«BH ur. van en Coc Overheidspersoneel in Indonesië heeft bezwaren ïingin Wilhelminafonds De Raad is geen Sinterklaas, maar deelt toch uit ELIXIR D'ALCMAR ALKMAAR EN OMSTREKEN r jaar nieuwe actie voor kankerbestrijding Wrijving tussen communisten in China? Verklaring a De t/garantieverklaring 1949 ■Saüüö Dinsdag 9 Augustus 1949 WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Dinsdagavond, tot Woensdagavond. ZWAKKE WIND Overwegend droog weer met wisselende bewolking. Meest zwakke wind uit uiteenlo pende richtingen. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag. Oude munten gevonden EGMOND AAN ZEE Bij de opbouw-werkzaamheden op het Pompplein heeft men een aantal oude munten gevonden, o.a. van destad Utrecht. Ook werden stukken zandsteen opgegraven, vermoedelijk nog afkomstig van de oude kerk, die in 1743 in zee gestort is. Riolering wordt aanbesteed EGMOND AAN ZEE Einde lijk is het zover gekomen, dat met de aanleg van riolering zal worden begonnen. De aanbeste ding zal plaats hebben op Dins dag, 6 September a.s. Café De Boei heropend EGMOND AAN ZEE Om 4 uur heropende de heer P. van der Pol café de Boei, op de hoek van het Pompplein en het Boulevardplein. Hoe populair deze zaak is, bleek wel uit het feit, dat de cafézaal in een bloementuin herschapen was. Ook hier verrichtte burgemeester Niele de officiële opening. Zelf, zo zeide hij, had hij het oude Pomp plein niet gekend in zijn oude luister. Bij zijn ambtsaanvaarding had hij het aangetroffen als een woestenij. Veel moeite en zorgen heeft het gekost, alvorens het zo ver was, dat er opnieuw gebouwd kon worden. Gelukkig mogen we die tijd nu beleven en het is voor de gemeente van groot belang, dat eindelijk op dit punt weer een mooi café verrezen is, waaraan hier dichtbij het strand de grootste be hoefte is. Daarom is het ook voor het gemeentebestuur vandaag een dag van grote verheugenis. Spre ker vond het aardig, dat juist het bekende café de Boei het eerste was, dat hier heropend kon wor den. De zakenkennis van de heer van der Pol staat er verder wel borg voor, dat deze zaak een nieuw tijdperk van bloei tegemoet gaat. Deze nieuwe zaak is inderdaad een aanwinst voor de gemeente. De grote, gezellig ingerichte, moderne gelagkamer heeft een intieme sfeer. Een wethouder voor tien gulden EGMOND AAN ZEE Het wethouders-ambt is nooit een sinecure geweest en er is dan ook altijd een vergoeding aan dit ambt verbonden geweest. Vroe ger was die echter wel heel pover. Zo werd op 1 September 1896 tot wethouder van Egmond aan Zee benoemd de heer Rong Gouda. In de akte van aanstelling wordt vermeld, dat aan deze betrekking een beloning verbonden is van tien gulden 's jaars. Wielerwedstrijden EGMOND AAN ZEE Op Za terdag 13 Augustus a.s. wordt door de wielervereniging Alcma- ria Victrixr het eerste Boulevard criterium verreden voor amateurs over een afstand van 80 Km. Voor deze wedstrijd, die des avonds om half 7 wordt gehou den, hebben verschillende be kende renners ingeschreven. Na afloop geeft de V.V.V. het grote jaarlijkse vuurwerk. Opbrengst collecte EGMOND AAN ZEE De col lecte voor het Mgr. Mutsaerts- fonds bracht in onze gemeente ruim f 112.op. Vergunning verleend HEERHUGOWAARD. Aan de he.er A. Dekker, D 133, is vergunning verleend tot het venten met galan- teriën, „DE GETEMDE FEEKS" BERGEN. In het Bergens openluchttheater speelde het Zuid Nederlands Toneel onder 'artistie ke leiding van Pierre Balledux, Shakespeare's blijspel „De Ge temde Feeks". Het openluchtthea ter was gisterenavond eivol en de vele toeschouwers hebben met medewerking van het gunstige weer, van een goede opvoering kunnen genieten. Het enigszins artificiële stuk werd met vaart gespeeld door een gezelschap, dat over het algemeen de rollen aan kon. Het stuk verhaalt de geschie denis van de twee dochters van een edelman uit Padua, de ene schoon en lieftallig,' de ander schoon doch verschrikkelijk van karakter. De laatste, die de oud ste is van de twee, slaagt er niet in aan de man te komen en haar vader wenst zijn jongste dochter niet uit te huwelijken aan een dei- velen die om haar hand dingen, alvorens zijn oudste dochter ge huwd is. Er daagt tenslotte een edelman op, die, ook om de rijke bruidsschat, die de feeks belooft, haar huwen wil en die ook vast van plan is haar tè temmen. Hij temt haar inderdaad en wel op een zeer originele manier. Zij blijkt, wanneer haar jongere zus ter tenslotte trouwt met de man die haar het liefst is, tijdens het feestmaal dat bti die gelegenheid wordt aangericht, de meest ideale echtgenote geworden te zijn die men zich denken kan. De rollen waren over het alge meen in goede handen. Enkele rollen werden wat al te veel ge chargeerd, zoals die van Grumio,. die vertolkt werd door Bernhard Droog, die overigens niet van talent ontbloot bleek. Tilly Hally als Biondello, overdreef eveneens, en niet eens op talentvolle wijze. Zij speelde minder dan zij zich aanstelde. Ger Brok als de vader der meisjes, Lucentio, die tenslotte met de jongste trouwt, vertolkt door Hans Polman, speelden goe de rollen. Petruccio, Cees Pijpers, die kennelijk een zuiderling is, was opvallend goed evenals Ka- tharina, de feeks, gespeeld door Rosa Swart. De jongere zuster, Katja Ernst, viel weinig op door persoonlijkheid, maar had haar rol in dit opzicht ook niet mee. Wij mogen zeggen dat de opvoe ring van De Getemde Feeks ge slaagd is. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Bestemming Tokio, 18 jr. Victoria: Na fegen komt zonneschijn, 18 jr. Cinema Americain: Mijnheer de gouvernante, alle leeftijden. A.B.T.: King-Kong en de Arabie ren, le deel: De wraak d,er Toearegs, 14 jr. NACHTDIENST TAXI'S: Koopman, Lindegracht 43, tel. 3916. NACHTDIENST APOTHE KEN: B. H. J. Schouten, Emmastraat 47. TENTOONSTELLINGS SCHIP, Bierkade: De Gouden Koets, 1112, 14 18 en 19.3022 uur. DE NACHTEGAAL: Biljart wedstrijd 1619.30. KUNSTZAAL K.C.B., Ber gen: Tentoonstelling leden BERGEN: Kerkconcert, 8 u. SPORTPARK: Woensdag middag 2 uur Harddra verijen. Het bedrag, dat het vorig jaar Keysper, Koster en Vas Dias. Se- werd ingezameld voor hét aan cretaris van het comité is, evenals H. M. Koningin Wilhelmina aange- het vorige jaar, mr. Driesen ten boden Nationale Huldeblijk is on- stadhuize. dergebracht in de Stichting het Waar Alkmaar het vorige j4ar „Koningin Wilhelminafonds", welke een der gemeenten was, die naar Stichting zich ten doel stelt ook in verhouding van het inwonertal het de toekomst de kankerbestrijding meest aan de actie voor dé kanker- in Nederland krachtig ter hand te bestrijding heeft bijgedragen, ver nemen. trouwt men, dat de Alkmaarüers zich bij de voortzetting van deze Om de strijd tegen een der vrese- strijd even actief zullen tonen. Men lijkste volksziekten met succes te overweegt ook dit jaar Weer de kunnen voeren is voortdurend actie hulp van de brandweer en van de nodig en teneinde de Stichting iransportcolonne van het Rode jaarlijks van de middelen te voor- Kruis in te roepen evenals die van zien om haar taak ten uitvoer te diverse grote winkelbedrijven, die kunnen brengen is daarnaast thans in 1948 zoveel voor de verkoop der een vereniging opgericht welke speldjes hebben gedaan, door middel van contributies, do- Wij komen nader op deze inzame- paties en collecten deze middelen üng terug, bijeen hoopt te brengen. Er is tijd nodig om deze vereni ging op te bouwen tot een lande lijke organisatie met provinciale afdelingen en plaatselijke onderaf delingen en daarom bleek het niet mogelijk om reeds dit jaar om streeks 31 Augustus, de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina een landelijke collecte voor de kan kerbestrijding te doen houden. De directie van de Stichting het „Ko ningin Wilhelminufonds" heeft daarom een beroep gedaan op het voormalig plaatselijke comité voor het Nationaal Huldeblijk om voor dit jaar omstreeks 31 Augustus in Alkmaar een collecte voor het fonds te willen organiseren.' De be doeling is, dat daarvoor dezelfde insignes als het vorig jaar zullen worden gebruikt, thans evenwel voorzien van een oranje inplaats van een rood-wit-blauw lintje. De practijk heeft bewezen, dat deze insignes gaarne gedragen worden. Het plaatselijk comité Teneinde dit verzoek te bespre ken zijn een aantal dames en heren van het vqpegere plaatselijke co mité ten stadhuize bijeen gekomen en zij hebben zich, op verzoek van de burgemeester, opnieuw bereid verklaard aan deze actie in de strijd tegen de kanker hun medewerking te verlenen. Hef plaatselijk comité is als volgt samengesteld: mr. dr. H. J. Wyte- ma, burgemeester van Alkmaar, voorzitter, mevrouw E. A. Frie- link-Nales. mevrouw W. C. Swa- menburg de Veije-Mulder en de heren Tj. N. Adema, J. Dreeuws, G. J. Figee. Dr. F. J. Frederikse, J. H. Hazes, deken J. Th. Jacobs, Kr. J. J. Junkerhans, C. W. Keys per, A. B. A. Koster, mr. J. Krabbe, mr. G. A. de Lange, mr. A. J, M, Leesberg, dr. W. J. Lojenga, J. van Maarleveld, J. H. Meijer, J. H. Nij- huis, dr. A. D. A. Polman, G. van Slingerland, M. J. T. Vas Dias, D. J. Woldendorp en mr. J. G. C, Zij nen. Uit dit comité is een werk comité gevormd bestaande uit de heren Van Maarleveld, Nijhuis, Deken Kuilman ere-kanunnik Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Ere- Kanunnik van het Hoogwaardig Haarlems Kathedraal Kapittel, de Hoogeerw. Heer J. J. A. Kuilman, Deken en pastoor te Haarlem. Interessante wedstrijd SINT PANCRAS. Donderdag avond a.s. verwachten wij, geheel Pancras op het sportveld van Vrone. Om 7 uur wordt aldaar de wedstrijd gespeeld tussen Overheidspersoneel en Middenstand. Onlangs is er een fusie aangegaan tussen het Comité Sint Pancras en h'et Kath. Thuisfront van Oudorp, in verband met het organiseren van een St. Nicolaas-actie voor de jon gens uit deze gemeenten, die mo menteel in de Oost verblijven. Dus wie nu a.s. Donderdgg de melkboer, brandstoffenhandelaar, politie-agent, gemeente-ontvanger of kruidenier eens wil zien voetballen, n.ag deze wedstrijd absoluut niet missen. Het geheel zal worden opge luisterd door het Fanfarecorps Irene. Reddingsbrigade-dag EGMOND AAN ZEE Zaterdag viel Egmond aan Zee de eer te beurt, dat daar de grote, jaarlijkse reddingsbrigade - dag gehouden werd. Nadat burgemeester Niele en de voorzitter van de Nederlandse Bond tot redden van drenkelingen, de heer Wijburg uit IJmuiden, een enkel woord ter opening en inlei ding gesproken hadden, gaven de verschillende reddingsbrigades, elk op hun eigen wijze, interessante demonstraties» waarvoor grote be langstelling bestond. Aan deze demonstraties namen deel de reddingsbrigades uit Kat wijk, Noordwijk, Scheveningen, Bloemendaal, Castricum en Egmond aan Zee. Gedemonstreerd werd de haspel redding, redding met de vlet, met de lijn, verlening van eerste hulp enz. Vooral de redding met de red- aingsvlotteur door de Bloemen- daalse Reddingsbrigade, trok de aandacht, daar velen hier voor het eerst kennis mee maakten. Natuurlijk waren er aanmerkin gen te maken en die werden, na afloop, in het oud-kath. vereni gingsgebouw dan ook vlot gemaakt, door de heer van Gemeren, de voorzitter van de technische com missie. Burgemeester Niele dankte tot slot alle medewerkers, die zich belangeloos willen opofferen voor hun medemensen. Britannia Basisexamen ALKMAAR. Voor het Basis examen van de Nederlandse Ver eniging van Leraren in de Engelse Taal „Brittannia" te 's-Gravenhage slaagdenmej. Maart je Bos, mej. Grietje E. Brands, mevr. Tr. Groot-Hop, de heer Herm. Hoog straten, mej. Guurdina Hop, mej. Agatha Pancras en de heer Pieter Torenbeek, allen te Alkmaar. Voorts de heer Nicolaas Joh. Ven- niker te Groet (met lof), de heer Pieter Groen te St. Pancras als mede de heren Willem C. de Boei en Dirk Wijnker, beide te Oude Niedorp. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Adri- anus H. en S. N. zoons van 3. N. de Groot en A. van Diepen; Adel- bertus M. zoon van J. Ory en A. Th. Mooy; Mettje, dochter van C. Otte en A. Wielinga. Overleden: Pieter Stam 90 jaar wedn. v. A. v. Diepen: N. L. Ber ger 60 jaar, geh. met P. Appel. jeugdige avonturiers ALKMAAR. Zondagmiddag bleek het 5-jarig zoontje van de heer F. uit de Hekelstraat zoek. Per telefoon werd meegedeeld dat de jongen op z'n eentje een reis was gaan maken met een boot van Alkmaar Packet. Het kind was in Wormerveer op de boot aangetrof fen. De vader heeft zijn zoontje uit Wormerveer gehaald. Het 11-jarig zoontje van de heer de V. uit de Kievietstraat werd 's avonds door de politie in Amster dam aangetroffen. De jongen was 's morgens om half negen uit Alk maar vertrokken en had lopend Amsterdam bereikt. De vader haalde ook in dit geval z'n zoon terug. Een hevige aardbe vielen. Sommige c bewoners, die nie meest getroffen s LONDEN, 8 Aug, (ANP), Vol. gens berichten uit Peiping bestaat er zonder twijfel een ernstig me ningsverschil onder de hoogste communistische Chinese leiders, al dus meldt de correspondent van de Times uit Hongkong. Een fractie van deze leiders bepleit een tijde lijke samenwerking met het wes ten op zuiver economische basis, terwijl de andere groep een ver bond door dik en dun met 6e Sov. jet-Unie voorstaat, zelfs indien dit ten koste van China's economisch welzijn zou gaan. Dr. Wellington Koo, de Chinese ambassadeur te Washington, noem. de heden de publicatie van het Ame rikaanse witboek over de Chinees- Amerikaanse betrekkingen „een ongewone stap, in het bijzonder nu mijn land in een wanhopige strijd tegen de communistische agressie en voor zijn onafhankelijkheid is gewikkeld, Tsjang Kai Sjck en Syngman Rhee, de president van Zuid-Ko- rea, hebben in een gezamenlijk beroep aan Elpidié Quirino, pre sident van de Philippijnen, ver zocht onmiddellijk op de Philipjj- nen. een conferentie bijeen te roepen ter organisatie van een anti-communistisch Stille Ooeaan pact. ComDositie van Nederlander in Brazilië uitgevoerd De .„Orquestra Simfonica di Radio Nacional" te Rio de Janeiro, zal tijdens een concert op Woens dag 10 Augustus de „Sonatine Appolinique" van de Haagse com ponist Ignacc Lilien, onder leiding van dé dirigent maestro T. Pera- chi, uitvoeren. Het concert zal ook op de korte golflengte worden uit gezonden, zodat het in Nederland om 23.30 uur op de golflengte van 25.6 meter te beluisteren zal zijn. ALPENFEEST IN GULDEN VLIES ALKMAAR. Vrijdagavond 12 Augustus om 8 uur zullen een 45-tal Zwitsers in Nationale cos- tuums een groot folkloristisch Zwitsers programma voor het voetlicht brengen in het „Gulden Vlies". Deze groep: Union Folk- lorique Suisse, trad in het bui tenland op o.a. voor -het Engelse Koningspaar en voor de Franse Regering en viel ook een enorm succes ten deel in alle belangrijke plaatsen van ons land. Alkmaar blijve niet achter onze buitenlandse gasten een enthou siaste belangstelling te tonen. Kunsthandel Baas geopend EGMOND AAN ZEE Om 3 uur opende Zaterdagmiddag Map Baas, als eerste van de zaken op en rond het oude Pompplein, haar artistieke kunsthandel. Er waren talrijke be langstellenden en een winkel Vol bloemstukken. Burgemeester Niele verrichtte de officiële opening, waar ook het ge meentebestuur zich van harte ver heugt, dat de woestenij, die het Pompplein na de sloping was, be gint te herrijzen. Zo verheugt het de gemeente, aldus de burgemees ter, dat de oude city, eens de ge zelligste en drukste zakc'nbuurt in de gemeente, weder begint op te leven. Van betekenis is het ook, dat juist een kunstzaak hier verrezen is, waaraan grote behoefte bestaat. Van harte hoopte hij, dat deze zaak zou mogen bloeien. Mej. Baas dankte voor alle be langstelling en in het bijzond'#.- de architect, de heer Hoosemans uit Santpoort en de aannemers, gebr. Apeldoorn uit Egmond Binnen. De naam „De Zeedistel" had zij voor haar zaak gekozen, als een symbool van het leven, een hart met stra lenkrans, waaraan men zich echter kan verwonden. Voor haar gezond heid 2 jaar geleden naar Egmond gekomen, had zij de plaats, waar zij haar gezondheid hervond, lief gekregen en aldus was zij besloten er te blijven en er een kunsthandel te openen. Nadat verversingen waren aange boden was er gelegenheid de zaak te bezichtigen en kon men consta teren, dat Egmond met deze kunst handel inderdaad verrijkt is. Het is een intiem, kunstzinnig interieur, waar men louter artistieke, smaak volle dingen aantreft. Dit artistieke hoekje zal het in Egme»-I zonder twijfel wel doen. Om kwart over viei lation „Cura$ao" i aan de Rondetafel dit toestel dr. van I Royen deelde de w kort een persconfe Rhum. Een groot aantal den hadden zich buit wen van het vliegveli de auto van dr. van steld. De wachtende moesten zich tevrede: een korte verklaring Royen, Moh Rum en chran. Br. van Royen ver ben bijzonder verheugi Nederlandse bodem bijna vier maanden i hebben wij, zo meen i de basis gelegd voor e te samenwerking tuss en Indonesië. De struc samenwerking zullen ten optrekken op de conferentie. Op dit oge ogen gericht op de u de order tot staken vi lijkheden. Ik ben van deze order zal worde De ogen van de werel gericht. Ook de Rep alle belang bij één sti van deze order. Mij resultaten zullen mee' land heeft bewezen, d£ wijzingen van de V wil volgen. De Rep thans tonen dat zij samenwerking wil kor Royen wenste het hi( omdat hij binnenkort ferentie hoopt te gev Verklar Ook mr. Moh. Run van de Republikeinse de preliminaire coi thans lid van de Repi legatie op de RTC, een korte verklaring het vooruitzicht op door hem te geven p FIRMA TH. KRAAKMAN A ZOON ALKMAAR Katholiek Thuisfront ALKMAAR. Het Katholiek Thuisfront, Afdeling Alkmaar, verzoekt de ouders en familiele den van militairen in Indonesië, zich voor eventuele inlichtingen niet te wenden tot de leden van hun parochiële Thuisfront-afdelin gen, maar zoveel mogelijk gebruik te maken van het Inlichtingen bureau van Katholiek Thuisfront, dat daartoe elke Zaterdagavond van 7 tot 8 uur zitting houdt in het Katholiek Militair Tehuis, Laat 221. O. L. Onderwijs werd een vergoe ding gegeven van f200. B. en W. vroegen in principe machtiging om plannen te maken tot verbetering van de Molenweg en Westerweg vanaf Molenweg tot Limmerbuurt. Deze wegen zullen dan stofvrij worden en van een teerlaag wol-den voorzien. Het houtwerk van de O. L. School zal van een nieuwe verf laag worden voorzien. De kosten, f690.zullen worden verdeeld over de begrotingen '49 en '50. Aangezien dit de laatste vergade ring was in de huidige samenstel ling dankte de Voorzitter voor de werkzaamheden verricht in het be lang van de Gemeente. Hij richtte zich speciaal tot het raadslid C. Mooij, die het college gaat verlaten. Bij de rondvraag dankte de heer Mooij B. en W. en College voor de altijd prettige samenwerking, en sprak zijn beste wensen uit voor de Gemeente. DIMMEN De Raad van Lim- men kwam in openbare zitting bij een onder Voorzitterschap van Burgemeester J. J. Nieuwenhuij- zen. Als eerste punt kwam aan de orde, het onderzoek naar de ge loofsbrieven van het nieuw geko zen raadslid, de heer Meijer, welke in orde werden bevonden. Door de toegestane subsidie's van de vorige raadsvergadering heeft men zeker de" mening opge vat, dat de Gemeente St. Nieolaas- neigingen vertoont. Wederom wa ren er 3 subsidie-aanvragen. Door B. en W. werd voorgesteld om het Harmoniecorps - „Excelsior" op diens aanvrage een subsidie te ver lenen van f50—. De heer Kroone vond dit wel wat laag. Hij zag dit dan ook gaarne opgevoerd tot flOO. Bij het opstellen van de begroting zal dit alsnog worden besproken. Aan de stichting „Het Noord-Hol- landsch Landschap" zal een subsi die worden verleend van f10. Evenzo aan de Tentoonstelling „Jeugd van Nederland". Het voorstel om, indien wijzigin gen of voorzieningen in het lei dingnet van het P.W.N. moeten worden uitgevoerd in verband met door de gemeente uit te voeren werken, de kosten daarvan voor de helft voor rekening der gemeente te laten komen, werd goedgekeurd. Het bedrag, uitgetrokken op de begroting 1949 voor de O.L. School, betreffende aanschaffing leermid delen werd met f45.verhoogd. Ter voldoening der kosten voor een leerling van'het buitengewoon PLATTc STENENBRUG per fles 6.90, per fles 3.65 Adv. CHOPIN-AVOND Theo v. d. Pas Ondanks de schone zomeravond toch bijkans een uitverkocht huis voor een Chopin-recital. Dit is een verheugend verschijn sel, te meer wanneer men dan ook in de zaai luisteraars treft, welke tot dusver geen regelmatige con certbezoekers waren. Er is wel eens de vraag gesteld of Chopin als auteur voor een ge hele avond kon boeien, of zijn poë tische klavierklanken niet een tikje te veel van het goede zouden zijn. Op deze vraag is door Theo v. d. Pas een klinkend en positief ant woord gegeven. Chopin is inderdaad in zijn klavierwerken veelzijdig ge noeg, maar dit eist een reprodu- cent van groot formaat. Welnu in Theo v. d. Pas bezitten we een Ne derlandse kunstenaar welke onbe twistbaar dit formaat, technisch zowel als artistiek bezit. De programma keuze was inder daad interessant, er waren Chopin- comppsitie's welke nu direct niet zo algemeen bekend waren bij het publiek als bijv. de Polonaise in As. Chopin werd dus als het ware van de minder populaire kant belicht en veel zal voor de luisteraars een openbaring zijn geweest. Zo kregen we een grandioos en- trée met de Polonaise in Cis, en fijn parelend passage spel in de Impromptu in Fis. Toen volgden vier ballades, hier schreef Chopifl dus, wat men noemt „verzwegen programma muziek". Immers een ballade is een verhaal, maar in dit geval een geschiedenis waarvan de componist de motieven van zijn inspiratie verzwijgt. De pianist speelde deze werken mees terlijk met een zeer grote contrast werking in de nuancering en grote rhythmische spanning. De Nocturne in C boeide door fijne lyriek, het „Scherzo" in Cis schitterde door virtuositeit. Van de vier Etudes kwamen er twee te vervallen, omdat de eon- certgever toegaf aan het verzoek ook enkele walzen van Chopin te spelen. Zo kwam dan ook weer o.a. de „Valse brillant" in charme en fijn toucher over het voetlicht. In grote spanning en aandacht werd het programma door het publiek gevolgd. Resultaat, een ovationele hulde, zodat de concertgever zonder een toegift, een brillant gespeelde „Etude" geen afscheid kon nemen. Mogen we meerdere malen voor een avond van 'n dergelijke muzi kale „standing" in 't Gulden Vlies een zo liitnemende belangstelling aantreffen. W. Schreurs K.J.M.V. Nieuws ALKMAAR. Op de bestuurs vergadering van 3 Aug. j.l. wer den de functies als volgt verdeeld: A. Himmelreich, Stationstr. 21, voorz., J. D. Groen, Nassauplein 3, secr., H. Lansen, 2e secr., P. Hen- selmans, Scharloo 7, penningm., S. Houtenbos, commissaris, J. Kühne en C. Tros, adviseurs. Bovenstaande dient tevens als rectificatie op de wijzigingen in de „Gids voor Kath. Alkmaar" Dierenbescherming ALKMAAR Aangetroffen zijn een wit keeshondje pl.m. 10 jaar oud, reu, met leren hals band om, en jong schipperspoesje. Ter beschikking staan enige jonge poesjes en 2 zwarte hond jes, ongeveer 6 weken oud. Te be vragen bij Inspecteur C. Verwer, Inspecteur dierenbescherming Baanstraat, Alhier. Geslaagd ALKMAAR. Voor het te Den Haag gehouden staats-examen Boek houden M.O. slaagde onze stadge noot, de heer J. G. van Zanten. ALKMAAR. Op het onlangs te Rotterdam gehouden examen voor vakbekwaamheid meubelma ker slaagden de heren N. Bruin en Th. J. Kunst te Alkmaar en P. J. Timmerman te Bergen. ALKMAAR. Voor het te Haar lem gehouden examen hoofdacte (deel B) slaagden de heren L. van Dongen, D. Kaay, G. H. Leen, C. Pool en H. A. de Wit, allen te Alk maar. derlandse instantie moeten beslis sen over het al of niet toekennen van de materiële voordelen dezer garantie en dus over het wegblij ven van het praedicaat „eervol" naar Nederlandse criteria gefun deerd is. De mogelijkheid dat deze criteria bij de Nederlandse instantie anders liggen dan bij de V.S.I. is niet uit gesloten. GEEN HOGER BEROEP IN DE ZAAK VOORMALIG CHIEF-PRESIDENT P.l. Zoals men zich herinnert heeft de arrondissements-rechtbank te Rotterdam op 23 Juni j.l. een vrij sprekend vonnis geveld in de zaak tegen Robert, Th. Fr. Lombert, voorheen chief-president van de „Vereniging Particulier Initiatief tot het doen van charitatieve wer- „ken", wie op aanklacht van dok- "ter J. H. Hofmann, notaris L. A. Beth en P. L. Audiffred door de officier van justitie ten laste was gelegd hen onder bedriegelijke voorwendsels te hebben bewogen tot afgifte van geldbedragen. De rechtbank verklaarde niet bewe zen hetgeen verdachte was ten laste gelegd en sprak hem daar van vrij. Be rechtbank heeft L. dus niet schuldig bevonden aan hetgeen hem ten laste werd ge legd. Naar wij thans vernemen heeft de officier van justitie, die hoger beroep had ingesteld, dit hoger beroep ingetrokken. Termijn aangifte vermogenswaarden in Oostenrijk verlengd De Oostenrijkse legatie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de termijn voor de aangifte van vermogenswaarden in Oosten rijk ten behoeve van de Oosten rijkse vermogensaanwasbelasting en heffing ineens, is verlenga tot en met 31 December 1949. Man doodgereden Op de Amstelveenseweg nabij de Coenenkade wilde Maandagmiddag een 64jarige wielrijer nog voor een naderende bus de rijweg overste ken. Hij werd gegrepen, enkele me ters meegesleurd en overleed vrij wel direct aan zijn verwondingen. De Ronde van Tuitjenhorn TUITJENHORN De Ronde van Tuitjenhorn die Zaterdag 20 Augustus zal verlopen worden, blijkt zich in een steeds groei ende belangstelling te mogen ver heugen. Opgave tot deelname kan tot Dinsdag 16 Augustus plaats vinden bij een der bestuursleden van de N.K.J.B. WOENSDAG 10 A HILVERS' (NCRV) 7.00 Niei Ochtendgymn.; 7.30 Gi woord voor de dag; 8.< 8.15 Te Deum Laudar riations; 9.00 Ochten Muziek bij het werk; nie; 10.30 Morgendiens recital; 11.25 Kwintet; 12.30 Land- en tuinbo; gelconcert; 13.00 Niei Blaaskwintet; 13,45 Gr kest; 14.30 Orgelbes Meisjeskoor; 16.15 De 1 17.30 Mondaccordeonvi kest; 18.00 Koren en 1 Ned. Strijdkrachten; ber.; 19.15 Kwartet; 19 Orkest; 21.00 Een snul Ensemble; 22.00 Kwaï Europese raad; 22.45 A king; 23.00 Nieuwsber concert; 23.57 Sluiting HIL VERST 7,7™ 700 Nie «•ïo Gevarieerd progr berichten; 8.18 Orkest vrouw; 9.00 Kwartet Spreker; 10.05 Morgen RA) 10.20 Onze keuke de vrouw; 11.00 Gr pl Sextet; 12.30 Land- 12.33 Voor het plat Weense schlagers; 13.0 13.15 Kalender- 13 20 accordeola; 13.45 Or Gesproken portrettei mermuziek; 15.00 D JÜ-Ü? Grarr>.muziek; 15 Ir an ?,rkest: ls-!5 Voo LP-30 Vragen staat vri de microfoon; 17 15 Gr geringsuitz.; 18.00 Nie XÜ"a' 1?120 Zang," 18.3 China; 19.00 Lezingen ringsuitz.; (VPRO) 19.40 Weekkroniek; lc idagJ J[VARA) 20.00" kort; 20.05 Dingen van Soc. nieuws; 20.20 Gr spel; 21.37 Openings! De Europese Raad bil, gelspel; 23.00 Nieuwsbi Een belangrijke ontmoeting TUITJENHORN Zondag 14 Augustus zal op het Hollandia- terrein de vele malen uitgestelde voetbalwedstrijd plaats hebben, tussen Hollandia T. en Dirkshorn. De wedstrijd die om 2 uur begint, zal opgeluisterd worden door 'het fanfarecorps St. Hildegardis. De baten zijn voor onze jongens in Indië. De elftallen komen als volgt in het veld: Hollandia: doel A. Groot, ach ter Th. Blom, Jo Blokdijk; mid den N. Duin, Henk Buter, H. Bu- ter; voor: S. Strooper, J. den Das, N. Tesselaar, Th. Duin, J. Buter. Dirkshorn: doel J. Kant: achter K. Brak, J. Hagenaar; midden J. Manneveld, Jan v.d. Molen, G. Dam; voor R. Hagenaar, C. de Boer, J. v.d. Molenen, J. de Goe de, B. ter Haar. Bondsscheidsrechter v. Velsen zal de wedstrijd leiden. Ballonwedstrijd bij V D Op Woensdagmiddag 17 Aug. zal op de hoek van de Laat en de Rid derstraat een 2000 ballonnen wor den opgelgten uitgegeven door de fa. Vroom en Dreesmann alhier. Aande ballonwedstrijd is een prijsvraag verbonden wie de verste vlucht maakt. Er zijn een drietal prijzen beschikbaar gesteld die door de deelnemers kunnen worden ge wonnen. SUCCES VOOR PIET STENNEBERG ALKMAAR. Het Stedelijk Museum te Amsterdam heeft een werk aangekocht van de Alk- maarse schilder Piet Stenneberg. Dit werk zal in het museum wor den tentoongesteld onder de titel: „Oogst" op de expositie van nieu we aanwinsten, die in het najaar wordt ingericht. Deze aankoop stelt de schilder, die dit voorjaar exposeerde in de kunstzaal „Van Lier", Rokin te Amsterdam in staat, binnenkort een expositie te houden in Gallerie Colette Alen- dïn in Parijs.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2