Postzegelactie „Vergeet-hen-niet" Eerste Alkmaarse lappendag was een succes doe m r ouóe WAAG Nogmaals: die mooie molen PAC. 2 Donderdag 29 September 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN f5.50 15 25 p. I. Postzegels kopen een zinvolle daad! Toon Hermans in #t Gulden Vlies DE N.S. BIJ Marktberichten ALKMAAR Het was geen toe val dat de treinen die gisterenmor gen in de richting Alkmaar liepen, zo tjokvol eaten. Natuurlijk, Alk maar stond gisteren in het teken van dé Landbouwtentoonstelling. Maar er was meer. De eerste Alk maarse lappenmarkt lokte talloze huisvrouwen en jongedochters naar de stad, waar zij naar hartelust konden kijken en kiezen bij de kra men met voor elk wat wils, die aan weerskanten van de Laat waren op gesteld. En het was er waarachtig geen saaie kramerij, daar op de Laat. Wij, die toch zeker niet in de eerste plaats belangstelling hebben voor lingerie en lappen, hebben ons op die lappenmarkt best vermaakt. Wij begonnen bij de silhouetten- knipper, die wij nog kenden van de kermis. Die man is een artist zon der artistieke allure, en zoiets kun nen wij waarderen. Wij hebben ge noten, zomaar stilletjes genoten, van al die drukdoende dames, die daar, bij al die tentjes, in de tex tiel te graaien stonden, die een lap satijn om heur boezem drapeerden en die zó te kust en te keur konden gaan, dat zij tenslotte, als echte vrouwen, toch weer geen keus kon den maken. En het was een pleeie- rig gezicht de donkere verkoper zijn handel te horen aanprijzen naast een ondoorgrondelijke Chi nees, die niets zei, maar die toch ook van zijn lapjes atkwam. En denkt u nu niet, dat er alleen maar lappen op die markt waren. Na tuurlijk, er waren sportjasjes en sokken, schorten en regenjassen, onderjurken in zalm en andere pas teltinten, maar er waren ook ta bakspijpen en rozenkransen, olie bollen en luchtballons, paling en zeemleerlappen. En dan: er waren standwerkers. Een late nazaat van Jean Jacques Rousseau joeg zijn pu bliek terug naar de natuur om alle kwalen van magen en blazen en nieren en Éelfs om alle eksterogen tegen .te gaan. Maar als u nu een maal met uw deel aan de bescha- .ving zat en aan likdoorns en luste loosheid leed, dan kon u bij hem terecht. Knoflook en uien, aardap pels en valeriaan, tomaten en ra barber zijn nog geneeskrachtiger dan Haarlemmerolie, dat moesten wij vooral onthouden. Enfin, dat zuilen we doen. En nu maar uien èn knoflook eten. En dan waren er natuurlijk de mannen met de in strumenten die steeds meer de nor male stropdas plegen te vergezellen en die wij te enenmale niet kunnen waarderen, omdat zij de kundig ge legde knoop in de waardig gedragen das verdringen. En er waren na tuurlijk palingen met buiken als burgemeesters en ruggen als drom- medarissen. Helemaal op het einde van de Laat stond een mgn te goo chelen. Tenminste dat dachten wij en velen met ons, maar hij goochel de maar een .beetje met dat gegoo chel, want de aap die uit zijn mouw kwam, was een portefeuille met drie pakjes scheermesjes en die kon MANSCHAPPEN- MATERIAALWAGEN BRANDWEER ALKMAAR. De manschappen- materiaalwagen Van de brandweer welke is van het type van het jaar 1926, beantwoordt niet meer aan het thans gestelde doel en is niet meer betrouwbaar. Hij dient ver vangen te worden door een wa gen, waarin alle speeiaal-gereed- schappen (lichtaggregaten, zuur stofapparaten, enz.) geborgen kunnen worden. Tevens zou het gewenst zijn dat voor op deze wagen een kleine spuit werd aan gebracht met een vermogen van 750 liter, hetwelk dienst kan doen voor het blussen van kleine bran den en tevens als reserve-spuit bij branden in omliggende gemeenten. De oude wagen zou kunnen dienen voor corveediensten en voor het bezoeken van vergade ringen, demonstraties, wedstrij den, enz,, waarvoor thans een wagen uit. het uitrukpark dienst doet. De aan te schaffen manschap- pën-materiaalwagen zal thans nog de volgende uitgaven vergen: Studebaker-chassis, 1ton met cabine voor 3 personen, stuurver- snelling, vergrote ventilateur en verzwaarde dynamo f 6.300. Carosserie met accomodatie voor 6 personen, treeplank voor 2 personen, bergruimte voor ma teriaal en opbouw voor babyspuit f 3.500.—. Babyspuit 800 liter, met lucht - gekoelde motor f 2.200. Totaal f 12.000.—. Tezamen met f 1.000.voor on voorziene uitgaven zou de man schappen-materiaalwagen dus thans f 13.000.kosten. In ver band met de devaluatie van de gulden zal deze prijs binnenkort hoger zijn. Burgemeester en Wethouders geven de Raad in overweging van bovenbedoelde aanbieding gebruik te maken. je voor een gulden cadeau krijgen. Toen wij eindelijk, op een rustig ge deelte van de markt., in ons domein meenden te zijn aangeland, toen wij een tent met kunstwerken ontwaar den, slopen wij, sehoonheidsgettie- ters als wij zijn, likkebaardend na der. Maar de heer, die bij al dit schoons de wacht hield, riep ons prompt toe: „Hier ken je kopies ralen". En toen hebben we afstand gedaan van de schoonheid en heel onschoon in onszelf gemompeld: „mot je nog peultjes". Ja, de lappenmarkt is geslaagd. Do verkopers waren tevreden. Al leen het feit dat de kramen met het front, naar de winkels stonden maakte het de kooplieden nogal eens moeilijk. Zij moesten nu aan twee kanten verkopen en zij kon den soms nauwelijks bij hun eigen koopwaar komen. Maar goed, het was de eerste keer. En een succes was ie, die eerste Alkmaarse lappendag. COM1SSIE VAN ONDERZOEK VOOR HET MARKTWEZEN ALKMAAR. In de laatste jaren wordt het voor de steeds groter wordende transportauto's voor vee moeilijk de veemarkt te bereiken, omdat de toegangswe gen daarvoor te smal zijn. Voorts blijkt op de drukste dagen de ruimte op de kaasmarkt te klein en kunnen de toegangswegen de steeds wassende stroom van be zoekers niet verwerken. Naar de mening van B. en W. dient er in het belang van de wel vaart van onze stad en haar in woners ernstig naar gestreefd te worden, dat de bedoelde verkeers moeilijkheden zo mogelijk spoe dig worden opgelost. De oplossing moet echter tevens zodanig zijn, dat aan het stadsschoon geen of althans zo weinig mogelijk schade wordt toegebracht. Teneinde alle met de boven staande samenhangende proble men, in de ruimste zin onder de ogen te zien en tot een bevredi gende oplossing te geraken, stellen en W. de raad voor tot benoe ming van een commissie over te gaan, waarin onder meer verte genwoordigers van uiteenlopende belangen inzake het marktwezen zitting zullen hebben en welke commissie vóór 1 April 1950 aan de Raad rapport over de bedoelde aangelegenheid zal uitbrengen. B. en W. stellen de Raad Voor als voorzitter van deze commissie te benoemen de burgemeester, als onder-voorzitter de wethouder G van Slingerland, en als leden de directeuren van openbare werken en van het marktwezen, de com missaris van politie, de heer P. v d. Borden, die daartoe door de commissie voor het marktwezen is voorgedragen, een vijftal door B. en W. nader aan te wijzen ver tegenwoordigers van de meest be langhebbende groepen van bedrij ven, voorts zo mogelijk een stede- bouwkundige en een kenner van oud-stedenschoon, eveneens door B. en W. aan te wijzen en ten slotte als secretaris de referenda ris ter secretarie. Tevens verzoeken B. en W. de Raad hun college een bedrag van f 500.— ter beschikking te stellen, ter bestrijding van de door be doelde commissie te maken kos ten. PLATTE stgincnbrug ALKMAAR WLEFOON 2604 (K 2200) PRIJS PER LITER PER 12 LITER ONZE AGENDA 3IOSCOPEN- Harmonie: Vergeten Levens, 18 jaar; Victoria: Een vrouw werd verkocht, 14 jaar; Cinema Americam: Down Argentine Way, 18 jaar; A.B.T.: De Schijndode en De Groene papegaai, beiden 18 jaar. NACHTDIENST TAXI'S: Koopman, Lindegracht 43, 'telef. 3916. NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek Wanna, Ritsevoort 5. GULDEN VLIES: 8 uur Soi- rée Dansante, ten bate van het uniformenfonds van „St, Caecilia". Aanvaring ALKMAAR. Gisterenmiddag om half zes voer een geladen Rijnaak tegen de Friesebrug op, die 20 cm werd ontzet. De brug was juist voor de scheepvaart ge sloten toen een Rijnaak uit de richting Vlotbrug kwam aanva ren. De schipper liet langzaam doorvaren en trachtte het schip aan een meerpaal enkele meters voor de brug te doen stoppen. De staaldraad, waarmee hij de aak wilde vastleggen, brak en het schip botste tegen de brug. De brug kan nog geopend en geslo ten worden, zodat het ongeval geen verkeersstagnatie oplevert. De rijkspolitie te water heeft de zaak in handen. Weduwe met 2 kinderen op straat gezet ALKMAAR. Op de hoek Snaarmanslaan-Stadhouderstraat woonde tot gisterenmorgen mevr. de wed. Groen met haar 2 kinde ren. Zij woont daar nu niet meer, want gistermorgen is zij naar aan leiding van een gerechtelijk von nis rechtens op straat gezet. Deze vrouw, die dagelijks hard werkt om voor haar gezin het brood te verdienen, had haar huisje ver kocht onder de bepaling dat het vrij te betrekken zou zijn. Zij kon tot verkoop onder die bepaling overgaan, omdat zij ervan over tuigd was en nog steeds is van het Huisvestingsbureau te Alk maar de toezegging te hebben ge had een andere woning in de Gas houderstraat te kunnen betrekken. Thans echter blijkt dat in het huis waar zij meende te kunnen intrek ken een ander gezin is onderge bracht; haar werd geen toestem ming verleend om de woning aan de Gashouderstraat te betrekken, zodat zij tengevolge van haar uit zetting, die overigens volkomen terecht is geschiedt, op straat is komen te staan. Het Alkmaarse Huisvestings bureau deelde ons mede, dat het een dergelijke toezegging als mevr. Groen meent dat haar is gedaan positief ontkent. Het geval zoals het er ligt is tragisch. Wij kunnen in deze omstandigheden niet an ders doen dan een ieder aanraden elke toezegging van het Huisves tingsbureau schriftelijk te doen bevestigen om mogelijke misver standen als deze te voorkomen. Nader vernemen wij nog van het huisvestingsbureau dat dit op 21 Mei aan een gezin vergunning ver leende om de woning, die volgens Mevr. Groen aan haar was toege' zegd, te betrekken. De akte van verkoop van het huis van Mevr. Groen is echter eerst op 20 Juni ge. passeerd. Dit is dus gebeurd toen de andere woning reeds een maand bewoond was. Volgens het huisves tingsbureau had Mevr. Groen kun nen weten dat zij de andere woning dus niet zou kunnen betrekken. Drop onder valse vlag ALKMAAR. Door een drop- fabriék te Amsterdam is aangifte gedaan van oneerlijke concurren tie. Het is gebleken dat iemand gebruik maakte van de gevestigde firmanaam van deze fabriek, door aan verschillende winkeliers hier en in de omtrek drop te verkopen, waarbij bij het liet voorkomen dat de drop afkomstig was van de fabriek te Amsterdam. Het blijkt dat zich een Alkmaarder aan dit feit heeft schuldig gemaakt. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Alber ta, dochter van J. Leijnsvelt en W. P. Nibbering; Anna C. J. G., dochter van M. M. Baars en M. A. A. de Wit; Coenraad M„ zoon van J. W. Schut en M. N. Com mandeur. Gehuwd: Hendrikus R. v. Duin en Agatha C. Jol; Gjalt v. d. Horn en Louisa Wiedenhoff. Overleden: Andries Fernée, oud 53 jr. GULDEN VLIES Eerste abonnementsvoorstelling Serie Ai ALKMAAR. Maandag 3 Oct. a.s. zal in het Gulden Vlies de eerste abonnementsvoorstelling plaats vinden van Serie A. Toneel groep „Comedia" brengt „Goud en Antiek" (The shop at sly-cor- ner) van Edward Percy. De pre mière van deze Amerikaanse „thriller", onlangs te Amsterdam, had een uitstekende pers. Vooral 't spel van John Gobau, de hoofd rolvertolker, werd zeer geroemd. Het tableau de la troupe wordt gecompleteerd door Magda Jan- sens, Ellen Vogel, Joeki Broedclet, Lous Hensen, Fons Rademakers, Bob Verstraete, Henk van Ulsen, Luc Lutz en Jan Teulings. UGGEN DO DAT .dic.l Uitroeit j p p T POEDER in' de practische, voordelige siuifzak 65 cent Is Mn middel, d»« MUGGEN en VLIEGEN lAOV.I 25-jarig ambtsjubileum ds. von Meijenfeldt ALKMAAR. In een speciale her denkingsdienst gehouden in de Ge- ref. Kerk te Alkmaar herdacht Ds. C. von Meijenfeldt het feit, dat hij voor 25 jaar in zijn ambt werd be vestigd. Nadat de jubilerende Do minee met zijn gezin het Kerkge bouw was binnengeleid werd hij toe gesproken door de Heer F. Schaap die de 19 jaar memoreerde waarin de Dominee in Alkmaar heeft ge arbeid. Namens de Kerkelijke Ge meente sprak Dr. A. Polman, die over het vele maatschappelijke werk sprak, door de Dominee ver richt, waarbij vooral het gevange- niswerk op de voorgrond trad. Door de Heer K. Haijtema werd de jubi laris vervolgens een Solex-rijwiel aangeboden. Voorts werd nog het woord gevoerd door Ds. G. van Wijk van de Ned. Hervormde Gemeente namens de Alkmaarse collega's. De dienst die o.a. werd bijgewoond door Mr. R. Veendorp, Secr. van het Cu ratorium, Pater Jansen O.P. en de Regenten en het personeel der straf gevangenis, werd opgeluisterd door zang van een dubbel mannenkwar- tet en orgelspel van de heren B. van der Veen en J. Haijtema. Alkmaarse Politie-voetbal Het elftal van dé Alkmaarse po litie speelt dit jaar in de eerste klas. Reeds werd een wedstrijd ge speeld tegen de Amsterdamse politie welke met 4—2 werd verloren. De vorige week werd tegen Zaandam gespeeld, welke wedstrijd onbeslist bleef 1—1. Tot de beste eigenschappen van ons, Nederlanders, behoort gelukkig nog altijd de spontane bereidheid, de helpende hand uit te steken naar noodlijdende of verzwakte kinderen, zelfs over alle politieke en gods dienstige grenzen heen. Daarom zal iedere Nederlander in deze weken met "des te meer liefde en geestdrift „Vergeet-hen-niet"-postzegels kun. nen en willen kopen, nu bekend is gemaakt, dat een deel van de op brengst dezer speciale postzegels- met-het-zonnebloem-embleem uit sluitend zal worden besteed aan het herstel van 10.000 verzwakte kinderen in Indonesië, met name ook in Nieuw Guinea en de Mina. hassa, op Ambon en Timor. Talloze kleinen werden hier reeds van een wisse hongerdood gered, maar veel méér anderen dreigen nog steeds te zullen omkomen. Grote hoeveelhe den speciaal gefabriceerde melkpre- parateq. werden al verscheept, maar om enigermate in de ergste nood te kunnen voorzien, is er méér nodig. Wie zal niet met liefde desnoods z'n hele kamer met zonnebloem zegels willen behangen, als hij weet, daarmee een straaltje zon en een beetje gezondheid te kunnen bren gen aan kinderen, die ziek, ver zwakt en uitgemergeld, schier onaf gebroken schreiend, op hun dood liggen te wachten? En als U de vreugde gezien had op die ouwelijk- CAPV) ALKMAAR. Onlangs vestig-, den wij de aandacht op de toestand van verwaarlozing, waarin zich de molen in de Eendrachtspolder bij het Bergerhof bevindt. Dit bericht heeft in brede kringen de belang stelling getrokken en juist daarom spijt het ons, dat wij er niet geheel juist mee zijn geweest. Wij waren niet naar waarheid ingelicht, hoe wel wij aan de waarheidsliefde van de persoon, die ons inlichtingen hierover verschafte, niet meenden te mogen twijfelen. Intussen was ook deze man te goeder trouw. De molen is n.l. niet, zoals wfj schre ven, eigendom van de gemeente; helaas niet, zouden wjj zeggen, al denkt misschien de wethouder van Financiën er anders over. En om dat de molen geen gemeente eigendom is, treft haar dus niet het verwijt van de verwaarlozing. De molen is eigendom van de nog steeds bestaande Eendrachts polder, doch doet geen dienst meer als watermolen, welke taak zij ver vulde sedert 1799. Een electrisch gemaaltje heeft destijds de taak van de oude molen overgenomen. Na dat de molen in de oorlogsjaren diende tot varkenskot, kregen na dien de voortrekkers van de Alb. Magnusstam van de St. Dominicus- groep haar gratis van het polder bestuur in gebruik. Deze jongens hebben intussen alreeds een bedrag van circa f 400,aan het oude! cavalje ten koste gelegd; zij brach ten er nieuwe deuren in en een nieuwe vloer en vernieuwden ook de rieten kap, om een einde te ma ken aan de lekkage in de molen, die hun tot stamhut diende. Hun streven de oude molen tot een bruikbaar gebouw te maken, werd echter niet beloond; tot driemaal toe werd er in de molen ingebro ken, ofschoon het hek, dat door twee sloten van de openbare weg gescheiden is, evenals de deuren, met zware hangsloten tegen in dringers beveiligd was. Vermoede lijk waren het jeugdige vandalen uit de omgeving die eens een kijkje in de molen wilden nemen; daar bleef het echter niet bij: een zware molensteen werd van boven naar beneden gekieperd en richtte grote ravage aan; de electrische verlich ting, door de voortrekkers zelf aan gebracht, werd vernield boeken en touwen werden gestolen, krissen door midden gebroken en ruiten stuk gegooid. Graag zouden de voortrekkers ook de muur en de wieken herstel len, doeh dat is een karwei, dat te kostbaar is voor de kas van een voortrekkersstam. Reeds eerder deed het polderbe stuur een poging de molen te res taureren; de medewerking van De Ver. De Hollandse Molen kon ech ter alleen verkregen worden, als de molen weer in bedrijf genomen zou worden; de kosten zouden dan f 7000 bedragen, althans zo groot was het bedrag, dat hier voor de oorlog mee gemoeid zou zijn, Van in-bedrijf-stelling van de molen is echter geen sprake, zodat er niets anders op zat, dan de molen de mo len te laten en over te leveren aan de storm en de vandalen. Intussen vernamen wij vafi de zijde van het polderbestuur, dat er een adspirant-bewoner van de mo len is op komen dagen; wanneer Monumentenzorg toestemming geeft, dat het interieur van de mo len tot woning wordt ingericht, dan zal deze man, die timmerman is, de molen zelf in een woning ver anderen. Het exterieur blijft echter onveranderd en dw adspirant-be woner heeft zelfs op zich genomen, om ook de muur en de wieken te herstellen, zodat de oude molen, als dit doorgaat, weer in oude schoon heid zal herrijzen. Mocht dit echter niet geschieden, dan zouden wij het gemeentebestuur in overweging willen geven de molen van de Een drachtspolder aan te kopen; alleen .al uit het oogpunt van stadsver- fraaiing lijkt ons dit gewenst. De molen geeft een tè aardig accent in dit stadsdeel, dan dat zij maar zou moeten verdwijnen. Kaasperikelen ALKMAAR. Tegen een aan tal winkeliers en een grossier in kaas te Alkmaar is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de prijs voorschriften „Jonge kaas". BEKROONDE STANDHOUDERS ALKMAAR. Aan de stand houders in de Korenbeurs werden de volgende prijzen toegekend: Eerste prijs: J. Bakker, Wognum; Alkmaarse Exportveiling; Firma. ZaadnoordijkFa. van Weert; Fa. Tros, Gebr. Kaal, Fa. Heuseveldt en de Mica, allen te Alkmaar. Tweede prijs: Ned. Fruittelers Or ganisatie, Boekhandel' Ter Burg, de heer Daatselaar, Fa. Stoel, de heer Bakker, Fernhout en Lid, eveneens te Alkmaar. Derde prijs: De Jong en Vulpen Service. Eer volle vermelding: Prov. Gezond- heidsdiepst voor Dieren, Fa. Klit- sie, de heren Haytema en Wijnberg en de Tuinbouwschool, allen te Alkmaar, de Fa. Vroegop te Lan- gendijk en de heer A. Boersen. De gevel van Victory ALKMAAR. De gevel van Hotel-Victory, waarop in de loop der jaren meerdere lagen verf aan gebracht zijn, za!l gerestaureerd wordenbij het verwijderen van de oude verflagen met een zandstraal- installatie bleek, dat de gevelbak steen, die door de verflagen volko men verstikt Was, voor een groot deel verteerd was, zodat er brok ken afvielen. Halverwege moest 't werk worden stopgezet, uit vrees, dat de gevel teveel zou afbrokkelen. Deskundigen zinnen nu op een mid del, om het probleem op andere wijze op te lossen. Cursus welsprekendheid beëindigd ALKMAAR. Maandagavond werd door Mevr. M. E. Steyger Asperslagh de cursus in welspre kendheid, gegeven voor de leden der R.K. Middenstandsbeweging alhier, met het uitreiken der ge tuigschriften beëindigd. Veertien cursisten, die met min of meer succes deze zomer de lessen had den gevolgd, zagen zich op het eind van de avond, die gehouden werd in het Instituut van de heer Jac Smit aan de Kennemerstraat- weg, in het bezit gesteld van een diploma. Door het bestuur van de N.R. K.M., afd. Alkmaar werd de do cente als blijk van dank voor het vele werk door haar gepresteerd, een prachtige aquarel aangeboden. vermagerde kindergezichtjes op Temate, toen daar op Koninginne dag, 30 April jl„ kinderfeesten wer den georganiseerd met allerhande geschenken, dan zou U zonder man keren morgenochtend om 8 uur voor de deur van het dichtstbijzijn de postkantoor staan om een flinke partij „Vergeet-hen-niet" postzegels te kopen! Deze bestemming van een deel der opbrengst dezer speciale post zegels spreekt wellicht het meest tot ons hart, maar ook de beide an dere doeleinden zijn sympathiek Wie is niet bereid, slechts enige we ken achtereen enkele onnoz'ele een ten toeslag te betalen op zijn post zegels, als hij daarmee de gelegen heid geeft wat extra hulp te bieden aan hen, die door ziekte, krijgsge weld of uitputting lijden? En wie zou niet willen helpen bij de aan koop van gereedschapskisten, waap- niee onze ,;johgens", die straks zul len demobiliseren en wier handen wellicht wat „scheef" zijn komen te staan, zich kunnen oefenen bij het onderricht in elementair technisch onderwijs? En wij „Vergeet-hen. niet"-postzegels-plakkende N eder- landers kunnen voor de gereed schapskisten zorgen, zodat onze de mobiliserende militairen straks een betere kans krijgen voor plaatsing in de burgermaatschappij. Daarmee helpen we tevens ons zélf, want aan geschoolde arbeiders heeft onze sa menleving nog altijd gebrek! Om de verkoop dazer zegels te bevorderen, wordt a.s. Zaterdag 1 October 1949 slechts een klein offer van U gevraagd. Bij vrolijke klan ken van onze Postharmonie, die zich geheel belangloos beschikbaar heeft gesteld, om van half vier tot 'vijf uur een mars door de stad te maken, zal op enige stopplaatsen gelegen heid zijn U van een zakje zegels te voorzien ten bedrage van slechts f0.50. Moge de Alkmaarse bevolking ons in een ommezien van onze ze gels afhelpen. A.F.C.-nieuws ALKMAAR. Zij, die a.s. Zon dag met AFC meewillen naar WW moeten nog vandaag kaar ten halén bij H. Muller, Bierkade 1 en J. Smit „De Sport" Nieuwe- sloot 97, Tel. 4813. Zegt het voort. T ALKMAAR. Toon Hermans, die met het Theater Plezier van Floris Meslier in het Gulden Vlies optrad, is en blijft, als de koning der kolder, een van Neerlands beste conferenciers. Wanneer hij op het toneel staat, weet hij een volle zaal te boeien, zoals hij gisteren avond de volle zaal van het Gulden Vlies in zijn genoegelijke ban hield. Het Theater Plezier was met een vlot en beschaafd programma naar Alkmaar gekomen, waarvan wij het ene onderdeel uiteraard meer, het andere minder te waarderen wis ten. Uit het programma noemen wij de kolderconference van Toon Hermans de caricaturale imitaties van Maxim Herman Raft, die voor treffelijk waren, en een uitstekend liedje, gezongen door Wiesje Bouwmeester. Wij willen er een lief ding om verwedden, dat de tekst van dit liedje door Willy van He- mert geschreven was, maar zeker zijn wij er niet van. Men vindt het tegenwoordig al te vaak niet nodig, zoiets in het programma te ver melden. Trouwens, het komt nogal eens voor, dat men aan een pro gramma maar heel weinig heeft. Gisterenavond kwam dat b.v. voor. Het gedeelte van het programma, dat na de pauze werd gebracht, was een klasse minder dan het gebodene van voor de pauze. Govert van Oest zat aan de vleugel en Joop Geesink ontwierp de uitste kende doelmatige édcors. De regie was in de goede handen van Maxim Herman Raft. Het enthousiaste pu bliek huldigde Toon eri 't Theater Plezier met een hartelijk applaus. Dierenbescherming ALKMAAR. Zwervend zijn aangetroffen een rood en cypersch poesje. Het rode poesje is gevon den in de omgeving van 't Schar- loo. Ter beschikking enige jonge poesjes. Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Lelijk gedrag ALKMAAR. Gisteren deed 'n va der van een 9-jarig meisje aangifte hij de politie dat zijn dochtertje gisteravond omstreeks 7 uur door een man was lastig gevallen en in een steeg tussen de Laat en de Oude Gracht was aangerand Het meisje, dat zich gillend verzette werd dooi de man losgelaten die tussen het pu bliek wist te ontkomen. Zijn er gegadigden voor een industrieflat? ALKMAAR. Degenen die interesse hebben voor de oprichting van een gemeenschappelijk Industriegebouw te Alkmaar kunnen zien wenden tot het bureau van Openbare Werken alhier. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie, die in ons blad van van daag voorkomt. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM ALKMAAR. Gister vierde de fa. Gebr. Winder, groothandel in suikerwerken, chocolade en bis- kwie, Boterstraat alhier, haar 25 jarig zaken jubileum. Des middags werd in Victory een receptie gehouden, waar 4 500 belangstellenden, hoofdzakelijk zakenrelaties van hun belangstel ling blijk gaven; er was een schat van bloemen, 100 tot 150 fraaie bloemenmanden sierden de grote zaal. De fa. Winder begon 25 jaar geleden in een pand op de Kanaal kade, verhuisde later naar de Zij- dam en is de laatste jaren in een groot pand in de Boterstraat ge vestigd. Gisteravond werd dl>or de fam. Winder het personeel in Vic tory een diner aangeboden. Opbrengst Rode Kruis-collecte BERGEN. Dank zij de wel willende medewerking van zeer velen is de geldinzameling van de afd. Bergen en Omstreken van het Ned. Rode Kruis dit jaar een groot succes geweest. In Bergen werd ingezameld f 1688.11, in Schoorl f 306.25, in Warmenhuizen f 229.52 en in Koe dijk f 118.22, zodat de gehele op brengst bedroeg f 2342.10. Het bestuur van de afdeling was bijzonder dankbaar voor de grote hulp, die zij hierbij mocht onder vinden van hen die zich in Schoorl Koedijk en Warmenhuizen tot af zonderlijke comité's gevormd hadden om deze actie zo schitte rend te doen slagen. DOKTER HERINGA 40 JAAR ARTS SCHOORL. Zaterdag 4 Oct. a.s. is het veertig jaar geleden, dat dokter H. Heringa zich. als arts te Schoorl vestigde. De jubilaris werd geboren op 11 October 1882 te Weltevreden in Indonesië. Op 12-jarige leeftijd kwam hij naar Nederland en ging, na de H.B.S. te hebben doorlopen, aan de Utrechtse Hogeschool medicijnen studeren. Na volbrachte studie vestigde hij zich te Schoorl, waar hij 40 jaar lang onafgebroken werkzaam is geweest in dienst van de lijdende mensheid. Zijn praktijk "breidde zich steeds uit en door zijn gevorderde leeftijd, werd de op zijn schouders gelegde taak wel wat te zwaar, waarbij ook de moeilijkheden gedurende de oor logsjaren het hunne toe bijdroe gen. In 1941 vestigde zich daarom ook zijn schoonzoon, dokter F. H. 'Risselada, zich te Schoorl, om de taak van dokter Heringa te ver lichten. In 1948 vroeg en verkreeg de jubilaris eervol ontslag als ge meente-arts, in welke functie dr, Risselada hem opvolgde. Een zeer uitgebreid comité heeft de taak op zich genomen dokter Heringa op 1 Oct. op pas sende wijze te huldigen, waartoe intekenlijsten onder de ingezete nen hebben gecirculeerd, waaruit wel is gebleken, dat de dokter vele vrienden heeft. Op 1 October zal des morgens een receptie worden gehouden in café Hakof te Groet van 10.30 11.30 uur. De schoolkinderen zul len hier een feestlied zingen, ter wijl de jubilaris hier zal worden toegesproken door de heer W. Bant, namens het Groeter deel der bevolking. 's Middags wordt in Schoorl receptie gehouden in hotel van de Garde van 15.3016.30 uur. Hier zal de burgemeester het cadeau namens de bevolking aanbieden Des avonds te 8.30 uur vindt bij de woning van de jubilaris nog een aparte hulde plaats, waarbij een ieder wordt uitgenodigd. De inwoners worden verzocht op 1 October de vlaggen uit te steken. Inbraak BURGERBRUG. In de nacht van Maandag op Dinsdag is er in gebroken in de woning van de fam. Zandstra, een alleenstaand huis even buiten het dorp. Door opschuiving van een raam, ge volgd door het wegzetten van en kele potplantj es, die hem de entrée beletten, betrad de niet-genode gast de verlaten woning. Met de beste kledingstukken die hij er vinden kon, alsmede met 'n ach tergebleven geldrestant, verliet hij zijn operatieterrein. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. RUSTIG HERFSTWEER In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist of laag hangende bewolking. Later op de dag plaatselijk opkla ren. Zwakke en af en toe matige wind uit Oostelijke richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. MUTATIES RIJKSPOLITIE Ingaande 1 October a.s. zijn de hierna vermelde verplaatsingen bevolen De wachtmeester le klasse J. de Visser, postcommandant te Lim men, naar Harmeien. De wachtmeester le klasse Ch, Broekhuijzen van de Parketgroep Alkmaar naar de groep Heiloo. post Limmen, voor de functie van postcommandant. Voorts de wachtmeesters R. de Boer van de groep Heiloo naar de jllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllUllllllllllllIHMIIIIIIIIIIHIIIljA U KUNT 4 minuten gratis treinbestuurder en sein huiswachter zijn, wan neer U de N.S. Test maquette bezoekt. Geopend f/m Zaterdag 1 Oct. a.s. Op werkdagen 10-12 u. v.m., 2-6 u. n.m. Geen deelneming voor kinderen beneden 14 jaar. (Adv.) SCHAGEN, 29 Sept. Lammeren 2847, fokschapen 5575, pinken 150190, verse koeien 5.507.50, geldekoeien 350475, tijdkoeien 370 -—550, een halfvette schot 375, sl.- paarden 300600, goede werkpaar den 400600, luxe rijtuigpaarden 600750, veulens 125225, biggen 3050. schrammen 5060, vette ko nijnen tot 3.25, jonge konijnen 0.30 —0.50, oude kippen, witte en pa trijs tot 2 en bruine tot 2.25. 1 jonge geit 9. Handel matig. N.-SCHARWOUDE, 29 Sept. 22000 kg aardappelen, bevelanders 6.306.80, bintjes 8.60, noorderlin gen 6, 50000 kg uien 10.30—12.50, driel. 3—11.60, nep 11.80—12.70, 11000 kg peen II 5.50—5.80, III 5.50 —5.90. 2400 kg kroten I 5—5.50 II 4, 800 kg rode kool 5.507.30, 3000 kg gele kool 55.10, 4000 kg groene kool 56.20, 110.000 kg witte kool 6—6.80, 23000 kg slabonen 2847, afw. 2029. WARMENHUIZEN, 29 Sept. 18000 kg uien 9.2012.40, grove 9.50 10.40, driel. 11.30—11.70, nep 12.10— 12.70, 28000 kg rode kool 5.50, 91000 kg witte kool 6, 5300 kg slabonen 3548, 100 kg andijvie 9.60, 18000 kg aardappelen, bl. eigenh. 6.60 7.40, wite eigenh. 6.907.30, beve landers 6.706.90, bintjes 8,40, sch. muizen 8.20. PURMEREND, 28 Sept. Bevelan ders 68,koopmans blauwe 68, slabonen m. dr 2041, z. dr. 2051, stoksnijbonen 620, stamsnijbonen 2948, pronkbonen 1738, kom kommers 6—20, tomaten A 2844, bloemkool 626, rode kool 58, savoye kool 58, groene kool 58, spruitkool 48, spinazie 618, sla 3 14, andijvie 814, rode bieten 5 7, gare bieten 8—11, bospeen 1016, waspeen 612, uien 411, driel. 9 -11, augurken grof-grof 28, kl. grof 28, basterd 28, stek 19, bommen 5, frankenth. 4375, alicant 7080, suikermeloen 966, bramley seed ling 514, codlin ceswick 512, er- ley Vict. 518, graham jubilé 519, jacques lebel 512, james grieve 12 —44, manks codlin 629, signe til- lisch 832, transp. de cronsels 10 34, zoete winterkroon 626, beur- ré clairgeau 513, hardy 428, le brun 314, mérode 37, bonne louise 528, boeregroen 36, con ference 312, doyanne du comice 2735, dr. julius guyot 310, eva baltet 621, fertilon 313, gieser wildeman 414, hertogin elsa 3 6, kamperveen 310, legipont 316, maagdepeer 38, seigneur 37, triomphe de vienne 531, williams duchess 314. OBDAM, 28 Sept. 3100 kg aardap pelen, bevelanders 5.605.70, bin tjes 6.60, grove bintjes 8.108.50, 9000 kg slabonen A 41—47, B 25— 44, 15.500 kg kroten A 5.10—6, B 4, 30000 kg peen B 5.50—6.30, C 5.80— 6.30, 14.000 kg uien 11.20—11.90, gro ve 9.90—11.10, drieL 13.40—14.10, nep 13.1013.40, 1100 kg sav. kool 6.60, 4500 kg gele kool 4„ 12000 kg rode kool 4.50, 7400 kg witte kool 6. ALKMAAR, 28 Sept. Slabonen z. dr. 35, afw. 2030, stoksnijbonen 35 75, 188, pronkbonen 1332, kom kommers 1028, II 68, tomaten A 2242, afw. 1618, bloemkool I A 3247, I 18—24, II 8—16, rode kool 5.508, savoye kool 5.50—7, groene kool 5.5010.40, spinazie 1347, postelein 2936, sla 1.5016, andij vie 6.5014, rode bieten 56, bos peen 617, waspeen 618, uien I 1014, II 68, driel. 68, nep 6 10, prei 1415.50, soep 1.504, selie 1.50—3. HEILOO, 28 Sept. Sperciebonen 3052, snijbonen 2641, pronkbo nen 1629, andijvie 1418, drui ven79, tomaten 1826, komkom mers 1119, kropsla 411, bloem kool 1936 p. st., wortelen 1217 p. bos. LANGEDIJK, 28 Sept. 12000 kg aardappelen, bintjes 6.60, bl. eigenh. 7.20, bevelanders 5.80—6.30, 24000 kg rode kool 5.50—6.20, 11.000 kg gele kool 55.30, 71000 kg witte kool 66.20, 7500 kg groene kool 5.70—7.30, 320000 kg uien 11.20— 12.60,, grove 9.7010.70, driel. 10.40 —13.20, nep. 11.33—12.40, 6600 kg peen II 6—7.90, III 5.50—6.10, 6000 kg slabonen 2147, 1550 kg bloem kool I 11.90—25, afw. I 8—8.40. BLOKKER, 29 Sept. Beurré har dy 1024. bonne louise 921, con ference 1121, eva baltet 916, le gipont 1018, hertogin elsa 715, triomphe de vienne 1229, charle- mowsky 1538, ellisons orange 20 49, glorie v. holl. 1932„ manks codlin 1326, schellinkhouter 17 49, signe tillisch 2035. transp. de cronsels 11—30, frankenth. 4172, alicanten 6382, tomaten 1837, perziken 6-10, aardappelen 6.40 7, gele kool 5.606.10, rode kool 6 7, groene kool 6.408.10, bloem kool 2630. slabonen 2749. sn bo nen 3049, pronkbonen 3335, uien 611, andijvie 1115, knolbiet 45, komkommer 1621, kropsla 11 HOOGKARSPEL, 28 Sept. 5500 kg aardappelen, kriel 3.403.60, late aardapp. 7.908.30, 24000 stuks bloemkool I 2235, II 1216, afw. 820, stek 2, 3000 kg rode kool 5.50, 800 kg groene kool 5.505.90, 7000 kg witte kool 44.60, 15000 kg kro- groep Texel en H. A. Salman vanten I 5.10—5.70, II 4. 800 kg peen I de groep Bergen naar de groep 6, 1600 kg breekpeen II 5.50—6, Wieringen ter standplaats Hippo- 35000 kg uien 1114.40, 1800 kg lytushoef. Jstambonen 3646.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2