Overwicht van Sparta over Blauw-Wit Enschede-A.G.O.V.V. onbeslist Slechte start van L.S.V.V. en D.W.B. Goede start van W.-Frisia en Stormvogels Schagen dwong Forward gelijk spel af Lenst Heerenveen handhaafde haar reputatie Topscorevan P.S.V. Wielerronden De zege van Alkmaarse Boys was niet geflatteerd en dit I Engelse Maandag 12 September 1949 In de arena der le klassers Afdeling Noord-Holland Hugo Boys en W.G.W. behalen eerste zege 2e, 3e en 4e klassers Kath. Universiteit Taai Hollandia T met 4-2 geslagen Goed begin van V. V. W. De Bondsvergadering van de K.N.V.B. P C 4 Ondanks het feit, dat in het Westen het treffen tussen S.V.V. en Ajax te elfder ure werd afgelast, en in het Noorden ook de wedstrijd H.S.C.Achilles niet doorging, bleef er toch nog genoeg belangwekkends over, om reeds op deze eerste compe titie-Zondag de aandacht te trekken van het grote Nederlandse voetbal-heir. Daar viel allereerst op de ontzagwekkende score van P.S.V. tegen Kerkrade en de 26 zege van Heerenveen tegen Frisia. Daarnaast luidde Sparta, zoals wij reeds suggereer den, een luisterrijk seizoen in met lang geen kinderachtige cijfers, terwijl Enschede en A..G.O.V.v. de weegschaal precies in evenwicht hielden. De Friese en Groningse clubs deelden broederlijk de zes punten, die er te verdienen waren. K.F.C. niet productief genoeg In West I deden zowel Zeeburgia en Haarlem, als D.O.S. en Hermes- D.V.S. fifty-fifty. In het laatste ge val werd er zelfs niet eenmaal ge doelpunt. V.S.V. bewees, dat 't nog niets van haar kracht van kampi oene heeft ingeboet en sloeg ADO in eigen huis met 03. Sparta is met haar versterkt elftal tegen Blauw-Wit (nog wel in de hoofdstad!) prachtig van wal ge stoken. De stadionclub scoorde drie goals, lang niet slecht, k^aar de Rotterdammers plaatsten daar het dubbele aantal doelpunten tegen over. Een fraai en hoopvol begin der competitie. Feyenoord kon zich K.F.C. niet anders dan met moei te van het lijf houden. Het werd een magere 21 zege der Maas stad-bewoners. Ook EDO en Volewijckers kon den in West II niet tot een beslis sing komen. Overigens geen slechte prestatie voor de hoofdstedelijke» die in het vorig seizoen nu niet di rect een erg fraai figuur sloegen. 't Gooi verloor op het nippertje van Xerxes, dit in Hilversum op be zoek was. De club van Wilkes (zonder Wilkes!) schijnt dit seizoen minder imposant voor den dag te komen, dan vorig jaar. Neptunus nam D.W.S. voor haar rekening en maakte daarmede het getal der Rotterdamse overwinningen vol. Geen reprise voor Zwolse Boys De grote derby in het Oosten: Enschede-AGOVV bleef onbeslist, zeer ten genoege van Heracles, dat het Nijmeegse Quick met 3—1 ver sloeg. Ook Go Ahead speelde gelijk in haar uitwedstrijd tegen NEC, dat het in haar eerste competitie wedstrijd wel niet tot een doelpunt bracht, doch de Deventenaren ook het tegen-scoren wist te verhinde ren. Wagepingen kwam juist een beetje adem te kort om de En- schedese Boys te kunnen bijhou den. De Twentenaren wonnen met 34, weinig overtuigend, doch nut tig! De Zwolse Boys tenslotte heb ben hun succes van vorig jaar in Hengelo tegen de gelijknamige club niet kunnen herhalen. De Twente naren namen thans met 10 re vanche. De score wijst echter op een uiterst miniem krachtsverschil. Groningen en in evrnuielit Friesland: Wij vroegen ons verleden Zater dag in onze voorbeschouwing af, of Heerenveen dit seizoen weer on genaakbaar zal blijven als vorig jaar. Wel, het begint er, dunkt ons al iets op te lijken. Frisia, dat in het verleden toch heus wel een belangrijke stem in het kapittel had, werd in eigen huis met niet minder dan 26 onder de voet ge lopen. Bakker moest te Parijs opgeven. Op de Buffalo baan heeft Bethe- ry (Fr.) de grote prijs van de Franse wielerbond voor stayers ge wonnen, een uurwedstrijd achter grote motoren. Hij legde 72-525 K, M. af. Tweede werd Fournier op 150 meter, derde de wereldkampioen Frosio op 1 ronde en 50 meter. De Nederlandse kampioen Bakker, die Besson verving, gaf in de 51e minuut op. Schulte eerste te Bazel, Te Bazel is het criterium van Europa verreden, een wedstrijd over 104 kilometer voor beroeps renners. Winnaar werd de Neder lander Schulte in 2 uur 24 min. 50.6 voor de Italiaan Sciardis, 2 uur 25 min. 12. Daarna kwamen in volg orde Stettler (Zwits.), G. Weilen- mann (Zwits.), Muller (Fr.), Kuhn (Zwits.), Hutmacher (Zwits.), Brun (Zwits.) en Brule (Fr.). Harris klopt van Vliet. Op de baan van Herne Hill te Lon den waar hij thuis is als nergens anders, heeft Harris Zaterdag van Vliet geslagen door twee van de drie ritten te winnen. Ronde Orteliusstraat (A'dam). Amateurs 80 K.M.: 1, de Booy (Amsterdam), 1 uur 50 min. 45 sec.. 2 Witteveen (Amsterdam), 3. Pe- trie (Amsterdam), 4. Vüetman (Am sterdam) 5. Timmermans (Zaan dam), 6. Faanhof (Amsterdam) op 15 meter, 7. Sieveking (Amsterdam) idem, Nieuwelingen 40 K.M.: 1 Cornelisse (Halfweg), 56 min., 2. Pafort (Amsterdam), 3. Koreman (Alkmaar), 4. Adrie Voorting Haar lem), 5. van der Horst (Amsterdam) Ronde van Breda. (Wegwedstrijd voor profs over 125 K.M.) 1. Bijl (Den Haag), 3 uur 7 min. 16 sec., 2. Schoenmakers (Eindho ven) 3. Braspenninx (Breda), 4. H. Smits, Antwerpen, 8. Ex aequo het grote peleton met Bakker (Zaan dam), Lakeman (Amsterdam), Lam- brichs (Bunde) en Schellingerhoudt (Zaandam) allen zelfde tijd als Bijl. Wegwedstrijd voor amateurs over een afstand van 60 K.M. werd ge wonnen door: Roks (Sprundel), 1 uur 37 min. 53 sec. De drie ontmoetingen tussen Groningse en Friese clubs brachten in de beide kampen een gelijk aan tal punten. Veloeitas bleef meester over Friesland, Be Quick zag zich in eigen huis door Leeuwarden de beide punten ontnomen, en Sneek drawde met G.A.V. (22). Geen succes ling R. B. C. voor nicuwo- Een met goede voornemens be zield P.S.V. maakte een futloos Kerkrade met 10- -0 in en leverde hiermede dé prestatie van de eerste competitie-Zondag. Brabantie wist tegen NOAD een verdienstelijk (puntloos) gelijk spel uit het vuur te slepen, terwijl Lim- burgia in Brunssum van Helmon- dia de kous over de kop kreeg. M.V.V. sloeg de Sittardse Boys, en V.V.V. hield, hoewel niet zonder moeite, debutant R.B.C. er onder. In Zuid II was het grote gebeu ren de 01 nederlaag van B.V.V. tegen N.A.C. En dat nog wel in Den Bosch! Eindhoven en Willem II gooiden het op een aceoord. Maurits wijdde haar stadion in met een magere 3 2 zege tegen T.S.C. Longa liet zich door Emma ten aanschouwe van eigen supporters van de wijs brengen, en Bleyerheide toonde haar kracht aan Juiiana. Natuurlijk is er na xo'n eerste competitie-Zondag nog weinig te zeggen van het verdere verloop, maar toch wijzen enkele uit slagen reeds in een zekere richting en het staat o.i. vast, dat wat wij reeds in onze voorbeschouwing van j.l. Zaterdag ver meldden, bewaarheid zal worden, want op een enkele uitzonde ring na, is er hard gestreden om de punten en de overwinnaars van deze week kunnen er van verzekerd zijn, dat hen volgende week nieuwe moeilijkheden staan te wachten. De voetbalcompetitie van de K.N.V.B. is Zondag begonnen. In den Haag vond de wedstrijd A.D.OVSV plaats, welke door de Velzenaren met 30 werd gewonnen Een moment voor het doel der thuisclub. Met .be zwerende" gebaren trachten enige spelers het leder in zijn loop te beïnvloeden. EEN TOEKOMSTIGE KAMPIOEN? Zondagmiddag heeft de 11-jari ge Gerrit Plas uit Enschede in het zwembad Havenzicht te Enschede de 1500 meter gezwommen in de voor een jongen uitstekende tijd van 31 min. 30 sec. Gerrit zwom afwisselend 200 meter schoolslag en 300 meter borsterawl. De baan was 750 meter lang. Het zwembad Havenzicht iigt in het Twenthe Rijnkanaal en men heeft het bad aan een zijde geopend. Gerrit Plas wordt in Maart 1950 12 jaar. De eerste klassers In het hoge Noorden is de strijd al direct verwoed geweest. Geel zwart en Kaagvogels vochten een verbitterd duel uit in 't Zand, waarbij de thuisclub tot tweemaal toe een achterstand inliep; de laat ste maal 6 min. voor het einde uit een penalty van v. cf Linden. Theo Leek had in de eerste helft voor de eerste gelijkmaker gezorgd. In Schagen bereikte SRC en St. Victor dezelfde cijfers. SRC, dat eerst een beetje onwennig tegen over het sneller spel der Obdam- mers stond, kwam in de 2e helft na aanvankelijk met 2—0 te hebben achtergestaan door twee doelpun ten van Stikkelman op 22. We hadden Zaterdag reeds ge waagd van een flink Foresters-elf- tal en de 31 zege, die de Heilo- enaren gisteren op het lang niet malse Alkmaar behaalden, bewijst dat Foresters dit jaar hoge ogen gaat gooien. Ook VZV startte met een zege. Een benauwde zege; maar toch slaan we deze 21 overwinning op Zeemacht hoog aan, want de mari ne heeft dit jaar een goed team. De grote verrassing van deze af deling komt uit Koedijk, waar LS VV de punten aan de thuisclub moest laten. 31 waren de cijfers en het tegenpunt werd uit een pe nalty gescoord. We hadden de Lan- gedijkers Zaterdag nog gewaar schuwd voor het kleine terrein, maar het heeft niet veel geholpen. Drechterland had ook al een spannende inzet. Blokkers startte uistekend en de a2 zege op HOSV doet alle goeds verwachten. Maar KGB stelde al zeer teleur daar op eigen terrein met niet minder dan 40 werd ver loren van MFC. Een prima resul taat van de Medemblikkers. De andere Radbout-club RKDVO kan het zover niet brengen, want SEW ging met een 4—2 zege naar Nibbixwoud. SEW kon hier nog wel een grote rol gaan spelen. De strijd tussen Sporters en Sij- bekarspcl was als vanouds zeer spannend en het feit, dat er geëin digd werd zoals er begonnen was, geeft aan, dat men zowel in Hoorn als in Sijbekarspcl de zaken serieus wil aanpakken. Het gelijke spel tussen Strand vogels en Valken dient als een suc cesje voor de gasten te worden aangestipt, aangezien we van Strandvogels meer verwacht had den. In A startte Meervogels Aals meer prima. Een 40 zege op DR EO mag er nog altijd wezen. Maar ook SVA, de concurrent van verleden jaar heeft er geducht zin aan, getuige haar fraaie 51 over winning op het lang niet malse Uit geest. De tweede klassers 2 C gaat zoals we al voorspeld hadden een afdeling worden, span nend als geen ander met als „hot favorites" WGW en Hugo Boys, Beide ploegen verrichtten gisteren goede prestaties, al slaan we do 42 zege van de Boys op Hollandis T nog hoger aan dan de 42 zege van WGW op SVW. We weten nl. hoe lastig het winnen is op Tuitje- horn. Het verwachte verliespunt van Dirkshorn tegen nabuur Conzelo is in Waarland inderdaad gekomen. Wel hield de sterke D-achterhoede haar doel schoon. maar ook Conzelo liet geen bal passeren. Het tweede gelijke spel tussen Petten en JVC (2—2) bewijst, dat Petten dit jaar heel wat van plan is cn dat JVC's way-back niet over rozen zal gaan. Van Texel komt een resultaat, dat geheel in de lijn ligt. Tex. Boys op eigen terrein zeer sterk hield Wiron er met 3—2 onder. Is in 2 B Flevo nu zo zwak of gaat HEO 'n serieuze kans maken? De 8—2 zege der HEO-ers in de Meer behaald duidt op beidebe weringen. Winkel heeft het van Witrood in derdaad niet cadeau gekregen. 21 werd het tenslotte voor de ex-ecT- ste klassers, die dus een goede start hadden. Maar dat DWB met een 6—3 nederlaag op eigen terrein nog wel zou starten tegen Berkhout had niemand verwacht. Intussen toont dit resultaat aan dat de ex-eerste klassers niet te onderschatten zijn. Do 3o zege van RKEDO op Spartanen is normaal. Zou Wog- nüm andermaal een zorgvol seizoen tegemoet gaan? St. Bavo kon het in 2 A op eigen terrein tegen Egmondi:- niet tot een overwinning brengen. Het gelijke spel o—O. is voor de Ursummers 'n kleine tegenvaller.. De uitwedstrijd van Alcmaria tegen DWV, de kampioen van 2A in het vorig seizoen, noemden wij j.l. Zaterdag een zwaar begin. Het baart dan ook geen verwondering, dat de Kaasstadclub het niet tot een overwinning wist te brengen, hoewel het geringe krachtsverschil tussen haar en de sterke Amsterdammers hoop vol stemt voor de toekomst, West-Frisia bevestigde haar repu tatie door een regelmatige 02 zege tegen TOG. De Enkhui- zenaren schijnen dit seizoen de zaken blijkbaar serieus te willen aanpakken. Stormvogels stak in haar nieuwe omgeving aan stonds goed van wal. Met 62 moest Velox in het zand bijten. Volcndgm nog niet op toeren AFC stolde haar Amsterdamse supporters lelijk teleur, door zich in Amersfoort door HVS met 2—0 te laten verslaan. Elinkwijk cn Vriendenschaar namen geen risico's en besloten tot een puntloos gelijk spel. De Spartaan had juist iets meer uithoudingsvermogen dan Vo- lendam, dat in de hoofdstad de eer ste punten verloren zag gaan. Rapi- ditas weerstond het forse NVV en hield de buit in Weesp. Verrassingen Watergraafsmeer had wel wat moeite met Hercules, doch wist ten slotte beslag op de volle winst te leggen. WFC verrastte vriend en vijand door ZFC met lege handen naar buis te sturen. OVS, dat in 't vorig seizoen tot de zwakke broe ders behoorde, bevocht een gelijk spel tegen VVA de kampioen van 3 E. Over de tekenende overwin ningen van Stormvogels on West- Frisia spraken wij reeds in de aan hef. Kranig Vitesse Vitesse leverde in 3 A ongetwij feld de beste prestatie door Zilver meeuwen met 20 te verslaan. SDW nam Terrasvolgels voor haar rekening, terwijl Beverwijk twee waardevolle punten achterliet bij de Amsterdamse politiemannen. Al ways Forward speelde gelijk tegen Schagen, en Kinhelm zag zich door de nieuweling DIO eveneens een gelijk spel opgedrongen. Geen winst voor thuisclubs Succes begon slecht tegen ZSGO en verloor met 14. Met dezelfde cijfers ging ADO '20 tegen Halfwag ten onder. RSC bedwong Kenne- mers, ZVV werd door GVO gemuil korfd, en DTS hield de schaal in evenwicht tegen IVV. Welluidende ouverture van Helder Hollandia deed goed werk door KW in eigen huis te slaan. Alk- maarse Boys bleef meester over VVE; OVVO ontnam WMS de eer ste punten. Helder behaalde een kostbare overwinning tegen Bloe- mendaal en Velsen wist raad met DEM, welke laatste club met 3—1 het kind van de rekening werd. NIJMEGEN (K.N.P.) De rector- magnificus der Kath. Universiteit te Nijmegen zal voor het inschrijven van eerste-jaarsstudenten zitting houden op Dinsdag 20, Woensdag 21 en Donderdag 22 Sept. a.s., telkens van 1012 uur in de Aula der Uni versiteit aan de Wilhelminasingel. Na deze datum staat de gelegen heid tot inschrijving open iedere dag van 912 uur, ten burele van de pedel, .Wilhelminasingel 13, De Mis van de H. Geest bij gele genheid van de opening van het nieuwe studiejaar zal worden gece lebreerd op Dinsdag 20 Sept., te 9.30 uur, in de St. Josephkerk aan het Keizer Karelplein. Watervogels hoopvol Grasshoppers begon de competi tie met een imposante 40 zege op Wieringerwaard. Watervogels deed het bijna evengoed tegen Schoorl. Bergen stuurde Oudesluis met lege handen huiswaarts, BKC en Texel legden ieder op de helft van de buit beslag, en Vt'onc sleepte tegen N. Niedorp een 25 overwinning uit het veld. Goed begin van WW en Westfriezen. Zoals wij verwacht hadden, ble ven bij RKAFCSt, George de partijen in evenwicht. WW toonde oen licht overwicht op Bcrdos en Wast-Friezen sloeg Andijk met sprekende cijfers. I.immcn cn Zeevogels deelden In 4 C bleef het treffen tussen Limmen cn Zeevogels onbeslist. Randers nam Schellingwoude met 21 voor haar rnkening. WSV '30 sloeg HSV met grote cijfers. As sendelft kon het niet bolwerken te gen CSV en RCZ ontnam Energies het eerste gewin. TUITJEHORN. Na een kwar tier spelen werd Hugo Boy's aan houden beloond met een keurig doelpunt door midvoer Pancras. Hollandia begon hoe langer hoe meer de overhand te krijgen. De jeugdige Holl. rechtsbuiten Ris ver richtte goed werk. Grote kansen kreeg Hollandia, maar dan was het de paal die in de weg stond, dan ging de bal vlak over, maar de meeste keren was het de H.B. kee per R. Pancras die in de weg stond. Drie minuten na de hervatting wist Holl. de stand gelijk te maken. Een misverstand In de H.B. achter hoede, en het was voor de Holl. voorhoede een tikje werk om de liggende H.B. keeper te passeren. De spanning ycas nu niet van de lucht. Na 25 minuten krijgt Kager de bal voor zijn schoenen en onder luid gejuich ging de tweede goal. Geen vijf minuten later was het weer H.B. die tot de aanval over ging, en van 25 meter afstand poeier)- wederom Kager de bal in het vijandige net. Ondanks het feit dat Holl. met 31 achterstond, gingen zij met de moed der wanhoop verder. Tien minuten voor het einde wil een der Holl. backs ruimen. Hij schoot daarbij ongelukkiger wijze tégen een zijner medespelers. Di- rec). wist de H.B. midvoor Pancras hiervan te j)rofiteren en hij bracht de stand op 41. Toen begon H.B. te nonchalant te worden en hiervan wis) de Holl. voorhoede gretig gebruik te maken, en vlak voor het einde is het de midvoor Tesselaar die de H.B. kee per voor de tweede maal weet te passeren. Met deze 4-2 stand voor Hugo-Boys kwam het einde. Berdos met 21 geslagen WW wint de toss en Berdos zet direct 'n offensief in, maar keeper Dekker is op z'n post cn zit er di rect goed in. 't Berdos offensief blijft even aanhouden, maar lang zamerhand komt WW er beter ln en er ontstaan zelfs enkele mooie kansen, die of door missen of niet begrijpen teloor gaan. Door het stuwend werken van- Stavenuiter krijgt WW de over hand en het is jammer dat Bosman enkele malen mist. Er zijn nu en dan aardige combinaties waar te nemen tussen Komen, Molenaar en Tensen, maar midvoor Kaag is er nog niet goed genoeg in om van de kansen afdoend te profiteren. De tegenaanvallen van Berdos, geleid door de aanvoerder op de linksbin- nenplaats zijn wel aardig opge bouwd, doch worden te ver door- gevoeril. Nadat Berdos 'n prachtige kans verknoeid heeft, komt de bal bij Koomen. Deze plaatst naar Bosman. Bosman weet te passeren en met 'n hard diagonaal schot heeft hij WW de leiding gegeven 1—0. Vlak hierop neemt WW z'n tweede corner, maar deze wordt slecht genomen. Weet Krijgt Koomen de bal. Hij plaatst naar Bosman. Deze passeert z'n tegenstander opnieuw en met 'n hard schot geeft hij voor de tweede maal de keeper het nakijken. Vlak hierop is het rust. Na de thee trekt Berdos stevig van leer, maar keeper Dekker geeft geen krimp. Langzamerhand neemt WW de touwtjes weer in handen en het Berdosdoel ondergaat menig hachelijk moment. We noteren 'n prachtige effectvol schot van Mees ter, enkele mooie schoten van Bos man, benevens 'n drietal corners die niets opleveren. De ""mbinaties tussen Komen, Kaag en Bosman worden steeds fraaier, -naar het komt tot geen doelpunten. 't Geluk is aan de andere kant, als uit 'n Berdos aanval de rechts binnen de achterstand van Berdos weet te verkleinen. Als vlak hierop de aanvoerder van Berdos het terrein wegens een blessure verlaat, is het WW dat de toon aangeeft, 't Doel van Berdos wordt belaagd, corner volgt op cor ner, maar de stand blijft 21. Berdos zet alles op alles en kee per Dekker moet nog enkele malen handelend optreden, maar als de scheidsrechter het einde blaast heeft WW haar eerste competitie wedstrijd prachtig ingezet met 'n verdiende 21 overwinning. De publieke belangstelling was heel goed. R.K. E.D.O. Inde eerste thuiswedstrijd heeft EDO de punten binnen gehaald. Het spelpeil voor de rust was goed. Er werd behoorlijk samenspel gegeven, wat dan ook werd bekroond met 2 mooie doelpunten van de debutan ten, Huisman en Salm Na de rust gaat het te kalm en in deze periode zijn de Spartanen ook meer in de aanval, maar gevaarlijk zijn ze toch niet. Na enige tijd probeerde EDO het dan maar en hadden succes. 30, hiermede is de wedstrijd ge wonnen. Vol goede moed a.s. Zon dag naar Zwaagdijk. Dames handbal 2e klas EDQ VZV 2 1—0. De Alkm. Boys hebben het nleu- l lijk uit was. Hoe men 't ook pro- we seizoen ingezet met een alles- beerde het bleef 10. Na de pauze waren de Boys on getwijfeld ook maar in dé aanval maar het was niet zo overtuigend mee. Het hoge tempo deed zich gel den en toen de B. middenlinie meer en meer terugtrok, kwam VVE. meer ln de aanval. Na 7 minuten werd de Boys voorsprong vergroot met een zeer mooi doelpunt van v. Dok. Bakker zette de bal voor en van Dok kopte onberispelijk in. Zoals gezegd kwam langzamer hand VVE meer in de aanval en moest de Boys verdediging herhaal delijk in actie komen. Eenmaal mis lukte een poging van v. d. Horst om een hoge bal te onderscheppen, maar 't liep goed af. Trouwens zo heel gevaarlijk was de VVE voor hoede niet. In de laatste minuten kreeg T Indri nog een heel mooie kans maar de bal ging hoog over. Het einde kwam met 20 voor de Boys. De belangstelling was nog niet zo heel groot. Het prachtige weer was hiervan wel de oorzaak. zins verdiende overwinning. Wat echter meer zegt, er werd vooral voor de rust, goed gevoetbald. Tempo, positiespel en plaatsen,, het was alles goed verzorgd en de VV- E'ers kwamen er maar weinig aan te pas. Niettegenstaande het grote overzicht, dat een 30 of 40 voorsprong zeker rechtvaardigde, was de voorsprong slechts 1 - 0. Dit magere resultaat was enerzijds te wijten aan het goede werk van de V. doelman, anderzijds aan de min der goede afwerking der aanvallen door de B. voorwaartsen. WE, zo als het hier speelde, viel tegen en Het als geheel een zwakke indruk achter. De Boys verdediging kon op een zeer goede wedstrijd terugzien. De rechtsachter was uitstekend op dreef, ook zijn partner aan de an dere zijde deed goed werk, maar was tegen het einde lelijk uitge speeld. v. d. Horst kreeg niet zo heel veel te doen, hetgeen hij te doen kreeg, wekte vertrouwen. De middenlinie heeft hard gewerkt, maar trok na de rust hoe langer hoe meer terug, waardoor WE meer in de aanval kon komen. De voorhoede heeft verrast door flink open spel, goed uitgevoerd en in een vlot tempo. Alleen werden de kansen, welke er in talrijke mate waren, niet afdoen de benut De eerste aanval is voor WE maar dadelijk daarop nemen de Boys de aanval over. Zij hebben tot de rust een groot overwicht doen gelden. Uit de snelle, open aanval len, ontstonden verschillende kan sen. Zo schoot de rechtsbuiten uit een goede kans over en een andere maal werd de bal juist in handen van de V-doelman geschoten. V. be paalde zich tot enkele uitvallen en uit een vrije trap kreeg de rechts buiten der gasten een haast niet te missen kans. Hij verknoeide deze echter op onverklaarbare wijze. Na 10 minuten werd 't overzicht van de Boys beloond met een goed doel punt van aanvoerder T. Indri. Zijn hard schot (verraste de doelman van VVE wel even. Daarna heeft do Boys voorhoede tal van kansen ge had om de stand op te voeren, te meer daar de V. achterhoede er le Grasshoppers 1- Wieringerwaard I Er werd gespeeld onder leiding van scheidsrechter P. Groot; de aangewezene ontbrak. Al dadelijk werd er een goed tempo ingezet, Het eerste kwartier waren beiden om beurten aanvallend, tot Gr. door z'n linksbuiten hot eerste doelpunt maakte. Weer een kwar tier later volgde 't tweede en vlak voor de rust het derde doelpunt. Het bleek dat W. niet over een doortastende aanvalslinie be schikt, terwijl haar keeper menige aanval onschadelijk maakte. Rust 3—0. Dachten we na de rust dat W. zou trachten in te halen, hiervan was geen sprake, zodat de tweede helft geen competitie-aanzien had, W. zette de buitenspelval voort durend open, waar Gr. nog al eens inliep. Tot 10 min. voor 't einde de rechtsbinnen van Gr. 't vierde doelpunt scoorde. Nu kwam er wat meer leven, maar de W. keeper sloeg en trapte er alles uit, terwijl Gr. de zege voldoende leek te vinden. Eindstand 40. In rUn korte openingsrede van de bondsvergadering herinnerde de voorzitter van de K.N.V.I5., de heer K. J. .1. Lotsy er aan, dat in De cember bet zestig jarig bestaan zal worden herdacht. Pas aan liet slot van de bijeenkomst Uregen de af gevaardigden in grote lijnen te ho ren, hoe het zestig-jarig feest zal worden gevierd. Op de' eerste plaats zal aan alle verenigingen 'n herinnering aan di) jubileum wor den uitgereikt. De grote zaal van 't Concertgebouw te Amsterdam is de plaats, waar de herdenkingsplech tigheid op Zaterdag 8 December wordt gehouden. Daarna zal een re ceptie volgen en des avonds zullen 250 gasten aan een diner zitten, waar alle groepen van de voetbal wereld zullen zijn vertegenwoor digd. Op Zondag 4 December Is de jubileumwedstrijd tegen Denemar ken vastgesteld, gelijk ook het Ne derlands elftal hij de Deense voet bal hond werd uitgenodigd voor de ere wedstrijd gespeeld ter gelegen heid van het zestig jarig bestaan van die organisatie. Op de ageprta stonden vele re glementswijzigingen vermeld, wel ke in een sneltreintempo werden aangenomen. Belangrijke discus sies ontstonden bij de behandeling: van het rapport der commissie voor bedrijfs- en zomeravondvoetbal, waarvoor ook een reglement was ontworpen. Met algemene stem men werd aangenomen, dat KNVB spelers niet meer kunnen spelen voor bedrijfsvoetbal. Ter bespreking lag voorts een rapport, in aanvullende zin, van de studiecommissie inzake de ama teursbepalingen, waarin o.m. ge concludeerd werd, dat zij, die in komen verkrijgen door het leveren van bijdragen met betrekking tot de voetbalsport aan de pers of door het deelnemen aan radiouitzendin gen op voetbalgebied, op de be- roepslijst worden geplaatst. Met 69 tegen 21 stemmen werd hei rapport aangenomen. De heer Bnckmeulen lichtte een motie van de jaarvergadering van district 6 (Zuiden) toe, waarin het Bondsbestuur werd gevraagd dit seizoen geen versterkte degradatie toe te passen bij de tweede klas sers. Van de zijde van het bestuur werd echter aan de mogelijkheid herinnerd, dat de bijeenkomst van Januari a.s. wellicht nog niet tot definitieve besluiten komt. Daarom wenste men de gedragslijn, terug te loeren tot de situatie, zoals die in 1942 was, te blijven volgen. Met grote meerderheid gaf de bondsver gadering blijk dat men het met het beleid van het bondsbestuur in dit opzicht eens was. Stormvogels had hij het bestuur van de bond het verzoek ingediend om de IJmuider club, die door het ongeval met Kraak in de landen- wedstrijd Nederland-België in Maart van dit jaar, bij de degra datiewedstrijden sterk gedupeerd was, dit seizoen de kans te geven, indien Stormvogels althans tot een der eerste drie plaatsen in de 2e klasse competitie zou komen, in de promotiewedstrijden te laten mee spelen. Van de zijde van het bondsbe stuur werd dit verzoek afgewezen in verband met de vergaande con sequenties. welke de inwilliging zou kunnen hebben. Bij de rondvraag bracht de heer M. Koolhaas, voorzitter van Ajax, de fusie tussen Rooms Katholie ken en de voetbalbond in één or ganisatie ter sprake „Staan wij", zo vroeg de heer Koolhaas, „wel eerlijk ten aanzien van de fusie te genover elkaar?" Hij somde enke- 1p voorbeelden op, waaruit de heer Koolhaas concludeerde, dat de Ka tholieken niet royaal zouden sa menwerken in de neutrale K.N.V.B. Spr. drong aan op de samenstel ling van een commissie, welke zou moeten nagaan of de fusie nog re denen van bestaan heeft. Ir. Hopster bestreed het stand punt van de heer Koolhaas. De tweede voorzitter van de K.N.V.B. wees er op, dat de fusie aangegaan was op technische grondslag en dat de katholieken zich volkomen houden aan de fusiebepalingen, zo als die in 1940 waren vastgelegd en in 1945 bekrachtigd. LIMMEN EN ZEEVOGELS DEELDEN DE PUNTEN (1—1) In verband met de j.l. opening van het nieuwe Limmen-sport- terrein, werden door de voorzitter van Zeevogels bloemen aangebo den. Na enig terrein-verkennen van beide elftallen loopt keeper Met selaar bij een Zeevogels-aanval ontactisch uit en Zeevogels heeft weinig moeite de score te openen (0—1). Limmen komt dan goed in de aanval, maar houdt het spel te kort, terwijl er een doorzetter ontbreekt. De Zeevogels-verdedi ging weet hier wel raad op en grijpt steeds resoluut in. De aan vallen van Zeevogels worden in de lengte gespeeld en blijven daardoor gevaarlijk. Met geluk weet Limmen eenmaal een doel punt te voorkomen. Bij een snelle aanval van Lim men krijgt v. d. Velden de kans van de dag, maar de lat keert het harde schot. De volgende aanval geeft meer succes. Dekker, in het bezit van de bal, rukt de verdedi ging uit elkaar en scoort de gelijk maker (1—1). Door de wind gesteund komt Limmen na de rust almeer in de aanval. Als Bakker met de bal aan het goochelen is, plaatst hij onver wachts naar Dekker, die met een scherp schot de lat scheert. Dan gaat voor Limmen weer een mooie kans verloren. Als Dekker in moeilijke positie alleen voor de keeper komt te staan, legt hij de bal op een presenteerblaadje, maar ook deze kans gaat verloren. Limmen heeft wel pech, want als even later v. d. Velden is door gebroken, komt de paal Zeevogels te hulp. De spelers raken dan zichtbaar vermoeid. De laatste 10 minuten is Zeevogels opnieuw flink in de aanval, maar ook zij weten geen doelpunt meer te maken. De eind stand (11) geeft de verhouding goed weer. Een hachelijk moment voor het doel van Brabantia tijdens de Zondag in Tilburg gespeelde voetbalwedstrijd N.O.A.D.Bra bantia, welke in een gelijk spel (00) eindigde. De „tijger sprong" van de doelman was niet nodig geweest, want de bal ging over, al scheerde zij dan ook de lat. Ondanks de gr Heerenveen te; «tak de club v grootste vorm. geen enkele ui *en. Integcndee naar en Brands] matig, terwijl d ge steek liet vi soms nergens t Waaraan dan 1 ning toe te scl aan Abe, die, to king ging verw blikkelijk yan 10 achterstanc anderen in een Cambuur was haag toeschouw zend man scheidsrechter d door twee neut beginnen blies. Het begin wa het deze middag len zonder haar Meines, en de aa Borg, die beiden zijn, en geen ver Zoals men weet blauwen ook de Henk van der M ken is. De strijd oud, toen H, V buitenplaats de 1 stekend aan zijl Visser doorgaf, i een harde schu Hierbij ging de man niet vrij uil vast bleek (1—0) Langzamerhand veenploeg wat be Schilt de dekkin waarloosde, stond nuten 3—1, met rust inging. Frisia liet de en zag haar zwo kele minuten beli stekend doelpunt Visser, die vanaf stra kansloos sloe kwam Heerenvee en vermoeidheid dige reserves Pot De uitslagen va de League gespee luiden: Eerste divisie: Aston Villa—Blael Burnley-Derby Co Charlton Atletic ted 6—3. ChelseaManchest HuddersfieldArse LiverpoolBolton Manrhester City PortsmouthEvertc Stoke CityWest j 1—3. Sunderland—Birmt Wolverhampton lesbrough 3I. Tweede divisie: BradfordBrentfor Bury—Jardiff City Chesterfield—Huil Frimsby Town—Ba Leieester CityBla 3—3. Plymouth Ar gyle— nesday 01. Queens Park Rang 3—0. Sheffield United ted 00. Swansea Town—W 2—0. Tottenham Hotspur- 2—0. dinsdag is s; HILVERSUM I 30 K.R.O. 7.00 Nieuws, 7.15 nastiek; 7.30 orgelspi gebed en liturgisch: nieuws en weerberii mofoonmuziek; 10.00 "eren, 10.15 gramofo „Als de ziele luist 11.40 kamermuziek, 12.03 zang en harp, lingen, 12.33 promer sohst, 12.55 zonne nieuws, 13.20 pr (vervolg), 13,45 ge 14,30 voor de vrouv 15.15 gramofoonmuzii de zieken, 16.30 ziekt orkest, 19.30 „Dit is rie, 19.45 regeringsui nieuws, 2Q.Q5 de gev» er t zijne van, 20.12 ziek, 20.15 BBC sym koor en soUst, 21.0! deze tijd, 21.17 verv 21.45 actualiteiten, 21 sexfet, 22.45 avondbe sche kalender, 23.00 24.00 gramofoonmuzie HILVERSUM II 416 7.50 VPRO, 8.0024. 7.00 nieuws, 7.15 g 7.50 dagopening, 8.0 weerberichten, 8.15 g 8.55 voor de vrouw, foonmuzjek, 9.30 v*t< gramofoonmuziek, 10.1 ding, 10.15 gramofonr voor de kinderen, 12. gen, 12.33 voor het pl dansmuziek, 13,00 niei pulaire muziek, 13.41 muziek, 14.00 voor de hoorspel met muziek kale causerie, 16.40 v 17.00 kinderkoor, 17 3 muziek, 17.45 Ronde' tie, 18.00 nieuws, 18. 18.3Q jazzmuziek, 19.0( parle 19.05 gramofooi toneelbeschouwing, 19 tak 20.00 nieuws, 20 ;®n'„20-15 politiekapel, ■41.30 Hammondorgel overzicht, 21.50 stri strijkorkest, 23.00 nig ■44.00 gramofoonmuziek BRUSSEL 322 M 12.C muziek, 12.33 Musette- nieuws, 13.15, 14.Q0 en foonmuziek, 18.25 finac 18.30 voor de soldaten, 19 30 gramofoonmuziek politieke tribune, 20.00 muziek, 21.35 gramofo nieuws, 22.15 zang en gramofponmuz., 22.55—: BRUSSEL 484 M 1 orkest, 13.15, 13.32, 14.01 muziek, 18.30 omroep gramofoonmuziek, 20.0 kest, 20.45 gramofoonn operafragmenten, 22.15 mofoonmuziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4