Een vrolijke kaasmarkt r Een trouwe bezoeker van de Kaasmarkt FILMS VAN DE WEEK TURN LUST" IN BATH De man met de kaarten PAG. 2 Zaterdag 9 juli 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN NIEUWE BESSEN PELS' WIJNHANDEL Alkmcsos'Tel. 2585 MET 5 MAN STAAN WIJ VOOR U KLAAR! St. Caeciiia" in uniform J AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE R K. JONGENSSCHOLEN TE ALKMAAR WEERSVERWACHTING BöKKERINK'S STOF Ieders lof! prachtige zuiver wollen RUITEN 4.77 per meter. A. Bökkerink De Ronde Tafel conferentie Marktberichten ALKMAAR. Het vacantiesei- zoen is begonnen; dat was op de kaasmarkt heel goed merkbaar; verschillende groepen schoolkin deren, en veel groepen grotere va- cantiegangers bewogen zich op het Waagplein, waar tegen 12 uur het traditionele Vrijdagse zonnetje doorbrak. Het aantal vreemdelin gen, bezoekers uit het buitenland, schijnt minder te worden; de ver schillende reisbureaux krijgen de indruk, dat het bezoek van bui tenlanders minder is, dan in het begin van het seizoen verwacht mocht worden. Dit is ook merk baar in de kleine Waag, waar de hele kaasjes aan de buitenlanders verkocht worden; natuurlijk speelt hiérbij ook de vrije verkoop van oude kaas een rol, 'die wellicht ook goedkoper is dan de kaas in bui tenlandse valuta gekocht. Niettemin was het, wat het be zoek betreft, een zeer drukke marktdag; de duizenden bezoekers veroorzaakten menige opstopping, waar ook de vele grote vracht auto's voor het kaasvervoer enige schuld aan hadden. Het verkeer liep in de ochtenduren in de bin nenstad nu en dan vast; de Lan- gestraat was nog onbruikbaar en de Laat kon voor het grootste deel maar aan één kant gebruikt worden. Het orkest ,.De Bietenbouwers" van de KRO trok op 't Waagplein veel bekijks; het had 'n zitplaats gekregen op 'n podium voor het Waagpand en speelde de leutige melodietjes, waarmee het veel succes oogstte. Intussen ging het kaasmarktgedoe zijn gang; de kaasdragers hadden er ook schik in. Nu eens zagen we een kaas- diager een dansje maken met een meisje in oud-Hollands costuum; dan weer zagen wij dit meisje als kaasdrager fungeren en met een andere kaasdrager een zware ber ry sjouwen; maar dat viel niet mee' Een andere keer zagen we twee kaasdragers op hun lege berry 'n nogal omvangrijke dame het Waagplein ronddragen, tot grote hilariteit van het kijkend publiek. Er viel voor de camera van foto- en filmtoestel weer menige aar dige close up te maken, hetgeen dan ook druk geschiedde. Boer Biet verkocht zo tussen de nummers door zijn gewone grapjes voor de microfoon en wij zaten het heerlijk zacht-frissche distillaat van volrijpe rode bessen, is zeer binnenkort weer leverbaar. Gaarne no_ teren wij thans reeds uw order- (Adv.) al aan de lunch, toen de vrolijke klanken, die op het Waagplein door de Bietenbouwers werden geproduceerd, onze huiskamer vulden. Heel de familie sloeg met mes en vork het slagwerk mee, dat het rhythme erin hield en toen Boer Biet vertelde, dat er op het Waagplein met hele kazen gegooid werd, wilde zoonlief dit experi ment ook in de kamer eens uit halen met het pas-aangebroken Edammertje. Als u de volgende week gaten in de kaas bemerkt, zo zei Boer Biet, kiik dan uw winkelier er niet lelijk op aan, want de Bie tenbouwers hebben die gaten erin geblazen op de Alkmaarse kaas markt. Intussen was het een aar dige attractie voor de kaasmarkt-, bezoekers en een goede reclame voor de Alkmaarse kaasmarkt. BS (Advertentie) Lijk opgehaald ALKMAAR. Gistermorgen is uit het Noord-Hollands Kanaal on der de gemeente Bergen het lijk opgehaald van de c.a, 50 jarige Alkmaarder J. B.. een bakkers knecht, wonende in de Ramen, die sinds Dinsdag vermist was. If IS U DAT EEN DAALDER WAARD ALKMAAR. De lange verant- woordingslijst van deze week spreekt voor zichzelf; het vertrou wen, dat het comité, dat zich ten doel stelt „St.Caecilia" bij haar zil veren jubileum in November in uniform te steken, in kath. Alk maar gesteld heeft, zal als 't zo doorgaat, niet beschaamd worden. Onze penningmeester kan deze week 'n bedrag van f 180 verant woorden, de som van 120 Bijdragen i ariërend van een kwartje tot tien gulden; dat is gemiddeld f 1.50, het bedrag dat het comité evenzovele malen hoopt te ontvangen als er Kath. gezinnen in Alkmaar zijn. Het comité rekent er daarop op, dat degenen, die een hogere bij drage kunnen geven, dit ook zullen doen, ter compensatie van de klei nere bedragen, die overigens even dankbaar worden geaccepteerd. Vorig saldi f475.81; Schola Publi- ca (ter navolging!) f 10, H. S. 1, H. B. 0.10, de B. 0.10, M. 0.25, P, K. I, M. v, T. 1, ten Br. 1, B. S. 0.50, S. 0.50, Ch. 1, Z. 0.50. K. 0.25, N. 0.50, E. 1.50, Kr. 1.50, L. 1, v. H. 1, C. 1.50, J. 1, P. A. 1.50, Sch. 0.25, N. R. 1.50. v V. 0.25, V/. 1, N. 0.50, H. 2.50, Fr. 0.50. S. 0.35, ten Br. 1, H. J P. 1.50, J. 1.50 A. v. d. D. 1.50, van 't H. 1.50, J. F. 1.50, Jac. K. I.50, D. G. 1.50, M. O. 1.50, E. 1.50, de M. 1.50 B. G. 1.50, J. S. 1.50 ,T. G. 1.50, A. V. E 2.50, B. B. 0.25, R. U. 1.50, N.N. 0.80, N. P. 1,50, M. J, K. 1.50. A. v. R. 0.50, A. B. <M. 1,50, S. A. S. 0.50, A. Pr. 1, J. de R. 2.50, F H. 1.50, J. P. 1.50, J. O. 2, A. H. 1, P. de M. 1, W. L. 2.50, W. K. 1.50, J, B. v. M. 1.50. B. K. 5, J. L. 1, A. v. E. 1.50, W. Sch. 1. H. W. 1, W. C. 2, B. S. 1, E. H. 2.50, v. G. 2.50, Gebr. K. 1.50, B. 1, P. B. 0.50, Jac. A. 2.50, C. K. 0.50, D. W. 2.50, A. B. 1.50, Fa. Cl., 5, Th. J. K. 5, Gulden Vlies 10, J. M. 2.50, H. 1.50, A. O. 1.50, C. de R. 1, N. W. 0.50, A J. P. 1, Th. O 1, Kr. 0:50, Gr. 0.50, H. v. L. 0.50, J. de J. 0.50, H. B. 1, N. v. d S. 1, Gr. 1, N. A. 0.50, wed. v. V. 025, W. E. 0.50, J. Gr. 0.25, A. O. 0.50, A Z. 1, P. J. v. H. 2, A. E. A. B. 2, G. V. V. 1.50, W. D. 1.50, J V. 1.50, J. M. v. Z. 1.50, P. B. 1.50, Gr. 1.50, J. Br. 1.50, A. G. 1.50, P. B 1.50, W, St. 1.50, M. D. 1.50, A J. 1.50, J. Kr. 1.50, G. V. 1,50, H. B. 1,50, J. E. 1.50, P. Sn. 1.50, S v. V. 1.50, v. d. H. 1, H. B. 1.50, A. W. 1.50. Saldo 8 Juli f655.91 Show-avond Gulden Vlies ALKMAAR. Zaterdag 16 Juli a.s. organiseert het personeel van het Gulden Vlies, in samenwerking Smit, dansleraar, een show- en ca rnet Andre Carrel en de heer Jac. baret-avond ten bate van de t.b.c.- bestrijding. Deze avond wordt op originele wijze gebracht en het programma, dat in de advertentie elders in dit blad staat vermeld, biedt veel attracties, o.a. een ver loting, dansdemonstraties door de heer en mej. Smit. trompetsoli door Hinus van den Broek en het optreden van bekende kleinkunste- Eindexamens Mulo A en B ALKMAAR. Te Alkmaar slaag den voor het eindexamen Mulo de volgende leerlingen: H. J. v. d. Kuyl, Den Helder; W. Simons, Den Helder; P. J. Westerop, Koedijk; W. J. Brombacher, Schagen; Z. Wit haar, Schagen; P. Snel, Den Helder; K. de Grand, Heiloo; J. Schagen, Purmerend en C. Tijsen te Den Oever, allen voor de afd. A. Voor de afd. Mulo B slaagden: J. Korsloot, Breezand; J. J. Bom, Den Helder; W. Hofmnai, Heiloo: H. J. Hartog, Castricum; M. Blaau- boer, Baemsiter; K. Kerkhoven, Beemster; A. Plevier, Oterleek; H. Ris, Jisp; A. H. ten Have, Sloot- dorp; G. J. Knuppel, Den Oever en H. Bos, Den Oever. K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Waar het hart vol van is, daar loopt de mond van over, zegt een bekend spreek woord. Het kan dan ook niet an ders, of we moeten deze week weer terug komen op de actie voor va- cantie uitzending voor stadskinde ren. In de loop van de komende week wordt de actie afgesloten. Het comité zal dan bijeenkomen en een flink aantal kinderen in Alk maar geplaatst kan worden. Vandaar dat we vanaf deze plaats een laatste dringende aan sporing Richten tot de comité-leden en de medewerkers en medewerk sters, of in de komende laatste da gen hun uiterste best te doen, om de hen verstrekte lijst af te werken. Een laatste aansporing ook aan al diegenen, die een kind uit een der grote steden, Amsterdam, Rotter dam of Den Haag, gedurende een week in de vacantie willen op nemen. Vragende kinderogen zien naar U op, laat hen niet tevergeefs uit zien naar Uw aanbod. Geef Uw adres op aan de secr. van ons co mité: Dr. Schaepmankade No. 9 te Alkmaar en wij zorgen voor de rest. ONZE AGENDA Bioscopen: Cinema Americain: Are de Triomphe, volwassenen, Victoria: Spionnen aan de Theems, 14 jaar, Harmonie: Titanenstrijd, 18 jaar, ABT, Het Atoomspook, 18 jaar en De man met het dodenmas ker. Keuring onbekend. Zondagsdienst doktoren: dr. J. Lourens, Oudegracht 293, telef. 2892 en dr. Poortvliet, Egmonderstraat 2, telefoon 4282. Zondagsdienst Apotheken: Wanna, Ritsevoort 5. Nachtdienst taxi's: Zater dag: Nassaugarage, Nassau- plein, tel. 3545, Zondag: H. Jong Lindenlaan 100, telef. 3628, Bergen: Openluchttheater 8 uur: Optreden Schotse mili taire band. Kunstzaal Rustende Jager: Tentoonstelling werken Jac. Koeman en Janna Koeman, kunstnaaldwerken. Bonnen halen: Maandag de letter G. Geslaagd ALKMAAR. De heer G. J. Lut slaagde te Utrecht voor het.diplo ma voor Lederkennis en Lederhan delaar bij het examen van de Ned. Bond van Ledcfhandelaren. Zwemkampioenschappen van de Kring Noord-Holland ALKMAAR. Zoals wij reeds eerder berichtten worden vanavond in 't Zomerbad de Kring wedstrij den van de Kring Noord-Holland gehouden. Over het programma schrijft men ons van DAW-zijde: Bij de heren zal A. Boxem z'n ti tel op rug- en borstcrawl wel pro longeren. Of dit mej, van Latum op de borstcrawl dames zal geluk ken, is nog een vraag gezien de snelle opkomst van de Zaanse E. de Boer. DAW heeft echter nog een nieuwe troef in handen nl. H. Ouwehand. die yoor de grote ver rassing kan zorg dragen. De rugslagtitel bij de dames zal wel naar mej. Nieuwenhuizen uit Zaandijk gaan, met de DAW-ster Verheul en Stor als gegadigden voor 2e en 3e plaats. Mej. E. Stor is eveneens serieuze gegadigde naar de titel op de 100 M. school slag met als naaste concurrente o.a. mej. Piersma eveneens van DAW. De grote strijd om de eerste plaats op het nummer 200 m. schoolslag heren Zal gaan tussen de Ham crack Gerkens en de DAW-er A. Boxem, die bij wijze van uitzonde ring zijn krachten eens op dit num mer wil beproeven. Bij de adspiranten is de strijd ge heel open. Wel kunnen we voor spellen, dat H. de Jong, C. Zut en B. Ekkel veel van zich zullen laten spreken, evenals H. Ouwehand. T. Schot en F, Rentenaar bij de meis jes. Als extra attractie wordt de DAW-lauwert.ak verzwommen, een verenigingsprijs, toegekend aan die vereniging, welke de wedstrijd met het kleinst aantal punten eindigt. Na ieder nummer zal de stand voor deze extra prijs bekend gemaakt worden. AL met al. een programma, dat iedere sport- en zwemliefhebber op hoge prijs zal stellen. Iedere Vrijdag, die we op de kaasmarkt doorbrengen, ontmoe ten wij tussen de kijkende vreem delingen een bekend Alkmaars typè, die geen markt overslaat om zijn koopwaar aan de man te bren gen. Het is de student Strikkers, die men in alle talen de lof kan horen zingen over zijn kaarten, in zes en zeventig verschillende uit voeringen, waarvan zes en twintig stadsgezichten, kaarten, die door de bezoekers gaarne gekocht wor- denomdat ze een blijvende herin nering vormen van het schilder achtig gebeuren rond de Waagto- Het is een ondernemende, actie ve jongeman, de 24-jarige W. Th. T. Strikkers, die, met zijn eeuwige pijp in zijn mond en zijn tas onder de arm, zich vriendelijk glimla chend tussen de mensen beweegt. Hij dringt zijn koopwaar niet op en weet ook als hij niet verkoopt, de mensen iets te vertellen over de kaasmarkt en de stad. Hij is sinds 1946 een der trouwste bezoe kers van de kaasmarkt, al heeft hij van de kaas dan ook letterlijk zelden of nooit kaas gegeten. Sprekende over zijn beroep, dat eigenlijk zijn beroep niet is, want Strikkers studeert in Amsterdam sociografie en geschiedenis, kan hij aardige dingen vertellen over de mensen, die hij iedere Vrijdag tot klant heeft. Er zijn er, die, 'om hun familie te gerieven, allemaal dezelfde kaarten kopen, er zijn er ook, die bij hem op de vingers af staan te tellen, hoeveel neven en nichten ze moeten gedenken en voor ieder familielid een ansicht kaart kopen. Er zijn ook echter verzamelaars onder hen, zoals trouwens schrijver dezes ook is, die van iedere plaats die zij be zoeken een aantal kaarten kopen en die als een herinnering bewa ren. Dat zijn veelal de meest se- rieuse kopers De buitenlanders, die vooral in (Ingezonden mededeling) Harmonie: Titanenstrijd Deze week in het voorprogram ma beelden van de vlootmanoeuvres, de Tour de France en de finales der tenniswedstrijden te Wimble don. Het Nederlands journaal komt met aardige opnamen van het oude zich herstellende Veere, het jubi leum van de mijn Laura te Eygels- hoven, de Amsterdamse sportweek, een fleurige indruk van het kersen- feest te Uden en enkele treffende beelden van de antiekbeurs in het Prinsenhof te Delft. Het Technicolor-verhaal, dat we deze week te verteren krijgen ,is een rauwe geschiedenis van 'n man, die op Amerikaanse wijze een spoorlijn bouwt: gaat het niet door de berg, dan er langs, over een rivier. De strijd tegen de steen massa en tegen het water, een liefdes-affaire, die natuurlijk goed afloopt en een boze schoonva der, die uiteindelijk zwicht voor zijn schoonzoon, zijn zo ongeveer de hoofdmotieven. Het verhaal speelt zich af in de schone omgeving van de zuidelijke States, hetgeen nogal wat ver goedt. Overigens een werk, zoals er twaalf in een dozijn plegen te gaan. Cinema Americain: „Are de Triomphe" Deze film van Lewis Milestone naar het na-oorlogse boek van gelijke naam van Remarque blijft beneden de verwachtingen, die de genen er onwikkekeurig aan stel len, die zich nog „lm Westen nichts Neues" herinneren. De film houdt zich hoofdzakelijk bezig met de twee hoofdpersonen uit het boek, de Duitse chirurg, dr. Ravic en de asfaltvlinder Joan Madou; twee fi guren zonder moraal; emigranten zonder verblijfsvergunning in het Parijs van vóór de Oorlog, toen de tweede wereldoorlog dreigde. Charles Boyer en Ingrid Bergman verbeelden deze twee hoofdfiguren, die in de film dezelfde typen-zon- der-levensstijl zijn, als in het luste loze boek. De verwarrende en on heilspellende vooroorlogse periode, die enige verklaring en achter grond van de handelingen dezer hoofdpersonen had kunnen geven, wordt in deze film niet voldoende getekend. Door haar negatieve strekkking is de film voor vol wassenen met rijpe levenservaring voorbehouden. In het voorprogramma een inte ressante culturele film over India. Victoria Theater: Spionnen aan de Theems Ministry of fear is de titel van Graham Greene's boek, dat werd verfilmd door Fritz Lang. Hij maakte hiervan inderdaad een spannend geheel. Het is niet zoals het in werkelijkheid in Graham Greene's boek is, waar de angst over iedere bladzijde rondkruipt, die eigen is aan de oorlogsspion nen en de handelingen van hen, maar desondanks is het een pak kende spionnage affaire geworden. De inhoud van de roman is niet van al te hoge kwaliteit, doch Lang nam hieruit alleen datgene wat hem dienstbaar was. En dat is hem inderdaad gelukt. Zelfs een verrassend happy-end ontbreekt ook ditmaal niet. In het voorprogramma interes sant binnen- en buitenlands nieuws. Alkmaars Bioscoop Theater: Het Atoomspook In deze film gaat het nu eens niet om het geheim van de atoom bom, maar om dat van een appa raat, dat de bom onschadelijk maakt. Onder de professoren is er een, die het geheim voor zich zelf wil bezitten voor minder oirbare praktijken. Men aanschouwt de strijd tussen hem, waarbij hij zich bedient van een ongezellig, spookachtig masker en zijn tra wanten en de beschermende de tective. Het is een lugubere geschiede nis: die voorbehoud voor boven 18 jaar gewenst maakt Alleen kan men er van zeggen, dat er af en toe stevige geknokt wordt. Het voorprogramma was goed verzorgd. EMMERTJE VOOR EMMERTJE ALKMAAR. Emmertje voor emmertje wordt hete mastiekbrei over het dek van de Langestraat uitgespreid; langzaam maar zeker. De eerste dag konden de emmer dragers het tempo van de mastiek- strijkers niet bijhouden, omdat de ene ketel niet gauw genoeg de be nodigde hoeveelheid produceerde: gister stond er dan ook een ketel bij, zodat de ene ketel produceert, terwijl de andere een nieuwe hoe heelheid voorverwarmt tot op de nodige temperatuur. Het werk trok veel bekijks, maar de winkelier, die heel de dag de dampende en stampende ma chine voor zijn winkeldeur heeft staan, is niet te benijden. In de middag geraakte de puinbreker defect; gelukkig was er voldoen de voorraad gebroken tegels, zo dat dit werk geen stagnatie gaf. De pessimisten, die denken, dat het werk veel. langer dan nog een v/eek zal durèn, nemen in aantal toe; wij scharen ons echter aan de zijde ,der optimisten, die hopen dat het met een week bekeken is. Gisteren kwam men gereed met het stuk tussen Stenenbrug en Houttil. Om ongeveer 4 uur wordt het werk stopgezet, want met de trein van vijven gaan de arbeiders naar huis. Gevaarlijk spel ALKMAAR. -Toen gistermid dag de chauffeur van een vracht auto, die in de Akerslaan gepar keerd stond, wildé wegrijden be merkte hij, dat zijn rechterachter- wiel over iets heen reed. Het bleek, dat het 3-jarig meisje "Van 't Veen, dat waarschijnlijk spelenderwijs op het spatscherm was gaan zitten, onder het wiel terecht was geko men. Met enige kneuzingen en een beenwonde, werd zij op advies van dokter Poortvliet naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Geconstateerd werd, dat geen levensgevaar aan wezig was. Eventuele getuigen wor den verzocht zich te melden. De nieuwe klok EGMOND-BINNEN. Donder dagmiddag werd door de H, E. De ken van Alkmaar de nieuwe klok van de Rinnegommerkerk ingewijd. Behalve de parochiegeestelijkheid waren hierbij o.m. nog tegenwoor dig de heren van het kerkbestuur, alsmede burgemeester M. Niele. Een jongenskoor onder leiding van twee paters Benedictijnen, zongen toepasselijk» gezangen. Een korte toespraak van de H. E. Deken be sloot de plechtigheid. Moge de nieuwe klok, die de tij dens de gruwelijke oorlogsdagen dens de gruwelijke oorlogsdagen weggeroofde klok vervangt, een lang tijdperk inluiden van vrede en welvaart, in het geestelijke als in het tijdelijke, tijdelijke. Postduivennieuws DE RIJP. Er zijn vele sportver enigingen in de Rijp die hun activi teiten op alle mogelijke manieren ontplooien. De Reisduif spant mo menteel echter de kroon. Ondanks de verschillende tegen slagen en het feit dat er weinig lauweren zijn te oogsten, lezen we in de „Noord Hollandse Postduif', wordt er enthousiast door gevolgen, tot het eens beter zal worden en het zal beter worden, gezien de ver beten en toch sportieve strijd die onderling wordt gestreden. De jonge duivenhouders popelen, om hun prestaties te demonstreren. De eerste africhtingsvluchten Be verwijk en Haarlem zijn reeds ge houden. Leiden, Dordrecht en Ze venbergen volgen nog. Van Zeven bergen wordt tevens een onderlin ge concours gevlogen. Het programma van de oude dui ven is bijna afgewerkt. Aller ogen zijn thans gericht op de vlucht van a.s. Zaterdag, vanaf Lyon in Frank rijk. De heren J. Sassen en P. J. Riters zullen alle zeilen bij de mast zetten om als eerste uit de strijd te komen en tevens het bondkampioen- schap in de wacht te slepen. het voor- en naseizoen kopen, hou den meer van gekleurde kaarten. Aan hert verkoopt Strikkers in deze periode ongeveer 80 pet. van zijn omzet. In het hoogseizoen gaan meer photokaarten, voor on geveer 55 pet. door de Neder landse bezoekers afgenomen. Ook nemen de buitenlanders veel sou venirs af, voornamelijk kaasdra gers en kaashoedjes. Gevallen als van een dame, die een lepeltje kocht en daarbij vertelde, dat ze van iedere stad, waar ze doortrok een lepeltje aanschafte, behoren natuurlijk tot de zeldzaamheden. Zeldzaam was ook het geval met de Amerikanen, die dachten dat de kaarten van Strikkers zo maar konden worden medegenomen en geen centen kosten Die kopersschare is overigens een gevarieerd gezelschap. Ze stammen uit vrijwel alle landen en volkeren en Strikkers is blij, dat hij zich met zijn Frans, Duits en Engels goed kan redden. Het is slechts één dag in de week, maar het is een flinke werkdag voor hem, vooral als hij, in het hoog seizoen, zo'n 800 a 1000 mensen moet helpen. Maar Strikkers, die zijn studie door deze negotie voor een deel wil bekostigen, redt het wel. Hij rekent er op met zijn werk en als het jaar om is, en de collegegelden en de boeken betaald moeten wor den, kan hij er trots op gaan, het alles vrijwel geheel zelf te kun nen betalen. Een jongen, die niet vreest de handen uit de mouwen te steken, een die iedereen graag op de kaasmarkt ziet, ook al koopt hij geen ons kaas. K.F.C.-KEURING ALKMAAR. Harmonie: Titanen strijd, 14 j.; Cinema: Are de Tri omphe, volw.Victoria: Spionnen aan de Theems, 14 j.; ABT: Het Atoomspook, 18 j. HOORN. Victoria: Song af Sche- kerazade, 18 j. Winston: Spionnen in Shanghai, onbekend. ENKHUIZEN: Desperado's 18 j.; De lachende Vreemdeling, 14 j. SCHAGEN. Royal, Goldwyn Follies, onbekend. TEXEL. Texel's bioscoop: Kor poraal Wanhoop, 14 j. DEN HELDER. Witte: De straat der verloren zielen, 18 j.; Tivoli: De roemrijke daden van Danny, 18 j. LUTJEBROEK. Ali Baba en de veertig rovers, 18 j. WIERINGEN: Cinema de Haan: Passagiers in de nacht, 18 j.; Operetteliefde, 14 j. MEDEMBLIK. Scala: De avon turen van Rexo en Rinty, 14 j„ Misleide Jeugd, 14 j. DODELIJK ONGEVAL TE LIMMEN Gisteravond omstreeks 6 uur geraakte het 6-jarig dochtertje van de heer A. Mooij, die op de Dissel- dorperweg een vrachtauto wilde passeren, door het slippen van haar fiets in het grind onder de wagen. De achterwielen van de beladen vrachtauto gingen 't kind over hoofd en bovenlichaam, zo dat zij op slag werd gedood. Het tragische ongeval heeft in Limmen grote deernis gewekt. Geslaagd LANGEDIJK. Onze plaats genoot, de heer Ton Meijer, slaagde te Amsterdam voor de door de Vereniging .Kappersvakopleiding" gehouden examens voor Dames- en Herenkappers. HET BESTUUR van deze scholen maakt bekend, dat er nog gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen A.s. MAANDAG 11 JULI 7 en 9 uur in de St. Adelbertusschool aan de Nieuwlandersingel. De ouders worden dringend verzocht hun trouw boekje mede te brengen. Aan de ouders, die hun kinderen op de St. Laurentiusschool voor Voortgezet Onderwijs wensen te plaatsen, wordt mede verzocht op die avond daarvan aangifte te doen. I Namens het Schoolbestuur: Mr- C. SMAL, Secretaris. V_- (Telefonisch van onze eigen verslaggever) Wjj zagen de Baby-show. BATH, 8 Juli. In aansluiting op hetgeen wij gister schreven over de Turndemonstraties op het sport terrein te Bath, kunnen we nog mededelen, dat de demonstratie door de heren op het paard uitste kend verliepen, ofschoon het paard waar mr. Mortier voor gezorgd had van heel andee bouw was dan de leden van Turnlust gewend zijn; de kanten waren van andere vorm en de steunen waren te hoog; niette min brachten de turners het er best af. Veel succes oogstten de da mes met de rythrhische hoepeloefe ningen. Er wordt in Bath druk ge praat over het optreden van de Alkmaarders, wier nummer een van de beste van het gehele festi val genoemd werd. Vooral de flat- teuse, smetbelooï-witte uniformen der dames-leden vielen in de smaak en het ballet, dat zij brach ten zou naar men in Bath zegt geen gek figuur slaan op het to neel. Men heeft veel waardering voor hetgeen de Alkmaarders lieten zien. Vanmorgen (Vrijdag) hadden de Alkmaarders gelegenheid te winke len en terug in het hotel, moest iedereen alles zien, wat men ge kocht had. Men ontmoette oqk en kele Alkmaarders in Bath, nl. Truus Boom, die een betrekking heeft in Bath en de heer Joop Swager. Van Eli Prins kregen we een brief, dat hij tot zijn grote spijt uitstedi/g was en zij!n oud stadgenoten dus niet kon ontvan gen in zijn huis. Voor Maandag staan enkele trips op het programma; via Cheddar, waar de grotten bezichtigd zullen worden, gaan we even naar Weston super Mare, hetgeen, zoals degenen die al eerder in Bath waren wel zullen weten, een prachtig uitstap je is. Het weer is mooi en het is niet te warm. Vanmiddag waren we op het sportterrein getuige van een baby show; in twee series in cje leef tijd van 6 tot 12 maanden en van 12 tot 18 maanden werden de ba by's uit Bath getoond. Het ging nog om prijzen ook en uw verslagge ver was er trots op, dat het alleen mannelijke baby's waren, die met de erepalm gingen strijken. De eerste prijs in de eerste serie viel toe aan een tweeling uit Bath van elf maanden; de eerste prijs in de tweede serie was voor een baby van 15 maanden. De respectieve lijke moeders mochten haar op wachting maken bij de Carnavals koningin, een onderscheiding, \yaar ze natuurlijk zeer vereerd mee waren. Er deed zich vanmiddag nog een aardig incidentje voor op het sport terrein. Een jongetje van twee maanden, dat de heren van Turn lust aan de rèkstok had gadegesla gen, wilde ook een nummertje aan het rek geven en liep parmantig 't veld op; geen politieman slaagde, er in hem van het veld te halen; eerst toen de vader in kwestie de vader is in Engeland zo'n beetje het kindermeisje in de familie op de proppen kwam. wou het ventje meegaan. De pers in Bath de Bath Chro nicle zowel ais de krant uit Bris tol nemen veel notitie van de Alk maarders en talrijk zijn de foto's, die al van ons clubje in deze bla den verschenen. Morgen Zaterdag wordt er zeer veel publiek op het sportter rein verwacht; dan hebben de En gelsen nl. hun vrije middag, die meestal op het sportterrein gesle ten wordt. Het was een teleurstelling, toen wij lieden vernamen, dat een ge deelte van ons gezelschap Zondag, het hotel waar *wij inverblijven, zal moeten verlaten, om een ander hotel op de heuvels te betrekken. Er wordt Zondag nl. een of an der congres in Bath gehouden, waarvoor wij plaats moeten maken. Hoewel het eten over het algemeen in Bath slecht is „Is het in Hol land ook zo slecht van eten?" vra gen de Engelsen mogen wij over de kost in ons hotel niet klagen. Het is zelfs goed te noemen. Vanavond liet een vriendelijke inwoner uit Bath, die ook in Alk maar gastvrijheid ondervond, ons Bath bij avond zien; een wandeling over de Beachen Cliff en de andere heuvels biedt een feeërieke aan blik op de met duizenden lichtjes verlichte stad. Voor Dinsdag staat er niets op 't programma, dan kunnen wij nog even winkelen, want Woensdag morgen vertrekken wij naar Lon den. Donderdag om circa 12 uur hopen wij in Alkmaar te arriveren. Viering 12'/2-jarig huwelijks feest van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard HEILOO. Onze gemeente maakte een goede uitzondering. In omlig gende gemeenten werd hoegenaamd geen feest gevierd. Onder auspiciën van het ijverige „Comité tot viering van Oranje- en nationale feesten" werden op 6 Juli de schoolkinderen getracteerd op Dim, poppenkast en goochelaar. Gis terenavond werd eerst, ringsteken voor dames gehouden en daarna werd de Ronde van Heiloo (plm. 3100 M.) gelopen. De volgende dames wonnen 'n prijs bij het ringsteken; 1. Mevr. Affourti; 2. Mevr. De Vries; 3. Mw. Hoed; 4. Mej. C. Stuweling; 5. Mw. KalffQuintes; 6. Mej. Latensteyn. De Ronde van Heiloo bracht de volgende uitslagen: 1. Th. Hopman (3100 M.) in 11 m. 5 sec.; 2. S. Hopman; 3. Linsen; 4. A. Kosters; 5. J. Rood; 6. A. Vader. Om 21 uur vond de bonte avond plaats in „De Rustende Jager". De voorzitter van het Comité, de heer v. Riet, heette alle aanwezigen welkom, zeer in het bijzonder Bur gemeester Kalff en Wethouder Rus. Spr. zeide teleurgesteld te zijn in de medewerking van het publiek bij de deelname aan de wedstrijden in ringsteken en het lopen van de Ronde van Heiloo (11 deelnemers!!!) Spr. hoopte dat dit bij een volgende gelegenheid beter zou zijn. Vervolgens werd het Wilhelmus door alle aanwezigen gezongen. Hierna kwam het Cabaret „Zon der naam" voor het voetlicht' met 'n gevarieerd cabaret-programma. Zeer te waarderen waren de Am sterdamse Sketches en levensliedjes van Jac. Tol. Ook het duo Mu-Mu oogstte suc ces met hun goocheltoeren. Na af loop werd nog enige tijd gedanst. Er waren weer enige jonge ele menten in de zaal die hun fatsoen niet konden houden tijdens het op treden der artisten. Kan dit niet anders?? Zeevogels EGMOND a.d. HOEF. Zondag a.s. 's middags 2 uur speelt Zeevo gels 1 op zijn vernieuwd en ver beterd terrein een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een combina tie uit Medemblik. Ook het tweede en derde elftal spelen die middag eveneens vriendschappelijke par tijen tegen Medemblikse elftallen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond (opgemaakt te 10 uur). MORGEN ENKELE OPKLARINGEN In de nanacht op enkele plaat sen tijdelijk nevel of nlist. Overigens overwegend droog weer met voornamelijk in de ochtend veel bewolking, maar later op de dag hier en daar doorbrekende zon. Meest zwakke wind hoofdzakelijk uit noordelijke richtingen. Weinig verandering in tempe ratuur. Koopt ze NU, die in alle moderne tinten Ridderstraat 17 Alkmaar Haita voorzitter Republikeinse delegatie? DJOGJA, 9 Juli (Aneta). Of schoon het vraagstuk van de ronde tafel-conferentie pas na de kabi netszitting zal worden beslist, ver neemt de correspondent van Ane ta, dat Hatta als voorzitter van de republikeinse delegatie naar de ronde tafel-conferentie zal optre den. De republikeinse delegatie zal waarschijnlijk uit ongeveer 20 personen bestaan. Op een te Djogja door Hatta ge houden persconferentie heeft deze verklaard, dat de republiek ten aanzien van de kwestie over het aantal deelstaten in de V.S.I. vast houdt aan het beginsel van drie, nl. de Republiek, Oost-Indonesië en Borneo, conform het eerste artikel van Linggadjati en hij voegde hieraan toe: „Maar aange zien wij dc democratie hoog hou den, zal de constituante later be slissen hoeveel deelstaten de VSI zullen omvatten. Om de gang van zaken te vergemakkelijken, aan vaardt de republiek evenwel voor lopig de bestaande politieke status quo volgens de beginselen van de Renville, d.w.z. zij erkent het be staan van de tot de B.F.O. toege treden negara's". Ten aanzien van de Nederlands-Indonesische Unie verklaarde Hatta, dat samenwer king zeer wel mogelijk is op het gebied van economie en cultuur. Het aantal afgevaardigden van de B.F.O. naar de R.T.C. zal 49 bedragen, aldus besloot heden de vergadering van de B.F.O. Het voorstel van Pasundan om de minderheden te doen vertegen woordigen door een eigen delega tie in de B F.O. (in plaats van in de verschillende delegaties der deelstaten vertegenwoordigers van de minderheden op te nemen) werd bij stemming verworpen. SJAFRUDDIN OP WEG NAAR DJOGJA BATAVIA, .9 Juli (Aneta). Sjafruddin, leider van de nood- regering, is gisteren in Padang aangekomen met de leden van de rnissie-Leimena c.s. Het gezelschap wordt vandaag in Batavia ver wacht en zal Zondag a.s. doorrei zen naar Djogja. ALKMAAR, 8 Juli Schotse m. 7.5011, kleine 4.506.50, slabonen I.301.42, stoksnijbonen 1.061.15, stamsnijbonen 80-91, tuinbonen 7— II, peulen 1352, doperwten 20 42, blauwschokkers 4045, kom kommers 614, tomaten A 3246, bonken 2229, bloemkool Ia 2443, I 1526, II 612, groene kool 58, spinazie 1138, postelein 3238, sla 1.506, andijvie 510, rabarber 413.50, rode bieten 4—7, bospeen 616, waspeen 816, uien 1014 p. kg„ 59 p. bos, soepgr. 5—11, selie 37, rode aalbessen 3252, zwarte bessen 1.00, perziken 514.50, fram bozen p. doos 36, aardbeien p. kg 721.00, pruimen: Ontario 3—10, gele 411. HEILOO, 8 Juli Aardbeien 2— 2.60, rode bessen 0.901.15, bloem kool le srt 2433, 2e srt 1218, kropsla 25, peulen 2142, dop erwten 2846, tuinbonen 812, sperciebonen 1.201.40, waspeen 8 13. andijvie 610. OBDAM, 8 Juli Aanvoer 40.000 kg aardappelen 7.507.70, rode eer stelingen 8.208.80, rode bonken 7.50—7.60, 1800 kg drielingen 4,50 5.60, 2500 kg bl. eigenh. 7.808.20. GROOTEBROEK, 8 Juli Aan voer 375.000 kg aardappelen: groot 7.80—8.60, 'klein 5.70—6.80, kriel 3.503.60, blauwe eigenheimers 8.308.70, eigenheimers 9.10, rode eersteling 8.609.10, 120 kg aard beien 94. N.-SCHARWOUDE, 9 Juli - Aan voer 97.000 kg aardappelen: eerste lingen 7.509, drielingen 4.105,90, kleine 3.703.90, rode eerstelingen. 7.508.40, bl. eigenheimers 9.10 10.50, eigenheimers 1112.10, 170 st. bloemkool I 2123, 750 kg rabarber 7.30, 500 bos uien 5. BEEMSTER, 8 Juli Schotse m. 7.509.50, kleine 46.50, slabonen 1.301.55, stamsnijbonen 801.10, tuinbonen 6.50, peulen 1357, dop erwten 1534, blauwschokkers 28 34, komkommers 614, tomaten A 38—41, bloemkool 648 rode kool 1215, sla 1.505, andijvie 621, rabarber 7—14, bospeen 616, was peen 10, prei 614, rode aalbessen 3253, zwarte bessen 90, klapbes sen 2146, perziken 416, aard beien 4296 WARMENHUIZEN, 9 Juli - Aan voer 59.600 kg aardappelen: eerste lingen 7.508.40, rode eerstelingen 8.60—8.80, driel. '4.60—6.40, kriel 4.20 4.70, blauwe eigenheimers 8.60. AVENHORN, 8 Juli Aanvoer 85.750 kg aardappelen: middel 7.50 —8.20, drielingen 5.10—6.10, kriel 3,804.40. 20.850 kg rode schot 8.50 9.60, 500 kg rode kool 10—13.60.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2