Plannen in 't Gulden Vlies Benoemingen in het bisdom Haarlem HRC maakte beter gebruik van de kansen Goede prestaties van v* Boxem PAG. 2 Maandag Tl Augustus 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Het nieuwe Toneel seizoen J in internatmilitaire zwemwedstrijden DEN HELDER EN OMSTREKEN H.R.C.-Helder 4-1 Marktberichten Nog slechts enkele weken schel den ons van het definitieve einde van de vacantieperiode en voor we een maand vertier zijn, is iedereen weer teruggekeerd naar zijn eigen omgeving, naar zyn werk, dat hem de gehele dag in heslag neemt en hem alleen 's avonds enkele uren ontspanning laat. Aan deze ontspanning wijden de directies van de toneelgezelschap pen, die voor een groot deel in de behoefte daaraan zullen moeten voorzien, reeds nu hun aandacht. Het coördinatiebureau, dat de re pertoire's regelt, draait reeds op volle toeren en in de afgelopen maanden hebben de leiders der grote gezelschappn hun troep, waar nodig, weer aangevuld met nieuwe krachten en contracten met artis- ten afgesloten. Het raderwerk der grote toneelmachine is weer in be weging gebracht. De theater-directies, die ook al aan het plannen maken zyn gesla gen, hebben Inmiddels de data van hun speelavonden reeds vastgesteld althans voor het grootste deel vay het seizoen. Het wachten, in de kleinere plaatsen vooral, is nu op de premieres. Goed kermisprogramma. Ook in het Gulden Vlies te Alk maar zijn de plannen voor het ko mende seizoen gereed. Allereerst is daar de kermisweek, die met een goed bezet programma in zekere zin het toneelselzoen opent. Alle prominente figuren uit de blijspel wereld. zoals Johart Kaart. Cor Ruys, Louis de Brée, Nell Koppen, ook Joan Remmelts en Rie Gilhuis zullen er voor het voetlicht treden met stukken, die voor Alkmaar een premiere zijn. Zo krijgt het Alk- maarse publiek, dat steeds heeft be wezen toneel-minded te zijn, in de kermisdagen te zien successtukken als „Wie het laatst lacht", „De mo- delechtgenoot", „Hals over kop", „Jonkvrouw de la Seigliere" en „Fluffy neemt de leiding", een uit stekend programma, gebracht door gerenommeerde gezelschappen als Het Vrije Toneel en Het Rotter dams Toneel. Belangrijk seizoen. Het eigenlijke toneelseizoen, dat ook dit jaar weer belangrijk be looft te worden, wordt in Alkmaar geopend op 10 September met „Comedia's" successtuk „Tramlijn Begeerte", dat op 11 September wordt herhaald. Op 12 September komt de Hoofdstad-operette weer met de Czardasfiirstin en geeft het personeel van het Gulden Vlies een Tiroler Alpenfeest. De belangrijkste opvoering in deze maand is dan die van Schake- speare's „Midzomernaehtsdroom", waarvan de muziek, uitgevoerd door het Concertgebouworkest, door mid del van het Philipsmiller geluids bandsysteem, waarvoor momenteel de opnamen worden gemaakt, ten gehore zal worden gebracht; iets nieuws in de toneelwereld. Iri bet Gulden Vlies zal waarschijnlijk een der eerste opvoeringen plaats vin den. Bind September geeft de beken de pianist Gerard Hengeveld een Bach-avond. In October beginnen de opvoerin gen voor de drie series abonne mentsvoorstellingen. waarvoor ook dit jaar weer, evenals trouwens voor die van „Covoto" veel belang stelling is. Er wordt gespeeld door het Amsterdams Toneelgezelschap, „Comedia", de Haagse Komedie, het Rotterdams Toneelgezelschap en het Vrije Toneel, terwijl waar schijnlijk ook het Zuid Nederlands Toneel in een vrjje voorstelling zal spelen. Albert van Dalsum zal in deze maand dan, waarschijnlijk in King Lear, ook hier ziln toneel jubileum vieren en als bijzondere attractie zullen de Wienersangerknaben ook in Alkmaar optreden. Ingekomen personen ALKMAAR. Juli. S. P. Bot man, boekhouder, R.K. van Haar lem naar Prins Hendrikstraat 32; A. M. Regter, dienstbode, N.H. van Koedyk naar van Houtenkade 47 Augustus, L. Bleekef, broodbak ker, R.K. en gezin van Oude Nie- dorp naar Zeglis 7; J. J. Schouten, ambtenaar N.S., N.H. van Njjme- gen naar Lyceumstraat 76; W. Mensonides, arb. hoogovens, N.H. van Beverwijk naar Paul Kruger- straat 5; J. Stoop-de Wit, R.K. van Oudewater naar Oosterkolkslraat 9; J. Baas, baas zandzuiger, en echtgenote, Ger. K. van Uithoorn naar a.b. p.a. Blaeustraat 35; H. M. Bruin, dienstbode, R. K. van Harenkarspel naar Hoornsekadé 6; R. Rienstra, van Rotterdam naar Breedstraat 29; Th. C. van Schaik, dienstbode, R.K. v. Benschop naar Verdronkenoord 76; L. M. de Boer, verpleegster, R.K. van Den Haag naar v. Everdingenstraat 18; W. F. Butter, kantoorbediende, R.K. van Den Haag naar Steijnstraat 12; J. von Meijenfeldt, Ger. K. van Drie- bergen/Rijsenburg naar Nassau- laan 40; K. Bakker, machinist bag germachine, en gezin, N.H. van Genemuiden naar a.b. „Gv 2992" p.a. Blaeustraat 35. Vertrokken personen ALKMAAR. Augustus H. J. M. Fischer, tekenaar-construe- teur, en gezin, van Geestersingel 56 naar Bussum; P. Gips, volontair landbouwbedrijf, Van Mauritskadê 12 naar Den Helder; G. Figee, secr. sociale raad, cn echtgenote, van J. v. Scorelkade 61 naar Bergen; J. Dekker-de Zeeuw en kind, van Nieuwpoorslaan 102 naar Sint Maarten; Wed. M. Mosk-Oud, van Heemraadstraat 11 naar Wieringen A. IJ. Verhaart-Küijs, van Geester singel 24, naar Italië; A. de Wit, chauffeur, v. Costerstraat 29 haar Engeland; A. J. Sommer, kantoor bediende, van Julianastraat 6 naar CaStricum; Wed. A. Gorter-Asjes, van Zeswielcnstraat 15 naar Wié- ringen; I. Johler-Keljzer, van Wes terweg 82 naar Bloemendaal. In November volgen dan weer abonnementsvoorstellingen, waar van het reportoire nog nader wordt vastgesteld. Dan treedt hier ook de Spaanse danseres Juana op en krij gen we een speciale voorstelling van het Salzburger Marionetten theater. Hiermede zij dan voorlopig aan gegeven, wat Alkmaar in het ko mende seizoen staat te wachten. Hoewel de opvoeringen nog niet in een nieuwe schouwburg kunnen plaats vinden, heeft de directie van het Gulden Vlies weer tal van ver beteringen in de zaal accomodatie laten aanbrengen, waarvan de voornaamste is een geheel nieuwe licht-installatie met weerstanden voor zaallichten eh toneellichten, een apparatuur met grotere be- driifszekerheid. Naast de abonnementen en de vrije voorstellingen biedt de directie van het Gulden Vlies aan leerlingen van Middelbare Scholen en stude renden, alsmede aan de in Alkmaar gelegerde militairen een belang rijke reductie op de entreegelden voor toneel- en muziekuiWoerin- gen en voorstellingen van culturele waarde. Een gebaar dat zeker ook dit jaar weer door vele jeugdigen met een grote belangstelling zal worden gewaardeerd. OPERETTE-CONCERT „DAMZA" ALKMAAR. Het was een aar dig initiatief van „Danza" om een operette-avond te geven in dezelfde vorm, als men dat ook met een opera-concert veelal doet. De vele aanwezigen in het Wapen van Heemskerk gaven er op ondubbel zinnige wijze blijk van. het gebo- dene ten zeerste op prijs te stellen. Zonder décört en costumes dus werden er fragmenten gegeven uit de ooerette's, welke „Danza" tot, dusver voor het voetlicht bracht, zoals De Bedelstudent, 1001 Nacht, Alkmaar uit de Spaanse tijd, van onze stadgenoot Pranger cn de Csardas Vorstin van Kalmann. Wanneer we een keuze willen ma ken uit het vele, dat we hebben gehoord, dan \yillen we memoreren een zéér verdienstelijk gezongen duet uit de Bedelstudent door Truus Schot en Ger. de Nijs. Ook Tom de Munk deed zich van zijn beste zijde kennen. Truus Schot was weer de ster van de avond en dit is begrij pelijk zij zong haar partijen met de vitaliteit en flair die het operette genre behoeft. De vocale prestaties werden begeleid door een bescheiden maar keurig trio, bestaande uit Ger. Visser (piano), Theo Paternotte (viool) en Kaal (cello). Als solo nummer speelden zij perfect de in strumentale introductie van de ope rette „1001 Nacht" Ook de danskunst werd deze avond niet vergeten. Anne Marie Kühne en Meta de Vries brachten een charmante verrassing met een zeer mooie dans op de bekende so natine in G-dur v. Beethoven. Veel bijyal had Anne Marie Kühne ook met haar solodanscn o.m. een Sla vische dans. Piet Kroon zorgde voor de humor en wist dé lachspieren danig in be weging te brengen. Voor amateurs was een avond in deze vorm een „noviteit". Het is niet onmogelijk dat dit voorbeeld tot navolging stimuleert. BEDRIJFSVOETBAL ALKMAAR Het programma van bedrijfsvoetbal luidt voor de week van 22 t/m 26 Aug. '49: Algemene Kampioenswedstrijden: 22 Aug. ReinigingLichtbedrijven terrein Alkmaar: 26 Aug. Lichtbe drijven—Krom of B.B.C., terrein Alkmaar Beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van afd C: Afd. C: 22 Aug.: Krom—B.B.C., terrein Kolp. Boys. Bekerwedstrijden (-Winnaarsron de): D 1: 23 Aug.: S.O.V.A.—Ringers I terr. Kolp. Boys; D 2: 23 Aug. Po- va.vTelefonia terr. Alkmaar. Competitiewedstrijden: (resteren de). Afd. B: 23 Aug.: V.I.V.O. Boys- Melkboeren terrein Mevö; Afd. A: 24 Aug.: SlagersHulskamp Boys, terrein Mevo. ONZE AGENDA BIO COPEN: Harmonie „Ru. moer op de afdeling Pan toffels, 18 jr.; Victoria: „De grote Race", alle leef,; Cinema Americain: „Ker misvreugde", KFC keuring onbekend. ABT: „Zijn grote kameraad", 14 jr. ALKMAARDER MEER: Na tionale Zeilwedstrijden. NACHTDIENST APOTH.: Apotheek Wanna, Ritse voort 5. NACHTDIENST TAXI'S: Nassau-garage, Nassauplein Telef. 4545. A.F.C.-NIEUWS AFC 1—HBC 1 2—2; AFC comb. Foresters 1 02; AFC comb. HSV 1 1—0; AFC Jun.—HBC Jun. 4—0. Het begin is er weer. HBC was de gast op de Westerweg van de AFCers en heel netjes werden de punten gedeeld. Een combinatie bereikte in Heiloo een goed re sultaat: de derde plaats. De junioren speelden een goede wedstrijd en stuurden de HBC-ju- niorén met een 40 nederlaag naar de kleedkamer terug. A.F.C. 1—H.B.C 1 2—2 Aan de Westerweg waren wij getuige van een vriendschappelijke Heemsteedse 3e klasser HBC 1. Bij AFC zagen we* enige nieuwe ge zichten; wat ook bij HBC het ge val was. Een ding is zeker: dit is niét meer het HBC van enige ja ren terug, het vertoont te veel zwakke plekken. Wel werd er soms heel aardig gecombineerd en de wijze, waarop de twee HBC-doel- punten ontstonden, was heel goed werk. Daartegenover strafte C. Tijm een fout in de HBC-verdedi- ging keurig af. Nog eenmaal meer dan de uitslag aangeeft, wist AFC te doelpunten, n.I toen Meijer een snelle ren met een goed schot besloot, het net retourneerde deze bal het veld weer in en de scheids rechter constateerde geen doelpunt. Tegen het einde zakte het spei eningszins af, waaraan het zeer mooie zomerweer wel debet was. K.A.V. St Laurenfitis ALKMAAR Moeders die hun kinderen opgegeven hebben voor het uitstapje naar Schoorl. worden er op attent gemaakt dat we a.s. Woensdag 24 Aug. 's morgens om 9 uur vertrekken vanaf de Bierkade Denkt u er om brood mee te geven! Aankomst 7.30 uur aan de Han delskade en vandaag met muziek van St. Caecilia naar de Bierkade. Het bestuur D.A.W. zwom 1 K.M. Zaterdagmiddag organiseerde de zwemvereniging „De Ham" in de Nauernase vaart te Krommenie een 1 km wedstrijd en -tocht, waaraan door een tiental DAW-ers werd deelgenomen. De beste Alkmaarder was W. Bloothoofd. Deze specifieke schoolslagzwemmer zag kans ver scheidene goede crawlzwemmers achter zich te laten. Hij eindigde nu als vierde met ca. 20 m. achter- stad. Wellicht had hij bij een snel ler begin een nog betere plaats in genomen. Alle DAW-ers, waaronder enkele 13jarige meisjes, brachten de tocht tot een goed einde. Lijk aangespoeld EGMOND AAN ZEE Het stof felijk överschdt van de onlangs m Bergen aan Zee verongelukte con ducteur van de Duck W„ is Zater dagmiddag te Egmond aan Zee aan gespoeld, ongeveer tussen de 1ste en 2de paal ten Noorden van Egmond aan Zee. Hand verbrijzeld door projectiel EGMOND AAN ZEE Een ver pleegde uit de Prins H'endrikstich- tihg, de heer V., vond een oude pa troon en probeerde die uit elkaar te halen. Plotseling kwam deze tot ontploffing, met het gevolg dat een hand verbrijzeld werd. Het slacht offer werd naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Prachtige opbrengst LIMMEN De kerkcouecte voor Pater P. N. Kuijper van Heiloo voor de missie van Flores heeft opge bracht de mooie som van f504. KAPELAAN RIJK GAAT STUDEREN 'T VELD Z. H Exc. de Bis schop van Haarlem heeft de Wel- eerw. heer Kapelaan C. A. Rijk aangewezen zijn studies voort te zetten in de theologie, te Rome. In zijn plaats is de pas-gewijde pries ter, de weleerw. heer H. P. Land man alhier tot kapelaan benoemd. Zaterdagavond werden de inter nationale militaire zwemwedstrij den te Kopenhagen voortgezet en Nederland heeft enkele goede suc cessen weten te behalen. Op de 100 meter borstcrawl plaatsten de Ne derlandse kampioen van Boxem zich met 1 min. 1 sec. in de finale, een tijd, welke een verbetering was van zijn beste persoonlijke presta tie. Ook Tjelibes zal in de eindstrijd uitkomen, hij noteerde 1 min. 2.7 sec. De beste tijd werd in de serie door Alex Jany gemaakt, die bene den de minuut kwam en 58,9 sec. liet afdrukken. Op de 100 meter rugslag plaatsten wederom twee Nederlandse mili tairen zich voor de eindstrijd te weten Korevaer met 1 minuut 16 sec. en Kroeber met 1 min. 17.1 sec. De snelste tijd In de series werd gemaakt door dé Fransman Girola met 1 minuut 13 sec. Joop van Daatselaar blonk uit op de 200 meter schoolslag. Hij no teerde veruit de snelste tijd van alle deelnemers, 2 min. 47 sec. De 400 meter borstcrawl werd Zaterdagavond reeds beslist. liet was een spannende finale, waarbij Jany'door zijn landgenoot Marti- naüx geslagen Wérd. Een tweede plaats werd doör de Nederlandse militairen veröyérd op de 3 x 100 meter wisselslag esta fette. Frankrijk werd eerste in 3 min. 28 sec. terwijl de Nederlandse ploeg de tweede plaats bezette met slechts 1.8 sec. achterstand op del Fransen. Korevaer noteerde voor de rugslag 1 minuut 15 sec.. Geert Jan van Rooy voor de schoolslag 1 mi nuut 12.8 sec. en van Boxem op de borstcrawl 1 minuut 2 sec. Zweden werd derde in 3 min. 31 sec. De eindstand van het waterpolo- tornooi werd: Resp. gesp. gew. gel, verl. pnt. en doelpunten. 1. Nederland 3 3 0 0 6 34—7 2. Frankrijk 3 2 0 1 4 31—10 3. Zweden 3 1 0 2 2 22—12 4. Denemarken 3 0 0 3 0 159 De 1500 meter, welke op een 25 meter baan Werd gezwommen, werd geWonnen door de Fransman Cornu in 20 min. 21.3 sec. met Abrahams- son, Zweden als tweede in 21.11.7 en Geert Jan van Rooy als derde in 21.19.4. De Mooiste strijd werd Zondag avond geleverd op de 200 meter schoolslag tussen van Daatselaar, die orthodox zwom en de Zweed Rask. die vlinderde. Voor beiden werd een tijd van 2 min. 46,3 sec. genoteerd, maar de jury kende de Zweed de eerste plaats toe. Jany won de 100 meter borstcrawl in 58 seconden precies, met van Boxem als tweede in 1 min. 2.1 sec. en de Zweed Andersson als derde in 1.02.4. Tjebbes bezette de vierde plaats met 1.02.8. De 100 mètër rugslag leverde eveneens eëh Franse overWmnmg op. Girola werd winnaar in 1.14.6 met Korevaar als tweede in 1.15.6 en de Zweed Carlsson derde in 1.16.5. De vierde plaats werd we derom door een Nederlands militair bezet n.I; Kroeber met 1.16.9. Kettler, de Nederlandse schoon- springer won onbedreigd het sprin gen van de drie meter plank. Het sprak van zelf, dat Frank rijk de estafette 4 x 200 meter won. Met 9.27 werd het team waarin Jany was opgenomen eerste, Zwe den eindigde als tweede in 9.42.9 en Nederlanl'. mét Ten Kloese (Robben Hilversum), Tjebbes (H.P.C.) van Rooy (Aegir) en van Boxem (DAW, Alkmaar) derde In 9.53.8. NOGMAALS: DE „GETEMDE FEEKS" In het Openluchttheater BERGEN. Het „Zuid Neder lands Toneel" o.l.v. Pierre Balle- dux heeft 8 Augustus zoveel suc ces behaald, dat het V.V.V. be stuur besloten heeft nogmaals dit gezelschap te inviteren en wel op Dinsdagavond 23 Augustus a.s. Ongetwijfeld moet het op zich zelf til als een Verdienste worden beschouwd, om Shakespeare's „Getemde Feeks" in het open luchttheater tot uitvoering te brengen en daarom willen wij „Zuid Nederlands Toneel" ui de regisseur Jan van der Linden de verdiende lof niet onthouden De vele bezoekers worden met Shakespeare :n kennis gebracht op een wijze, die hen zeef Zeker zal bekoren. Wij vermelden nog, dat het stuk gebracht wordt met weglating van het voorspel in de vertaling van Dr. L. A. J. Burgersdijk. Ieder, die graag een fleurig to neel ziet. in 'n passende omgeving met muzikale omlijsting uit de Anthologie Sonore, bevelen Wij deze voorstelling van „De Getem de Feeks" gaarne aan. Na afloop vertrekken extra bussen voor bezoekers uit Schoorl en Alkmaar. Ongeval bij oversteken BERGEN. Vrijdagmiddag werd mei. Bruin te Bergen bij het oversteken, nadat zij uit de bus was gestapt, door een passerende vrachtauto gegrepen. Zij wefd hierdoor aan het hoofd gewond. De plaatser*ke E.H.B.O. was spoe dig ter plaatse, alsmede de arts Dr. Lugten. HS.V. op het S.L.T.O.-tournooi HEILOO HSV I behaalde op het SLTO voetbal touritaoi te Am sterdam 'n goed resultaat. Zij ging n.I. met de 2de prijs strijken. De eerste wedstrijd tegen het sterke W.M.S. werd met 43 verloren. De tweede wedstrijd tegen S.L.TÜ. werd met 2—1 gewonnen. Ongeval HEILOO JVlej. K. de Wit heeft in A'dam een motorongeval gehad. Zij was n.m.l. duo-passagiere op de motor van haar broer. Deze is tegen 'n ander voertuig opgebotst waarbij juffrouw de W. 'n hersenschudding opliep. Op dokters advies wordt zij verpleegd in A'dam. Naar wij ver nemen zal „Maria Stuart" waarin Mej. de Wit een hoofdrol zou spe len voorlopig uitgesteld worden. Wij komen hiep nog nader op terug. Burgerlijke Stand IfEERliUGOWaAKD - Geboren: Maartjc d.v. J. Evers en M. Klink hamer, Petrus H. J., z.v. P. i lexieer en O B Vokkc; Willem, z.v. W. Schrieken fcü JJ. Aaij; Jtmaliha E. xvl., d.v, J. L. K. Kenssen en C. J; Bui ger; Maria M„ d v. R. de Groot en c.. ivr. rVrosch; Cornelia r., d.v. A. Groen en Penning; Joh,utiles N. z.v. A. b Woel en a. f,1; brmt; Adiianus, z.v a. j. van aer Stoop en A. Kasmina; Elisabeth M., d.v. W A van Kleef en A. A. Komen; Nicoiaas. zv. J. Verwer en A. J. Urseni; fvlari-; M„ d.v. J. iVf. de Wit en M. M. Kager; Nicoiaas J M., s.v. J. E. Ltsem en C. Volkcis; Anselina R. M. d.v. J. Wester en A. M. Borst; Johannes Th., z.v. J. Kuiper en C. J. yuant, Marrëlte' '1., d.v. D. F Dirkmaat èn T. Schoo; Jozef N. P., z.v. J, W. Beers en A. Mooij; Hendrika H. M„ d.v - Stet en H. Epskamp, Johan, z.v. C. Pee reboom en M; riemke; Hermanus C. z.v. C. N. van Langen en G Schou ten; Cöfhëiia J. ivr., d.v. A. P. M van Tooren en C. M. Rabeling; Ge- rardus Th z.v. G. Th. Bergmans en A. Vlaar. Ondertrouwd: S. J; Jaspers en G. M. Oudhuis; P. de Boer en J. M. Groot, Rotterdam; C. Brink en J. A. Vader; J. van der Laan, te Alk maar, en A. C. Kok; C. Brandsma en H. Kout, A. Dekker en H. M. Verbeek. Overleden; Petrus H. Th Vlaar, 16 weken; Anna M. de Moei, 2 jr. Getrouwd: G. E. van Schagen en C. M. Dekker; S. J. Jaspers en G Oudhuis. Ingekomen; Piétèr Korver- Marg, H. Mooij, e v. Visser; Nicoiaas J. M- Ui'sem; Deetje Terpstra, e.v. P. Boon, Pieter Boon; Geertrudis M. Bruijns. Vertrokken: Anna Schaafsma, Spoorstraat 54, Alkmaar; Petrus Blom, E. 77, Texel; Alle Jansma, Buitenhaven 5, Den Helder. Catha- rina C. 'Klaver, Frieseweg 1, Alk maar; Coënraad Entiüs, TransVaal- straat 50, Wormerveer; Josephus Muldër Noordlaan 19. Bergen N.H.; José Jansen geb. Swart, Batavia (Ind.)Johannes A. Ch M. van Gestel, Gelzeweg 11, Nieuw Ginr.e- ken. Heerhugowaard een nieuwe zaak rijker HEERHUGOWAARD-NRD. Op Donderdag 25 Augustus a.s. heropent de heer G. Jonker te Heerhugowaard-Noord zijn krui denierszaak. Op uitnodiging van genoemde heer zijn we eens een kijkje gaan nemen en we beken nen 't ronduit, 't'wordt een pracht van eën zaak, enig in HeerKugo- waard. Alles naar de eisen des tijds in gericht, het nieuwste van het nieuwste. We weten hoe de oudé inrichting was een heel klein winkeltje en nu alles ruim. Een flinke winkel met kasten, toonbank enz. enz. Een pracht van een etalage-ruimte, waarin de heer Jonker zijn artikelen zal ten toon spreiden. Het timmerwerk werd uitge voerd door de heer H. Beers, het metselwerk door de heer Lange- dijk, het schilderwerk door de heer Kamp, allen uit Heerhugo- waard-Noord. En we denken dat deze heren hebben gewedijverd om alles zo mooi mogelijk, te maken. De architectuur van deze nieuwe zaak is bijzonder fraai en vooral het schilderwerk is af. Voegen we hieraan nog toe de verlichting, welke werd verzorgd door de bekende Heerhugowaard- se electricien Jac. Borst, welke bestaat uit een neon-verlichting, dan kan Heerhugowaard zich ge lukkig prijzen zulk een zaak rij ker te zijn. Een apart vak voor borstelwer ken is het aanzien volkomen waard. We wensen de familie Jonker in haar vernieuwd home veel succes. Verdronken ZUID-SCHARWOUDE. Za terdagmiddag is het jongste kind je van de familie B. in 'n onbe waakt ogenblik achter de woning te water geraakt en verdronken. De deelneming in het dorp met dit tragisch ongeval is algemeen. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Pastoor te Haarlem (O.L.Vr. Rozenkrans), de Weleerw. Heer 3. N. A. Beenakker; te Voorburg (O. L. Vr. Hemelvaart), de Weleerw. Heer H. F. Coppens; te De Rijp, de YVeleerw. Heer C. P. M. Holtkamp, die Leraar was aan het Klein-Se- minarie „Hageveld" te Heemstede. Tot Leraar aan het Seminarie Hageveld" te Heemstede; de Wel eerw. Heer S. H. J. van der Meer. Tot Assistent te Wognum, de Wel eerw. Heer G. Luken, die assistent was te Bergen (St. Antonius Pen sionaat). Tot Leraar aan het Seminarie Hageveld" te Heemstede; de Wel eerw. Heer Th. J. Kramer. Tot Ka pelaan te Westerblokker, de Wel eerw. Heer P. C. M. Mussert (Neom.). Tot Rector te Voorhout (St. Ge- rardus Maj. Stichting)de Wel eerw. Heer G. P. Regeer. Tot Kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Kon. des Vredes) de Wel eerw. Heer J. Metzelaar; tot Kape laan te 's Gravenhage (H. Gerardus Majella) de Weleerw. Heer W. A. Nicoiaas; tot Kapelaan te Rotter dam (H. Familie) de Weleerw. Heer J. v. d. Boogerd; tot Kapelaan te 's Gravenhage (H. Teresia v. h. K. J.) de Weleerw. Heer W. J. A. Mul der; tot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Hem.) de Weleerw. Heer H. v. d. Heyden; tot Kapelaan te Schie dam (H. Liduina) de Weleerw. Heer C. A. Watervis: tot kapelaan te Loosduinen de Weleerw. Heer J. P. Knook; tot Kapelaan te Bode graven de Weleerw. Heer A. W. de Greef; tot Kapelaan te Warmond de Weleerw. Heer A. G. W. Nijs (Neom.). Tot Rector St. Mariagesticht, Schietbaan Novius-Groenestein, te Den Haag. de Weleerw. Heer F. H. Heemskerk. Vervolgens tot Kapelaan te Haar lem (H.H. Elisabeth én Barbara) de Weleerw. Heer J. H. M. van In- gen; tot Kapelaan te Rotterdam (H. Teresia v.h. K. J.) de Weleerw. Heer J. G. v. d. Kleij; tot Kapelaan te Heemskerk de Weleei'w. Heer P. J. Barendse; tot Kapelaan te Hoofd dorp de Weleerw. Heer C. Nieuwen- huizen (Neom.)tot Kapelaan te Purmerend de Weleerw. Heer Th. G. Rosier; tot Kapelaan te Wate ringen, de Weleerw. Heer C. Vlaar; tot Kanelaan te Volendam de Wel eerw. Heer J. A. L. Laurent; tot Kapelaan te Overveen, de Wëleerw. Heer K. J. M. Tervooren, die Ka pelaan was te 't Kalf; tot Kapelaan te 's Gravenhage (H. Gér. Majella) de Weleerw. Heer C. F. de Beer, die Leraar was aan het R.K. Meisjes- Lyceum, Reinier Vinkëleskade, A'dam; tot Kapelaan te Amster dam (O.L.Vr. Rozenkrans) de Wel eerw. Heer H. W. J. Verbeek; tot Kapelaan te Rotterdam (H. Ant. Abt) de Weleerw. Heer S. N. Pee reboom; tot Kapelaan te Amster dam (H.H. Nic. en Barb.) dë Wel eer. Heer S. J. M. Broersen; tot Kapelaan te Rotterdam H. Hildeg.) de Weleerw. Heer P. W. A. Hllle- brand; tot Kapelaan te Haarlem (H.H. Elis. en Barb.) de Weleerw. Heer TH. J. Steenland; tot Kapelaan te Amsterdam (Begijnhof) de Wel eerw. Zeergel. Heer Dr. M. J. de Jong; tot kapelaan te Amsterdam (H.H. Mart. v. Gorcum) de Wel eerw. Heer H. G. Roozenburg; tot Kapelaan te Haarlem (H. Joseph) de Weleerw. Heer W. J. Dekleer- maeker; tot kapelaan te 's Graven hage (H, Liduina) de Weleerw. Heer J. S. W. Groenen; tot Kape laan te 's Gravenhage H. Teresia v. h.' K. J.) de Weleerw. Heer P. B. Bottelier; tot Kapelaan te Rotter dam (H. Nicoiaas) de Weleerw. Heer C. H. Vriesekoop; tot Kapelaan te Alphen de Wel eer. Heer E. A. S. M. Duym; tot Kapelaan te Amstelveen de Wel eerw. Heer J. P. Seysener; tot Ka pelaan te Waddinxveen de Weleerw. Heer J. W. Bergen (Neomist). Ver volgens heeft de Bisschop aan de Weleerw. Heer G. A. Rijk, thans Kapelaan te 't Veld, opdracht gege ven, zijn studie in de Theologie te Rome voort te zetten; en benoemd tot Kapelaan te 't Veld, de Wel eerw. Heer N. P. Landsman (Neo mist). Ook heeft de Weleerw. Heer A. P. F. Angevaare, Leraar aan het Seminarie „Hageveld" te Heem stede, opdracht gekregen, zyn stu die in het Nederlands aan de R. K. Universiteit te Nijmegen voort te zetten. Tenslotte is aan de Weleerw. Heer J. van 't Westeinde, thans student té Nijmegen, opdracht ge geven, zijn studie in de dogmatiek te Rome voort te zetten. Z.H. Exc. Mgr. J. P. Mgr. J. P. Huobers heeft eervol ontslag ver leend aan de Zeereerw. Heer J. de Vlieger, als Pastoor van de Paro chie van O. L. Vr. Rozenkrans te Haarlem. Pastoor de Vlieger zal zijn Intrek nemen in Huize „St. Bavo", Kerklaan, Heemstede. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. RUSTIG WARM WEER DE BILT 22/8. Tamelök koele naclit met od enkele plaatsen tijdelijk mist. Mor gen overdag over het alge meen zonnig warm en droog weer, echter met een geringe kans op enkele verspreide on weersbuien in de namiddag. Weinig wind. Been gebroken ST. PANCRAS. In de Zater dag gespeelde wedstrijd Vrone D.T.S. om de Zuurkoolbeker, had de Vrone-speler Bus het ongeluk zijn been te breken. De wedstrijd werd onmiddellijk gestaakt. Be sloten werd bedoelde ontmoeting Zaterdag a.s. opnieüw te spélen en de baten er van te bestemmen voor de gewonde speler. PASTOOR VAN LEEUWEN IN HET ZIEKENHUIS BURGERBRUG Onze paro chieherder, de ZeerEerw. Heer W. N. van Leeuwen, is heden (Maan dag 22 Aug.) opgenomen in het St. ElisabethsziéHenhuis te Alkmaar voor het ondergaan van een lichte operatie. Hopelijk zal het verbluf aldaar sléchts anderhalve week duren. Gedurende deze tijd zal de zorg voor de parochie gelegd wor den in de handen van de WelEerw. Pater P. van Leeuwen S.C.J., een jongere broer van de pastoor. De met veel spanning tegemoet geziene plaatselijke derby tussen HRC en Helder heeft qua voetbal niet datgene gebracht wat velen er van gehoopt hadden. Het spel van beide ploegen kwam niet boven het middelmatige uit. Een van de voor naamste oorzaken was o.i. wel het zeer warme zomerweer, dat voor voetbal ongeschikt was. Dat de score nog tot 41 opliep, was een gevolg van het beter gebruik ma ken van de kansen, welke door de deze middag slecht dekkende Hel der achterhoede aan de HRC voor- waartsen geboden werden. Welk systeem men hier speelde was zeer onoverzichtelijk. De beide vleugel spelers van HRC werd teveel vrij spel gelaten. Ook de kanthalves der withemden deelden in deze malaise. Het was ten deze maar goed dat v. d. Neut en doelman Boekei op dreef waren, anders waren de cijfers wel licht nog hoger uitgevallen. Laten wii de beide laatste doelpunten bui ten beschouwing, dit waren min of meer cadeautjes vah de matig lei dende arbiter v. d. Horst, de an dere twee waren van degelijke ma kelij en Ontstonden uit goed opge zette aanvallen. In de voörhoede van Helder verviel men weer te veel in het oude euvel van afwach ten en deze uitdrukking is voor knapen als Bot en Swart ten enen male vreemd. Nemen we bovendien nog, dat het plaatsen van beide par tijen deze middag erbarmelijk slecht was, dan begrijpt men wel dat er voor de neutrale toeschouwer weinig te genieten viel. Het was jammer dat de Helder linksachter v. Teecklenburg wegens een kaakfractuur moest uitvallen, want de wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. Wat het batig saldo van de wed strijd betrof, we denken wel dat de diverse geldbeheerders van de drie verenigingen tevreden zullen zyn. Het tropische klimaat in aanmer king genomen, viel de belangstel ling ons zeer mee. Keren we nu weer tot de wed strijd zelve terug. Reeds in de le minuut moest Bot bij een Helder aanval een corner weggeven, welke echter door Swart geretourneerd werd. De le tien minuten was Hel der iets in de meerderheid, maar dank zij het weggeven van enkele corners wist de HRC-achterhoede de situatie meester te blijven Een handige manoeuvre van G. de Vries bezorgde P. de Vries een goede schietkans maar het harde schot werd op fraaie wijze door Boekei onderschept. Voor het HRC doel werd aan Driehuis de gelegenheid geboden door v. d. Meulen om zijn schuttei'scabaclteiten te tonen maar zijn kopbal was te zacht om Dijks hoorn erg te verontrusten. Er was ca. een half uur gespeeld, toen een vrije schop in het HRC doelgebied belandde. Driehuis kopte deze bal in eens langs de totaal verraste Dijkshoorn. Onmiddellijk hierna kreeg Wieren een goede kans, maar zijn schot was tb zacht. 3 min na. b.g. goal kwam de gelijkmaker. Rijkèrs weer eens volkomen vrij. dirigeerde een voorzet naar G. de Vries, die met een hard schot Boe kei onhoudbaar passeerde. Beide doelverdedigers moesten nog en kele malen handelend optreden, maar in de stand kwam voor de rust geen verandering meer. Drie goals in de 2e hellt Het hervattingssignaal was nau welijks koud. toen Knijff vrij voor het Helder doel staande, faalde dbor hoog over te schieten. In de zesde minuut speelde Knijff de bal keurig naar Rijkers, die met een fraai schot Boekei voor de 2e maal tot een geslagen man maakte. Boekei had enkele malen niët over geluk te klagen, toen schoten van P. de Vries en Knijff van de staander in het veld terugsprongen. Kort hier op beging van der Neut een du bieuze overtreding tegenover G. de Vries. Scheidsrechter van der Horst wees naar de witte stip en G. de Vries bracht 'de stand op 31. Ook Dijkshoorn had eenmaal Vrouwe Fortuna naast zich, o.a. bij een hard schot van de weinig opvallen de Driehuis, hetwelk op de deklat belandde, de terugspringende bal werd door de Werker van de doel lijn weggetrapt. Twaalf minuten voor het einde zakte de balans de finitief naar de HRC zijde door. Rijkers haalde een verloren bal van achter de doellijn; de Heider ach terhoede blééf appellerend staan en G. dé Vries had geeh moeite om de trekbal van Rijkers in te schieten. De Helder-ploeg trachtte het spel te verplaatsen, maar de aanvallen waren te doorzichtig van opzet. Met bovengenoemde stand kwam het einde. De nieuwe Hélder linksbin nen van der Meulen viel niet zo op- hij toonde zich wél eêp tëchnicüs, die kansen wist te Schepberi, een vechter lijkt hij ö.i. niet zozeer! Overigens wei ëen speler waar de Withemden nog plezier van kunnen beleven. Rest ons nog té Vermelden, dat de opengevallen plaats van Teecklenburg wei»! ingenomen door Pater. PASTOOR COPPENS WORDT OVERGEPLAATST KfJP. Z. Jti. jvxe. ue nis- schop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Voorburg, parochie O. L. Vr. Hemelvaart, de zeereerw. heer H. F, Coppens, en in zijn plaats alhier benoemd de zeereerw. héér C. P. M. Holtkamp, thans leraar aan het kiein-seminarie „Hageveld". Pastoor Coppens was in Decem ber 1941 alhier benoemd en maakte hier de zware bezettingstijd mede. Hij was in de parochie zeer gezien en heeft zich zeer beijverd, om het godsdienstig leven tot hoger bloei te brengen. Pastoor Coppens wordt opgevolgd door de zeereerwaarde heer Holt kamp, die 20 Mei 1902 geboren is, priester gewijd in Mei 1926 en te Hageveld benoemd in 1927, waar hij dus 22 jaar werkzaam geweest is. Pastoor Holtkamp wordt in zijn nieuwe parochie hartelijk verwel komd. HET SEIZOEN WAS GOED MAAR HET KAN NOG BETER TEXEL. In de pensiongids 1949 van het eiland Texel lezen wij o.a.: „Bestaat er nog een idealer vacantie-oord voor de natuurlief hebbers? Hoe kunnen zij hier dwalen door die wonderschone natuur, temidden van bloeiende bloemen, zingende vogels, zon en strand, duin en bos, als in een Paradijs". Ja, waarlijk, Texel is een para dijs en overal in de lande wéét men dat ook. Het gevolg is, dat duizenden het Marsdiep overste ken en op het eiland van rust en natuur gaan genieten. Men zegt nu reeds op Texel, dat dit seizoen zeer goed is geweest en eenieder is dik tevreden. In vergelijking met het vorige sei zoen enigszins beter en veel druk ker, óndanks het feit, dat het voor seizoen enigszins is tegengevallen (door het minder gunstige weer), zodat het zich aanvankelijk niet zo guhstig liet aanzien. De propa ganda zal zich in de toekomst dan ook vooral richten op de maanden Mei en Juni. Behalve de natuur, de schoon heid van de Texelse landschappen, die de vakantieganger gedurende geruime tijd kan boeien, worden door de V.V.V. op Texel ook nog andere dingen gedaan om de gas ten bezig te houden. Iedere Vrij dag wordt de Texel-film gedraaid vor 900 a T000 man! Donderdags avonds staat er een toneelspel op het programma, en hiervoor zijn de zalen keer op keer totaal uit verkocht. Voorts worden nog bridge avonden georganiseerd, ruiter- en motordemonstraties en concerten worden gegeven. Hieromtrent heeft men voor het volgend jaar groter, grootscheepser plannen, waarin duidelijk een streven valt waar te nemen, in cultureel op zicht hoger te grijpen! In vergelijking met andere toe ristencentra blykt Texel als na tuurreservaat nog steeds vooraan te staan! In verband met hetgeen in de vorige alinea omtrent de door de V.V.V. georganiseerde ontspanningsavonden is gezegd, is daarnaast toch ook weer een an der streveh waar te nemen; men wil, öök juist in de propaganda, toch vooral de nadruk leggen op Texel, als „eiland van schoon heid", waar de natuur heerst, overheerst in alle précht en praal. Men wil vooral die vacantiegan- gers naar Texel treken, die het eiland op de allereerste plaats wil len bezoeken óm van de rust en de natuur te genieten. Want juist in de natuur ligt Texels grootste aantrekkingskracht, als centrum van toerisme. Het is natuurlijk zonder meer duidelijk, dat de financiën een grote rol spelen. De V.V.V: die hoofdzakelijk slechts bestaat van de contributie van de leden, en van de eigen omzet, moet ge steund worden door de Texelse burgers, méér dan tot op heden het geval is geweest: En dit is redelijk! Texel zelf heeft er baat bij! Nog altijd vormt het vreem delingenverkeer de hoofdbasis van bestaan. Ook bij hët gemeentebe stuur wordt het grote belang van het werk van de V.V.V. 'ngezien. Er zijn grote plannen voor het volgend jaar en voor de toekomst! Deze zullen o.tn. worden bespro ken op de Waddehconferentie, wélke in October vah dit jaar op Texel zal worden gehouden, en waarop) de gemeenschappelijke belangen van de Waddeneilanden nader worden bezien. WARMENHUIZEN. 33300 kg. aardappelenEerstelingen 8.40 8,70; blauwe eigenheimers 6.50: 6,80; witte eigenheimers 7.10-7,50; Bevelanders 6,306,80; bintje 7,00 7,60; grove 7,808,meerlan- ders 7,10; 12Ö0 kg slabonen 264i; 6500 kg witte kool 11,70—11,90. N. SCHARWOUDE. 33000 kg aardappelen: eerstel. 7,908,30; eigenheimers 6,707,40; blauwe eigenheimers 6,50-7,bevelanders 5,80—6,40; 7000 kg rode kool 5,50 —5,60; 2800 kg gele kool 5,90; 10000 kg witte kool 11,10—11,90; 10.000 kg slabonen 3543; 2000 kg uieli 0—11; 400 st. bloemkool 35 62. AVENHORN. Grove Schot 7,70—8,20; Midd. Schot 7,80—8,60; Eigenheimers 6,106,50, totaal 30300 kg; 24500 kg witte kobl 8,90 —10.50; 46750 kg Rode kool 4,50 —5,90: 1800 kg Gele kool 4,00— 7,2500 kg grove uien 7,808,90; 29050 Bieten I 5—5,30; II 3,00— 4,00; Peen II f 5,00—7,00 1500 kg; 11500 kg augurken, graf 45,90 46,30; basterd 45,80; stek 26,70; blommen 20,10. 18450 kg slabonen I 38—44; II 3,70—36,00; HI f 26,00; stek 20,00. In het pioens Kopen pioens profs de Bel de we Ier; Copp de vier bergen na het pioensi

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2