944 op het distri butiekantoor te Heiloo? Acht KP-ers en één medewerkende ambtenaresge zorgden door die overval, dat de L.O. in het bezit gesteld kon wor den van plm. 17.000 bonkaarten en 47.000 rantsoenen levensmiddelen! Ongeveer 25.000 onderduikers wer den door die overval weer een maand dichter bij de bevrijding ge bracht. Misschien was het uw eigen zoon, man of vader wel, of wellicht uzelf,- die door die kraak weer een maand kon leven! Hebt u zich dan wel eens afgevraagd, wat er van die acht KP-ers is geworden? Hier is het antwoord: zes ervan verloren door de bezetter het leven! Zes van de acht overvallers betaalden met hun eigen dood het leven van hen, die zij hielpen! Zes van de acht lie ten vrouw en kinderen en ouders achter onder de hoede van het ge hele Nederlandse volk, erop ver trouwend, dat dit volk straks zijn plicht zou verstaan. En niet alleen deze zes, maar ook de vele anderen, die vielen, bijv. de gevallenen van de L-O. RVV, PBC enz. rekenden daarop. Als u kijkt naar uw zoon of man, die door hun hulp de bezetting doorkwam, bedenkt dan, dat zij le ven door hun dood. Bedenkt dan, dat voor hun vrijheid een andere familie een groot verlies leed. Deze familie mag door het leven van uw familielid geen gebrek lijden. In dien u de redding van uw familie lid waardeert, dan kunt u niet an ders. als contribuant worden van de Stichting 19401945. Gehoorzaamt aan uw plicht, vandaag nog! U kunt zich als contribuant opgeven bij de volgende adressen: J. F. H. Plas, Westerweg 151, J. M. P. de Bie, Julianastraat 15. R. Wildebóer, Boezemsingel 82, A, M. Greidqnus— Labberté, Julianastraat 15, G. Polak, Snaarmanslaan 121, J. Soutendijk, Macl. Pontstraat 36, F. Kaarsemaker, Stationsweg 33, J. van Dijk, Wes terweg 328, G. de Ruiter, Heul la. De begrafenis van soldaat Pannekeet ALKMAAR. In ons nummer van Zaterdag konden wij nog en kele bijzonderheden mededelen over de begrafenis met militaire eer van het stoffelijk overschot van de in Amersfoort overleden soldaat P. Pannekeet. Op de be graafplaats St. Barbara werd ech ter niet, zoalg aan ons was mede gedeeld, de ahsoute verricht door kapelaan Voets, doch naar ons bleek door de Zeereerw. pater Silvius van Harteveld O.F.M. Bij de geopende groeve gaf, naast de autoriteiten die reeds in de kerk aanwezig waren, de burgemees ter van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wijtema, blijk van zijn mede leven. ONZE AGENDA GULDEN VLIES: 8 uur K.V.P.-vergadering. BIOSCOPEN: Harmonie: Johnny Belinda, 18 jaar. Victoria: De dokter kiest een vrouw, 18 jaar. Americain: Het drei gende water, 18 jaar. A.B.T.: De vrouw die te rugkwam; Eiland der ver schrikkingen, 14 jaar. NACHTDIENST APOTHE KEN: mevr. de'wed. C. M. B Wanna, Mient 11. NACHTDIENST TAXI'S: Zaterdag: D. de Leeuw, Stuartstraat 90, tel. 2288; Zondag: J. Smit, Omval 60, tel. 3931. J HET LAATSTE APPÈL A.LKMAAR. Vanavond houdt de K.V.P. haar laatste appèl in de grote zaal van 't Gulden Vlies; vooraf gaan de deelnemers vanaf het Waagplein met muziek van St. Caecilia voorop langs een klein om weggetje naar de Choorstraat; de verenigde koorzangers (het St. Dominicuskoor uitgesloten, want dat is op potverteren) zullen de bijeenkomst opluisteren. Men ver zocht ons de leden van de ver schillende verenigingen op te wekken, zich achter St. Caecilia aan te sluiten, hetgeen wij dan bij deze doen. 1 K.M. ZWEMTOCHT TE ABCOUDE ALKMAAR. Zaterdag jl. werd te Abcoude een 3 km wed strijd en een 1 km prestatietocht gehouden. De vier deelnemende D.A.W.'ers, mej. H. Ouwehand en de heren H. Willemse, W. Bloot- hoof d en J. Janssen, wisten de prestatietocht, ondanks het zeer koude water, tot een goed resul taat te brengen. Th. van der Sluis overleden ALKMAAR. In de ouderdom van 55 jaar is na langdurige ziekte alhier overleden de heer Th. J. W van der Sluis, huidarts te Alk maar; de uitvaart heeft plaats te Wester^eld, Donderdag a.s. des middags na aankomst van trein 11.05 uit de richting Alkmaar. STEELKAMMEN DAMESKAMMEN ZAKKAMMEN STOFKAMMEN SCHEERKWASTEN HAARNETJES met elastiek ATHLETIEKWEDSTRIJDEN DER KATH. SCHOLEN ALKMAAR. Op de feestdag van St. Aloysius, dus morgen orga niseert de commissie voor school- wedstrrjden, athletiekwedstrijden op het Gemeentelijk Sportterrein. Evenals de voetbalwedstrijden staat dit sportgebeuren bij de school jeugd in het middenpunt der be langstelling en te meer daar nu ook de meisjes aan deze wedstrijden deelnemen. De nummers hardlopen, ver springen en balwerpen vormen de hoofdschotel en als toespijs de es tafettes, terwijl voor de hogere af deling nog hoogspringen op 't pro gramma staat en de 800 meter. De verschillende schoolteams zullen zich wel tot het uiterste geven om 't hoogste totale aantal punten te behalen, want deze prestatie wordt bekroond met een keurige wisselbe ker. De Estafetteprijs is een lau- wertakje, zodat één school twee prijzen voor haar medaillekast kan winnen. Jammer dat enige Alk maarse scholen met 'n verzwakte ploeg of in 't geheel niet deelnemen omdat 't schoolreisje der Ned. Spoorwegen ook op 21 Juni valt. Dat is nu echt pech hebben. Voor de buitenscholen deze keer 'n mee valler. Gingen het vorige jaar de prijzen niet naar de Alkmaarse scholen De wedstrijden beginnen des morgens om 10 uur voor de afd. A, B en C en des middags om 2 uur precies voor de lagere scholen. De juryleden worden om 1.30 ver wacht. De schoolploegen en gelei ders komen minstens een kwartier van te voren, daar vele athleetjes zich nog gaarne willen verkleden. Denk er om, fietsen in (je stalling. Een woord van dank alvast bij voorbaat aan al diegenen, die 't kopen van onze kostbare prijzen mogelijk maakten en aan de Eerw. Broeders en leerkrachten der Alk maarse Jongensscholen, die hun vrije Aloysiusdag zo spontaan op offeren om de jeugd 'n fijne sport dag te bezorgen. Sportvrienden in Alkmaar en daarbuiten, komt wan neer U zou kunnen ook even kij ken, maar blijft bij de fraaie span nende loopnummers op 't Paddock of in de tribune. De loopbaan is uitgezet voorlangs de tribune. Tot Dinsdag tijdens de pauze geeft mej. Tuin onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool van Heiloo met 'n gymnastiekklasje een reidansde monstratie. Wij zijn dan ook erg benieuwd naar de meisjes van Hei loo, die in 'n uniform fleurig zo merjurkje 'n apart levendig tintje komen geven aan het groene gras tapijt. Wij wensen haar het meeste succes toe. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Theodo- rus G. M.. z.v, D. M. Riesmeyer en C. J. Apeldoorn; Johanna M„ d.v. J. Talens en M. Schouten; Maart] c M„ d.v. C. van Leeuwen en H.M. Schippers; Klazina J., d.v, C. Heinis en H. Hijman; Adriana C., d.v. W. Zwart en N. Stoker; Johannes H„ z.v. H. Zonneveld en M. de Boer; Arend G, J., z.v. G. Temming en W. Hoek. Overleden: Dirk Kansen, oud 83 jaar, wed. van T. Kokkes. H.S.V. HEILOO Zaterdagavond 19 u. zal H.S.V. 1 een wedstrijd spelen tegen V.I.O.S. X uit Warmenhuizen. Al speelt laatstgenemde club in de lste klas Noordhollandse Voetbal bond, toch is zij niet te onder schatten. Wij verwachten dan ook spannende wedstrijd. Vrijdagavond speelt H.S.V. 2 te gen Vitesse 2 (Castrieum). Ook de ze wedstrijd begint om 19 uur. Kaarten voor Olympische dag HEILOO A.s. Zondag vindt de Olympische Dag plaats in Amster dam. Er zijn 'n beperkt aantal kaar ten. Hier om zal ook door de dona teurs geloot worden. Zij die inte resse hebben voor een kaart, kun nen zich tot uiterlijk Donderdag a.s. opgeven bij de heer D. Pepping, Herenweg, Heiloo. HARENKARSPEL. De raad van Harenkarspel kwam onder voorzitterschap van Burgemees ter H. Nolet in vergadering bijeen Afwezig waren de heren P. Groot en J.' P. Molenaar. Medegedeeld werd dat door dg Gedeputeerde Staten verschillende besluiten zijn goedgekeurd o.a. van het raadsbesluit van 3 Mei om tot verbouwing over te gaan van de R.K. Lagere School te Kerkbuurt en de Openbare Lagere School te Dirkshorn. Op 24 Juni a.s. zal de aanbesteding plaats vinden. Op het ingekomen verzoek van de vereniging Proef school tuin West Friesland te Hoorn om subsidie, werd op voorstel van B. en W. af wijzend beschikt. Hierna werd be handeld het voorstel van B. en W. tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Gezinszorg Oude Nie dorp. De stichting beoogt het verlenen van tijdelijke hulp in gezinnen, wel ke deze om medische of sociale re denen behoeven in de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Heerhugowaard, Oudorp, Lange- dijk, Harenkarspel en Warmenhui zen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de gevraagde subsidie te verlenen, nl. een subsidie van 25 pet. in de salariskosten der gedi plomeerde gezinsverzorgsters en een subsidie van 40 pet. in de salariskosten der gezinshulpen, voor zover (leze kosten betrekking hebben op werkzaamheden ver richt in de gemeente Harenkarspel. Aan de afd. Dirkshorn van het Cen traal Genootschap van Kinderher stellingsoorden en Gezondheidsko lonies werd besloten een subsidie toe te kennen van f 0,50 per kind per verpleegdag. Ook aan de Stichting voor Gees telijke Volksgezondheid in Noord- Holland werd besloten een subsidie te verlenen nl. ad f 2000,ter dek king van de kosten voor voorberei ding van de aanleg van riolering in Waarland. In verband met de ruil verkaveling van de Waarlander en Slootgaardpolder zal het noodzake lijk zijn aldaar voor de afvoer van water' en drekstoffen een riolering te leggen. Voor de algemene voor bereidingen en het maken van een voorontwerp en begroting zal een crediet van f 2000,nodig zijn. Op voorstel van B. en W. werd door de raad voor hen dit eredtet verleent. Vastgesteld werden de 4e supple- toire begroting 1949 en de 8e sup- pletoire begroting dienstjaar 1948. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een voorschot in gevolge de „Regeling bouwcredieten '49" aan P. Dekker te Tuitjenhorn, die een verzoek voor de bouw van een woning ingevolge de Ftnanice- ringsregeling 1947 een voorschot onder verband le hypotheek te mo, gen ontvangen, had ingediend werd goedgevonden. Burgerlijke Stand EGMOND AAN ZEE Geborep: Eiberta J„ d.v. Petrus J. Dekker en Klazina Glas; Arie A., z.v. Wil lem Glas en Guurtje Wijker; Pauw, z.v. Gerrit Prins en Christina Pauw; Jacoba C., d.v.' Johan Hendriks en Margaretha C. Slikker. Ondertrouwd; Cornelis de Wit, wonende te St. Pancras en Wilhel- mina E. Dekker; Leendert Smit en Aagje Stam; Jan Visser en Frede- rika Zwart; Jan Staartjes, wonen de te Castrieum en Klazina Wijker; Afke Roodhart en Margaretha B. de Graaff. Getrouwd: Dirk van Oostende, wonende te Amsterdam en Hendri- ka J. J. Groen; Aris Krab en Guur tje Zwart; Klaas Dekker en Aafje E. Krab; Leendert Smit en Aagje Stam; Jan Visser en Frederika Zwart; Huibert Wijker en Kniertje Glas. Overleden: Aaltje Wijker, oud 74 jaar, echtgenote van Anthonius A. Niepwenhuyzen; Theodora de Goe de, oud 74 jaar; wed. van Cornelis Meijer, wonende te Alkmaar; En gel Groen, oud 67 jaar, wednr. van Elizabeth Visser overl. te Alkmaar Nou, volle neef, weet je al, op welke lijst je Woensdag stemmen mot? Wat zeg je, weet je dat nog niet; dan wordt 't hoog tijd, dat je het wél weet. Neem van mijn 'n gqeie raad an en stem nummer 1 van lijst 1. Wat dat voor 'n lijst is? Van de K.V-P- vanzelf; dat is toch onze eigen partij? Met je eigen candida- ten? Niks ejges van je bij, zeg je? Da's je eige schuld; dan had je maar lid motte worre; dan had je je eige candidaten kenne stelle. 't Bestuur zeg je? Het dat de candidate gesteld? Wat den nog; dat bestuur wordt toch zeker ook door de lede gekoze en iedereen zelfs niet-katholieken kenne lid worre van de K.V.P. As dus, zoas jij zegt, het bestuur hef niet goed gedaan het, dan ligt dat aan de leden, die dat bestuur hebbe geko- een. Wattehoef jij je dat dan niet an te trekke, omdat je geen lid bent; ik zou zo zegge, dat je het je daarom dubbel mot antrekke. Maar begrijp je niet, volle neef, dat je, nou je geen lid bent, je niet eense het recht heb, cretiek uit te oefene? De candidate, volle neef,je had wel es graag wat andere manne in de Raad willen zien? Hoe ken je dat nou zegge! Dan heb je zeker dat KVP-pamfletje niet geleze; daar staat op. dat we ervaren candidate motte hebbe; dat betekent zogezeid, dat we alleen candidate kenne ge- bruike, die al heel wat jaartjes heb be meegelope in de polletieke arena; begrijp je volle neef? Jongeren, zeg je nooit an bod ko- me? Ach man, laat naar je kijke. Die jongere motte eerst maar es 'n tijdje mt de propaganda meedoen; nee, volle neef, ik kan wel zien, dat je geen lid ben, anders zou je niet zulke domme opmerkingen maken. Maar, a propos, volle neef, voor de tweede maal, weet je nop al op wel ke lijst je Woensdag stemme mot? Nóg niet? volle neef, maar dan weet je toch zeker wél, op welke lijst je n i e t mot stemme? Zie je wel; nou op welke lijst dan niet? Most er nog bij komme, volle neef; dat spreekt toch wel van selderie; welke katholiek stemt er nou op de commenisten, die volle neefjes van die knalrode Szaar, Ome Josef; nee, volle neef, dat wist ik wel, dat je je kostelijke stem daar niet an ver- spille zou. De pertij van de Arbeid ook niet,? Dus je voel ook niks meer voor die doorbraakpartij l DE GEWONE MAN ZEGT ER HET ZIJNE VAN 1 Wat zeg je? —'inbraakpartij? Dat zeg je goed volle neef; maar ze breke d'r wel weer uit, die katholie ken en christelijke, die dachten zich daaf thuis te voele, volle neef; help es kijke. Maar wat denk je van lijst 4; de pertij van zogezeid, het denkend deel der nafie, met die meester-dokter als lijsttrekker? Ook niks voor je hè, volle neef! 't Zit em niet zozeer in het denken, maar in de daden; goed geschote. volle neef. Zoals je zegt, volle neef; éénmans- wagens; ja, die zijn uit 'de tijd; pres teren niks in de Raad en daarom zal je ook wel niks voele voor lijst 5 en 6, ook al eenmanswagens; niks voor zo'n vooruitstrevende kerel as jij, volle neef. Waarom zou je je ook interesse ren, volle neef, voor al die andere partijen, die zich toch ook niet voor ons interesseren. Herinner je je nog wel, volle neef, die geschiedenis toen met dat beeld? Dat Christus-Koning monument bedoel ik? 'n Paar vier kante meter gemeentegrond kon er niet op over schieten, toen wij de stad 'n monument wouê anbiede van de Koning van de Vrede. Dat ben je toch zeker niet vergete, volle neef? Nou dan, aan die manne kan Je toch ,ie kostelijke stem niet vertpille? O, zo, volle neef; ik wist 't wel, dat je 'n goeie kijk op de polletiek had; je stemt dus Wat zeg je, volle neef, blanco? Ben je niet goed bij je positieve? Weet je wel, wat dat betekent? Dat betekent, dat die stem, die je, door blanco te stemmen, aan lijst 1 wil onthouden, 'n andere lijst 'n winst zetel kan bezorgen! En dat wil je toch niet op je gewete hebbe, volle neef We kenne je stem gewoonweg niet missen, volle neef. En, late we eerlijk zijn, zou je niet mee-juichen, als we de 10de zetel haalden? Wat zeg je nae nou, volle neef, 'n elftal?, dat zou te mooi wezen, volle neef. 'n Elftal, stel je voor: met Van Slingerland in 't doel; enne Oort- meyer als stopperspil en De Zeeuw als midvoor Ja, natuurlijk. Vleugel op de vleu gel, de linkervleugel dan en Lees berg vanzelf op de rechtervleugel; rechtsbuiten natuurlijk. En Venne- ker en Woldendorp als ervaren backs, volle neef. Nou, ik geloof dat ik me over jap met bezorgd hoef te maken; tot van avond, volle neef, in 't Gulden Vlies. Of ik daar 'n borrel weggeef; zo ver is 't nog niet, volle neef, dat doen we, als Woensdag jouw .elftal uit de bus komt. Maar je karnt toch luisteren op 't laatste appèl; de wet. houwers en de fractievoorzitter spreken. Ervaren sprekers, volle neef. Ook al niet goed? Die heb je al 20 jaar lapg gehoord? Je wqu lie ver es 'n nieuw geluid horen; de candidaten 5, 8 en 10, volle neef? Hoe kom je erbij; dat zijn toch geen ervaren candidaten! Die zijn nog lang niet an de beurt. Maar wie weet, hebben ze nog 'n verras sing voor je: en dan, de verenigde koorzangers geven ook pog 'n num mertje weg; nou, tot vanavond dan; tabé, volle neef. Bij de raadvraag informeerde Je heer G. Lantman of er al een ant woord is ontvangen op het verzoek dat de raad destijds aan het Hoofd bestuur der PTT heeft gedaan om in Waarland een tweede postbe stelling te krijgen. Medegedeeld werd dat deze kwestie bij de PTT nog in onderzoek is. De heer Tie- bie vroeg naar de stand van zaken inzake de Vuilnisophaaldienst. Voorzitter antwoorde, dat deze aan gelegenheid de volle aandacht van B. en W. heeft. Bergplaats voor het vuil schijnt wel enige moeilijkheden op te leveren, maar verwacht mag worden dat dit spoedig tot een op lossing is gebracht. Vervolgens werd door de heer Tiebie de straat verlichting te Kalverdijk ter spra ke gebracht. De voorzitter gaf toe dat dit gedeelte der gemeente daar in stiefmoederlijk is bedeeld, en zegde toe zich met de P.E.N. in verbinding te stellen. De heer J. Paarlberg stelde de vraag over het verplicht spuiten ter bestrijding van de Coloradoke. ver. De voorzitter zal hierover in lichtingen inwinnen bij de Planten- ziektenkundige dienst. HEILOOËR XI— ALKM. VICTRIX (comb. I en 2) 1—2 HEILOO. Deze wedstrijd waar voor grote belangstelling be stond was het aankijken, dubbel waard. Alcmaria had 'n goed elf tal gezonden ondanks dat heeft het tot practisch tien minuten vóór het einde naar uitgezien dat de Heiloërs zouden gaan winnen. Bei de elftallen gaven 'n fris partijtje voetbal. Er werd met lange passes over de vleugels gespeeld, wat ver rassende aanvallen inhoudt. De aan vallen van Alcmaria waren dikwijls zeer gevaarlijk (getuige het aantal corners tegen de Heiloërs). Het Heiloër elftal had echter dikwijls pech hij het schieten. De achter hoeden en half linies van beide elf tallen waren uitstekend trapvast. We willen geen namen noemen maar voor keeper Apeldoorn een uitzondering. Deze heeft z'n doel op uitstekende wijze en stijlvol verde digd. De beide goals welke ge maakt werden waren dan ook ab soluut onhoudbaar. Over de wed strijd zijn we gauw uitgepraat. Voor de rust wogen beide elftallen tegen elkaar op. Vijf en twintig mi nuten in de tweede helft brak Ver beek door en scoorde 'n pracht doelpunt voor Heiloo, Alcmaria wilde met alle geweld gelijkmaken en verhoogde de druk op het H.- doel. Tien minuten voor het eind scoorde de Alcm. rechtsbinnen de gelijkmaker. 11. Een minuut voor het einde scoorde dezelfde speler voor het tweede doelpunt. Scheidsrechter Spaans leidde goed. Dit Heiloër elftal kan zeer sterk worden vooral als de heren aan elkaar gewend raken. Zeer binnenkort zal een wed strijd gespeeld worden tegen een militair elftal! AVOND-VIERDAAGSE HEILOO. Wij zijn in staat enige bijzonderheden over de Avond Vierdaagse te melden. Iedereen bo ven de 14 jaar kan aan deze avond vierdaagse meedoen. Er zijn contróleposten onderweg, waar de deelnemerskaarten afge stempeld moeten worden, terwijl in iedere route één geheime contróle- post is opgesteld. De start op de eerste 3 dagen (26, 28 en 29 Juli) heeft plaats tussen 18-30 en 19 uur. De laatste dag, dus Zaterdag 30 Juli, wordt een middag tooht gere den. Dan wordt gestart tussen 14,30 en 15 nur. De lengte van de eerste drie tochten is 25 km. De laatste tocht zal iets langer zijn Verder is gezorgd voor rjjwiel w'e- genwachts, die de tocht zullen mederijden om bij eventuele panne te helpen! Bij de inschrijving ontvangt men 'n programma, routekaarten en een fietswjmpel, Iedere deelnemer die de tocht volbrengt ontvangt een herinneringsspelje. De inschrijving kan geschieden bii de heer Avis, v. Doornstraat 13, Heilo of bij de VW in de plaats van inwoning. De inschrijving sluit Zaterdagmorgen 23 Juli 's mor gens 12 uur bij het secretariaat te Heiloo. Bij de plaatselijke WV's één dag eerder. „BERCENAREN, LET OP UW SAECK" BERGEN A.s. Woensdag zal hier de verkiezing plaats vinden van de leden voor de gemeente raad. Wat in dit blad alsook in andere bladen is geschreven over do noodzaak katholiek te stem men, geldt in het bijzonder ook voor ons dorp, waar, indien alle katholieken, zonder een enkele Uitzondering, hun stem op nr. 1 van lijst 1 uitbrengen, de K.V.P. niet met 5, zoals thans het geval is, doch met 6 zetels in de raad vertegenwoordigd zal kunnen zijn. Laat u niet misleiden door de propaganda van zekere partijen inzake de Indische kwestie, de vrede of hoge lonen, en lage prij- zen-politiek, want dit is een regè- ringsaangelegenheid en behoort dus niet tot de bevoegdheid van de raad. Stemt allen, ook gij die naar een andere gemeente zijt vertrok ken; stemt goed door alleen het eerste vakje op lijst 1 voor de naam C. W Ellis rood te maken. Gij bent dan verzekerd, dat zes candidaten van alle rang en stand uw belangen in de raad zullen voorstaan. Zij, die niet op eigen gelegen heid, wegens ziekte of anderszins, ter stembus kunnen gaan, kunnen zich vopr gratis vervoer opgeven bij H. Bosch, Prinsesselaan 30, tel. 2762 en J. Punt, Dorpsstraat 40. De C.P.N. verloor haar ssetel in Koedijk KOEDIJK In Koedijk werden bij de gemeenteraadsverkiezing 1115 geldige stemmen uitgebracht (1075). KVP 325 (307), 2 (2); PvdA 452 (379) 3 (3); Plaatselijk Belang 223 (180) 2 (2); CPN 115 (209). Gekozen: KVP: V. v. d. Oragt en F. Kunst; PvdA: F. Riekel, P. Hart en S. Vis ser; "PI. Belang: H. Lammerschaag en J. Glas. De tweede dag van het concours van de R.K. Bond van Harmonie- én Fanfarecorpsen in Noordholland, te Hoorn georganiseerd door de har monie „Apollo!', trof mooi weer, hetgeen de belangstelling zeer ten goede kwam. Er vielen deze Zondag 5 eerste prijzen. De volledige uitslagen zijn als volgt: Marswedstrijd: St. Cecilia, Lutje broek 90 pnt, 2e prijs; Harmonie Uitgeest, Uitgeest, 87 pnt, 2e prijs; Tavenu, Uithoorn, 92 pnt, 2e prijs; St. Aloysius. Castrieum, 105 pnt, le prijs; Accordando, Spierdijk, 96 pnt, le prijs; Dr. Nuyens, Westwoud, 90 pnt, 2e prijs; St. Cecilia. Amster dam, 107 pnt., le prijs; Crescendo, Bovenkarspel, 105 pnt, le prijs; St. Cecilia, Zwaag, 98 pnt, le prijs: Apollo, Hoorn, 114 pnt, le prijs met lof. Tamboers-wedstrijd: St. Cecilia, Lutjebroek, 99 pnt, le prijs; Dr. Nuyens, Westwoud, 89 pnt, 2e prijs; St. Cecilia, Amsterdam, 104 pnt, le prijs; Crescendo, Bovenkarspel, 97 pnt, le prijs; Apollo, Hoorn, 108 pnt, le prijs met lof en extra prijs. Tamboers Irene (vorige Zondag) extra prijs. Concert wedstrijd 4e afd. Fanfare: St. Martinus, Oude Niedorp 274 pnt, 3e prijs. 3e afd. Harmonie: St. Cecilia, Lutjebroek, 301 pnt, 2e prijs; Har monie Uitgeest, Uitgeest, 272 pnt, 3e prijs, 2e afd. Fanfare; Hou en Trouw, H.H, Waard. 333 pnt, 2e prijs; Tave nu, Uithoorn-de Kwakel, 340 pnt, le prijs; St. Aloysius, Castrieum, 379 pnt, le prijs met lof en extra prijs. le afd. Fanfare: Accordando, Spierdijk, 282 pnt, 3e prijs; St. Hil- degardus. Tuitjehorn, 310 pnt, 2e pr.; St. Cecilia, Heiloo 286 pnt, 3e prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Dr. Nuyens 309 pnt, 2e prijs; Apollo, Laneedijk 320 pnt, 2e prijs. Afd, Uitmuntendheid Harmonie: St. Cecilia, Amsterdam, 327 pnt, 2e prijs; Crescendo, Bovenkarspel 336 pnt, le prijs. Ere-afd, Fanfare: St. Cecilia, Zwaag, 340 pnt, le prijs. Super. afd. Harmonie: Apollo, Hoorn, 391 pnt, le prijs met lof. Hoogste aantal punten, extra prijs en Bisschopsbeker. Obdam hoogste prijs in Fanfare afdeling. Ere-wedstrijd Tavenu, Uithoorn-de Kwakel, 132 pnt, St. Aloysius 147 pnt, St. Ceci lia, Zwaag 126 pnt Apollo, Hoorn, 174 pnt. De Prins Bernhardmedaille kwam toe aan Apollo te Hoorn voor het hoogst aantal punten over het gehele concours, TOCH EEN R.K. KERK TE BAKKUM? CASTRICUM. - Zou de veel gekoesterde wens van de Bak- kummers, nl, een eigen parochie kerk, missqhien toch vervuld wor den? Door de bouw van de St, Cuneraschool is deze aangelegen heid meer op de voorgrond getre den. Het kerkbezoek van de schoolgaande jeugd te Bakkum, w.o. ook de schoolmis, is een be langrijke aangelegenheid nu de parochiekerk te ver verwijderd gelegen is. Onze Zeereerwaarde Pastoor zoekte terzake naar een goede oplossing, waarbij de moge lijkheid onder het oog wordt ge zien om nabij de St. Cuneraschool een noodkerk te doen bouwen als een zelfstandige parochiekerk te Bakkum. Door de bewoners van Bakkum zou de bouw van een nieuwe kerk aldaar met gejuich worden begroet. Laten we voor hen hopen, dat hun aller wens spoedig tot werkelijkheid wordt gebracht. Vitesse oogst lauweren te Krommenie CASTRICUM. De R.K. Ver. Vitesse afdeling gymnastiek be haalde in de gymnastiekwedstrij- den, welke Zondag 19 Juni te Krommenie werden gehouden, in. de afdeling Heren 3 eerste, 1 ere-, benevens de le prijs voor het hoogste aantal punten. In de af deling Dames werden 2e prijzen behaald. Voorwaar een prachtig resultaat, waarop de „Sportraad" trots kan zijn. St. Aloysius op concours CASTRICUM. Ons fanfare corps St. Aloysius, dat Zondag 19 Juni deel nam aan het concours te Hoorn, behaalde in de 2e afde ling een le prijs benevens een ereprijs voor het hoogste aantal punten: totaal 379. In de mars wedstrijd ook een le prijs met 105 punten. Het behaalde succesvolle resultaat van ons populaire fan farecorps en de successen welke Vitesse voorts te Krommenie be haalde, gaven Zondag een duide lijk beeld waartoe onze verenigin gen in staat zijn. Ouden van dagen ST. PANCRAS, Dezer dagen ver gaderde de commissie van ouden van dagen van de dorpen dorpen St, Pancras, Koedijk-Zuideinde en Oudorp (tot aan de Halvemaans- brug). De huis aan huis inzame ling is gehouden en over het resul taat mag men niet ontevreden zfln, maar het is nog niet voldoend om een behoorlijk tochtje te o'rganise- ren. Niettegenstaande dat, besloot men om op Woensdag 13 Jub 3-3, een uitstapje naar Rotterdam te organiseren. HQOGKARSPEL, 18 Juni - Aan voer 5000 kg kriel 5,50—6.70, 65.006 kg fijn 10.60—12.10, 13,000 kg klein 9.20—10,50. AVENHORN, 18 Juni Aanvoer 10.700 kg aardappelen: midd. 11.20 —12.40, drielingen 9,2010.70, kriel 5.907.10; 2700 kg 'rode schot 12.40 —12.90. GROOTEBROEK, 18 Juni Aan voer totaal 475.000 kg vroege aard appelen: groot 11.50—14,70, klein 10 —12.30. kriel 4.80—7.80. ZUJDERKOGGE, 18 Juni Vroe ge aardappelen 12.50—14.80, kleine 9.80—12.80, kriel 5,80—8.80, rode schot 13.30—13.80. Aanvoer 70.000 kg. BROEK OP LANGEDIJK. 121.000 kg aardappelen: Eerste lingen 11.00—13.90, Drielingen 10.00—12.80; Kriel 7.20—8.20; 560 hos peen 16.20; 115 kg tomaten: A 91, B 92, C 84; 330 bloemkool 24—26.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2