Londense havenstaking breidt zich uit Grote loods in de haven van Rotterdam afgebrand Gaat K.L.M. binnenlandse luchtlijnen opheffen? Buurman van Vreeden volgt Spoor op als legercommandant Drie doden EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Londense havenstaking breidt zich uit Zaterdag 9 Juli 1949 45e Jaargang No. 11609 De partijdigheid van de UNCI-rapporten Het bedreigde fonds van de mijnwerkers Wordt noodtoestand uitgeroepen Woensdag regerings verklaring Conferentie in Berlijn België devalueert zeker niet EngelancTs econo mische crisis Rijnschip ternauwernood gered Voor kapitalen in de vlammen Groot verlies op de jaarlijkse exploitatie Van Cauwelaert's besprekingen bij aanval op convooi HET FEIT Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VA Al HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243. Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K2240 's-GRAVENHAGE, 9 Juli (A.N.P.) Bij K.B. van 8 Juli 1949 is be noemd bij het K.N.I.L. tot luiten.- generaal, commandant van het leger en hoofd van het Dep. van Oorlog in Indonesië, de met de waarneming van het legercommando in Indonesië belaste generaal-majoor van de ge nerale staf van het K.N.I.L. D. C. Buurman van Vreeden. Lt-generaal D. C. Buurman van Vreeden werd op 16 Juni 1902 te MILITAIREN VERMOORD BI) BUITENZORG BATAVIA, 8 Juli (Aneta). Op de aanwijzingen van een land bouwer werd nabij Buitenzorg het graf gevonden van twee Neder landse militairen, die sedert Zon dag in het Buitenzorgse werden vermist. Een drietal onderofficie ren was Zondag van Batavia naar Buitenzorg gegaan en wandelde daar in de omgeving. Doordat zij onbekend waren met de plaatse lijke situatie, zijn zij in onveilig gebied terecht gekomen en wer den zij 4 km ten westen van Bui tenzorg overvallen door een ben de onder leiding van een kapitein der T.N.I. Een hunner, de sergeant majoor Kouwen, werd door deze kapitein van de T.N.I. naar Bui tenzorg teruggestuurd om te on derhandelen over de uitlevering van twee door de Nederlanders gevangen genomen leden van de T.N.I. Hij kwam te half twee des nachts te Buitenzorg aan, waarna een zeer uitgebreid onderzoek werd ingesteld in de door hem aangewezen omgeving. Tenslotte werd een graf ontdekt, waarin zich de lijken van de twee tochtgeno ten bevonden. Stoffelijk overschot telegrafist „Roermond" geborgen 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. In tegenstelling tot andersluidende berichten heeft de K.L.M. uit Bari vernomen dat op 7 Juli niet twee stoffelijke overschotten uit de „Roermond" zijn geborgen, doch dat er één geborgen is, dat her kend is al dat van de telegrafist L. Post. NEW-YORK, 8 Juli (ANP-Ane ta). William H. Newton, de Amerikaanse journalist, herhaalt in „New York Telegram" van Donderdag in een brief uit Medan, zijn bewering van Woensdag ten aanzien van de „censuur en ver draaiing" van rapporten der mili taire waarnemers van de UNCI en voert als voorbeeld daarvan aan hetgeen in Maart j.l. is voorgeval len bij het verwonden van een Amerikaanse en Britse officier bij de beschieting van de jeep der commissie der Verenigde Naties nabij Medan. Volgens Newton heeft toen de commissie van onderzoek, bestaande uit een Australische ka pitein, een Belgische overste, een Franse kolonel, een Britse kolonel en een Amerikaanse majoor aan de militaire uitvoerende raad te Ba tavia een eenstemmig rapport in gediend, waarin werd gemeld, dat de beschieting was geschied door militairen van de T.N.I., maar zegt Newton, „deze bevinding werd achterwege gelaten en in een me dedeling aan de pers van de Vei ligheidsraad heette het, „dat het niet mogelijk is geweest, de iden titeit van de aanvallers vast te stellen." De Hoogovens rekenen met de gedemobiliseerden Namens de directie der Hoog ovens te IJmuiden is meegedeeld, dat bij de personeelsvoorziening in de nabije toekomst rekening zal worden gehouden met de belan gen der gedemobiliseerde militai ren uit Indonesië. De directie te kent hierbij aan, dat de uitbrei ding van de „Mekog" ongetwijfeld een behoefte aan personeel zal meebrengen. Surakarta geboren. Hij volgde de H.B.S. in Den Haag en Kampen en werd in 1921 cadet aan de K.M.A. te Breda. Op 30 Juni 1925 werd hij tweede luitenant der artillerie van het K.N.I.L. en op 30 Juli 1928 1ste luitenant. Op 22 Febr. 1939 volgde zijn benoeming tot kapitein. Op last van de Gouverneur-Gene raal vertrok hij in de eerste week van Maart 1942 naar Australië, waar hij werkzaam was bij de herschik king van onze troepen. Op 28 Mei 1942 werd hij majoor en op 27 Mei '43 overgeplaatst naar de Generale Staf. Op 7 Juni 1943 werd hij tijde lijk benoemd tot Kolonel en aange wezen als militaire attaché te Tsjungking. Op 30 Juli 1944 werd hij effectief benoemd tot lt.-kolonel en 14 Februari 1946 tot kolonel. 29 Maart 1946 volgde zijn benoeming tot generaal-majoor en zijn aanstel ling tot chef staf van het K.N.I.L. Gedurende de oorlog was hij nog enige tijd verbindingsofficier bij 't Zuid-Oost-Azië commando bij de Generale Staf van Mountbatten. Lt.-generaai Buurman van Vree den is officier in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en Com mandeur in de Orde van het British Empire. Voorts is hij drager van 't oorlogsherinneringskruis en van het ereteken voor orde en vrede. K.L.M. vliegt voorlopig niet naar China In verband met de huidige on zekere toestand in China zal de K.L.M. met ingang van 15 Juli a.s. het eindpunt van de eenmaal we kelijkse verbinding Batavia-Kan- ton v.v. tijdelijk naar Bangkok verleggen. Naar aanleiding van berichten inzake het door het „fonds voor sociale instellingen' 'te Heerlen te betalen bedrag aan vennootschaps belasting en ondernemingsbelasting van omstreeks 1% millioen gulden, deelt het ministerie van financiën mede, dat hier van een ontdek king door de betreffende inspectie der belastingen geen sprake is ge weest. Hoewel de sociale doelstel lingen van het fonds in geen en kel opzicht worden betwist, mag deze omstandigheid, naar het oor deel van de belastingadministratie, niet leiden tot een bevoordeling van het fonds boven b.v. de mid denstandszaken, waarmee de be doelde bedrijven van het fonds in concurrentie treden. Tegen de reeds aan het fonds opgelegde aanslagen zijn bezwaren ingediend, waarop nog geen uit spraak is gedaan. De wettelijk ver schuldigde bedragen staan der halve nog niet vast. LONDEN (Reuter)Vrijdag hebben zich 1400 havenarbeiders bij de Londense havenstaking aangesloten, zodat het betrokken aantal stakers tot 10.213 gestegen is. Hierdoor liggen 105 schepen stil. Koning George zal verzocht worden de noodtoestand in Groot-Brittannië uit te roepen, indien de havenstaking tegen Maandag niet geregeld is, zo heeft de minister van Binnen landse Zaken, Chuter Ede, Vrijdag medegedeeld. IN COMITE-GENERAAL 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. A.s. Woensdag zal de Regering in de Tweede Kamer een verklaring over Indonesië afleggen in comité-gene raal. De Kamer vergadert wel meer met gesloten deuren, n.l. wanneer huishoudelijke aangelegenheden van dit hoge college ter sprake komen, als benoeming van amb tenaren ter griffie e.d. Een vergadering met gesloten deuren als welke nu zal plaats vin den, komt minder voor. De laatste vergadering in comité-generaal van deze aard is gehouden op 7 Febru ari 1946, toen ook de Indonesi sche kwestie aan de orde was. Vóórdien was de laatste verga dering met besloten deuren op 15 December 1919. PLANTZ VRIJGESPROKEN WILLEMSTAD, 8 Juli (A.N.P.) De heer W. R .Plantz, lid van het demissionaire college van alge meen bestuur, is heden vrijgespro ken. Zoals bekend, stond hij veer tien dagen geleden terecht: 1. verdacht van het toevoegen van de naam Buncamper aan de car.didatenlijst van Sint Maarten, nadat de indieners deze hadden ondertekend zonder voorkennis en goedkeuring van de ondertekena ren; 2. van het opzettelijk gebruik van de door hem valselijk opge maakte, althans vervalste lijst door inlevering op het hoofdstem bureau, waaruit enig nadeel kon ontstaan. Daarbij eiste de Officier van Justitie veertien dagen gevange nisstraf en vier jaren uitsluiting van verkiesbaarheid terwijl hij er geen bezwaar tegen had dat de heer Plantz op vrije voeten gesteld werd. Ede verklaarde in het parle ment, dat aan de uitslag van de stemming over al of niet hervat ting van het werk niet teveel waarde gehecht diende te worden, aangezien de stemming op grote schaal door de arbeiders geboycot was. Vijftienduizend man waren in de haven aan het werk en 10.000 hadden het werk neerge legd. Hij zeide, dat men in Enge land niets te maken had met een dispuut tussen Canadese vakver enigingen onderling. Beide Britse vakverenigingen hadden hun le den opdracht gegeven naar het werk terug te keren. „De enige reden waarom wij in dit land tegenover deze moeilijk heid zijn komen te staan is het feit, dat de communisten een kans zien onrust te zaaien, onze handel te benadelen, ons herstel te hin deren en daarmee het gehele pro ces van het plan-Marshall, waar van het West-Europese herstel afhangt", zo zeide de minister. Men ziet zich thans niet geplaatst tegenover een legaal industrieel dispuut, doch tegenover een uit daging aan het gezag van de staat waaraan men het hoofd dient te bieden. Bij een stemming van de „Ste vedores Union", die 8.000 leden telt, hebben slechts 521 havenar beiders hun stem uitgebracht, Van hen waren 338 voor terugkeer naar het werk en 159 tegen her vatting. 24 stemmen waren on geldig. Aanvankelijk hadden 2000 leden verklaard de stemming te boycotten. Het bestuur heeft nog geen beslissing genomen. De vier militaire commandanten van Berlijn zijn vandaag overeen gekomen a.s. Dinsdag bijeen te komen om te trachten een modus te vinden tot „normalisering" van het verdeelde Berlijn. De Amerikaanse Hoge Commissaris voor Duitsland, John J. Mc. Cloij hield in Heidelberg zijn eerste persconferentie. Enkele uren na de bekendma king van Ede besloten 400 leden van de bond van waterdragers, lichtermannen, slepers en schip pers zich aan te sluiten bij de 10.213 stakende havenarbeiders. Men verwacht dat het werk in de havens practisch geheel zou komen stil te liggen, indien deze arbei ders. die belangrijke functies in het havenverkeer verrichten, hun staking uitvoeren. Besluit van B. en W. van Beerta geschorst In het Staatsblad is opgenomen een Kon. Besluit van 22 Juni, hou dende schorsing van het besluit van B. en W. der gemeente Beerta van 27 Mei 1949 betreffende het verlenen van ondersteuning inge volge de Armenwet. Volgens het geschorste besluit van B. en W. zou een 37-tal arbeiders uit de gemeente Beerta, die te werk ge steld waren in de zogenaamde slikwerken in de Dollard en ten gevolge van een conflict met de leiding van die werken zijn ont slagen, overeenkomstig de voor armlastigen in die gemeente gel dende normen worden onder steund. Het besluit is geschorst tot 1 Januari 1950. Bii de Ned. Dok en Scheeps bouw My. te Amsterdam is gis teren het achterstuk van de voor Noorse rekening in aan bouw zijnde „Bronxville" be vestigd. Nadat het gevaarte met een drijvende bok naar de be stemde plaats was gebracht, werd het, gelijk een stuk van een meccanodoos aan het schip bevestigd. BRUSSEL, 8 Juli (Reuter). In Belgische regerings- en financiële kringen werden heden de volgende redenen genoemd voor het handha ven van de Belgische frank op zijn huidige waarde, zelfs indien andere Europese valuta's met inbegrip van het pond sterling, zouden worden gedevalueerd. 1. de positie van de Belgische goudreserves is uitstekend. De Bel gische Nationale Bank heeft haar goudvoorraden de laatste 6 maanden verhoogd met drie milliard frank tot 30.859 millioen frank. 2. De laatste sporen van inflatie zijn met succes verdreven en zelfs de nieuwe credieten ongeveer 4 milliard Belgische frank welke België in het kader van het nieu we intereuropese handels- en beta lingsstelsel zal moeten verstrekken aan Engeland, Frankrijk en Neder land, zullen vermoedelijk geen te rugkeer van een inflatie teweeg brengen. 3. De Belgische export, die de laatste zes maanden tot ongeëvenaar de omvang steeg, handhaaft de stij gende lijn. In de eerste zes maan den van 1949 heeft België voor een bedrag van 42 milliard Belgische francs aan goederen uitgevoerd te gen 35.8 milliar» in het eerste half jaar van 1948. DE BETEKENIS VAN SNIJDER'S MISSIE LONDEN (Reuter). De Ame rikaanse minister can Financiën, John Snyder, is Vrijdagmorgen alhier aangekomen. Na aankomst begaf de minister zich naar Attlee, met wie hij een onderhoud van 4 uur had, waaraan verder nog werd deelgenomen door de Amerikaanse ambassadeur te Lon den, Lewis Douglas, door Averell Harriman, door de Canadese mi nister van Financiën, Abbott en de Canadese hoge commissaris te Londen. Voorts door de ministers Bevin, Sir Stafford Cripps, Harold Wilson en Noel Baker. Volgens te Washington circule rende berichten zullen over 6 of 8 weken op hoog niveau bespre kingen worden gehouden tussen Britse en Amerikaanse autoritei ten voor het uitwerken van een oplossing op lange termijn voor de Britse economische crisis. Ver klaard werd, dat het probleem thans zo ernstig wordt geacht, dat het onwaarschijnlijk leek, dat een oplossing kon worden uitgewerkt, zonder een bijeenkomst van hoge autoriteiten Dean Achcson zou dan vermoedelijk aan de bespre kingen deelnemen. De huidige reis in Europa van Snyder heeft, naar van betrouw bare zijde alhier wordt vernomen, meer tot doel het instellen van een onderzoek en rapport uitbren gen, dan wel het voeren van wer kelijke onderhandelingen. Naar verluidt werd minister Snyder naar Europa gezonden door pre sident Truman, teneinde uit te zoeken wat de problemen zijn en wat de Europese leiders denken over mogelijk eoplossingen. EEN ENORME BRAND, die bergenhoge rookkolommen de lucht inzond en dan ook van ver buiten de stad te zien was, heeft Vrijdagmiddag de haven van Rotterdam geteisterd. Een grote dubbele loods aan de Spoorweghaven van naar schatting 150 m. lang en 12 m. breed is, vermoedelijk door onvoorzichtigheid van schilders, geheel in de as gelegd. De loods was voor driekwart gevuld met allerhande goederen, waaronder vaten olie en salpeter. Ook een Rijnschip, dat langszij van de loods in de Spoorweghaven lag, dreigde een ogenblik een prooi der vlammen te worden, doch dit kon tijdig worden voorkomen. Van de loods is nog slechts een ruïne over. Van de goederen is zo goed als niets gered kunnen worden; buiten te slepen en in veiligheid te brengen, maar dit bleef miniem, omdat men door de verstikkende rook niet ver genoeg kon door dringen. Inmiddels liep ook het Rijnschip „Alarich", groot 1358 ton, dat langszij van de loods in de Spoor weghaven lag met 230 ton kali aan boord, ernstig gevaar. De lui ken hadden reeds vlam gevat en men dacht niet anders, of ook dit schip zou prijs gegeven moeten worden. Dit laatste is echter ver hinderd kunnen worden, door re soluut optreden van de bemanning van het bergingsvaartuig „Mont- gommery". Schilders waren reeds enige tijd bezig aan de havenzijde van de loods met het afbranden van de verflaag, ze gebruikten daarvoor apparaten met butagas. Werklie den op het terrein verklaarden, dat ze omstreeks kwart over drie opeens een grote steekvlam uit de loods zagen opkomen. Of dit in verband gebracht moet worden met de werkzaamheid van de schilders staat echter nog niet vast. In ieder geval nam de vuur haard zo snel in omvang toe, dat er aan redden niet te denken viel, ofschoon direct van alle kanten van het terrein hulp kwam opda gen. Men slaagde er wel in enige opgeslagen goederen, die beston den uit kali, salpeter, chloor, ka toen. verfstoffen, papier, veevoe der en landbouwwerktuigen, naar Tezamen met de bergingssleep boot „Stormvogel" lag men spoe dig langszij. Schipper E. Meurs liet toen met het waterkanon en nog twee waterstralen het schip uitspuiten en het vuur van de lui ken blessen. Daarop werd de „Alarich" ijlings naar de andere zijde van de Spoorweghaven ver haald. Door dit snelle optreden kon het schip behouden blijven. Inmiddels was behalve de brand weer en de politie ook het marine depot gealarmeerd, dat een belen dende loods in gebruik heeft. Tal van marinemannen werden met speed naar de bedreigde loods ge dirigeerd en ook deze is van het vuur gevrijwaard gebleven. Het publiek spoedde zich direct in massa in de richting van de rookzuil. Het verkeer over de Maasbruggen ondervond, doordat er zich veel auto's en fietsen van nieuwsgierigen tussen mengden, enige vertraging. De daken van de getroffen dub bele loods 3 en 4 stortten in en gedeelten van de wanden, bijna geheel uit hout bestaande, moesten omver worden gehaald om onge lukken te voorkomen. Regelmatig klonken ontploffingen uit de ruïneuze massa, vermoedelijk va ten, die uit elkaar sprongen. Tegen vijf uur was men het vuur in zoverre meester, dat het gevaar voor uitbreiding niet meer bestond en de nablussing ter hand genomen kon worden. De uitgebrande loods was door de gemeente aan een viertal fir ma's verhuurd, die er allen een sectie va n in gebruik hadden, n.l. Furnesse scheepvaart- en agen tuur maatschappij N.V., de groen ten- en fruitexporteur D. G. van den Ende, het internationale ex peditiebedrijf Feldenhoff en Co. en het stuwadoors- en expeditie bedrijf A. Vijfvinkel. De schade, die zij geleden hebben, maar in hoofdzaak door verzekering ge dekt wordt, is nog niet te overzien, maar dat er voor kapitalen ver brand is staat vast. Naar men meent te weten zijn alle in de verbrande loods aan wezige werklieden tijdig kunnen vluchten. Persoonlijke ongelukken zijn dan ook niet gemeld. Op Huis ten Bosch te den Haag vond gisteren de aanbieding plaats van het huldeblijk van het Nederlandse volk aan H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard ter gelegenheid van het koperen huwelijksfeest. (Van een onzer redacteuren) Deter dagen zullen besprekingen worden gevoerd tussen de directie van de K.L.M. en het ministerie van Verkeer en Water staat inzake een eventuele opheffing van de binnenlandse luchtlijnen der K.L.M. Vast staat echter, dat, wanneer het resultaat van deze besprekingen een opheffing van de binnen landse dienst betekent, dit eerst na het zomerseizoen zal geschieden. De aanleiding tot deze besprekingen is het grote verlies dat op deze binnenlandse lijnen ieder jaar opnieuw wordt geleden. Westen konden en daar ruim schoots de tijd hadden hun zaken af te wikkelen. Een grote schadepost zal dit stopzetten ook betekenen voor de onlangs opgerichte Stichting Luchthaven Eelde, waarin de pro vincies Groningen en Drente en de gemeenten Groningen, Assen en Eelde met een behoorlijk kapi taal vertegenwoordigd zijn. De luchthaven Eelde wordt mo menteel geheel vernieuwd. Nieu we drainering en riolering en startbanen worden aangelegd. Kortom een bóuwprogramma waarmee millioenen zijn gemoeid en waarin ook het Rijk zijn geld heeft gestoken, omdat deze lucht haven voor het militair luchtver keer nog wel van enige betekenis Kan zijn. HIJ ZIET GEEN ONOVER WINNELIJKE MOEILIJKHEDEN BRUSSEL, 8 Juli. Informateur Frans van Cauwelaert heeft de jour nalisten hedenavond medegedeeld, dat hij de volgende persoonlijkhe den heeft ontvangen: Achiel van Acker, Gilon, Soudan, Gaston Eys- kens, de Bruine, Struyen, de Groo- te, Vermeylen, Bohy, Mundeleer en Morlot. Van Cauwelaert zal zijn overleg Zaterdagochtend voortzetten. Hij verklaarde de indruk te hebben in de loop van de volgende week aan de hand der ingewonnen inlichtin gen de basis te kunnen leggen voor de vorming van een nieuw kabinet. „Ik zie op het ogenblik geen onover winnelijke moeilijkheden meer", zo zeide hij. Naar hij verder verklaar de, heeft de Koningskwestie tijdens de besprekingen op de voorgrond gestaan. Ook aan het werkloosheids vraagstuk en aan de economische problemen is echter veel aandacht gewijd. In politieke kringen is men van ordeel, dat waarschijnlijk een drie ledige regering gevormd zal wor den en dat men ernaar zal streven de Koningskwestie op te lossen door een volksstemming. Van Cau welaert zou evenwel niet van tevo ren een bepaald percentage wallen vaststellen (de socialisten zouden er namelijk op hebben aangedrongen, dat de Koning 2/3 van het aantal stemmen op zich moet verenigen alvorens te kunnen terugkeren) en van oordeel zijn, dat de vorst uit het resultaat van de volksstemming zelf de conclusie moet trekken of hü zal terugkeren dan wel aftreden. SEMARANG, 8 Juli (Aneta) Donderdag is een convooi, dat van Surakarta naar Semarang reed, nabij Salatiga door een bende be schoten, waarbij drie Nederlandse militairen werden gedood. Donderdagavond werd de onder neming Telogo door een bende aangevallen en in de nacht van Donderdag op Vrijdag werd een aanval uitgevoerd op de onderne ming Tjipring .De laatste aanval werd zonder verhezen afgeslagen, bij de verdedigers van Telogo wer den twee personen gewond. Deze besprekingen waren reeds enige maanden te verwachten. Onlangs bleek reeds duidelijk dat er iets moest gebeuren. Dit heeft zich aanvankelijk geuit in een enorme prijsverlaging op de bin nenlandse lijnen. Het was tenslotte zo, dat men practisch even duur uit was, of men met de K.L.M. dan wel per Diesel reisde. Over de animo heeft men de laatste tijd niet te klagen gehad. De toestéllen waren gemiddeld voor 75 procent bezet, terwijl de belangstelling in het Noorden van ons land zelfs zo was, dat op de lijn Leeuwarden-Amsterdam een D.C. 4 moest worden ingezet. In het Zuiden beperkte het verkeer zich meer tot touristenreizen. Geen winst. Het is niet de bedoeling van de K.L.M. om op deze binnenlandse lijnen winst te maken, maar het gaat niet aan, zo verzekerde ons gisteravond een K.L.M. official, dat men ieder jaar opnieuw grote verliezen lijdt. De hoofdzakelijke bedoeling van het binnenlandse luchtvaartverkeer is het Neder landse publiek meer air-minded te maken. De exploitatiekosten blijken echter te hoog te zijn en men zal nu besprekingen gaan voeren over het al dan niet stopzetten van deze lijnen. Overwogen wordt zelfs bij de regering aan te dringen op subsidie. Dakota's ongeschikt? De Dakota's welke momenteel voor het binnenland worden ge bruikt zijn eigenlijk niet geschikt voor dit vervoer, zo deelde men ons mede. De toestellen zijn meer ingesteld op de Europese Ujnen. Ook de afstanden tussen de Ne derlandse luchthavens zijn te klein om lonende exploitatie mo gelijk te maken. Bij de K.L.M. huivert men er enigszins voor in het binnenlandse verkeer een nieuw type vliegtuig in te zetten, temeer daar ook dit enorme kos ten met zich mee brengt. Het per soneel moet omgeschoold worden, er zullen nieuwe onderdelen moe ten komen, etc. Gevolgen. De gevolgen van een eventueel stopzetten zullen het meest ge voeld worden door de zakenlieden, die geregeld gebruik van deze snelle lijnen maken. Het was juist deze snelheid welke het mogelijk maakte dat zakenlui vooral ook uit het Noorden van ons land op één dag heen en weer naar het POGING TOT MOORD TE EDE? De politie van Ede heeft op 29 Juni in het onder deze gemeente behorende Bennekom de kruide nier R. gearresteerd wegens dief stal van een portemonnaie met enige tientallen guldens. De man, die reeds eerder met de politie in aanraking is geweest, zou deze in een café ontfutseld hebben aan een pluimveehandelaar. De politie heeft de portemonnaie, die in de tuin van R.'s woning begraven bleek te zijn in beslag genomen. R. werd geleid voor de Officier van Justitie te Arnhem. Nadien is hij weder overge bracht naar het hoofdbureau van politie te Ede voor een verder onderzoek in verband met de mo gelijkheid, dat R. getracht heeft zijn Vrouw vergift toe te dienen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1