Leiders consolideren hun positie Amsterdamse reis bevredigend voor Alcmaria en Westfrisia K. F. C in Amsterdam ontwaakt Forward nog ongeslagen Uitstekende wedstrijd van Alcmaria.Victrix M.F.C. Ronde van Brabant Engelse Leaeue Weer goede beurt van Forward R.K. Noorder Handbalkring ET GEHEIM VAN HET OUDE HUIS Verrasseni PAG. 4 In de arena der Ie klassers Opnieuw krachttoer van Zwolse Boys Heerenveen: half dozijn doelpunten Engelse sportnotities 2e, 3e en 4e klassers Purmerend door R.K.A.F.C. tot punten- deling gedwongen Hugo Boys F Maanoog IO October 1949 De dag van gisteren bracht een consolidatie en een versteviging van de positie der leiders. Maurits en Sparta speelden gelijk en dt andere vier koplopers behaalden een overwinning. Door het gelijke spel van Maurits tegen haar grootste concurrent Bleyer- heide, is het aantal clubs, dat nog zonder puntenverlies is tot twee gereduceerd.. Alleen Ajax en Heerenveen hebben nog geen enkele veer gelaten. Opmerkelijk is de grote overwinning van K.F.C. (haar eerste!) op Zeeburgia, terwijl het Oosten werd verrast door alweer een zege van Zwolse Boys, nu in een uit wedstrijd tegen Go Ahead nog wel! In het Noorden eindigde zowel de Groninger derby Be QuickG.V.A.V. als de Friese stad-ontmoeting LeeuwardenFriesland in een 21 overwin ning voor de gastheren. Heerenveen goochelde weer een half dozijn doelpunten tegen Achilles bijeen, terwijl in het Zuiden ditmaal zowel B.V.V. als N.A.C. over Limburgse collega's zegevierden. Fcyenoord struikelde Het Westen bracht naast het ge lijke spel van Hermes DVS tegen Sparta toch wel enkele verrassen de uitslagen. Zo wist Haarlem zich door 'n kleine zege op VSV te eigen gunste op de ranglijst van de Vel- 6enaren te distanciëren. Zeer opval lend was de 05 meerderheid van KFC over Zeeburgia, de hoofdste delijke club, die wel een erg zwak ke indruk maakt. DOS bereidde Feijenoord in Utrecht een desillusie, door met de oneven goal van de Zuid-Rotter- damers te winnen. ADO nam tegen Blauw Wit de kans niet waar om een wat gun stiger positie op het lijstje in te ne men. Landskampioen door 't Gooi bedwongen De hoofdstedelijke ontmoeting DWSVolewijckers bracht een gunstig resultaat voor de vertegen woordigers van Amsterdam-Noord. Xerxes had de handen meer dan vol aan HBS. De punten werden ge deeld. EDO kon 't tegen Ajax net met klaren. Opmerkelijk is de over winning van 't Gooi tegen de lands kampioenen, die het deze Zondag zonder Steenbergen moesten stel len. De Schiedammers staan nu al gevaa rlijk dicht bij de onderste plaats. RHC speelde het zowaar klaar in Rotterdam tegen Neptunus haar eerste overwinning in de wacht te slepen. Twee wedstrijden: geen doelpunten Het grote feit in het Oosten is de tweede overwinning in successie van Zwolse Boys, thans tegen Go Ahead Wanneer de Zwollenaren deze op leving in hun gelederen nog even doorzetten, bezetten zij spoedig 'n plaats in het bovenste gedeelte van de ranglijst. Enschede nam geen ri- i sico tegen Wageningen en won op nieuw. Maar de Boys van de Twent se hoofdstad deden het niet minder tegen Quick, dat zij met 30 voor (Van onze Londense correspondent). I. Alf Parkinson was altijd een tikje verlegen geweest. Aan zijn voetbalcapaciteiten deed dat ech ter hiets af. In de vooroorlogsja ren speelde hij een grote rol in de gelederen van Queens Parks Ran gers, de ploeg, die op het ogenblik de negende plaats bezet in de tweede divisie. Het wonderlijke was bovendien, dat Alf geen zier om professionalisme gaf. Hij was er zelfs een verwoed tegenstander van. Zo bleef Parkinson als enige amateur die de voetballerij lou ter om zijn eigen plezier beoe fende, de Rangers steunen in de harde meedogenloze duels, welke de Britse profclubs week in week uit hebben te voeren. Alf werd om zijn standpunt zeer gewaar deerd. Bij het publiek bezat hij een populariteit, groter dan enige prof in het uitgestrekte voetbal rijk van John Buil. Totdat in 1943 de opperste legerleiding Alf uit zijn burgerpakje haalde en in het marine-costuum stak. Hij werd van die datum af een nummer zoals duizenden anderen.. De Rangers zagen hem niet meer, verloren hem uit het oog en bij D-day was men de hele Alf totaal vergeten. Totdat op een Zaterdagmiddag in 1949 iemand uit het publiek een toeschouwer zag, die als 2 druppels water leek op de verlo ren Parkinson. Resoluut stapte hij op manager Dave Magnall af en vertelde hem zijn ervaring. Dave zeide niets, pakte de man bij de arm en ging met hem mee naar de tribune. De man met het gezicht van Alf Parkinson was er nog steeds; met gespannen aan dacht volgde hij de partij, die de Rangers binnen de krijtlijnen op voerden. Zachtjes tikte Dave hem op de schouder: „Bent u mis schien mr. Parkinson....?" En tot zijn grote verbazing knikte de man. Alf was gedemobiliseerd, was naar huis gekomen, maar te verlegen geweest om zich weer bij zijn oude club aan te melden... Thans staat hij weer op zijn oude plaats in het elftal, en in alle ja ren, dat de Rangers hem hebben moeten missen, en Alf ergens ter wereld zijn vaderlandse plicht als soldaat vervulde, heeft hij niets, maar dan ook niets verloren van zijn voetbalkennis. En nu is Alf weer even populair als in vroegere dagen, Alf, die nog altijd amateur is en geen cent van zijn club wil aannemen. Het bestuur heeft hem toch iets wil len geven, een geschenk. Alf, die kort na de oorlog was getrouwd, slaagde er evenmin als tiendui zenden in een huis te vinden. Thans draagt hij een splinter nieuwe. huissleutel in z'n zak. Het bestuur had hem een woning ca deau gegeven hun rekening namen. Zij staan nu nog steeds een punt op hun stad genoten achter. Hengelo wist AGOVV, dat het zonder goalgetter Gabriels moest stellen tot een pun- tendeling te dwingen, en' NEC pres teerde hetzelfde tegen Heracles. In beide laatste wedstrijden werd niet één doelpunt gescoord. Het Nij meegse Quick heeft nu de rode lan taarn van de Zwolse Boys. die twee treden op de trap stegen, over genomen. Velocitas runner up Heerenveen deed het weer niet minder dan met een half dozijn doelpunten, nu tegen Achilles. GVAV kwam juist wat adem te kort tegen haar stadgenoot Be Quick en daalde door dit puntenver lies twee treden op de ranglijst. Friesland, dat bij Leeuwarden op bezoek was. trok eveneens aan het kortste eind. Sneek pakte uit tegen Frisia en verwisselde met deze Leeuwarders van plaats. HSC liet het lelijk zitten tegen Velocitas, dat zich tot vlak onder Heerenveen opwerkte. B. V. V. en N. A. C. wonnen Van de 10 wedstrijden in het Zui den wisten slechts twee bezoekende clubs te winnen. Kerkrade sloeg Helmondia met 02 en NAC bleef met dezelfde cijfers meester over Juliana. Maurits en Bleijerheide hielden elkander in evenwicht. PSV was de sterkste in de derby PSV Brabantia. MVV had weinig moeite met VVV. Limburgia forceerde in de laatste minuten van de wedstrijd een overwinning op NOAD, en RBC overmeesterde Sitt. Boys, dat nu nog treuriger onder aan de rang lijst staat. Eindhoven, dat 't gisteren zonder haar spil van Tuyl moest stellen, verloor op 't nippertje van Longa. Willem II wist raad met het Oos- terhoutse TSC, en BW toonde haar oude kracht door een overtuigende zege op Emma. Het eindklassement van de Ronde van Brabant luidt: 1. Wagtmans (Breda) 9 u. 9 m. 24 s. 2. Dekkers (Eindhoven) 9.9.45. 3. Van Elderen (Eindhoven) 9.9.46. 4. Wittcveen (Amsterdam) z.t. 5. Van Sambeek (Valkensw.) z.t. 6. Van Vlayen (Belg) 9.13.19. 7. Zagers (Belg) 9.13.20. 8. Van Roon (Haarlem) z.t. 9. Marien (Belg) 9.13.25. 10. Van der Wielen (Belg) z.t. WEST I NOORD Sparta 5 3 2 0 8 Heerenveen 5 5 0 0 10 Haarlem 4 3 1 0 7 Velocitas 5 3 1 1 7 D.O.S. 5 2 3 0 7 Be Quick 5 3 0 2 6 Blauw-Wit 4 2 1 1 5 G.V.A.V. 5 2 2 1 6 V.S.V. 5 1 3 1 5 Leeuwarden 5 2 1 2 5 Hermes-DVS 5 1 3 1 5 Sneek 5 2 1 2 5 Feijenoord 5 2 1 2 5 H.S.C. 4 2 0 2 4 A.D.O. 5 1 0 4 2 Frisia 5 1 2 2 4 K.F.C. 5 1 0 4 2 Friesland 5 0 1 4 1 Zeeburgia 5 0 2 3 2 Achilles 4 0 0 4 0 WEST n ZUID I Ajax 4 4 0 0 8 M.V.V. 5 3 1 1 7 Xerxes 5 2 3 0 7 R.B.C. 5 3 1 1 7 H.B.S. 4 1 3 0 5 P.S.V. 5 3 0 2 6 Volewijckers 5 1 3 1 5 Limuburgia 5 2 1 2 5 Neptunus 5 2 1 2 5 Brabantia S 2 1 2 5 E.D.O. 5 1 2 2 4 V-V.V. 5 2 1 2 5 R.C.H. 4 1 2 1 4 Kerkrade 5 2 1 2 5 S.V.V. 4 1 1 2 3 NOAD 5 1 2 2 4 D.W.& 5 1 1 3 3 Helmondia 5 2 0 3 4 't Gooi 5 1 0 4 2 Sitt Boys 5 1 0 4 2 OOST ZUID II Enschede 5 3 2 0 8 Maurits 5 4 1 0 9 Hengelo 5 2 3 0 7 Bleijerheide 5 2 3 0 7 Ensch. Boys 5 3 1 1 7 Longa 5 3 0 2 6 Wageningen 5 2 1 2 5 N.A.C. 5 2 1 2 5 N.E.C. 5 1 3 1 5 Willem II 5 2 I 2 5 A.G.O.V.V. 5 1 3 1 5 Eindhoven 5 2 1 2 5 Heracles 5 1 2 2 4 T.S.C. 5 1 2 2 4 Zwolse Boys 5 2 0 3 4 Spel. Emma 5 1 2 2 4 Go Aehaed 5 1 1 3 3 B.V.V. 5 1 1 3 3 Quick N. 5 0 2 3 2 Juliana 5 0 2 3 2 Het is Forward gelukt om twee kostbare punten op D.I.O. te ver. overen. De eerste helft van de wed strijd was voor de Haarlemmers. Gezien het vertoonde spel zullen er weinige geweest zijn die Forward de volle winst gaven, toen de scheidsrechter de rust aankondigde en D.I.O. de leiding had met 01. In de eerste minuut al namen de Haarlemmers de leiding, doordat er bij Forward niet resoluut werd weggewerkt. Dat getik in de ach terhoede werd direct afgestraft. Gesteund door dit succes lieten de Haarlemmers een spelletje voet bal zien om van te smullen. Vliegensvlug mooi samenspelend kwamen zij steeds terug en menig Forward supporter kreeg het er be nauwd van. Forward kon maar geen „vat" krijgen op het spel der Haar lemmers. De thuisclub was weer eens aan het pingelen geslagen. Het duurde allemaal veel te lang. De achterhoede van Forward was door dat eerste doelpunt wakker ge schud, en het bleef gelukkig tot de rust bij dat eerste doelpunt. Na de rust zijn de rollen omge draaid, Het is nu Forward dat de toon aangeeft. De bezoekers hadden Bartali eerste te Wiesbaden Te Wiesbaden werd een wegwed strijd over 60 km. voor profs ge houden, welke gewonnen werd door Gino Bartali in 1 uur en 25 minuten. Op 800 M. volgde de Zwitser Weilemann. WERELDKAMPIOEN VOETBAL In de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap heb ben Zuid-Slavië en Frankrijk te Belgrado gelijk gespeeld: 11. Ruststand 10 voor Z. Slavië. Tschajkofsky scoorde voor Z. Sla vië en Prouff voor Frankrijk. Finland speelde met 11 gelijk tegen Eire. De ruststand was 00. Aangezien Eire de eerste ontmoe ting tussen beide landen te Dublin met 30 gewonnen had, heeft het zich in de volgende ronde ge plaatst. in de eerste helft te veel van hun krachten gevraagd. Nu vroeg men zich af, is dit nu datzelfde Forward van voor de rust. Het is nu de thuisclub, die het spel geheel in handen neemt. De gelijkmaker laat echter lang op zich wachten, want deze middag mag het eens niet, Steeds weer wordt de bal wegge werkt. Na een half uur spelen komt de gelijkmaker 1—1. De thuisclub wordt luide aangemoedigd en enige minuten later neemt zij de leiding, 21. Wanneer de aanvoerder van Forward, B. Hart, dan in de laatste minuut een vrije trap krijgt te ne men, wordt derae onhoudbaar in de uiterste hoek ingeschoten. 31. De uitslagen van de in de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste Divisie: ArsenalEverton 5—2 Birmingham CityPortsmouth 03 Bolton Wanderers-Hudd. Town 12 BurnleyNewc. United 12 ChelseaManch. City 30 Derby CountyWolv. Wand. 12 LiverpoolMiddlesbrough 20 Manch. United—Charlt- Athl. 3—2 Stoke CityFulham 02 SunderlandBlackpool 11 West Br. Alb.Aston Villa 11 Tweede Divisie: BarnsleyBradord 32 CoventryBury 12 Grimsby T.Sheff. Wedn. 41 Leeds UnitedCardiff City 20 Luton TownLeic, City 10 Preston North End—Brentford 20 Queens Park R.Hull City 14 Sheff. UnitedPlymouth Argl. 11 SouthamptonTott. Hotspurs 11 Swansea Town—Blackb. Rovers 20 West Ham UnitedChester!. 11 Coppi kampioen van Italië op de weg De wegwedstrijd om de Ber- nocchi-beker, de laatste race die meetelt voor het Italiaanse kam pioenschap op de weg (profs) is ge wonnen door Ricci. Het kampioenschap viel ten deel aan Fausto Coppi. Het zat Brabantia niet mee in de voetbalwedstrijd welke Zondag tegen P.S.V. in Eindhoven werd gespeeld. Reeds enkele minuten nadat hij doelman Wouters, die bij het eerste doelpunt van P.S.V. een ribfractuur opliep, had vervangen, moest de reserve doelverdediger zwichten bij een aanval van P.S.V. en was het 02 voor zijn club. Onze Alkmaarse tweede klasser heeft tegen het Amsterdamse A.F.C. een uitstekende wedstrijd gespeeld. De 10 overwinning mag dan ook zeker verdiend worden genoemd en zou de uitslag 20 of 31 zijn, het zou de spelvcrhouding nog beter hebben weer gegeven. De snelle A.F.C. voorhoede met de gevaarlijke middenvoor Dissel- koen aan 't hoofd, trof de Alcmaria verdediging in prima vorm, zodat zij er niet in kon slagen Afink te pas seren. Ook de middenlinie, waarin Hen. driks als linkshalf Badcnhuizen ver ving, had een werkzaam aandeel in de blanke score. De voorhoede heeft in deze opstelling wel voldaan. Na enig verkennen kwam de Alcmaria voorhoede, reeds spoedig in de aanval, maar succes bleef uit. Wel loste Ditsel van verre afstand een hard schot op het A.F.C. doel, dat de doelman nog juist onder de lat vandaan kon halen. Eversteijn kreeg ook een paar kansen, maar de bal ging naast en over. Aan de andere kant probeerde Disselkoen c.s. de kracht van de Alcmaria en West-Frisia zijn gis teren beiden naar Amsterdam ge weest om er hun geluk te beproe ven. Zij hebben het er waarlijk niet slecht afgebracht. De Alkmaarders wonnen van A.F.C., terwijl de Enk- huizers tegen het sterke Water graafsmeer gelijk speelden. Twee goede prestaties .die hoopvol stem men voor de toekomst. De leider in 2A: Spartaan verloor met dikke cijfers van Elinkwijk en H.V.C. ,dat tegen Rapiditas gelijk speelde, heeft nu evenveel punten als de Amster dammers. Doordat Stormvogels 'n bittere pil te slikken kreeg van O.S.V. kwamen de Oostzaners aan de leiding in 2B. De stand in 2A ziet er als volgt uit: H.V.C. 5 3 2 0 8 Spartaan 5 4 0 1 8 Elinkwijk 5 3 1 1 7 U.V.V. 5 2 2 1 6 D.W.V. 4 2 2 0 6 Zaandijk 4 1 2 1 4 Alcmaria 4 2 0 2 4 A.F.C. 4 0 2 2 2 Vriendenschaar 4 0 2 2 2 Volendam 5 1 0 4 2 Rapiditas 5 0 1 4 1 Ondanks het verdienstelijke gel ij- ke spel van West-Frisia, zakte deze club toch een plaats op de ranglijst: 8 O.S.V. Stormvogels W ater graaf smeer Hercules V.V.A. West-Frisia W.F.C. Z.F.C. Velox T.O.G. 5 5 5 5 5 5 5 5 Ondanks het feit, dat H.R.C. het tegen Terrasvogels niet verder dan een gelijk spel wist te brengen, en ondanks het feit, dat S.D.W. in Castricum met 01 meester over Vitesse bleef en door dit resultaat in puntenaantal met H.R.C. gelijk kwam, blijven de Nieuwediepers toch aan de leiding, omdat zij een wedstrijd minder hebben gespeeld dan de Amsterdammers. Always Forward doet het wel bijzonder goed. Het Haarlemse D.I.O. werd met 31 verslagen en vaster op de onderste plaats gedrukt. De Hoornse club is nog steeds ongeslagen en neemt een zeer fraaie plaats op de ranglijst in. A.P.G.S. had een pro ductieve dag. Vier doelpunten is niet weinig, maar Kinheim was precies even productief, en dus werden de punten gedeeld. Bever wijk tenslotte kon tegen Zilver meeuwen ook niet tot 'een beslis sing komen. De stand in 3A is nu: 10 7 1 1 7 2 0 6 H.R.C. S.D.W. Alw. Forward A.P.G.S. Zilvermeeuwen Vitesse '22 Beverwijk Terrasvogels Kinheim 4 5 4 4 5 4 5 5 5 Schagen D.I.O. Q.S.C. verstevigde haar positie in 3B door een kleine doch nuttige overwinning op concurrent Z.S.G.O. De club uit Wormerveer gaat thans alleen aan de kop. In de ontmoe ting tussen de twee zwakste verte genwoordigers van deze afdeling won I.V.V. het pleit en kwam Half weg op de laagste trede te staan. Succes deed het lang niet slecht te gen G.V.O. Het werd een gelijk spel, evenals tussen A.D.O. en Z.V.V. De Kennemers wonnen op het nippertje van D.T.S. Men zie de stand: Q.S.C. Z.S.G.O. G.V.O. Z.V.V. Succes Kennemers A.D.O. D.T.S. I.V.V. Halfweg In 3C maakte het Hoomse Hol- landia een slechte beurt tegen W.M.S. K.V.V. kon het tegen D.C.G. niet bolwerken. Alkmaarse Boys hield D.E.M. in bedwang, hoewel ten koste van de halve winst. En O.V.V.O. bereikte hetzelfde resul taat tegen Velsen, dat met D.C.G. de eerste plaats deelt. Het lijstje van 3C ziet er nu als volgt uit: D.C.G. Velsen Helder O.V.V.O, W.M.S. D.E.M. Alkm. Boys V.V.E. K.V.V. Hollandia Bloemendaal 4 4 4 5 5 4 5 4 5 4 4 In de 4e klasse is gisteren weer zwaar gestreden. Grasshoppers kwam in 4 A zegevierend uit de worsteling met Watervogels te voorschijn. Dat kostte de Nieuwe diepers hun tweede plaats. Want B.K.C. won van N. Niedorp en Te xel sloeg Schoorl, hoewel op wei nig overtuigende wijze. Bergen be haalde een monsterzege op Vrone, terwijl W.'waard en Oudesluis tot een puntendeling besloten. De stand in 4A is nu wel een beetje anders geworden: Grasshoppers B.K.C. Texel Watervogels Bergen Oudesluis Vrone W'waard Schoorl N. Niedorp De grote strijd tussen R.K.A.F.C. en Purmerend is onbeslist geble ven. Iedere kampioens-pretendent nam drie doelpunten voor zijn re kening en legde dus beslag op de helft van de buit. Dit zou een prachtige gelegenheid zijn geweest voor Z.A.P., om zich nu met één slag naar de top te werken. Edoch, het heeft niet mogen zijn. De dap pere mannen van Anna Paulowna sneuvelden in Spierdijk tegen St. George, dat nu langzaamaan een woordje mee gaat spreken in de vergadering der groten. West-Frie zen ging in eigen home ten onder tegen V.V.W. het hetzelfde lot trof de Rijp tegen Berdos. Andijk bond Zouaven aan haar zegekar, zoals dat heet, en daarmee blijft heel Lutjebroek nog wachten op de eer ste overwinning van haar voetbal vertegenwoordigers. R.K.A.F.C. blijft na de resultaten van gisteren dus de leiding behou den, doch men lette op de gevaar lijke dreiging van Purmerend! R.K.A.F.C. 5 3 2 0 8 Purmerend 4 3 10 7 Z.A.P. 5 3 0 2 6 St. George 4 2 115 West-Friezen 4 2 0 2 4 Andijk 4 2 0 2 4 V.V.W. 5 2 0 3 4 Berdos 5 2 0 3 4 Zouaven 4 0 13 1 De Rijp 4 0 13 1 In 4C had Zeevogels succes te gen Schellingwoude. RandersAs sendelft werd voor de Alkmaarders een verdienstelijk gelijk spel. H.S.V. liet het lelijk liggen tegen het Am sterdamse Energia. Limmen ver loor van W.S.V. En C.S.V. had juist een beetje meer uithoudingsvermo gen dan R.C.Z. De stand luidt: Alcmaria verdediging, doch deze liet zich niet passeren. Na de rust, welke met 00 kwam, was Alcmaria het eerste half uur sterker, maar 't was vooral de A.F.C. spil, die telkens de voet dwars zette. Na ongeveer 20 minu ten spelen kwam het doelpunt, dat zo als later bleek de wedstrijd be- slistte. De Buijzer plaatste eefl trek- bal voor het A.F.C. doel, waarna Eversteijn inschoot. 0I. De strijd bleef begrijpelijker wijze spannend, maar doelpunten kwa men er niet meer. Vijf minuten voor het einde schoot Schmidt hard tegen de paal. Uitslagen: 1ste klas: TOP—Con Brio 5—0; DOS— Vliegens Vlug 13. 2e klas: Vliegens Vlug 2DWO 1—6; VZV—KSV 1—0; F.S.A. 2 Edo 10; Blauwe Reigers-V.I.O. 2—1; VZV 2—DTS g.u.o. Juniores: Blauwe Reigers a DVO a 04; DOS aCon Brio a 5—1. Tegen aller verwachting in wist Vliegens Vlug de verre reis naar Hoorn tot een goed einde te bren gen. De 31 overwinning, behaald in een spannende en vooral aan Vliegens Vlug-zijde technisch op goed peil staande wedstrijd, breekt eens de sleur van de gelijke spelen en wordt mogelijk het begin voor een gooi naar de eerste plaats. Daar staat ondertussen Top stevig bovenaan. De 50 overwinning op een taal verdedigend, maar zwak aanvallend Con Brio laat duidelijk het overwicht uitkomen. Con Brio speelde te traag en te doorzichtig, zodat de verdediigng van TOP niet veel moeite had. In de tweede klas bond D.W.O. nu Vliegens Vlug 2 aan haar zege wagen, en nestelde zich steeds ste viger op de eerste plaats. F.S.A. 2 kwam ook op haar re tour. Ze verraste Edo door deze club met lege handen terug te sturen, al was de 10 aan de krappe kant. V.I.O. liet een veer, door met 21 te verliezen bij Blauwe Reigers. Dat had Blauwe Reigers zelf niet verwacht. K.S.V. blijft nog sukkelen. Giste ren moest het de punten laten bij V.Z.V. al is 't maar een magere overwinning. Maar 10 is genoeg. D.T.S. kwam juist met de hak ken over de sloot bij V.Z.V. 2, (wat wel was verwacht), echter met groter verschil. Bij de Junioren waren geen ver rassende uitslagen. De 40 over winning van DVO a op Blauwe Reigers a, en de 51 overwinning van DOS a op Con Brio a moeten als normaal worden beschouwd. De standen bij de Junioren zjjn. Kring Schagen: W.S.V. 5 5 0 0 10 R.C.Z. 5 3 1 1 7 Randers 5 3 1 1 7 C.S.V. 5 3 0 2 6 H.S.V. 5 2 1 2 5 Assendelft 5 2 1 2 5 Energia 5 2 0 3 4 Zeevogels 5 1 1 3 3 Limmen 5 1 1 3 3 Schellingwoude 5 0 0 5 0 DWO a 4 4 0 0 8 14— 2 TOP a 0 2 2 1 6 15— 6 WGW a 4 2 1 1 5 8— 4 G. Zwart a 3 1 1 1 3 3— 3 VI. Vlug a 4 1 0 3 2 3— 8 VI. Vlug b 2 0 0 2 0 0—13 Kring Wervershoof: DOS 3 3 0 0 6 13- 1 DVO 3 3 0 0 6 8- 0 Con Brio 3 2 0 1 4 10- 7 KSV 3 0 0 3 0 1— 7 BI. Reigers 3 0 0 3 0 0- -11 De Bosschenaren bleven baas in eigen huis door een 41 over winning op S.V. Emma in de gisteren gespeelde voetbalwedstrijd. De Bossche doelverdediger Saris onderschept een aanval van de bezoekende club. FEUILLETON OORSPRONKELIJK VERHAAL VAN HERM. ANTONSEN 19. „Ja, u spreekt met 31, maar er is hier niemand, die Koos heet." „Hè?Met wie spreek ik dan?" „Wat komt dat erop aan? Hoor eens, meneer, ik heb geen zin „Een ogenblikje, vrindje. Niet zo kortaf. Ik heb een nummer op gebeld en jij vertelt me, dat jij dat nummer hebt. Mooi zo; laat me dit dan vragen. Ben je in een huis in Goirle, dat in een bocht van de weg naar Tilburg ligt?" „Ja, in dat huis. Maar er is hier niemand, die Koos 'heet, dat zei ik toch al?" „Niet? Hoe lang ben je dan al in dat huis?" „Zowat twee weken. Maar wat hebt...." „Heb je dat huis gekocht?" „Ja. Bent u nu klaar met uw vragen?" „Van wie heb je het dan ge kocht?" „Van een zekere Trimbach." „Hoeveel heeft het gekost?" „Vijf en dertig mille.... maar verdraaid, man, wat heb jij daar mee te maken? Wie ben je eigen lijk? En hoe kom je erbij...." „Vijf en dertig mille", zei de an dere langzaam. „Dat heb ik toch goed gehoord? En dat geld heb je aan Trimbach betaald? Aardig sommetje.... Nou, vrindje, wel bedankt hoor!" „Zeg eens.wie ben je? Waar bel je me ergens op? Als je inlich tingen wilt hebben, waarom kom je dan niet Er volgde een scherp klikje in het toestel. De verbinding was verbroken. Karei belde de cen trale op. „Hallo, juffrouw! Kunt u me zeggen, wie me daarnet opge beld heeft? Waar kwam dat tele foontje vandaan??" „Het spijt me, meneer, maar ik kan het u niet zeggen." „Kunt er niet achter komen. Ik zou graag weten „Het spjjt me, mijnheer, maar ik kan binnenkdmende gesprek' ken hier niet controleren. Ik weet alleen, dat het interlocaal was. Zal ik u met de inspectie „Interlocaal? Maar u weet niet, waar vandaan?Nee, u hoeft me niet door te verbinden." Langzaam hing hij de hoorn op. Interlocaal? Vermoedelijk van uit een publieke telefooncel. Dat was toch niet na te gaan. Koos.wie was Koos, waar die hese stem naar vroeg? Hij had het goede nummer en hij was van het huis op de hoogteKarei bleef afwezig naar het toestel staan kijken. Een vreemd, onwezenlijk gevoel bekroop hem, toen hij daar in de gang voor het toestel stond in zjjn kamerjas. Het kwam hem voor, alsof iets dergelijks al eens meer gebeurd wasdat hij die hese, ruwe stem, die naar Koos vroeg, al eerder gehoord haddat de verbinding afgebroken was en dat hij tevergeefs had getracht erach ter te komen, wie hem opgebeld had. Natuurlijk was het niet eer der gebeurd. Onder dienst had hij eens een psycholoog een lezing horen houden, waarin hij het ge val verklaarde als een nawerking van een der hersenlobben, waar door de gewaarwording van zich iets te herinneren werd opgewekt. Dat was immers zijn verklaring geweest? Of was het anders? Jam mer, dat hij er toen niet meer aan dacht aan geschonken had Het liep tegen vieren in de na middag. De dalende zon overgoot 't landschap met een warme gloed. Karei hoorde Cor beneden in de gang druk bezig. Jan, haar man, zat nu waarschijnlijk rustig met gesloten ogen in het zonnetje. Tan te Dina zou wel aan het schilderen zijn op haar atelier. En Karei stond voor de telefoon en herhaal de de woorden van die man: „Vijf en dertig milleAardig som metje Met diepe rimpels in zjjn voor hoofd keerde hij in zijn kamer terug. Hij ging op het Ded zitten. Trachtte regelmatig na te denken. Koos! Wie was Koos? Trimbach heette Dirk van zijn voornaam of neeBert.... Bertus Albertus of Hubertus. Niet waar schijnlijk, dat Bert ooit tot Koos verbasterd was.... OfTrim bach moest een verkeerde naam hebben opgegeven aan die man. Maar hij zag er niet naai uit, dat hij iemand was, die zich met een kerel, als die met die schorre stem in zijn verbeelding was, zou af geven, nog minder dat hij met zo een zaken zou doen. Karei stelde zich die man voor als een kerel met een verweerd, mager, sluw en grof gezicht, met koude, bereke nende ogen. met een grimmige spotlach om zijn vale lippen.... een echt schurkentype Een ge meen, vals type, zoals de film ze gaf. (Wordt vervolgd) Terwijl in het Zuid onderbroken door middag de feestvret het aantal afkeuring zonder verrassingen krachtsverhoudingen zoen wel iets gewijz rol spelen, en in IC in de eerste klasse woon goed, terwijl Sijbekarspel en LSV De eer IA beleefde een w: SVA op eigen tem door Westzaan met 2 daar ook wat' gewees geluk bij een ongelu Meervogels A. en Ui speelden na een spann waarin de Akersloters biliteerden van de ne gen Beemster. Trouwe de Beemster won we van Broek in Water] kwam tegen Uitgeest gelijk spel. Nog niet de Zaankanters. De Kalfje, PSCK, won maal, ditmaal van mannen van Hooijscl hun rol wel gaan spele USVU SVA Beemster Meervogels A. ODIZ PSCK Uitgeest Westzaan DREO Br. in Waterl. 3 3 3 2 1 2 1 1 1 0 In Drechterland he' gelijkespelen-virtuoos de eerste nederlaag en daarmee tegelijk op drukkelijk haar candid de eerste plaats vastge naaste belagers Blokke lieten zich eveneens sen. Blokkers kwam o rein tegen Valken ze fikse 52 zege en ho 43 op HSV veel m tuigend was, kwamen punten binnen. In ied de debacle tegen MF< weer wat op de achte raakt. Wie niet op de a wil blijven, is Sportei aarzelend begin than een zege: 31 op h blikse RKDVO. De n Trap hebben het laa nog niet gesproken. MFC Blokkers SEW Sporters Sijbekarspel Strandvogels Valken RKDVO KGB HOSV 5 5 5 5 5 4 5 5 4 5 4 3 3 3 0 0 0 0 0 1 DINSDAG 11 OCTOB HILVERSUM I, 301.5 m. 7.50 VPRO, 8.00—24 7.00 Nieuws, 7.15 Ochte tiek, 7.30 Ochtendblad, opening, 8.00 Nieuws er richten, 8.15 Ochtendblad mofoonmuziek, 8.55 Voor 9.00 Gramofoonmuziek, 1 genwijding, 10.15 Licht* 10.50 Voor de kinderen, mofoonmuziek, 11.10 Vioo Voor de zieken, 12.00 orkest, 12.30 Mededelin Voor het Platteland, 1! voordracht. 13.00 Nieuws menade-orkest en soliste, de vrouw„ 14.30 Gramof 16.15 Muzikale causerie, de jeugd, 17.25 Gramof 17.35 „De Ronde Tafel C 17.45 Rijk over zee, 18.0( 18.15 Pianospel, 18.30 Voc Strijdkrachten, 19.00 Vooi deren. 19.05 Toneelbe 19.15 Orkestconcert, 19 ringsuitzending, 20.00 Ni( Actualiteiten, 20.15 Gevar gramma, 21.30 Gramof* 21..45 Hammond-orgel, 22 lands overzicht, 22.15 Ka en solist, 23.00 Nieuws, Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 416 24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gramof( 7.45 Morgengebed en litur lender, 8.00 Nieuws en v ten, 8.15 Gramofoonmu Waterstanden, 9.35 Lichtb Voor de kinderen, 10.15 C muziek, 10.40 Schoolra Gramofoonmuziek, 11.30 1 le luistert, 11.40 Gramof* 12.00 Angelus, 12.03 Met kest, 12.30 Mededelingen, tropole orkest, 12.55 Zc 13.00 Nieuws en Kath. Nii Gramofoonmuziek, 14.05 eert, 14.30 Voor de vr Schoolradio, 15.30 Grar ziek, 16.00 Voor de zit Ziekenlof, 17.00 Voor i 17.15 Felicitaties. 17.45 An orkest, 18.20 Sportpraatje dio Volksuniversiteit, 19.( 1915 Actualiteiten, 19.25 jen". 19.40 Amusementsoi Nieuws, 20.05 De gewone er 't zijne van. 20.12 Philt orkest, 20.50 Boekbesprek Philharmonisch orkest. 2 serie, 22.05 Pianovoordr Gramofoonmuziek, 22.45 hed en liturgische kalen Nieuws, 23.15 Reportag 24.00 Kamermuziek. BRUSSEL, 322 en 484 n 322 m.: 12.00 Gramofoonmuziek, 1! berichten, 12.3E Kwart Nieuws, 13.15—14.00 Grar ziek, 17.00 Gramofoonmu Nieuws, 17.15 Gramof 17.20 Franse les, 17.40 G muziek, 17.55 Kroniek va: 1800 Pianov 18.25 Financiële kroniek, de soldaten, 19.00 Nieu Gramofoonmuziek, 19.50 «tiek tribune, 20.00 Hoor £>n™°ei5?rkest' 21'50 Ac' 22.00 Nieuws, 22.15 Gran ziek, 22.50 Nieuws, 22,55 mofoonmuziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4