Nieuw Amerikaanse professor verried het geheim van de atoombom MANK Duitse parlement wenst herziening van het ontmantelings-programma Bankbediende verduisterde honderdduizend gulden Amerika verzocht nieuwe Russische voorstellen Uitgestrekt oardolieveld in Overijssel Verzoek tot stopzetting van de demontage Aan een communistisch spion P. Kieftenburg EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Zaterdag 1 October 1949 nHd Neerlands bodem bevat ongedachte rijkdom 45e Jaargang No. 11681 bonn, 30 Sept. (a.p.) Met vrijwel algemene stemmen heeft het Duitse parlement vandaag besloten de Westelijke geallieer den te verzoeken om de ontmanteling van Duitse fabrieken stop te zetten. Het nam dit besluit naar aanleiding van een door de sociaal-democraten ingediende motie, waarin de geallieerden werd verzocht het ontmantelings-programma te herzien en in afwachting hiervan de demontage stop te zetten. treedt de franse regering af? geheime bijeenkomst west-berlijnse commandanten De toekomst van de Italiaanse koloniën Hongarije en Polen breken met Tito Spoedig erkenning van de Republiek? 55.000 woningen per jaar De controle op de atoom-energie Aanvraag voor belangrijke concessie Directeur Hoogovens jubileerde Huishoud-Zeep, zeer goe. de kwaliteit, 6 dubb. stuk. ken, tijdens Huis- qq c houd-Week 6 st Drinkserviezen, 30 dellg, fraai geslepen, ook in glad, zeer mooi «j 390 Kurketrekker, tn- *\ac schroef baar, thans Rasp 39' Broodtrommels, emaille, met beslag en draalslui- ting, in groen en 1050 reseda, Automobielhandel Een BESTELAUTO TE HUUR: met en zonder chauf feur en LUXE AUTO MOBIELEN te huur per dag en per week. TE KOOP: Een kleine bestelauto, "37 Chevrolet Sedan en '39 Chevr. Coach. Telefoon 4113 Baanstr. 15 Hoorn In. en verkoop van automobielen. KERMIS te Assen delft Muziek: The Musical Maestro's Prima consumptie Bel. aanbevelend, P. BOON g eens en toen het loven of niet, toen iar gezicht weg, ze n alsof ze nooit van glinsterende ogen lekker", zei ze met lag een glaasje van jk een glaasje van t had opgedronken, g ze haar vader om lat het klapte. „O, eter! Ik ben beter!! n te lachen bij dit zling door een hels Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief- per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl, Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221. teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K2240 De socialist Fritz Henssler noemde het behoud van de fabrie ken, die voor ontmanteling in aan merking komen, een levensvoor waarde voor de Duitse republiek. Henssler verklaarde, dat zijn protest tegen de ontmanteling hem niet was ingegeven door nationa listische sentimenten. In dit ver band achtte hij het noodzakelijk om in het buitenland de indruk weg te nemen, dat argumenten te gen de demontage alleen verkie zingspropaganda zouden zijn. Henssler voerde aan, dat de ont manteling de productie drukte, de werkloosheid deed toenemen en voorts een bres sloeg in de belas ting-inkomsten van de staat. ..Het is niet mogelijk het Duitse volk permanent op exceptionele wijze te behandelen, in het bijzon der niet waar dit volk tegen eind 1952 als de Marshallhulp ten einde loopt economisch op eigen benen zal moeten staan. Dr. Konrad Adenauer noemde het verloop van de ontmanteling een grote teleurstelling. Hij was van mening, dat de geallieerden het Duitse standpunt als propa ganda beschouwden en om pres- tige-redenen aan hun zienswijze vasthielden. Nadrukkelijk verklaarde de kan selier, dat het geen propaganda maar nationale overwegingen wa ren, die de Düitsers ertoe brach ten zich tegen de demontage te verzetten. Hij hoopte, dat men een zoda nige weg zou inslaan, dat het woord „ontmanteling" niet als eens het woord „Versailles" na de eerste wereldoorlog tot een strijd kreet voor het nationalisme zou worden. Het West-Duitse parlement heeft bij stemming besloten maatregelen te nemen om West-Berlijn in de West-Duitse federale republiek op te nemen. Het parlement vroeg de rege ring „de nodige stappen" bij de geallieerde functionarissen te doen om West Berlijn als 12de staat tot de republiek toe te laten. OVERDRACHT COMMANDO MARINE IN INDONESIË BATAVIA, 30 Sept. (Aneta). Vrijdagochtend heeft vice-admi- raal A. S. Pinke zijn functie van hoofd van het departement der Marine in Indonesië overgedragen aan zijn opvolger, vice-admiraal F. J. Kist. De plechtigheid had plaats op het terrein van het de partement der Marine, waarbij het gehele personeel, zowel het militaire als het burgerlijke, als mede het personeel van de dienst van scheepvaart, aanwezig waren. Beide generaals hebben dag orders aan het marinepersoneel uitgegeven. Mao Tse hoofd van de „volksregering" HONGKONG, 30 Sept. (Reuter). Mao Tse Toeng, de leider van de communistische partij in China, is vandaag met algemene stem men gekozen tot voorzitter van de „centrale volksregering van de republiek China", zo meldt radio- Peiping. Mevr. Soen Yat Sen, weduwe van de stichter der Chinese repu bliek, en generaal Tsjoe Tteh, op perbevelhebber van het commu nistische leger, zijn tot vice-voor- zitter gekozen. Ër zijn zes vice- voorzitters. AMERIKAANSE LUCHTBRUG GESLOTEN BERLIJN, 30 Sept. (Reuter). Het laatste Amerikaanse vliegtuig op de luchtbrug is hedenavond on der de muziek van een militaire kapel en het licht van perscame ra's te Berlijn aangekomen. Prof. Ernst Reuter, burgemeester van West-Berlijn, was een der eersten, die de bemanning begroette. Berlijn heeft door het gezamen lijke Engels-Amerikaanse vervoer 2.343. 301 ton steenkool, bloem, benzine en medische en andere artikelen ontvangen. De lucht brug-operatie begon op 26 Juni van het vorige jaar. De Britse luchtmacht zal tot nader order vijf dagen van de week van Sleeswijk naar 't vlieg veld Gatow (Berlijn) blijven vlie gen. MGR. WYSZYNSKI WAARSCHUWT POOLSE PRIESTERS LONDEN, 30 Sept. (A.N.P.). Mgr. Wyszynsly, de primaat van Polen, heeft alle katholieke pries ters verzocht geen contact te on derhouden met buitenlandse jour nalisten en diplomaten en zelfs hun recepties niet bij te .wonen, aldus meldt de Times. Deze maatregel wordt uitgelegd als noodzakelijk om de geestelijk heid te beschermen tegen beschul digingen van de Poolse autoritei ten, dat zij betrekkingen onder houdt met buitenlanders, wat in de gespannen toestand in de „kou de oorlog" tussen het Yaticaan en de Kominform gevaarlijk is. In verschillende gevallen zijn pries ters, die buitenlandse journalisten hebben ontvangen, later door de politie verhoord, aldus de Times. Dezer dagen is aan het licht gekomen, dat een employé van een der grote bankinstellingen te 's-Gravenhage, die aldaar sinds dertig jaren werkzaam was en het volle vertrouwen, van zijn chefs en van een aantal cliënten genoot, zich gedurende een reeks van ja ren schuldig heeft gemaakt aan frauduleuze handelingen, die door de geraffineerde wijze, waarop zij werden uitgevoerd, geruime tijd onontdekt konden blijven. De schade, door deze handelingen schade door deze handelingen ver oorzaakt, zou meer dan f 100.000 belopen. De man zag kans door bepaalde handelingen zich bedragen toe te eigenen ten laste van cliënten van de bank. De vertrouwenspost, die hij bekleedde, maakte het hem mogelijk, dit te doen zonder dat het opviel. Een onderzoek, enige tijd gele den door de fiscale recherche bij een derde ingesteld, deed bepaal- Hongaarse communisten moeten „waakzaam" zijn BOEDAPEST, 30 Sept. (Reuter). De Hongaarse vice-premier, Ma- tyas Rakosi heeft verklaard, dat de communistische partijen in an dere landen „destructieve elemen ten" bevatten, doch, dat het re cente proces tegen Rajk de weg wees hoe men hen zou kunnen ontdekken. Hij zeide zulks in een toespraak tot een arbeidersvergadering te Boedapest. De Hongaarse communistische partij was niet waakzaam genoeg geweest tegen de R.K. Kerk in zake de kwestie van godsdienst onderwijs voor de jeugd. Het was „onvergeeflijk, dat in het vijfde jaar van de volksdemocratie nog steeds kinderen vervolgd worden, omdat zij niet deelnemen aan het godsdienstonderwijs". In een recente herderlijke brief ontvingen de geestelijken op dracht om te weigeren kinderen te dopen, indien hun ouders zich niet verbonden hen godsdienstig op te voeden. Op het ogenblik wordt er door de Charitas-missie in het annexa- tiegebied kleding uitgereikt aan de armsten der bevolking. De uitreiking te Tuddern. de vermoedens rijzen en spoedig daarna kwamen de feiten aan het licht. De directie van de bank be schouwt hetgeen voorgevallen is als een interne aangelegenheid, zodat tot nog toe de justitie niet in de zaak is gemengd. In samen werking met de betrokkene wordt thans door de accountants van de bank de gehele verduistering ge reconstrueerd. Dat de cliënten geen schade zullen lijden staat bij voorbaat vast. Het Franse kabinet, dat nog geen overeenstemming heeft be reikt over zijn politiek met be trekking tot de lonen en kosten van levensonderhoud, heeft, naar van betrouwbare zijde wordt ver nomen, besloten heden af te tre den, indien het geen compromis oplossing kan bereiken. Vandaag om 15 uur zou er een bijeenkomst van het voltallige ka binet worden gehouden. BERLIJN, 30 Sept. (Reuter). De drie commandanten van West- Berlijn zijn heden enige uren in geheime ziting bijeen geweest. Er zal geen communiqué worden uit gegeven. Men gelooft te Berlijn, dat het verzoek van prof. Reuter, burge meester van West-Berlijn, en van de anti-communistische onafhan kelijke vakbond (U.G.O.) om de spoorwegen in de westelijke sector en onder controle der Westelijke geallieerden te plaatsen, boven aan op de agenda stond. (Volgens een oude viermogend- hedenovereenkomst hebben de Sowjets de absolute controle over alle spoorwegen in de vier secto ren van Berlijn). Engeland en Amerika hebben in de politieke commissie der V. N. voorgesteld, Libye binnen drie a vier jaar zelfstandigheid te ver lenen, terwijl de Sowjet-Unie de onmiddellijke onafhankelijkheid eiste en de terugtrekking van alle buitenlandse troepen binnen drie maanden. De belangrijkste plannen voor de vroegere Italiaanse koloniën zijn de volgende: Voor Eritrea: Engeland en Ame rika wensen de oostelijke provin cies bij Abessinië gevoegd te zien en de westelijke bij de Soedan. De Sowjet-Unie wenst het gebied on der beheerschap der V.N. te plaat sen en na vijf jaar zelfstandigheid te verlenen. Abessinië zou door Assab een weg nagr de zee ont vangen. Italiaans Somaliland: Engeland en Amerika wensen dit gebied onder Italiaanse heerschap te plaatsen waarmee de Sowjet-Unie het eens is met dien verstande, dat een adviserende commissie ingesteld wordt, bestaande uit vertegenwoordigers van de per manente leden van de Veiligheids raad, Italië, Ethiopië, een Euro peaan en twee inheemsen. BOEDAPEST, 30 Sept. (Reu ter). Hongarije heeft Vrijdag het twee jaar oude verdrag van vriendschap en wederzijdse bij stand met Joego-Slavië opgezegd. LONDEN, 30 Sept. (Reuter) Ra dio-Praag heeft hedenavond mee gedeeld, dat Polen zijn verdrag van vriendschap en wederzijdse bijstand met Joego-Slavië heeft op gezegd. Dit werd medegedeeld in een nota, die door het Poolse ministe rie van buitenlandse zaken aan het Joegoslavische gezantschap te Warschau werd aangeboden. AMERIKAANSE CONGRES LEDEN IN DJOGJA BATAVIA, 30 Sept. (Aneta) De vijf leden van het Amerikaanse Congres, die Woensdag te Djogja zijn aangekomen, zijn daar des avonds in het parlementsgebouw ontvangen door het werkcomité van het K.N.I.P., waarbij tevens aanwezig waren de republikeinse minister van defensie, Hamengku Buwono, de minister van binnen landse zaken Samsuddin, de minis ter van onderwijs Mangunsarkoro, alsmede de militaire gouverneur van het gebied van Djogja. Het congreslid Bennet Dean be treurde tegenover Aneta het poli tieke beleid van de Nederlandse regering in Indonesië. „Alles" zeide hij „zal van geen waarde zijn, tenzij de Neder landse troepen zo spoedig mogelijk uit Indonesië worden terugge trokken". Op de vraag, wanneer de Verenigde Staten de republiek zullen erkennen, antwoordde hij: „zodra Indonesië souverein is, zal Amerika deze souvereiniteit de jure erkennen." BIJNA 4 TON UIT KONINGIN JULIANAFONDS Het Koningin Julianafonds keert in 1949, het eerste jaar van zijn bestaan, bijna vierhonderdduizend gulden aan subsidies voor maat schappelijke doeleinden uit. Ten behoeve van het fonds heeft de gouden koets vele maanden lang aan boord van een tentoon stellingsschip door Nederland ge varen. Ook op andere manieren wordt getracht geld voor urgente gevallen bijeen te brengen, waar door nuttig maatschappelijk werk kan worden voortgezet of althans over het dode punt heengcljolpen. OVER DRIE JAAR: f In een Donderdagavond in Wor merveer gehouden P.v.d.A.-bijeen komst deelde minister in 't Veld o.a. mede, dat in 1949 voor wo ningbouw 400 millioen was uitge trokken en dat dit in 1950 480 millioen zal zijn. Aangezien de gemiddelde prijs nog altijd f 12.000 bedraagt, betekent dit voor 1950 40.000 woningen. Minister in 't Veld wilde binnen drie jaar komen tot 55.000 woningen en meende dat hier voorlopig de grens zal liggen. Dan is het toch al 15.000 boven het vooroorlogse peil. Montage bouw zal daarbij sterk gestimu leerd dienen te worden. De woningnood is thans "over alle linies zo nijpend, dat we deze woningnood als vijand nummer één te lijf gaan, zo besloot de minister. C.N.V. dringt aan op meer vacantiespreiding Het bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft dezer dagen uitgesproken, dat de nood zakelijkheid van vacantiespreiding over een groter gedeelte van de zomer steeds klemmender wordt, zowel met het oog op de mogelijk heid van recreatie als op de be langen van de bij het vervoer en verblijf betrokken bedrijven en organisaties. Deze spreiding is voor een belangrijk deel afhanke lijk van de spreiding der school- vacanties. Gezien de nationale belangen van sociaal-culturele en sociaal- economische aard vraagt het CNV om een uitspraak van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen, waarin wordt gezegd, dat gerekend wordt op de volle medewerking van school- en ge meentebesturen aan de door des kundigen opgestelde adviezen voor 1950. DIEVENBENDE TE NOORDWIJK De Noordwijkse politie heeft, in samenwerking met de Leidse re cherche, een dievenbende opge rold. 7 verdachten werden gear resteerd, die inmiddels hebben be kend, een auto te Noordwijk te hebben gestolen en een inbraak te hebben gepleegd. Verder héb ben zij verschillende gestolen voorwerpen verborgen. Een der verdachten, die in de nacht van Zaterdag op Zondag gearresteerd is, is een politieke onderduiker, die nog 5 jaar gevangenisstraf te goed heeft. De gestolen auto is achterhaald en inmiddels aan de eigenaar teruggegeven. Met een van de verdachten heeft ook de Haagse, politie* nog een appeltje te schillen. NEW YORK, 30 Sept. (Reuter). Amerika heeft de Sowjet-Unie bij monde van Warren Austin, hoofd van de permanente Ameri kaanse delegatie ter V.N., ver zocht een nieuw plan naar voren te brengen voor de internationale controle van de atoomenergie. Dit plan, aldus Austin, zou met zorg bestudeerd worden. Austin zeide weliswaar van oor deel te zijn. dat het tegenwoor dige plan %n de V.N. het beste was, doch dat de Sowjet-Unie vrij was een ander plan in te dienen. „Ik spreek niet' slechts ten be hoeve van de Amerikaanse poli tiek, doch ik ben er zeker van, dat ik de ernstige wens van de gehele mensheid vertolk, indien ik de hoop uitspreek, dat de Sowjet- Unie in deze nieuwe besprekingen dit vraagstuk met meer werke lijkheidszin zal benaderen", zo zeide Austin. De „grote vijf" en Canada zijn gisteren wederom bijeengekomen om te pogen overeenstemming te RUIM 3MILLIARD VOOR HULPVERLENING Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft Donderdag toegestemd in de toewijzing van 3.628.380.000 dollar voor hulpver lening aan het buitenland in het begrotingsjaar 1949-50. Het wets ontwerp is daarop naar de senaat gezonden. Zoals reeds gemeld heeft een gemengde commissie van de beide Huizen gisteren de thans door het Huis goedgekeurde lezing van dit wetsontwerp, als compromis der beide lezingen, tot stand gebracht. Tsjechische priesters gearresteerd PRAAG, 30 Sept. (Reuter). Volgens rooms-katholieke kerke lijke kringen te Praag zijn in het district Pilsen veertien priesters en te Karlovy Vary (Karlsbad) twaalf priesters gearresteerd. Zij waren er, naar gemeld wordt van beschuldigd het zenden door andere priesters van protestbrie ven tegen de nieuwe wet op de kerken te hebben georganiseerd bereiken over de controle van de atoomenergie. Volgens welinge lichte kringen werden geen nieu we voorstellen gedaan. Austin zeide een en ander op een diner ter ere van de secreta ris-generaal der V.N., Trygve Lie, aangeboden door het Amerikaanse genootschap tot steun van de V.N. Audiëntie ten Paleize H.M. Koningin Juliana heeft Vrijdag ten paleize Soestdijk in audiëntie ontvangen generaal-ma- joor D. R. A. van Langen, chef staf K.N.I.L. Te Portsmouth werden op grote schaal door afdelingen van het Engelse leger, de luchtmacht en marine gecombineerde oefenin gen gehouden. Straalbommenwerpers vlogen over het strand, waar mijnen ontploften. Tijdens de oefeningen helpen matrozen artilleristen een stuk luchtafweergeschut van een landingsvaar tuig aan wal te slepen. Op de achtergrond een helicopter. ZWOLLE, 30 Sept. De „N.V. Nederlandse Aardolie Maat schappij" heeft Gedeputeerde Staten van Overijsel verzocht hun bemiddeling te verlenen teneinde te bevorderen, dat de begren zing van de concessie Schoonebeek wordt uitgebreid tot in totaal ongeveer 93.000 ha. De in 1948 verleende con cessie, welke betrekking had op grondgebied van de gemeen ten Coevorden, Schoonebeek, Dalen, Emmen, Sleen en Grams- bergen, besloeg een oppervlakte van ongeveer 15.000 ha. Boringen en andere onderzoe kingen hebben aangetoond, dat de bestaande concessie slechts een deel bedekt van een uitge strekt aardolieveld, dat zich in westelijke richting tot voorbij Meppel voortzet. Positieve vondsten in de laatste jaren gedaan, dragen bij tot het ex ploiteren van deze gebieden. Bij de nieuwe concessie-aan vrage zijn de volgende gemeen ten betrokken: Hardenberg, Avereest, Dalfsen, Ommen, Nw Leusen, Zwollerkerspel, Stap horst, Zwartsluis, Vollenhove, Wanneperveen, Giethoorn, NEDERLANDSE MUNTEN OP SURINAME WORDEN INGELEVERD PARAMARIBO, 30 Sept. (A.N.P.). De staten van Suriname hebben gisteravond een verordening aan genomen tot intrekking van de in omloop zijnde Nederlandse mun ten. De bevolking heeft tot 1 No vember 1949 gelegenheid haar rijksdaalders, guldens en halve guldens in te leveren. De tegen waarde zal geboekt worden op een geblokkeerde rekening. De blokkade duurt tot uiterlijk 30 Juni 1950. Deze maatregel is no dig in verband met de devaluatie van de Nederlar-lse gulden. Steenwijk, Steenwijkerwold en Oldemarkt. Nader vernemen wij, dat ook gronden van Zuid-Drentse gemeen ten onder de concessie-aanvragen vallen. Deze gemeenten zijn Ha- velte, Ruinen, Hoogeveen, Meppel, De Wijk. In haar verzoekschrift aan Ged. Staten van Overijsel ves tigt de Nederlandse Aardolie Mij. er de nadruk op, dat aanzienlijke hoeveelheden aardgas en vloeibare derivaten zijn aangetoond bij een boring in De Wijk (Dr.). EEN HALF MILLIOEN STAKENDE STAALBEWERKERS PITTSBURGH, 1 Oct. (Reuter). Philip Murray, president van de bond van Amerikaanse staalbe- werkers, heeft Vrijdagavond 528.000 leden van de bond bevel gegeven, 1 minuut na middernacht in staking te gaan. Het bevel werd telegrafisch naar 52 grote staal- maatschappijen, de American Can Company en verschillende onder nemingen voor de winning van ijzererts verzonden, nadat verte genwoordigers van de bond een conferentie met regeringsbemid delaars hadden afgebroken. Defensieraad 5 October bijeen WASHINGTON, 30 Sept. (Reu ter). De raad van ministers van defensie van de landen van het Noord-Atlantisch Pact zal, naar cLicieel is bela gemaakt, 5 Oc tober te Washington bijeen komen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken deelde mede. dat de ministers van defensie een commissie van stafchefs zouden samenstellen, die tussen 7 en 10 October bijeen zou komen. WASHINGTON, 30 Sept. (Reu ter). De commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden, belast met het bestrijden van on-Amerikaanse handelingen, heeft Vrijdag Joseph W. Wein berg, professor aan de universiteit van Minnesota, aangewezen als de Amerikaanse geleerde, die tijdens de oorlog geheimen betreffende de vervaardiging van de atoom bom aan een communistische spion zou hebben verraden. De commissie beveelt aan, dat het Amerikaanse departement van Justitie professor Weinberg we gens meineed in staat van be schuldiging zal stellen. Volgens de commissie heeft professor Wein berg, terwijl hij de eed had afge legd, gelogen toen hij ontkende: 1. lid van de communistische partij te zijn en bijeenkomsten van de communistische Jeugdliga te hebben bijgewoond: 2. de communistische leider Steve Nelson te kennen; 3. Nelson's secretaresse Berna- dette Doyle te kennen. De commissie ter bestrijding van on-Amerikaanse bedrijvigheid verklaarde dat professor Weinberg de „geleerde" was, waarover zij sprak, toen de commissie verleden jaar een onderzoek naar dergelijke activiteit instelde. De commissie verklaarde, dat de communistische leider Nelson zich in 1943 bezig hield met het ver krijgen van inlichtingen over de ontwikkeling van de atoombom, welke hij van de geleerde „X" verkreeg. Op dat tijdstip was pro fessor Weinberg werkzaam aan het laboratorium voor de bestu dering van uitstralingsverschijn- selen aan de Californische univer siteit, welk laboratorium hulp ver leende bij het vervolmaken van de atoombom. f 1000.beloning! De officier van Justitie te Am sterdam looft f 1000.voor dege- ne(n), die dusdanige aanwijzingen geven in verband met de roof overval op het biil. ntoor van da snaarbank van de stad Amster dam, welke er toe leiden, dat de daders worden aangehouden tn veroordeeld. De president-directeur der Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, ir. A. H. Ingen Housz, die gisteren zijn 25-jarig jubileum als directeur herdacht, werd gistermorgen door directieleden, commissarissen en personeel hartelijk gehuldigd. Bij zondere luister aan deze plechtig heid werd bijgezet door de on verwachte aanwezigheid van Z. K H. Prins Bernhard, commissaris van r' 'Toogovens. In de zojuist gereed gekomen nieuwe zoutloods van een der ne- Venbedrijven, de Mekog. dio voor dit doel in een illustere ruimte wus herschapen, waar een enorm schilderij van de hoogovens de achtergrond van het stemmige p vormd-> werd de jubilaris namens de directie en personeel toegesproken doör ir. de Muinck Keizer. Ve pfonw<->'«"ligers var, enige neven- en aanverwante be drijven voerden eveneens het woord.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1