>ilckmank| HALVE PRIJZEN Internationale Poppententoon- stelling komt ook naar Alkmaar STOFFEN Wie wekelijks wanhoopt PAG. 2 ALKMAAR EN OMSTREKEN Drie en vijftig landen werkten mee Toonaangevend Fabr. JANSEN TILANUS v__ J St. Dominicustoren in de steigers weersverwachting Dansfestijn der Veritijnen FLINKE KRACHT ZELF SCHOENEN MAKEN? F A H N E R's LEDERHANDEL Huigbrouwerstraat 4 Alkmaar 'm Geeft, en U zal gegeven worden Zomerjaponnen, fijne wollen japon nen met korte of lange mouwen, rokken, pullovers, plastic regen mantels, fingertips, kinderjurken en fijn wollen babygoed sterk verlaagde prijzer, Eei ALKMAAR. Door de samenwerking van alle afdelingen van de Stichting 1940-1945 is het mogelijk gebleken een verzame ling kunstpoppen uit verschillende landen bijeen te brengen, die thans ten bate van de Stichting op verschillende plaatsen in ons land wordt tentoongesteld. De expositie is op een succesvolle wijze begonnen in Maastricht; thans zijn de poppen tentoon gesteld op Houtrust in Den Haag. Eind Augustus, begin Septem ber, zal de tentoonstelling ook Alkmaar bezoeken. Op de eerste étage van de zaak van de Fa. Spruyt, zullen de poppen gedurende een dag of tien te bezichtigen zijn. De firma Spruyt heeft voor het goede doel belangeloos haar medewerking toegezegd. met het verlenen van bijstand aan al degenen, die door deelname aan het binnenlandse verzet tegen de vijand, in morele of materiële moeilijkheden verkeren en met de hulpverlening aan de nagelaten betrekkingen van hen, die in het verzet gevallen zijn. Het is voor ons volk een ereplicht de Stich ting '40'45 te steunen. Opdat eenieder in de gelegen heid zal zijn de poppententoonstel- ling, die door de Stichting in Alk maar wordt georganiseerd, te be zichtigen, is de entreeprijs zo laag mogelijk gehouden. Volwassenen betalen f 0.50; kinderen een kwartje. Tijdens de tentoonstelling wordt in Alkmaar en omgeving huis aan huis een poppenkrant verspreid, die een uitstekende in leiding is op de expositie. Te zij ner tijd hoopt men deze poppen- tentoonstelling ook naar het bui tenland over te brengen. HET NIEUWE WEGDEK IN DE LANGESTRAAT ALKMAAR. Gistermorgen zijn de Wegenbouwers uit Utrecht begonnen met het aanbrengen van de aeklaag van het rijwegdek jn de Langestraat. Met auto's wordt het warme „binder"-asfalt uit Haarlem, waar het op het bedrijf van Gemeentewerken gemaakt wordt, aangevoerd en door een viertal wegwerkers over het be tonnen wegdekfundament uitge stort; met grote harken wordt door andere wegwerkers de hete, zwar te brei gelijk gestreken, waarna een tien-tons-wals erover heen gaat. om de specie tot een 4 cm- dikke laag in te walsen. Langs de trottoirs ligt een rij asfalttegels, welke als goot naar de rioolkolken dienst doen en die reeds vooraf in het vereiste profiel zijn gelegd. De 4 cm-dikke ,,binder"-laag, die eerst in zijn geheel wordt afge werkt, vergt een hoeveelheid van 200 ton asfalt-specie; de Lange straat heeft n.l. een oppervlakte van 2500 M2, terwijl elke vier kante meter 80 kilo specie vraagt. Over deze ,.binder"-laag komt dan nog een dunne laag „sheet", dat is vloeibare asfalt, welke gemaakt wordt uit de oude asfalttegels, welke voorheen in de Lanigestraat lagen en die nu nog aan weers kanten op de trottoirs te wachten liggen op de smeltketel. Ruim 23 jaar hebben deze asfalttegels dienst gedaan en na versmolten te zijn tot dunne specie, zullen zij over het grove asfalt worden uit gestreken, om nog eens ruim 20 jaar dienst te doen. Het zal, naar wij vernemen, wel eind volgende week worden, voor het werk in de Langestraat als beëindigd kan worden beschouwd. De Langestraatvereniging schijnt plannen te hebben, om aan de heropening van de Langestraat enig bijzonder cachet te .verlenen door het organiseren van de een of andere attractie. KRINGKAMPIOENSCHAPPEN ZWEMMEN ALKMAAR. Het Kringbe- stuur van de K.N.Z.B. heeft de organisatie van de Kringkam pioenschappen zwemmen dit jaar aan D.A.W. opgedragen. Dit be langrijke regionale zwemgebeu ren zal plaats vinden op Zaterdag avond 9 Juli a.s. te 7 uur in het Zomerbad aan de Sportparklaan. Dit bad is door zijn ruime outil lage uitermate geschikt, om deze wedstrijden, waarvoor telkenjare vele van de beste zwemmers en zwemsters inschrijven, te ontvan- gen. D.A.W. heeft, als gebruikelijk, alle zorg aan dit zwemfestijn be steed: behalve de attractieve baan- nummers zal de Alkm. Reddings brigade op de haar bekende wijze enkele komische pantomimes ver zorgen, Daarnaast zullen de D.A. W.-meisjes, waarschijnlijk onder schijnwerpersverlichting nieuwe nummers figuurzwemmen demon streren, andere DAW-leden geven een aantrekkelijke demonstratie schoonspringen. Tot slot wordt er een waterpolowedstrijd gespeeld. Na afloop bestaat er gelegenheid tot een gezellig zitje in het res taurant, waar de prijsuitreiking zal plaats vinden. Het belooft dus een interessan te avond te worden, waar men van goede wedstrijdsport zal kunnen genieten. Een woord van dank! ALKMAAR. Het comité „Autotocht voor Ouden van Da gen" te Alkmaar wenst langs deze weg zijn hartelijke dank uit te spreken voor de royale medewer king, ondervonden van de vele autobezitters, schenkers van gif ten en gaven „in natura" en van alle anderen, die het mogelijk hebben gemaakt, dat aan ruim 600 Ouden van Dagen onder begunsti ging van heerlijk zomerweer een 'onvergetelijke dag werd bezorgd. Eventuele vorderingen kunnen nog worden ingediend bij mevr. Kuilboer, Blockhovepark, post Alkmaar. DE JEUGD LEEFT MEE ALKMAAR. Vol trots kwa men een dezer dagen „de jongens van het Rode Dorp", zoals zij zich noemden, bij een dep bestuurs leden van de Alkmaarse Vereni ging tot Bestrijding der Tubercu lose, te Alkmaar, f 10.16 afdragen. Dit was het resultaat van een door hen georganiseerde „kermis". Bravo jongens! Goed gedaan! Wat de medewerking van de afd. Alkmaar van de Stichting '40'45 aan deze tentoonstelling betreft, is het interessant te ver melden dat een zuster van de Oudegracht heeft gezorgd voor de poppen en de costuums van de Alkmaarse kaasdragers, die ook op de expositie vertegenwoordigd zijji. De kaasberrie met kaas is ge maakt door een Alkmaarse poli tieman, die bij de afwerking er van geholpen is door iemand uit Oudorp. Evenals de afdelingen elders, heeft ook de Alkmaarse afdeling schriftelijk om medewer king van het buitenland verzocht, met o.a. als resultaat, dat op de tentoonstelling een goucho en een goucha uit Montevideo voorko men. Van de poppen die op de tentoonstelling te zien zullen zijn, zijn de costuums volkomen ver antwoord. Deze tentoonstelling moet men niet zien als een kijk spel voor kinderen, maar als een unieke gebeurtenis van culturele waarde. Er zijn alleraardigste pop pen uit ons eigen land; de kunst nijverheidsschool te Maastricht stond poppen af; H. M. de Konin gin, de Groothertogin van Luxem burg. grote Nederlandse maat schappijen en talrijke kunste naars stonden poppen af uit hun bezit. De baten dezer tentoonstelling komen ten goede aan de Stichting 19401945, waarvan het mooie werk in Nederland, naar wij ho pen, voldoende bekend is. En voor wie het doel van de stichting niet kent, vermelden wij gaarne, dat zij zich bezig houdt COLLECTE VOOR DRIE SANATORIA ALKMAAR. „Sonnevanck", „Zonnegloren" en „Zonnestraal" zullen Zaterdag 9 Juli a.s. ge meenschappelijk collecteren ten bate van hun sanatoriumwerk. Weliswaar is het t.b.c.-sterfte- cijfer, dat tijdens en in de eerste jaren na de oor' >g, in ons land tot zulk een ontsf ende hoogte was gestegen, tot j meden het niveau van 1939 gediald, doch het aantal lijders aan deze ziekte, dat, dank zij de geperfectionneèrde en aan zienlijk uitgebreide opsporings dienst, ontdekt wordt, stelt de t.b.c.-bestrijding en dus ook de sanatoria, voor een steeds zwaar dere taak. De sanatoria moeten uitbreiden om het groter aantal patiënten te kunnen opnemen. Zij behoeven daarvoor de geldelijke hulp van ons volk. Inplaats van drie aparte collec ten, zoals vroeger, is sedert 1947 gekomen één gecombineerde, ten einde het aantal collecten te hel pen verminderen. Helaas heeft deze ene collecte de vorige jaren aanzienlijk minder opgebracht dan de drie van voorheen, hetgeen het. ernstig streven der sanatoria, méér hulp te kunnen bieden, heeft geremd. Het plaatselijk Comité der 3 Sanatoria meent dan ook met grote klem bij de burgerij te mogen aandringen de inzameling extra mild te gedenken, opdat de sanatoria zich beter op hun in omvang zozeer toegenomen taak kunnen instellen. Er is nog veel toegewijde hulp nodig van collectrices en collec tanten. Wie zich opgewekt mocht voelen aan dit belangeloze werk deel te nemen, wordt vriendelijk verzocht zich ten spoedigste te willen aanmelden bij het secreta riaat van het Comité, dat geves tigd is bij mevrouw Schothorst, Nieuwlandersingel 48. in GEBLOEMD ZIJDEN LINNEN GEBL. LINGERIE LAV ABLE BEDRUKT ZOMERKATOEN Apart van dessins Prima weefsels Kreukherstellend envoordelig ZIE NIEUWE ETALAGE's STOFFENHUIS KOUSENBAR Langestraat 93, telef. 4326 ALKMAAR VJ Wij leveren V alles wat bij zo'n heerlijk verfrissend bad behoort. LANGESTRAAT 68 ALKMAAR ZELDZAAM JUBILEUM BIJ DE FA. SPRUYT Me}. Mijlhoff ontvangt zilveren medaille ALKMAAR. - Gelijk wij giste ren reeds konden melden, vierde mejuffrouw Geertje Mijlhoff haar veertigjarig jubileum in dienst van de Fa Spruyt alhier. Ter gele genheid van deze feestdag was de zaak in de Langestraat in de mor genuren gesloten en had het vol tallig personeel zich, op uitnodi ging van de directie, in het Victo ry-hotel verzameld, alwaar de ju bilaresse, in gezelschap van haar 84-jarige moeder en haar zuster, even voor negen uur per auto ar riveerde. In de van Teylingen- zaal werd mej. Mijlhoff allereerst toegesproken door de heer M. F. Spruyt, die er op wees, welk een uniek feest er gevierd werd, een feest, dat hij belangrijk genoeg achtte om de zaak enige uren te sluiten, teneinde het jubileum in eigen kring te kunnen herdenken. Sprekende over de veertigjarige dienstbetrekking van de jubila- resse, kon de heer Spruyt wijzen op een actief en werkzaam leven, dat als voorbeeld voor vele jon geren kan worden gesteld. Vooral de wijze waarop de dagelijkse ar beid door mej. Mijlhoff werd ver richt, verdiende aller bewonde ring. Met, recht kon spreker ver klaren, dat hier arbeid adelt. Na in herinnering te hebben gebracht, hoe de jubilaresse als 18-jarige in de oude zaak aan het Payglop kwam. schetste hij in korte trek ken de jaren, waarin zij in het steeds groeiende bedrijf een be langrijke plaats gjjig innemen. Ook als verkoopster en afdelings cheffin was zij steeds een gewaar deerde kracht. Als blijk van er kentelijkheid bood de heer Spruyt vervolgens namens de directie de jubilaresse een gouden horloge aan Een dochtertje van de heer en mevrouw Spruyt bracht ver volgens een bloemenhulde, waar na de heer J. Stubenitzki namens het personeel zijn gelukwensen aanbood. Deze wees op het feit, dat mej. Mijlhoff speciaal ook bij de cliëntèle van buiten een goede bekende was, hetgeen trouwens wel bewezen werd door de be langstelling, die ook van deze zij de betoond werd. Met de aanbie ding van een vloerkleed besloot deze spreker zijn toespraak. Hoe wel slechts een drietal jaren in het bedrijf werkzaam, kon de per soneelschef, de heer F. Gram, op een prettige samenwerking met de jubilaresse wijzen, die ook hij als een accuraat werkster had le ren kennen. Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak Ir. .T. F. Ie Blansch, de voorzitter van het departement Alkmaar, die met Mr. J. H. de Vos tot Nederveen Cappel op de bijeenkomst van zijn belangstelling blijk gaf, waarde rende woorden voor het werk, door de jubilaresse ook voor de gemeenschap verricht en bood haar vervolgens de zilveren me daille der Maatschappij voor veer tigjarige trouwe dienst aan. Nadat aan alle aanwezigen de gelegenheid was gegeven de jubi laresse geluk te wensen, werd de rest van de morgen in een gezel lig samenzijn doorgebracht. FIRMA GROOTHUIZEN IN NIEUWE OMGEVING ALKMAAR. Sedert enige we ken wordt er in het pand van de firma Groothuizen en Zonen aan het Vedronkenoord bij de Platte Ste- nenbrug een grondige verbouwing uitgevoerd. De oude, reeds 22 jaar bestaande winkel en de daarachter gelegen opslagruimte werden vrij wel geheel weggebroken om plaats te maken voor een modern inge richte en van velerlei gemakken voorziene verkoopruimte. Onder toezicht van architect W. Keesom werd door de aannemer J. Dinger- dis, Westerweg, de gebr. IJssels, meubelmakers, het electrotechn. Bureau Pedroli en de installateur Erkamp uit de oude zaak een prach tige nieuwe geschapen, die een ge zellige indruk maakt. Met recht kan gesproken worden van een geheel nieuwe omgeving en de koper kan er gemakkelijker zijn keus doen bij de grote tubenkasten, de ruime, verlichte toonbanken en de rekken met materialen. Vooral in verfwa ren voor schilders, tekenbehoeften en behangselpapier kan men hier uitstekend terecht. Vrijdagmiddag is de heropening van het winkel pand, dat door deze verbouwing aanmerkelijk is verbeterd. Spreekuur wethouder voor Volkshuisvesting ALKMAAR - Het eerstvolgend spreekuur van de wethouder voor Volkshuisvesting zal gehouden worden op Maandag 4 Juli a.s! van 2—3 uur ten stadhuize. fN ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: De Vrijgezel en het Bakvisje, alle leeftijden; Cinema Americain: Balalaika, 18 j.; Victoria: De Zwarte Pijl, 14 jaar; A.B.T.: De voort vluchtige Organist en Met revolvers en zweep, wegens de hoofdfilm voor volwas senen. NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek G. Kruisin- ga, Koorstraat 47. NACHTDIENST TAXI's: J. Smit, Omval 60, tel. 3931. BERGEN: Kunstzaal van de Rustende Jager: Tentoon stelling werken van leden van het K.C.B. De St. Dominicuskerk is met haar 63 meter het hoogste bouwwerk van onze stad en haar fiere achtkantige toren, die trots in de blauwe lucht priemt, beheerst dan ook het gehele stadsbeeld, 's Avonds is het 6.5 me ter hoge neon-verliehte kruis tot ver buiten de stad zichtbaar, als een waarschuwend teken aan de hemel, voor een hoe langer hoe meer mate- rialistisch-ingestelde wereld. Menigeen, die de laatste dagen zijn blikken naar boven heeft geslagen» zal zich hebben afgevraagd, waar het steigerwerk voor dienen moet, dat rond de toren wordt aange bracht. Om dat te onderzoeken, hebben wij de stoute schoenen aan getrokken en ons 139 treden naar boven gehesen tot aan de goot, die 33 meter van de begane grond af is. Het moeilijkste karwei van het aanbrengen van een steiger op zo'n hoogte, het plaatsen van de dwars balken was al achter de rug en we konden dan ook veilig en wel ge nieten van het schitterende pano rama, dat zich voor onze ogen ont rolde. Wij waren evenwel niet alleen naar boven geklommen, om van het vergezicht te genieten, maar om U in te lichten over de fe ver richten werkzaamheden. De heer Sanders en zijn metgezel waren zo vriendelijk hiervan het een en ander mede te delen. Na elke storm of flinke wind lieten gere geld leien los en moest de loodgie ter het dak op. om alles weer in orde te brengen, hetgeen een moeit lijke en kostbare geschiedenis is. Speciaal aan de zuid-west kant van de toren is dit het geval. Het hout werk is zeer slecht geworden en de pennen. waarmee de leien vastzit ten, laten dan ook vaak los. Ook zijn tussen de planken grote kieren ontstaan. De bedoeling is nu, dat, waar nodig, het hopt wordt ver nieuwd, opdat de leien stevig be vestigd kunnen worden. Waar schijnlijk zullen de reparatiewerk zaamheden geruime tijd in beslag nemen. -Nadat wij ons aldus van de stand van zaken op de hoogte had den gesteld, konden wij de verlei ding niet weerstaan, om nög hoger te gaan en nóg verder te zien. Het was een moeizame klimpartij langs de 99 treden van de smalle wentel trapjes. Gelukkig is de toren nu van binnen voorzien van electrisch licht, dat in 1937, gelijk met de neon-verlichting van het kruis werd aangelegd. Kerkuilen en vleermuizen, die eigenlijk bij de inventaris van een kerktoren be horen, zagen wij niet. Misschien zijn deze dieren nog steeds niet bij gekomen van de schrik, toen in October '34 de bliksem in sloeg en eeii gedeeltevan de toren ver brandde. Bovengekomen maakten wij een luik open en werd een ijzeren bor desje naar buiten gesehoven, waar op één persoon met moeite en ge hurkt plaats kan nemen. Vanaf dat punt is het nog maar 7 meter tot aan de voet van het kruis, dat al leen langs de buitenkant van het bovenste .stukje toren bereikbaar is. Tot dat waagstuk hebben wij ons maar niet laten Verleiden; wij had den alleen maar oog voor het prachtige vergezicht. Een koddig gezicht is het van deze hoogte op de stad neer te zien en de mensen als liliputters heen en weer te zien zwermen. Vér aan de einder zagen wij nog net de zilveren glans van het Alkmaardermeer. Nadat we -ons even flink hadden laten uitwaaien begon de afdaling, die heel wat ge makkelijker ging dan de bestijging De smalle goot langs en de lange ijzeren trap af tegen de buitenkant van de kerk was nog Wat griezelig, maar toen was ook het ergste ach ter de rug en even later stonden we weer veilig en wel beneden. Een goede buur. ALKMAAR. Bij de diefstal len cue wij dezer dagen meldden, behoorde tot de gedupeerden o.a. kaae, die juist wat geld had klaar de wed. Pietersma aan de Hoornse gelegd om huishuur en enkele andere postjes te betalen. Zij was wel zeer in moeilijkheden geko men omdat zij van gemeentewege wordt ondersteund en niet in staat was, het haar ontroofde bedrag spoedig weer bijeen te krijgen. De bewoners van haar buurt, omge ving Hoornse kade en Rekerstraat, vormden inderhaast een comité ter leniging van de nood. De da mes wisten in enkele dagen tijd een bedrag van f 75.— bij elkaar te krijgen, zodat de gedupeerde vrouw kon worden geholpen. Waar vrijvvel alle buurtbewoners hun steentje bijdroegen mag hier zelcer wel van goede burenhulp gesproken worden. Mevrouw Pie tersma laat dan ook langs deze weg allen, die meehielpen haar uit de nood te redden, hartelijk dank zeggen. Inderdaad, een goe de buur bleek ook hier weer beter dan een verre vriend. Burgerlijke Stand Geboren: Martha A. M., dochter van N. P. Peperkamp en C. M. Tromp. Adrianus J., zoon van W. Koopman en M. M. Bater, Rudolf G.. zoon van J. Bakker en E. Wag ner. Ondertrouwd: Johannes P. Kemp en Aaltje Blokker, Geert Hoekstra en Johanna M. Assee, Petrus de Zeeuw en Margaretha Vernée. Gehuwd: Adrianus J. Roobeek en Maria J. J. Coppens. TOELATINGSEXAMEN R. K. LYCEUM ALKMAAR. Voor het toela tingsexamen voor de eerste klas se van het R.K. Lyceum te Alk maar, slaagden de volgende jon gens: F. Arnold, F. Bak, P. Bak- kum, P. Botman, G. Bots, W. de Graaf, E. Hilckmann, J. Houben, H. Jacobse, B. Jaspers, J. Dijk man, R. Jungerhans, F. Kloeg, H. Mopy, A. Poelman, C. van Rijn, E. Rijs, J. Rupert, B. Tolud, L. de Vreede, R. van Well, allen uit Alkmaar; G. Borst, G. Franken- molen, A. Leyen en W. Wouda, uit Bergen; H. Festen, R. Groot - hedde, J. Kareis en IJ. Swart, uit Heiloo; J. Pijnappel en J. Rietveld uit Limmen; J. Louwe en D. Ho- berg uit Castricum; P. Peppelen bosch en J. Weel uit Heerhugo- waard; J. Apeldoorn, Egmond- Binnen; Th. Bosma, Oude Nie- dorp; G. Dagelet, Schermerhorn; P. Klaver, St. Maarten; J. Nolet, Walmenhuizen; A. Twisk, Uit geest en F. Ruigewaard, Egmond aan Zee. De meisjes, die slaagden, zijn. Lore Franken, Melanie Mais- san, Leontientje Otten, Maria van Riel, Henriëtte Sluymer, Maria Vredenburg, allen uit Alkmaar; Josina Ostheimer uit Castricum .en Johanna Raas uit 't Veld Oude Niedorp. Feestmiddag voor patiënten ligbaden ALKMAAR. Woensdag gaven het personeft van het „Gulden Vlies", leden' van het plaatselijk accordeonorkest „Vita Nova" en de heer G. Tol, met poppenkast, een ontspanningsmiddag voor de patiënten in de lighallen. Deze middag was een ware. verrassing voor de verpleegden. Bovenge noemde personen mogen wij dan ook wel ten zeerste dankzeggen voor hun prestatie en medeleven in deze. In de pauze werden limo nade van de firma Geels en ver snaperingen van Verkade gepre senteerd Bemanning Devonshire" in Alkmaar A.LKMAAR. Vanmorgen om half elf precies arriveerde, met een extra boot van het Alkmaar der Packet, de Prinses Margriet, die onder Engelse en Nederlandse vlag voer, de 178 koppige beman ning van de Engelse kruiser „De vonshire" in Alkmaar. Het gezel schap dat onder leiding stond van luitenant ter Zee,IIde klas, Meyer, werd door de heer D. J. Scheffel, aan de Voormeer verwelkomd. Ook de directeur van het Alk maarder Packet voer met de be manning van bovengenoemde kruiser mee. Onder grote belang stelling debarkeerden de Engelsen en trokken naar de kaasmarkt. Om half twaalf werden zij op het stadhuis ontvangen, waarna zij om 1 npr weer in de richting van Am sterdam vertrokken. SPORTDAG URSEM. Op Zondag 3 Juli a.s. organiseert de R.K. Turn- en At letiekvereniging D.W.S.V. haar jaarlijkse grote sportdag. De mid dag. die geheel in het teken van de wedstrijden in vlugheid, nette af werking en individuele prestaties zal staan, wordt begonnen met een kort Lbf, bijgewoond door al]e deel nemers en deelneemsters in tenue, waarna direct de marswedstrijd be gint. Het is te verwachten dat de leden van de op bezoek komende verenigingen T.I.O.L. van de Rijp, E.D.O. van de Goorne en S-S-S. van Lutjebroek hun uitej-ste best zullen doen. Daarom zullen de grote en kleine deelnemers van D.W.S.V. ook hun beste heentje moeten voorzet ten om in deze kamp de kleuren van de vereniging hoog te houden. Fraaie medailles, diploma's en andere prijzen zijn uitgeloofd aan de verenigingen en leden, die de beste prestaties leveren. En als nu ook het weer wat be ter wil medewerken dan het vorig jaar, dan kunnen we met spanning <je resultaten van a.s. Zondag te gemoet zien. Onderhandse verkoop QBDAM. De heer H. Ootes heeft zijn woonhuis onderhands verkocht aan N. Munster Jz. OPHEFFING ZITDAGEN DISTRI BUTI EDI ENST TE BERGEN BERGEN. Gedurende de laatste maanden' heeft de distri butiekring Alkmaar elke Dinsdag om de veertien dagen zitting ge houden in het café „Hilbrand" aan de Dorpsstraat. Tengevolge van vermindering der distributie-werkzaamheden en inkrimping der personeelsbezet ting moet er toe worden overge gaan ook deze z-itdag op te heffen. Belanghebbenden kunnen zich thans wenden tot het distributie kantoor te Alkmaar, Oudegracht 168 (tel. 4435),. elke werkdag (he- halve Zaterdags) geopend van 9-12 en van 1415.30 uur. Vcor de winkeliers blijft echter de bestaande regeling voor inleve ring gehandhaafd, terwijl ook nog op ongeregelde tijdstippen in bo vengenoemd zittingslokaal uitrei kingen worden gehouden, echter alleen voor hen, die daartoe voor af persoonlijke oproepen ontvan gen.- Inlevering van distributiebe scheiden in verband met overlij den of definitief vertrek naar het buitenland kan ten raadhuize (af deling bevolking) geschieden. Medegedeeld door het K.N.M.1. te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. DKOOG en zonnig weer Droog en overdag zonnig weer met in de noordelijke kustge bieden enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot ma tige noordelijke wind. Iets ho gere temperaturen dan vandaag. STUDENTIKOZE ZWIER TUSSEN 'T GROEN BERGEN In het openlucht theater, dat bij deze openingsavond van het speelseizoen vrijwel geheel bezet was, voerden leden van de Utrechtse R.K. Studentenvereni ging „Veritas" een dansspel op dat gewijd was aan de historie van de gezelschapsdans en in zekere zin een treffende pendant vormde met de moderne dansen, die aan beval ligheid en hoofsheid zo veel inboe ten. Acht dansparen voerden, bege leid door een viertal leden van de „Camera Musica", eveneens een onderafdeling van „Veritas" een zevental oude dansen uit die met bevalligheid en bezieling werden gedanst. De hoofse, zeventiende eeuwse dansen kwamen in het prachtig aangelegde theater wel zeer tot him recht en de verschil lende schakeringen bosgroen, afge wisseld door het grijs van de duin distel, overkoepeld door een mat- blauwe, met de laatste zonnestralen even roze-overgoten wolken vorm den een goede vervanging voor de romantische zalen met rijke luch ters, kandelabers en gobelins, voor vorstelijke personen een waardige verblijfplaats vormend in vroegere eeuwen. Geheel in stijl werden de menu et, de gavotte, de quadrille en de wals gedanst waarmede een beeld gegeven werd van een hoofsheid en sierlijkheid, die wij helaas in onze moderne dansen maar al te vaak missen. Met een zekere studenti koze zwier, zich uitend in een non chalante vlotheid brachten de dan seressen en dansers, in keurige, smaakvolle toiletten en rok ge kleed, hun programma. Het bege leidende strijkje dat weliswaar met veel ijver en bezieling accompag neerde en muziek van Beethoven, Mozart, H. Eberle en E. Waldteufel vertolkte, miste blijkbaar de voor dergelijke manifestaties nodige er varenheid terwijl ook de spelers niet altijd genoegzaam op elkaar bleken ingesteld. Niettemin was het optreden van de Veritijnen, waarmede Bergen voor dit seizoen het openluchtthea ter inwijdde, in vele opzichten een genoeglijk en kleurrijk festijn ge worden waaraan velen genoegen beleefden. De opvoering werd bij gewoond door burgemeester Dr. W. Huygens met eohtgenote en het voltallige V.V.V. bestuur. L. S. Geen audiëntie Z.H. Exc. De Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 5 en Woensdag 6 Juli geen audiëntie verlenen. Voor direct gevraagd, tijdelijk- (tot October) tmnl. of vr.) op Publ. Kantoor, beslist com. erv., zelfstandig kunnende werken, aangename werk kring. Br. met opgave van leeft- en verl. sa laris onder no. 14172, aan het bur- v. d. blad V.J Maar een gemakkelijk zitje, met practische, lichte en opvouwbare tuinmeubelen, die wij U in diverse modellen tonen kunnen. LIGSTOEL MET ARMLEGGER met frisse linnen loper 11.50 ROTTING FAUTEUIL, ijzersterk prettig zittend model 1 5.75 VOUW-FAUTEUIL, opklapbaar, fabrikaat Torek 17.75 TUIN-P ARASOLS, in diverse uitvoeringen, vanaf 23.75 TUINKLEEDJE. 120 x 120, in diverse kleuren, wasecht 5.50 CHINTZ TUINKUSSEN met ruche, frisse tinten, kapok gevuld, met bijpassend kleedje 8.90 LEREN ZOLEN VOOR KINDEREN, per paar vanaf 0.45 LEREN ZOLEN VOOR DAMES, per paar vanaf 0.80 LEREN ZOLEN VOOR JONGENS, per paar vanaf 0-90 LEREN ZOLEN VOOR HEREN, per paar vanaf1.40 RUBBERZOLEN, per paar 1.25, 0.90, 0.69, 0.49 RUBBERHAKKEN, per paar 0.55, 0.48, 0-39, 0.29, 0.19 IJZEREN LEESTEN 2.38 SCHOENSPIJKERS, per 50 gram 0-10 LEER VOOR HAKKEN, per 100 gr. 0.18, 0.11 HAMERS f 1.95 MESSEN 1,15 0.65 IA4#* vw LANGESTRAAT 68 ALKMAAR Penningmeester van de Bijzondere Raad van de St. Vmcentiusveremging te Aikmaar: A. H. J. JACOBSE, Kennemerpark 6, Postgiro 105019 Ihoe rond te komen, kent HILCKMANN niet Die prijzen die kwaliteit Nu komen wjj zelfs uit de hoek met Een ouderwets sensationele aanbieding! ZIET DE ETALAGE! ZATERDAG 9 uur beginnen wij voor duidelijk controleer bare HALVE PRIJZEN te verkopen: Lichte zomermantels, dames blouses, meisjesrokken, jongens plus fours voor SPOTKOOPJES in tricotages, kousen, stkken, sportkousen, skisokjes, zwembroeken, badpikken zelfbinders, restanten overhemden, jongens blouses en broeken en wollen dekers Ziet de etalages en vraagt vooral binien! „Alkmaar's populairste zaak" - Langestr. 27 - Sinds 188- Aange: satiefo dag in wilde d Uit vel steeds gang vai Voor de gesteld, krijgen, boven h< bereidin; juichen. Daar ko: melk, die overblijft, Al met al groepen ee van 2 cent „botermelk wens van productie te kaas te stir thans in gemaakt, kan ze niet lijkheden de export zoals bekend schillende deze politiek lijken, hun zij. veel te het prijsver: een cent bepi al ook op vele veehouc den, waar he is .nu eenma: om hun mell dan boter De heer als eerste sprt sneed, becijfe: verschil in H.A., zijnde de zandgronde als het ware roepen, distar later weer var dat het confln ging aannemen de PvdA. pas zijn ministeriel .en men wilde Mansholt niet achtig doen wo VP), de Limbi kundige, werd fensief leidde zijn rede, kon spraak van vragen, wannee niet zou kunnei In zijn verded nister voorop indertijd accoo met het niein vrije prijsvormi een gemiddelde hierbij aanvaarc zien van het hoger zpu kui dan ten aan: Dat blijkt nu val te zijn. D( mogelijkheden blijft de overhei nog veel doen de ganse afzet het dan voor lager ligt dan Het is deze van de „boterme den drukt. Zou dering willen de daaruit voor gevonden moete fingen op ksaas producten. De heer Droe door dit antwo niet overtuigd wenga (AR) ZATERD7 HHA KRO: 7.00 Nieu stiek; 7.30 Dag Morgengebed: 8 Gramofoonmuziek 10.15 Voor kleute foonmuziek; 11 11.45 Gramofoonn gelus; 12.03 l 12.30 Mededelinge venklapper"; 12.55 13.00 Voor de Ne krachten; 13.30 kest en Vocaal k en Toneel; 14.10 koren; 14.50 Bo- Muziekcursus; 16.00 Een school lijk werk in de moniemuziek; 1 zang; 17.00 De M mofoonmuziek; 18,15 Weekoverzicl Ned. Strijdkracht! 19.15 Maria Visita ments Orkest; 19. zending; 20.00 Niei wone man; 20.12 C 20.20 Lichtbaken; Gidsen; 2100 21.45 K.R.Ó. 22.00 Promenade praan; 22.30 Wij in; 23.00 Nieuws; muziek. HILVE VARA: 7.00 Nieuw foonmuziek; 8.00 N mofoonmuziek; 9.0( ziek; 9.35 Gramofoi 10.00 Lezing en 10.20 Voordracht; nu-arbeiders; 11.35 12.00 Malando's ork delingen; 12.33 G: 13.00 Nieuws en kal Dnopole-orkest: 14.0 Koninklijke Mïlitai En dat kost u geld! Omroepkamerorkest Reportage; 16.15 A hun beste beentje v 17.00-Top hits; 17 3C de twintig; 18.00 N puteare liedjes; 1 staalkaart: 20:00 Ni eordeola; 20.45 Gev 21.45'Socialistisch co Straöiva-Sextet; 2 hoorepel; 22.40 Orge Nfcwws; 23.15 Gram.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2