Hoofdinspecteur W. C. Rijpma naar Rotterdam r „JUNGLE PIMPERNEL Boekhandel Fa. JAN KüHNE Een concert van „Orpheus op 8 October COSTUUMS Kamgaren GERARD WORM PAG. 2 Vrijdag September 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN J KJ.M.V. opende het seizoen Marktberichten ALKMAAR Mot ingang van een nog nader te bepalen datum zal' dé hoofdinspecteur van het Alk" maarse politiecorps, de heer W. C. Rijpma. Alkmaar verlaten, om in gelijke functie in dienst te treden van de gemeente Rotterdam. Aan insiders was het i-eeds lang bekend, -dat dè heer Rijpma naar Rotterdam zou gaan, waar hij niet zoals in Alkmaar 'de enigste hoofdinspecteur zal zijn, doch niet minder dan 'n 20-tal collega's in gelijke functie zal hebben. In 1931 kwam de heer Rijpma, na enige tijd als klerk bij de Haarlemse politie gewerkt te hebben, in ge lijke functie bij het Alkmaarse po litiecorps, dat toen nog in de Lan- gestraat zijn bureau had. In 1939 werd hij' benoemd tot inspecteur, speciaal belast met het verkeer; hij werd toen al spoedig secretaris van de Ver. „Veilig Verkeer". De bezet" ting was ook voor hem geen aange name tijd; in '42 werd hij door de bezetter gearresteerd en naar Sche vemngen gebracht. Na korte tijd kwam hij echter weer vrij, doch hij werd overgeplaatst naar Amster dam, waar hij deel uitmaakte van het ondergronds verzet. Na de be vrijding werd hij waarnemend Commissaris van Politie en de al gemene verwachting was, dat hij ook tot C. v. P. te Alkmaar be noemd zou worden. Na de benoe ming van de heer Dreeuws werd de heer Rijpma hoofdinspecteur. Eon van de belangrijkste zaken, die de heer Rijpma na de bevrijding heeft rond gemaakt, was wel de gerucht makende zaak-v. d. Pluym. Voor de-oorlog was hij de actieve Kosteloze herinenting ALKMAAR. Op Woensdag 21 September, des avonds om 8 uur, zal er; in het Centraal .Ziekenhuis, voor inwoners van Alkmaar, we derom gelegenheid zijn, om zich kosteloos te laten herinenten tegen de pokken. Ingekomen personen ALKMAAR. P. B. G. Buijs, R.K. priester, van Nijmegen naar Nassaulaan 4; T. A. Janssen, opti cien, R.K., van Voerendaal naar Pr. Hendrikstr. 46; M. A. C. Jans- sen-Rameckers en dochter, R.K., van Voerendaal naar van Ever dingenstraat 7; C. v. d. Graaf, hulp in de verpleging, N.H., van Ede naar Wilhelminalaan 28; A. W,. v. d. Kamp, strijkster, R.K., van 's-Gravenhage naar Wester burgstraat 2; H. T. Galistin, z.b„ van Makassar naar v. Everdingen- straat 12; R. Held, instrument maker. van Enschede naar K. van 't Veerstr. 72; J. de Graaf, onder wijzeres, N.H., van Leeuwarden naar Oudegracht 185; E. G. Meij- dam-Verwey, N.H., van Asperen naar Meel. Pontstr. 7: Wed. Z. Schutte-v. d. Berg, N.H., en doch ters, van Den Helder naar Ver- dronkenoord 33; M. A. Boon, dienstbode, R.K., van Beverwijk naar v. Everdingenstr. 18; A. S. Klerk-Borgdorff, Ger. K„ van Oud-Beijerland naar Rembrandt- str. 31; S. H. v. d. Gracht, 11. stuur man, van Den Helder naar Lange- str. 8; J. P. de Kort, boekhouder, R.K., en echtgen., van Haarlem naar Wester weg 95; G. Schriek, off. LdH., van Hoensbroek naar Limmerhoek 40a; F. A. de Vries, z.b„ Ger.K., van Smallingerland naar K. van 't Veerstr. 81; M. Sul- ter-Wester, R.K., van Oudorp naar K. van 't Veerstr. 67; C. M. Bij waard, dienstbode, R.K., van Hei- loo naar Verdronkenoord 7; A. M. H. Diekmann, religieusc, van Eist naar Oudegracht 204; G. v. Hees- wijk, dienstbode. R.K., van Boxtel naar Kooltuin 13; A. W. A. van Heteren, onderwijzer, R.K., van Rotterdam naar Nassaulaan 30; L. P. N. Hofsté, z.b., D.G., van Wie- ringerwaard naar Westerweg 75; J. J. H. Schilder, kok en banket bakker, R.K., van Bergen naar Houtweg 4: L. Klamer, employé B.P.M., N.H., cn echtgenote, van Pladjoe naar Nassaulaan 5; A. Wolters-van der Molen, Ger.K., van Schagen naar Oudegracht 231a; F. Smeels, religieuse. R.K., van Haarlem naar Oudegracht 204; J. de Vries, groentenverkoper, N.H., van Amsterdam naar Oude gracht 136a; Wed. T. Groen-Bruin, t N.H., van Heiloo naar Pr. Juliana- laan 14; W. A. M. van Gooi, kleer maker, R.K., van Heiloo naar Ly- ceumstr. 15; N. M. van Houten, dienstbode, van Heiloo n. Bloem- str. 33: L. B. Roelofs, vakbond bestuurder, N.H., en echtgenote, van Utrecht naar Leeuwenbekstr. 34; Wed. E. Siewertsen-Luwens, van Beverwijk naar K. v. 't Veer str. 70; T. van der Sluis, kantoor bediende, N.H., en gezin, van Zijpe naar Karei Doormankade 31; C. P. Verrijk, onderwijzer, R.K., van Rotterdam naar Nassaulaan 30; G. J. Berg, religieuse, R.K., van Enschede naar Oudegracht 204; M. F. van Burik-Jansen, N.H., en kinderen, van 's-Gravenhage naar Nic. Beetskade 9; A. Oudes, make laar, N.H., van Oudorp naar a.b. woonschip, ligplaats voor Raad v. Arbeid: Wed- M. Kaal-Zwakman, huishoudster, N.H., van Oudorp naar a.b. woonschip, ligplaats voor Raad v. Arbeid. voorzitter van de Politie-Sportvere- niging efl vele jaren was hij voor zitter van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming. Zowel bij het corps als bij de burgerij was de heer Rijpma een algemeen geacht man en wij kun nen hieraan toevoegen, dat tussen hem en de plaatselijke pers ook steeds een zeer aangename ver standhouding heeft bestaan. Wij wensen de heer Rijpma, die overi gens nog wel enkele weken in Alkmaar zal blijven, veel succes toe in zijn loopbaan bij de politie van de Maasstad. TENTOONSTELLING „DE GOUDEN HANDEN" ALKMAAR. Het werk van onze stadgenoot, de heer J. A. A. Goosen, chef-decorateur bij Rin gers' Cacao- cn Chocoladefabrie ken N.V., is op de tentoonstelling „De Gouden Handen" te Haarlem met een vijfde prijs bekroond. De heer Goosen heeft reeds zeer vele bewijzen van zijn artistiek kun nen gegeven en zijn werk is alom in den lande wij vermelden hier terloops het geheel uit suiker ver vaardigde kunstwerk „De Gou den Koets" - bekend. Voor de inzending was door hem een geheel van suiker ver vaardigd kunstwerk, namelijk een getrouwe copie van het Kerkorgel in de St. Bavokerk te Haarlem, gekozen. Aan dit werk, dat 1.20 m. hoog en CO cm. breed is, heeft hij 250 uren gewerkt. Proporties, beeldhouwwerk en alle bijzonder heden zijn tot in de uiterste finis- ses weergegeven. Voorwaar een prestatie, die er zijn mag. DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Zondag 18 September Dr. van der Meer te Westwoud, tel. 2601: Dr. van Dongen te Span broek, tel. K 2263, 215: Dr. de Vries te Benningbroek, tel. K 2299, 251. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie Die dwaze Mr. Jones, 1-4 jr.; Victoria: 't Meisje van de Veenhoeve, 18 jr.; Cinema Americain Thuiskomst, 14 jr.; A.B.T.El Dorado, 14 jr. NACHTDIENST TAXI'S; Adr. Louwe, Geestersingel 26, tel. 2290. NACHTDIENST APOTHE KEN: B. H. 3. Schouten, Emmastraat 47. Burgerlijke Stand ALKMAAR: Geboren: Rudolf E., zv M. J. Kevetling en A. Struik; Emma E., dv J. Tames en J. C. Ko men; Nicolaas A. J.. zv A. J. H. van de Kamer en A. Kous. Ondertrouwd: Gjalt van der Horn, 31 jr. en Louisa Wiedenhoff, 30 jr Hendrikus J. van Dam, 22 jr. en Joanna C. C. M. de Vries. 21 jr.; Lourens Admiraal. 21 jr. en Klazina ,T. Constant, 25 jr.; Hendrikus R. v. Duin 30 jr. en Agatha C. Jol, 24 jr. Overleden: Simon Offenbeeg, 62 jr., echtg. v. T. v. d. Sluis. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Cornells Jan z. v. Jan Kluft en Cornelia Ro- seline Dubois, Kerkelaan 26; Rober- tus Cornells zoon van Bernardus Tiebie en Johanna Maria de Vos, Kogendijk 58; Frits David zoon van Frits Zeiler en Jeltje Jantma Ro- meiia Kouwenaar, Nachtegalen- laantje 17: Adriana Cornelia d. van Johannes Schotten en Adriana Cor nelia Hommert, Kogendijk 23. Ondertrouwd: Teums Willem Voorthuijzen, St. Antoniusstraat 10 te Bergen en Catharina Boudina Swakman, Hugo de Grootstraat 11 te Wassenaar; Hendricus Anthonius Salman, Kruisweg 22 en Petronella Liza Büster, Oosterweg 17, beide te Bergen; Dirk Johannes Duin en Aafje Susanna Groenewoud, beide Loudelsweg 51 te Bergen. Overleden: Antje Brouwer, oud 78 jaar, wed. van Pieter Groen- woudt, Loudelsweg 37. HALF OCTOBER verschijnt het boek waarover Anthonie v. Kampen Woensdagavond voor de K.J.M.V. te Alkmaar zo boeiend heeft gesproken. Tekent nu reeds in voor dit prachtige boek, wat in vooroorlogse uitvoering verschijnt voor f S.90 VERDRONKENOORD 113-115 - ALKMAAR - TELEF. 2915 ALKMAAR. - Het bekende Alk maarse Mannenkoor „Orpheus" geeft op 8 October a.s. een groot concert in de Grote Kerk te Alk maar. Dit zal het eerste grote con cert zijn, dat geheel onder leiding staat van de nieuwe dirigent, de heer Joep Schreurs uit Amsterdam. De heer Schreurs, die o.a. grote be kendheid verwierf als dirigent van 't bekende koor van de Mozes en Aron Kerk te Amsterdam en die met het eveneens onder zijn leiding staande Gewa-koor uit de hoofd stad dit jaar in het Concertgebouw zulk een groot succes behaalde, heeft bij Orpheus de zaken energiek aangepakt. Men heeft er naar gestreefd, om op 8 October a.s. met een geheel nieuw programma te komen en na maanden van intensieve studie is het koor er in geslaagd, een keu rig programma samen te stellen. Hieraan zal o.a. worden medege werkt door de bekende alt Helene Lasschuijt uit Amsterdam, terwijl het binnenkort weer in gebruik te nemen grote orgel in de Grote Kerk ter gelegenheid van dit con cert zal worden bespeeld door de organist Jac. Kort, eveneens uit Amsterdam. Op 8 October zal men in de Grote Kerk de primeur kunnen beluiste ren van 't mooie Tsjechische werk. Odpocin si van Janacek, hetwelk nog nimmer in de kop van Noord- Holland ten gehore werd gebracht. Voorts vermeldt het programma o.a. de bekende negro-song ..No- body knows", hetwelk het lijden uitbeeldt van de vertrapte negers ten tijde van de slavernij. Van de componist A. Bruckner zal Locus iste" worden uitgevoerd. Verder vermeldt het programma o.a. cn compositie uit de 16e eeuw, „J duleis" geheten, alsmede „Franeis- ous", een werk gecomponeerd door de heer Jac. Kort, die by dit con cert het orgel bespeelt. Wij volstaan ditmaal slechts met het vermelden van enkele num mers. Een inzage in het program ma. hetwelk o.a. ook nog een com positie van de heer Schreurs zelf bevat, heeft ons echter de overtui- ONTVANG8T BURGEMEESTER ALKMAAR. Naar ons wordt medegedeeld zal de burgemeester van Alkmaar en Mevr. Wytema te hunnen huize. Emmastraat 1, ont vangen op Zaterdag 17, Zondag 18. Zaterdag 24 en Zondag 25 Septem ber, telkens van half vier tot half zes. ONVOORZICHTIGE CHAUFFEUR ALKMAAR. Op de Stations weg botste gistermorgen omstreeks half twaalf een peresonenauto die geparkeerd stond tegenover restau rant „Kinheim" doordat de chauf feur niet tijdig op het verkeer let te tegen een van het Scharlo afko mende'taxi. Beide wagens werden nogal zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet ging geschonken, dat wij op 8 Oc tober a.s. in de Grote Kerk een werkelijk groots concert mogen verwachten, dat wat de keuze der werken betreft, muzikaal op hoog peil staat. Het concert zal des avonds om half acht aanvangen. Het is ver heugend te vernemen, dat „Or pheus" de sympathieke gedachte heeft gehad, om op deze bij uitstek Alkmaarse feestdag de entreeprijs laag te stellen, waardoor iedereen in de gelegenheid wordt gesteld, dit concert hij te wonen. De vóórver koop der kaarten begint Zaterdag, 17 dezer bjj Klooster en Kiebert op de Mient, Boekhandel v.h. K. ter Burg, Koorstraat en Boekhandel Zwaan en Zn. op de Nieuwesloot. HERDENKINGS TENTOONSTELLING BERGEN. De burgemeester van Bergen, dr. W. Huygens zal a.s. Zaterdagmiddag om 4 uur, in de Kunstzaal van de Rustende Ja ger, een herdenkingstentoonstelling openen, die gewijd is aan de strijd tussen de verbonden Engelse en Russische troepen onder de Hertog van York en het leger van gene raal Brune, dat bestond uit Franse en Bataafse troepen. De Engels-Russische landing aan de Noordhollandse kust geschiedde 150 jaar geleden. Verschillende voorwerpen en plaatwerken uit de tijd der invasie zullen op deze tentoonstelling te zien zijn. Ook-vele bezienswaardig heden uit Alkmaar zullen worden tentoongesteld en er zal een diora ma te zien zjjn van de invasie by Kamperduin op 11 October 1797, onder vice-admiraal Duncan. Een dergelijke tentoonstelling zal omstreeks 8 October ook te Alk maar worden gehouddenen. Zakenjubileum HEILOO. Vijf en dertig jaar is het geleden dat de heer J. van der Peet in Heiloo een slagerij vestigde die in de loop der jaren uitgegroeid is tot een zaak met een bekende naam in Heiloo en omgeving. De heer vam der Peet wilde dit zakenjubileum niet ongemerkt la ten voorbijgaan. Vlak naast zijn winkel heeft hy een stand inge richt die waard is om gezien te worden. Een smaakvolle etalage completeert het geheel dat door illuminatie en muziek nog meer cachet heeft gekregen. Het ont breekt op de Stationsweg dan ook niet aan de nodige belangstelling, AANBESTEDING HEIN- EN KROOSWERK BERGEN. Dinsdagmorgen heeft de aanbesteding plaats gehad voor het uitvoeren van het hein- en krooswerk langs dijken, wegen en andere gemeente-eigendommen, ge durende het jaar 19491950. Voor het aannemen van dit werk kwa men de volgende inschrüvingen binnen: J. C. Punt, Bergen f 4362, A. Wolf. Bergen f4775, P. Veld. Bergen f4394, W. Delis, Bergen Bergen f 5200. De gunning zal nader worden be kend gemaakt. EPOS VAN DE JUNGLE PIMPERNEL ALKMAAR De Alkmaarse af deling van de K.J.M.V., Sint Geor ge, hervatte Woensdagavond, na de gebruikelijke vacantie, weer haar wekelijkse bijeenkomsten. De Waar nemend voorzitter, de heer C. Tros, leidde de avond in met een wel komstwoord aan de genodigden, waaronder vertegenwoordigers van de N.R.K.M., de L.T.J. en andere organisaties.. De spreker van de avond was de heer Anthony van xvampen, in Alk" maar welbekend, die kort geleden een grote reis heeft gemaakt door de Indische Archipel en deze avond speciaal over het nog zo weinig be kende land Nieuw Guinea zou spreken. De heer van Kampen gaf eerst een overzicht van de geschiedenis van het eiland, dat in 1622 werd ontdekt door Jan Karstens en dat, wat het Nederlandse gedeelte be treft, 16 x zo groot is als ons land. Het klimaat is over het algemeen slecht en ongezond. De flora en fauna is vreemd. De vrijwel on doordringbare oerwouden herber gen dwerg- en reuzen-kangoeroe's, paradijsvogels, struisvogels, slangen en wilde dieren. Het land is, op en kele bewoonde streken in het kust gebied na, eenzaam en onbewoond. In 1938 werd door een tweetal luitenant-vliegeniers, bezig met karteringswerkzaamfieden, een deel van het onbekende binnenland, tot nu toe slechts bij gerucht bekend, ontdekt. Het waren luitenant Haak en luit. Wissel, die toevalligerwijze een vallei ontdekten, bewoond door Pygmeeën die nog nooit een blanke hadden gezien. Een drietal meren in deze streek werden de Wissel meren genoemd. Kort voor de oorlog kwam in dat onbekende binnenland een jonge, in Leiden afgestudeerde Indoloog, Dr. J. de Brüyn om er het Nederlandse bestuur uit te oefenen. Hij was een van 'de weinige (nauwelijks tien man) die daar het gezag uitoefen den in een zeer groot gebied. Deze ambtenaar heeft zeer vcei over het leven en de gebruiken dier volke ren kunnen achterhalen. Hij heeft er jaren lang geleefd on bij de komst der Jappen heeft hij er vier jaar lang als een wilde in de Jungle moeten leven. Toen bij het begin van de oorlog de Nederlandse amb tenaar Dr. v. d. Plas en Schout bij Nacht Koenraad hem wijden weg halen, bleef hij en Heeft in de oor logsjaren de geallieerden door mid del van radio-berichten onschat bare diensten bewezen. Hij werd door Amerikaanse journalisten ge noemd de „Jungle Pimpernel". Van deze merkwaardige figuur vertelde de heer van Kampen daarbij tevens veel wetenswaardigs over land en volk mededelende. Nadat een korte pauze was ge houden, werd door de heer Tros medegedeeld dat de oud-voorzitter, de heer A. Himmelreich, die 10 jaar de K.J.M.V. trouw had gediend, tot erelid was benoemd. Vervolgens zette de heer van Kampen, geassisteerd door de heer van Abbenes met lichtbeelden, zijn interessante causerie voort. Aan het slot.van de avond sprak de wnd. voorzitter der K.J.M.V. een dankwoord en bood de spreker si garen aan. De scheidende oud-voor" zitter, de heer Himmelreich, nam tevens afscheid van de vergadering. Gevonden voorwerpen OUDORP. -Een staaf ijzer of staal; enige portemonnaies met inh. Inlichtingen by de politie. Gemeente-reclame EGMOND AAN ZEE De ge meente Egmond aan Zee heeft op de dienstenveloppen een aardige, reclame voor de badplaats gemaakt. In vier-kleurendruk ziet men op de achterzijde der enveloppen: oud- Egmond met de vuurtoren, de uit kijktoren en een zeegezicht. Het ge heel is kunstzinnig uitgevoerd. BESMETTINGSGEVAAR POKKEN URSEM In verband met het feit dat momenteel in Indonesië een pokkenepidemie heerst, waar door het geenszins onmogelijk is te achten dat, vooral met het tegen woordige intensieve verkeer tussen Indonesië en Nederland, een zeker pokkengevaar dreigt, wordt U in het algemeen belang en dat van U zeljE aangeraden Zich te laten her inenten tegen de pokken. (Dit geldt dus slechts voor reeds vroeger hiertegen ingeente personen). Hiervoor bestaat gelegenheid op 21 September a.s. in de openbare schooi te 15.15 uur, voor reeds eer der ingeente personen ouder dan 2 jaar. Uitsluitend voor degenen die door loondienst verhinderd zijn des mid dags te komen, zal gelegenheid be staan zich te laten herinenten des nam. te 17 uur ook in de o.l.s. De kwartaalsinenting voor kinde ren beneden de leeftijd van 2- jaar die nog niet eerder zijn ingeënt, zal plaats vinden op 5 October a.s. eveneens in de openbare school te 15.15 uur. Hiervoor volgt nog een persoonlijke oproep. Alle inentin gen zijn geheel kosteloos. A.V.V.-nieuws DE RIJP A.V.V. zette de com petitie slecht in. Het eerste kwar tier ging tegen Z.A.P. niet zo slecht, af en toe was A.VV. in de aanval, maar moest in het heel goed spe lende backstel van Z.A.P. zijn meer dere erkennen. Ook de voorhoede van de gastheren was niet mis, vooral de middenvoor gaf de Vries handen vol werk. Na een minuut of zeven neemt Z.A.P. de leiding. De Rijp speelt het stopperspil- systeem. dit gaat haar echter heel slecht af, als dit niet beter wordt dan kan hiervan beter worden af gestapt. Wim Zee redde voor de rust alvast de eer van de ploeg met een solide goal. Na de rust is het weer dezelfde strijd. Vele aanvallen worden via de linksbuiten op het Rijper doel on dernomen, teveel werd deze wenk door de verdediging verwaarloosd, wat zijn uitwerking niet miste. Een te late wijziging hierin kon niets meer goedmaken. De steeds hard werkende Spaarman zorgde in de tweede helft nog voor een pracht goaltje, zodat tenslotte deze wed strijd in een 7—2 nederlaag eindig de, een uitslag die zeker minder gekund had, maar we zouden de gasten te kort doen als we er niet bij vermeldden, dat Z.A.P. een flinke overwinning verdiende. „DE FAMILIE VAN MIJN VROUW- DE RIJP ..Benedictus XV" voerde voor een uitverkochte zaal de komische klucht op ,.De familie van mijn vrouw". Het was voor de heer Th. Luijckx niet prettig, dat hij bij de opening moest medede len, dat de heer Jac. Kaptein, een van de hoofdrolspelers, wegens ernstige ziekte van zijn echtgenote, vlak voor de uitvoering bericht had moeten zenden dat hij niet mee kon ®>elen. De regisseur, de heer H. H. Hoek, zou zijn rol spelen, daarbij gebruik makende van het boekje. Hiervoor werd dan ook enige cle mentie gevraagd. Gelukkig voor de fam. Kaptein waren de omstandig heden van dien aard, dat de 'Keer Kaptein bij het tweede bedrijf zijn plaats weer kon Innemen; een har- tolijk applaus was een bewijs van medeleven. De inhoud van do klucht en de wijze waarop het ten tonele werd gebracht, zorgde voor een echt ge zellige avond. Mej, Bets Abels, die de rol van een niet te begeren schoonmoeder vertolkte, was heel goed op dreef; ook het grootste slachtoffer, haar echtgenoot,, dhr. Jac. Smit. wist het gegeven op de juiste manier te demonstreren. De schoonzoon, over het algemeen de zondebok van een niet zachtaardi ge schoonmoeder, werd door dhr. D. Berkhout goed weergegeven. Na afloop dankte pastoor Holt- kamp de toneelvereniging voor do prettige avond, die in de korte tijd dat hij met de Rijp kennis heeft gemaakt, een van de prettigste in drukken bij hem heeft gemaakt en feliciteerde Benedictus met het be haalde succes. Nieuws van de P.V. „De Reisduif" DE RIJP De in het kader van de kermis georganiseerde vlucht is buitengewoon goed geslaagd.. De le prijs werd gewonnen door dhr. C. Blaauw van Graft met lot no. 259, de duif was van de heer J. Riteco. De overige prijzen werden gewon nen door houders van de volgende lotnummers met daarachter ver meld de eigenaar van de duif. 324 P. Riteco. 241 G. Klinkhamer, 207 J. Wit, 232 J. Sasse, 291 J. Wit, 316 P Riteco. 295 C. Boots. 225 J. Sas sen, 311 P. Riteco, 257 J. Wit. 210 C. Boots, 205 G Klinkhamer, 294 en 215 dito. 325 P. Riteco, 246 C. Boots en 266 G. Klinkhamer. Een mooi bedrag voor Thuisfront TUITJENHORN De rondgang met het fanfarecorps St. Hildegar- dis. is een succes geworden. In een blijde stemming en in de grootst mogelijke eensgezindheid werd de urenlange tocht gemaakt. Het mooie weer stemde de mensen mild, zodat de opbrengst buitengewoon mee viel. De fanfaristen hebben een grote pluim verdiend. De onvermoeide chauffeurs Jaan Spoor en Henk van Westerop kon den na uren van ingespannen werk om kwart over 8 hun „vracht" los sen bij café Blokdijk. Daar, temid den van dampende soep- en koffie ketels kon worden medegedeeld dat er ruim 400 gulden was opgehaald. De voorzitter bracht alle mede werkers (en dat waren er tiental len) namens onze jongens zeer har telijk dank. Het resultaat was; Kal- verdijk 49.48. Tuitjenhorn en Ko rendijk 94.65. Kerkbuurt en Laantje 35.26, Dirkshorn, Oosterdijk en Woudmeèr 68.68, de Stroet 30.40, Rijpje 25.15, Schagerwaard 39.34. Eenigenburg en Dijkstal 37.74, St. Maarten 24.51 en Groenveld 15.35. Totaal 420.56. Sportnieuws WAARLAND. A.s. Zondag staan voor Conzelo I en II zware wedstijden op het program en wel tegen de buren uit Heerhugowaard Nrd., Hugo Bpys I en II. Nu jon gens, veel behoeft er niet van ge zegd te worden, want een ieder weet voor zich zelf wel wat hem te doen staat. Het is de vorige Zon dag zeer goed gegaan, dus Conzelo I doe jullie best, mogelijk dat er een puntje mee naar Waarland wordt genomen. En 't tweede dat zo goed van start is gegaan, behoudt de volle buit toch thuis? Aanvang der wed strijden 2.30 uur. De junioren gaan bij ZAP op be zoek, Mét een beetje meer vuur dan de vorige Zondag kan er gewon nen worden. Aanvang 12 uur. Ver trek per trein om 9.30 uit Schagen, dus uit de Vroegmis vertrekken jullie. Begeleider Jo Broersen. Adsp. A spelen om 1 uur thuis tegen WGW c en Conzelo B speelt eveneens thuis om 12 uur tegen Duinranders B. Burgerlijke Stand HEERHUGOWAARD. Gebo ren, Jan, z.v. Gerrit Jan Hopman en T. Post, C 31; Maria Wilhel- mina, d.v. A. G. Stuyt en W. M. Langedijk, G 292; Johannes Ge- rardus Maria, z.v. H. Kieft en M. Burger, B 157; Johannes Cornells Ludovicus, z.v. L. H. Kamp en C. G. de Moei, B 141; Maria Alida, d.v. Th. P. Dekker en A. C. Dek ker, B 156a; Anna Maria, d.v. Th. P. Dekker en A. C. Dekker, B 156a; Simon, z.v. P. den Hartigh en A. de Graaf, G 152; Elisabeth Anna. d.v. N. van Schagen en C. M. M. Hofland, G 279; Wilhelmus Johannes Cornelis Maria, z.v. W. A. Does en C. Schoon, G 54a; Anna Maria, d.v. J. Offeringa en A. Bakker, G 56; Maria Cornelia, d.v. J. Luken en A. C. Kok, G 260; Gerarda Adriana, d.v. A. Moras en C. Pater, D 7; Cornelis Marti- nus, z.v. W. Oudhuis en M. C. Mosch, G 225; Wilhelmus Johan nes Maria, z.v. A. P. Botman en B. J. Bommer, D 96a; Johannes Cornelis, z.v. S. Ruiter en H. A. Laan, F 81; Anna Maria, d.v. S. Ruiter en H. A. Laan, F 81; Maria Siëna, d.v. J. Groenveld en C. Plak, G 85; Angelina Cornelia, d.v. J. Groenveld en C. Plak, G 85; Gerbrand Laurentius Joseph, z.v. G. J. Appel en H. H. P. Bakker, B 241a; Johanna Margaretha Ma ria, d.v. Chr. Burger en C. Jas pers, G 141h; Nelly Martha, d.v. H. J. Bart en M. A. Varenhout, B 36; Thomas Jacobus, z.v. W. Ruiter en G. Baar, G 241; Adria- nus Johannes, z.v. J. Snoek en C. A. Laan, G 9; Nanny, d.v. J. Moei.jes en M. Bos, D 15; Catha rina Cornelia, d.v. J. Zuurbier en J. C. Konijn, M 8; Johannes Nico laas, z.v. j. de Groot en W. Dek ker, D 106. Ondertrouwd: Petrus Dekker, 26 jaar en Afra Wilhelmina En- tius, 23 jaar, beiden wonende al- hiel-; Nicolaas Elisabeth Sneek, 24 jaar en Ursula Margaretha Oude man, 22 jaar, beiden wonende al hier: Jacobus Hoogeboom, 27 jaar, wonende te Harenkarspel en Ma ria Antonia Korver, 21 jaar, wo nende alhier: Johannes Cornelis Groenveld, 24 jaar, wonende te in exclusieve dessins IN DE HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding Schagen en Anna Alida Groot, 21 iaar, wonende alhier; Johannes Wester, 36 jaar en Alida Johanna Bloothoofd, ,32 jaar, beiden wo nende alhier; Petrus Johannes Koeman, 22 jaar, wonende te Zwaag en Johanna Geertruida Korver, 25 jaar, wonende alhier. Getrouwd: Cornelis, Brink, 36 jaar en Johanna Adriana Vader, 27 jaar, beiden wonende alhier; Jan van der Laan, 22 jaar, wo nende te Alkmaar en Agatha Cor nelia Kok, 23 jaar, wonende al hier; Petrus Dekker, 26 jaar en Afra Wilhelmina Entius, 23 jaar, beiden wonende alhier; Arie Dek ker, 43 jaar, wonende te Heer hugowaard en Hermina Maria Verbeek, 42 jaar en wonende te Heerhugowaard; Jacob Hooge boom, 27 jaar, wonende te Haren- karspel en Maria Antonia Korver, 21 jaar, \yonende alhier; Nicolaas Elisabeth Snoek, 24 jaar en Ur sula Margaretha Oudeman, 22 jaar beiden wonende alhier; Petrus Johannes Poel, 28 jaar en Geer truida Maria Bakker, 26 jaar, bei den wonende alhier. Overleden: Pieter Post, 76 jaar, echtgenoot van Wilhelmina Catha rina Faher; Aaltje Smit, 79 jaar, echtgenote van Jan Vader; Trijn tje de Winter, 59 jaar, echtgenote ran Jan van der Stoep; Pieter de 'Geus, 59 jaar, echtgenoot van Neeitje Kostelijk; Maartje Kok, 63 jaar, echtgenote van Gijsbertus Dirkmaat. Ingekomen personen: Thijsje Hoekstra, van Koedijk naar G 171; Johannes G. W. Jongkind, R.K., van Voorhout naar B 194; Filip- pus H. v. d. Heiligenberg, R.K., van Custricum naar B 126; Louw- rens Stuurman, N.H., van Sant poort gem. Velsen naar B 17; Ni colaas J. Doodemun, R.K., van Langedijk naar D 50; Cornelia M. Schut. R.K., van Castricum naar G 274; Wilhelmina Varenhout. N.H., van Schagen naar B 37; Ni colaas J. Dekker, R.K., van Berk hout naar 2e Kil 3: Theodora P. Straathof, R.K., van 's-Gravenhage naar Spocr 115; Theodora D. Schaap. R.K., vjn Ursem naar Middenweg 240; Joannine E. M. Th. Huylregts, R.K., van Ossen- drecht naar Middenweg 284. Vertrokken personen: Theodo- rus W. v. d. Heiligenberg, R.K., van B 126 naar Wester-Blokker; Johannes J. Dekker, R.K., van G 266 naar Hoogwoud; Aart van der Vliet, N.H., van H 54 naar Nieu wer-Amstel; Jacobus P. Oudeman, R.K., van D 86 naar Voorhout; Arend Mantel, N.H., van H 67 naar Zwaag; Johannes A. Over toom, R.K., van G 144 naar Schoorl; Petrus van Dam, R.K., van G 14 naar Alkmaar; Pieter Swager, N.H., van B 17 naar Sant poort gem. Velsen; Maria A. Kor ver, R.K., van F 20 naar Kalver- dijk; Margaretha A. Weel, R.K., van E 52 naar Amsterdam; Zita M. Mulder, R.K., van G 91 naar Oudenbosch; Margaretha C. van Baar, R.K., van B 147 naar Ouden bosch; Maria J. C. A. v. Leeuwen. R.K., van C 2 naar Oudenbosch: Johannes F. Nijman, R.K., van D 58b naar Alkmaar; Anna M. Laan, R.K., van B 131 naar Oudenbosch. DE KERMIS BEHOORT WEER TOT HET VERLEDEN ZIJDEWIND. De Zydewinder- kermis behoort weer tót het verle den en het laat geen twyfel dat het publiek zich weer naar genoegen heeft kunnen vermaken. Dat deze driedaagse zo goed is geslaagd is mede te danken aan hen die zich hebben belast met de organisatie en de functionering van de volksfees ten en aan degenen die zo spontaan hieraan deelnamen. Voor de harddraverij waren 21 viervoeters genoteerd, Na afloop werden prijzen uitgereikt aan: D. Dekker Az. te Waarland f 50, G. Brak te de Vennik f 25,P. Zwemmer te St. Maartenvlotbrug f 15,en J. C. Huiberts te Scha gen f 10.Bovendien waren ook door de burgerij nog drie prijzen beschikbaar gesteld, tw. f 5, f 2,50 en 1 mud anthraciet. Het aantal deelnemers aan de 2000 meter hardlopen had iets groter kunnen zijn. Van de jongste ploeg kwam S. v. d. Stoop Sz. uit Krom menie als eerste aan de finish, ge volgd door P. Tromp Pz. en Joop Ligthart Nz. De snelsten van de groep vanaf 16 jaar waren J. Keesom Wz., C. v. d. Gulik Az. en .1. Koomen Cz. Aan de beide eerste prijswinna ars werden mooie medail les uitgereikt. Aan het ringryden met paard en kar hebben niet min der dan 65 paartjes deelgenomen, waaronder ook Pastoor v. d. Burg tesamen met Kapelaan Landsman. De prijzen van f 15,—, f 10. f 7,50, f 5,- en f 2,50 werden uit gereikt aan Ad. Bruin Jr. en echt genote, J. Droog Pz. en echtgenote, D. Wijnker Dz. en Riet Kolkman, N. Post en V. Bruin Jd., A. Mooy en B. v. d. Fluit. Gezien de over het algemeen grote belangstelling van de burge rij mag worden verwacht dat ook het volgend jaar de ontspanning niet slechts tot dansen beperkt blijft. Een ruim plaatsje op het ker- misprogram voor volksfeesten zal ook dan door de kermisgasten ze ker weer gewaardeerd worden. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond; MINDER BUTiG Wisselende bewolking met nog slechts op enkele platsen een re genbui en vannacht plaatselijke mist, zwakke tot matige westelijke wind, iets koudere nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. R.K. Zangvereniging ZIJDEWIND. Na een welver diende rustperiode gaan de leden van de R.K. Gem. Zangvereniging „Sonora" zich weer verder in de zangkunst bekwamen. Aanvanke lijk was de eerste repetitie vastge steld op Maandag 19 Sept. Onvoor ziene omstandigheden hebben hier in verandering gebracht. De eerste oefening zal nu worden gehouden in café Biankendaal op Dinsdag 27 Sept. a.s., 's avonds 7 uur. Met het oog op deze winter te houden zang uitvoeringen rekent het bestuur er op dat alle leden de komende repe tities weer trouw zullen bezoeken. Zangers en zangeressen tot Dins dag 27 Sept. a.s., 's avonds 7 uur. Met het oog op deze winter te houden zanguitvoeringen rekent 't bestuur er op dat alle leden de ko mende repetities weer trouw zullen bezoeken. Zangers en zangeressen tot Dinsdag 27 September. Nieuwe leden zijn en blijven van harte welkom. HER-INENTING AKERSLOOT. Gelegenheid tot herinenting tegen pokken is hier voor de laatste maal op morgen, 15 September des n.m. tussen 2 en 3 uur in het schoolgebouw aan de Julianaweg. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer 86.000 kg. 8 stapels boe renkaas f87.50; 8 stapels fabrieks- kaas f 86 per 50 kg. Handel vlug. INDRA IN HET GULDEN VLIES ALKMAAR. Zekere geheimzin nige en raadselachtige verschijnse len als telepathie, helderziendheid en andere occulte symptomen, zijn door de jaren heen bronnen van studie van van vernuftige experi menten geweest voor de parapsy chologie. Ook op het grote publiek oefenen deze geheimzinnige krach ten hun aantrekkingskracht uit en de telepaath Indra demonstreerde dan ook wee/ gisteravond, thans voor de derde maal in Alkmaar, zijn supranormale begaafdheden voor een vrijwel uitverkocht Gul den Vlies. NOORD-SCHARWOUDE, 15 Sept. 1000 kg aardappelen, bevelanders 5.90—6.80, bintjes 6.20—8.10, 38.000 kg rode kool 5.50—8.30, 17.000 kg gele kool 58.10. 1000 kg groene kol 8.90—11.20, 7000 kg slabonen 45 —60, afw. 33—46 11.000 kg uien 11.5012.60, drielingen 1011.60, nep 13.80—14.40. WOGNUM, 16 Sept. Vr. aardap pelen 5.80—7.10, slabonen 2263. snijbonen 3362, rode kool 5.50 8.60, gele kool 810, groene kool 12, waspeen 613.10, bospeen 1013, knolbieten 6.20—8.20, bosselderie 7 11. frankenthaler a 7076, b 53 58, sla lji.GO18.50. reine Victoria 6 —53, uien 8.4013.60, andijvie 25 31, koplanders 1225, tomaten 16 22, meloenen 2162, triomphe de vienne 14—26, transparante 1623, beurré mérode 715, Hardy 1523, prinsperen 79, jacques lebel 912, transparante de cronsels 727, Wil liams 4—10, james grieve 1221, manks codlin 1321, marguérite 6 12. seigneur d'esperen 314, schellinkhouter 521, signe tillisch 8—17, benonie 1025, zigeunerin 10 —16. ZUIDERKOGGE, 14 Sept. Bintje 6.707.80, eigenh. 7.207.70, bloem kool 659, uien 12—14, drieling 11.80. nep 15, grove 50. afw. uien 2.507.50, rode kool 5.508.90, sla bonen 45—58, snijbonen 3559, to maten 624, groene kool 7—10.50, kroten 6.507.50, pronkbonen 33 39, claps 1224, William 316. Har dy 826, sinjeur 7—24, mérode 6 II hertogin Elza 516, beurne Lou ise 16—26. triump 10—26, transpa rant 725, james grieve 1331, manks codlin 1026, pruimen 16 52, druiven 4077, zoete appelen 6 —15. GROOTEBROEK, 15 Sept. 33.000 kg aardappelen, bi. eigenh. 6.30 7.60, blanke eigenh. 6.707.20, eer steling 8.208.30, noorderling 6.20 6.70, ijselster 6.20, bintje 8.30, 24,000 kg rode kool 5.509.30. 7000 kg wit te kool 5.506.80, 4900 kg gele kooi 6.609.10, 400 kg groene kool 12.20 —12.70, 35.000 kg bieten I 5.50—5.90, 33.000 kg uien 11.10—11.70, grof 9.30 10.50, driel. 11.60—11.70. nep 14.90— 15 80, 60 kg andijvie 20. 4500 kg peen I 5. II 7.50—13.90, III 5.50—8.20, 550 kg slabonen 4962, 4962, 50.000 stuks bloemkool I 4760, II 3044, afw. 1235, stek 23. AVENHORN, 15 Sept. 23.500 kg witte kool 7.10*i.l0, 55.700 kg rode kool 4.509.40, 3500 kg gele kool 49.20 100 kg groene kool 10.20 11.10. 77.800 kg uien, grove 10.50 12.00, gewone 12.70—13.60, driel 12.20—12.80, nep 14.50—15.20, 33.300 kg bieten I 5—6.50. II 3—4, 15.500 kg peen II 13.50—14.50, III 7.20— 8.90, 4840 kg slabonen I 55, II 46. III 37. stek 26. ENKHUIZEN. Aangevoerd door 80 vaartuigen op 15 Sept. 1949: 8932 p.' kuilaal 7385, 843 p. iijnaal 84—102. 2730 p. fuikaal 87—165, 20.137 p. snoekbaars 1625, 777 p. baars 1232, 478 p. voorn 23. ct. p. pond.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2