s Snoepje van de week f „Leopold Jan" aangewezen ais kampioens-stier ETALAGE-CARTON DeGruyter' „De schurk met het intellect Laetare won duizend gulden aankomend etaleur De ui van 1 Woensdag 28 September 1949 Lammers ter dood veroordeeld Het Leeuwarder gymnasium - conflict Engelse veefokkers Opzienbarend resultaat der draverij Driedaagse veekeuring te Leeuwarden Wodan(tweede) naar Frankrijk verkocht L R. E. v. d. Bosch geen spreekuur flinke aankomende halfwas bediende Kantoorruimte te huur gevraagd JONGEMAN met enige technische oplei ding, die ook administratief geschoold is Ik zeg maar zo... LAMPEKAPPEN P. Kteftenburg Onze reclame duurt voort! DANSCURSUS te Alkmaar Dansschool P. KEMPEN HEDEN! f 1.00 GENET's Groentenhandel Grote houfveilmg te Koedijk best werk- en timmerhout Wie wil onze jongens in Indië tracteren? JaGERS BAKKERIJ - LAREN (N.H.) TELEVISIE f 475.- Technisch Bureau KAMPER THEO GROOTHUIZEN Zns een zakje met heerlijke versnaperingen «0 DF DRIF VOiicFNik-OOPi IJl. Voor Nederl aan Wc Indoi ger Auto rar wagen: PAG. 4 VAN HET BINNENLANDS FRONT (Vervolg van pag. 3) Immers die achterstand bij de katholieke, was er voor de oorlog ook reeds lang, toen de protestan ten zoveel ziekenhuizen konden bouwen ,als ze maar wilden. Maar er was geen behoefte aan, maar wel aan kath. ziekenverpleging. Want het is immers zo, dat van de kath. ziekenhuizen ook door pro testanten humanisten gaarne en dankbaar gebruik gemaakt wordt. Die vrijheid zou echter aan deze mensen ontnomen moeten worden. Immers volgens de theoT'e van het A.P.Z.V. horen katholieken in kath. ziekenhuizen, protestanten in pro testantse inrichtingen en humanis ten in neutrale. Dwazer redenering hebben we nog maar zelden ge hoord en van de zo hoog geroemde particuliere vrijheid, in deze krin gen, waar men van overheidsdwang niets moet hebben, blijft hier hele maal niets over. De leuze: „Geef ons bedden voor onze zieken" door 't A.P.Z.V. hier aangeheven, klinkt dan ook wel erg vals. Er zit hier een lelijk addertje onder het gras. Meer zullen we er voorlopig maar niet van zeggen. De leugenfabriek op volle capaciteit. In het afgelopen week-end heeft in de Communistische satelliet staat Tsjecho-Slowakije een con gres van rechtsgeleerden plaats gehad, grotendeels communistische georiënteerd. Er was echter ook 'n Engels-jurist, die wel tot de radi caal linkse Engelse groep behoor de, maar npg niet zó in de commu nistisch» doctrine gevangen zat, dat hij in Praag nog een pleidooi meende te moeten houden voor de hoge betekenis van het recht, dat als justitieel apparaat in een land, volkomen onafhankelijk is, van de politieke machtshebbers in de staat. Daaraan hebben wij het te danken, zo riep hij uit dat de Com munist Eisner, door de Engelse Justiti» werd vrijgelaten, nadat de Regering had gelast hem van het Poolse schip te halen. Waarop nie mand minder dan de Communisti sche Tcjechische minister van Jus titie deze Engelse rechtsgeleerde de oren waste en hem aan het ver stand bracht, dat een onafhanke lijke rechter, een reactionair iets was en in de moderne democratie, iets onbestaandbaars. ok de rech ter moest een instrument zijn ten bate van de volksdemocratie. Het vrijlaten van Eisner, was geen re sultaat van een onafhankelijk recht maar van de druk der internatio nale organisatie in de Communisti sche landen. Maar niet alleen het recht, ook het begrip „waarheid" schijnt in de heilstaat aan deze kromme normen van de volksde mocratie ondergeschikt te zijn. Wie dezer dagen de Ned. „Waarheid" leest, na de devaluatie en troon rede, kan moeilijk anders constate ren, dan, dat ook deze leugenfa briek op volle capaciteit werkt. De meest brutale leugens worden er in gefantaseerd en aan de lezers op gediend. Bijv. dat de militaire uit gaven op de jongste begroting 51 bedragen, wat een grove leu gen is. Dat de sociale lasten op be vel van Amerika in deze nieuwe begroting met 35 zijn verlaagd, sie is. Zo zouden we door kunnen wat niet minder een leugen-fanta- gaan en kunnen aantonen, hoe hier van enige voorlichting geen sprake meer is, maar van een opzettelijke leugen-voorlichting, als systeem! De vraag is alleen, of dit alles maar geduld moet hebben, of de Ned. overheid maar lankmoedig kan blijven aanzien, dat een deel van volk opzettelijk en doelbewust misleid en verleugend wordt, om De doodstraf werd gisteren door de Bijzondere Kamer van de Leeu warder Rechtbank uitgesproken tegen de vroegere taalleraar F.E. Lammers, 49 jaar oud en wonende te Leeuwarden. De rechtbank be vond de verdachte schuldig aan het voortgezette misdrijf van hulpver lening aan de vijand, mishandeling van arrestanten en het gebruik ma ken van macht en gelegenheid, hem door de vijand geboden. Als bij komende straf werden verdachte de kiesrechten, het recht om bij de ge wapende macht te dienen en het recht openbare ambten te bekleden, ontzegd. De rechtbank zeide voorts, tot de zwaarste straf te zijn gekomen, ge zien de houding en de persoon van de verdachte. Van korte tijd na het begin van de bezetting af tot aan 't einde daarvan heeft hij de vijand steeds intensieve hulp verleend, het eerst als tolk, daarna als Polizei- angestellter. terwijl hij, begiftigd met 'n goed verstand, ageerde tegen onderduikers, illegalen, joden en art sen, waardoor zijn naam in Fries land berucht is geworden. In de ge- Zoals bekend rees er onlangs een conflict tussen leraren en curatoren van het Stedelijk Gymnasium te Leeuwarden over een bevorderings kwestie. Tegen het advies van de leraren bevorderde het College van curatoren, dat hierbij gebruik maak te van zijn reglementaire bevoegd heid, een aantal leerlingen van de vierde naar de vijfde klas, hetgeen onder meer tot gevolg had, dat een zoon van een van de curatoren, die vier onvoldoenden had, alsnog werd bevorderd. De curatoren schreven 'n vergadering uit om de ouders van alle leerlingen hun zienswijze ken baar te maken. De meerderheid van de aanwezige ouders bleek toen van mening, dat de curatoren hun func tie moesten neerleggen. Een van de curatoren heeft hierop verklaard, dat de aanwezigen niet representa tief waren voor alle ouders, zodat het college deze uitspraak naast zich neer kon leggen. In verband uaar- mee heeft thans een vijftal ouders zich met een circulaire tot de overige ouders gericht, waarin zij te kennen geven, de ontwikkeling van het con flict met bezorgdheid tegemoet te zien. Hoewel zij weten, dat de ouders geen partij zijn in het con flict, houden zij een opinie-onder zoek, omdat zij het van beiang ach ten, dat het gemeentebestuur, dat binnenkort naar aanleiding van een adres van een aantal ouders aan de gemeenteraad deze kwestie te be handelen krijgt, zal weten, hoe de ouders er in het algemeen over den ken. „De ouders zijn het immers, die het meeste belang hebben bij 'n oplossing van een conflict, opdat de goede sfeer op het gymnasium her steld zal worden", aldus de circu laire. het op te hitsen en rijp te komen voor een communistische staats greep. In communistische landen mag een andere voorlichting dan een zuiver communistische niet gegeven worden. Alle andere is verboden. Maas in de democrati sche landen, mogen de communis ten zelfs de leugen en de laster als politiek propaganda wapen gebrui ken. Gaat dit nu heus niet te ver? J.H. vangenis werd hij „de schurk met het intellect" genoemd. Actief heeft hij ook de vijand hulp verleend bij de bestrijding van de algemene sta king, waardoor vele Nederlanders het leven hebben verloren. Feitelijk en formeel had verdachte de leiding bij de verhoren van gevangenen, waarbij hij zeer bruut is opgetreden. Tenslotte kwam de rechtbank tot de doodstraf, die ook door de Officier van Justitie was geëeist, omdat deze verdachte geen enkel blijk van spijt heeft getoond, integendeel alles heeft hij in de zittingen ontkend. Het op leggen van de zwaarste straf aan de ze man, wiens mentaliteit een ge vaar voor de samenleving betekent, acht de rechtbank volkomen ge rechtvaardigd. Aan verdachte werd acht dagen tijd gegeven om cassatie aan tè tekenen. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN ARGENTINIË BUENOS AIRES, 28 September (Reuter). De politie te Buenos Aires heeft bekend gemaakt, dat 15 personen om het leven geko men zijn en zeventien anderen verwondingen hebben opgelopen als gevolg van een vliegtuigonge luk in de buurt van Castilla op 160 km afstand van Buenos Aires. Het vliegtuig keerde terug uit Ecuador, waar het had meegedaan aan de hulpactie voor de slacht offers van de aardbeving. Op het vliegveld te Buenos Aires werd de komst van het vliegtuig afgewacht door Êva Peron, echtgenote van de Argentijnse president, en rege ringsfunctionarissen. MALAN OEFENT CRITIEK UIT OP DE PERS PAARL, (Kaapprovincie), 28 Sept. (Reuter). Dr. Daniel Ma- lan, eerste minister van Zuid- Afrika, heeft gisteren op een Con gres van de Nationalistische Par ty, gezinspeeld op het instellen van een onderzoek naar de activi teit van de dagbladen in de Unie. Dr. Malan verklaarde, dat indien men in het buitenland in de mening verkeerde, dat Zuid-Afrika door de dictatuur van een geheime organi satie beheerst werd en de niet- Europeanen door de regering on derdrukt werden, dit de schuld was van de dagbladen. In sommige ge vallen, aldus dr. Malan, stuurden Zuid-Afrikaanse journalisten be richten naar het buitenland, waar voor zij zich zouden schamen om ze in de Unie te publiceren. Deze toestand zou leiden tot waartoe men in twee van de meest democrati sche landen ter wereld -Engeland en Nederland -was overgegaan: een diepgaand onderzoek naar de activiteit van de pers. TSJECHISCHE PILOOT s GEVLUCHT MUENCHEN, 27 Sept. (Reuter). De piloot van een Tsjechoslo- waaks tweemotorig lijnvliegtuig, dat van Marianske Lazne op weg was naar Praag, is te Fuerth bij Neurenberg geland en heeft om asyl als politiek vluchteling ver zocht. De marconist en de passagiers, een vrouw met een klein kind, verklaarden de bedoeling van de piloot niet te hebben gekend en wilden naar Tsjecho-Slowakije terugkeren. Ook het vliegtuig zal aan de Tsjechoslo waakse regering worden teruggegeven. De piloot, die verklaarde „ziek en moe van Tsjecho-Slowakije" te zijn, wordt thans door de Ame rikaanse autoriteiten ondervraagd. Aan boord van de Queen Eli zabeth", die Maandag uit Ame rika in Southampton aankwam, bevond zich de 4'/s jarige Sylvia, die met haar ouders een bezoek aan Amerika had gebracht. Als een Engels meisje was zij uit Engeland vertrokken, als een kleine Amerikaanse kwam zij terug. Zij was zo trots als een pauw op haar echte cowboy hoed, maar nog trotser was zij op de grote Amerikaanse pop. Bij aankomst in Southampton laat Sylvia de pop van de railing af zijn nieuwe vaderland bewonderen REIS KARDINAAL SPELLMAN TWEE DAGEN UITGESTELD DEN HAAG (K.N.P.). Naar wij vernemen is Kardinaal Spell- man door verschillende omstan digheden verhinderd geweest om reeds heden uit New York te ver trekken. Hij zal nu echter a.s. Donderdag, 29 September, per K.L.M. naar Amsterdam reizen, waar hij Vrijdagmorgen verwacht wordt. Zaterdag a.s. zal hij dan zijn reis naar Rome voortzetten. De mogelijkheid is thans niet uit gesloten, dat de Kardinaal zijn reis niet zal onderbreken, doch nog dezelfde morgen naar Rome zal doorreizen. INDONESIË OP AGENDA POLITIEKE COMMISSIE LAKE SUCCESS, 27 September (Reuter). De Indonesische kwestie is Dinsdag als vijfde punt op de agenda van de politieke commissie der Algemene Verga dering van de Verenigde Naties geplaatst. De Griekse kwestie en de voor malige Italiaanse koloniën zullen eerst behandeld worden. Als derde punt staat de Sowj et-resolutie, die de „voorbereidingen voor een nieuwe oorlog" veroordeelt, op de agenda. Bedorven soep gegeten De familie Mens te Naaldwijk gebruikte Maandag een restantje soep, dat was getrokken van soep- benen, die Zaterdag waren ge kocht. Men ontdekte later, dat deze soep bedorven was. De heer Mens en zijn vrouw werden on wel en een arts achtte overbren ging naar het ziekenhuis West einde te 's-Gravenhage noodzake lijk. E„n inwon nde kostganger werd ter controle in het ziekenhu's onderzocht, doch hi; kon spoedig naar huis. ENTHOUSIAST OVER HOLLANDS VEE HOORN. Een gezelschap van 120 Engelsen, 90 heren en 30 dames, brengen op het ogenblik een bezoek aan verschillende veetentoonstel lingen en fokbedrijven in ons land. Vorige week brachten ze reeds een bezoek aan de grote tentoonstelling van het Nederlands Rundvee stam boek te 's Hertogenbosch, brachten de Zaterdag en Zondag in den Haag door en arriveerden Maandag in 3 grote bussen van de Pullman-Expres Amora, in Hoorn, 's Morgens heeft men het vee bewonderd van H. J. Bakker te Venhuizen en van stal Blokland te Hoogkarspel. De Maan dagmiddag brachten de Engelsen, na een diner in de Roskam, door in het bedrijf van de gebr. Ruyter te Oos terblokker. Tot slot van de trip staat een bezoek op het programma aan de tentoonstelling van Fries Stam boekvee te Leeuwarden. De fokvereniging „North Western British Friesian Club" waarvan allen lid zijn fokt sinds de eerste wereld oorlogen met het Hollands-Friese vee en boekt, naar de secretaris van de vereniging ons mededeelde, goede resultaten ten opzichte van andere 21 rassen waarmee men in Engeland fokt. Tussen 1934 en "38 fokte men daar met de Hollandse stier: ,,Pel Rooske's Roland" waarvan een af stammelinge „Haslington Rika" kam pioenskoe van Engeland werd. Het gezelschap was zeer enthou siast over het Nederlandse vee en over de hartelijke ontvangst in ons land Anderhalf jaar geëist- tegen procuratiehouder De Officier van Justitie bij de Rotterdamse Rechtbank eiste Dinsdag anderhalf jaar gevange nisstraf tegen de 41-jarige procu ratiehouder H. C. V., die ten laste was gelegd verduistering te heb ben gepleegd van f 27.000.toe behorende aan het Makelaarskan toor, waar de verdachte werkte. Uitspraak Donderdag 13 October. SCHAGEN Een stralende na zomerdag begunstigde de jaarlijkse draverij, die georganiseerd werd door de harddraverijvereniging „West Friesland". Maar datzelfde prachtige weer kon de dubbele te leurstelling van de organisatoren: een kleine deelname en een zeer matig bezoek, niet vergoeden. Wie had nu verwacht dat bijna de helft van de ingeschreven paarden niet aan de start zou verschijnen, zodat de 18 wel opgekomenen moeilijk een imponerende draverij konden produceren? Het moge dan al waar zijn, dat juist gedurende de laatste week veel draverijen werden en worden gehouden, een hoofdprijs van 1000 gulden, en een tweede van vierhonderd, is, dunkt ons, toch nog wel aanlokkelijk genoeg om de reis naar Schagen te ondernemen. Ten gevolge van deze matige deelname zal het bestuur stellig niet in haar voornemen worden gesterkt om vol gend jaar ook nog een voormiddag draverij te organiseren. De eerste omloop leverde slechts één kamprit op, en wel tussen Edelman en Lycurgus, welke in het voordeel van de laatste werd be slecht. In de tweede omloop zagen we verschijnen Johannes, Kalumet Axkit, Akron B, de favoriet Lim bus, Laetare A, de snelle Dutch Hannover, Edelman, Abdullah Scott en het stil staande nummer Harold Mac G. In twee bijzonder snelle ritten werkte de eerstgenoemde Kalumet er uit, en zichzelf daar mede meteen in de prijzen. Johan nes had n.L veine, door in de finale als stilstaand nummer te gaan. Met slechts 2 ritten tegen Limbus, had deze 7 jarige al zijn 3de prijs bin nen. Akron B werd kansloos afge reden, doch Dutch Hannover en Laetare vochten verbeten om fina list te worden, terwijl ook Edelman zich pas na een kamprit aan Ab dullah Scott gewonnen moest geven. Zoals te voorzien was had Harold geen schijn van kans tegen de stoe re Limbus, en later, toen Laetare eindelijk na drie adembenemende ritten Abdullah tot de vierde prijs had veroordeeld, evenmin tegen deze. J. v. Leeuwen kon Johannes in de strijd tegen Limbus niet goed in draf houden, doch voorkwam daarmede, dat hij om de eerste prijs tegenzichzelf en Laetare zou moeten rijden. Met bijzondere span. ning werd tenslotte de strijd tussen de pikeurs Wagenaar en v. Leeu wen tegemoet gezien, want hun paarden waren absoluut tegen el kaar opgewassen. In beide ritten was Wagenaar of zijn paard ze nuwachtig, want in het midden van de baan bestond beide keren een haast tastbaar gevaar dat het geval de baan uit zou vliegen. Zij ver speelden daardoor 600 piek Zo kwam Laetare A, tegen de verwachting van velen in, als friomphator uit de slag (Eigenaar P. J. A. Botman). Hiermede werd dit paard kampioen van Noordhol land. De tweede prijs (f400) was voor Limbus, berijder J. Wage naar, eigenaar W. Dompeling, 3de (f150) Johannes, eveneens van Stal Botman, berijder eveneens J. van Leeuwen en 4 (f50) Abdullah Scott bereden door de eigenaar K. Hart. Toto-uitKeringen: 1ste omloop Laetare Winnend f4.80 en plaats fl.40. Johannes plaats f3.20, Limbus pl. fl.80. Tweede omloop Laetare Winnend f8.— en pl. f2.70, Johannes pl.f 2.Limbus pl. fl.50. Derde omloop Laetare win. fl.20, plaats fl.20, Johannes pl. fl.20 en Limbus pl. fl.40. Omzet toto f4.328. Gisteren was het de eerste dag van de driedaagse veekeuring, die te Leeuwarden wordt gehouden op de Veemarkt en de Wilhelminalaan, in verband met het 70-jarig bestaan van het Friese Rundveestamboek. Onder zeer grote belangstelling van de zijde van fokkers uit bijna alle landen van Europa, traden gisteren ten getale van 881 st„ toebehorende aan bijna vier honderd veehouders. De wereldbekende stier „Wodan" van de heer R. J. Oostra te Joure en C. H. Jepma te Mantgum, ge fokt door J. C. Jepma te Mantgum, werd naar Frankrijk verkocht, waar deze thans vierjarige stier zal wor den gebruikt in dienst van de ver eniging tot Kunstmatige Inseminatie Uit een zestal candidaten moest de jury de kampioen en de reserve kampioen aanwijzen. Het waren Anna's Adema' van S. J. Sikma en L. J. Dijkstra te Dronrijp, Wodan van R. J. Oostra te Joure en C. H. Epma te Mantgum, Leopold Jan van A. N. Wassenaar te Jelsum. Janna's Adema van M. J. Wiersma te Roor- dahuizen, Truman van D. J. Schaap te Deersum en Rudolf Jan van J. N. Wassenaar te Jelsum. Hille Ade ma van D. W. Hoogterp te Lieve Vrouwen-Parcrchie en Thomas Jan van S. J. Sikma te Oudkerk waren uitgeschakeld wegens het niet vol doen aande gestelde productie- eisen. Na eerste keuring vielen af Anna's Aflema, Janna's Adema en Rudolf Jan. De uiteindelijke be slissing was, dat tot kampioen werd aangewezen Leopold Jan, een drie jarige stier op de voet gevolgd door Wodan, die thans na twee maal kampioen te zijn geweest, reserve kampioen werd. Aan de eigenaar van de kampioen werd de door H. M. de Koningin uitgeloofde medail le uitgereikt. Wij geven hier nog enkele beoor delingen: Rubriek 1. Wodan, een zeer even redig gebouwde stier, gang iets zwak; Anne's Adema, een sterke evenredig gebouwde stier, doch iets nauw in de zitbenen; Jan, een on danks zijn ouderdom sterk gebouw de stier, de voorste ribben kunnen iets meer gewelfd zijn. Rubriek 2: Hille Adema, een diepe stier met adel en fraai kruis; Leo pold Jan, een fraai gelijnde stier met adel, kruis iets vrouwelijk; Sikkema, stier van gewenst type, staartwortel iets grof; Nico Jan, fraai gelijnde stier, vierkant kruis, zijaanzicht iets lang. Rubriek 3: Truman, fraaie, even redig gebouwde stier met veel adel; Janna's Adema, een geblokte stier met iets zware horens; Maurits Jan, een fraai type, adel, benen kunnen iets sterker; Skylger XII, sterk ge lijnde stier, zitbenen iets laagge plaatst; Hiltje's Jan, een mooi type stier, benen kunnen iets krachtiger. Rubriek 3b: Thomas Jan, een so- liede diepe stier met zeer fraaie romp; Rudolf Jan, een fraai type stier met veel adel, benen kunnen iets krachtiger; Jan Wytside, stier met fraaie romp, achterbenen iets fijn; Hein, goed type stier met iets te laag geplaatste zitbenen. Rubriek 4a: Zijlstra XXXXVn, een best sort stier, fraaie kop en horens; President, een diepe, solie- de stier, fraai zijaanzicht; Roosje's Athleet, een stier met adel, voor hand iets licht; Murk, best type stier met adel, vierkant kruis en beste benen; Jelsummer Jan IV, een ster ke evenredig gebouwde stier met iets zware horens; Achlummer Piet, een sterke gesloten stier met brede bovenbouw, kan iets ruimer in de zitbenen. Rpbriek 4c: Prins, een evenredig vast gebouwde stier met fraai kruis, kop en horens iets onedel; Keres, een soliede platte, gestopte stier, gang kan vlotter. Rubriek 4d: Kitty's Anne's Adema een stier van fraai type, achterbe nen iets fijn; Tinus, een goedsoor- tige stier, achterbenen kunnen iets sterker; Arend, stier van gewenst type, fraaie kop, middenhand iets week. Rubriek 4e: Harkerzijl's Zeester, een fraaie gesloten stier met adel; Rotterda Paul, een stier van best soort, bovenbouw iets minder sterk. Familieberichten Od 16 October 1949 ho pen onze geliefde Ouders G. SCHOUTEN N. SCHOUTEN- SUIKER hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kin deren, behuwd- en klein kinderen. Heiloo, Sept. 1949 Kooimeerlaan 20 Post Alkmaar Receptie van 23.30 uur. Kennemerstraatweg 148H Heiloo Gevraagd: een net R.K. MEISJE, plm. 18 jr., in tern, voor hulp in de huishouding en winkel. Jn. Groot, levensmidde- lenbedrijf. Middenweg 249, H. Hugowaard Z. Advertentiën tandarts Kennemerstraatweg 31 Alkmaar Vrijdag 30 Sept.. Zaterd. 1 Oct., Ma. 2 en Di. 3 Oct. Wegens sterfgeval tegen red. prijs aangeb.: 2 era- pauds met 4 stoelen, tafel, boekenkast en haard. Stadegaard - Laat 207, Alkmaar Te koop: extra best RIJ EN WERKPAARD, bruin bles, 5 j. oud. Jb. Schoen Uitgeesterweg 1. Limmen GEVRAAGD: een of SLAGERIJ W. HENSTRA Ridderstraat 14, Alkmaar Terstond gevraagd: nétte R.K. KNECHT of volon tair, goed kunn. melken. Jn. Koopman, Ursem. B.z.a.: R.K. DAGMEISJE. Brieven no. 12345, Bur. van dit blad. RK. MEISJE. Goede be handeling en huiselijk verkeer. Brieven of per soonlijk aanmelden: mw. de Wit-VIaar, Hoogsrtaat 27. Purmerend. Wordt gevraagd in mid denstandsgezin net flink Inplaats van houten wiel v driew kar nu LUCHT- BANDENWIEL. Eenvou dige verandering. Vraagt uw smid advies. „BRUNIE" - HOORN Woningruil Haarlem Gevr. gr. hs. op n. st. te Alkmaar of Bergen in ruil v. hs. op n st. te Haarlem of hs. te koop gevr. Br. nr. 16056 bur. van dit blad. in Alkmaar Brieven aan N. HOLLEN- BERG, agent van dit blad Pontweg 332, Akersloot AAN HET DISTRICTSKANTOOR VAN HET PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te Zaandam of een der andere districtskantoren kan met spoed worden geplaatsteen Eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van genoten opleiding en van vorige betrekkingen, onder bijvoeging van pasfoto in te dienen bij de Directie binnen 8 dagen na plaatsing in dit blad. Persoonlijk bezoek alleen na oproep. Voor onze zaken te Hoorn vragen wij een Dames- en Herenconfectie GA NAAR Atelier voor het ont werpen en vervaardi gen van in zijde, chintz, plastic enz. Draadvormen volgens tekening ZIET ETALAGE RITSEVOORT 2 Automobielhandel Een BESTELAUTO TE HUUR: met en zonder chauf feur en LUXE AUTO MOBIELEN te huur per dag en per week. TE KOOP: Een kleine bestelauto, '37 Chevrolet Sedan en '39 Chevr. Coach. Telefoon 4113 Baanstr. 15 Hoorn In- en verkoop van automobielen ADVERTEERT IN DIT BLAD Mooie stoofpaling f 0.85 per pond. Ie klas Hol1, gerookte paling f 1.25 per half pond. 4 a 5 in 'n half pond v. d. Stok's Palinghandel Hekelstraat 29, Alkmaar Telefoon 3195 Eigen palingvisserij in het WAPEN VAN HEEMSKERK Aanvang Donderdag 29 September a.s., 7 u. n.m. Inschrijving dagelijks aan de zaal. Zolang de voorraad strekt 3 p. handperen 3 p. stoofperen 3 p. zoete appelen 3 p. moesappelen Alles te samen slechts: Julianaweg 413 Egmond a. d. Hoef Deurws. KOUDENBURG en AMOUREUS en HEI LOO zullen op VRIJDAG 30 Sept. '49 v.m. 10 u. op het terrein nabij het café Schmit te Koedijk ten verzoeke van de fa G. Prins Zn., publiek a contant verkopen grote partijen afkomstig van gesloopte loodsen en spoorwagons, w.o. beste vloerdelen, planken, battings, zwaar hout voor brugdekken, voorts slijpstenen, var kenshokken enz Uü Een postwissel van f 8.50 aan TORENLAAN 42 en U ontvangt uiterlijk 1 November aan uw adres franco huis, inclusief blik, verzend klaar voor Indië: 1 POND ROOMBORSTPLAATJES 1 BANKETLETTER M 2 POND DIKKE SPECULAAS MET AMANDELEN Opgaven voor 30 September Goede ontvangsten in de omgeving van Alkmaar. Als eerste van deze stad etaleren wij een TELEVISIE ONTVANGER Prijs Laat 201-203 - .Alkmaar VERDRONKENOORD 103 PLATTE STENENBRUG TEL. 3463 - ALKMAAR BIJ AANKOOP VAN Fl 2.50 AAN DE GRUYTER'S ARTIKELEN 82. „Maar nu komen de moeilijkheden pas", zei Martyn bezorgd. „Je zei straks, dat de prinses niets meer lustte. Zou ze dit dan wel willen hebben?'\ De kok haalde zijn schouders op. „Ik weet het niet, geleerde edele heer", zei hij onzeker. „Ik zou zeggen, dat u het maar moest gaan proberen. U als doktereh...., begrijpt u wel....?" Hij haalde een glaasje te voorschijn, goot er wat van het klaargemaakte drankje in en zette het naast het flesje op een zilveren dienblad. „Ziezo" zei hij. „Hiermee hou den mijn werkzaamheden op. Als u de kans ziet dit drankje aan onze lieve prinses toe te diehen, dan wens ik u veel succes. Wie weet wordt ze hiervan nu eindelijk beter". Martyn nam het blaadje van de kok aan en begaf zich naar de vertrekken van Hare Koninklijke Hoog heid. Koning Prudentius II zat naast de grote, vergulde ziekenstoel, waarin het prinsesje gelegen was, toen Mar tyn met zijn drankje de kamer binnenkwam. „Kijk eens, liefje", zei de koning tegen zijn arme, ongelukkige doch tertje, dat er zó verbazend slecht uitzag, dat Martyn er van schrok. „Kijk eens wie daar binnenkomt? Het is de wonderdokter Martyn met je drankje. Zou je het heus niet willen gebruiken? Het moet een goed drankje zijn". Het prinsesje schudde afwijzend het hoofd en lispelde: „O, nee, als het u belieft niet. Geen drankjes meer. Het helpt allemaal toch niets". Koning Prudentius schudde bezorgd het hoofd. „Maar kindje", zei hij. „Wat is dat nu weer? Luister nu eens goed naar je pappie. Van dit drankje word je heus beter, is het niet zo, dokter?" Martyn besloot maar net te doen alsof hij dokter was, imisschien hielp dat wel wat. Hij schraapte zijn keel en zei met een geleerd gezicht: „Inderdaad, Uwe Majesteit. Dit is een drancum speciale factum gehactum cum ap- pelsino. Dat klinkt nu misschien wel heel geleerd, maar in onze taal overgezet betekent het, dit dit drankje spe ciaal gemaakt is om weer zin te krijgen aan gehakt met appeltjes". A Abonnement per mnd., Ir per editie ll In aüe editie: familieberich Bij contract E.M. Stun Bankrelaties: Kantoren: Er is gi kinderen Vanaf a.s ber zulle iedere w< den dat h voor hen ook een 1 want alle op de eet aan kum Met het kinderrut ons blad nen doen de wense mogelijke Jonge Ie: extra op! KEULEN, Op een bijee: sche deskund de landen va gisteren alhie initiatief van Bier van Koo Gelissen, voo: landse Kamer Duitsland ver het voorneme verstrekken om de econ tussen beide België zou zie klaard om ev dieten te vers Zoals bekent in de oorlogs voorzien wor van Nederland van dat jaar Indonesië een gewekt. Van gezagh zijde wordt ve dergelijke verc kele grond bei oorlogsbegrotir lang voor de rentie, met de ke door deze geopend, kon geen rekening Een herzieni ten aanzien va Nederlandse tl sië zal plaats Ronde Tafel-o slaagd. Woensdagavoi uur ramde een He'erlenerweg 1 staande bakker ma Hoenen uit 47-jarige mevro de bakkerswagt in ontvangst te op slag gedood jarige Van der werd eveneens grepen en moe toestad met 'n hersenschudding te Sittard word beide inzittende werden licht g ADMIRAAL I ZIJN ONC BATAVIA, 2 De H.V.K. hee: het terrein var „Weltevreden" kruis in de oi landse Leeuw i admiraal A. C. schappen van c rine, voorzovei Tandjong Prio! schikbaar, ston getreden. Talri riteiten ooi burgerlijke aul van de federal aanwezig. In e ring eerde de kort aftredende afstammeling i mansgeslacht, i miraal Pinke, tijdens de eerst H.V.K. sprak c dienst als marir de in het bijzo van de „Van G toen hij de aai terdam. Voori het werk van tijdens de two zeggend, dat a weinig middele eindigde met ei het marine-pers volgde en zeidi vlootvoogd in beeld. De ho{ van u, admiraal scheiding van a! ten". Aflossii naar I Woensdag is met aflossingso Rotterdam naai trokken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4