Nieuw Vrijlating van „politieke" gevangenen vormt nog een struikelblok Regering wil bijz. invoer recht op benzine verhogen Campagne van Italiaanse communisten tegen de Kerk Joego-Slavië niet meer als bondgenoot beschouwd Voldoening over de bereikte resultaten EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Togliatti c.s. tonen zich in hun ware gedaante Zaterdag 13 Augustus 1949 45e Jaargang No. 1 1639 Infiltraties en over vallen van benden Duitsland in een Verenigd Europa Rapport van de Unci Acheson over het Verre Oosten Daders van overval op taxichauffeur gegrepen Ontmanteling in Oostenrijk Eindelijk compromis in agenda-kwestie Onbeschaamde openhartigheid Bomaanvallen op Sjanghai Scherpe nota van Moskou Engelse wapens naar Arabische landen Bomontploffing in Am. auto te Praag Gesneuveld in Indonesië Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten '20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VA/V HEDEN Pagina 1 Kantorent HOORN, Draafeingel 59, teL 4243. Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200 MN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel. 459 K2240 BATAVIA, 12 Aug. AFP. Een militaire woordvoerder heeft mede gedeeld dat over het bezoek van de legercommandant, luit.-generaal Buurman van Vreeden, die zich naar Surakarta heeft begeven in ver band met de aanvallen, die door guerilla's sedert 7 Augustus op deze stad zijn uitgevoerd, geen enkele bijzonderheid kon worden gegeven. Overeenkomstig het accoord kan geen mededeling worden gedaan over het militair optreden na de inwerkingtreding van het „staakt de vijandelijkheden".. Over de infiltraties- in Surabaja is nog te vermelden, dat een groep bestaande uit 175 man met comman dant en staf werd gearresteerd en hun wapens in beslag werden ge nomen. Een bende is het emplacement van de onderneming Sukawarna en Tjikabong nabij Bandoeng binnen gedrongen, requireerde een vracht auto en ontvoerden de administra teur en de commandant van de on- dernemingswacht. Laatstgenoemde werd later weer vrijgelaten. In het Blimbingse nabij Malang zijn tien ondernemings^achters slaags geraakt met een grote bende en hebben een uur lang een vuur gevecht geleverd, waarbij de bende automatische wapens gebruikte. Na dat militaire assistentie was opge daagd vluchtte de bende. Van de zijde van de ondernemingswacht werden twee personen gedood en een ontvoerd. De verliezen die de ben de heeft geleden, zijn onbekend. Volgens te Djogja ontvangen be richten is de journalist Sudarjo TJo- krosi Sworo bij de schietpartijen te Solo Zondag door een schot ge dood. De overledene was secretaris van de journalistenvereniging en lid van de partijraad van de P.N.I. Een woordvoerder van het repu blikeinse ministerie van Defensie heeft verklaard, dat de Sultan van Djogja in zijn functie van minister van Defensie 14 Augustus naar West-Java zal gaan óm contact op te nemen met de commandanten van de Siliwangi-divisie. WENS VAN ADENAUER FRANKFORT. 12 Aug. (Reuter) Dr. Adenauer, de voorzitter van de Westduitse christendemocratische partij en prof. Carlo Schmid. de socialistische leider en de vice- voorzitter van de Duitse afdeling van de beweging voor een Ver enigd Europa, hebben hedenavond gepleit voor de opneming van Duitsland in een Verenigd Europa. Dr. Adenauer verklaarde dat men Duitsland een gelijkwaardig lid moest maken van de Europese Fe deratie, als men niet wilde, dat de toekomstige federale regering een ,lege dop" werd. In een commentaar op Herriot's verklaring in de Assemblee van Europa. dat Duitslands betrouw baarheid beproefd moest worden, alvorens het tot de Assemble.e kon worden toegelaten, zeide prof. Schmid, dat ,,een op de proefstel- ling die werkelijk zekerheid kan geven tientallen jaren moet duren. Dan zou het wel eens te laat kun nen zijn voor Europa en voor de Duitse democratie." HET NIEUWE BELGISCHE KABINET V.l.n.r. Octave Dierckx (liberaal, minister van staat zonder porte feuille), Adolphe van Glabbeke (liberaal, mi nister van volksgezond heid en gezin), Albert Devèze (liberaal, plv. eerste minister en mi nister van landsverde diging), P. W. Segers (kath., minister C'an verkeerswezen), Gas ton Eyskens (katholiek eerste minister)Albert de Vleeschauwer (kath. minister van binnenlandse zaken)Albert Lilar (liberaal, minister van justitie), Graaf Henri Carton de Wiart (katholiek, minister van staat zonder portefeuille), Leo Mundeleer (liberaal, minister van openbaar onderwijs), Jean Rey (liberaal, minister van wederopbouw). LAKE SUCCESS, 12 Aug. (Reuter)Heden is te Lake Success het eerste tussentijdse rapport van de Unci gepublicer' -Jnds deze commissie op 28 Januari werd ingesteld. Het rap; dat de werkzaamheden van de commissie tof 3 Augustus behandelt, spreekt de hoop uit, dat een nieuw tijdperk is begonnen voor de volken van Nederland en Indonesië. De commissie verklaart zich in haar rapport verheugd, dat zij er gedurende deze periode in is ge slaagd de pattijen dichter bijeen te brengen en hen te helpen om de resoluties van de Veiligheids raad ten uitvoer te brengen. Het rapport verklaart, dat de volgende doelstellingen van de bevelen van de Veiligheidsraad ten uitvoer zijn gelegd: 1. De Indonesische republikeinse regering is te Djogja hersteld. 2. De partijen zijn tot overeen stemming gekomen over het sta ken van het vuren en hebben hun strijdkrachten bevel hiertoe ge geven. 3. De tijd en de voorwaarden voor een rondetafel-conferentie te Den Haag zijn vastgesteld. De commissie acht nog bewij- zij aanwezig, dat er nog geen alge hele overeenstemming is bereikt over de vrijlating van „politieke" gevangenen. Zij verklaart, dat de Nederlandse autoriteiten trachten de betekenis van de term „poli tieke" te beperken, terwijl de Aan de Tweede Kamer van de Staten-Generaal is aangeboden een door de ministers van financiën, verkeer en waterstaat en economische zaken ondertekend wetsontwerp tot verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en tot wijziging van de Motorrijtuigenbelastingwet. Het wetsontwerp voorziet in een verhoging van de benzine-belasting van f 11.per hl tot f 16.65 per hl, hetgeen de benzineprijs aan de pomp zal doen stijgen tot ongeveer 31'A cent per liter. Deze prijs zal, vergeleken met de prijzen in een aantal andere landen, nog altijd tot de laagste behoren, aldus de toelichting. De regering acht het niet ver antwoord met de invoering van de verhoging van de benzinebelasting te wachten tot het tot stand komen van een conventie met België en Luxemburg, inzake de unificatie van de benzinebelasting. Enerzijds maken nl. de verschillende voor genomen maatregelen ter verla ging van enkele andere belastin gen gedacht wordt o.m. aan het ontwerp van Wet Belastingher ziening 1949 het noodzakelijk dat naar enige compensatie voor 's rijks schatkist wordt gestreefd, terwijl anderzijds een prikkel tot beperking zoveel mogelijk van onnodig benzineverbruik in ver band met de zorgwekkende devie- zenpositie op haar plaats is. Om te voorkomen, dat het be oogde doel, door het vooraf in slaan van grote hoeveelheden benzine, voor geruime tijd niet zou worden bereikt, zulien de benzinevoorraden, welke bij het in werking treden van de verho ging boven een redelijk kwantum in het vrije verkeer bij handelaren en gebruikers aanwezig zijn, aan navordering worden onderworpen. Tenslotte voorziet het wetsont werp in een verlaging van de motorrijtuigenbelasting voor auto bussen met ongeveer 10 procent, welke verlaging haar oorzaak vindt in de wenselijkheid deze categorie van vervoermiddelen in verband met de voorgestelde ver hoging in de benzinebelasting enigszins tegemoet te komen. Commandant Marine Soerabaja Met ingang van 30 Juli 1949 is de commandant marine Surabaja, de kapitein ter zee J. Beckering Vinckers, tijdelijk benoemd tot commandeur. WASHINGTON, 12 Aug. (Reuter) De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft op zijn wekelijkse persconfe rentie verklaard, dat de regeringen van Engeland en de V.S. hebben geconfereerd over de positie van Hongkong. Hij zei, dat het moeilijk was vragen te beantwoorden over de mate, waarin de V.S. de Britse positie in Hongkong steunen. Hij voegde daaraan toe,, dat elke actie van de Chinese communisten, die in strijd zou zijn met de bepalingen van het handvest der V.N., voor de Veiligheidsraad zou komen. De V.S. zouden hun verplichtingen op grond van het handvest volledig nakomen, zei hij. republikeinen pogen de betekenis uit te breiden. Als voorbeeld wordt in het rap port genoemd, dat de Nederlandse autoriteiten bepaalde personen als „communisten" gevangen houden, aan wie de republikeinen geen communistische gezindheid kun nen toeschrijven. Onder politieke gevangenen ver staan de Nederlanders o.m.: 1. personen, die zijn gevangen genomen op grond van hun natio nalistische politieke overtuiging, op grond van hun politieke over tuiging of wegens de politieke be tekenis van hun functie; 2. personen, die een actieve rol hebben gespeeld bij de guerilla, of in een republikeinse gewapende organisatie, en daartoe door natio nalistische gevoelens gedreven. De Nederlandse autoriteiten hadden verklaard, dat zij geen gevangenen konden vrijlaten, „die onder alle omstandigheden een gevaar zouden betekenen voor wet en orde, zoals beroepsbandie ten, die handelden onder de dek mantel van nationalistische mo tieven, communisten en derge- lijken". Onder auspiciën van de Unci is een gemengde subcommissie inge steld, die advies moet uitbrengen over de vrijlating van de politieke krijgsgevangenen en deze moet bespoedigen. Productie ruwe aardolie Blijkens het C.B.S. werd in Juni te Schoonebeek 50.891 ton ruwe aardolie geproduceerd tegen 50.184 ton in Mei, 40.809 ton in Juni 1948. 15.185 ton in Juni 1947 en 4.057 ton in Juni 1946. LOGÉ S IN DE BIG BEN Mussen, gezeten op de wijzers van de Big Ben, de beroemde klok op de Britse parlementsgebouwen, heb ben deze gisteren belet bij zi^p plicht om voor de BBC- meuwsberichten te slaan. De nieuwsberichten be gonnen gisteravond om ne gen uur voor het eerst sinds mensenheugenis zonder de bekende slagen, omdat de Big Ben enkele minuten achter ging. Na het nieuws kon de omroeper meedelen, dat de mussen niet alleen door hun gewicht de wijzer hadden doen zakken, maar zelfs binnen in het uurwerk waren gekropen. „WESTERS KAPITAAL WORDT NIET VERSMAAD'' BATAVIA, 12 Aug. (Aneta). Donderdagmiddag is de goodwill- missie van het Westerse bedrijfs leven van haar ééndaags bezoek aan Djogja teruggekeerd. Zij bracht onder meer een be zoek aan Sukarno, die in een speech uiteenzette, dat de toe komstige financiële en economi sche politiek een „open deur"- politiek zal zijn; investatie van Westers kapitaal zal niet geweerd en zelfs aangemoedigd worden, indien men zich bereid verklaart sociale voorzieningen e.d. te tref fen, welke een garantie vormen tegen iedere exploitatie van Indo nesische werkkrachten. Mr. van Klef fens naar Nederland Naar wij vernemen wordt de ambassadeur van Nederland i'n de Verenigde Staten, mr. E. N. van Kleffens, in het begin der vol gende week hier te lande verwacht tot het houden van gebruikelijke periodieke besprekingen. P.B.O. IN SEPTEMBER IN TWEEDE KAMER Naar wij vernemen ligt het in het voornemen het wetsontwerp inzake Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie zo spoedig moge lijk na de opening van het nieuwe zittingsjaar der Staten-Generaai, die op Dinsdag 20 September ge schiedt, in de Tweede Kamer aan de orde te stellen. Vermoedelijk nog in de maand September zal dit wetsontwerp in behandeling genomen worden. EEN VAN HEN STAL INMIDDELS RADIOTOESTEL Het is de Naardense politie ge lukt in samenwerking met die uit Blaricum de twee daders van de mislukte roofoverval op de Am sterdamse taxi-chauffeur Jansen, enkele dagen geleden in Naarden gepleegd, in te rekenen. De Naardense politie hield gis ternacht de 26-jarige P. B. uit Bussum aan, verdacht bij deze zaak betrokken te zijn geweest. Bij confrontatie herkende de taxi chauffeur B. onmiddellijk, die daarna slechts kon bekennen. Een tweede arrestant werd niet door Jansen herkend eri kon spoedig na zijn arrestatie weer vertrekken. Door een zeer toevallige om standigheid is evenwel toch ook de tweede dader gearresteerd. De wachtmeester Stein uit Blaricum zag gistermorgen in de omgeving van de Crailoo'se Buurt een man met een groot pak op zijn fiets. Hij vroeg de man wat er in dit pak zat, waarop deze de vlucht nam. Een patrouille van de La- rense politie wist de vluchteling te.grijpen en de vangst bleek goed. De man had een radiotoestel bij zich, afkomstig van een diefstal, Donderdagavond in Blaricum ge pleegd en bekende tijdens zijn verhoor tevens bij de aanslag op de taxichauffeur betrokken te zijn geweest. Het is de 26-jarige B. V., eveneens uit Bussum. WENEN, 12 Aug. (Reuter) Naar ihet doorgaans welingelichte Oos tenrijkse blad Sozialistische Kor- respondenz meldt, maakt een spe ciale technische commissie onder leiding van een Sovjetrussische functionnaris een omvangrijke in ventaris op van sleutelindustrieën in de Oostelijke zone van Oosten rijk. Deze commissie, waarin ook vertegenwoordigers van Polen, van Hongarije en Tsjecho-Slowakije zit ting hebben, zou te kennen hebben gegeven, dat zij een lijst van waar devolle fabrieken opmaakt, welke eventueel ontmanteld zullen worden en naar Oost-Europa vervoerd. Onder de door de commissie als „gestolen" aangemerkte machine rieën zouden er volgens het blad zijn, die door Oostenrijkse firma's in normale handel van Tsjecho-Slo wakije zijn gekocht. EEN INDONESISCHE FEDERALE MARINE Na overleg met de voorlopige federale regering is bij besluit van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië met ingang van 17 Augustus 1949 .bij het departement van marine te Bata via een zelfstandige afdeling in gesteld, welke belast zal worden met de voorbereiding van de orga nisatie ener Indonesiche federale marine. Met de leiding dezer af deling is belast de kapitein-luite nant ter zee M. A. J. Derksema. DE EUROPESE RAAD STRAATSBURG, 12 Aug. (AP) Winston Churchill en de overige leden van de Europese Consultatieve Assemblee hebben vandaag met tegenzin een compromis aanvaard, ter oplossing van hun geschil met het comité van ministers. Het ge schil had betrekking op de moge lijkheid tot uitbreiding van de agenda. Ingevolge het statuut van de Europese Raad moeten eventuele toevoegingen binnen drie dagen na opening van de zitting van de As semblee door het ministeriële co mité goedgekeurd worden. Bij het compromis wordt bepaald dat de niet op de agenda voorko mende kwesties later naar de mi nisters zullen worden verwezen, indien zij door twee derde van de gedelegeerden van de Assemblee worden gesteund. Het ministeriële comité moet binnen vijf dagen ant woorden. De voorzitter van de Assemblee, Paul Henri Spaak, drong er bij de gedelegeerden die voor het me rendeel vertoornd waren tenge volge van de opgelegde beperkin gen op aan om pogingen tot verzoening te doen. Spaak diende zelf het compromis in, nadat er twëe uur lang met de ministers over deze kwestie gediscussieerd was. De Europese beweging heeft van avond in de feestelijk uitziende stad, waar van nagenoeg elk huis een vlag waait, een grote massa betoging georganiseerd. Sprekers waren onder meer Churchill, Spaak en dr. Henri Brugmans. ROME, 12 Aug. (AP). De Ita liaanse communistische partij heeft de Rooms-Katholieke Kerk de ide ologische oorlog verklaard. Het partijbestuur heeft aangekondigd, dat een cultureel offensief zal wor den ingezet met het doel millioencn Italianen van de Kerk af te trek ken. In een resolutie, gepubliceerd in het communistische partijorgaan „Unita", wordt de beschuldiging geuit dat de Kerk en de Ameri kaanse imperialisten een ideologi sche terreur uitoefenen om de mas sa's voor te bereiden op een nieuwe oorlog. De campagne omvat negen „zeer urgente" punten: 1. De vorming van een reeks volksbibliotheken als onderdeel van een grote actie voor culturele voor lichting. 2. Systematische organisatie van lezingen over wetenschappelijke, economische en technische vraag stukken. 3. Organisatie van cursussen aan volksuniversiteiten met studiepro gramma's voor het volk. 4. Organisatie van culturele olympiaden voor de jeugd en deel neming daaraan dóór de massa's der arbeiders en studenten. 5. Organisatie van debatten. 6. Organisatie van filmbijeenkom sten. 7. Organisatie en uitbreiding van SJANGHAI, 12 Aug. (AP) Sjang hai heeft de laatste 48 uur een reeks bomaanvallen te verduren gehad. Deze aanvallen werden uitgevoerd door twee tot zes vliegtuigen. (In dit bericht, dat door de communis tische censuur is heen geglipt, wor den geen bijzonderheden gegeven.) LONDEN, 12 Aug. (Reuter). De Sovjet-Russische regering heeft in 'n nota aan Joego-Slavië, waar van de tekst door Radio-Moskou werd omgeroepen, aangekondigd, dat zij „de Joego-Slavische rege ring niet langer als geallieerde van de Sovjet-Unie kan beschouwen". Zij beschuldigt de Joegoslaven van „lasterlijke verzinsels" tegen de Sovjet-Unie in de kortgeleden door Joego-Slavië aan Rusland gerichte nota over de onderhandelingen over het vredesverdrag met Oostenrijk. In de Sovjet-nota wordt er aan toegevoegd, dat de Sovjet-Unie „niet langer de aanspraken van de Joego-Slavische regering kan on dersteunen, speciaal wat betreft de aanspraken, die de Joego-Slavische regering zelf heeft opgegeven of schoon zij <Sit feit voor het Joego- Slavische volk verborgen houdt". In de Sovjetnota worden verder de beschuldigingen herhaald, dat Joego-Slavië achter de rug van de Sovjet-Unie om met Britse verte genwoordigers onderhandeld zou hebben en zou hebben afgezien van zijn aanspraken op Slovenisch Ko- rinthië. In de nota wordt nog gezegd, dat FINS JACHT IN NOOD (Eigen bericht) SCHIERMONNIKOOG. Gis teravond omstreeks half 7 begaf de reddingboot „Johan de Witt" zich buitengaats. Duizenden be woners en badgasten van 't eiland verzamelden zich op het strand, waarvoor een jacht in nood ver keerde. Een man was van 't jacht naar het strand gezwommen en kwam daar in uitgeputte toestand aan. Het bleek een Fin te zijn. Deze deelde mede, dat zich nog een man en een vrouw aan boord van het jacht bevonden. In span ning wachtten de duizenden de komst van de reddingboot af. Deze keerde te ruim 8 uur met de opvarenden terug. Wederom voer de reddingboot uit en zette het jacht op het strand. Vermoedelijk betreft het hier politieke vluchtelingen, die op weg waren naar Londen. Het Finse motorzeiljacht, dat 2.09 m. lang is en 5.5 ton meet, is in middels vlot gekomen en binnen een bank gesleept. Het heeft geen schade opgelopen. De schipper Hans Oskerson is van plan, morgen de reis naar Engeland voort te zetten. Het ligt in de bedoeling van de drie Finnen ,het schip daar te ver- kopenen met het geld naar Austra lië te gaan. Premie van f 30.000. Bij de 507e Staatsloterij, 5e kl„ 17e lijst, is op nummer 10867 ge vallen: f 1000.en de premie van f 30.000.—. de Joego-Slavische regering twee jaar geleden poogde „de Sovjet regering er toe te krijgen, de ver- woordeljjkheid op zich te nemen voor het afzien door Joego-Slavië Van territoriale aanspraken, waar bij de Joego-Slavische regering dan afzijdig zou blijven om een valse indruk te wekken bij het Joego- Slavische volk". ,De Joego-Slavische regering veronderstelde in haar naiveteit, dat de Sovjet-regering zich met deze politieke chicanes zou inlaten", aldus de nota. LONDEN, 12 Aug. (AP). En geland heeft heden bekend gemaakt dat het de verkoop van wapens aan de Arabische landen zal hervatten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat alle bestellingen van wapens, die lo pende waren toen de UNO haar embargo afkondigde, thans zullen worden uitgevoerd. Het embargo, dat is afgekondigd bij het uitbreken van de oorlog in Palestina, is gisteren opgeheven. Een woordvoerder deelde even wel op een persconferentie mede, dat Engeland de Arabische staten, die oorlogsuitrusting wensen, geen crediet zal geven alle culturele gebeurtenissen, waar aan de massa's deel hebben, om de instelling daarvan meer op het volk te richten (toneel, koorzang, mu ziek enz.). 8. Initiatieven op het gebied van kunst, toneel, concerten en andere demonstraties van populair karak ter. 9. Versterking van de Italiaans- Russische vereniging, verspreiding van haar publicaties en systemati sche organisatie van haar culturele arbeid. In de resolutie van de commu nistische partij wordt voorts de be schuldiging uitgesproken, dat het „domperige offensief" van de kerk en haar imperialistische supporters is gericht „tegen alle moderne en wetenschappelijke opvattingen ter wereld PRAAG, 12 Aug. (Reuter) In de afgelopen nacht is een bom ont ploft in een auto, toebehorend aan de Amerikaanse assistent-lucht vaart-attaché kapitein John Childs, die voor zijn huis geparkeerd stond. De bom .was onder de radiatorkap geplaatst. Reuters correspondent tekent hier bij aan, dat deze bomontploffing tot nog toe het meest sprekende geval is van pogingen om auto's met bui tenlandse registratienummers te beschadigen, waarover de laatste tijd in Praag veel geklaagd wordt. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld 14 Juli 1949: sold. H. Kroezen uit Rotter dam. Gesneuveld 29 Juli 1949: sold. G. Bosma uit Ooststel lingwerf (Fr.). Gesneuveld 1 Aug. 1949: huzaar J. van Limburg uit Epe (Gld.), sold. Ie kl. G. A. Smits uit Ophemert (Gld.). Gesneuveld 2 Aug. 1949: sold. J. Averdijk uit Hen gelo, sold. H. Barmentloo uit Voorst, korp. O. Feen- stra uit Leeuwarden, sold. W. Hahn uit Weerselo (Ov.) sold. J. Jensma uit gemeente Menaldumadeel, soldaat J. Root uit Amsterdam, korp. Th. Smakman uit Haarlem, sold. R. Snijder uit Hooge- veen, 2e It. J. W. Visser uit Amsterdam-C. Gesneuveld 3 Aug. 1949: sold. L. Bruggeman uit Heerde, sold. A. Louwers uit Amsterdam-Z. Gesneuveld 4 Aug. 1949: korp. A. L. Froeling uit Haarlem. Gesneuveld 6 Aug. 1949: sold. Ie kl. J. Heinsdijk uit IJzendijke (Z.), sold. G. J. Keupers uit Enschede, sold. Ie kl. W. C. Vermeulen uit Westdorpe (Z.). Gesneuveld 7 Aug. 1949: huzaar J. M. Faber uit Am- sterdam-W. Gesneuveld 8 Aug. 1949: sold. A. C. Deckers uit Et- ten, korp. A. v. d. Heide uit Hennaarderadeel (Fr.). Koninklijke Marine: Overleden t.g.v. oorlogs verwonding op 7 Aug. 1949: mar. Ill Z.M. T. Kruiswijk uit Utrecht. Kon. Ned. Ind. Leger: Overleden t.g.v. oorlogs verwonding op 21 Februari 1949: Jav. serg. Paimin uit Indonesië. In de Venlose speeltuin krijgen de kinderen ook les in natuur lijke historie. Dit wordt vooral door dé meisjes erg op prijs gesteld.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1