Nieuw 4NN JEN DUIZENDEN DODEN EN GEWONDEN SN ECUADOR door aardbeving van apocalyptische omvang STEDEN EN DORPEN GROTENDEELS VERWOEST Indonesische gedelegeerden op Schiphol gearriveerd Pools regeringsdecreet als antwoord op Pauselijk edict Uno-protest-actie neemt grote vlucht tijd! Traangas in het Rialto-theater Eerste Kamer en Suriname IG 1949 A C E" -KMAAR at B9 larwoude ermis BAL Holland \LKMAAR Sportpark \LISAT0R Ie rangen zen EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SC HAG EN Gruwel der verwoesting over Ecuador Maandag 8 Aug. 1949 45e Jaargang No. 11634 Vliegtuig boven geteisterd gebied verongelukt Hamid II verwacht geen „lastige punten" op de R.T.C. Geestelijkheid zal pal staan Formateur Eyskens niet geslaagd Besprekingen met stafchefs geëindigd Profest van Tsjechische priesters Peiping hoofdstad van comm. China? Medewerking van tientallen millioenen verzekerd deze stof hoeisel en e mogelijk- >or de toe door een gehouden, deze impo- iiiiiiRiiiiiiiiiii!iiiiii»iiiiiiininiil N IJN feit, dat kers van bediend. 01 uur thuis a.s. IA .v. Fer Vreeling ag en Dinsdag Tijdens de E DRANKEN SBBEK ir een kruik oegde hij er kom doen is olgens gaan llijk veroor- kosten". Zo gekomen en le koopman, n over die de schurk, Ijzend. „Met wist ik dit n gevangen lan stonden Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd.. Inclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VA/V HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel. 459 K2240 Vertegenwoordiging van Israël in de Benelux De consul-generaal van Israël te Brussel, dr. Jozef Lotan, heeft aan de pers verklaard, dat de staat Israël in de Beneluxlanden verte genwoordigd zal worden door een gezant, die in Den Haag zijn woon plaats zal hebben. In verschillende landen zijn of zullen gezantschap pen en consulaten worden opge richt. De enige ambassade die zal wor den ingesteld, zal die te Washing ton zijn, aldus Lotan. In het stadje Felileo dat op 30 K.M. afstand van Ambato ligt, is de toestand ernstiger. Nauwelijks een huis is blijven staan en degenen van de 2000 inwoners, die konden ont snappen, vluchtten de bergen in, waar zij een dag en een nacht in de stromende regen ronddwaalden alvorens zij door Rode-Kruisploegen naar Ambato konden worden ge bracht. Veel rampzaliger in haar gevolgen dan aanvankelijk werd ver moed, is de aardbeving geweest die Midden-Ecuador in de nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft geteisterd. Volgens de laatste berichten wordt het aantal mensenlevens, dat bij de ramp ver loren is gegaan, op 4600 geschat; het aantal gewonden bedraagt vele duizenden en de schade wordt op 20 millioen dollar ge raamd. Ambato, een stad van 50.000 inwoners, werd voor 70 pet. verwoest. De gemeente Guano werd bijna van de aardbodem weggevaagd; Latacunga, Riobama, Pelileo, Guatomo, Pillaro, Papate en Salcedo leden enorme schade. Vele getroffen steden en dorpen zijn nog onbereikbaar doordat de wegen zijn ver nield. Vliegtuigen met medicamenten en bloedplasma vormen een luchtbrug naar de geteisterde gebieden. Troepen herstellen de orde in plaatsen waar de bewoners in panische angst ver keren. Een vliegtuig, dat passagiers vervoerde, die familieleden in de noodgebieden wilden bezoeken, stortte neer, waardoor alle 34 inzittenden de dood vonden. Tientallen eenvoudige begrafe- j nisstoeten bewogen zich gisteren langzaam over de hellingen van de Andes om de slachtoffers van de aardbeving naar hun laatste rust plaats te brengen. Volgens berichten uit Quito wor den de doden voor het merendeel in lange loopgraven ter aarde be steld of verbrand. In Ambato werkt men met ahe macht om de lijken zo spoedig mogelijk te begraven omdat men bevreesd is voor epidemieen. Bij het aanbreken van de dag bood Ambato een bijna onbeschrij felijk beeld van troosteloosheid, zo meldt Reuter uit Quito. Een groot gedeelte der huizen, waaronder vele van hechte bouw, werd volledig /er- woest. In andere gebouwen ver toonden zich grote scheuren en puin bedekte de straten. De spitsen van kerktorens zijn omlaag gestort en hebben honderden tonnen marmer bedolven. Ongeveer 70 procent van de hui zen in Ambato zijn onbewoonbaar. Het leven in de stad is geheel ver lamd en de mensen slapen in tui nen en op pleinen, de voornaamste openbare diensten zijn echter her steld. Onder persoonlijke leiding van president Plaza wordt hulp ge boden en voedsel en medicamenten aangevoerd. 60 Kinderen, die juist een kerk dienst bijwoonden, werden onder het vallende gesteente begraven. De in hun loop gestremde rivieren dreigen het land te overstromen. Deskundigen zijn van mening, dat de aardbeving, die verschillende na bijgelegen plaatsen trof, het gehele Andes-gebergte deed schudden. Naar verluidt is de stad Salcedo „practisch verwoest." Boven verschillende dorpen, die door de aardbeving geheel geïso leerd zijn, werden gisteren aan pa rachutes voedselpaketten uitgewor pen. Door de aardbeving veroorzaakte verschuivingen van aarde en stenen van de Andes, die de bergstromen afdamden, zijn met dynamiet opge blazen, zodat het gevaar voor over stromingen ten dele gekeerd is. Volgens het Observatorium van Quito bevond zich het epicentrum van de aardbeving ongeveer 300 ki lometer ten Zuiden van Quito. Zaterdag is in het geteisterde ge bied een vliegtuig neergestort, waar bij alle 34 inzittenden om het leven kwamen. De slachtoffers werden ge ïdentificeerd als 4 regeringsambte naren, twee leden van de bemanning en 28 arbeiders van de Shell OU Company, die naar Ambato worden gebracht om zich op de hoogte te stellen van de toestand in hun ge zinnen. De regering van Ecuador heeft, een rouw-periode van drie dagen afgekondigd. President Truman zond heden de volgende boodschap aan presi dent Plaza van Equador: „ben ten zeerste geschokt door bericht aard beving Equador. Ik betuig u en uw landgenoten bij deze ramp mij diepstgevoeld meeleven". Gisteren zijn twee nieuwe schok ken gevoeld, nl. in Ambata en Rio Bamba. Het is nog niet bekend of hierdoor nog meer slachtoffers zijn gevallen of nog meer schade is aan gericht. Een nieuwe zware aardbeving Hedenmorgen meldde Reuter, dat het observatorium te Welling ton in het centrale gebied van de Stille Oceaan een aardbeving heeft geregistreerd, van nog gro tere intensiteit dan die van de serie aardschokken in Ecuador. Zaterdagmiddag landde op Schip hol de PH-TDI met aan boord de eerste Indonesische deelnemers aan de Rondetafel-conferentie, die weldra te Den Haag zal worden gehouden. Het waren Sultan Ha mid II van Pontianak, voorzitter van de bijeenkomst Federaal Overleg, de republikeinse staats secretaris de heer Pringgodigdo, de gedelegeerde voor Borneo, de lieer Msjhoer Rifai en de heer L. Tilenius Kruythoff. Dit gezelschap werd verwel komd door minister van Maarse- veen en de secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, de heer Prinsen, die zal fungeren als al gemeen secretaris van de Ronde- tafel-conferentie. Na de begroeting door de mi nister heeft Z.H. Hamid II de journalisten een vraaggesprek toegestaan. Hij zeide daarin, dat zijn algemene verwachting om trent de R.T.C. is, dat deze uiter aard zal slagen. „Voor zover ik kan zien", aldus de Sultan, „zijn er geen „lastige punten". Waarschijnlijk op of omstreeks 20 Augustus kan aan de conferen tie worden begonnen. Een volgende vraag was: Wat verwacht u van de uitvoering van de order „staakt het vuren"? Hierop antwoordde Sultan Hamid: „Beide partijen hebben het onder tekend en in volle eerlijkheid ge meend. Er zal echter rekening moeten worden gehouden met WARSCHAU, 6 Aug. (Reuter). De Poolse regering heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij aan de rechtbank de bevoegdheid wordt gegeven de doodstraf op te leggen aan personen, die ern stig openbare onrust verwekken door inbreuk te maken op het recht van vrijheid van geweten en godsdienst. Het decreet wordt te Warschau algemeen beschouwd als het ant woord van de regering op het Pauselijke excommunicatie-edict tegen communisten. Het geeft de autoriteiten grote bevoegdheden tot bestraffing van de geestelijk heid. Het decreet telt 17 artikelen. Artikel vier zegt: „Ieder die wei gert een ander te laten deelnemen aan een godsdienstige plechtig heid of godsdienstoefening op grond van zijn sociale, weten schappelijke of politieke werk zaamheid of mening, kan gestraft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaar". Dezelfde straf kan worden op gelegd aan degene, die een ander in het openbaar bespot wegens gebrek aan godsdienstige gezind heid. Hij, die inbreuk maakt op de vrijheid van godsdienstige overtuiging en geweten, daarmede doelen dienend die de Poolse republiek vijandig zijn, kan ge straft worden met drie jaar ge vangenisstraf. Het Pauselijk excommunicatie edict is in de katholieke kerken in Polen niet gepubliceerd of voorgelezen. Het volk hoorde officieel van het decreet döor middel van een regeringscommu niqué, waarin het optreden van de Paus als „een brute schehding van de gewetensvrijheid" werd ver oordeeld. De Poolse primaat heeft Vrij dagavond op een wijdingsplech tigheid verklaard: „Wij, bisschop pen en andere geestelijken, moe ten bereid zijn aan zondvloeden het hoofd te bieden om de veilig heid van ons volk te verzekeren". enige kwaadwillige groepen, maar deze zullen in korte tijd op de juiste wijze worden opgeruimd". Of de voorlopige federale rege ring tijdens de Haagse conferen tie zal worden gevormd, was een vraag waarop de Sultan zeer positief neen antwoordde. „Dit zo zeide hij is een Indonesische kwestie, welke wij onderling zul len regelen". De passagiers van het vliegtuig werden allen in verband met pok- kengevaar eerst zorgvuldig onder zocht door de Amsterdamse Ge neeskundige- en Gezondheids dienst, voor zij in contact traden met hen, die hen kwamen verwel komen. THANS EEN KATHOLIEK LIBERAAL KABINET? BRUSSEL, 6 Aug. (Reuter). De voorlopige Belgische minister-presi dent Gaston Eyskens is er na 3'/> uur besprekingen met de drie voor naamste politieke partijen niet in geslaagd een nieuwe regering te vormen. Na de bijeenkomst is be kend gemaakt, dat de socialisten ge weigerd hebben zich bij een coalitie aan te sluiten. Eyskens had gehoopt, dat een coa litiekabinet met katholieken, socia listen en liberalen een eind zou ma ken aan de reeds zes weken durende politieke crisis. Hij verklaarde na de besprekingen dat de verklaring van Koning Leo pold de toestand had verslechterd. „Wij zijn in een deadlock gekomen", verklaarde hij aan de journalisten, hetgeen hij voor de niet-Engelsspre- kenden vertaalde met „impasse". Eyskens zal thans trachten een katholiek-liberaal coalitiekabinet te vormen. Men verwacht, dat de libe ralen Maandag op dit voorstel zul len antwoorden. PARIJS, 6 Aug. (Reuter). Hedenmorgen hebben de Ameri kaanse stafchefs een bespreking gehad met de Belgische opper bevelhebbers. Na de bespreking met de Belgen ontvingen de Amerikaanse staf chefs de Nederlandse militaire leiders, namelijk generaal mr. H. J. Kruis (leger), vice-admiraal E. J. van Holthe (vioot) en luitenant- generaal C. Giebel (luchtmacht). De conferentie van de Neder landers met de Amerikaanse staf chefs duurde zeventig minuten. Na de conferentie zeide generaal Kruis, dat de besprekingen ge gaan waren over een groot aantal problemen, die zich in de toe komst zouden kunnen voordoen. Er was niet speciaal gesproken over de plaats van Nederland in het Europese militaire plan. De officiële besprekingen der Amerikaanse militaire leiders met hun West-Europese collega's zijn thans geëindigd. Besprekingen werden gevoerd met vertegen woordigers van Groot-Brittannië, Denemarken, Noorwegen, Italië, Luxemburg, Frankrijk, België, Nederland en Portugal. Zaterdagavond arriveerden op Schiphol de eerste Indonesische deelnemers aan de deze maand te Den Haag aan te vangen Rondetafel-conferentie. De Indonesische gedelegeerden werden op het Amsterdamse vliegveld verwelkomd door de Minister van Overzeese Gebiedsdelen van Maarseveen en de secretaris-gene raal van binnenlandse zaken Prinsen, die zal fungeren als secre taris-generaal van de Rondetafel-conferentie. Naast minister van Maarseveen Z.H. Sultan Hamid II van Pontianak en de heer Pringgodigdo. Na afloop van de eerste avond voorstelling Zondagavond heeft een bezoeker van het Rialto Thea ter te Amsterdam enige tijd ge leden werd hier de film „Het geval Gouzenko (The Iron Curtain) ver toond een traangasbom kapot gegooid. De bezoekers voor de twee de voorstelling konden het theater nauwelijks betreden en zijn zoveel mogelijk naar het balcon gebracht. Door het spuiten met water en het verspreiden van parfum heeft men getracht het bijtende gas te verdrij ven, wat maar ten dele gelukte. De politie beschikt over aanwijzingen, die de arrestatie van de „grappen maker" misschien mogelijk maken. Driejarig jongetje verdronken De 3-jarige Th. J. A. Dunk uit de Godschalkstraat in Rotterdam werd gisteren vermist. Het kindje is gevonden in een sloot. Ver moedelijk is het bij het spelen te water geraakt. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis, waarheen het kind vervoerd werd, bleek dat het jongetje reeds was overleden. 7000ste schip in Rotterdamse haven Zaterdagnacht kwam om 4.20 uur te Rotterdam het 7000ste schip binnen. Het was het Engelse stoomschip „Sangara", dat van Hamburg kwam met stukgoed. Als bijzonderheid kunnen wij hieraan toevoegen, dat de Becken- ham, die op 3 November van liet vorig jaar te Rotterdam arriveer de, toen het 7000ste schip was. PRINSESJES NEMEN DEEL AAN NATIONALE JEUGDRUI TERDAG Prinses Beatrix en Prinses Irene hebben Zaterdag te Heemstede deelgenomen aan de Nationale Jeugdruiterdag. Wij zien hier de beide prinsesjes, Beatrix (rechts) op Peggie en Irene op Ponny. HERE HOUDING TEGEN MACHTSMISBRUIK PRAAG, 6 Aug. (Reuter). Van kerkelijke zijde te Praag wordt vernomen, dat vele pries ters der Rooms-Katholieke Kerk weigeren de hen door regerings instanties verstrekte opdrachten op te volgen; deze regeringsinstan ties zijn in de plaats gekomen van vroegere kerkelijke organen. In deze opdrachten wordt de pries ters verboden 't excommunicatie decreet van de Paus toe te passen; er wordt in gezegd dat de pries ters, die dit wel doen, van hoog verraad zuilen worden beschul digd. De priesters hebben schriftelijk tegen deze regeringsmaatregelen geprotesteerd; zij verklaren dat de staat het recht mist, in de func ties der kerkelijke autoriteiten te treden en zij hebben er bezwaar tegen dat door regeringsinstanties van het officiële zegel der bis schoppen gebruik wordt gemaakt. Door de Tsjecho-Slowaakse mi nister van defensie, generaal Lud- vik Svoboda, werd, na afloop van grote manoeuvres in Slowakije, een toespraak tot de troepen ge houden, waarin hij verklaarde dat het leger wist,'dat het door vijan den werd bedreigd, die zich zowel binnen als buiten de Tsjecho- Solwaakse grenzen bevinden. „Het leger weet, dat het de door de regering georganiseerde beweging der katholieke actie moet steu nen", aldus generaal Svoboda. LONDEN, 7 Aug. (A.N.P.). Naar de correspondent te Hong kong van het Britse blad de Times verneemt van reizigers, die kort geleden Peiping hebben verlaten, hebben de communisten besloten Peiping tot de hoofdstad van het nieuwe China te maken. Volgens de communistische ra dio Peiping hebben de nationalis tische troepen zware verliezen ge leden bij de communistische op mars aan de fronten in Noord- West- en Midden-China. Twee vluchtende nationalistische com pagnieën werden in Zuid-Kansoe vernietigd- en twee nationalisti sche divisies werden op de vlucht gejaagd door communistische le gers, die Soeitsjoean bij de grens tussen Hoenan en Zuid-Kiagnsi bezetten, aldus dit radiobericht. Door het officiële nieuwsagent schap van het Chinese nationalis tische leger werd heden gemeld, dat vijftien millioen inwoners van de door de communistische troe pen bezette gebieden door over stromingen worden bedreigd. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer zal het wetsont werp inzake de interim-regeling van Suriname niet meer voor de vacantie behandelen, zoals aanvan kelijk in de bedoeling had gelegen. De Senaat wil de regering hierdoor de gelegenheid geven om alsnog met Suriname tot een vergelijk te komen. Naar verluidt heeft de Senaat bij het afdelings-onderzoek blijk gege ven, dat zij de in Suriname gere zen bezwaren tegen de door de Tweede Kamer aanvaarde amende menten zeer ernstig neemt. DEN HAAG (K.N.P., 6 Aug. 1.949), De Lichtbakens van de radio-spreker Henry de Greeve vielen als stenen in een rimpel loze vijver. Nederland wist, maar realiseerde zich niet vol doende, hetgeen zich in het Oosten en Zuid-Oosten van Europa aan tragedies afspeelt. Thans echter is het wakker geschud door het brandende woord van de meest beluisterde spreker in Neder land. De protest-actie breidt zich uit met grote sprongen. Reeds hebben grote wereldorganisaties hun medewerking toegezegd. Tientallen millioenen zijn reeds bereikt. Het is echter nodig, dat alle Katholieken in Nederland precies weten, wat hen te doen staat. Het Inzamelen van handtekenin gen zal geschieden jn twee phasen. Het protest zal een algemeen pro test zijn van alle Katholieken, maar in dit algemeen profest kunnen doorklinken de stemmen van de Katholieke vrouwen, van de gods dienstige verenigingen, van de Ka tholieke arbeiders, van de Katho lieke jeugd van de zieken enz. Het centraal comité heeft zich daarom de actie alsvolgt voorgesteld en voor de uitwerking daarvan de no- die stappen ondernomen. De inza meling der handtekeningen ge schiedt dus in twee phasen te we ten: 1. Voor zover de grote Katholieke organisaties hun medewerking niet hebben aangeboden zijn zij door het centraal-comite uitgenodigd om hun medewerking te verlenen. De bedoeling is nl., dat de grote or ganisaties zoals de Stands-, vak- en jeugdorganisaties voor die be paalde groepen een eigen protest opstellen en daarop allereerst de handtekeningen van hun leden in Nederland verzamelen en via hun buitenlandse contacten ook die van hun buitenlandse stand- en vakgenoten. 2. Als deze actie voldoende op gang is gaat de tweede phase in, waarbij het de bedoeling is een ieder, die niet tijdens de eerste phase heeft getekend, alsnog daar voor de gelegenheid te geven. Het correspondentie-adres blijft voorlopig nog: Henry de Greeve, Uno-actie", Haarlem. De Internationale Vrouwenorga nisatie, onder leiding van Mevrouw SteenbergheEngeringh, heeft zich zelf met haar 36.000.000 leden over -de wereld spontaan aangeboden. De Aartsdiocesane Kath. Sportbond, de diocesane Middenstandsorganisaties en de Kath. Arbeiders Beweging hebben hun medewerking toege zegd. De zieken zijn ingeschakeld via de „Zonnebloem" in samenwer king met het Wereldziekenaposto- laat. De vacantie is een grote moei lijkheid. Vele mensen, die wij drin gend nodig hebben, zijn op reis. Daarom een dringend beroep aan alle organisaties die tot medewer king officieel werden uitgenodigd door het werk-comité, om zo spoe dig mogelijk zich met dit comité in verbinding te stellen. Enkele bijzonderheden over het werk-comité. Er wordt bijna dag en nacht gewerkt, maar door de gunstige contacten hebben zij ge lukkig veel medewerking Zo heb ben de studenten van het Semina rie Rijsenburg zich volledig ter be schikking gesteld Hulde aan de studenten van het Missiehuis te Steyl die het eerst reageerden en tot actie overgingen Deze centrale heeft zich als taak gesteld de plan nen te coördineren en de acties van de afzonderlijke organisaties te on dersteunen o.a. met de inrichting van centrales in het buitenland. Zij verzoeken dringend aan alle plaat selijke en parochiële verenigingen zich te wenden tot hun eigen hoofd-, besturen. Het betreft hier een we reld-actie. Het heeft geen zin dat hier en daar een afdeling werkt. Alle Kath. arbeiders, alle Kath. sportbeoefenaars enz. moeten be reikt worden. Daarom is de mede werking van de hoofdbesturen noodzakelijk. KAB-afdelingen wen den zich dus tot het hoofdbestuur der KAB in Utrecht, Kath. ambte naren tot de Arka enz. Gebedsactie. Omtrent de gebedsactie zijn er misverstanden ontstaan. Velen me nen, dat zij niet kunnen tekenen als zij zich met in geweten ver plichten de als voorbeelden gege ven oefeningen dagelijks te ver richten. Het maakt een groot verschil of de Bisschoppen een bepaalde oefe ning voorschrijven, of dat pater de Greeve een oproep doet voor de radio om de mensen aan te sporen te bidden en te offeren voor de be vrijding van Oost-Europa. In het laatste geval is niemand verplicht te doen wat gevraagd wordt. Men blijft volkomen vrij al of niet mee te doen. SCHIP Bil SCHIERMONNIKOOG AAN DE GROND Bij Schiermonnikoog is een En gels vrachtschip van 6000 ton, de „Frinton", aan de grond gelopen. Het schip was op weg naar Emd- den. Enkele Duitse sleepboten en de sleepboot „Oceaan" van de fa. Doeksen hebben contact met het schip opgenomen, dat waarschijn lijk door de mist is misleid. Gis teravond werd verwacht, dat h«t schip bij hoog water los getrok ken zou worden. BEGRAFENIS VAN TWEE LEDEN BEMANNING „ROERMOND" Dezelfde brandende zon, die op 23 Juni j.l. getuige was van de ramp met de „Roermond" bij Bari, zond Zaterdagmiddag haar verzenl gende stralen over de begraafplaats .Zorgvlied te Amsterdam, waar de twee boordwerktuigkundigen van de Roermond naar hun laatste rustplaats werden gebracht. Het stoffelijk overschot van de 39-jarige eerste boorwerktuigkundige Dick Grandia werd om 1 uur onder gro te belangstelling aan de aarde toe vertrouwd. Aan de groeve, die on der een schat van kransen en bloe men was bedolven, sprak de hoofd, boordwerktuigkundige van de KLM de heer R. Smit, namens de direc tie. Een familielid van de over ledene dankte voor de belangstel ling. Een uur later werd het stoffelijk overschot van de tweede boord werktuigkundige van de Roermond Han van der Meer. ter aarde be steld. Naast zijn collega vond hij zijn laatste rustplaats. Aan de groe. ve van Van der Meer werd door ten vriend gesproken. Door de heer J. M. Elink Schuurman, secretaris van dr. A. Plesman, A. D. Snitslaar hoofd van het vliegbedrijf van de KLM en de gezagvoerder I. L. Rie. zeeuw en Chr. de Wijs, die verge zeld waren van hun volledige vliegtuigbemanningen. f

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1