VAN HOUTEN „TURNLUST" NAAR BATH De wereld van Elly Strassburger ALKMAAR EN OMSTREKEN 'n Vlotte reis met zeezieken Middenstanders ter beevaart Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Bl| ONS IS WACHTEN UITGESLOTEN! Wat zijn de Royal Scots Greys? Vermiste schepen op IJselmeer gevonden Naar wij vernemen weersverwachting Ontslagaanvragen KNI P-woordvoerder spreekt zeer opgewonden taal Hoge functionarissen naar Nederland Nog geen boycot van Britse schepen Donderdag 7 Juli 1949 5 Telefonisch (Van onze eigen verslaggever) BATH, 6 Juli. Hedenmiddag om 3 uur kwamen de dames en heren van Turnlust, na een nogal vermoeiende reis in Bath aan, waar zy werden verwelkomd door de heren Wills en Mortimer; ook de Technische Commissie van Turn lust oJ.v. directeur Jh. van Zoonen stond op het perron, om de Alk- maarders te verwelkomen. Wat de reis betreft het vol gende: Aan de trein in Alkmaar, waar de dames van Turnlust in donker-blauw trainingpak ver schenen. met 'n rood mutsje met witte kwast, stonden vele ouders en belangstellenden, om het gezel schap een goede reis te wensen. Nu, tot Rotterdam verliep de reis vlot, zij het dan dat in Haarlem een tas was zoekgeraakt, die echter weer gauw tevoorschijn kwam. In Rotterdam stond de bus klaar, die ons gezelschap linea recta naar de Jobshaven bracht, waar de Oranje Nassau, de boot, die ons naar de overkant zou brengen al te stam pen lag. De douane-formaliteiten verliepen vlot en de douane trad zeer soepel op. Tegen 7 uur werd de tros los- gesmeten en, nog nagewuifd door enkele Alkmaarders op de kade, beweog' het schip zich langzaam zeewaarts, de Nieuwe Waterweg op. De zon, die heel de dag was schuil gegaan achter de kolken, brak door en maakte het vaar tochtje tot een genoegen. Een ge noegen, dat overigens niet lang duurde, want bij het naderen van het open water werd de zeedeining al spoedig voelbaar. Aanvankelijk werd deze met een gevoel van kermispret begroet, doch, verder op zee veranderde de kermisstemming in een heel ander gevoel, dat men zeeziekte pleegt te noemen. Nage noeg het gehele gezelschap, uw verslaggever incluis had met de zeeziekte te kampen; er stond dan ook een woelig zeetje. Geen wonder, dat de kooi vroeg werd opgezocht. De dames troffen het niet al te bést; zij kregen haar slaapplaats onderdeks, boven de machinekamer. Zij hadden het nog al warm. De heren waren met een slaaplaats boven beter af; het was daar veel frisser. Tegen 4 uur in de morgen, toen enkelen, die vroeg uit de veren waren, al genoten hadden van een mooie zonsopgang op zee, kwam de Engelse loods aan boord, die de Oranje Nassau de Theems oplood- ste. In Tilbury werd gemeerd en ook hier verliepen de douaneforma liteiten zeer vlot. Per trein ver trokken we vanhier naar Fen- church-Street-Station, waar we de ondergrondse namen naar Fad- dington-Station. Ondanks onze ervaren reisleider, waren we eerst in de verkeerde trein gestapt, ter wijl een gedeelte van het gezel schap een halte te ver uitstapte. We hadden echter circa twee uur de tijd, voor we de trein naar Bath moesten nemen, zodat wij, toen het gezelschap weer compleet was, ge legenheid hadden een korte wan deling door Londen te maken; de eerste indruk, die wij van Londen kregen, was niet denderend; het HET WERK IN DE LANCESTRAAT Enige stagnatie ALKMAAR, Gistermorgen wil. de men in de Langestraat beginnen met het aanbrengen van de bitu- menlaag 'op de 4cm. dikke asfalt- laag; de specie, gemaakt uit de fijngestampte oude asfalttegels en de bitumen bleek echter te dik en werd te spoedig hard, zodat zij niet bewerkt kon werden. Men giste naar de oorzaak van dit euvel en bij onderzoek bleek, dat er in de smeltketel nog een hoeveelheid bi tumen zat, die niet geschikt was voor dit praeparaat; men heeft toen deze onbruikbare bitumen af. getapt en de reeds voorradige bi tumen door de vaste specie ge mengd. 't Was tegen half vier, toen men beginnen kon met het aan brengen van de 2 2y2 cm.-dikke sheet-laag, welke door een drietal vaklieden in het gewenste profiel werd gesteken. Gloeiend heet. kwam de zwarte brei op het wegdek waar zij. na uitgestreken te zijn. spoedig hard werd. Een laagje rivierzand werd er overheen en in gestreken. Hedenmorgen kon het werk wor den voortgezet. De Alkmaarse Crt. wist gisteren te berichten, dat het werk nog wel drie weken in beslag zal nemen; wij vernamen echter uit goede bron. dat. wanneer het weer meewerkt, zoals tot dusver het geval was, het werk met 6 a 8 dagen klaar zal zijn. Maar dan mag het niet rege nen. want dan kan men niet door. werken. Het. Langestraat-leed zal dus spoedig geleden zijn. Militairen naar het Circus ALKMAAR. De directie van Circus Strassburger maakte gis teren een sympathiek gebaar door de militairen van het Alkmaarse garnizoen tegen gereduceerde toe gangsprijzen van haar avondvoor stelling te laten genieten. Begrij pelijk hébben vele jongens van deze bijzondere gelegenheid gebruik gemaakt en zo was de tent dan ook voor een aan merkelijk deel gevuld met het veld- groen. Een geste, die door velen zeer op prijs werd gesteld. Tuinfeest in Zomerbad ALKMAAR D.A.W., dat a.s. Zaterdag om 7 uur de zwemkam- pioenschappen van de Kring Noord holland benoorden het IJ organi seert, heeft toestemming ontvangen om na afloop in het feestelijk ge- illumineerde Zomerbad een tuin feest te houden. Met de overige pro grammanummers, waarop wij nog terugkomen, zal het een zeer on derhoudende en interessante avond worden. leek ons nogal wat vuil en rom melig. In Kensington Gardens kwamen we even op verhaal. Nadat we thee gedronken had den, kwamen de vermoeide reizi gers wat bij en om kwart over één namen we de trein naar Bath, die ons voerde door het mooie land schap van Zuid-Engeland. Jammer, dat sommigen nog te verreisd wa ren, om van de schoonheid van dit landschap te genieten. Zoals gezegd, kwamen we om drie uur in Bath aan, waar het gezelschap al dadelijk op de ge voelige plaat van de persfoto graaf van de Bath Chronicle ver eeuwigd werd. Nadat we in ons Hotel, het Car- fax-hotel in de Pultney-Street ons tegoed hadden gedaan aan een uitstekend maal en ons wat ver frist hadden, brachten we een be zoek aan het terrein, waar Turn lust haar demonstratie zal geven. Kleine kinderen bedelden de geüni formeerden van ons gezelschap om handtekeningen. Van de heer Van Zoonen verna men wij, dat het materiaal dat van uit Alkmaar verzonden was, in niet al te goede conditie was overgeko men; de kisten bleken opengebro ken en het ringenstel b.v. was in compleet. Tot gistermiddag was het ontbrekende nog niet terecht gekomen, zodat de heer Van Zoo nen er nog op uit moest, om met geïmproviseerde middelen de toe stellen te completeren. Hij hoopte daarin te zullen slagen. Over het Hotel zijn de deelne mers aan de trip allen zeer tevre den. (Copright NHD-A. Crt). Onwelkom bezoek ALKMAAR. Uit het geld kistje in een kantoor van een grossier-handelaar alhier werd 'n bedrag van f .122.— ontvreemd. De diefstal is waarschijnlijk gepleegd door een onbekend gebleven per soon, die stempels te koop aan bood. Oplichter maakt Alkmaar onveilig. ALKMAAR. Door een winke lier in kantoorbenodigdheden is aangifte gedaan bij de politie van oplichting. Een man deed een be stelling in kantoorbehoeften, nam deze mede en liet de rekening aanbieden aan het administratie kantoor Schild aan de Voormeer, een gefingeerd adres. Dit heeft hij ook bij andere boekhandelaren gedaan. De politie verzoekt zakenmensen, die door deze man zijn opgelicht, zich als nog met hat bureau in verbinding te stellen. Gedenkteken )an Werkman ALKMAAR. Er heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de heren J. v. Maarleveld, A. J. Elte, C. J. Mol Jr., Lt. Kol. H. J. Steen metser, H. G. Rijs en W. Middel beek, dat zich voorstelt een gedenk, teken op te richten op het graf van Jan Werkman, destijds sportjour nalist te Alkmaar. Bijdragen voor dit doel kunnen gestort werden op giro no. 350672 ten name van de heer C. J. Mol Jr. Rippingstraat alhier, onder' bijvoe ging van de woorden „Gedenkte ken .Tan Werkman". FEESTAVOND MUZIEKTUIN GAAT NIET DOOR ALKMAAR. In verband met de slechte weersomstandigheden heeft het feestcomité besloten, het aangekondigde concert in de Mu- ziektuin van hedenavond niet door te laten gaan. Dit zal alsnog op een nader vast te stellen datum ge geven worden. NIEUWS VAN OLYMPUS 17 Juli naar Leiden! ALKMAAR. Op bovengen, datum worden er te Leiden inter regionale wedstrijden gehouden voor R.K. verenigingen- Ook de dames en heren athleten van Olympus zullen hun kunnen tonen. Wij gaan met een speciale bus. Voor hen, die deze reis mee willen maken, zijn er nog enkele plaatsen open. Hier voor wende men zich tot J. Smit, Nieuwesloot 97, tel. 4813. Leden van Olympus komt allen vooral deze laatste week op de training, opdat de resultaten zo goed mogelijk zijn. Denk tevens om de loterij door uw loten nog deze week te ver kopen! Eindexamen R.H.B.S. ALKMAAR Voor diploma B slaagden aan de R.H.B.S. alhier G. Prins, W. G. Schroever, Th. de Vries en T. Zwaanswijk te Alkmaar- K. v. d. Sluis, Schagen; P. de Vries, Barsingerhorn; A. Roosendaal, Wie- ringerwerf; A'. Sweme te Oudorp en G. Zaadnoordijk te West-Ter schelling. Afgewezen 1 candidaat. Benoeming hoofd Bosboom Toussaintschool ALKMAAR Ter voorziening in de vacature van hoofd der Bos- boom-Toussaintschool, die is ont staan door de verplaatsing van de heer G. J. Mol naar de Jan Ligt- hartschool, hebben B. en W. de raad de volgende voordracht aangebo den: 1. K. Oudes, onderwijzer aan de School voor v.g.l.o. te Alkmaar; 2. S. T. van Dijk, hoofd ener open bare lagere school te Anna Paulow- na; 3. P. Cornielje, hoofd ener open bare lagere school te Zd-. en Nrd.- Schermer. Geslaagd ALKMAAR Aan de gem. Uni versiteit te Amsterdam slaagde voor het propaedeutisch examen geneeskunde onze stadgenoot H. v. 't Laar en J. Butter te Heiloo. Burgerlijke Stand Alkmaar Geboren: Margaretha, d. v. H. Huiberts en M. Dubbels; Hendrika C. M., d. v. G. Glimmerveer en A. J van Berkum; Bertus, z. v. G. van de Nes en G. Nol. Gehuwd' Jaring Sierkstra en Cornelia Admiraal; Christiaan Koning en Suzanna J. M. Kei.isper; Jan Brom en Petronella Ottema; Lambert Ditsel en Diewertje Pauw; Dirk van Leijen en Antje Vis. Overleden: Maria van Baar, oud 86 jaar, wed. van J. Venneker. Limmen krijgt een V.V.V. LIMMEN. In Limmen zijn plannen in uitvoering omfte komen tot de oprichting van een VW. Dinsdag 12 Juli a.s. zal er een bij eenkomst worden gehouden in de zaal van Jan van Tuyle om te komen tot de definitieve oprichting door het kiezen van een bestuur. Alle verenigingen en organisaties zullen deze week een convocatie ter uitno diging ontvangen. GOEDE OPKOMST TE HEILOO Woensdagmorgen trokken de middenstanders van uit heel het Bisdom op naar Maria's genade oord te Heiloo. Zij waren een dag uit het zakenleven met de vele be slommeringen en de steeds druk kender zorgen naar het beminde bedeoord gekomen om er kracht op te doen uit de ryke bron van genaden, die al zovele jaren daar voor ieder, die er hulp zoekt, op welt. Onder leiding van de heer J. Bakker met zijn staf, die de orga nisatie voorbeeldig had geregeld, trokken zij op, per bus, sommigen per fiets, maar het overgrote deel per trein. En daar in de stille, mooi gelegen bedevaartkerk zaten dan een kleine achthonderd men sen, mannen die het er echt eens van af geknepen hadden om er tus sen uit te trekken, sommigen van hun echtgenoten vergezeld. De H. Mis werd opgedragen door Rector J. Th. M. Kraakman, de geestelijk bondsadviseur, met assis tentie van pater Alexander O.FM. Cap. en kapelaan van Duyven- voorde uit Voorschoten. De ge zangen werden gezongen door het kerkkoor uit Obdam, dat onder leiding stond van de heer J. de Boer. Het orgel werd bespeeld door Mej. Bakker. Onder de H. Mis hield rector Kraakman een predi- catie, waarin hij vooral de nadruk legde op de offergeest, die door een dergelijke bedetocht wordt gesti muleerd en hij spoorde zijn gehoor aan, om deze oude offergeest, zo kenmerkend altijd voor ons geloof, in ere te houden. Vooral nu het ter bedevaart trekken, meestal per bus of trein, zo gemakkelijk gaat en vrijwel geen moeite meer kost. Na de H. Mis werd gelegenheid geboden tot het gebruiken van de koffie maaltijd en even een uur stonden de bedevaartgangers al weer in de fraaie tuin, om in groepen de kruisweg te gaan doen, waaronder pastoor Drost uit Schoorl, de bekende redenaar, de intentie van de dag aan een nader onderzoek, waaraan hij vele prac- tische punten verbond, onderwierp. Hij wees er daarbij op dat de moeilijkheden van deze tijd, in wel ke vorm zij zich ook aan ons voor doen, alleen door gebed kunnen worden afgekeerd. De pelgrimage, die al weer gro ter van omvang wag dan dte van het vorig jaar, werd op de gebrui kelijke wijze met een plechtig lof besloten. Toch bleken er nog velen, vooral uit de grotere plaatsen, niet aan de dringend gestelde oproep gehoor te hebben gegeven. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Aal tje, d. v. Jan ten Hoor ep Ida van Oosting: Aagje, d. v. R. v. d. Slink en J. Stevens te Ilpendam; Nico- laas Petrus Maria, d. v. J. S. Leij- nes en N. Klaver; Jacobus Hendrik Maria, z. d. J. J. Groot en M. M. Terhorst; Nicolaas Gerbrand Jo hannes, z. v. C. H. Visser en M. Wals te Akersloot. Ondertrouwd: Jurriaan de Vries, 26 jr. te Landsmeer en Franeina Alberta Eggers, oud 23 jaar alhier. Getrouwd: Cornelis Dalmeijer, 25 jr. en Josephina Frederika Ko nijn te Beemster. Overleden: Wilhelmus Gerardus van Geldeien, 59 jr., echtgenoot van Geertruida Vrouwe. (Adv.) PAARD EN KASEOEK In haaf kleine, gezellig ingerich te wagen, waar men direct de zorg zame vrouwenhand bespeurt, stond ze ons te woord, Elly Strassburger, een charmante, slanke verschijning, gekleed in een eenvoudig, doch met smaak gekozen toilet. Haar op treden. dat het gemakkelijke heeft, eigen aan mensen, die gewend zijn met velen om te gaan ,is eenvou dig en hartelijk. Praten over haar werk? Ja, dat wil ze wel, graag zelfs, want ze is van jongsafaan in het circusvak, ze is er als het ware mede vergroeidze zou niet zonder het circus kunnen leven. En dan vertelt ze ons, die nu eenmaal gekomen zijn met hoge verwach tingen, wat er zo al in dat circus leven te koop is. Voor Elly Strass burger, die haar levenstaak in het circus met energie heeft aangevat, betekent de dag meer dan paarden- dressuur en succes, in de piste al leen. Er moet hard gewerkt wor den, vrijwel iedere dag wordt ge repeteerd en daarnaast zyn er de zakelijke beslommeringen, die veel tijd vergen. Want Elly, of liever gezegd juffrouw Elly, zoals ze in het bedrijf wordt genoemd ,is ook belast met een deel van de admi nistratie. Zij beheert de kas en houdt de boeken bij en als er iemand met een rekening komt, dan wordt er tussen de wagens ge roepen: Juffrouw Elly, komt U even betalen? In een dergelijk groot bedrijf komt er heel wat ktjlcen, ook in die tak, die wij met de afdeling finan ciën betitelen. Maar hoewel deze werkzame vrouw, die tot de jongere circus generatie behoort, een groot deel van haar tijd in beslag ziet geno men door de zorg voor haar pro gramma, dat, der traditie getrouw natuurlijk voornamelijk uit paar- dendressuur bestaat en voor de zorg over de kas, is zij toch, zoals ze daar op een voorbeeldige wijze de gastvrouw speelt, op en top een vrouw. En ze praat daarom dan ook, als het chapiter circus lang zamerhand op de achtergrond is gekomen, met zichtbaar plezier, welke vróuw doet dat niet? over de mode, over het nieuws, dat ze op dit gebied overal weer ziet. En dan vertelt ze ons in ver trouwen, een vertrouwen, dat we heel even mogen schenden, dat zij bij het winkelen in Alkmaar heeft ontdekt, dat' er hier zulke prach tige en goed gesorteerde dames modezaken zijn. Uit de mond van een zo bereisde vrouw zeker een compliment voor onze ondernemen de zakenlui. Winkelen doet ze graag; met haar zuster Regina zal ze geen ge legenheid overslaan. En een gastronome is ze ook al, typisch vrouwelijk, die zorg voor een goe de keuken en een welbereid ge recht. Overal waar ze komt, infor meert ze naar de specifieke spjj- en ze kan evengoed snert als gou- lasch klaarmaken. Het reizen bevalt haar goed, maar afscheid van haar wagen kan ze moeilijk nemen, ze is er aan ge hecht en slapen in een vreemd bed vindt Elly Strassburger vreselpk. Over het bezoek aan Alkmaar is juffrouw Strassburger goed te spreken, er was in de afgelopen dagen veel belangstelling en, wat vooral op prijs werd gesteld, het publiek leefde mede wat er in de piste gebeurde en was dankbaar voor het gebodene. Als de jongste telg, de kleine, vijfjarige Regina binnenkomt, die ons keurig be groet, dan is het tijd om heen te gaan. Want de dames Strassburger willen nog even de stad in, winke len doen ze graag enhet huis houden gaat ook door. Dan nemen wij afscheid van onze gastvrouwe met een hartelijk tot wederziens, wellicht het volgend jaar. En in de tent volgen de nummers elkaar op, de pauze is voorbij en als we weer buitenstaan, klinkt ons gejuich in de oren. Circus Strass burger Auf Wiedersehen? 'I Kruis van busverbinding r verstoken HEERHUGOWAARD. Sinds vele jaren zijn de bewoners van 't Kruis en omgeving te Heerhugo- waard van busverbinding versto ken, wat door belanghebbenden als ten groot gemis gevoeld wordt. Aanvankelijk reed de Habo van af Hensbroek via Holweg naar 't Kruis en over Oterleek naar Alkmaar. De reden waarom de Naco thans de route Hensbroek via Rusten burg en Oterleek volgt, en niet meer Holweg, Rustenburgerweg en Jan Glijnisweg, blijkt gelegen te zijn in het feit, dat de laatst genoemde wegen voor 't moderne en zware busmateriaal niet ge schikt zijn, vooral te smal. Reeds meerdere malen hebben de bewoners van 't Kruis zich met een verzoek tot de directie van de Naco gericht om een busverbin ding via dit punt in het leven te willen roepen, doch telkenmale is hierop afwijzend beschikt. Thans zal het gemeentebestuur van Heerhugowaard zich tot voor noemde directie richten om te trachten verbetering in deze toe stand te verkrijgen. Hierbij zou er o.m. aan gedacht kunnen worden om een bus te laten rijden via Rustenburg, Rustenburgerweg, 't Kruis, om het bezwaar van minder geschikte wegen op te vangen. Over dit gedeelte heeft nog nim mer een busdienst gereden. Te Rustenburg komen thans de bus lijnen vanaf Hoorn en richting Hensbroek samen en volgen ge heel dezelfde route naar Alkmaar. Uit dit oogpunt bezien, zou het mogelijk niet al te bezwaarlijk zijn, cm één dezer lijnen vanaf Rustenburg, via Rustenburgerweg naar 't Kruis te laten lopen. Geslaagd BEEMSTER. Voor 't examen coupeuse te Eindhoven slaagde mej Fie Oud te Zuid-Spierdijk en voor coupeuse-lerares mej. Marie Rood te Groot-Schermer. Ze wer den opgeleid door mej. A. de Jong alhier. Ereprijzen voor de Tentoonstellingen PURMEREND. Men heeft ons meerdere keren verteld, dat de Furmerender tentoonstellingen altijd zo goed voor de dag komen met geld- en ereprijzen. Dat is wel in hoofdzaak te danken aan het feit, dat er voor die tentoonstel lingen allerwege daadwerkelijke belangstelling bestaat. Men treft die belangstelling aan bij over heidsorganen en autoriteiten tot in wij'de omgeving, bij instellingen, organisaties, ondernemingen, za- kendoenden en particulieren. Voor dit mooie doel tast men vaak diep in de beurs Voor de betekenis van de tentoonstelling is dat wel heel gelukkig, want zonder die steun zou men wel wat minder voor de dag moeten komen. Denk eens in, met tentoonstellingen, zoals nu weer met September a.s. zullen plaats hebben, zijn duizenden gul dens gemoeid. Zulk een onderne ming kan alleen rond komen als iedereen daaraan de ruimst moge lijke medewerking geeft. Gelukkig zijn daarvoor de voor uitzichten goed. Want niet zodra is per circulaire bekend gemaakt dat die medewerking gewenst werdt, of er komen toezeggingen binnen. En men moet straks in de programma's eens zien, welk een lange lijst van schenkers zich in korte tijd vormt. Als men nu weet dat naast de medailles alleen voor de Veetentoonstelling een bedrag van rond f 2000.aan geldprijzen wordt uitgeloofd en dat voor iedere bekroning nog een diploma wordt uitgereikt, dan voelt men stellig aan dat hier samenwerking in alle opzichten noodzakelijk is. Als die aanwezig is, zullen ook de Purmerender tentoonstellingen goed slagen. (Adv.) ZIJ KOMEN IN OPENLUCHT THEATER BERGEN Deze enige Cavalry Regiment uit Schotland bestaat, behalve uit een Band van Pipers, onder lei ding van een Pipe-Major (6 P ij - pers en 3 drummers) en een for matie dansers, die Highland dan sen uitvoeren, uit een volledige militaire band met 30 medewer kenden, onder leiding van Band- Master Holt ARCM. Zü zün uit gerust In voor-oorlogs groot te nue, hetgeen een luisterrijk effect geeft. Een van hun specialiteiten is o.a. de Trompetfanfare, die door 16 trompetten geblazen wordt. Tot 1939 bleef het een cavalerie regiment met uitsluitend grijze paarden. Vandaar hun naam Greys". Bij officiële gelegenheden speelde de band waarbij de musici op hun mooie grijze paarden bleven zitten. Toen het paard echter uit 't leger verdween, werd het cavalerie-regi- ment omgezet in een artillerie-regi ment, maar dezelfde kracht, moed en durf, die eenmaal het kenmerk van de dragonders waren, bleven ook nu voorbestaan. Het regiment heeft dit wel bewezen in de laatste wereldoorlog, waarbij het met zijn tanks in Palestina, El Alamein, Tri polis, Italië, Frankrijk, België, Ne derland en Duitsland tot aan het einde in 1945, vocht. En ook hierbij toonden de Greys over bijzondere kwaliteiten te beschikken. Ook in Nederland vochten zij. bij Breda, Den Bosch, Nijmegen, Neder weert, en veel van hun beste soldaten liggen op Nederlandse bo dem begraven. Het uniform dat de band draagt, is hetzelfde, dat tot 1939 bij officiële gelegenheden, parades enz. gedra gen werd, met uitzondering van het voornaamste bestanddeel, de hoofd tooi, nl. de „berenmuts", dezelfde, die gedragen wordt door de Britse brigade op Tootguarde. Deze uit rusting, blijft nog als enige scha kel, die het regiment bezit, om het publiek aan de glorieuze pracht en praal van de Royal Scots Greys in oude tijden te herinneren. Wanneer kunnen wy ze horen en zien? Het regiment is in Nederland van 2 tot 11 Juli, achtereenvolgens te Rotterdam, Zeist, Hilversum, Noord- wijk, Den Haag, Amsterdam en Bre da. Zaterdag 9 Juli komen zij ook in Bergen! Te 7 uur beginnen zij met een muzikale mars door het dorp vertrekpunt de Ruïne, waarna te 8 uur het concert plaats heeft m het Openluchttheater. Niemand ver- zuime dit schouwspel te gaan zien en de muziek te horen! De verkoop van kaarten en het plaatsbespreken is reeds begonnen aan het V.V.V.-bureau (tel. 2124) Deze voorverkoop tegen geredu ceerde prijs eindigt onherroepelijk Vrijdagmiddag 5 uur. Daarna zijn slechts toegangskaarten verkrijgbaar aan de kassa van het theater vanaf half acht. Uitstapje ouden van dagen CASTRICUM. Met een vijftal autobussen en vele particuliere auto's hebben de ruim 200 ouden van dagen een prachtig uitstapje gemaakt. De reis was naar Wasse naar, waar ook het vliegveld Val kenburg bezocht werd.Ongeveer negen uur arriveerde het gezel schap op het Stationsplein, waar het muziekcorps St. Aloysius ge reed stond om de stoet naar Bak.- kum te begeleiden, waarna nog een gezellig samenzijn in het Hotel Borst. Tijdens deze gezellige bij eenkomst dankte mevr. Ie Clerq namens het comité allen, die had den medegewerkt om deze dag te doen slagen Wethouder de Vries sprak na mens het gemeentebestuur woor den van waardering voor het werk' •dat het comité zich getroost had. De heer Wouters, die ook aan het uitstapje had deelgenomen, verklaarde dat het comité hem een prachtige middag had verschaft. In andere handen overgegaan BEEMSTER. Het perceel Jisperweg 20, eigendom van dhr. M. A. Koeman te Amsterdam, is in eigendom overgegaan aan P. Smit Kz. aldaar. Mulo-examens Te Alkmaar slaagden voor het diploma Mulo B: J. Keyser en C. R. Alkema, Den Burg; A. J. Pot- tinga, P. Bimmel, T, dé Boer en G. v. d. Hoff, Den Helder; H. de Boer, Grootebroek; J. Bruin, A. Kamp en P. J. Keesman, Alkmaar; L. Hot tentot, Hoorn- F. Y, v. Dijk en A. R. Noorman, èchagen; G. M. Kutte- rink, Zijpe. Voor het diploma Mulo A slaag den: A. v. d. Wenden, W. Welbie, R. Vogel, Den Helder; R. J. de Vries te Hoorn; A, Schermer, Hauwert; T. Koster, Schermerhorn; C. van Meurs en E. Zijp, Beemster; J. Pauw, Beets; R. Pluister, Midwoud; H. G. J. Dumont, A. G. Hulst en A. Huisman te Heiloo; J. Wortel en S. Sluys te Alkmaar en H. A. Snel te Castricum. Afgewezen 5 gandidaten. De examens worden voortgezet. De politie te water, die met mo torboten vanuit Enkhuizen en Har derwijk was uitgetrokken om de beide vermiste schepen op te spo ren, is erin geslaagd deze te vin den. Beide schepen zijn naar de Schokkerhaven gesleept. Het kleinste, een tjalk, de „Spe- ra", had een defect aan het roer en maakte reeds water, toen er redding kwam. De schipper was toen bezig, een gedeelte van de la ding over te brengen in de sloep,. Door de tijdige hulp werd het uit voeren van deze veiligheidsmaat regel overbodig. Het tweede schip, de „Hardie", een Kempenaar, was er iets ern stiger aan toe en maakte vrij veel water. Na herstel van de averij zullen de schepen hun tocht voort zetten. Beide schepen waren gela den met grint. KRIJGEN DE VRIJE ORGANISATIES WEINIG TE BETEKENEN? Gisteren begon in Goes de 29ste algemene ledenvergadering van de Nederlandse Bond van Vee handelaren. Dr. J. Buter, secreta ris van de onder bedrijfsgroep Groothandel Voedselvoorziening en aanverwante gebieden, betoog de, dat het bedrijfsleven huiverig staat tegenover het wetsontwerp op de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie, maar dat de Kamer het zeker zal aannemen. De vee handel zal voor de vraag komen te staan, aldus spr., of men zelf standig zal kunnen werken of via een bedrijfsschap. De staatssecretaris van Econo mische Zaken had in een gesprek met dr. Buter opgemerkt, dat hij geloofde, dat de vrije organisaties weinig te betekenen zullen krij gen, wat inhoudt dat ze een soort kiescollege worden. „STRATO-CRUISER" kreeg motorpech boven de Oceaan SHANNON, 7 Juli (Reuter). Een strato-cruiser van de Pan- American Airways kreeg niet 54 passagiers aan boord, onder wie de Amerikaanse filmster Danny Kaye en de tenniskampioene Louise Brough, motorpech boven de Oceaan op weg van Londen naar New-York. De propeller van de buitenbakboord-motor was er af gebogen en had de motor ern stig beschadigd. Het toestel slaag de er echter in op drie motoren het vliegveld Shannon weer te bereiken en daar veilig te landen. Op het vliegveld was de alarmtoe stand reeds afgekondigd. Aan de passagiers was na het optreden van de storing meegedeeld, dat de mogelijkheid bestond dat in zee moest worden gedaald! heeft het bestuur van de stich ting „Bio Vacantieoord" besloten, om ook dit jaar wederom een be drag, nl. f 75.000 uit haar collecte opbrengsten beschikbaar te stellen aan andere verenigingen, die een zelfde doel nastreven. had de Kamer van Koophan del te Bluefield in West-Virgina de bewoners van de stad „gratis" limo nade beloofd, wanneer de tempera tuur boven de 33 gr. zou stijgen. En omdat dit nu j.l. Dinsdag het ge val was, werd ook prompt de belof te in de daad omgezet. heeft de hitte in de stad Ne wark in Ohio eveneens een bijzon der extraatje opgeleverd. Men had nl. een aantal kratten eieren op de mesthoop geworpen, omdat de eie ren niet meer voor gebruik geschikt werden geacht. Doch de tempera tuur, die 35 gr. bedroeg, liet zich niet onbetuigd. Na verloop van enige tijd wriemelde de mesthoop van kleine kuikens! wordt alle risico voor de nij verheids-expositie te Dedemsvaart gedragen door 20 particulieren, wie het er om te doen is, om hun dorp en omgeving te bewijzen, dat de plaatselijke Middenstand in alle voorkomende behoeften van de ko pers voorziet. heeft de Nederlandse zanger Laurens Bogtman zich Woensdag per KLM-vliegtuig naar Afrika be geven. heeft het gerechtshof te Den Haag de directeur van een Leidse melkfabriek veroordeeld tot een geldboete van f 5000 subs. 1 maand gevangenisstraf voor het verkopen van melk zonder bon. wordt binnenkort een begin gemaakt met de bouw van een nieu we zuivelfabriek te Heerlen, ten be hoeve van de coöp. melkinrichting en zuivelfabriek „De Mijnstreek". werd dr. H. J. H. van Buchem te Nijmegen tot directeur van he; Rijksmuseum Kam te Nijmegen bef noemd. werd Willy Markus te Arnhe: tot levenslange gevangenisstr veroordeeld, omdat deze tijdens c oorlog in samenwerking met de S! vele verzetslieden verraden heeij, waarvan er 5 om het leven kwami werden de heren H. PosthunA, mr. Th. B. te Kate, en C. W.' vin Calcar resp. tot voorzitter en plaaÉ- vervangende voorzitters van de be drijfsgroep „Assurantie- makelaars- bezorgers en agenten" benoemd. heeft het gerechtshof te Dén Haag het beroep van de journalis ten W, K. en P. C„ die door de Haagse rechtbank wegens het pei geren van getuigenverklarirfcen veroordeeld waren tot f 50 boéte, verworpen. heeft de Duitser Robert Eèth- ke, die zich voordeed als een ge vluchte majoor van de Gestapo 1500 personen opgelicht tot een tctaal- bedrag van 1.700.000 mark. Hij/wil de z.g. vervolgde leden van d«| S.S. helpen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. IETS HOGERE TEMPERATUREN Nu en dan overdrijvende wol kenvelden en overwegend droog weer. In het noorden van het land matige wind uit noordelijke richtingen, elders meest zwakke wind. Overdag iets hogere temperaturen. VAN GENERAAL MEIJER EN KOLONEL VAN LANGEN BATAVIA, 6 Juli (Aneta) De ter ritoriaal tevens troepencomman dant in Midden-Java en comman dant van de B-divisie, de generaal- majoor J. K. Meyer, is voornemens per 1 October a.s. met pensioen te gaan na 31 jaren dienst als officier. De Surabajase courant „De Vrije Pers" meldt in verband met deze ontslagaanvraag, dat generaal Mey er zeer teleurgesteld was over de overeenkomst van 7 Mei, maar dat hij niet op het critieke ogenblik de troepen in de steek wilde laten en besloot, de ontruiming van de re sidentie Djogja zelf tot uitvoering te brengen. „De Vrije Pers" meldt voorts, dat de kolonel D. R. A. van Langen, de militaire commandant va» Djogja en commandant van de T-brigade, ontslag uit de militaire dienst heeft gevraagd. BATAVIA, 7 Juli (Aneta). Bij dc begroeting van Sukarno en Hatta in Djogja heeft de vice- voorzitter van het werkcomité van het K.N.I.P., Tedjasukmana, een rede gehouden, waarin hij o.a. zei: „Gedurende de laatste 61/* maand trad een brute en valse vijand op, die slechts sporen naliet van vals heid, onmenselijkheid en bestia liteit. De Nederlanders sloegen alle wetten van menselijkheid in de wind. Thans kunnen wij leven en denken en werken in vrijheid in Djogja, maar wij mogen niet de zelfde fouten maken en zeker niet in het minst het zelfgenoegzame gevoel hebben, dat het gebied van Djogja het enige de facto-gebied van de republiek mag zijn. Wij zijn niet vrij geworden om maat regelen te nemen, die de positie van ons leger zouden kunnen ver zwakken door in te stemmen met een kunstmatige overeenkomst tot staken van het vuren en wapen stilstand. Wij gaan onze strijd vanuit Djogja voortzetten, zodat de vijand geen gelegenheid heeft ons voortdurend in een dwangpo sitie te plaatsen". BATAVIA. 7 Juli (Aneta). Aan ae secretaris van staat voor financiën, d? heer W. Alons, is per 31 Juli op zjin verzoek eervol ont slag verleend onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten onder moeilijke, omstandigheden aan den lande bewezen. Tot zijn opvolger is benoemd drs. A. Oudt, tot dus verre thesaurier-generaal. Heden avond vertrekt de heer Alons te zamen met de secretaris van staat voor economische zaken, mr. J. E. van Hoogstraten, voor besprekin gen naar Den Haag in het kader van coördinatie van het economi sche en financiële verkeer, tussen Nederland en Indonesië. Na afloop van deze besprekingen gaat het ontslag van de heer Alons in. Met hetzelfde vliegtuig reist professor Hussein Djajadiningrat, secretaris Van staat voor onderwijs, die in Nederland zal deelnemen aan be sprekingen over de rechtspositie van overheidspersoneel in Indo nesië. DISTRIBUTIE NAALDHOUT OPGEHEVEN Met ingang van 7 Juli is de dis tributie van naaldhout opgeheven met uitzondering van oregonpinc, pitchpine en carolinapine. Naaldhout met uitzondering van de genoemde soorten kan dus in het vervolg zonder vergunning ge kocht, verkocht, afgeleverd en be en verwerkt worden. Ook inlands hout met uitzonde ring van populieren-, wilgen-, iejien- en essenhout valt niet meer onder de distributiebepalingen evenmin als kurkplaten, kurkscha- len kurkparkét. Ook de be- en verwerking van kurk is niet meer a)n een vergunning gebonden. POLITIEKE MOORDEN IN JAPAN 'TOKIO, 6 Juli (Reuter). De Japanse politie heeft meegedeeld, dat een „bloedverbond van gerepa- rieerden" vorige week heeft ge- reigd premier Jjigeroe Josjida en iin kabinet te vermoorden, even- Is de directeur der Spoorwegen, jimajama, wiens lijk gisteren op e rails werd gevonden. Het dreigement heeft op het bezettingshoofdkwartier de vrees versterkt, dat de golf van politieke moorden, die de jaren tussen de beide wereldoorlogen kenmerkte, zal terugkeren. NEW YORK, 6 Juli (A.P.). De American Federation of Labour (A.F.L.), een der twee grote vak bonden in Amerika, heeft thans medegedeeld, dat de Amerikaanse boycot van Britse schepen niet, zo als eerder bekend gemaakt was, Woensdag om middernacht zal be ginnen. De maritieme raad van de AFL, waarin de in de AFL georgani seerde zeelieden en havenarbei ders uit New York vertegenwoor digd zijn, liet weten, dat gepro beerd zal worden te voorkomen, dat Britse schepen in de oosteliiko havens opgehouden worden. Hier aan werd echter toegevoegd, dat de voortdurende actie van de com munistische partij in Engeland om het laden en lossen van Canadese schepen te voorkomen een boycot noodzakelijk kan maken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2