FEESTSTAD IN OPBOUW VR00M& DHEESMAHK De 8 Octo be r-feesten Show-avond van de K.A.B. Bij r r Rood-wit domineert binnen Alkmaars veste morgen 8 Oct. tot 1 u. geopend Grepen uit het programma DE VERFPOT Zangmuziek en toneel De Vrijdag 7 October 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Mahonie Huiskamer f 789. Prof. Cakie in 't Gulden Vlies J J Over lijntrekken gesproken R.K. A.F.C. - PURMEREND Marktberichten PAG. 2 ALKMAAR. Het is ieder jaar weer een raadsel voor ons, hoe de vele buurtverenigingen, feestcomité's en andere instanties, binnen enkele dagen, vaak nog wel binnen enkele uren, een grote feestversiering en 'n nog groter feestverlichting, als het ware uit de grond weten te stampen. Het zal wel altijd een raadsel blij ven, in de oplossing waarvan wij ons dan ook maar niet verder zullen verdiepen. Waar we wel even de aandacht op zullen vestigen, is de wijze, waarop Alkmaars burgerij dit jaar voor da dag komt met het 8 Octoberfeest. Wat we er van gezien hebben, al verkeerden vele decoraties nog in „statu nascendi", stemt ons ook dit jaar weer hoopvol. Hoewel over het algemeen de middelen voor velen nog niet veel ruimer zijn geworden, en men, naar ons is gebleken, nog steeds moeite heeft met het aan schaffen van verschillende feeste lijke attributen, kan de feestversie ring, zoals dip Vrijdagavond door Alkmaar zal worden opgeleverd, er zeker zijn. Binnenstad feeststad. De oude binnenstad is en blijft de feeststad bij uitstek. Het gehele centrum, voornamelijk de grote win kelstraten, komt in een feestkleed, waarin de stadskleuren, het rood en wit, natuurlijk weer domineren. Daarnaast natuurlijk de vaderlandse kleuren en veel oranje. In de Lange- straat, waar een groot deel van de Octoberfeesten zich concentreren rond parade en optochten zien we weer de traditionele achten ver schijnen, geflankeerd door vele kleine en grote vlaggen en met de nodige electrische lampen. De Laat komt weer met de gigantische bo gen, behangen met wimpels, waar onder een grote hoeveelheid Van 't weliswaar practische, maar niet ge zellig aandoende plastic. Ook luer een rijkdom van licht. De Schouten straat, die zich, mèt dc Hoogstraat, beter leent voor een intieme versie ring, zullen we dit jaar weer met een plafond van vlaggen zien uit gedost. De Mient wordt weer afge zet' niet de bekende oranje feest- lantaarns, verder is er eeh decora tieve verlichting aangebracht voor de N.L.O. Rijwielzaak en krijgen we boven het donkere grachtwater ook nog lichtkransen. Hier komen op 'n Stavorense jol Volendammers spelen en in het resterende water zal een kleine vloot van -ongeveer 50 zeil schepen een plaats vinden. Fnidsen en Appelsteeg komen dit jaar met verlichte kransen en een zee van vlaggen, terwijl de Hekelstraat op een intieme wijze zal versierd wor den, waarbij ook de stedeklouren zullen domiheren. Eenvoudig maar effectvol lijkt ons de illuminatie van het Luittik Oudorp, Waar een aantal kransen Zich op een feërieke wijze in het water zullen weerspiegelen. In de Magdalenenstraat hangen rode en witte torentransen en muur kantelen, gereed om voor een schare belegeraar1® te worden bestormd. De Koningsweg doet het eenvoudig met een paar erepoorten van dennen groen af en op het Hofplein is er een muziektent met een verlichte vlonder. Of daarop nog gehost zai worden, weten we niet! Het Ritse voort vertoont het oude aspect, de zuilen werden geverfd in de kleuren rood-wit-zwart. Huigbrou wei-straat en Kraanbuurt krijgen ook nog een, zij het bescheiden versiering. In dc buitenwijken. BXüten ue eigenlijke stadskom is het de Spoorstraat, waarin tevens 'n feest-actie van de gezamenlijke win keliers, die op de eerste plaats'de aandacht vraagt. Twee erepoorten ontsluiten de bezoeker een onafzien bare vlaggenzee met talloze lichtjes, rood en wit, geflankeit d. De Sta tionsweg krijgt versierde bloemen- masten met dennenbomen daartussen en electrische verlichting. Tegen over het station doet men het al leen met vlaggen en lampen. Het Scharloo doet het weer met de be kende lichtjes, die onder het ge boomte altijd een aardige indruk maken. Ook de Lindeniaan doet weer mede. Van boom tot boom slingeren zich hier, zover het oog reikt, de rode en witte lampen- guirland-es.i Vele winkeliers maken weer extra werk van hun etalages, waarbij, evenals in de winkelweek, weer aardige dingen te zien zullen zijn. En verder doet de gemeente ook weer een duit in het zakje door overal de perken en gazons nog eens een extra, beurt te geven zodat ook dat aanzien van de stad er wezen mag. De kermis. Hoewel we pas een grote kennis achter de rug hebben, blijkt de 8- ""N Ten gerieve cliënten is van onze onze zaak Doet dus vroegtijdig uw INKOPEN! ALKMAAR October-kermis, die altijd een eigen sfeer heeft, we kunnen die wel met de Leidse „ermis vergelijken, toch altijd zeer in trek te zijn. Vandaar dan ook dat verscheidene exploitan. ten weer met bijzondere attracties naar Alkmaar komen. Daaronder is de Stijlwand van de gebr. v. d. Pouw Kraan, de Leidse motordui- vels, een autorace-baan, een cake walk. de nodige gebak- en suiker- kramen en een paar zweefmolens voor grotere en kleinere kermisgan. gers. Verder nog schommelstoelen en griezeltenten. Een en ander wordt opgesteld oP de Paardenmarkt en het Cariidaplein. En voor de rest hangt het slagen van dit 8 Octoberfeest weer voor 'n groot gedeelte af van de stemming, die er onder het feestende publiek zal heersen. Dat die goed zal zijn, daarop vertrouwen wij wei. Als SPECIALE 8 OCTOBER- RECLAME etaleren wij 'n fraaie en degelijke voor de uitzonderlijk lage prijs van VERDRONKENOORD 46 Telefoon 4572 ALKMAAR Na 15 Oct. kost deze kamer f 850 ALKMAAR. Het Comité Ju bileum „St. Caecilia" organiseert Donderdag 13 October a.s. een cabaret-dansant in 't Gulden Vlies en heeft als attractie voor deze avond geëngageerd de bekende Prof. Cakie, goochelkunstenaar en conferencier. Voor velen zal deze Alkmaarder, de heer Herman Caarls geen onbekende zijn; in tal van plaatsen trad hij reeds met veel succes op; hij is een kleinkunstenaar, die zijn nummer uitstekend weet te brengen en het Comité heeft dan ook met hem een goede keus gedaan. De entree is ditmaal zo laag mogelijk ge steld en bedraagt slechts f 1.De baten van deze avond komen ten goede aan het uniformfonds van ,,St. Caecilia". Het comité ver trouwt, dat er een grote belang stelling voor deze avond zal be staan; men reservere daarom de avond van de 13e October voor deze dansavond, afgewisseld door Prof. Cakie, als goochelaar. Kaar ten verkrijgbaar bij de leden van St. Caecilia en in het sigarenma gazijn De Burg, van de heer A. J. de Boer, Schoutenstraat 9. Het aantal kaarten is echter beperkt, met het oog op het dansen. De dansleraar Jack Smit heeft wederom de leiding en zal met zi.jn dochter Tiny enkele dansen demonstreren. Koraalmuziek op 8 October ALKMAAR. Wij vernemen, dat in tegenstelling met het ons eerder medegedeelde de Christelijke Muziekvereniging „Soli Deo Gloria" op 8 October a.s. van des morgens kwart voor negen tot kwart over negen ko raalmuziek van het bordes van het Stadhuis zal ten gehore bren gen. Daar het programma niet in de Feestgids staat vermeld, laten wij het hier volgen: Alkmaars Victorielied; een viertal psalmen; Andante in G. van Batiste; Wilt heden nu treden; Gelukkig Va derland; Wilhelmus (bewerking Walter Boer). '"N ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Het regiment der ver doemden, 18 jr. Victoria: Virginia, 14 jr. Cinema Americain: Enamorada, 14 jr. A.B.T.: Duivels van het Wilde Westen, 14 jr. NACHTDIENST APOTHE KEN: Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. NACHTDIENST TAXI'S: J. Smit, Omval 60, tel. 3931 feest begint, traditiegetrouw, van avond weer met een feestelijke rondgang voor kinderen, voorzien van lampions on fakkels. Vier mu ziekcorpsen doen er aan mede en het belooft weer, als ook het weer medewerkt, en. dat ziet er wel naar uit, een geslaagde avond te wor den. Met Excelsior, Soli Deo Gloria, de Postharmonie en Sint Caecilia gaat de stoet om half acht vanaf 't Waagplcin naar het Fnidsen, de He kelstraat. Verdronkonoord, Kraan- buurt, Langestraat, Choorstraat en Oudegraeht naar de Brillestesg. Dab langs de overzijde van de Oudegracht naar de Zilverstraat, over de Nieuwlandersingel. het Rit sevoort en de Laat. door het Pay- glop, de Achterstraat, Magdalenen straat 'en Nieuwe Sloot naar de brandweerkazerne, waar de stoet zal worden ontbonden. Morgen, de eigenlijke feestdag, is het voor de kinderen natuurlijk, wat de school betreft, vrijaf. De zangertjes stellen Zich op de Ste- nenbrug on trekken om klokke 8 uur via de Langestraat en de Choorstraat naar het Ritsevoort en vandaar naar de Kcnnemerstraat- Weg om bil de burgemeester hun aubade te brengen. Terug gaan de kinderen over dc Emmastraat en dobr het Kennemerpark. De mili taire mars. waaraan wordt deelge nomen door de Lua. de 5e én 6e compagnie van het 2e T.B., een bri gade van de Kon. Marechaussee en het muziekcorps van het 2e T.B., uit Haarlem, vindt plaats om 9 uur en volgt de Juliana v. Stolberglaan. de Kennemerstraatweg, Ritscvoort, Choorstraat. Langestraat, v. d. Boschstraat. God. Nieuwe Sloot, Hofplein, Kanaalkade, Achterweg tot Victoriepark. Direct daarna wordt er, om 10 uur. geturnd op het Waagplein en vertrekt vanaf het Hofplein de ge- costumeorde kinderstoct, die over de Nieuwe Sloot, de St. Laurens- straat. Langestraat. Huigbrouwer- straat. Laat. Ridderstraat. Oude gracht en Choorstraat, weder de Langestraat intrekt om via de Nieuwesloot weer naar het Hofplein te gaan. Op de Laat gaan intussen de jongens proberen, of ze door hun behendigheid nog een prijs in de wacht kunnen slepen. V- (Adv.J GROTE 8 OCTOBER FEESTEN In het1 Gulden Vlies ALKMAAR. Evenals vorige jaren zal het Gulden Vlies Zater dag in het teken van de Alk maarse 8 October viering staan. In de grote zaal zorgt het dans- orkest „The Sorrojv Expellers" voor de nodige stemming, voor de danslustigen, die in de danspauzen uit kunnen rusten van het „moor dend rhythme" bij de welvoor ziene bar in de foyer. In de voorzaal vuurt Ko Sieu- Werts. met viool en strijkstok de vrolijkheid aan. Hij brengt de meest-gevraagde schlagers van seizoen, daarin bijgestaan door de bekende pianist Ger Visser. Het evenement van de dag is natuurlijk het traditioneel gewor den gezellige bitteruur van vier tot zes, in het Café Restaurant. Zondagavond 9" October om 8 uur wordt in de grote zaal van Gulden Vlies gelegenheid gege ven tot dansen tegen populaire entreeprijs als na-viering 8 Octo- berfeest. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij de eigen arts, zijn vanaf Zaterdag 8 Octo ber te 14 uur tot Maandag 10 Oct. te 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: Olree, Tan- sma, de Boer, van Slooten, van der Sluljs, Posthuma, Groenhardt, de Groot en Swaters. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Zondag 9 October 1949 hebben dienst de dierenartsen N. J. Bouw man, tel. 146 te Slootdorp en Hak- kesteeght, tel. 437 te Schagen. Om 11.30 wordt het carillon be speeld, evenals om 2 uur. 11.45 gaat de stoet naar het Victoriepark waar om 12 uur de officiële herdenking. Van 13.30 tot 17.00 uur zijn er dan de harddraverijen In de Hard draverslaan en een uur later, dus om 14.30 begint de optocht te trek ken, die men kan zien op de Ra men, Nieuwesloot. St. Laurensstr., Langestraat, Huigbrouwerstraat, Laat. Ritsevoort. Wilhelminalaan, Julianalaan, Jul. v. Stolbcrglaan, Kennemerstraatweg, van Everdin- genstraat, Emmastraat, Nieuwlan dersingel, Kennemersingel, Nassau- laan, Nassaupleln, Egmonderstraat Westerweg, Scharloo, Stationsweg, Spoorstraat, Geestersingel. Berger- brug, Zevenhuizen, Gasthuisstraat Kerkplein, Langestraat, Houttilj Marktstraat, Ramen en Doelenveld, Het devies, niet meelopen en langs de weg blijven staan, moge bekend worden verondersteld. Het kerkeoncert begint om 19.30 en om 21.30, na afloop der andere festlinen, begint het vuurwerk op de Noorderkade. Reinigingsdienst op 8 October ALKMAAR. In verband met de 8 October-viering zal er op Zaterdag geen vuilnis opgehaald worden. Men wordt verzocht in de Zaterdagse wijk geen vuilnis emmers buiten te zetten. Dierendag 4 October ALKMAAR. Ontvangen voor 't te stichten Dierenasyl van: mevr. N. 2,50: H. 1.25; mevr. W. 2.50, mevr. V. 5, L. 2; mej. B. 2.50; de heer P. 1; Lackiè 1; mevr. K. 2.50; v. V. 2.50; Tip en Top 1; D. en C. 1; van Bobbie 2.50; als extra goede daad op de werelddierendag van de welpen der Victoriehorden te Alk maar 2.55; op deze dag zorgde elke welp voor een dier; mej. S. v. Pan- cras 1; W. 1; mevr. P. 1; mevr. K. 2.50. Wie volgt. Adres mevr. Vorsten- burg, Egmonderstraat 3 en C. Ver- wer, Baanstraat Alkmaar. Politie-voetbal ALKMAAR. Het elftal van de Alkmaarse Gemeentepolitie speelde dezer dagen in het kader van de competitie een wedstrijd tegen de gemeentepolitie van Am sterdam. De uitslag was 33. Het districtselftal van de Rijkspolitie te Heiloo had een ontmoeting met de Rijkspolitie te Water uit Am sterdam, de Amsterdammers ver loren met 90. VERKENN ERSVENDEL MARCHEERT ALKMAAR. Ter opluistering van de feestelijkheden op 8 October zal het vendel van de St. Aibertus- stam behorende tot de St. Domini- eus-groep te Alkmaar met tam boers en hoornblazers een mars door de stad maken. Het vendel vertrekt om 8.30 uur van de Breed- straat en volgt de Pastoorssteeg, Langestraat .Ilouttil, Fnidsen, He- kelstr., Kapelsteeg, Laat, Ridder straat, Oude Gracht N.Z. Brlele- steeg, Laat Schoutenstraat, Lange straat, v. d. Boschstraat, Nieuwe sloot, Magdelenenstraat, Achter straat, Payglop èii Breedstraat WERK GEGUND ALKMAAR. De uitbreiding van de stedelijke muziektuin is door de Directeur van Openbare werken gegund aan de laagste in schrijver de heer A. Rijkenberg te Alkmaar. NIEUW BESTUUR Z.O.S.N.O. ALKMAAR. Dezer dagen heeft de R.K. Lyceumvereniging ZQSNO haar bestuursverkiezing gehouden. Het bestuur voor het komende schooljaar ziet er nu als volgt uit. A. Huiberts, voorzitter, C. Boor, viee-voorzitter, H. Milzenburg, se cretaris. D. van Heerden Penning meester en A. Rupert Penningm- secretaris. Het secretariaat is ge vestigd Bergerwèg 78 te Bergen. APOTHEKEN OP 8 OCTOBER Wegens de 8 October-viering zul. len de Alkmaarse Apotheken a. s. Zaterdag na 1 uur middags geslo ten zijn. Van 1—6 uur wordt de dienst waargenomen door Apotheek Wanna, Mient, en na 6 uur door de Apotheek van de nachtdienst, G. Kruisinga, Koorstraat 47. ONGEVAL IN DE LANGESTRAAT Gistermorgen passeerde een wiel rijder in de Langestraat een aldaar geparkeerde auto. Achter de auto vandaan stak plotseling een knaap, je de straat over. Hij liep tegen de fiets op, de wielrijdster en het kind kwamen te vallen, de jongen kreeg de dame en de fiets bovenop zich en brak z'n rechterbeen. Per ziekenauto is hij naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Spreekuur wethouder v. Volkshuisvesting ALKMAAR Het eerstvolgend spreekuur van de wethouder v. Volkshuisvesting zal gehouden worden op Maandag 10 dezer van 2 tot 3 uur ten Stadhuize. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmus A. M„ z.v. D. de Vries en I. H. van der Geest. Ina dochter van P. van der Does en S. de Jong. Ondertrouwd: Casimir J. Ever- hard, 30 jaar en Cornelia Admiraal, 31 jaar. Herman J. B. Hoek, 27 jaar en Hendrika P. Visser, 29 jaar. Ja cobus Schoen, 29 jaar en Mina Th. van Leeuwen. 22 jaar. Gerrit C. Dun, 32 jaar en Elze K. Bergman, 25 jaar. Klaas van Vliet, 27 jaar en Theresia M. Kuilboer, 21 jaar. Nicolaas G. de Groot, 26 jaar en Johanna N. Jonker 21 jaar. Dirk C. Oosterwijk, 24 jaar, en Albertina M. Koldenhof, 19 jaar, Cornells Th. Koenen, 41 jaar en Martiena Winter, 39 jaar. DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Zondag 9 October 1949 Dr. de Vries te Benningbroek, tel. K 2299 251. Dr. van Dongen te Spanbroek, tel. K 2263 215, Dr. van der Meer te Westwoud, tel. 2601. DE VERFPOT OP DE LAAT DEMONSTREERT met een nieuw soort biezentrekker. Wat hiermede bereikt kan worden is qewoonweq verbluf fend. In elke bocht kan de bies getrokken worden. Ook de vul ling is zo eenvoudig, dat in enkele seconden met een an dere kleur begonnen kan wor den. Ook 2 biezen naast elkaar levert geen bezwaar meer op. Zonder te vullen kan men een lengte trekken van 200 meter. Met dit apparaat trekt u ook biezen op plafonds. DE VERFPOT heeft de alleen verkoop van dit apparaat in de kop van Noord-Holland. Het is de moeite waard om inlichtingen over deze wonder lijntrekker in te winnen. Hoek v. d. Hofstraat LAAT ALKMAAR (Adv.) R. K. TENNISCLUB „SET" ALKMAAR. Dinsdagavond hield de R. K. Tennisclub „Set'-' in het Victoryhotel haar algemene najaarsvergadering. Behalve de traditionele agenda punten stonden o.m. op het pro gramma de bestuursverkiezing en een overzicht van het afgelopen seizoen. Als bestuursleden voor het ko mende jaar zijn gekozen de heren J. Schotten en C. Kieft en de da mes R. Tromp, G. van Engelen en K. Koopman. Uit de jaaroverzichten van de voorzitter en de secretaresse bleek wel, dat Set zich in een toenemen de belangstelling mocht verheu gen. Deze blijken van belangstel ling, die zich o.a. manifesteerden in een grote opkomst bij deze ver gadering, houden dan ook vele beloften in voor het volgende sei zoen. Dit was ook de mening van de de geestelijke adviseur, de zeer- eerw. Heer J. H. v. d. Hoek, die schetste welk een grote plaats Set op sportgebied inneemt in Alk maar. Tevens werd in deze vergade ring met algemene stemmen een ontwerp-reglement aangenomen, dat er hopelijk toe zal bijdragen Set een blijvende plaats in het Alkmaarse sportleven te verzeke ren. Tot de plannen voor 1950 be hoort ook een onderlinge compe titie, die dit jaar slechts gedeelte lijk kon worden gehouden en een algemeen tournooi. Na afloop bleven de leden nog enige tijd gezellig bijeen. Kermisovcrpeinzingen EGMOND-BINNEN. Nu de laatste tonen van de „Samba" zijn weggestorven, is de sfeer van rust in ons dorp teruggekeerd. De kermis is gevierd met een uitbundige vro lijkheid door de jongeren en met de gezelligheid en eensgezindheid als van één groot gezin door de oude ren. Zij hebben wat bedachtza mer bij de tafeltjes en wat drukker bij de plaats, waar de kastelein zich pleegt op te houden als vanouds die eensgezindheid sterk bevorderd. In z'n geheel beschouwd, kunnen we wel «eggen, dat de kermis geslaagd is. 'n Extra pluimpje komt hen toe, die met werkelijke zorg hun wakend oog lieten gaan over de goede gang van zaken. Weg zijn nu weer de feestelijke lichten in dc avond en vertrokken zijn alle kermisattribu- ten met bonte kleuren en hun leven dig beweeg, Zoals altijd hebben zij onder de jeugd bij hun komst een koortsachtige dolplezierige opwin ding veroorzaakt en bij hun vertrek even een leegte achtergelaten, die ons even weer deed aanvoelen, dat we hier op deze wereld niet alleen zijn om te feesten, Gelukkig zij, die met gepaste vrolijkheid eensgezind feest kunnen vieren. En Katholiek Thuisfront dankt dan nog alen, die tussen de vrolijk heid door toch de jongens overzee niet vergeten hebben. Dr. van Wijk Louw EGMOND AAN DEN HOEF. Te gelegener tijd zal de Zuid- Afrikaanse dichter Dr. N. P. van Wijk Louw zich alhier komen ves tigen in Huize De Peppels. Dr. van Wijk Louw was lector aan de Universiteit van Kaapstad. Thans zal hij (of mogelijk is dit reeds geschied) benoemd worden tot buitengewoon hoogleraar in de Zuid-Afrikaanse letteren en cul tuurgeschiedenis aan de univer siteit van Amsterdam. Zoals be kend is Dr. van Wijk Louw in '48 door de Rijksuniversiteit te Utrecht een ere-doctoraat ver leend. Tot voor kort woonde hij in Clifton. Laatste viswedstrijd in de Slotgracht EGMOND AAN DEN HOEF. De Visclub „De Egmonden" hield haar derde en laatste viswedstrijd van dit seizoen. Ditmaal was het een snoekwedstrijd, maar de snoe ken lieten zich niet verschalken. Daarom Werd de wedstrijd-op- dracht gewijzigd in: wie de zwaar ste vis zou vangen. De uitslag was: 1. J. Bos te Egmond aan Zee (vis- stoel); 2. C. J. van Pel te Egmond aan Zee (leefnet); 3. J. Kareis te Egmond a. d. Hoef (leefblik); 4. J. Koopman te Egmond a. d. Hoef (karpersnoer). ALKMAAR. In ,,'t Wapen van Heemskerk"' gaf de afdeling Alk maar van de K.A.B, aan dc leden Donderdagavond een indruk van hetgeen in de onderafdelingen, die zich op cultureel gebied begeven, al zo wordt gepresteerd. Een avond dus, geheel door eigen krachten gevuld. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer L. van Jaarsveld, op het belang vaB deze afdelingen, die voor de leden van zo grote waarde blijken te zijn en wekte de aanwezigen daarom op, aan deze culturele groepen hun volle mede werking, hun steun op moreel en materieel gebied, ten volle te schenken. Daarna was het woord aan de Zangvereniging „Zingen is Vreugde" die van ehkele beginners is uitge groeid tot eeh flink koor met veel belovende krachten. Er werden on der de leiding van de heer C. J. Hof een zevental liederen uitgevoerd, waaronder het bekende „Ave Ve- rum" van W. A. Mozart, het Strijd lied van de K.A.B., een Canon, „Dona nobis Pacem", en verder enige gezelschapsgezangeh, die op een verdienstelijke wijze, beschaafd en beheerst, ten gehore werden ge. bracht. Dit koortje is een koor ge worden, met sterker klankvolume niet alleen, maar ook met een ster ker geestelijke inhoud. De klanken, die wij hoordeh, waren zuiver en doen voor de toekomst iets goeds vermoeden. Rector F. Holthuizen, de geestelijk adviseur, sprak, m het kader van deze avond, wel zeer op zijn plaats, een woord over de vrije tijdsbeste ding. Hij merkte daarbij op, dat tegenwoordig de arbeidende mens gelukkig ook over voldoende vrije tijd kan beschikken, om zijn liefheb berijen te beoefenen. Er zijn ver schillende voormannen in de bewe. ging, die veel wrije tijd offeren voor do organisatie en daarin zag de geestelijk adviseur toch wel een punt, dat eens meer onder de aan dacht diende te worden gebracht. Deze mensen moeten noodzakelijk versterking uit de gelederen der le den hebben. En wie over enig talent beschikt, dient zijn licht niet onder de korenmaat te plaatsen. Er is in de K.A.B. gelegenheid te over om zijn liefhebberij uit te leven. In deze geest sprak ook nog de heer Hof, wiens doel hel was met zijn koor dc zang nader tot het volk te brengen. Verder wees Rector Holthuizen nog op de verschillende cursussen, o.a. de ontwikkelingscursus, die twee jaar duurt, en die op 18 Oct. a.s. gaat beginnen. ,,St. Caecilia", de R.K. Harmonie, bracht vóór de pauze een viertal werkjes, twee marsen en twee wal sen, ten gehore, die o.l.V. de heer J. Joosten op een uitstekende ma nier werden uitgevoerd. Vooral de mars „Sambre et Meuse" kwam er bijzonder goed uit. De avond Werd besloten met een een-acter, opgevoerd door de To. heelvereniging „Vondel". In „Arme Rijken" werd een beeld gegeven van een eenvoudige familie, waarvan 't hoofd rijk Was geworden, rijk aan geld, maar |iet aan innerlijke be schaving en goede manieren, want die verloor hij juist, omdat hij meer wilde lijken dan hij was. Er kwamen vele en komische vergissingen in dit eenvoudige, maar vlotte spel voor en het publiek heeft van deze drie kwartier toneel genoten. Piet Ris en Gaath Jol vervulden de hoofdrollen op verdienstelijke wijze; verder Wa ren er Rie Mul, Piet Borgman, Jan Jong en Jb. Jong, die, evehals Trutts Jol, hun niet te grote rollen op een prettige manier wisten te brengen. Met eén dankwoord van de lieer v. Jaarsveld en een collecte voor 't uniformenfonds van „St. Caecilia" werd de avond gesloten. Openbare verkoping EGMOND AAN ZEE. Ten overstaan van notaris Knook uit Bergen, had Woensdagmiddag de openbare verkoping plaats van een woonhuis met winkel aan de Voorstraat 85 te Egmond aan Zee, eigendom van de erven Jansma. Bij opbod werd geboden f 6500. Het perceel werd afgemijnd door de tegenwoordige bewoner, de heer J. Palsma op f 8600. Winterprogram K.A.B. HEILOO. Het winterprogram van de KAB staat in het teken van het H. Jaar. Daarom brengen wij voor onze leden met hun dames of heren op 9 Oct. bij de opening van ons winterprogram de film: „Pas tor Angelicus", over het leven van Z. H. Paus Pius XII. Als spreker op deze avond heb ben wij de medewerking van de Zeëreerw. heer Pastoor Drost. Tevens zullen wij, zoals u in het reeds door u ontvangen programma hebt kunnen lezen, in de pauze 10 deelnemerskaarten voor de KAB- retraite verloten. Deze verloting alsmede de toegang tot deze mooie leerzame avond is gratis. Wij ver wachten dan ook al onze leden om 8 uur in het Brunogebouw. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Antonius Maria, zv Hendrikus J. A. Stroomer en Francisca J. Bosch, St. Anto- niusstr. 37; Marianna Catharina, dv Matthijs C. Veldt en Margaretha A. Blankendaal, Herenweg 4: Clasina. dv Gerrit Kaaij en Maria Schaape, Jan Apeldoornwcg 3; Yvonne Bre- gitta Kristina, dv Antonius A. A. A. Beusen en Bergitta de Jager, Russenplein 2s; Bouke, zv Jacob Bliekendaal en Boukje Klein, Verl. Geestweg 50. Gehuwd: Dirk J. Duin en Aafje S. Groene woud, Loudelsweg 51; Hcndricus A. Salman, Kruisweg 22 en Pctroneila L. Blister, Ooster- weg 17, beide te Bergen; Pieter Vos en Aaltje Kuitwaard, Benedenweg 72 te St. Poncras. Overleden: Jan Hoogland. 72 jr., wedn. v. Anna Elisabeth Molenaar, Kogendljk 30; Catharina Anna Brons, 73, wed. V. Dirk Wokke, Fi- larskiweg 7; Cornells Pieter Eel- man, 51 jr., echtg. v. Antje Kort, Oosterweg 35. Uitslagen „Damlust" ZD.-SCHARWOUDE. Doordat weer enige nieuwe leden zich aan meldden kan dit seizoen de onder linge wedstrijd gespeeld worden met drie volledige tientallen. Het resultaat van de le ronde was als volgt: lste klas: P. Beers won van P. v .d. Molen; J. Zijp won van Th. de Haas; Fr. Slot won van N Jol; C. Schuffelen speelde Aimise tegen A. Gouds blom. 2de klas: P. Schuffelen won van A. Mook; C. J. Cools speelde remise tegen G. Koling; Jac. Berkhout speelde re mise tegen Jac. Grootjes; P. Bal der won van H. Engering; P. Mie nis won van J. Weel, 3de klas: H. Rutsen speelde remise tegen P. Bekker; P. Kramer won van Fr. Berkhout; H. Glas won van P. Broersen. De overige partijen moesten we gens verhindering van enige spe lers uitgesteld worden. BURGERLIJKE STAND W ARMENHUIZEN, Geboren: Anna Guurtruida Maria. d. v. Ja cobus de Groot en Geertruida Ca- harina de Nijs; Maria Anna, d. v. Cornelis Jonker en Maria Elisa beth Louter; Catharina Dixy, d. v. Pieter Boonstra en Alida Visser Getrouwd: Jacobus Nicolaas de Groot en Anna Maria de Nijs; Quirinus Adrianus van Rijn en Eva Maria Groot; Johannes Zoon er» Maria Anna Beemsterboer. Burgerlijke Stand AKERSLOOT. Geboren: Wikje Geertruida, dochter van M. van Huis en G. Brinkman; Cecilia Christina Alida, dochter van J. S. Teeling en J. M. Sengers; Anthonius Matheus Frederik, zoon van M. Kruijcnaaren P. Kras; Elisabeth Agatha Maria, dochter van P. Buur en J. Meijland; Wilhelmus Gerardus Johannes, zoon van J. Broersen en B. J. van Lies hout; Jantien, dochter van K. Suk en F. Suk; Willem, zoon Van N. Blokker en A. Hopman. Gehuwd: Jacobus Schut, 33 jaar, en Christina G. Bijwaard, 24 jaar; Joannes Th. Verduijn, 25 jaar, en Agatha Schut. 23 jaar; Tjakko Luch ten berg, 26 jaar en Margaretha A. Tijmes, 23 jaar. Overleden: Cornelis Nibbering, 2 jaar. Burgerlijke Stand SCHERMERHORN. Geboren: Elisabeth J„ d. van Th. P. Konijn en L ,J, Berkhout; Wilhelmus G. B. M. z. van T. J. M. Bless en H. C. M.Elshof.. Gehuwd: Dirk Polman uit de Rijp 39 jr. typograaf en Trijntje Laan 27 jr.; Arie Dekker uit Oter- leek, 32 jr. slachter en Geertje Voerman 27 jr. Ingekomen: Geertruida Roos vanuit Langedijk naar A 98; Jo hanna Alles vanuit Alkmaar naar A 192; Maaike Borg vanuit Woud- richem naar C. 64 (huishoudster bij N. Madderom). Vertrokken: Trijntje Laan naar de Rijp, Leegwaterstraat 1; Trijn tje Pauw, wed, van J. Zomer, naar Bergen NH Oude Bergerweg 61; Maartje G. Los naar Alkmaar Toussaintstraat 22. Burgerlijke Stand ST. PANCRAS. Geboren: Jo hanna Ernestine, dochter van W. de Jager en H. v. d. Wal; Egberdien Jacoba, dochter van P. Vroegop en G. Vink; Melchior, zoon van J. C. Fijgi en D. Engel; Arend, zoon Van J. C. Fijgi en D. Engel; Arend, zoon van KI. van Dijkhuizen en T. J. Langerak. Getrouwd: Pieter Tromp 33 jaar, en Grietje Glas, 28 jaar (Langediik). Ondertrouwd: Klaas Spaan, 25 jaar (Zd, en Nrd. Schermer) eh Marga retha Dina Schram, 2l jaar. H.S. V.nieuws HËlLOO, Het progi-am voor a.s. Zondag luidt als vólgt:: HSV I—Energia I 2.30 uur Limmen II—HSV II 2.30 uur HSV IIIZeevogels III 12 uur RK AFC b jun.—HSV a jun 12 uur WSV b jun.—HSV b jun. 12 uur Zaterdag 8 Oct.: Adsp, HSV bBerdos c 3 uur HSV cMeervogels c 4.15 üür Vitesse dHSV d 4 uur Zeevogels cHSV e 4 uur WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. WEINIG VERANDERING Vannacht weer plaatselijk mist en weinig wind. Morgen overdag enkele overdrijvende wolkenvelden, maar overigens vrij zonnig en droog weer. Zwakke tot matige wind uit richtingen tussen Oost en Zuid, weinig verandering in tem peratuur. K.F.C.-keu ringen ALKMAAR: A.B.T.: Duivels van het Wilde Westen, 14 jaar (B). Cinema Americain: Enamora da, 14 jaar (B). Victoria: Virginia, 14 jaar (B). Harmo nie: Het regiment der verdoem den, 18 jaar (B). SCHAGEN: Voor nu en altijd, 14 jaar (B). HOORN. Victoria: De grote passie Volw. (C2) Winston: Amber. Volw. met rijpe levenservaring. (03) LUTJEBROEK. City: De koper mijn. 18 j. (Cl) ZONDAG a.s Aanvang 2.S0 Terrein Wes :rweg Voorverkoop Sig.mag. De Sport, Nieuwesloot 97 Telefoon 4813 EEN UITLEVERINCSZAAK VOOR DE RECHTBANK De Alkmaarse rechtbank gepre sideerd dor mr. J. Krabbe had Don derdagmorgen te oordelen over een geval van uitlevering. De Franse regering had de uitlevering geëist van de 29-jarige W. F. M„ woon achtig te Utrecht, die zich in Frank rijk had schijidig gemaakt aan op lichting van verschillende Neder landse R.K. geestelijken. M. thans in Hoorn gedetineerd weet zijn afwijken van de rechte weg aan de oorlogsomstandigheden. In t 2e oorlogsjaar was hij door de Duitsers gevangen genomen wegens politieke activiteit. Hij heeft toen onvrijwillig dienst genomen bij de S.S. en deserteerde daaruit na zijn opleiding. Als deserteur in Den Haag gegrepen werd hij tot 15 jaar veroordeeld. Na de oorlog ont vluchtte hij uit een kamp voor po litieke deliquenten en leefde nood gedwongen zoals hij zei van op lichting. Naar Frankrijk gevlucht gaf hij voor een zoon te zijn van de directeur der Karei I fabrieken en lichtte daar onder valse voor wendsels met zijn vrouw de Abbé Lampo op voor 8.000 francs, de Ab bé fielnsc voor 45.000 fr„ de Ab bé Wolf voor 20.000 fr„ de Abbé Versluys Voor 5.000 fr„ en Pater v. d. Velden voor 40.000 fr. In Frankrijk werd hij gearresteerd en in het ziekenhuis Hotel Dieu on dergebracht. Vandaar vluchtte hij naar Holland waar hij thans de straf ondergaat van oude veroor- dolingen. M. beriep zich er op dat alle schade is vergoed en verzocht de rechtbank niet tot zijn uitleve ring te adviseren. De officier van justitie, mr. A. W. Holsteijn, stond sceptisch tegenover M.'s verweer. „Het gaat er niet om", aldus de officier „na te gaan of oplichting is bewezen en of de schade is vergoed maar of de uit- leveringseis van de Franse rege ring steunt op voldoende rechts gronden en die zijn hier aanwezig". Mr. Krabbe sloot hierna het on derzoek. De rechtbank zal aan het Departement van Justitie advies uitbrengen over M.'s eventuele uit levering. Personalia HARENKARSPEL. De heer W. Dekker is per 1 October be noemd tot opzichter van de ge meenten Harenkarspel en War- menhuizen. Voor het examen keurmeester bij de Ned. Alg. Keuringsdienst slaagde te Alkmaar de heer J. Mooij te Tuitjenhorn. AVENHORN, 6 Oct 2000 kg cigenh. 7.307.70. 57.300 kg witte kool 66.40, 30.500 kg rode kool 5,5012.60, 3500 kg gele kool 8.70, 1000 kg groene kool 6.807.70, 180 kg chin, kool 13, 25.700 uien, grove 11.8012.60, gew. 13.3014.70, driel. 16,10—16.40, nep 14.70—15 80, 140.700 kg bieten I 6—6.60, II 4— 4.10, 114.200 kg peen II 7.10—8.50, III 6.207.30. 10.560 kg slabonen pluk 55, I 46—48, II 42—43, III 37, 24 N.-SCHARWOUDE, 7 Oct. 15000 kg aardappelen, bl. eigenh. 6.80 7.40, bevelanders 5.70—7.20, 11000 kg uien 11.70—13.90, driel. 14.80— 16.60, nep 13.70—14.20, 15000 kg peen II 6.40—7.40, III 5.50—6. 10000 kg rode kool 5.508.20, 7000 kg gele kool 56, 900 kg groene kool 8, 125.000 kg Witte kool 66.70, suc ces witte 6.607, 8000 kg slabonen 4054, afw. 3540. LANGEDIJK. 7 Oct. 20.000 kg uien 13.20—13.70, grove 11.60—12.40, driel. 15—16.10, nep 14.20, 300 kg tomaten A 33, B 31, C 22, 300 kg druiven, alicanten 74, frankenth. 56 60„ 15.000 kg bieten 6, 10.000 kg peen II 6.50—7.50, III 6.30—6.60, 110.000 kg witte kool 66.70. 25.000 Kg groene kool 5—5.80, 15.000 kg gele kool 5—7.90, 25.000 kg rode kool 5.5011.50, 400 kg slabonen 2447, 650 kg bloemkool I 20— 25.70, afw. 10—13. ALKMAAR, 7 Oct. Aanvoer 27.000 kg. 5 stapels boerenkaas; 6 stapels fabrieksbaas; handel vlug. In Verband met de C.C.D.-con trole nog geen notering bekend. WARMENHUIZEN, 7 Oct. 2800 kg uien 13.90—14.10, grove 12.40— 12.70, dl'iel. 15.50—15.90, nep 13 90 14.10, 600 kg peen 6.70, 1600 kg sla- bohen 35—44. 8600 kg rode kool 5.50 6, 91.000 kg witte kool 66.70. "VVOGNUM, 7 Oct. Bevelanders 6.707.30, koopm. bl. 8, slabonen A 4455, B 21 48, snijbonen 73, kom kommers 10—20, alicanten A 81—99, B 64—77, frankenth. 69—80. andij vie 4—12, uien 4.80—13.40, knolbie- teil I 66.20, II 44.60. bosselderle 6—9, breekpeen I 6, II 8—8.10, was- •pecn 8—11 meloenen 25—43, gele kool 5—6.90, rode kool 5.50—7 10 groene kool 10—13, sla 6.10, bonne loüise 5—26, triomph de vienne 5— 20, conferece 523, ellisons orange 1540, gratiool 716, zwijndr. wijn peer 8—15. jacques lcbel 6—20, maagdepeer 510, soldaat laboreur 6—16. cox orange 16—40, emile d'heyst 5—17, legipont 5—18, amie boryi 1119, beurré hardv 1021, zoete kroon 11—34, William 6—16, beUl-ré alex lucas 15, durandeau 4 —11, kleermaker 6—10, laxton su perbe 918, valappelen 1021. Dr. Albi Directei bedrijf der schap ook moeten „Als hoor maar reld, di rika en lachen vaart Tien er ove dertig klaar mee t<

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2