Gezinsherstel brengt volksherstel LUCHTBRUG VAN DE CARITAS Sint Liborius van Paderborn kwam uit Frankrijk Verpachting boerderijen in de Noord-Oostpolder DANSEM Nederlandse hulpactie voedde dagelijks 500 Berlijners NIEUWE COURANTEN 'T WAPEN VAN HEEMSKERK Parijs maakt zich klaar voor de winter „Auto-buffet" JACK SMIT Donderdag 1 September 1949 PAG. 5 Marktberichten Nederlands-Vlaamse studiedagen in Brugge Familieberichten L. O. P. Advertentiën B. J. Leeuwenberg legt per I Sept. '49 de praktijk neer J. F. Nijman, Arts J. F. Nijman, Arts Studebaker 1936 administratieve thuiswerker LEVENDE PALING f 0.85 per pond VAN DER STOK Marie Jeanne van der Veen BALLET - DANSERES les in de klassieke ballettech niek en rhythmische dans Nieuw Noordhollands Dagblad Stremming verkeer GESTREMD 2 percelen prima bouwland 2 prima onderh. burgerwoningen L. O. P. Garage Visser, Bergen N.H., tel. 2002 Dansinstituut voor R.K. Middenstand INSCHRIIVING DE DANCING van ALKMAAR „The Broadway Serenaders" •':P.';;V..,1-:'; (Van een medewerker) Nn de Luchtbrug naar Berlijn door de geallieerden wordt geliqui deerd, kregen we juist dezer dagen een kort verslag onder de ogen van de Nederlandse Caritas Missie, die gedurende al die maanden, waarin door de Russische chicanes zoveel leed over de BerlUners kwam, een steunactic organiseerde om de nood te helpen lenigen. Dat een verminkte stad als Ber lijn ontelbare verpauperde mensen herbergt, ligt voor de hand; velen zijn er onder hen, waar niemand zich om bekommert en die op de openbare liefdadigheid zijn aange wezen. Vanaf Januari van dit jaar heeft de Nederl. Caritas Missie da gelijks vijfhonderd van deze arme behoeftige mensen van een warme maaltijd kunnen voorzien. De grondstoffen daarvoor werden door de N.C.M. naar Berlijn vervoerd, de Zusters van het klooster „De Goede Herder" zorgden voor de bereiding en de Caritas Missie ver voerde het eten met eigen vracht auto's naar de plaatsen, waar het werd uitgedeeld. Deze liefdadigheid heeft merkwaardige reacties opge roepen. Eenvoudige dankbriefjes bereikten de leiding, waarin som migen schreven, dat het hun bij zonder had getroffen, dat de eerste hulp, die ze ontvingen, uit Neder land kwam, cjfit toch zoveel van de Duitsers had geleden; anderen schreven, dat Zich niemand om hen had bekommerd, voor zij nu van de N.C.M. hun dagelijkse warme maal tijd ontvingen. Hoe groot de nood in de vroegere hoofdstad was, blijkt hieruit, dat er zich in geheel de stad bijna twee en een half millioen mensen ge meld hebben om voor deze voeding in aanmerking te komen. Gelukkig, dat zich nog verschillende andere buitenlandse organisaties om hen bekommeren, anders was deze hulp van de Nederlandse Caritas geheel onvoldoende. Ook hulp aan de landgenoten Naast deze gaarkeuken actie, die reeds maanden doorgaat, zijn er nog verschillende andere manieren, waarop hulp verleend wordt en een, die ons bijzonder sympathiek zijn zal, is de hulp aan behoeftige Nederlanders. Voor hen is de rege ring ook van tijd tot tijd iets toe gevender in verband met de uitvoer der noodzakelijke levensmiddelen en kleding. Op bepaalde feestdagen zijn 't na tuurlijk de kinderen, die worden bedacht. Vorig jaar Kerstmis wer den honderd Duitse en honderd Nederlandse kinderen, die in de hoofdstad verblijven op een geza menlijk feest uitgenodigd en getrac- teerd en ieder kind kreeg nog een pakje mee naar huis met de vol gende inhoud: 1 peperkoek, 1 pot jam, 1 tube tandpasta en tanden borstel, l pakje waspoeder, 3 WARMENHUIZEN, 1 Sept Aanvoer: 48.000 kg aardappelen: bl. eigenh. 6.30—7, witte eigenh. 6.60— 6.80, bintje 77.30, grove 7.808.10, meerlanders 7,607 90, alpha 5 5.60; 3100 kg uien 8.70—9; 72oo kg slabonen 27—45; 13.600 kg gele kool 6 50—7 20; 35 000 kg rode kool 6.30 —7.40; 34.000 kg witte kool 6.80— 7 80 N.-SCHARWOUDE, 1 Sept. Aanvoer: 32.000 kg aardappelen: eerstelingen 6.70—7.30, eigenhei mers 67.40, bl. eigenh. 77.70, bevelanders 5.806.40; 68 000 kg rode kool 5.505.60; 16.000 kg gele kool 5—7.60; 90.000 kg witte kool 5,10—9.30; 5000 kg uien 10.30—12.40; 28 000 kg slabonen 3948, afw. 20 —41. Kerstkaarsen, 1 paar kousen of handschoenen, 1 rol verbandmate riaal. Gedurende een paar uren vergaten de kinderen de grauwe ellende, waarin velen van hen le ven moeten en zongen Kerstliede ren en genoten van de warme Hol landse chocolademelk. Ook met de verjaardag van de Koningin werden de Nederlandse kinderen bedacht en voor velen van hen was het een evenement, dat Ze toen ook enkele sinaasappe len kregen, die de meesten van hen nog nooit hadden gezien. Het was niet eenvoudig geweest, hun deze te bezorgen, want de Nederlandse regering, die deze tegen deviezen moet kopen, verbiedt de export en zodoende konden ze niet vanuit Nederland komen. Gelukkig even wel brachten de Zwitsers uitkomst, als een tegenprestatie voor het ver voer van vrachten door de auto's der N.C.M. voor hen in Berlijn ver zorgd. Zo zagen de Nederlandse kinderen in Berlijn op Komngin's verjaardag voor het eerst de appel tjes van Oranje. Het zijn maar een paar trekjes van liefdadigheid, die tè onopge merkt door de landgenoten wordt beoefend, maar die toch vreugde brengt aan velen, die er zo dank baar voor zijn. VOORBESPREKINGEN CUERILLA-CONCRES DJOGJA, 1 Sept. (Aneta). Te Prambanan nabij Djogja zijn voor besprekingen gehouden van afge vaardigden van 20 strijdersorga nisaties. Volgens het Chinees dag blad „Sin Po" zal een guerilla- congres worden bele/gd met het doel alle strijdersorganisaties te coördineren, met inbegrip van de T.N.Ï. De correspondent Van het blad meldt, dat de guerilla's niet ver wachten, dat de R.T.C. goede re sultaten zal afwerpen, doch des ondanks schaart het congres zich achter de republikeinse delegatie ter R.T.C. Men houdt zich echter gereed alle mogelijkheden het hoofd te bieden, indien de confe rentie te Den Haag op een mis lukking zou uitlopen. Alle deelnemende organisaties legden aan het slot van de bespre kingen een eed af om de guerilla- strhd van de reeds gevallen broe ders tot de laatste adem te zullen voortzetten om de vrijheid van land en volk te verdedigen. Op 17 September zullen in het volle dig guerillacongres de grondstel lingen en de aan te nemen hou ding nader worden vastgesteld. De grote Parijse modekoningen en hun huizen beginnen zich weer in te stellen op de a.s. winter. De bekendste modekoningen zijn Pier re Balmain, Christian Dior, Lucien Lelong, Jacques Fath, en ze hebben de shows voor najaar en winter al weer achter de rug. Deze shows wa ren 24 uur uitgesteld omdat de mi- dinettes (naaistertjes) in staking waren gegaan Zo Vroeg Schiapa- relli excuus voor de spelden en rijgdraden die nog in de japon aan wezig waren, en kon men foto's in de kranten aantreffen van Balmain die zelf de laatste hand aan z'n creaties legt. Deze laatste kon ech ter niet wachten en opende de rij. Hij toonde een collectie waarvoor hij de ideeën had opgedaan in Japan, China, Annam en Bali. Mandarij nenmantels en koeliehoedjes. Hij mankt bij de avondjapon het dê- colletté liever achter dan voor, met lagen en draperieën, opgevuld met rozen. Bij de japon zijn de schouders breder, niet militair. De taille komt iets lager. Schiaparelli gaf een eenvoudige strakke lijn, onderbroken door plooien en draperie. Er waren geen plooien meer in de rok; de rug is blousend. Het zwarte japonnetje is nog steeds favoriet, maar verge zeld van helder getinte accessoires: rode of paarse handschoenen en hoed of zacht geel en rose. Christian Dior bracht rokken die wel 35 a 38 cm vanaf de grond ge dragen werden! Dus al weer hoger dan de New Look. Ook de Parijse hoedenmodisten hebben huij werk openbaar ge maakt. De hoedjes die gedragen werden waren vaak zeer klein, fantastisch opgemaakt en vaak zeer geestig. Vrolijke veertjes, pluimen aan een zijde van het bolletje, vief en elegant omhoog De hoedjes en kapjes zijn van elk denkbaar ma teriaal gemaakt: van bont en flu weel, tot yersey en vilt toe. De kleuren waren: het winterse wit, Italiaans rood, bronsgroen, ceiladon, jadegroen of kanneelkleurig. Men zag ook versieringen van juwelen cllpsen. Het huis Legroux ontwierp voor diegenen die een jeugdige en meisjesachtige smaak hebben een mutsje dat geïnspireerd was op het kleine „robin hood"jes met een pluimpje aan een kant °P het bol letje aangebracht. De kleine hoed jes waren ontworpen voor kort haar, dat het oorlelletje vrij laat. Voor het coctailuurtje handhaaft zich de grote hoed. Deze wordt niet meer loodrecht op het hoofd gezet, maar men laat aan de ene zijde de rand iets afvallen, om boven de schouder iets te stijgen en zodoende een „gevleugeld" effect te krijgen! „ALAMAK" Bl) BATHS AAN DE GROND VLISSINGEN, 1 Sept. Het Nederlandse stoomschip „Alamak" groot 7.231 br. registerton, ko mende van Antwerpen en be stemd voor Narvik, is bij Baths omhooggevaren en zal vermoede lijk met hoog water loskomen. Kind stak plotseling de straat over Het driejarig kind van de fami lie Eikenaar te Nijverdal stak Woensdagavond plotseling de straat over om zich naar do moe der te begeven, die aan de over kant stond. Het kind werd over reden door een passerende auto en zo ernstig gewond, dat het later aan de gevolgen Is overleden. Grasshoppers 1Zeevogels 1 HOOGWOUD Zondag a.s. krijgt Gr. de Zeevogels op bezoek. De vorige Zondag verloor Gr. met liefst 73. We moeten hierbij er op wijzen, dat bij Gr. meespeelden 3 leden van het 2e elftal 1 junior 1 die al jaren niet meer speelt. Bovendien viel nog een Gr. uit, waarvoor de Jun. keeper in 't doel kwam terwijl de le keeper in tiet veld kwam. Dat kostte 1 punt door de keeper, terwijl nog een bal in eigen doel werd gekopt. Toch was het elftal tevreden over het spel. Zeker zal het Zondag a.s. een mooie faire wedstrijd worden. Het 2e elftal won in de neder laagwedstrijden te Twisk met 32, terwijl ze met 5 invallers speelden. Een goede prestatie. „AI wat gedaan wordt om de fa milie te beschermen en het familie leven te versterken Is hoogst ver dienstelijk - Bonden die het stoffe lijk welzijn der familie ter harte nemen, een Regering die een fami liale politiek wil nastreven in de vele sectoren harer bedrijvigheid, verrichten groot werk. Maar wu willen het uitdrukkelijk en open lijk erkennen dat dit alles weinig kan baten als niet de familiale op voeding gevestigd wordt Op een stevige gezonde basis". Zo sprak Zijne Hoogwaardige Ex cellentie Mgr. Callewaert in Zijn boodschap tot „Familieleven" bij gelegenheid van de 1000-e spreek beurt in Vlaanderen. Christelijk gezinsherstel is geen louter zaak van meer kindertoela gen, stoffelijke verbeteringen van allerlei aard, oprichten van aller hande hulpinstituten enz. Het chris telijk gezinshêrstel graaft oneindig veel dieper en oneindig veel verder. Man en vrouw moeten weer bewust worden van de diepe betekenis van de ware huwelijkstrouw: vader en moeder moeten leren de waarde beseffen van de weelde die kinder zegen schenkt. Met dit doel voor ogen hebben het Vlaamse „Familieleven" en de Nederlandse „Katholieke Bond voor het Gezin" de strijdkrachten broe derlijk samengebundeld. De uit werking en de uitbouw van „een stevige en gezonde basis" voor ge zinsherstel is de inzet van deze eerste samenwerking, waarop een breed uitdeinende gezinsactie moet volgen, in zijn diepste en edelste betekenis: het volledige herstel van de christelijke huwelijksbeleving, Gods eigen werk. Onder de hoge bescherming van Zijne Hoogwaardigheid Mgr. Lami- roy, Mgr. Cruysberghs en Mgr. Van den Burg (Nederland) richten bei de organisaties op 30 September. 1, 2 en 3 October a.s. te Brugge „Ne- derlands-Vlaamse Studiedagen" in met als algemeen thema: het gods- dienstig-zedelijk herstel van het gezinsleven in Vlaanderen en Ne derland. Van Vlaamse zijde werken hier aan mede: Mgr. Cruysberghs, Prof. Dr. O. Dauwe, Leo Roels, Prof. Dr. L. Meerts, Prof. Dr. Van der Schue- ren. Prof. Dr. A. Kriekemans, Ad vocaat Jooris, Z. E. P. Dr. Chryso- loog Lannoy, Z. E. H. Ghyssaert, P. van Driessen e.a. Van Nederlandse zijde: Mgr. Van den Burg, Prof. C. P. M. Romme, J. W. F. van Meegeren, H. C. M. Wijffels, Mr. Jos de Voort. Dr. C. Mol, Inspect. Dr. P. J. Chr. de Boer, Z. E. H. Dr. G. Smulders, G. C. Robben, Mej. R. Berkvens. Dr. J. B. Delen, Z. E. P. Concordius e.a. De plechtige Openingszitting heeft plaats op 30 September in aanwezigheid van een afgevaardig de van Zijne Hoogwaardige Excel lentie Mgr. Lamiroy. Voeren er het woord: Mgr. Cruysberghs, Mgr. Van den Burg, Mr. van Houtte Voorzitter van de Hoge Raad voor het gezin. Zijne Exc. Minister Van der Straeten- Waillet spreekt het slotwoord op Maandag 3 October. Onder meer komen volgende on derwerpen voor op de dagorde: „het maatschappelijk huishoudelijk dienstbetoon, het godsdienstig-zede- lijk herstel van het gezinsleven door het gezin zelf, kringen voor huwelijksspiritualitelt, bureaux voor huwelijksvoorlichting, actuele problemen uit de huwelijksmoraal, vormen van een moderne gezins actie enz. De personen die verlangen deel te nemen aan deze studiedagen kun nen een Uitvoerig prospectus aan vragen op bijgaand adres: Centraal Bureau „Katholieke Bond „Voor het Gezin" Nassaustraat 20 Helmond. ZOALS MAASTRICHT zijn Benelux-bisschop Sint Servaas heeft, die uit België naar ons land kwam in een tijd waarin het over winnen van autonomie-complexen nog geen ernstig probleem was, zo heeft de Duitse stad Paderborn zijn bisschop Sint Liborius uit Frankrijk. Vlak voor de vloedlijn uit het Oosten, in de politiek IJzeren Gordijn geheten, heeft Sint Liborius post gevat als symbool van de christelijke verbroedering tussen Germanen en Franken, Oost en West. Dat gebeurde in de achtste eeuw, toen de relieken van de Heilige vanuit Frankrijk naar Westfalen werden overgebracht. Thans staat midden in de platgeschoten stad Paderborn, waar het puin wel grotendeels geruimd is, maar waar het bombardement, dat drie dagen voor het einde van de oorlog op de stad terecht kwam, nog een troosteloze leegte heeft achtergelaten, Liborius' meer dan levensgroot beeld. Het heeft in de storm van de vernieling der geallieerde bombar dementen gestaan, maar is er zon der letsel doorheen gekomen. Nie mand kan verklaren hoe de Hei lige, de schutspatroon van de stad, daar is blijven staan, toen de inwoners in hun diepste kelders vluchtten en daar bij bonderden de dood vonden. „Wir meinten wir würden atomisiert", vertelt mij een Duitser, die dit einde heeft meegemaakt. Maar de herder Liborius, wiens gebeente de Westfalers destijds uit het Franse diocees Le Mans hebben gehaald, enige jaren nadat Karei de Grote de stad als bolwerk van de chris telijke beschaving met een Rijks dag had vereerd, heeft Paderborn altijd beschermd. Feest vol diepe zin. In deze eeuw, die de bescher ming van heiligen vergeten schijnt te zijn, waarin devoties met het puin ineen dreigen te storten, heeft Paderborn zijn schutspa troon qen groot feest bereid, als dank voor, het behoud van velen uit een van de ergste rampen die stad en land ooit hebben getrof fen. Het is een feest vol diepe zin geworden. In dé uitgeblakerde Dom, waarvan de muren het in zoverre gehouden hebben, dat na vier jaar metselen, de kerk weer een dak heeft gekregen, had men weer een Liborius-altaar opge richt, dat herinnerde aan de ba rokke weelde van vroeger Weer stond daar de reliekschrijn van de heilige, die een frappante ge lijkenis vertoont met de noodkist De directie van de Wieringermeer (Noordoostpolderwerkenj heeft het vorige jaar een kleine honderd be drijven in de Noordoostpolder ver pacht, waarbij^ vooral In aanmer king kwamen zij, die van het begin af hun krachten hebben gegeven aan het in cultuur brengen van dit nieuwe land. De eerste jaren hield de polderdirectie de boerderijen ln eigen exploitatie, omdat de risico's van nieuwe gronden zeer groot zijn, maar thans worden de bedrijven zo langzamerhand in pacht gegeven. Ook in de toekomst zullen zij, die tot de pioniers behoren, nog voor een deel van de beschikbare bedrij ven in aanmerking komen. Dit jaar zal de polderdirectie We derom een aantal boerderijen in de Noordoostpolder in pacht uitgeven, ingaande Voor de gronden op 1 Nov, a.s. en voor de gebouwen op 1 Mei a.s. De bedrijven zijn verschillend van grootte, nl. 24 HA, 36 HA, 42 HA en 48 HA. Behalve de grotere bedrijven wor den er tien van 12 HA aangeboden. Dè bedoeling hiervan is, geschikte en bekwame, doch minder flnan- cieel-draagkrachtige personen een kans te geven, pachter te worden, Mocht later blijken, dat zij een gro ter bedrijf kunnen exploiteren, dan kan hun de mogelijkheid geboden worden, een groter bedrijf te pach ten. De bedrijven van 12 HA kunnen als gemengd bedrijf worden geëx ploiteerd, terwijl de andere voor akkerbouw zijn bestemd. Op de bedrijven van 12 HA is een bedrijfsgebouw met een aangebouw de pachterswoning in aanbouw. In de bedrijfsgebouwen wordt een stal- ruimte voor enig vee gemaakt. Op een achttal grotere bedrijven staat reeds een bedrijfsgebouw met aangebouwde woning (een z.g, cul tuur-boerderij), Op elk van de an dere bedrijven zijn een bedrijfsge bouw van het z.g. schokbetontype en een afzónderlijke boerenwoning in aanbouw. Voor de bedrijven van 24 HA en groter is tevens een arbeiderswo ning gesticht. Hoewel er naar wordt gestreefd, de in aanbouw zijnde ge bouwen op 1 Mei 1950 gereed te hebben, bestaat de mogelijkheid, dat de pachters tijdelijk in de arbei derswoning gehuisvest moeten wor den. van Sint. Servaas te Maastricht, en dé Westfalers bidden zoals vroeger bij zijn beeltenis. De hoge spitsbogen van de uit gebrande en witgeblakerde Dom zijn zo mogelijk neg grootser ge worden. Ontdaan van polychromie en ornamenten cp eken zij een duidelijke taal omtrent het lot van het Christendom in West- Europa. Even duidelijk echter is die taal ten opzichte van de diep te van datzelfde geloof, dat uit een dergelijke ruïne, zijn oudste monumenten eiï devoties weer weet op te graven. 's Avonds zingen jonge mannén en vrouwen temidden van de ver woeste stad in êen haastig met het oude puin opgetrokken Kol- pingshuis de „Sehöpfung" en een gezelschap jonge boeren, ver plaatste personen uit verschillen de kamoên, voeren een mysterie spel op over de schepping van de mens. Het spel, afkomstig uit de Russische zóne, leefde eeuwenlang als traditie in een dorp van Duitse boeren, een soort Oberammergau, maar veel primitiever en ouder. Kerk en Staat. Er wapperden weer vlaggen in Paderborn. Aartsbisschop Jager trok de oude Domkerk binnen, met de pauselijke visitator voor Duits land en minister-president Arnold aan zijn zijde. Zij spraken voor de Westfalers bemoedigende maar ook zeer duidelijke woorden. Vroeger, in de gezegende tijden van de Middeleeuwen en de Caro- lingische wereld, was er geen sprake van twee machten, Kerk en Staat, die naast elkaar leefden, zei de pauselijke visitator, terwijl duizenden in de brandende zon middels loudspeakers naar zijn woorden luisterden, welke tot ver in de stad te horen waren. Vroe ger waren die beiden één. Thans kan men de begrippen Kerk en Staat, afzonderlijk zien, maar de oplossing van het pro bleem is niet gelegen in een schei ding van hun werkzaamheden. Het zou onzinnig zijn over een katholicisme te spreken dat geen politieke rechten bezit, over een Kerk die zich tet het altaar en de communiebank zou moeten beper ken. Het is de Kerk niet om poli tieke macht zonder meer te doen. Het gaat om de vrede tussen deze beide machten en om de vrijheid voor de mensen. Het zijn elementaire, staatkun dige begrippen, maar het is goed dat zij eens uitgesproken worden. Het Duitse volk is lang misleid, het heeft de nazi-theorieën als een langzaam werkend gif naar bin nen gekregen. Dergelijke heldere en pregnante uiteenzettingen zijn de beste genezing. En dan denken wii aan Sint Liborius, die als Frahsman gestor ven, in later eeuwen naar Duits land gekomen, de bescherming op zich nam van een stad, die de erg ste verwoestingen zou moeten meemaken. Ondanks het puin, heeft de heilige zijn stad be schermd. Zij is groot geworden door de idealen van de eerste Europese federalist in de geschie denis, Karei de Grote, die hier zijn eerste Rijksdag hield en die Met grote droefheid, maken wij u bekend dat in overgave aan Gods H. Wil na een langdurig en smartelijk maar geduldig, gedra gen lijden, meermalen voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, naar een beter leven is overgegaan, onze innig geliefde vrouw, moeder, be huwd en grootmoeder ELIZABETH DE VRIES geb. Hendrikhuizen in de ouderdom van 71 jaar. Joh. de Vries Hem: Zr. M. Redemptina in de' wereld Betsie de Vries Alkmaar: Guus en verloofde K. de Vries A. de Vries-Duin en kinderen Den Haag: Zr. M. Theresiata in de wereld Coba de Vries Alkmaar, 31 Aug. 1949 Heilooërdijk 44 De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Zaterdag a.s. des morgens te 9.30 uur in de parochie kerk van de H. Lau- rentius, waarna de begrafenis te 11.30 uur vanuit de kerk op het R.K. kerkhof St. Bar bara alhier. Rozenkransbidden des avonds 8 uur thuis. Heden overleed tot onze droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze lieve zuster, behuwdzuster en tante, mej. ANTONIA KLOET in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, M. Kloet Alkmaar, 31 Aug. 1949 Laat 175 De gezongen II. Uit vaartdienst zal plaats hebben Zaterdag a.s. des morgens te 9 uur in de parochiekerk van de H. Dominicus, waarna de begrafenis te 10.30 uur vanuit de kerk op llet R.K. kerkhof St. Barbara alhier. Rozenkransbid den 's avonds 7 uur in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Geen bezoek Gooi het oud papier voor Liefdewerk Ond Papier niet weg. Bewaar t U doet er een goed werk meel Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de blijken van belangstel ling bij ons 25-jarlg huwelijksfeest ondervon den. A. van Duin, C. J. van Duin Verduin Akersloot, Pontweg 351 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze innige dank voor de deelneming betoond tij dens de ziekte en het overlijden van onze dier bare vader, behuwd, en grootvader ANDREAS DEKKER Doch in het bijzonder aan de weleerw. heer kape laan Krol, de eerw. zus ter Isnarda en de assistent dokter Van Obdam voor de geestelijke en lichame lijke bijstand tijdens zijn ziekte aan hem verleend. Uit aller naam, COR DEKKER Rijksstraatweg, Heiloo. Tot onze droefheid overleed heden, na voorzien te zijn van de H.H, Sacramenten der Stervenden onze lieve pleegmoeder, mej, ANTONIA KLOET in de ouderdom van bijna 78 jaar. A. C. Schouten M. M. Bak- Schouten M. J. Feijen- Schouten Alkmaar, 31 Aug. 1949 De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Zaterdag a.s, des morgens te 9 uur in de parochiekerk van de H, Dominicus. waar na de begrafenis te 10.30 uur, vanuit de kerk op het R.K. kerkhof St. Barbara, alhier. Rozenkransbid den 's avonds 7 uur in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Geen bezoek. ARTS Oudegracht 283 Alkmaar Deze wordt voortgezet door Gel. tot afscheid nemen op later te bepalen datum Gevestigd: ARTS Ondegracht 283, Alkmaar als opvolger van B. J. Leeuwenberg, arts Spreekuur: 89 .uur en 12 uur volgens afspraak DANKBETUIGING Hiermede betuigen WIJ onze oprechte dank aan allen, die geholpen heb ben met het redden ên onderdak brengen van on ze gedeeltelijke inboedel en voor het gastvrij On derdak verlenen voor ons zelf. Wed, H. KEMPER J. KUILMAN Warmenhuizen, Sept. 1949 Te koop aangeboden een DUITSE PIANO, merk Mann, Br. onder no 1881 bur van dit bladl Te koop wegens overcom pleet een in prima staat verkerende GEB. FRAAIJ, Schouten, straat 18, Alkmaar. Telef, 4795 NET R.K. MEISJE biedt zich aan als HUISNAAI STER. Br, onder no. 15423 bur. van dit blad. Handelsondern. te ALK MAAR zoekt bereid thuis statistiek werk uit magazijn-adm, te verrichten. Br. onder no. 15448, bur. van dit bl. TIJDENS DE KERMIS Eerste klas HOLL. GER. FALING 4 a 5 per half pond. f 1,25 per half pond Hekelstraat 29, telef. 3195 ALKMAAR Eigen palingvisserij Aardbeienplanten: aan geboden „Deutsch Evern" gekeurd met B, in elke hoeveelheid tot 35.000 stuks. J. C. Reus. Horn 80, Lutjebroek (N.H.). geeft vanaf 15 September te ALKMAAR in het Gymnastieklokaal van de R.K, Meisjesschool in de Emmastraat, CLUBS VOOR BEGINNENDEN ÊN GEVORDERDEN SPECIALE KINDERCLUBS op Woensdagmiddag. Aanmelding: Vrijdag 2 September en Dinsdag 6 September van 2-4 uur in Het Gulden Vlies, in pakken van ongeveer 7 kilo, per pak f 2.— Afgehaald a. d. Bureaux van 't Wegens herstel-werkzaam, heden is het verkeer over de Vie'kerbrug te Aker sloot tot nader bericht De dijkgraaf van de Groot-Limmerpolder N. KUYS Limmen, 31 Aug. 1949 Uit de hand te koop groot pl.m. 4 ha,, gelegen te Koedijk en te Alkmaar. Te bevragen Doorntjes 24, Bergen. Gooi net oud papier niet weg. Bewaar 't voor Liefdewerk Ond Papier U doet er een goed werk meel GARAGE OUDE BERGERWEG 67 „AUTO-BUFFET" BERGERWEG Door omlegging der hoofdweg Alkmaar—Bergen werden wij met het garage, en service-station in 1939 van het hoofdvêrkeer afgesneden. Na verschillende moeilijkheden te hebben overwon nen hebben wij aan de Bergerweghoek Oude Bergêrwèg een SPECIAAL ingericht ten dienste van het automobilisme. Waar alle vloeibare benodigdheden voor uw wagen of motorrijwiel.verkrijgbaar zijn. Het „AUTO BUFFET" hopen wij a.s, Zaterdag 3 September n.m. 3 uur te OPENEN, waar wij dan speciaal uw aandacht vragen voor de zo goed bekende ERROS-PROD| |CTEN Lid K. C. V. D. Kerkelijk goedgekeurd BEGINNERS GEVORDERDEN KENNEMERSTRAATWEG 101 TEL 337S II II BREEDSTRAAT 33 TELEFOON 2201 Hedenavond 7,30 uurt MuzieK: HET SUCCES VAN DE ALKMAARSE KERMIS

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5