S.R.C, M.F.C. en Knollendam leiders! LA.P/s eerste nederlaag Wedstriid-u itslagen Doortastend H.S.V. stelde zege voor rust veilig Twee strafschoppen gemist bij Alcmaria - De Spartaan De taak van de N.K.S. S.D.W.—Forward was spannend tot de laatste minuut Moeizame zege voor Helder Maandag 3 October 1949 PAG. 5 Afdeling Noord-Holland Goede resultaten van St. Victor, Hugo Boys en W.G.W. Overdijk verbeterde record 25 km. Amsterdammers wonnen met 2-1 Helder - K.V.V. 2-1 Weer een Zondag met ideaal voetbalweer ligt achter ons. De competitieleider zal wel lachen in zijn vuistje, dat alles zo op rolletjes loopt, en dat op enkele uitzonderingen na, de meeste clubs volgende week reeds aan hun vijfde wedstrijd toe zijn. Er is weer hard gevochten om de punten en de verrassingen zijn niet uitgebleven. Wat te zeggen van de 32 nederlaag van Meervogels A bij Beemster; of de monsterzege van M.F.C. in Nibbixwoud. En laten w ook S.R.C.'s overwinning op V.Z.V. en die van St. Victor op V.I.O.S. niet vergeten. Om nog maar te zwijgen van de fraaie 20 zege van Knollendam op Groot- Schermer. IB en IC hebben dus nieuwe leiders gekregen en bij M.F.C. en S.R.C. is die leiding in goede handen, gelet op de manier, waarop gisteren werd afgerekend met de naaste concurrenten. De eerste klassers. Meervogels A heeft verloren Dat was het nieuwtje, dat alom in IA werd ontvangen met ongeloof waardige gezichten. „Hoe bestaat het" zou een rasechte Amsterdam mer uitgeroepen hebben, als hij de 32 nederlaag vernomen had. Een teleurstelling voor de Aker- sloters, die kostbare punten op achter zijn geraakt en een compli ment voor Beemster, dat door deze zege heeft bewezen haar rol nog te willen meespelen in het leiden de kwartet. Intussen begint de achterstand in wedstrijden van P.S.C.K. on rustbarende vormen aan te nemen. Opnieuw stelde de afdeling Nrd- Holland een thuiswedstrijd voor dc Kalfbewoners uit, ditmaal te gen Uitgeest, omdat het terrein niet in orde is. S.V.A. en U.S.V.U. blijven op het goede pad en de 52 zege van S.V.A. op D.R.E.O. en de 3—1 dito van U.S.V.U. op Broek in Water land tonen aan, dat het deze clubs ernst is. Dat O.D.I.Z. tegen West- zaan slechts tot een gelijk spel kon komen, is een bewijs, dat de Zaandammers wel iets te kort zul len komen om een grote rol te kunnen gaan spelen in de strijd om de leiding. 4 4 4 3 3 1 3 4 4 4 S. V. A. U. S. V. U. Beemster Meervogels O. D. I. Z. P. S. C. K. Uitgeest D. R. E. O. Westzaan Broek in W. M.F.C. heeft in 1B haar slag ge slagen. In Nibbixwoud werd S.E. W. op regelmatige wijze „in de pan gehakt" en de 60 nederlaag is wel een heel bittere pil voor de zo goed gestarte S.E.W.-ers. Maar ze geven de moed niet op, want daarvoor kennen we ze te goed. Blokkers kon het tegen de „ge lijke spel-specialist" Sijbekarspel eveneens niet tot een overwinning brengen. Het werd.het vierde gelijke spel voor de roodbroeken. Met dat al is Blokkers nu een punt op M.F.C. achtergeraakt. Er was meer voorliefde van punten verdelingen in deze afdeling. Vol gens plan van onze sportmedewer- ker in ons blad van Zaterdag doelden Valken, K.G.B., R.K.- D.V.O. en Strandvogels de punten. Voor H.O.S.V., dat kansloos te gen Sporters ten onder ging, wordt het nu al somber. Sporters is door deze zege in de kopgroep beland. Overigens is hier de situatie nog tamelijk verwarrend en er zal nog wel enige tijd voorbij gaan eer we weten, wie hier de lakens gaat uitdelen ii. (Red. Sport) Tijdens het Utrechtse ..praatje bij de haard" tussen het Nationaal Bestuur van de N.K.S. en een aantal katholieke sport-journa- listen, werd door de voorzitter van de N.K.S., mr. W. M. v. d. Grinten ook het vraagstuk der bedrijfsvere nigingen aangeroerd. De personeels verenigingen staan op neutrale grondslag en zij laten de katholieke sport-opvatting niet tot gelding ko men. Daarom kunnen zij door de katholieken niet worden aanvaard. Dit houdt echter niet in, dat er in het algemeen van katholieke zijde bezwaar bestaat tegen sport-beoefe- ning gedurende de arbeid. Het be zwaar geldt alleen een sportbeoefe ning in competitieverband. De N.K.S. gaat van de andere kant echter zo ver, dat zij zelfs de katho lieke bedrijfssport niet wil anime ren, omdat deze de bestrijding van de neutrale bedrijfssport zou bezwa ren. Wat de fusie met niet-katholieke organisaties betreft, deze stemt in het algemeen tot bevrediging. Zoals bekend, is deze fusie aangegaan voor de takken voetbal, hockey, ta feltennis, athletiek en zwemmen. De samenwerking in de topbesturen van de K.N.V.B. (Hoofd- en Dis tricts-) is honderd procent. En ook in de lagere regionen bestaat er een prachtige eensgezindheid. Ir. Hop- ster, die deze verheugende feiten mededeelde, protesteerde krachtig tegen de opvatting van hen, die me nen, dat de katholieke verenigingen zich later, wanneer zij zich sterk genoeg voelen, zullen afscheiden. De fusie (met de K.N.V.B.) zal blij ven voortbestaan zolang de bepa lingen worden in acht genomen. Want zij vormt een samengaan ter behartiging van de beginselbelangen der R.K. clubs, terwijl de standing der katholieke verenigingen tegen over de Overheid er oo„ door ge waarborgd wordt. Voor die takken van sport waar voor een fusie is aangegaan, hebben de katholieke verenigingen de tech nische verzorging gedelegeerd aan andere organen, terwijl zij zelf de ideële verzorging met verdubbelde kracht ter hand hebben genomen. Dit was wel eens de fout van de vroegere R.K.F., dat zij zich (vaak noodgedwongen) te veel met de techniek bozig hield en daardoor het ideële min of meer moest ver waarlozen. Thans kan de sport meer als een positieve opvoedingsfactor worden benut door priesters en le ken en allen, die tot taak hebben de K.A.-gedachte bij de leden in gang te doen vinden. I M. F. C. 4 3 1 0 7 Blokkers 4 2 2 0 6 S. E. W. 4 2 1 1 5 Sporters 4 2 1 1 5 Si,jbekarspel 4 0 4 0 4 Strandvogels 4 0 3 1 3 Valken 4 0 3 1 3 R. K. D. V. O. 4 0 3 1 3 K. G. B. 4 0 2 2 2 H. O. S. V. 4 1 0 3 2 Wat velen niet hadden verwacht is gebeurd. S.R.C., kersvers uit de tweede klasse, heeft op eigen ter rein V.Z.V., de trotse leiders een duidelijke 5-2 nederlaag toege bracht, na zelfs met 50 te heb ben voorgestaan. Na de fraaie overwinningen op Zeemacht en L.S.V.V., staan de Schagenaars nu bovenaan in de eerste klasse en de tegenstanders uit 2C weten hoe drommels lastig het is ze daar vandaan te krijgen. Nog een an dere club die men matiger resul taten aan het begin van de com petitie had toebedacht, doet van zich spreken en wel Koedijk. De 20 zege op het teleurstellende Zeemacht, betekent de derde zege in successie en daardoor staan de mannen yan de' Graaf no. twee, op de voet gevolgd door V.Z.V. en Geelzwart, dat zonder Driehuis zo maar doorgaat en thans na een forse wedstrijd en een 1—0 ach terstand aan de Langedijk L.S. V.V. de derde nederlaag toebracht. Foresters stelt ook al teleur, na haar goede begin. Het is moeilijk winnen in Kolhorn, maar dat Kaagvogels met 20 van de Hei- loënaren de kostbare punten zou afsnoepen, hadden we niet ge dacht. En dan tenslotte V.I.O.S. Wat die Warmenhuizers bezield, weet eigenlijk niemand. Begonl nen met een fraai resultaat in1 ten en Hugoboys, die beiden in uiterst moeilijke wedstrijden ze gevierden. Hugoboys klopte met de oneven goal Dirkshorn, dat nu wel een beduidend eind op achter raakt en Petten en Hollandia T speelden op Tuitjenhorn een ma tige wedstrijd, waarbij de geluk kigste won. Hollandia nam zelfs nog de leiding. Vlak voor rust maakte Petten weer gelijk en in de tweede helft scoorden de Zee weringbewoners een tweede doel punt, dat hen de zege bracht. S.V.W. stelde teleur door in Ju- lianadorp met 63 van J.V.C. te verliezen. Dat bracht hen zelfs op de laatste plaats, want wat nie mand verwacht had, geschiedde: Wiron verloor met 10 van.... Callantsoog. De voetbal is en blijft toch maar „een rond ding, dat raar kan rollen". W. G. W. 4 4 0 0 8 Petten 4 3 1 0 7 Hugoboys 3 2 1 0 5 Dirkshorn 4 1 1 2 3 J. V. C. 4 1 1 2 3 Callantsoog 2 1 0 1 2 Con Zelo 3 0 2 1 2 Hollandia 3 1 0 2 2 Tex. Boys 3 1 0 2 2 Wiron 4 1 0 3 2 S. V. W. 2 0 0 2 0 De reserve-klassen. Met Grasshoppers 2 blijft het nog niet erg gaan. Weer werd verloren, nu met 31 van D.T.S. 2. Forward 2 behaalde een verdien stelijk gelijk spel uit Anna Pau- lowna vandaan. Bovenaan draaide alles ten gunste van Succes 2, dat zelf niet speelde, maar haar posi tie niet weinig versterkt zag. Hier is de stand: Succes 2 Alcmaria 4 Alkm. Bovs 3 D. T. S. 2 H. R. C. 4 Schagen 2 B. K. C. 2 Alw. Forward 2 3 Watervogels 2 3 Grasshoppers 2 4 Randers 2 2 In de res. 2e klasse blijven Vi tesse 2 en R.K.A.F.C. 2 in 2B hoge ogen gooien. In 2C gaan Z.A.P. 2, Berdos 2 en R.K.A.F.C. 3 het lei dende Oudesluis ernstig bedreigen en in 2D gaat S.E.W. 2 dapper voort. Nu werd M.F.C. 2 de eerste nederlaag toegebracht. Westfrisia 4 blijft trouw volgen. Onderaan leed Valken 2 haar tweede vert pletterende nederlaag. In de derde klasse handhaafden o.a. Kolping Boys 1, Ursem 1, Duinranders 1, Helder 4, S.R.C. 2 en St. Victor 2 hun leidende posi ties. In de loop van deze week hopen we een kort overzicht te geven Van de derde en vierde klassers. Toen SDW circa 20 minuten na de rust met een perfecte kopbal de lei ding had weten te nemen, vreesden de supporters van Always Forward, dat de wedstrijd verloren was. Bij een stand van 1—0 is echter nog alles mogelijk en 5 minuten voor het einde verscheen bij een overrompelende Alw. Forward-aanval Jan Freeze alleen voor de SDW keeper, die, als met stomheid geslagen, in zijn doel bleef staan om in de volgende seconde door een laag hard schot onhoudbaar te worden gepasseerd. Alw. Forward wist in de resteren de minuten zelfs nogmaals te doel punten, maar de goedleidende scheidsrechter Noordbroek had dit maal ten onrechte gefloten voor de door de SDW-spil veroorzaakte free- kick. S.D.W. werd door dit fluitsig naal gered van een onverwachte ne derlaag, daar de bal in het bezit van Alw. Forward was gebleven. De vrije schop leverde geen resultaat op en in de resterende minuten kon geen der beide partijen het net meer vinden. Alw. Forward heeft de groen-rode Kolhorn, volgden nu twee neder- Amsterdammers zeer goed Pai'tij ge lagen, die niet verwacht werden. 1 ?even_ het^behaMde^elijke spel Zelfs een penalty werd gisteren gemist tegen St. Victor, dat haar 10 voorsprong taai verdedigde en met de punten Obdam-waarts ging. S. R. C. 4 3 1 0 7 Koedijk 3 3 0 0 6 V. Z. V. 4 3 0 1 6 Geelzwart 3 2 1 0 5 Foresters 4 2 0 2 4 St. Victor 4 1 1 2 3 Kaagv.ogels 4 1 1 2 3 V. I. O. S. 3 1 0 2 2 Alkmaar 3 1 0 2 2 L. S. V. V. 4 1 0 3 2 Zeemacht 4 0 0 4 0 De tweede klassers In 2A is Grootschermer van haar voetstuk gestoten. Op ruwe wijze heeft Knollendam het de Schermer-bewoners duidelijk ge maakt, dat ze er niet over rozen wandelend komen kunnen en door een 20 zege zelf maar voorlopig bezit genomen van de eerste plaats. Egmondia is no. drie in dit gezelschap en de 10 zege op W.B.S.V., dat nu evengoed nog meetelt, is een prima resultaat van de mannen van Koelink. St. Bavo had tegen Kwadijk bijna gewon nen. Eerst werd een 20 achter stand omgezet in een 32 voor sprong, maar laat nou vijf minu ten voor tijd een veel te zwaar gestrafte overtreding met een penalty „beloond" worden. Zo werd het nog 33. Jammer, maar toch een resultaat, wat de Ursem- mer-broeders moed geeft. Jisp toonde met een 40 zege op Pur- merland, de zwakte van dit ploeg- je aan. Tenslotte schijnt Zaanse Boys „thuis" een heel ander Zaanse Boys te zijn, dat de uit wedstrijden pleegt te spelen. Ge tuige het gelijke spel tegen Graft- dijk. Knollendam Egmondia Grootschermer Jisp W. B. S! V. Kwadijk St. Bavo Graftdijk Zaanse Boys Purmerland In 2B heeft D.W.B. gedeeltelijk herstel getoond. De 11 in Win kel tegen de club van die naam is op zichzelf een behoorlijk re sultaat, doch het betekent toch een verliespunt meer. Weere- mannen, volgende week algeheel herstel hoor!!! De andere wed strijden verliepen volgens plan. Spartanen was inderdaad veel sterker dan Flevo, dat er net zo hard weer uit schijnt te „vliegen" als ze er in zijn gekomen. Verder had Witrood veel last van Twisk, maar won uiteindelijk met I0 en tenslotte kwam ook Woudia met de verwachte 42 zege op Zwaagdijk thuis. Nu die terreinen kwestie nog, Westwoudersü 4 3 1 0 7 4 2 2 0 6 4 3 0 1 6 4 1 3 0 5 4 2 0 2 4 4 1 2 1 4 3 0 2 1 2 4 0 2 2 2 4 0 2 2 2 3 0 0 3 0 Winkel 4 3 1 0 7 R. K. E. D. O. 3 3 0 0 6 H. E. O. 2 2 0 0 4 Berkhout 3 2 0 1 4 Witrood 3 1 1 1 3 Woudia 2 1 0 1 2 Spartanen 2 1 0 1 2 D. W. B. 2 0 1 1 1 Zwaagdijk 3 0 1 2 1 Twisk 3 0 0 3 0 Flevo 3 0 0 3 0 W.G.W. heeft in 2C op Texel een heel lastige klip omzeild. De Heldersen wonnen daar n.l. met 53 van Texelse Boys, en zij, die uit ervaring spreken, weten hoe lastig het is, om in den Burg de Boys te kloppen. Maar en meer gaat de ernstigste concurrentie voor het moment komen van Pet- is dan ook alleszins verdiend, aantrekkelijke spel der S.D.W.-ers, waarbij de bal snel van man tot man wordt gespeeld en dat nog alle rou tine-trekjes der 2e-klasse verraad, vond echter in de zeer goed op dreef zijnde Alw. Forward-achterhoede een onoverkomelijk struikelblok. De wedstrijd werd door beide elf tallen in een zeer hoog tampo ge speeld, en de vele toeschouwers kon den genieten van een van begin tot einde zeer spannende partij voetbal. De zwart-witten lieten zich door het „gegoochel-voetbal" der Amster- Op de sintelbaan te Amsterdam organiseerde de Amsterdamse ath- letiekclub een wedstrijd over 25 km hardlopen. De bekende Nederlandse lange afstandloper Jan Overdijk (AAC) verbeterde in deze vfedstrijd het Nederlandse record, dat sinds 1 Oct. 1933 op naam stond van de Am sterdammer Landheer met een tijd van 1 uur 29 min, 36 sec en bracht het op 1 uur 28 min. 48.4 sec. De uitslag luidde: 1. Jan Overdijk (AAC) 1 uur 23 min 48.4 sec. (Nw. Ned. record)2. de Jonge (GAC, Hilversum) 1 uur 38 min. 48 sec.; 3. van Poelgeest (Blauw Wit, Am sterdam) 1 uur 39 min.; 4. Gaaren- stroom (AAC) 1 uur 44 min. 59.4 sec.; 5. Derichs (GAC) 1 uur 54 min. 9 sec. KLUYSKENS KAMPIOEN 50 KM SNELWANDELEN De Amsterdamse sportclub De Lange Afstand Tippelaars, organi. seerde Zondagmiddag, onder aus piciën van de KNAU het kam pioenschap van Nederland snel wandelen over 50 km., op een par cours rond de Bosbaan. Vijf lopers startten voor deze wedstrijd, waarvan de drie leden van de organiserende vereniging de wedstrijd geheel uitliepen. De uitslag was: 1. Kluyskens (LAT) 4 uur, 58 min. 37,4 sec.; 2. Cijs. LAT, 5 uur 21 min. 37 sec.; 3. Simis, LAT, 5 uur 25 min. 44 sec. De AAC-ers Bruin en Thomas gaven resp. na 30 en 40 km. op. Vooraf werd een 20 km tocht gelopen, waarvoor de inschrij ving vrij was. 50 deelnemers ga ven zich voor deze wedstrijd op. De uitslag werd: 1. Van der Vijver, LAT, 2 uur 6 min.; 2. Paulides (Pers Lid Ne derlandse Wandelsportbond) 2 uur, 12 min.; 3. Jansen, Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. 2 uur 16 min SCHULTE-LAKEMAN WONNEN TE ANTWERPEN De uitslagen van de Zaterdag avond in het sportpaleis te Ant werpen gehouden wedstrijden luiden: Eindklassement: 1. Ockers- Sterckx, 4 punten; 2 Van Est Middelkamp, 5 pnt. Internationaal omnium: 1. Pe tersPellenaars, 3 pnt. 2. Jans- sensDe Beuckelaere, 6 pnt. 3 IdeeRey, 9 pnt.; 4. Diedrich— Ernzer, 12 punten. Afvalwedstrijd: 1 Schulte, 2. Ramon. 3. Van de Mdirschaut, 4. Adriaenssens, 5. Van Kerckhove. 6. Janssens, 7. Decorte, 8. Lake- man. De 7,5 km. in 10 min. 23,8 sec. 60 km. koppelwedstrijd: 1. SchulteLakeman, 1 uur 15 min. 36 sec. 2. Sterckx-Ockers op 10 cM„ 3. RamonVan den Mcwr- schaut op een wiellengte; 4. MassonVan de Kerckhove; 5. De BeuchkelaereJ anssens. dammers niet van de wijs brengen, maar grepen resoluut in en ruim den met forse trappen. Voor de rust kan dan ook van een Alw. Forward- overwicht worden gesproken, het geen tot uitdrukking komt in het aantal corners: 5 voor Alw. For ward, 1 voor S.D.W. Na de rust echter werd Alw. For ward langzaam, maar zeker in de verdediging teruggedrongen en moest 't uiteindelijk met de rug tegen de muur weerstand bieden aan de steeds weer terugkerende S.D.W. - aanvallen. Desondanks slaagden de Amsterdammers slechts 1 maal in de opzet en konden evenmin hun voor sprong veilig stellen. Alw. Forward versaagde niet, en slaagde tot grote vreugde van zijn vele supporters er in de stand op de hierboven omschreven wijze gelijk te maken. Na drie overwinningen is dan gisteren de eerste nederlaag van de Polderse withemden een feit ge worden. Een verdiende nederlaag daarenboven, want Purmerend was vooral in de tweede helft de beste ploeg en zal zich in dit seizoen ze ker bij de kopgroep plaatsen. Door deze nederlaag is ZAP thans de leiding kwijt, misschien een voor- reel, dat nu niet alle ogen meer zo gericht zijn op de ploeg, die daar door wellicht de rust zal terugkrij gen en het moreel dat nodig is, om ook achterstanden te kunnen weg werken en niet zoals gisteren zo snel gedeprimeerd te raken. Zeker, de scheidsrechter was ietwat ongelukkig met zijn beslis singen en het onthouden van een strafschop wegens hands na dë rust, toen de stand 21 in 't voor deel van Purmerend was, zijn fac toren, die niet bepaald bemoedi gend werken, maar toch dienen de withemden, de moed niet op te ge ven. ZAP heeft heus een elftal, dat er kan komen, dat in de kopgroep kan blijven, dat ook dit jaar reeds een geducht woordje kan meespre ken. maar dan dienen de spelers daar zelf van doordrongen te zijn en daar ook naar te voetballen. Volgende maal beter ZAP, dan „sal het waeractigh wel gaen". De wedstrijd zelve was er niet één van het beste genre. Reeds spoedig had Purmerend de leiding genomen, doch toen J ,v, Oosten met een goed doelpunt de gelijkma ker in het net deponeerde, scheen alles nog rozengeur en maneschijn. Zelfs het tweede Purmerend doel punt, dat daarna gescoord werd, kon die stemming niet doen ver dwijnen. Het onthouden van de bo vengenoemde penalty, daarbij ge voegd een derde doelpunt van de gasten, deed echter de ZAP-ploeg Ineen zakken. Purmerend werd overwegend sterker, maakte haar voorsprong nog veiliger door een 4e goal en eerst toen kon ZAP door «en tweede tegenpunt de eindstand wat dragelijker maken. Een goede les voor de withemden die hieruit hebben kunnen Ieren, dat het in de vierde klasse hard werken is en dat wil men kunnen meekomen de strijd de volle negen tig minuten moet worden gestre den. HOCKEY Westen HEREN le klasse HilversumBe Fair TOGO—'t Gooi LarenHDM BMHCHHYC HOCAmsterdam Zuiden VenloHTCC TilburgBreda MOP—EMHC PUSH—Zwart Wit Oosten DKSNijmegen DeventerPW ArnhemZwolle UnionUpward boorden GHBSLHC RapGroningen MeppelDash Gron. Stud.—HVA KORFBAL Noord-Holland Blauw WitK.Zaand. W.kwart.Archipel SVK—Luto DTVOosterkwart. Zuid-Holland OSRCVic. Oriënt. Het ZuidenDeetos HKV—Achilles O. Eibern. Gymn.ten Zuid Odilo—OEC (1/10) Sportl.Rust R. (1/10) DetoOranje Wit EindhovenPSV Oost ZKCAKC DOSGroen Zwart HKC—Wit Blauw Noord LDOHermes WWMD—Cl. Brothers W. KwiekVitesse VKCSparta Noord-Holland 2e klasse A A. Weerb.Excelsior OlympiaVogel 1—0 0—0 2—1 0—1 1—0 3—3 1—0 3—1 6—2 6—0 0—0 4—2 2—1 0—6 1—4 2—3 2—0 9—2 7—2 6—7 7—4 2—3 7:1 6—4 10—3 5—2 3—2 3—2 0—9 7—4 2—1 2—2 6—3 6—1 1—3 7—2 6—4 9—2 DVDAurora Swift—Victoria 2e klasse B NieuwenhamDED A'dam Z.Roda SamosGroen Geel ZwaluwenSp. Ver. Zuid-Holland 2e klasse A B.drechtDeetos II ActiefOlympiaan V eloxRozenburg Quick—O. Eibern. II 2e klasse B HSV—Ready Spangen IIHet Z. II FluksAio DKCAlgemene Zuid 2e klasse PSV II—Nevelo KCT—Vnlt OisterwijkDOT JPS—Deto II (1/10) Gelderland 2e klasse A WilskrachtO. Ons Hellas—Steeds Hoger 2e klasse B MercedesNoviom. OKCEKCA Oost ArnhemSOS Overijsel 2e klasse A BI. Zw.-IIKC II (1/10) Quick—Rigtersbl. II Zwart Wit—GKC 2e klasse B ZKC II—AKC II Rigtersbl. IllNaas II Doska—DOS II (1/10) Noord 2e klasse A Cl. Broth. II—Uni N. OostenKorulos VSV—Rohda Nick—Udi 2e klasse B AdvendoVitesse II LeonidasM. Voorw. MKC—Kios 2e klasse C KincaLeeuwarden Sp club—Wêz Handich Dio—VKC II 15—3 11—1 4—7 4—5 7—2 3—4 2—7 5—3 3—4 2—3 4—9 1—4 6—4 8—3 11—0 1 1—5 8—2 Afgelasl 1—18 2—10 5—4 Afgelast 2-2 Afgelast 2—2 4—2 61 2—5 18—4 1—6 1—2 18—2 7—4 Afgelast De wedstrijd tegen Schelling- woude is zoals wij in ons over zicht van Zaterdag reeds aangaven door H.S.V. gewonnen en ver diend. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. Het veldspel was van beide ploe gen goed, alleen de H.S.V. voor hoede was meer doortastend. Voor de rust voerde H.S.V. de stand op tot 30. Bij H.S.V. blonk zoals ge woonlijk de achterhoede uit. Dit was ook het sterkste deel van het Schellingwoude-elftal, alhoewel de H.S.V. backs meer trapvast en re soluter waren. Over de wedstrijd het volgende. Na de aftrap nam H.S.V. direct het initiatief in handen, toch duurde het nog tien minuten al vorens W. Kraakman en uitste kende solo-ren met 'n hard schot besloot hetwelk voor de S. keeper onhoudbaar was. Een aanval van Schellingwoude, waarbij de linksbuiten van zeer dichtbij hard op doel schoot, werd door keeper Appeldoorn keurig onschadelijk gemaakt. Bij een hierop volgende scrimmage voor het Sch. doel, schoot M. Kisten hard over. Tien minuten na het eerste doelpunt kreeg B. Kraak man een goed gespeelde pass van W. Kraakman en scoorde met een hard zuiver schot. 20. Bij een botsing bezeerde M. Kis ten zijn enkel dermate, dat hij het veld even moest verlaten. Even voor de rust kon hij echter weer medespelen. Hij fuifde zijn rentree met 'n prima doelpunt, dat hij uit een doorbraak scoorde. 30. Na de thee speelde Sch. „alles of niets" en stelde de backs zich bij de middenlijn op. Hierdoor lie pen de H.S.V. voorwaartsen her haaldelijk in de buitenspelval. Als zij echter voor het Sch. doel kwa men waren zij zeer gevaarlijk. Wij noteerden o.a. nog vier cor ners achter elkaar op de Sch. veste, waarbij het doel enige ma len aan een doorboring ontsnapte. Schellingwoude deed wat het kon maar door de H.S.V: verdediging breken was uitgesloten. KINHEIM IN DE TWEEDE HELFT OVERSPEELD DEN HELDER. Voor de rust zag het er niet naar uit, dat H.R.C. zon grote overwinning zou beha len. Wel doelpuntte Knijff reeds na vijf minuten uit een pass van P. de Vries, doch nog voordat er één minuut was verstreken had zün co'lega rechtsbuiten met een prachtig schot de balans in even wicht gebracht. Beide doelen kwamen om beurten in gevaar. En vooral Dijkshoorn werd me nigmaal aan de tand gevoeld. Tegen de rust werden de rood- jakken even sterker. Het was G. de Vries die tien minuten voor de rust een toegewezen strafschop in een doelpunt omzette. Na de rust een geweldig H.R.C. offensief waarin eerst P. de Vries en daarna G. de Vries de voor sprong vergrootte. Bij een vol gende aanval hadden de Kinhei- mers geluk, toen een der backs hard tegen de lat schoot en de te rugspringende bal door P. de Vries werd overgekopt. Na twintig mi nuten schoot dezelfde speler, na zich keurig te hebben vrijgespeeld hard in. Enige minuten later maakte Rijlers het halve dozijn vol, doch dit doelpunt werd dooi de scheidsrechter geannuleerd. Kort voor het einde schoot Groe- neveld, die na het vierde doelpunt linksbinnen was geen spelen, net over. Het was wel jammer voor deze oude rot, daar hij ongetwij feld de ster van het veld was. kruiken is. Men deed het wat kalmer aan. De Boys kregen daar bij nog een beetje geluk, toen bij een aanval van de Boys de rechts buiten de bal in het doel stompte: het was de scheidsrechter ontgaan. Als even later een aanval van de Boys weer doel treft, beginnen de W.G.W.-ers toch de wenkbrau wen te fronsen. Ze zetten weer alle zeilen bij en het gelukte hen weer een zeker overwicht te ver krijgen. a Een gevaarlijk moment voor het Alkmaarse doel in de wedstrijd Alcmaria VictrixSpartaan Alcmaria is er niet in kunnen slagen De Spartaan er onder te houden. Integendeel, zij heeft beide punten aan dc Amsterdammers moeten laten. Het Spartaan-elftal vormde wel even een meer geheel en liet een beter verzorgd positie spel zien. Zo bekeken zou men de kleine zege niet onverdiend kunnen noemen, maar toch zou een gelijk spel meer bevrediging hebben ge schonken en de spelverhouding ook meer nabij zijn gekomen. De eerste helft was zeer span nend en de toeschouwers hebben n boeiende strijd gezien. Er werd "in zulk een hoog tempo gespeeld, dat de gevolgen daarvan na de rust zich deden gelden. Toen had de strijd veel van zijn aantrekkelijk heid verloren. Alle drie doelpunten werden in de eerste helft gemaakt en toen ook permitteerden beide partijen zich de luxe een strafschop te missen. In de Alcmaria verdediging speel den Afink en v. d. Lek een prima wedstrijd. In de middenlinie waren Badenhuizcn en Wit goed op dreef. In de voorhoede vlotte het in het begin aardig, maar later bleek mid denvoor Untied weer hinder te krij- geen van een oude „er door de combinatie minder vlotte. De Spartaan is een goede ploeg, waarin verschillende goede krach ten schuilen. Alcmaria begon uitstekend en al spoedig kreeg Untied een uitste kende kans, maar de S-keeper red- Had de Helder voorhoede zich voor de rust schotvaardiger ge toond, de withemden hadden toen het beste deel van het spel, KW zou ongetwijfeld met een grote ne derlaag huiswaarts gegaan zijn. Nu werd het in de 2e helft, toen de Krommeniërs onstuimig kwa men opzetten, een nodeloos „knij pen", waartegen de Helder achter hoede met veel kunst en vliegwerk op moest treden, om de vele ge vaarlijke KW-attaques het hoofd te bieden. Zoals reeds gezegd, de eerste helft toonde bijna geheel een Hel der meerderheid. Er werd vrij vlot gecombineerd en aanv. v. d. Meu- len zorgde er voor, dat zijn snelle voorwaartsen niet over werkeloos heid hadden te klagen. Hij werd hierbij voortreffelijk gesteund door de beide kanthalfs v. Beekhoven en Puhl. Maar, het met veel veine door doelman Aafjes verdedigde KW-doel onderging slechts één doorboring. Het was jammer dat in deze periode de wit-zwarte m-voor een opgelegde kans miste, want anders had H. reeds in de le mi nuut de leiding genomen. KW be antwoordde deze H. storm met een goede combinatie waarbij uiteinde lijk linksbuiten Vleeshouwer het doel op de verkeerde plaats zocht. In de 13e minuut van de wedstrijd kopte Driehuis de bal handig langs de lijn in de richting van v. d. Blom deze aarzelde niet met voorzetten, waarna Driehuis de bal voor de weifelende Aafjes vandaan tikte, waaruit v. d. Blom de bal in het verlaten doel deponeerde. Kort hierop wandelde v. d. Blom langs Leguit en diens afgemeten trekbal werd subliem door Schouwenaars ingekopt. Scheidsrechter Zevenbaan weifelde met het toekennen van 'n doelpunt, daar Aafjes de bal achter de doellijn? vandaan haalde, maar even later wuifde hij lankmoedig deze fraaie H. goal weg. Een goede inzet van de H. captain, uit een voorzet van Schouwenaars, vond Aafjes op zijn qui-vive. Hoe geheel anders verliep echter de 2e helft. Van enig H. overwicht was geen sprake meer. Bal voor d'é rust uitstekend, begon nu onzekere (dingen te doen en naarmate de 2e speelhelft vorderde begonnen meer- dere spelers slordiger te werken. Dat deze druk noodlottig voor H. zou worden verwonderde niemand. In de 13e minuut passeerde m-voor Bak van KW enkele H. spelers in een rash en het korte tikje van Vleeshouwer was voor deze vol doende om de partijen op gelijke voet te brengen. Het KW offensief bleef aanhouden en enigemalen moest Boekei safen om erger te voorkomen. H. bleef haar kans afwachten en deze kwam tenslotte ook 'n Inge leide aanval van de nu rechtsbui ten spelende Driehuis, werd in de K.-doelmond gebracht, Aafjes re tourneerde de bal waaruit Driehuis de bal andermaal voor Aafjes neus deponeerde, maar nu stond v. d. Meulen klaar om de bal over de lijn te werken. Het antwoord van KW was zeer fel en aggressief en kan slechts met een schitterende safe door Boekei tot staan worden gebracht. Verdere kansen gaven v. d. Neut c.s. niet meer weg, waar door H. de zege, zij het met moeite nog bijtijds binnen haalde. Scheids rechter Zevenbaan weifelde nogal eens, maar over het algemeen leid de hij deze spannende kamp naar behoren. de ten koste van een corner. Toch had Alcmaria direct daarop de lei ding, toen Eversteijn van de Buij- zer de bal mooi aangegeven kreeg en hoog inschoot. 10. Alcmaria bleef gevaarlijk in dc aanval en en kele zeer mooie kansen gingen in deze periode verloren, kansen wel ke niet onbenut gelaten hadden mo gen worden. Langzamerhand kwam Spartaan meer in de aanvat en na een half uur werd Afink van dicht bij gepasseerd. 11. Nog geen vijf minuten daarna had Spartaan de leiding genomen. 12. Dan volgen enige sensationele momenten. Eerst krijgt Alcmaria een strafschop toe- gewezen, wanneer Schmidt in de rug wordt, aangevallen. De bal wordt door Schmidt hard naast ge schoten. Even daarna, na een hoek schop op het A-doel, wordt de bal hoog ingekopt en prompt slaat Maassen de bal uit het doel. De bal wordt uit de strafschop hard tegen de paal geschoten. Wel ont staat daarna een gevaarlijk ogen blikje voor het A-doel, maar het loopt goed af. Verbeten wordt de strijd voortgezet, waarbij het nogal eens hard toeging, maar de stand bleef ongewijzigd. De tweede helft was heel wat minder, niettemin hebben beide partij en verschillende goede kansen laten voorbij gaan. De spanning bleef tot het einde, maar het bleef 1—2. VOETBALUITSLAGEN res. 2e kl. B: VSV 2—Alkm. V. 2 3—1 AFC 3—W. Frisia 2 0—1 EDO 2—Helder 2 3—1 Ajax 3—DWV 3 6—1 Zeeburgia 2—BI. Wit 4 32 res. 3 kl. C: Spartaan 3-WMS 3 4—1 LOC 2—OSV 3 0—1 KW 2—ZW 2 1—1 WA 2—Helder 3 2—3 Zaandijk 2Meteoor 2 22 res. 3e kl. C: ARC 3Volewijckers 4 22 ZFC 4—Ass. delft 2 3—0 W'meer 2TOG 2 02 AFC 4—W. Frisia 3 0—5 Alkm. B. 2Volendam 3 54 res. 3e kl. F: Kennemers 2-RAP 2 50 Ontwaakt 2Hollandia 2 25 Wilskracht 2St. Pancratius 2 52 S'haven 2—DCG 2 1—1 Zaterdagmiddagcompetitie 3e kl. Huizen—SSVU 3—2 Kenn. landDindua 2—1 IJmuidende Geuzen 4—3 IJselm. vogelsZuidvogels 1—0 4e kl. SISO—VEW 4—1 KMV 2—AMVJ 2—1 J. Holland—BI. Wit W 3—2 VV GAZwaluwen 5—1 Flevo 2Dindua 2 3—4

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5