Nieuuu Zwaar- en lichtgewonden bij botsing tussen twee treinen van de R.T.M. Sovjet-sector van Berlijn niet in Oost-Duitse staat Opleiding van Tsjechische priesters onder staatcontrole Conflict bij Werkspoor Wanneer komt het vlees vrij? EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD De slager moet nog altijd bonnen plakken Vrijdag 7 October 1949 45e Jaargang No. 11686 Gewaarschuwde conducteur kon ongeval niet voorkomen Nieuwe bonnen voor werkkleding Russisch ontwapenings voorstel Wilhelm Pieck president? Otto Grotewohl minister-president? fc ALBEKT Regering zal benoeming van betrouwbarengoedkeuren 145 arbeiders ontslagen Auriol aanvaardt ontslag Queuille Mist veroorzaakt autobotsing Truman ondertekent wet wapenhulp Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd.% inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting, Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. (Vondel A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Tengevolge van een noodlottig misverstand zijn gisteravond omstreeks half negen tussen Heenvliet en Zwartewaal, twee uit tegenovergestelde richting komende treinen van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij op elkaar gereden. Vele reizigers kregen bloedende wonden, voornamelijk veroorzaakt door glasscherven. Een passagier werd zeer ernstig gewond, drie anderen liepen minder zware kwetsuren op. De materiële schade is aanzienlijk. tramtreinen een paniek. Iedereen trachtte in het nachtelijk duister zo spoedig mogelijk zijn wagen te verlaten, velen met bloedende wonden, voornamelijk veroorzaakt door de glasscherven. De 51-jarige M. Witte uit de Meerdervoortstraat te Rotterdam liep een schedelbasisfractuur op en brak een been. Per ziekenauto, ijlings uit het nabijgelegen Brielle ontboden, werd hij in zorgwek kende toestand naar het Zuider Ziekenhuis vervoerd. Een vrouw en twee mannelijke reizigers wer den minder ernstig gewond. De vrouw is eveneens naar een der ziekenhuizen te Rotterdam ge bracht. Het parket uit Rotterdam was spoedig ter plaatse om de oorzaak van de ramp vast te stellen. De materiële schade is aanzienlijk. Het verkeer in beide richtingen is de gehele avond gestremd ge weest. De bonnen voor werkkleding H 19 en L 19 zijn tot nader order geldig voor het kopen van werk kleding. Op de bonnen H 19 kan men kopen: een overall of een werk pak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratorium jas of een mouw- schort. Op de bonnen L 19 kan men kopen: een werkbroek of werk- jasje van keper, drill, satijn, bea- verteen, Engels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 13 t.m. H 18 en L 13 t.m. L 18 blijven voorlopig geldig. Gisteravond omstreeks kwart voor acht zou een stoomtram uit de richting Oostvoorne passeren, terwijl tezelfdertijd uit Heenvliet een van Rotterdam komende stoomtram in tegenovergestelde richting op vertrekken stond. Aangezien deze tramtreinen van de R.T.M. bijna steeds op enkel spoor rijden, moet wel degelijk tevoren vaststaan, waar tegemoet komende treinen een wisselpunt zullen vinden, waar zij elkaar kunnen passeren. Daarom is het gebruik, dat op de diverse sta tions telefonisch wordt nagevraagd welk kruispunt benut zal worden. Ook nu ging de conducteur van de uit Rotterdam komende trein telefonisch inlichtingen inwinnen en hem werd medegedeeld, dat de treinen niet, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag, elkaar bij het station Zwartewaal zouden passe ren, maar ongeveer anderhalve kilometer eerder, nl. ter hoogte van het Voornse Kanaal. Juist toen hij uit de telefooncel stapte om dit zijn machinist mede te de len, bleek hem dat zijn trein reeds vertrokken was. Vermoedelijk had de machinist verondersteld, dat hij weer was ingestapt. De teleurgestelde conducteur had de tegenwoordigheid van geest een motorrijder aan te klampen en zo ijlde hij op een ander vervoermiddel in het duis ter van de nacht achter zijn trein aan, in de hoop deze nog tijdig te kunnen bereiken en een onheil te voorkomen. Het heeft echter niet zo mogen zijn. Toen hij ter hoogte van de brug over het Voornse Kanaal gekomen was hoorde hij nog juist de geweldige botsing en het versplinteren en rinkelen van hout en glas. De twee treinen waren met aanzienlijke vaart recht op elkaar ingereden. Beide machinisten konden op het laatste ogenblik nog van hun machine springen en aan deze tegenwoordigheid van geest heb ben zij het ongetwijfeld te dan ken, dat zij er ongedeerd zijn af gekomen. De locomotieven kwa men met zoveel kracht op elkaar, dat die van de uit Rotterdam ko mende trein de volgende wagon volkomen vernielde en er in drong. Zoals te begrijpen is ontstond er onder de reizigers van beide PROTESTEN TEGEN VORMING WEST-DUITSE REGERING PRAAG (Reuter). Het Tsje- choslowaakse departement van Buitenlandse Zaken heeft Donder dag de Amerikaanse, Britse en Franse ambassadeur te Praag een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen de vorming van een West-Duitse regering. De Tsjechoslowaakse regering „waarschuwt" de drie Westelijke Mogendheden in deze nota's „voor de gevolgen, die zullen voortvloeien uit het doen terugkeren van Duits revisionisme en agressief nationa lisme". Naar radio Warschau Donder dagavond heeft bekendgemaakt, heeft ook Polen Frankrijk, Enge land en de Ver. Staten een protest nota gezonden tegen de .vorming van een aparte Westduitse rege ring. Dit moest worden beschouwd als een schending van internatio nale overeenkomsten, met name het verdrag van Potsdam. TRUMAN SCEPTISCH LAKE SUCCESS, 6 Oct. (Reu ter). De Sovjet-Unie bereidt nieuwe voorstellen tot ontwape ning voor en zal deze Dinsdag in de Veiligheidsraad indienen, aldus heeft de Sovjet-Russische onder minister van buitenlandse zaken Malik te Lake Success verklaard. Hij vroeg uitstel van het debat over een Franse ontwapenings- resolutie, die met Ruslands stem tegen door de commissie voor conventionele bewapening was goedgekeurd. De New York Times meldde heden, dat andere gedelegeerden Malik's aankondiging uitleggen als een poging om belangstelling voor de nieuwe Russische ontwa peningsvoorstellen te wekken. Een westelijke gedelegeerde verklaar de te verwachten, dat de Sovjet regering met „iets opzienbarends" voor de dag zou komen. President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie de hoop uitgesproken, dat het moge lijk zal zijn door overeenkomsten in het kader van de V.N. een atoombewapeningswedloop te voorkomen. De president heeft echter te verstaan gegeven, dat hij enigszins sceptisch staat ten op zichte van de mogelijkheid van een Sovjet-Russisch ontwape ningsvoorstel. CONFERENTIE MINISTERS VAN FINANCIËN UITGESTELD PARIJS (A.F.P.) - Als gevolg van de regeringscrisis in Frankrijk is de conferentie van de Franse, Italiaan se, Nederlandse en Belgische minis ters van Financiën, die op 11 Oc tober te Parijs zou worden gehou den, uitgesteld. De deskundigen van de vier mogendheden die reeds he den zouden bijeenkomen, om de conferentie voor te bereiden, zijn op de hoogte gebracht van deze be slissing. BERLIJN (Reuter). Uit kringen van de Volksraad wordt vernomen, dat Berlijn niet in dp Oostduitse staat, die heden wordt uitgeroepen, zal worden opgeno men. Volgens een vooraanstaand functionaris van de de Volksraad zal Berlijn wel de hoofdstad worden en het parlement daar bijeenkomen, doch zal de Sowjet- scctor geen deel vormen van de nieuwe staat. Alleen wanneer de westelijke geallieerden besluiten West-Berlijn tot de twaalfde staat van de Westduitse repu bliek te maken, zal de Sowjet- sector van Berlijn vermoedelijk de zesde staat van de Oostduitse republiek worden, aldus deze woordvoerder. Functionarissen van de Volks raad legden er de nadruk op, dat de verhouding tussen de weste lijke en oostelijke regeringen door Als eerste passagier kwam 30 jaar geleden op Schiphol aan de journalist Rhodes. Het toestel werd gevlogen door de piloot Shaw. Ter herdenking hiervan kwamen beiden met de Convair „Albert Cuyp" vandaag weer op Schiphol aan. Na aankomst van de Convair: links Shaw en Rhodes in de cockpit. toekomstige ontwikkelingen zou den worden beheerst. De Oost duitse regering zou in principe bereid zijn de regering van Bonn de facto te erkennen hoewel een erkening de jure nimmer kon worden verleend. Zij spraken als hun overtuiging uit, dat het Sow- jetrussische militaire bestuur in de zeer naaste toekomst, zou wor den opgeheven en dat de Russen alleen als bezettingstroepen in Oost-Duitsland zouden blijven totdat een vredesverdrag was ge sloten. Door het hoofdkwartier van de communistische partij te Frank fort is Donderdag bekend ge maakt, dat enige Westduitse afge vaardigden naar Berlijn zijn ver trokken, waar zij heden de door de „Duitse volksraad" (door de Sovj et-autoriteiten geïnspireerd) uitgeschreven bijeenkomst, waar op een Oostduitse regering zal worden gekozen, zullen bijwonen. Men vermoedt, dat de Westduitse afgevaardigden de bijeenkomst als waarnemers zullen bijwonen, daar er bij de in Mei j.l voor de Duitse Volksraad gehouden verkiezingen geen Westduitse afgevaardigden zijn gekozen, alhoewel ongeveer 70 zetels voor vertegenwoordigers uit West-Duitsland zijn opengehouden. Uif Berlijn wordt gemeld, dat het vrijwel vaststaat, dat dé 55- jarige Otto Grotewohl, voormalig socialist en thans medevoorzitter van de onder communistische lei ding staande „socialistische een heidspartij", tot minister-president van de door de Russen geïnspireer de Oost-Duitse regering zal wor den gekozen. Tijdens het week einde zal Grotewohl met de leiders van andere partijen beraadslagen over de samenstelling van zijn ka binet, men verwacht, dat het in 't begin van de volgende week zal zijn gevormd. Voorts heerst de verwachting dat Wilhelm Pieck, de drie en ze ventigjarige communistische mede voorzitter van de socialistische eenheidspartij, tot president van de nieuwe Oost-Duitse republiek zal worden gekozen. Nieuw Tweede Kamer-lid De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft benoemd ver klaard in de vacature-Steinmetz tot lid der Tweede Kamer de heer C. J. van der Ploeg te Haarlem. Woensdagmiddag heeft dr. Henri Queuille bij president Vincent Auriol op diens buitengoed te Rambouillet het ontslag van zijn kabinet ingediend. Bij het verlaten van het presidentiële buiten goed te Rambouillet werd dr. Henri Queuille door journalisten geïnterviewd. PRAAG, 6 Oct. (Reuter). Heden is te Praag onthuld, dat de Tsjechoslowaakse regering 1 Nov. a.s. aanhoudt als de datum, waar op de regeringsplannen, waarbij de staat controle zal uitoefenen op kerkelijke gezindten in Tsjecho- Slowakije, moeten zijn verwezen lijkt. Volgens de wetsontwerpen zul len priesters geen ambten mogen bekleden, zonder dat hun benoe ming daartoe door de regering is goedgekeurd. Deze goedkeuring zal slechts worden verleend, indien de te benoemen priester, onge acht de kerkelijke gezindte, waar toe hij behoort, „door de regering betrouwbaar wordt geacht". Ook mag het niet aan de geringste twijfel onderhevig zijn dat de be trokken priester „in staat is te voldoen aan alle voorwaarden, verbonden aan het in dienst tre den van de overheid". In één der wetsontwerpen wordt nadrukkelijk vastgelegd dat „slechts personen, die door de staat aanvaardbaar worden ge acht, een kerkelijk ambt mogen uitoefenen". „De aan te_ stellen geestelijken moeten vóór hun ambtsaanvaarding een eed afleg gen; de tekst hiervan zal in een „Zuiderkruis" wordt morgen nacht verwacht Het troepenschip „Zuiderkruis" wordt in de nacht van Zaterdag 8 op Zondag 9 October in de haven van Rotterdam verwacht, onvoor ziene omstandigheden voorbehou den zal de ontscheping beginnen op Zondag 9 October te 8 uur. Aan verwanten of vrienden wordt gelijk bekend is geen toegang verleend tot het ontschepingsterrein, alleen dan is de afvoer der repa- triërenden zonder vertraging moge lijk. Post voor de „Grote Beer" Post, bestemd voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Grote Beer", welk» in een der tussenha vens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 9 October in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens, dient het adres te bevatten de ver melding: „Aan boord van het troe- penschip „Grote Beer", op thuis reis naar Nederland". SEYSS INQUART'S VERMOGEN VERBEURDVERKLAARD WENEN, 6 Oct. (A.N.P.) BÜ vonnis van een Oostenrijkse recht bank is het Oostenrijkse vermo gen van de voormalige rijkscom missaris Seyss-Inquart ten gunste van de Oostenrijkse staat verbeurd verklaard. In de motivering van het vonnis verklaarde de rechter, dat Seyss- Inquart zich lange tijd als trouw Oostenrijker wist voor te doen qn na de Duitse bezetting van Oosten rijk hoge posten als Judasloon ont ving. Onder meer werd hij, aldus de rechter, rijkscommissaris van het bezette Nederland, waar onder zijn bewind honderdduizenden joden naar concentratiekampen werden gestuurd en een half millioen Ne derlanders naar Duitsland werden weggevoerd, van wie duizenden in ellende zijn omgekomen. In Nederland heeft Seyss-Inquart een meedogenloze terreur uitge oefend en onder de mom der legali teit plunderingen op grote schaal bevolen, aldus de rechter. nog te publiceren regeringsbe sluit worden bekendgemaakt. Vanwege de staat zullen „onder wijsinrichtingen en scholen voor de opleiding tot priester" worden gesticht. Sir Robert Ho Tung, die als de rijkste man van China geldt, maakt met zijn secretaris en twee verpleegsters een reis door Europa. Op het ogenblik ver toeft hij in Zweden, waar hij door de kroonprins in het Kon. Paleis te Stockholm werd ont vangen. De 86-jarige Sir Robert Ho Tung in gesprek met de Zweedse kroonprins. MINISTER HULT ZICH IN ZWIJGEN HET VLEES is op I October niet van de bon gegaan, zoals vrij algemeen verwacht werd. Nu wordt 1 November als „streefdatum" genoemd, anderen spreken al van 1 December. Minister Mansholt echter laat zich hierover niet uit, tot verdriet van alle betrokkenen. De vraag is, of ook hij op hef ogenblik wel weet waf er gaaf gebeuren. de consequenties. De vakbonden clie prijsverhoging willen tegen houden, noch de boerencoöperaties en de Stichting van de Landbouw, die meer hechten aan een gega randeerde prijs dan aan een tijde lijk hogere prijs, zijn erg enthou siast over vrijlating' van het vlees De besturen der slagerspatroons- verenigingen echter dringen met grote kracht aan op vrijheid. Het onderhoud, dat zij hebben aan gevraagd met minister Mansholt, en dat vorige week Donderdag plaats had, heeft geen beslissing opgeleverd. De minister zou zich op het standpunt hebben gesteld, dat aan vrijlating in elk geval niet te denken valt zolang er geen voldoende stock is gevormd. Dat daarnaast ook de prijsstijging van het vlees, die bij afschaffing van de toeslag aan de boeren automa tisch zal optreden, in de huidige omstandigheden de regering doet aarzelen, valt te begrijpen. Op de duur zql men wel tot een totale opruiming der overheidsmaatre gelen moeten komen, de vraag wanneer dit zal gebeuren valt evenwel niet met zekerheid te beoordelen. Enkele dingen staan intussen wel vast. In de eerste plaats ,het streven in de regering om te ko men tot opruiming van de nog resterende distributie- en subsi diemaatregelen. In Benelux-ver band heeft Nederland beloofd vóór Januari a.s. gereed te zijn. Vervolgens het feit. dat de be trokken ministers zich op het standpunt stellen: of geheel vrij óf helemaal niet vrij. Hetgeen betekent, dat een tussenoplossing, in de zin van bonvrij vlees maar handhaving van levering over de markt en behoud van de rege ringstoeslag op het vlees, nauwe lijks kans maakt. Op de derde plaats, dat het overleg inzake ionen en prijzen met deze vlees kwestie alles te maken heeft, immers het vrijkomen van het vlees en het verdwijnen van de regeringstoeslag zouden de „bief stuk" minstens een derde duurder maken. En nu kan het toch niet de bedoeling zijn een der hoofd elementen van ons volksvoedsel tot luxe-artikel te promoveren. Schaarser dan ooit. De situatie op dit ogenblik is wel heer merkwaardig. Hoewel er genoeg koeien zijn en „het herstel van de varkensstapel krachtig voortgang vindt" (M.v.T. op de jongste Landbouwbegroting) is het moeilijker, dan in lange tijd het geval is geweest om de beno digde rantsoenen bij elkaar te harken. En dat in de beste aan- voertijd van het jaar! Velerlei oorzaken zijn hiervoor aan te wijzen. Er is minder slacht vee opgezet, veel drachtige koeien worden geëxporteerd, het zachte weer doet menige boer besluiten zijn beesten nog wat langer aan te houden, en er is door speculan ten ook heel wat vee gekocht, dat in afwachting van het vrijkomen van het vlees op stal wordt ge houden en dus niet aangevoerd wordt. Wanneer er nu nog leve ringsplicht bestond, zouden al deze moeilijkheden er niet zijn. Voldoende vee voor handhaving der rantsoenen betekent inmid dels nog niet: voldoende vee voor algehele afschaffing der reglemen teringen. En sommige insiders hebben er een zwaar hoofd in, of dit laatste in de naaste toekomst wel het geval zal worden, zelfs met inbegrip van het ter beschik king komen van meer varkens vlees. Huiverig voor de consequenties. Men krijgt de indruk, dat de regering de zaak graag wil vrij laten, maar nogal huiverig is voor Truman ondertekent wet voor hulp aan het buitenland President Truman heeft de wet ondertekend, waarbij gelden be schikbaar worden gesteld voor de voortzetting van de hulp aan het buitenland tot 30 Juni 1950. Voor 't plan-Marshall is ong. 3.778.360.000 dollar uitgetrokken. In het totale bedrag van 5.809.990.000 dollar is hulp aan Griekenland en Turkije en een bedrag voor de bezettings- kosten in Duitsland, Oostenrijk en Japan inbegrepen. Bij het bedrijf van de N.V. Werkspoor te Amsterdam, waar circa 3000 arbeiders werken, is tengevolge van de weigering van een aantal arbeiders in de revolverdraaierij om de tijdsduur, welke zij voor het verrichten van de diverse werkzaamheden nodig hebben, te laten vaststellen door tijdmetingen, een con flict ontstaan. De directie heeft totaal 145 arbeiders ontslagen. Aanvankelijk betrof dit ontslag alleen de arbeiders uit de revol verdraaierij. Later zijn echter een honderdtal arbeiders uit solidariteit in staking gegaan en ook zij werden ontslagen. De Uniebond voor de Metaal nijverheid hield Donderdagavond een bijeenkomst in Bellevue. En kele honderden arbeiders van Werkspoor waren hier bijeen. Hier werd uiteengezet hoe het conflict ontstond. In December 1948 is door het College van Rijks- bemiddelaars dispensatie ver leend voor de loonstop. Er was echter als voorwaarde aan ver bonden, dat een halfjaarlijks onderzoek zou worden ingesteld naar de juistheid van de inge voerde tarieven. Dit zou geschie den door tijdmetingen, uitgevoerd door personeel van Werkspoor. Bij vorige controles deden zich geen moeilijkheden voor. Uit de vergadering werd het bestuur verzocht stappen te onder nemen bij de directie teneinde de Kardinaal Spellman naar Parijs VATICAANSTAD. (KNP). Kar dinaal Spellman, die zoals bekend is thans te Rome vertoeft, zal Vrij dag 7 October naar Parijs vertrek ken, waar hij de plechtige installa tie zal bijwonen van Mgr. Feltin als aartsbisschop van Parijs. slachtoffers weer in het bedrijf te doen opnemen. Van de zijde van het bestuur werd medegedeeld, dat men voor de werkelijke slachtoffers inderdaad pogingen wil ondernemen. Een E.V.C.-vertegenwoordiger had gistermorgen gepoogd door middel van een luidspreker met versterker tijdens de werkpauze stakingspropaganda te maken, maar dit werd door de politie verhinderd, die de apparatuur in beslag nam. Uitbreiding van het conflict wordt niet verwacht. GENERAAL DOOLITTLE IN ONS LAND Generaal Doolittle, die Donder dagmiddag met een convair uit Londen op Schiphol landde, was ditmaal minder kwistig met het be antwoorden van vragen dan des tijds met het strooien van bommen op Tokio. De generaal, die thans vice-pre sident van de Shell is, brengt een kort zakenbezoek aan ons land. Hij verzocht vriendelijk doch beslist van interviews verschoond te blij ven. PARIJS (Reuter). President Vincent Auriol heeft Donderdag het ontslag van minister-president Henri Queuille aanvaard. Auriol zou gistermiddag begin nen met het raadplegen van poli tici om een kabinetsformateur te vinden. Het hoofdbestuur van de socia listische partij heeft zijn solidari teit met de socialistische ministers in de regering betuigd en vooral met de minister van arbeid, Da niël Mayer. In een communiqué wordt ver klaard dat het bestuur, „dat meer dan ooit voorstander blijft van een krachtdadige prijspolitiek, slechts kan vaststellen, dat de maatregelen, die door de minister president werden overwogen om de prijzen te doen dalen, louter theoretisch waren". EEN ARBEIDER GEDOOD Om ongeveer zeven uur Don derdagmorgen reed een luxe auto met zes arbeiders uit Ootmarsum op weg naar Hengelo (O.) op de straatweg Oldenzaal-Ootmarsum in zeer zware mist. Van de tegen overgestelde kant verscheen plot seling een dienstautobus van de Twentse Electrische Tramweg Maatschappij. Een hevige botsing volgde. De luxe auto werd aan de achterzijde gegrepen en de achter in deze auto zittende ongehuwde 21-jarige Maart Eekelhof werd zo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. De eveneens achter in de luxe auto zittende Veldhuis werd zwaar gewond. Hij is naar het R.K. Zie kenhuis te Oldenzaal overge bracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. De arbeiders Eertman en As- breuk werden licht gewond. Ook zij zijn naar het genoemde zieken huis vervoerd. De luxe auto werd geheel vernield. WASHINGTON, 6 Oct. (Reu ter). President Truman heeft de wet ondertekend waarin be paald wordt, dat de landen in West-Europa, die bij het Atlan tisch Pact zijn aangesloten, en enkele landen in het nabije en Verre Oosten voor 1.314.000.000 dollar wapens zullen kunnen aan schaffen. Volgens deze wet krijgen de acht landen van het Atlantisch Pact 1 milliard dollar voor aan koop van wapenen, Griekenland en Turkije 211.370.000 dollar. Per- zië, Korea en de Philippijnen 27.640.000 dollar en China 75 mil lioen dollar. Amerikaanse senatoren naar Nederland WASHINGTON (Reuter) Een groep Amerikaanse senatoren, le den van de senaatscommissie voor bankwezen en valuta, zullen Vrij dag per Queen Elizabeth naar Euro pa vertrekken om in zes Europese landen de woningtoestand te bestu deren; zij zullen ook Nederland be zoeken. Verzending van zeepost Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De datum van uiterlijke terpostbezorging staat, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld Suriname m.s. „Bonaire" (12 Oct.); Indonesië m.s. „Polydorus" (17 Oct.) en Curagao m.s. „Delft" (18 Oct.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1