De heer G. W. Kloos 25 jaar in gemeentedienst Nedei R.K. Noorder Handbalkring r A.F.C.-zege in Wervershoof was meer dan Alkmaar verdiende W.G.W. zet zegetocht voort Berdos boekte eerste resultaat Contcn Maandag 3 October T949 ALKMAAR EN OMSTREKEN De Tapijt - Expositie VERLENGD tot Woensdag nieuwe collectie Vredes-demonstratie in de Muziektuin J Texelse Boys I - W.G.W. I 3-5 Marktberichten Top-soi ontl pAC. 2 ALKMAAR In het gebouw van de Keuringsdienst voor Waren, had Zaterdagmorgen de huldiging plaats van de heer G. W. Kloos, boekhouder bij deze dienst, die het feit herdacht, dat hij voor 25 jaar in dienst van de gemeente Alkmaar trad. De burgemeester van Alkmaar betuigde in zijn toe spraak de erkentelijkheid van de gemeente voor de verdiensten van de heer Kloos voor de Keurings dienst en voor de Alkmaarse ge meenschap. Hij wenste de jubilaris geluk en overhandigde hem een geschenk onder couvert en de me daille van de stad Alkmaar, waar bij hij hem nog vele jaren \ar. ambtelijke en niet-amotelijke werkzaamheid toewenste. De di recteur van de Keuringsdienst. Dr. van Berk, prees in een persoon lijk woord de heer Kioos als een man met wie het prettig samen werken is. De vroegere directeur van de dienst, Dr, Mol, onder wiens leiding de heer Kloos het grootste deel van deze 25 jaren heeft gewerkt, prees diens toewij ding en tact en memoreerde, dat de heer Kloos een groot aandeel heeft in de goede naam, die de Alkmaarse Keuringsdienst geniet. Ook aan mevr. Kloos, die haar echtgenoot steeds terzijde stond, bracht hij zijn hulde. Namens het personeel huldigde de heer Deur- loo de jubilaris als een goed col lega en bracht hij hem dank voel de prettige samenwerking onaer het personeel, die hij stimuleerde. Hij bood hem namens net perso neel een actciftas aan. Mevr. Kloos werden bloemen aangeboden. Dr. Kruisheer, directeur van het Pijks?uivoistation uit Leiden, een maal onderdirecteur van Je Alk maarse Keuringsdienst, sloot zich aan bij de hartelijke woorden van zijn voorgangers, memoreerde het werk van de heer Kloos voor de Volksuniversiteit en bood de jubi laris eon boek over Gandni aan. Tenslotte sprak de heer de Beurs, als collega en vriend. In een gees tige en treffende toespraak bracht hij zijn jubilerende collega dank voor de prettige sfeer, die hij op bet kantoor steeds weet te schep pen en hij bedankte hem eveneens voor zijn bereidwilligheid om zich met raad en daad in te laten met de persoonlijke moeilijkheden \an 'zijn personeel, wanneer dit een be roep op hem doet. In een welsprekend en geestig slotwoord dankte de heer Kloos de burgemeester en de andere spre kers voor hun hartelijke woorden en voor hun geschenken en alle aanwezigen bracht hij dank voor hun belangstelling. Behalve de hierboven genoemden merkten wij onder de aanwezigen op de heren Dr. Voorthuijsen, Dr. van Voorst, de gemeente-secreta ris, Mr. Veendorp, de directeur van de gemeentelijke accountantsdienst de heer de Wilde en mej, Ir. Fuhri Het grote succes van onze Expositie deed ons besluiten tot verlenging over te gaan Tevens kunnen wij aan onze sortering een prachtige toevoegen. lAdv.) VENDEL ST. DOMINICUS- GROEP INGEWI|D ALKMAAR De Dominicus- groep van de Katholieke Verken ners is de eerste Alkmaarse pad- vindersorganisatie, die zich in het beeit van een vendel kan verheu gen. Gister (Zondag) is dit vendel door de groepsaalmoezenier, Pater Marcelis O.P. ingewijd, in tegen woordigheid van de hele groep en vele genodigden. Na de wijdings ceremonie hield Pater Marcelis een korte toespraak, waarin hij de voortrekkers in het bijzonder en de groep in het algemeen geluk wenste met dit mooie vendel, waar van hij hoopte, dat het zou strek ken tot meerdere eer van God en tot bloei van de St. Dominicus- groep. De heer Jacobse, voorzitter van de afdelingscommissie prees de activiteit van de voortrekkers, die de hun toegestane gelden voor aan. schaffing zo doelmatig besteed had den en een groot deel van het ven del n.l. de trommen zelf hadden vervaardigd. Ook hij wenste de groep geluk, waarbij de Commis saris, de heer Kerklaan zich aan sloot; hij hoopte, dat er nooit een vergeefs beroep op het vendel zou worden gedaan en zegde van zijn kant ook de volle medewerking toe. Nadat hopman Groen een felici tatie had uitgesproken en een den derende ycli had laten uitbrengen op de voortrekkers, gaven deze hun eerste demonstratie o.l.v. de jeugdige, maar pittige tamboer- maitre, Nic. Beentjes, die er slag van had de maitre-stok te zwaaien In korte tijd had hij het vendel de marsen ingestudeerd en het bleek bij daze eerste demonstratie dat hem dit wel is toevertrouwd. Na de plechtigheid op het H.K., maakte het vendel een rondje over het Dr. Schaepmanplein. zulks on der grote belangstelling van de omwonenden en genodigden. Ook wij wensen de St. Dominicus groep van harte geluk met deze mooie aanwinst, die, als wij ons niet vergissen voor uitbreiding vat baar is en die ongetwijfeld aanste kelijk zal werken op de andere verkenners-groepen. Moge het ven del van de Alkmaarse verkenners spoedig in kwaliteit en kwantiteit groeien en eens zo'n goede naam nebben, als destijds het onverge telijke corps van Saint, Louis. Voor trekkers, veel succes met jullie vendel. Snethlage, indertijd scheikundige bij de dienst. Naast het personeel van de dienst waren er vertegenwoordigers van het oud-personeel en was het oud- personeel van de N.H.C.M.V. aan wezig. Na de verschillende toespraken werden de aanwezigen verver singen aangeboden. Des middags had in het Vereni gingsgebouw aan de Heul een zeer druk bezochte receptie plaats, waarbij dc jubilaris in vele toe spraken gehuldigd werd en waar bij talrijke Alkmaarders van de ge legenheid gebruik maakten, de heer Kloos, die naast zijn ambte lijke ook vele niet-ambtelijke ver diensten heeft, o.a. op kerkelijk ge bied, bij zijn zilveren jubileum ge luk te wensen. ALKMAAR. Gistermiddag had in de Alkmaarse muziektuin een Vredesdemonstratie plaats, die ge organiseerd was door 't Alkmaarse vredescomité. Zoveel mogelijk onbe vooroordeeld zijn wij naar de mu ziektuin gegaan, waar een kleine tweehonderd mensen, waaronder velen van buiten de stad, bijeen waren om te getuigen van hun vredeswil. Bjj de ingang van de tuin verzamelde men handtekenin gen voor de vrede. Wij vroegen ons af, wie ons garandeert, dat deze handtekeningen niet zullen worden misbruikt, zoals zo vaak de handtekeningen der eenvoudi- gen voor politieke en andere doel einden worden misbruikt. Vervol gens werd ons een vunzig vlug schrift van de vrijdenkersvereni ging „De Dageraad" in de handen gestopt .En dat vonden wij al een zeer onsympathiek begin van een middag, die in dienst heette te staan van de vrede. De organisato ren van de samenkomst hadden tenminste zoveel tact kunnen heb ben. de colportage van dit vuil op het demonstratieterrein te verbie den. Wij wensen niet te twijfelen aan de goede bedoelingen en aan het idealisme van hen, die deze bijeen komst organiseerden, zoals wij evenmin de goede mening van de deelnemers in twijfel willen trekken Maar wij zagen het podium, waar op de sprekers stonden geflankeerd door de Nederlandse driekleur en de Sovjetvlag en dat geeft zelfs de meest onbevooroordeelde te denken. Uit de verschillende redevoerin gen. die niet uitdrukkelijk een be paalde politieke ideologie verheer lijkten, schemerde een naar onze smaak al te nadrukkelijke voor keur door voor Sovjet-Rusland en die landen, die zich, leugenachtig genoeg, volksdemocratiën noemen. Een der spreeksters, Mevr. Kre- ger uit Amsterdam, bestond het, in haar redevoering, terloops spre kende over wat er in Indië ge schiedt, hetgeen zjj natuurlijk een koloniale oorlog beliefde te nemen, zonder blikken of blozen te vertel len, dat onze jongens in Indonesië degenereren tot Hitlerbarbaren. Voor deze belediging zou deze da me strafrechtelijk vervolgd moeten worden. Een dergelijke uitlating zou haar in de „volksdemocratiën" de kop kosten, na een proces als het Rajk-proces. Nogmaals, wij wensen de goede bedoelingen dezer -.mensen niet te betwijfelen, maar wensen ons nog minder te laten misleiden, zo als wij vrezen dat zij worden mis leid. Een verfoeilijke ideologie, die zich manifesteert in een satanisch systeem, maakt misbruik, vrezen wij. van de goede wil en het idea lisme van deze mensen, zelfs van diegenen onder hen, die zich ronduit communisten noemen, die, buiten hun bewuste wil, ver heerlijken wat verfoeilijk is, goed praten wat verdoemelijk is, omdat zij niet beter weten. Men wenste niet dat de demon stratie in een politiek daglicht zou worden gesteld, maar wat wil men als alles riekt naar Moskou? En het rood van de Sovjetvlag deed ons denken aan hel rode bloed van de martelaren der barbarij in Rus land en zijn vazalstaten. Bloemist-hoveniers-examens ALKMAAR. Voor het in de Stadskwekerij afgenomen examen voor de 2de knecht Bloemist-hove nier, slaagden voor het vak den drologie de volgende candidaten, allen opgeleid door de heer N. J. Veeken, alhier: A. v. Gaaien, Alk maar; Th. Groot, Heiloo; G. de Beurs. Alkmaar; J. w. Meeden- dorp, Groet; Th. Buys, Alkmaar; N. Bakker, Alkmaar; N. Jonker, Alkmaar; S. Koen, Schagerbrug, H. Zijlstra, Alkmaar; H. J, Geels, Alkmaar. Uitvoering Crescendo ALKMAAR Voor een stamp volle zaal in het Wapen van Heemskerk musiceerde de Accor deon- en mond-accordeon vereni ging „Crescendo" o.l. van J. Hartog Het programma bestond uit popu laire en meer ernstiger muziek, zoals stukken van Strauss, Lehar, Paul Lincke e.a. Het aanwezige publiek toonde zich ten zeerste voldaan. Na de pauze trad op het Noodhollands cabaret-gezelschap waarvan o.m. deel uit maakten, P. Kroon (Kees Stet) Truus Schot en de bekende pianist Ger Visser. Hun afwisselend programma werd met grote bijval door het publiek ontvangen. K.A.B. Alkmaar ALKMAAR Wij herinneren onze leden aan de gelegenheid tot het halen van toegangsbewijzen a 30 cent per stuk ook voor echtge note of verloofde, op Dinsdag van 78 uur, Oudegracht 130. Het pro gramma van de Showavond van de K.A.B. op Donderdag as. in het Wapen van Heemskerk bevat o.a. zang van „Zingen is Vreugde", muziek van „St. Caecilia", en to neel van „Vondel". Opgevoerd zal worden. „Arme Rijken". ONZE AGENDA BIOSCOPEN Harmonie: De grote Passie, 18 jr.; Victo ria: Sensaties van 1948, 18 jr.; Cinema Americain: De laatste Etappe, 18 jr.; A.B.T. Colorado onder terreur, 14 jr.. NACHTDIENST APOTHE- CEN: Mevr. de wed. C.B.M. Wanna, Mient 11. NACHTDIENST TAXI'S: J. Smit, Omval 60, tel. 3931. 5ULDEN VLIES: 8 u. Abon nementsvoorstelling Goud en Antiek VICTORY: 8.30 u. Vergade ring R.K. Middenstand. Alg. Ned. Invalidenbond ALKMAAR De afdeling Alk maar van de Alg. Invalidenbond houdt op Dinsdag 4 October a.s. een propaganda-feestavond in het Gulden Vlies. De baten van deze avond zullen ten goede komen van de afdelings- kas van genoemde Bond. Deze bond heeft zich ten doel gesteld te werken aan een revalidatieplan, om aan de invaliden ne nodige ont wikkeling, ontspanning en liehaams training te geven. Het bestuur heeft daarom het volle vertrouwen dat de ingezetenen van Alkmaar dit mooie werk zullen steunen door deze avond te bezoeken. De entréeprijs bedraagt slechts f 0.75 zodat die voor niemand een be zwaar behoeft te zijn. De kaarten zijn ook des avonds nog aan de zaal verkrijgbaar. OPLICHTERS GEPAKT ALKMAAR. Een Amsterdams echtpaar dat zich aan het einde van de vorige week in Alkmaar aan oplichting had schuldig ge maakt is door de politie te Sneek aldaar aangehouden terwijl 't nog in het bezit was van een koffer en een hoeveelheid sigaren welke door oplichting in Alkmaar waren ver kregen. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. Geboren: Augus ta E. M. d. van J. H. Jansen en C. Buisman; Johannes H. z. van A. van der Mark en M. E. Admiraal; Johannes C. M. z. van A. C. de Boer en A. M. Henselmans; Nico- laas G. z. van J. G. Smit en E. de Boer; Elisabeth C. M. d. van P. L. Verbeem en J. Broekhuijsen. Overleden: Casper J .P. Stoute, oud 78 jr. wednr. van L. S. van Ei sen; Jacob de Jong oud 87 jr. geh. met B. Bosma. Kegeringsaankoop bij Bergense Kunstenaars Naar wij vernemen heeft de Re- gerings-aankoop-er l imissie van 't Departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, voor de collectie graphische kunst, een drietal tekeningen van Dirk Vis en een houtsnede van Henk van den Idsert aangekocht. ONZE ADVERTENTIECHEF IN HET ZILVER Zaterdag j.l. was het weer feest in het bedrijf van de drukkerij „Noord-Holland" en het Noord- hollands Dagblad: de heer C. Lut- tikhuizen was 25 jaar in dienst, eerst, bij de opbouw van het dag bladbedrijf, aan verschillende ad ministratieve afdelingen, later in het bijzonder voor de advertenties, van welke afdeling hij sinds vele jaren de chef is. Reeds voor de oorlog verzorgde hij bovendien de sportrubriek. Nadat des niorgens aan het al taar van Maria van Hoorn een H. Mis was opgedragen, hield de ju bilaris des middags ten zijnen huize receptie, waar vele relaties van het advertentiewezen en vrienden hun gelukwensen, meest al vergezeld van bloemen of an dere geschenken, kwamen aan bieden. Des avonds hield de directie met het personeel van redactie, admi nistratie en technische afdelingen en vertegenwoordigers van de andere Noordhollandse bureaux een feestelijke bijeenkomst in het hotel „Het Witte Paard" te Hoorn. Hier hebben directie en perso- neelsfonds, die reeds eerder bloe men hun tolk hadden doen zijn, van hun waardering en geluk wensen getuigd en geschenken onder couvert aangeboden. De di recteur, de heer Stumpel, kon uiteraard niet nalaten, eerst nog een terugblik te werpen op de grote feestdag van een week te rug. Hij stelde daarna de verdien sten van de huidige jubilaris in het licht en roemde zijn toewijding en blijmoedigheid te midden van de vele zorgen, die zijn gezin trof fen. Van het werk, dat de heer Luttikhuizen door jarenlang ar beiden moeizaam heeft opge bouwd, plukt het bedrijf nu de vruchten tot ver over de grenzen van Noord-Holland. De heer Damen sprak namens het personeel en de verschillende afdelingen lieten zich in het bren gen van hulde in vaak geestige en welsprekende bewoordingen niet onbetuigd. De jubilaris, die het geluk had ook zijn beide ouders en schoon moeder aanwezig te zien, dankte in hartelijke bewoordingen voor de gebrachte hulde. Mede dankzij de muziek van het gezelschap Tieco verliep de avond in een stemming van opge wekte vrolijkheid. W. Kwak kampioen Hoofdklasse Alkmaar en Omstreken ALKMAAR. De afgebroken partij tussen W. Kwak en C. Lan- gedijk uit Nd. Scharwoude werd Zaterdag uitgespeeld en werd na enige zetten door. W. Kwak gewon nen. De afgebroken stand was als volgt. Wit. W. Kwak; KE 3. TB 5. pi a 3, B 2. e 4, f 5, g 3. h 4. Zwart. C. Langedijk: Kd 6. TC. 4 pi. a 4. f 6. g 7, H. 5. afgegeven zet van Wit TB 5, TB4. Twee ploegen van vrijwel gelijke kracht, beide met de wil om te win nen, stonden tegenover elkaar. Een strijd, die van het begin tot het ein de spannend is geweest. Want WW die na 30 minuten spelen door een pracht-goal van Mulder met 10 Voor stond, moest toezien dat A.F.C. met een klein numeriek overwicht van kansen in de 30ste minuut van de tweede helft, de stand gelijk maakte, en het zelfs verstond om in de laatste minuut de winnende goal te scoren. Voor VVW was dit 'n hard gelag, vooral daar zij de meeste tijd in de meerderheid zijn geweest. Voor AFC misschien een te grote be loning, maar een zege die door goed volhouden en met beter gebruik te maken van de kansen bereikt werd. De wedstrijd toonde aan beide zij den, dat sportiviteit ook bij de meest spannendste match, de boventoon kan voeren. WW won de toss en na vijf minuten geeft Bosman 'n vol treffer, die de AFC-keeper ternau wernood wist te keren. In 't komen de half uur golft de strijd op en neer en geen van de beide teams heeft 't overwicht. Na 35 minuten spelen bemachtigt Bosman 't leder, 'n kogel volgt en de AFC keeper is geslagen. Met 'n 1—0 voorsprong voor VVW gaat de rust in. Na de rust was 'n Alkmaar offen sief te verwachten, doch het was VVW dat de toon aangaf. Met fraai open spel en met volle energie wordt 't AFC doel belaagd, maar de kee per is in uitstekende vorm en weet van geen wijken. Dan weet AFC zich los te werken en bij 'n snelle aanval wordt de WW keeper gepas seerd. 'n Handicap voor WW was, dat keeper Dekker niet op het appel was en keeper Schouten diens plaats innam. Na de gelijkmaker volgt er 'n zeer felle strijd, 't Einde is in zicht en beide elftallen vechten voor de over winning. Het is AFC dat vijf minu ten voor het einde de overwinnenae goal weet te maken, als bij een Alk maarse aanval, keeper Schouten te ver uitloopt en de bal op tragische wijze achter hem in 't net verdwijnt. Vlak hierop is einde, 't Resultaat was voor de Werverhoofers wat ont moedigend, daar zij 'n groot deel van de wedstrijd in handen hadden en zij de wedstrijd door 'n blunder verloren. C.S.V.—RANDERS 1—2 In een snel gespeelde wedstrijd zijn de Randers er in geslaagd C.S.V. op eigen grond te slaan. Voor de rust wisten geen van bei de partijen te doelpunten: 00. In de tweede helft gooide Ran ders er echter een schepje op. Na 6 minuten kwam er een mooi op gezette aanval van de Randers, welke besloten werd met een listig schot van Th. Bakker over de keeper heen: 01. Even later een dito aanval van C.S.V. en het was 11. Nu beging C.S.V. de fout alles op de aanval te zetten en het vergat op de gevaarlijke rechtsbuiten der Randers te letten, die van zijn vrijheid een zeer dankbaar gebruik maakte. Nu kwamen er zeer gevaarlijke aan vallen via rechts. Th. Schot plaat ste de bal schuin voor doel en J. Deigelen maakte er met een een prachtig schot 12 van. Even later floot de scheidsrechter het einde. ZOUAVEN—DE RIJP Daar de scheidsrechter zijn attri buten was kwijtgeraakt, ving deze wedstrijd eerst tegen 3 uur aan. Spannend is deze strijd geweest tot het einde toe, hoeveel beide voor hoeden niet bij machte waren doel punten te maken na in goed opge zette serie aanvallen of te beslui ten met 'n behoorlijk schot; er werd toch gescoord uit doelworstelingen of aarzelen der achterhoeden. Zo kwam De Rijp het eerst aan de winst en vervolgens om beurten. Met gelijke stand 2—2 gifig de rust in. Nadien had Z. enigszins wind- voordeel en was in 't veld steeds de meerdere. De vleugels werden regel matig in het spel betrokken. Aan de afwerking haperde wel het een en ander. Toch wist de R. de leiding te hernemen na 'n snelle uitval van haar 1. buiten. Na de aftrap stormt Z. op de R-veste. Nantes zet voor. De doelman grijpt mis en Lijm kopt de bal over hem heen in 't doel. Nu zet Z alles op alles. De druk op de R. is geweldig, maar om doel punten te scoren moeten de rood- brocken eerst in de leer bij Nimrod. Zouaven 3 stuurde Spanbroek met 5—2 naar huis eh het 4de graaide zowaar 1 ei uit het Valkennest. De b'tjes sloegen het record, met 80 moest rood-wit er aan geloven: Trainingsrit D.O.K. DEN HELDER. Het seizoen is achter de rug. maar als het weer gunstig is blijven de „Duk- kers" niet binnen zitten, doch trekken er met de fiets op uit om te trainen. Ook Zondag hebben 10 renners aan de trainingsrit over een afstand van 46 km deelgeno men. Zondag a.s. in de Donkere Duinen om 9.30 uur (bij goed weer) wéér een trainingsrit. 12 rondjes tegen het horloge! OPBRENGST COLLECTE f De te Bergen gehouden collecte voor het dieren-asyl heeft opge bracht f 250.36 Tentoonstelling OBDAM. Vandaag is het de laatste dag van de tentoonstelling die georganiseerd is door de L.T. B., Middenstand en N.K.J.B. Za terdag is deze tentoonstelling, die gehouden wordt naast het café Stein, geopend. De aankondiging, die Zaterdag meldde, dat deze ten toonstelling op 23 October zal worden gehouden, was fout. De belangstelling is zeer groot en vandaag worden nog velen ver wacht. Werk gegund SCHERMERHORN Het bou wen van een brug over de Beem- sterringvaart is gegund aan G. de Beus, P. Schotsman en D. van Die pen voor f 30.550. HUISVLIJT, TUINBOUW EN FLORALIA HEERHUGOWAARD. De grote en interessante tentoonstel ling van huisvlijt, tuinbouw en floralia' is Zaterdagavond in cafe Halfweg officieel geopend. Het was er zeer druk. De beide eerste avonden was de belangstelling zeer groot. Vandaag is het de laat ste dag. Er worden nog velen ver wacht. Op een en ander komen wij morgen terug. Dokter Noorlander op weg naar Indië HEERHUGOWAARD. De heer P. A. NÉorlander, arts, die sinds 1 Juli in militaire dienst is, is thans op weg naar Indië aan boord van het s.s. „Volendam". Als behandelend geneesheer van het marine-personeel voor de tijd van twee jaar, is hem als stand plaats toegewezen Soerabaja. Zijn gezin zal hem binnen zeer korte tijd volgen. ,,Hugo" naar Scheveningen HEERHUGOWAARD. Dezer dagen is Hugo, onze plaatselijke muziekvereniging, naar Scheve ningen geweest, om deel te nemen aan het muzikale gedeelte van 't feest, dat aldaar in het circusge bouw werd gegeven ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van het Centraal Bureau voor Land- bouw-Cooperaties. Het geheel is een succes geworden en daar in Scheveningen heeft „HUgo" een goede naam achtergelaten. Hugo BoysDirk shorn 10 Deze twee oude tegenstanders stonden in het begin een iets wat vreemd tegenover elkaar, maar spoedig was dit verkennen voorbij en begon het eigenlijke spel. Dirkshorn met een hechte en trapvaste verdediging, daarente gen een voorhoede die wel snel maar niet schotvaardig was. In de eerste helft oefende Hugo Boys een heftige druk uit op het Dirks- horndoel, maar Kant en Brak zwichtten niet, en met hun beken de verre schoten wisten zij van opruimen. De Hugo Boys back Molenaar was voor deze wedstrijd als midvoor opgesteld. Alhoewel hij zich nog ietwat vreemd op deze plaats voelde, bracht hij door zijn kopwerk goede prestaties. Direct na de hervatting zetten beide ploegen alles op alles. Kee per Kant zowel als keeper Pan- cras speelden een beste partij. De minderheid van Dirkshorn voor de rust, wisten zij na de rust ech ter om te zetten in een klein over wicht. De Hugo Boys voorhoede was niet zo in vorm als wij haar wel eens gezien hebben. In de laatste 10 minuten kwam Hugo Boys echter sterk opzetten. Vlak voorhet einde kreeg de II.B. rechtsbuiten Doodeman do bal toegespeeld; hij zette die af gemeten voor en het reeds jui chend toestormende hoofd van Kager kopte onhoudbaar in. Eindhoven-BVV 32. Op eigen terrein heeft Eindhoven Zon dagmiddag met 32 van BW gewonnen. Spannend moment voor het doel van Eindhoven. Doelverdediger van der Einde stompt de bal weg. Het leek wel gisterenochtend, alsof het vriendelijk gezicht van de zon aan de enthousiaste schare van W.G.W. een fikse overwinning beloofde, toen men aan boord sprong van de Texelse Boot, om de Texelse Boys een bezoek te brengen. Reeds direct na de aanvang was het duidelijk, dat de leiding bij W.G.W. berustte en dat W.G.W. het maar vflor het zeggen had! On ophoudelijk schoot men op het doel ai en de keeper van de tegen partij moest na vijf minuten reeds zwichten voor de overmacht. Van Wees gaf een goede pass naar Ramler, die met een lage schui ver W.G.W. de voorsprong van een punt verschafte. Even later leek het of van Amersfoort zou met een hard schot de stand op 21 brengen, waar de keeper doodeenvoudig niet aan te pas kon komen. De keeper kwam er inder daad ook niet aan te pas, want het schot ging naast! Een grote tegen aanval van de Boys werd door keeper Bouma in prima stijl ge stopt. Daarna drongen de W.G.W.- ers steeds meer door tot het doel van de Boys, waardoor zij enige corners kregen te nemen, die ech ter geen resultaat hebben opgele verd. Nochtans waren de Texelse Boys niet van gisteren! Zij bouwden een prachtige aanval op en overspeel den keeper Bouma, die daardoor de bal niet goed onder controle kon kri,jgen, en de rechtsbinnen benutte deze goede kans om een tegenpunt te scoren. De vreugde aan de kant van de Texelse Boys was echter niet van lange duur, want direct hierop gaf Ramler aan zijn partij wederom de leiding. De aanvallen van de Boys ver loren veel aan kracht, doordat de spelers te veel van hun plaats af- liepen. De W.G.W.-aanvallen daar entegen waren des te agressiever en voor de rust gelukte het onze partij nog de stand op 41 te brengen. Als na de rust een schot van Weel doel treft, lijkt het alsof de zaak voor W.G.W. in kannen en Onder grote belangstelling speel de Berdos Zondag tegen W. Frie zen. Onmiddellijk na aftrap trek ken de gasten op het doel van Brakenhoff af en moet deze reeds ingrijpen. Z'n uittrap komt ver over het middenveld en na ver schillende benen te zijn gepasseerd lost Jb Smith een schot, dat de keeper van W. Friezen nauwelijks weet te keren. Het spel golft snel van doel tot doel, maar verder dan enige corners weten beide ploegen het niet te brengen en de rust gaat dan ook in met blanco stand. Na de thee hetzelfde spelbeeld met Berdos iets in de meerder heid. Ka een kwartier spelen breekt de Berdos-middenvoor Bos door, maar wordt binnen het strafschopgebied gehaakt: de strafschop wordt door Jn Smith keurig ingeschoten. 10. Deze voorsprong is echter van korte duur, want nog geen minuut later krijgen de gasten een straf schop toegewezen, welke door de bezoekers wordt benut. Hiermede is de stand weer gelijk. Nu laait de strijd feller op. Bij een uittrap door de keeper der gasten krijgt Dé het leder op z'n hoofd, geeft meteen door naar Bos, die onhoud baar inschiet en Berdos wederom de leiding geeft. 21. Hard wordt er gewerkt om de voorsprong te vergroten of de ge lijkmaker te scoren, maar beide verdedigingen weten stand té houden, zodat Berdos haar eerste overwinning mag boeken. R.K. VVSURSEM In een spannende en tevens fraaie wedstrijd is het Ursem gelukt de volle buit mede naar huis te nemen. Was WS aanvankelijk het eerst in de aanval, later kreeg zij een in zinking, waarvan Ursem handig ge bruik wist te maken en met flinke aanvallen het spel kon. verplaatsen. Bij een dezer aanvallen liet de keeper jammerlijk de bal vallen en een der spelers van Ursum wist deze fout af te straffen en zijn club de leiding te geven. Toch is voor VVS voor de rust de kans wel aanwezig geweest om ge lijk te maken maar het juiste schot ontbrak weer. Even voor de rust veroorzaakt de back onnodig een pe nalty doch dezè wordt voor VVS gelukkig over geschoten. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste waarbij het aan spanning niet ontbrak. Steeds dacht men aan de gelijkmaker, want Bes- seling was weer zeer actief, doch was met zijn vinnige schoten zeer ongelukkig. WS gooide nu alles op de aanval, maar Ursem wist van geen wijken. Met man en macht werd de kleine voorsprong verde digd en zelfs een kwartier voor het einde zagen zij kans met een snelle doorbraak de overwinning veilig te siellen en de stand op u-z te bien- gen. D.O.S. 1—T.O.P. 1 0—1 Zondag trokken de dames van T.O.P. 1 naar Hoorn om het door hun zo geduchte D.O.S. 1 te be kampen. Maar het liep anders af dan ze hadden verwacht. Van het begin af was T.O.P. overwegend in de aanval, doch de voorhoede wist dit overwicht niet in doel punten om te zetten. Na ongeveer een kwartier spelen, ging Truus Huiberts er alleen met de bal van door en deponeerde deze met een stevige strekworp onhoudbaar in het net. Zodoende ging de rust reeds in met een 10 stand in het voordeel van T.O.P. Na de rust bleek het spelbeeld nagenoeg niet gewijzigd. T.O.P. bleef aanvallen, doch de D.O.S. doelverdedigster verrichtte uitstekend werk, en wist o.a. een zeer gevaarlijke worp van Gré Baars keurig uit haar doel te duikelen. Ongeveer 5 mi nuten voor het einde kwam D.O.S. flink opzetten. De T.O.P. achter hoede met Joop als favoriet kreeg het hard te verduren, doch hield stand. Gelukkig kwam het eind signaal nog te rechter tijd om beide puntjes mee naar Schagen te kunnen nemen. Het was- een aantrekkelijke en sportief gestre den wedstrijd. T.O.P. aD.W.O. a Het was de T.O.P. junioren on mogelijk om in Wieringermeer de overwinning te behalen. Integen deel, zij moesten met een 21 ne derlaag genoegen nemen. Maar geen moed verloren meisjes, een volgende maal beter. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. ZACHT DES NACHTS Over het algemeen tamelijk veel bewolking maar overwegend droog weer. Matige tot zwakke wind uit westelijke richtingen. Des nachts zeer zacht voor de tijd van het jaar, overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. Rheumatische Pijnen tergen de mens tot levensmoewordens toe. Maar met Kruschen keerde voor millioenen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen wonder- dermiddel. Het is alleen maar een natuurlijk middel, samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed te kunnen functionneren. Die na tuurlijke middelen mankeren veel al aan het gewone dagelijkse voedsel, dat soms wel Uw kwaal in de hand gewerkt. Met de dagelijk se dosis Kruchen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het even wicht weer in stand en geeft ge Uw bloedzuiverende organen pre cies die kleine dosis opwekkende kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen ander mens maken: vlot, fit. welge moed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en hu meurigheid, die daarvan het ge volg zijn. Kruschen is verkrijg baar bij alle Apothekers en Dro- gisten. (Adv.) NOORD-SCHARWOUDE, 3 Oct - 7700 kg peen II 5.90—7.90, III 6.70^- 7.80. 9000 kg uien 10.70—13, drielin gen 13.50, nep 12.70—13, 15000 kg rode kool 5.50—5.80, 4000 kg gele kool 5, 61000 kg witte kool 6—6.20 4000 kg slabonen 3446, afw. 22-32.' WARMENHUIZEN, 3 Oct. 2000 kg uien 11.80—13.20, grove 10.40, drie lingen 12—12.20, nep 12.20, 30 kg slabonen 36, 700 kg aardappelen bl Eigh. 7.90. witte eigh. 6.30, 5000 kg rode kool doorgedr., 60.000 kg witte kool 6.30. HOORN, 1 Oct. Aantal schapen 4o6 stuk® fokrammen 5080 per stuk, schapen 5575 per stuk, han del goed. AVENHORN, 1 Oct. 31500 kg wit te kool 6—6.40; 60700 kg rode kool 5.50—7.10, 3200 kg gele kool 5—7.20, 1800 kg groene kool 6.80, 32700 kg grove uien 11.30—12.10, gewone 12,4013.40, drielingen 13.2014.20 nep 13.10—14.30. 41600 kg bieten I 77.50, II 4—4.40, rond 5—6:50, 8760 kg slabonen I 4448, II 38—42, III 30, stek 20. 9715 kg augurken grof 30.2034.10, basterd 33.20, ste kl9.10, bommen 6.50. 30500 kg peen II 6 70 —9.80, III 6.30—9.40. BEEMSTER, 30 Sept. Aardappelen Bevelanders 68. Koopmans blau we 68, slabonen m.dr. 2037, id. z.dr. 20—46, stoksnij bonen 4563, stamsnijbonen 2054, pronkbonen 1839, komkommers 620, tomaten A 2944, bloemkool 627, rode kool 58, groene kool 814, spruitkool 52, spinazie 6—24. andijvie 6—13, sla 413- appels Bramley Seedling 3 14, Codlin Ceswick 313. Cox Or. Pippin 6-Z-25, Cox Pomona 414, Glorie van Holland 628, Graham Jubilé 619, Groninger Kroon 835 Jacques Lebel 3—10, Signe Tillisch 1035, Transp. de Cronsels 634, Zoete Winterkroon 618; peren B. Ciairgeau 313, B. Hardy 6—28 B. Lebrun 314, B. Merode 36. Bon ne Louise d'Avranches 632, Boe- regroen 36, Conference 314, Dr. Julius Guyot 312, Eva Baltet 523 Fertilon 4—14, Gieser Wildeman 4 14, Kamperveen 310, Legipont 4—18, Maagdepeer 38, Marg. Ma- rillat 316 Seign. d'Esperen 37, Triomphe de Vienne 534, William Duchess 314; Vode bieten 57, bos peen 1219, waspeen 814, uien 4 12, druiven Frankenthalers 43 72, Alicant 6776, meloen suiker 6 OBDAM, 3 Oct. 5700 kg slabonen A 40—43, B 29—41, 17000 kg kroten A 6.10—6.70, B 3.00; 33000 kg breek- peen B 6.90—8.90, C 7.60—8.50, 9800 kg uien 13.5013.80, grove 1114.40 drielingen 12.7013.70, nep 13.10 13.60, 3500 kg savoye kool 55.80, gele kool 4; 27000 kg rode kool 4.50. De strijd in Hoorn is geworden wat we verwachten. Sterke ver dedigingen en de gelukkigste won, TOP kwam juist met de hakken over de sloot en staat eventjes steviger op de bovenste plaats. We schreven Zaterdag dat Vlie- gens Vlug wel te sterk zou zijn voor FSA. Il'aar FSA wil bepaald een record ve^igen deze compe titie, het was alweer gelijk 00. 'n Mooie prestatie van FSA. Het komt ons echter voor dat er wel behoorlijke verdedigingen zijn, maar de voorhoedes van de ver enigingen missen nog het nodige inzicht om die te doorbreken. Want ook Con Brio wist maar met 10 te overwinnen van Geel Zwart. Nu de buitentraining wel voorbij zal zijn. dunkt het ons goed bij de binnentraining de tactiek eens goed onder handen, te nemen. De vorige week beloofden we de standen te geven van de 2de klas. Laten we daarmee begin nen, dan zien we tevens dat DWO zich stevig aan de kop heeft ge plaatst. Vooral de 60 overwin7 ning op VZV spreekt voor zich. De stand is; DWO WGW VLV Geel-Zw. 2 VI. Vlug 2 KSV 8 20— 0 5 16— 1 3 6—10 2 1—4 1 3—13 1 1— 6 WGW dat DWO het dichtst be laagde, moest vandaag een veer laten tegen KSV. Het valt ons iets tegen van WGW, maar voor KSV is het misschien een keerpunt. Vorig jaar hing het steeds onder aan, we geloven dat buiten DWO de ingedeelde elftallen aan elkaar gewaagd zijn en dat het voor de verenigingen een spannend ver loop zal zijn. Vliegens Vlug 2 en Geel Zwart 2 deelden de punten, hetgeen enigszins de verwachting was. VZV dat vorige week een klin kende 62 overwinning' behaalde, zag zich nu met een 60 neder laag naar huis gestuurd. Dat had den we toch niet verwacht. DWO nestelde zich daardoor stevig op de eerste plaats, ze laten zich daar in de Meer niet kennen. In de Kring Wervershoof ver overde Strandvogels 1, volgens verwachting, de puntjes uit de ontmoeting met Strandvogels 2. Verder ging DTSBlauwe Rei gers bij gebrek aan een veld niet door, terwijl VZV 2 aan de ver wachtingen voldeed door FSA 2 met 10 naar huis te sturen. We hopen hier de volgende week meer te weten. Bij de Juniores bleven de ver rassingen ook niet uit. Daar be haalde DWO a een kleine, maar wel verdiende overwinning op T OP a. Geen wonder ook met zo'n voorbeeld. De opmerking voor TOP vorige week wordt wel be waarheid. Vliegens Vlug a bleek maar juist haar medezusters de baas te kunnen. Het werd een 21 over winning op Vliegens Vlug a, WGW a verraste ieder door'ook de twee punten thuis te houden. Mooi gedaan. DVO a voldeed aan de ver wachtingen en stuurde DOS a met lege handen naar huis, evenals K SV a .dat de volle buit bij Blauw» Reigers binnenhaalde. De uitslagen zijn: le klas: DOS TOP FSA Vliegens Vlug Con Brio Geel Zwart 2e klas: YJ- Vlug 2 Geel Zw. 2 WGW KSV DWO VZV VZV 2 FSA 2 DTS Blauwe Reigers Strandvogels 1— Strandv. Juniores: TOP a DWO a VI. Vlug b - VI. Vlug a Geel Zwart a WGW a DVO a DOS a Blauwe Reigers a KSV a 0-1 0-0 1—1 1—1 1—1 6—0 1—0 uitgest. 2 2—0 In de afgelof over de Uni geven. Nedei Indonesië za wel begrijpel de Unie-ged; sommige Ne. ook zou gev hebben betel werking kon echter vast, i rein ging wo juiste opvatt zou inhoudei Zij vergaten wanneer de Ui kere overdrach zou vragen, ook eenzelfde offer den. Nog gehe< bekoring van bleef het afstol teit ook in gel deze souvereinit nieuwe macht plaatsen, voor lopig een onve Toen Nederl! siërs aan de I plaats nemen, bij voorbaat du tie van de Uni lijkste punten zou worden. De moest blijven, geen verschil v vorm waarin moest worden meningen echte Indonesische zij een internation! geling van afsi twee onafhanl Unie-Kroon, wa wet sprak, zou bolische uitdruk van deze samei inzichten leefde betreft aan Ned officiële omschr Nederlands inzi. Unie zou moete gewijzigde Gror der Unie", alc „wordt gedrage: teit Koningin 1 van Oranje Nas: door Haar wett Kroon der Ned. zal door eigen derd hetgeen oi ling van haar strekken, de sa de deelnemend* lijken inzake b kingen, defensie dig financiën, a derwerpen van culturele aard... „De Unie zal op internationaal r nemen." Deze tekst is vatbaar en vooi begon, wat zij 1 jaren dan ook en buiten het p£ van discussie g werp-statuut dal Staatkundige Vc stelde gaf eert c later de titel v geven heeft. Dal twijfeld, waarmi ten nadele van zegd. De opstelli topsouvereiniteit remiteit van staat. Met and derland en Indoi gelijke mate, va paaide taken ze tigen, afstand de plaats zou 1 ging door de 1 Nederland én I: zouden hebben sequentie van c was een Uniek binet en een Ur colleges paritair De proeve ging Unie-kabinet 1 uit te maken, ol het land afzonc van de Unie zo gelijke construe ken zou zijn gei actuele politiek vraag is moeilij De eigen parle sterke mate t hebben ingeboel Kroon om man zich als Unie-i 1—2 1—2 0—1 2—0 0—3 Geregeld mat door West-Ja

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2