EN Nieuw De landen van het Westen zijn heden op voet van oorlog met het communisme Munitiedepot bij Coblenz vloog de lucht in Tsjechische tennisspelers weigeren thuis te komen Mgr. Beran beschuldigd van hoogverraad Dr. Drees over verhouding met Duitsland eijers ER- Gesneuveld in Indonesië RAPPORT!! kGD EXAMEN I ILEEKWATER AMMONIA EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Een belangrijke rede van Montgomery Zaterdag 16 |uli 1949 45e Jaargang No. 11615 Montgomery sprak gisteren in de Ridderzaal: Verenigde kracht van de West-Europese Unie kan iedere mogelijke aanvaller verslaan Na de ramp met de „Franeker" Talrijke doden en gewonden Zij gaan naar de Ver. Staten Felle rede van Cepicka en een waarschuwing van Zapotocky Geheime bespreking van Truman R.A.F.-bommen- werper neergestort Socialisten contra van Cauwelaert Minister Snyder te Rome aangekomen er! Boven- ant in Rinso ZO zacht! FR. ALLES» IN, BA BY-WAS. jer's Luchtvaart- nde Vleugels" baar f. 1.95 bij iplaatjes op de pakjes. FIE - GALA-THEE ormeer 12 Alkmaar jogenbosch >ogenbosch Lub Johzn. >ogenbosch t zijn vinger op Ik hoor het al. .iw wie je mede- rbaal- moeten er ideplichtige, want t viel hem onmid- iet bekennen wie iet ik wel iets op! Martyn mee naar '.onderling houten zngels aan beves- nk leek. „Vooruit, je medeplichtige? ank! Daar is niets zetje uitrekken en lerd sloeg Martyn Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 liinen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 „De vijand is het communisme, dat een anti avond in de Ridderzaal te Den Haag veldmaar Koninklijke Nederlandse Vereniging „Ons Le dier)", zo ging Montgomery verder, „verklaar daarmee samenhangt. Volgens mijn opvatting van oorlog met het communisme. Dit wordt va staande dat, is het een oorlog. Het is mogelijk, stort en dit zou rampspoedig zijn voor de gehele Christelijke religie is", aldus sprak gisteren schalk Montgomery in een toespraak tot de ger". „Als krijgsknecht Cods (Christian Sol- ik mij vijand van het communisme en alles wat zijn de landen van het Westen heden op voet ak „koude oorlog" genoemd, doch niettegen-i dat deze worsteling ons in een feitelijke oorlog wereld". Montgomery was zijn rede aangevangen met te betogen, dat de verenigde kracht van de West-Europese Unie iedere mogelijke aanvaller kan verslaan. Iedere natie behoort echter een weinig van haar souvereiniteit op te geven teneinde de nodige samen werking mogelijk te maken. Ceen land, aldus de veldmaarschalk, is in staat zich alleen te handhaven. Het gebied van de West- Europese Unie moet dan ook beschouwd worden als een samen hangend geheel. Er is voldoende kracht aanwezig. Het vraagstuk is thans de West-Europese Unie zodanig te organiseren, dat de volle betekenis van onEe kracht aan het verstand van iedere mogelijke aanvaller gebracht wordt. De vooruitgang: op hét gebied der wetenschap heeft geen wijziging ge bracht in de behoefte aan goede en gedisciplineerde manschappen. Montgomery zeide, dat, indien door gebrek aan geldelijke midde len, een keuze gedaan moet worden tussen getrainde manschappen ener zijds en uitrusting anderzijds, ge trainde manschappen de voorang boven de uitrusting hebben. ,,Ik twijfel er in geen enkel op zicht aan, dat de verenigde kracht van de Westeuropese Unielanden in staat is iedere mogelijke aanvaller te verslaan. Onze mankracht, onze technische vaardigheid, onze rijk dom aan grondstoffen en potentieel organisatievermogen zijn samen groter, dan die van enige andere macht of groep van machten. Op dit punt mag geen twijfel of wan begrip bestaan. Wij allen moeten het volledige vertrouwen hebben, dat' het Westen met goed gevolg verdedigd kan worden tegen agres sie, mits de betrokken landen de problemen zullen begrijpen, en zich zodanig zullen organiseren, dat zij het vraagstuk aan kunnen vatten." Aan het einde van zijn toespraak maakte Montgomery nog de vol gende slotbemerkingen: „Men hoort somtijds beweren dat Groot-Brit- tannië alleen belang heeft bij de verdediging van West-Europa, om- Montgomery richtte een oproep tot de landen van de West-Europese 1 nie, „meer internationaal te wor den dan wij momenteel zijn." Als grondbeginsel voor de Westerse levenswijze noemde Montgomery 't christendom, de diepe eerbiediging van de enkeling in tegenstelling tot de opvatting, dat het individu slechts een pion in het staatsbestel is, verder vrijheid en rechtvaardig heid, en een diepgevoeld verlangen naar vrede. Gij ziet. dat ik de vrede het laatst noem. Dit doe ik omdat het van belang is te beseffen, dat de vrede een nevenproduct is en niet een rechtstreeks te bereiken doel. In dien de vrede te veel als centraal doel gesteld wordt, kan dit aanlei ding geven tot een politiek van sussen. Vrijheid en rechtvaardigheid moe ten eerst verzekerd worden, daarna verkrijgt men het bijproduct, vrede. Montgomery zeide verder, dat 't Westen zich in politiek en militair opzicht niet kan verenigen, tenzij het in economisch opzicht sterk en goed georganiseerd was. Economi sche kracht is een eerste vereiste voor militaire kracht. Om econo mische redenen kan een land in vredestijd geen permanente strijd macht op de been houden, nodig voor een oorlog. De defensieve or ganisatie behoort daarom in staat te zijn snel te mobiliseren en de ver dediging onmiddellijk uit te brei den. De staande troepen behoren in een dergelijke staat van paraat heid te worden gehouden, dat zij in geval van nood onmiddellijk slag kunnen leveren dat het daardoor groter immuniteit zou verwerven. Dit is absoluut on waar. Wij zijn allen tezanien als één team bij deze zaak betrokken. We zullen tezamen zwemmen of zinken. Gij moogt als feit aannemen, dat de gewapende Britse krachten, die in werkelijkheid reeds in Europa ontplooid zijn, op het vasteland van West-Europa zullen strijden, zij aan zij met de Nederlandse strijdkrach ten en dat zij hun plaats in het team met volle kracht zullen be zetten, indien een aanvaller vanuit het Oosten ooit weer zou trachten onze landen binnen te dringen. Indien er oorlog zou uitbreken gedurende mijn actieve militaire carrière, dan zal ik persoonlijk aan wezig zijn en ik zal vechten om Nederland tegen agressie te verde digen en de vijand uit het Oosten verhinderen uw land wederom te bezetten. Door het toeval van geboorte ben ik van Britse oorsprong, maar ik ben nu een internationaal soldaat, evenzeer Nederdands als Brits en heb evenveel belangstelling voor als belang bij de verdediging van Ne derland als de verdedigingvan Groot-Brittannië. Laat daarom ieder onzer vastbe sloten zijn, zijn of haar rol te spelen bij de organisatie van het Westen om weerstand te bieden aan agres sie en laten wij deze rol (royaal en in ware internationale ge'-st spelen. Er laat onze strijdkreet zijn: „Eendracht maakt macht'. Wij kunnen geen betere hebben." Zijn rede werd met eejn warm applaus door de vele aanwezigen ontvangen. Generaal Oudendijk dankte veldmaarschalk Montgomery met een hartelijk woord van dank en bood hem namens de Kon. Ned. Vereniging „Ons Leger" een me daille aan als een uiting van de grote waardering welke men voor hem heeft. NOC TWEE SLACHTOFFERS GEVONDEN BOMBAY, 15 Juli (Reuter). Vandaag heeft de politie bij haar speurtocht op de heuvel van Ghat- kopar opnieuw twee lichamen van de inzittenden der Franeker gevon den. Men heeft thans 44 der slacht offers kunnen bergen, doch van het stoffelijk overschot van de 45ste in zittende ontbreekt ieder spoor. De stoffelijke resten van 21 der slachtoffers van de ramp met de „Franeker" zijn Vrijdag op de be graafplaats van de Engelse kerk in Bombay ter aarde besteld. Tevoren werd in de rouwkamer van het zie kenhuis een algemene lijkdienst ge houden. Onder de begraven resten zijn die van de Amerikaanse jour nalist H. R. Knickerbocker. Senaat stemt Donderdag over Atlantisch Pact De Amerikaanse Senaat heeft Vrijdag besloten de ratificatie van het Noord-Atlantische Pact Don derdag a.s. in stemming te brengen. Vier jeugdige vrouwelijke Engel se piloten brengen op het ogen blik haar vacantie door in een luchtvaartkamp te Elstree (Hert fordshire). Zo vaak de weersge steldheid het toelaat, zullen zij met leden van andere luchtvaart- verenigingen. die ook in 't kamp vertoeven, vliegoefeningen hou den. Een van de instructrices stippelt voor haar leerlingen een vliegroute uit. Ministerwisseling in de Sovjet-Unie MOSKOU, 16 Juli (Reuter). Het presidium van de Opperste Sowjet van de USSR heeft Alexan der Voznesensky ontheven uit zijn functie als minister van Onderwijs en in zijn plaats benoemd Ivan Kai- rof, zo meldt het Russische Pers bureau Tass. "COBLENZ, 15 Juli (Reuter). Naar het Duitse nieuwsagentschap DPD (Britse zóne) meldt, zijn 60 personen om het leven gekomen en 300 anderen gewond geraakt, toen een Duits munitiedepot te Pruem, in de buurt van Coblenz (Franse zóne), Vrijdagavond in de lucht vloog. Franse legereenheden, Duitse po litie en brandweerbrigades uit Co blenz en het omliggende gebied werden in allerijl naar de plaats van de ramp gezonden. Gehele straten zijn door het ge weld van de ontploffing met de grond gelijk gemaakt, onder de in gestorte gebouwen bevinden zich het ziekenhuis en het postkantoor. Volgens sommige berichten ont stond er brand in een oude opslag plaats voor ammunitie van het Duit se leger, op een hoger dan de stad gelegen heuvel, vervolgens sloeg het vuur over naar een andere op slagplaats, waarin zich nog 500 ton ammunitie bevond. De inwoners van Coblenz waren door de gloed van het vuur van de eerste brand gewaarschuwd, som migen verlieten de stad, doch velen onderschatten het gevaar en bleven. Het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. AFP meldt nog dat alle huizen van Coblenz, die binnen een straal van een kilometer van de in de Bliksem in elecfrische bovenleiding geslagen Vrijdagmiddag ongeveer een uur werd de voedingskabel van de electnsche bovenleiding tussen Haelen en Roermond door bliksem inslag getroffen. Het treinverkeer ondervond tot half drie vertraging. DE HAVENSTAKING TE LONDEN LONDEN, 15 Juli (Reuter). Vrijdagmorgen hebben de 4500 mili tairen van land- en zeemacht, die bezig zijn met het lossen van de door de staking der havenarbeiders in de Londensc havens opgehouden ladingen van vitaal belang, verster king ontvangen van een vijftienhon derd mannen van de luchtmacht. Men heeft thans 55 schepen onder handen, dit is tien meer dan giste ren. Het aantal stakers in de Londense havens was Vrijdag tot 14.419 ge stegen, ofschoon enkele arbeiders het werk hervatten. Door het tewerkstellen van mili tairen is het aantal schepen, waarop niet gewerkt wordt, teruggelopen tot 86. In Belfast zijn een duizendtal los se- havenarbeiders in staking gegaan om een kwestie van berekening van inkomstenbelasting. De Tsjechische lawtennisspelers Drobny en Cernik, die op het ogen blik in Zwitserland verblijven, waar zij deelnemen aan de internationale kampioenschappen te Gstaad, heb ben geweigerd gehoor te geven aan de opdracht van het Sokol-bureau te Praag, om zich onmiddellijk uit de internationale tenniskampioen schappen terug te trekken en naar Tsjecho-Slowakije terug te keren. Dc Tsjechische spelers hebben be sloten na het tournooi naar Ame rika te vertrekken. Het Sokol-bureau te Praag had het bevel van terugkeer gegèven, nadat protesten waren binnengeko men tegen het deelnemen van Tsje chen aan een tournooi, waarin ook Duitsers en een Spanjaard uitko men. Was aanvankelijk gemeld, dat de tennisspelers aan de oproep van Praag zouden voldoen, later Werd echter medegedeeld, dat zij op hun besluit waren teruggekomen. Drobny verklaarde tegenover de pers het volgende: „Wij zijn sport mensen en staan volkomen buiten do politiek. Wij hebben daarom besloten de gastvrijheid der Zwit sers. die ons zo vaak voor hun tour nooi hadden uitgenodigd, geen on recht aan te doen en wij zuilen het tournooi om de internationale kam pioenschappon dan ook uitspelen. Niemand kan ons verhinderen onze sportieve neigingen te volgen. Bo vendien hebben Cernik en ik be sloten om na het tournooi naar Amerika te vertrekken. Het publiek in de Londense straten kon genieten van een onge woon schouwspel. Het oude eerbiedwaardige wijnkopersgilde had zijn nieuwe meester gekozen, en liep met hem in optocht naar St. James' Garlickhythe. Vooraf gingen twee wijndragers, die het pad voor de meester met bezems schoon veegden. Dit gebruik dateert uit de veertiende eeuw, toen de staat, waarin de wegen zich bevonden, zo'n schoonmaakbeurt noodzakelijk maakte. TRAAG, 15 Juli (Reuter en A.P.) Mgr. Beran, de aartsbis schop van Praag, is door de Tsjechische minister van justitie, Cepicka, beschuldigd van hoogverraad tijdens een uitgebreid overzicht van de strijd tussen kerk en staat, dat de minister gaf aan het centrale actie-comité van het Nationale Front. Pre mier Zapotocky heeft Vrijdagavond een waarschuwing gericht aan de aartsbisschop, n.l. dat hij „zich er van bewust moest zijn uit het land gezet te kunnen worden als een verrader". Zapotocky zeide, dat men verno men had van vrees in het buiten land voor arrestatie van de aarts bisschop. Als deze verhalen van Béran zelf afkomstig zijn, bewijst het alleen, dat hij weet wat hem toekomt, aldus de premier. Cepicka had in zijn overzicht be toogd, dat mgr. Béran „verrader lijke betrekkingen onderhield met vijanden in het buitenland" en dat 'hij „verraderlijke en tegen de staat gerichte onlusten" trachtte te yer- wekken. waarbij hij in geheime verstandhouding stond met afge vaardigden van het Vaticaan, dat op dit ogenblik een ondeelbaar on derdeel vertegenwoordigt van de kapitalistische uitbuiting. Cepicka noemde dit een verschrikkelijke aanklacht. Kopecky, de minister van voor lichting, heeft naar aanleiding van het dezer dagen door het Vaticaan uitgevaardigde excommunnicatie- decreet verklaard, dat Rome de verdediger is van fascisme en barbarendom". Het was noodzakelijk „de opstandige kerkelijke leiders neer te slaan". Kopecky zei dit op een vergade ring van de vereniging van vrien- WASHINGTON, 15 Juli (Reuter) President Truman heeft Donder dagavond met hoge regeringsleiders en functionarissen op het gebied van de atoomenergie, alsmede militaire autoriteiten en leiders van het Con gres een geheime bespreking ge houden, welke twee en een half nur duurde en waarover niemand enige mededeling wilde doen. Bij de bespreking waren o.m. aanwezig vice-president Barkley, Generaal Eisenhower, Dean Ache- son en de Minister van Defensie Johnson. De „New-York Times" meldt Vrijdag uit Washington, dat op de geheime bijeenkomst de kwestie is besproken, of aan Engeland techni sche inlichtingen over de productie van de atoombom zouden worden verschaft. Zover het blad bekend is, is er geen beslissing genomen. De conferentie zou het gevolg zijn van een met meerderheid door de Amerikaanse commissie voor atoom energie genomen besluit om Enge land de gevraagde inlichtingen te verstrekken, die het nodig heeft om zelf atoombommen te maken. Engelse geleerden kennen thans alle theoretische en practische ge heimen van de productie, doch zij zouden nog moeilijkheden hebben met „metallurgische problemen, die zich in het laatste stadium van de productie voordoen". Een verleden jaar door Engeland gedaan verzoek om inlichtingen werd door de Congrescommissie voor atoomenergie afgewezen, doch Engeland zou zijn verzoek thans hebben herhaald. den van een democratisch Spanje. De minister ging voort met de be wering: „de dienaren van het ka tholieke Rome" waren de recht streekse helpers van de „moorde naars en folteraars van het Spaan se volk", en deze verdedigers van fascisme en barbarendom durven de eerlijke katholieken, die hun ge weten volgen en samengaan met het volk, met excommunicatie bedrei gen". Cepicka heeft Vrijdagavond nog gezegd, dat een ieder, die pogingen doet om het excommunicatie-bevel van het Vaticaan met kracht door te zetten, van verraad beschuldigd zal worden. LINCOLN, 15 Juli (Reuter) Een Lincoln bommenwerper van de RAF is Vrijdag 400 M. van een bom-depöt. te Skellingthorpe, een dorp in de buurt van Lincoln, bran dend neergestort. De' gehele beman ning, bestaande uit zeven koppen, kwam om het leven. Tot dusver zijn de lichamen van vier slachtoffers uit het wrak geborgen, waarvan de stukken honderden meters in het rond verspreid lagen. DE VERSCHIJNINGEN TE BEAURAING Mgr. Charue, Bisschop van Na men, heeft tot de geestelijkheid van zijn bisdom een schrijven gericht, waarin hij het voorbehoud, dat ge formuleerd werd bij de aanvang van de verering van OLV van Beauraing, intrekt. Zich uitsprekend over de werkelijkheid en het boven natuurlijke karakter der gebeurte nissen, verklaart hij te kunnen be vestigen, dat de maagd Maria in de winter 19321933 inderdaad aan kinderen te Beauraing is versche nen. Voorts heeft de Bisschop een de creet uitgevaardigd, waarbjj ver klaard wordt, dat twee genezingen, die zich in 1933 te Beauring voor deden, wonderbaarlijke genezingen zijn en moeten worden, toegeschre ven aan de tussenkomst van God door bemiddeling van OLV van Beauraing. BRUSSEL, 15 Juli (Belga). Vrijdagmiddag heeft het bestuur van de Belgische socialistische partij, onder voorzitterschap van Buset, kennis genomen van de voorstellen, die van Cauwelaert aan de verte genwoordigers der partij gedaan heeft. Het bestuur acht deze voor- stelle^ zoals zij gedaan zijn, niet aanvaardbaar. Aan de partijvertegenwoordigers opgedragen deze conclusie aan de informateur van Cauwelaert mee te delen. Na de bespreking begaf Buset zich naar het parlementsgebouw om van Cauwelaert te spreken. lucht gevlogen ammunitic-opslag- plaats zijn gelegen, met de grond gelijk zijn gemaakt. Gemeld wordt, dat ongeveer een vierde gedeelte van de stad is vernield. Hedenmorgen vroeg werd niet-of- ficieel bericht, dat 15 personen zijn gedood en 50 zwaar gewond. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld tussen 10 en 12 Juni 1949, na vermissing: Korp. J. Bolt, uit 't Zandt (Gr), gesneuveld 15 Juni 1949; Sold, le kl. J. F. H. van Es, uit Elsloo, gesneuveld 16 Juni 1949; Sold, le kl. F. Boeren, uit Oosterhout (N.-Br.). Gesneuveld tussen 19 Juni en 4 Juli 1949. Na vermis sing: Sold, le kl. H. P. Swinkels, uit Someren. Gesneuveld 27 Juni 1949: le Lt. P. A. Havik, uit Haren (Gr.) Sold. W. J. Maas uit Some ren. Serg. A. J. M. Nijland uit Amsterdam-Oost. Korp. C. B. Wilderbeek uit Venlo. Gesneuveld 28 Juni 1949: Serg. M. W. van de Nieu- wenhof uit St. Gilles Waes (België) Gesneuveld 29 Juni 1949: Soldaat J. A. de Bruijn uit Apeldoorn. Gesneuveld 30 Juni 1949: Sold. K. Nieuwenhuis uit Wijmbritseradeel. Gesneuveld 30 Juni 1949: Sold, J. Wienen uitHeino. Gesneuveld 1 Jfili 1949:"" Sold, le kl. A. Bouwens uit Nieuw-Ginneken. Sold. J. van Dingenen uit Hoogeloon. Korp. D. Uittenbogaard uit DriebergenRijsenburg. Gesneuveld 2 Juli 1949: Sold. A. Huijgen uit Bun schoten. Gesneuveld 3 Juli 1949: Vaandrig M. van Eek uit Arnhem. Sold, le kl. P. H. J. van Enckevort uit Sevenum (L.) Sold. H. H. Hermans uit Se venum (L.). Sold, le kl. P. H. Scholten uit Budel. Gesneuveld 4 Juli 1949: Sold. H. J. Boerboom uit Westervoort. Gesneuveld 6 Juli 1949: Sold, le kl. J. de Boer uit Geleen. Serg. A. L. Teuns uit Geleen. Gesneuveld 7 Juli 1949: Sold. Eibrink uit Oldebroek. en 15 leden van het KNIL, afkomstig uit Indonesië. KEULEN, 15 Juli (AFP). De Christen-Democratische „Koelnische Rundschau" publiceert vandaag 'n intervieuw, dat Dr. Wohldram Aor- kay de vórige week in Den Haag heeft gehad met minister-president Dr. W. Drees. Tijdens dit inter vieuw heeft de minister-president zich uitgesproken voor een volledig herstel van de handelsbetrekkin gen tussen Nederland en Duitsland. Op de vraag, of het niet beter was geweest, dat de Benelux-lan- den aan de conferentie van vier te Parijs hadden deelgenomen, ant woordde de heer Drees, dat de zienswijze van de Benelux-landen 't best verdedigd konden worden door bemiddeling van de Westelijke be- zettingsmogendheden. Ten aanzien van het transito-verkeer uit het Oosten naar West-Europa via Duitsland en Nederland, stelde de minister voor, om gemeenschappe lijke besprekingen te houden van België, Nederland en Duitsland. De Premier merkte tijdens het onderhoud nog op, dat de herinne ringen aan de oorlog thans vol- Het K.L.M.-vervoer via Mauritius Op de zgn. noodroute van Am sterdam via Mauritius naar Batavia, die van 16 Januari j.l. tot 15 Juli is gevolgd, heeft de KLM in totaal 67 uit- en 63 thuisvluchten gemaakt. Ongeveer 2.000.000 K.M. zijn hier bij door de vliegende Hollanders af gelegd. 1.791 passagiers werden over deze ruim 15.000 K.M. lange route vervoerd, alsmede 254.618 K.G, post, vracht en bagage. doende op de achtergrond waren geraakt, om te kunnen trachten opnieuw niet Duitsland samen te werken. Naar hij zeide, dient deze poging te worden ondernomen in het belang van Europa, voordat Duitsland in West-Europa wordt ingeschakeld. Fourageconvooi overvallen MED AN, 15 Juli (Aneta). Een uit twee auto's bestaand Neder lands fourageconvooi is Woensdag nabij Telega (Oost-Sumatra) door een grote, uit Atjeh geïnfiltreerde bende overvallen. Bij de beschieting werd een Nederlandse militair ge dood, drie gewond, terwijl zes ande ren, onder wie een dokter én ser geant-ziekenverpleger, worden ver mist, waarschijnlijk zijn zij ont voerd. ROME, 15 Juli (Reuter). De Amerikaanse minister van Finan ciën, John Snyder, is te Rome aan gekomen. Snijder is Vrijdag met leden van de Italiaanse regering besprekingen begonnen over de verhouding lire- dollar-pond. Men meent te weten, dat de Ita lianen minister Snyder de wens te kennen hebben gegeven, dat het pond sterling wordt geherwaardeerd ten opzichte van de lire en dat bij devaluatie van het pond sterling de lire niet in dezelfde mate behoeft te worden gedevalueerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1