Nieuw Tarieven buitenlands PTT-verkeer, behalve briefpost, met 20 procent verhoogd Militair bestuur in Oost- Duitsland gaat verdwijnen Jules Moch zet heden zijn besprekingen voort Chinese diplomaten te Parijs breken metTsjang Kai Sjek D jog ja is het eens met de Republikeinse delegatie De wereld van vandaag V Een congres Hun mening is gewijzigd Wetsontwerp op komst EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN nHd s Diplomaten verlaten het zinkende schip Dinsdag 11 October 1949 45e Jaargang No. 11689 Commissie van toezicht in de plaats Geen bevredigende /orderingen op RTC Reynaud verwerpt compromisvoorstel Rode legers nog 90 km van Kanton Vlaams protesttegen de Voor-Unie Een gevolg van de devaluatie Intercontinentale luchtposttarieven 40 pet. hogeruitgezonderd Indonesië Aansluitkosten telefoon worden binnenkort verhoogd Indonesiërs nog deze maand naar huis Nederland liet 2500 gevangenen vrij Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd.. Inclusief Incasso. Advertentie-tarie< per edMie 16 et. per mm, minimum f 2.50; -In aüe edities 26 et. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 et., resp. 30 ct. per m.m. Bi| contract belangrijke korting. Directeur: E. J> M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Moorderbankr Nederi. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. Vondel H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290: ALKMAAR. Laat 221. teL 2046 (2 lijnen). K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 8S. tel. 2800 K 2230: SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Dat de leiding van de Katho lieke Middenstandsbeweging in ons land haar taak verstaat, wordt bewezen door de organisatie van het tweedaagse congres, dat mor gen en Donderdag in Rotterdam wordt gehouden. Met dit congres toch het vijf tiende tweejaarlijkse in de his torie van de Katholieke Midden stand wordt alles wat tot de middenstand behoort, opgeroepen :ot een schouw over een aantal dringende problemen, welke in het huidige maatschappelijke ge beuren hóógst actueel zijn. Daarom is het, aan de voor avond van deze grote bijeenkomst die met recht, in de stad der vele Wederopbouwproblemen: Rotter dam, een Wederopbouwcongres genoemd wordt, nuttig, met een enkel woord op de betekenis van deze problemen te wijzen en de beste wensen te uiten voor een vruchtbaar resultaat, opdat het initiatief van de leiding doeltref fend beantwoord moge worden door de 1 e d e n. De congres-agenda is als een overladen vruchtboom, de takken hangen zwaar 'van het ongetwij feld rijpe ooft. Voor die rijpheid is de naam en de faam van de inleiders der acht prae-adviezen wel borg. Maar het beeld van de vruchtboom kan ook pijnlijk ac tueel zijn; het rijpe fruit der telers is soms onverkoopbaar! In dit op zicht moge het rijk-beladen con gres een beter resultaat beschoren zijn. De inleiders en de debaters mogen een breed en diep begrip wekken bij een hopelijk talrijk gehoor en daarna moge het wer kelijk zó zijn, dat de gezonde ge dachten over de vele vaak inge wikkelde kwesties na dit landelijk appèl gewestelijk en plaatselijk worden uitgedragen, opdat de middenstand in al zijn geledingen de rijke vruchten van dit congres kóópt en verteert. Rijkbeladen is de boom, die de middenstand deze weejc in Rotter dam presenteert en in de eerste zitting snijdt prof. dr. G. W. Groe neveld van de Katholieke Univer siteit te Nijmegen al een enorme vrucht aan: de positie van de zelf standige middenstand, gezien te gen de achtergrond van het hui dige streven naar een nationaal economisch en monetair even wicht. Hij legt de moeilijkheden open met de benijdenswaardige openhartigheid van de weten schapsman, die zich te midden van de belanghebbenden, niet van zijn stuk laat brengen. Nationaal eco nomisch en financieel evenwicht is de voorwaayde voor even wicht en zekerheid van bestaan in de detailhandel! Daartoe zullen offers van verschillende aard no dig zijn! Wij verkeren ten dele nog in een periode van schijnwel vaart. In dit verband wordt o.a. gewaarschuwd tegen stimulering van het afbetalingscrediet, althans voor zover dit de consumptie be treft. De algemene strekking van dit doorwrochte betoog is overi gens, dat in een moderne econo mische samenleving zekerheid van bestaan en redelijke behoefte voorziening niet kunnen worden verwezenlijkt zonder een orde-, nend ingrijpen van overheids wege. In een interessante beschouwing geeft prof. Groeneveld in het laat ste hoofdstuk enige opmerkingen ten beste van andere, dan finan ciële aard. In dit maatschappelijk- cultureel aspect van zijn onder werp betoogt hij o.a. dat voor een goede economische en sociale or de een sociaal bewustzijn bij alle geledingen van de volks huishouding nodig is. Nieuwe or ganen de P.B.O.! eisen een sociale eensgezindheid. Er is een roep om persoonlijke ver antwoordelijkheid, naast de nood zaak van hechte organisatie, die beiden moeten stimuleren tot idealisme en christelijke levens houding. In een drietal sectievergaderin gen worden dan behandeld „Be drijf srationalisatie en Economische Samenwerking", „Publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie in het bouwbedrijf", en „de Sociale en Culturele betekenis van het Am bacht". In de derde, plénaire, con greszitting, wordt gesproken over het nijpende probleem van de huidige financieringspositie van de middenstand en over belastin gen en middenstand. Een zeer ac tueel probleem is bewaard voor de slotzitting: daarin zullen dr. Delfgaauw en prof. van Muiswin kel de redenen aangeven, waarom zij voorstander zijn van een eigen middenstandstqporgaan in de P.B. O., over het vóór en tegen waar van de laatste maanden nogal een en ander te doen is! Aan de voor-avqnd van dit congres herhalen wij onze beste wensen voor het welslagen ervan. Ten eerste ten aanzien van het doorwerken ervan in alle lagen van de Katholieke Middenstand van ons vaderland. Ten tweede, om de organisatie, vooral in de breedte en in de diepte, te stuwen tot meer activiteit van en begrip onder de leden persoonlijk. Want, zoals prof. Groeneveld zegt, in een organisatie mag de kwantiteit be langrijk zijn, de gezindheid is nog voornamer. En geslaagd zal dit Wederopbouwcongres pas zijn, als de leden-middenstanders be grijpen, dat zij hun persoonlijke belangstelling metterdaad meer moeten geven, om mede te wer ken aan een geleidelijke en ver antwoordelijke oplossing van de vele moeilijkheden, welke op de congres-agenda zo duidelijk zo levensgróót! weerspiegeling vinden! AMERIKAANSE SENATOREN OVER INDONESIË NEW YORK, 11 Oct. (ANP- Aneta). Uit brieven van Amerikaanse senatoren on der wie Fullbright, Foster, Dul les, Ives en Anderson en van leden van het Huis van Af gevaardigden aan „Knicker bocker Magazine" blijkt, dat een aantal vooraanstaaifSe poli tieke figuren in de V.S. hun mening over de toestand in In donesië hebben gewijzigd na het lezen van het boekje „Last Testimony", dat artikelen be vat van Amerikaanse journalis ten, die bij de ramp met de „Franeker" om het leven zijn gekomen. Zo schrijft de demo cratische senator en ex-minis ter van Landbouw Clinton An derson: „Het boekje leerde me begrijpen wat de Nederlanders in Indonesië gedaan hebben en corrigeerde sommige van mijn vorige indrukken". De conferentie van Amerikaanse diplomaten WASHINGTON (Reuter). Van ambtelijke zijde wordt ver klaard, dat het hoofddoel van de conferentie van Amerikaanse di plomaten uit Oost-Europa, die 24 en 25 October te Londen wordt gehouden, de bespreking van de Russische propaganda tegen de Ver. Staten is. Generaal Tsjoeikof, de Rus sische militaire gouverneur in Duitsland, heeft Maandag op een receptie voor het presidium van de Tweede Kamer van het nieuwe Oost-Duitse parlement medegedeeld, dat het militaire bestuur in Oost-Duitsland met ingang van Maandag a.s. zal worden vervangen door een Russische commissie van toe zicht. PALAR TE NEW-YORK: NEW YORK, 10 Oct. (ANP-Ane- ta) De heer Palar, republikeins vertegenwoordiger bij de Verenig de Naties, heeft Zaterdag j.l. bij zijn aankomst in New York verklaard, dat de R.T.C. geen bevredigende vorderingen maakt. Volgens de New York Times zou Palar hieraan heb ben toegevoegd, dat indien de „deadlock" bleef bestaan, hij zou trachten de Indonesische kwestie voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties te brengen. Jules Moch. Officieel is gisteren te Parijs me degedeeld, dat Jules Moch, de ka binetsformateur, heden, Dinsdag, zijn pogingen tot vorming van een nieuwe regering zal voortzetten. Met de meeste, maar nog niet met alle in de regering-Queuille ver tegenwoordigende partijen is over eenstemming bereikt over de loon politiek. Moch heeft Maandagavond aan president Auriol rapport uitge bracht over zijn besprekingen met de partijleiders, vakverbonden en de werkgevers. Het compronisvoorstel van Moch is afgewezen door de onafhankelij- ken (leider Paul Reynaud), de boe renpartij en de rechtse partij van republikeinse vrijheid. De steun van tenminste twee dezer partijen zou nodig zijn om Moch de consti tutionele meerderheid te geven, die hij nodig heeft om premier te wor den. De radicalen zijn het in prin cipe met Moch eens, maar hebben op enkele ondergeschikte punten voorbehoud gemaakt. President Auriol zal heden afge vaardigden ontvangen van de on- afhankelijken, de boerenpartij en de prl. teneinde hen tot goedkeu ring van het program van Jules Moch te bewegen. De generaal zeide, dat de Rus sische regering besloten had de bestuursfuncties, die tot dusver bij het militaire bestuur berustten, over te dragen aan de nieuwe Oost-Duitse regering. De commissie van toezicht zal toezien op de uitvoering van de overeenkomst van Potsdam en an dere overeenkomsten van de vier bezettende mogendheden. Diekman, voorzitter van de Tweede Kamer, en Otto Grote- wohl dankten de generaal „uit naam van het Duitse volk". Laatst genoemde, minister-president van de republiek Oost-Duitsland, zei dat zijn regering „zich zou base ren op de overeenkomst van Pots dam en andere geallieerde ver klaringen". Wij erkennen de plicht tot het verrichten van herstelbe talingen. Wij zijn voornemens een democratische staat op te bouwen en vriendschappelijke betrekkin gen aan te knopen met alle landen van de wereld, aldus Grotewohl NATIONALISTISCHE REGERING NAAR TSOENGKING De Chinese Nationalisten hebben Maandag hun laatste reserves in 'n geïmproviseerde verdedigingslinie op 80 kilometer van Kanton gewor pen om de snelle opmars van de communistische troepen, die 90 kilometer ten noorden van Kanton zouden staan, te bestrijden. Communistische speerpunten on der generaal Tsjen Keng spoeden zich voort langs de spoorlijn van Hankou naar Kanton. In Chinese kringen te Lake Suc cess werd Maandag verklaard, dat de nationalistische regering met ingang van 15 Oct. van Tsjoeng- king zal functioneren in plaats v?V Kanton. De nationalistische wetge vende Joean is Maandag al begon nen met de verplaatsing naar Tsjoengking. Het Vlaams Economisch Verbond heeft aan "de Belgische eerste-mi- nister alsmede aan de ministers van Economische en Binnenlandse Zaken een schrijven gericht, waar in geprotesteerd wordt tegen het voornemen om bij de Voor-Unie de Belgische uitvoer vrij te geven voor alle industriële artikelen behou dens voor die behorend tot de sec toren der textiel- en metaalverwer kende njjverheid. Het schrijven wijst op de geva ren en de zware nadelen, die aan een dergelijke regeling verbonden zijn voor de Vlaamse industrie als ook voor het uiteindelijk welslagen van de Benelux zelf. Verder legt het schrijven de nadruk óp het con- currentie-gevaar vanwege de Ne derlandse producten. Tijdens de debarkatie van de „Zuiderkruis", die Maandagmorgen plaats had. Toean Maolan, de pas be noemde zaakgelastigde op de nationalistische Chinese am bassade te Parij's, heeft Maan dag verklaard, dat zes man van zijn staf van negen naar de communistische regering van Mao Tse Toeng zijn overgegaan. De nationalistische en commu nistische diplomaten blijven hetzelfde gebouw betrekken. De pro-communistische staven van de Chinese ambassade en het consulaat hebben Maandagavond in een verklaring medegedeeld, dat zij op hun post zullen blijven in afwachting van instructies van de communistische Chinese rege ring. In de gemeenschappelijke ver klaring zeggen de leden van de staf „er door de meest tastbare feiten van overtuigd te zijn ge worden, dat de principes van de nieuwe democratie de enige weg aangeven, die leidt naar de op bouw van een nieuw China". „Dit betekent dat, om in een minimum van tijd en met de grootst mogelijke efficiency de hervorming van ons maatschap pelijk leven, de wederopbouw van MILITAIR TE ROTTERDAM ONDER VRACHTAUTO De 21-jarige militair J. Ebeling reed Maandagmiddag op de fiets op de Aelbrachtskade te Rotter dam, toen van een achter hem rij dende vrachtauto, bestuurd door J. F. N. uit Delft, de vooras brak. De auto werd daardoor onbestuur baar, schoot naar rechts in de richting van de Delfhavensche Schie, sleurde de wielrijder mee en kwam eerst tegen een in het water liggende schuit tot stilstand. De chauffeur, die er afgesprongen was, bemerkte onder zijn wagen de vermorzelde fiets. Het ernstig verminkte lichaam van de militair werd in het water teruggevonden. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis vervoerd. Met ingang van 17 October zullen de tarieven voor pakketpost, telegraaf, telefoon en radio voor het buitenland met twintig procent worden verhoogd. De binnenlandse tarieven alsook de tarieven voor Indonesië blijven ongewijzigd. Suriname en Cura cao vallen onder de internationale regelingen. die twee-en-een-halve gram zal wegen. Deze. „luchtbrief" krijgt een opgedrukte postzegel van der tig cent en zal via alle internatio nale luchtverkeerswegen ver stuurd kunnen worden, dus naar alle bestemmingen ter wereld, aldus mededelingen van de heer L. Neher, directeur-generaal van P.T.T. De internationale luchtpostta rieven worden met veertig procent verhoogd, behalve die voor Indo nesië. Het tarief voor antwoordcou pons en voor telegrammen met betaald antwoord wordt volledig aangepast aan de afrekening op goudfrancbasis. Tot troost voor degenen, die hun brieven aan het intercontinentale luchtverkeer toevertrouwen, kan worden medegedeeld, dat P.T.T. in de loop van November een „luchtbrief" in omloop brengen, Voorlopig zal het normale inter nationale briefpostverkeer inclu sief drukwerken, monsters enzo voorts, niet aan prijsverhoging worden onderworpen. Dc verhogingen zijn gevolg van de devaluatie van de gulden. In de wereldpostvereniging bestaat de bindende afspraak, dat alle verrekeningen plaats vinden op basis van de (thans imaginaire) goud-franc. Deze goudfranc is door de devaluatie van. de gulden van 85 cent tot 1.25 gulden tot prijs gestegen. Indien P.T.T. de tegenwoordige tarieven zou hand haven, dan zouden millioenen verlies geleden worden. De heer L. Neher, directeur- generaal van P.T.T., stelde na drukkelijk vast, dat de thans per 17 October aangekondigde ver hogingen een tijdelijk karakter zullen hebben. Internationaal overleg in de wereldpostvereni ging en de internationale organi satie voor telecommunicatie, zal zo spoedig mogelijk plaats heb ben. Bezien van Nederlands stand punt uit zullen de binnenlandse P.T.T.-tarieven zeker moeten stij gen, indien het financieel-econo- mische totaalbeeld sterk veran dert door verhoging van lonen en verdere stijging van andere kos ten. Voorshands echter blijven de binnenlandse tarieven ongewij zigd. Een uitzondering echter, die geheel buiten de devaluatie staat, is een binnenkort te verwachten verhoging van aansluitkosten voor telefoon en enige nevenza ken daarvan. Sinds 1940 tot aan de devaluatie stegen de lonen van 100 tot 160 en de materiaalkosten zelfs tot 300. Het blijkt niet langer mogelijk voor de thans geldende prijzen te werken. TEGEN BEPAALDE BESLOTEN FILMVOORSTELLINGEN Naar het A.N.P. verneemt, is binnenkort de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp tot wijziging van de Bioscoopwet, dat een nieuwe regeling biedt ten aanzien van de besloten filmvoorstellingen in dier voege, dat ook de keuring vereist zal zijn van films, welke in beslo ten gezelschappen van meer dan 25 personen vertoond worden. Ook een ander vergunningsstel sel zal worden voorgesteld, waarbij de vergunning niet meer aan de onderneming is gebonden, maar aan de plaats van vertoning. Het ligt voorts in de bedoeling der regering, de intrekking te be vorderen van het op 12 Mei 1948 ingediende wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van enige ar tikelen van de Bioscoopwet, over welk wetsontwerp de Tweede Ka mer indertijd een voorlopig ver slag heeft uitgebracht. Een memo rie van antwoord is echter nim mer verschenen. onze economie en de wederge boorte van onze beschaving te be reiken, het onvermijdelijk nood zakelijk is een democratische volksdictatuur in te stellen, steu nend op onze arbeidende en boe- ren-bevolking onder leiding van de Chinese communistische partij in bondgenootschap met alle de mocratische klassen van het land" Welingelichte diplomatieke krin gen te Parijs waren van mening, dat de zes Chinese diplomaten hun status hebben verloren daar de Franse regering het communis tische regime niet erkend heeft. VAN VOLLENHOVEN ONDER DE HAMER In het verkooplokaal „Frascati' in de Nes te Amsterdam Werd Maandagavond in opbod verkocht het kapitale fabriekscomplex van Vollenhoven's Bierbrouwerij N.V., voor zover gelegen aan de Hoogte Kadijk. Zoals bekend heeft de di rectie van Van Vollenhoven in Mei j.l. besloten het bedrijf stop te zetten en zo komt dan thans een definitief einde aan een der oudste bierbrouwerijen te Am sterdam. Gezien de grootte van het com plex werd besloten, in afwijking van de meer gebruikelijke gang van zaken, het complex niet op één avond in opbod en daarna in afslag en combinaties te verko pen, doch Maandagavond in opbod en de volgende week Maandag in afslag en combinaties. De belang stelling voor deze verkoping was aanzienlijk en vele eegadigden, met name u't 8nttni-Jaïï]i waren gisteravond in Frascati aanwezig. Het comnlex 'groot 1 ha 61 a en ca), dat in 23 percelen werd aangeboden, haalde aan h;"J neon gisterenavond totaal ongeveer f 800.000.doch dit bedrag kan volgende week Maandag wanneer „gemijnd" wordt, meer of minder aanzienlijk hoger worden. De ma chines van Van Vollenhoven zul len 24 October a.s. in veiling ko men. Deze veiling zal 2700 num mers omvatten, die men er wel in een dag of zes „doorgehamerd" zal hebben. Hef onderzoek naar de valse bankbiljetten BRUSSEL, 10 October (A.N.P.). De Luikse politie heeft haar on derzoek in de zaak van de valse honderd-gulden biljetten voort gezet. Zo werd overgegaan tot een huiszoeking in de woning van de dezer dagen gearresteerde Beyens. Er werd een bundel van 600 valse bankbiljetten van 100 gulden ge vonden. Zoals men zich zal herin neren, is Beyens er in geslaagd zich van 300 biljetten van 100 gul den te ontdoen door ze te verbran den. „Er bestaat volledSge overeen stemming tussen de opvattingen van de republikeinse delegatie in Den Haag en de republikeinse re gering in Djogja; dit is de con clusie waartoe ik gekomen ben na contacten met de leiders der de legaties alhier", aldus verklaarde de republikeinse correspondent van voorlichting, Sjamsuddin, die Za terdag op Schiphol arriveerde, te genover de speciale correspondent van het A.N.P. De heer Sjamsuddin is, naar hij mededeelde, naar Den Haag ge komen om de republikeinse dele gatie inlichtingen te verschaffen over de situatie in de republiek Bij zijn gesprekken met de repu blikeinse leiders bleek, zo deelde hij mede, dat in Djogja en in Den- Haag eenstemmig de mening heers te, dat de conferentie alhier bin nen de gestelde tijd moest worden beëindigd. Een republikeins woord voerder verklaarde in aansluiting hiermede, dat het als vaststaand moet worden aangenomen, dat de Indonesische leiders in ieder ge val nog deze maand naar Djogja zullen terugkeren. Sjamsuddin verklaarde verder, dat de R.T.C. spoedig tot een goed einde kan komen, indien de Ne derlanders zich weten te beper ken tot de beginselen en de na dere detaillering overlaten aan de toekomst. „Indien er een basis van vertrouwen is tussen de twee partijen, dan is het geen risico de BATAVIA, 10 Oct. (Aneta). De vierde subcommissie voor de krijgs gevangenen en politieke gevangenen heeft hedenmiddag via de UNCI een verklaring van de Nederlandse en republikeinse vertegenwoordigers in deze commissie uitgegeven. Door de Nederlandse vertegen woordigers werd medegedeeld, dat sedert 5 Aug. 2500 personen door de Nederlandse autoriteiten in vrijheid zijn gesteld. De republikeinse vertegenwoordi ger legde er de nadruk op. dat door de republikeinse autoriteiten een kleiner aantal personen wordt ge vangen gehouden en dat tengevolge van de slechte verbindingen slechts een gering aantal daarvan in vrij heid kon worden gesteld. Hij deel de echter mede, dat alle mogelijke pogingen hiertoe in het werk wor den gesteld. TRUMAN VRAAGT OM TOEWIJZINGEN WASHINGTON, 10 Oct. (Reu ter). President Truman heeft Maandag het Amerikaanse Con gres om 1.314.010.000 dollar ver zocht om de wet tot militaire hulpverlening aan bevriende lan den, die door het congres is aan genomen, ten uitvoer te brengen. Truman verzocht om toewijzing van 814.010.000 dollar en machti ging om contracten ter waarde van 500 millioen dollar aan te gaan. uitwerking uit te stellen tot na de souvereiniteitsoverdracht". Een stemmigheid over het Uniestatuut en het charter van de souvereini teitsoverdracht kan gemakkelijk in veertien dagen bereikt worden, zodat men zich kan houden aan de in de aanvang gestelde tijdslimiet." MINISTER SCHOKKING TERUG UIT WASHINGTON Minister Schokking is Maandag middag op Schiphol teruggekeerd van de besprekingen, die hij in Washington heeft gevoerd met de ministers van Oorlog der mogend heden van het Atlantisch Pact. De minister verklaarde, dat de kleine mogendheden bij de be sprekingen „het volle pond" heb ben gekregen. Hij verzekerde, dat er bij de ministers zeker „geen oorlogszuchtige stemming" was te constateren. Integendeel: men hoopt, dat het werk, waaraan men bezig is, zichzelf eigenlijk over bodig zal maken. BEZUINIGINGSMAATREGELEN, die zeer belangrijk zijn, zouden de goedkeuring hebben gekregen van een commissie van het Britse ka binet. Zo zou een vermindering van de investeringen, o.a. die in de woningbouw alsmede een in krimping van de invoer van ka toen, zijn goedgekeurd. DE WERKLOOSHEID in België is van dien aard, dat het noodza kelijk is grote werken uit te voe ren, aldus betoogde een delegatie van het Algemeen Christelijk Ar- bcidersverbond, toen deze door de kabinetschef van de eerste minis ter werd ontvangen. EEN VERKLARING van de drie geallieerde Hoge Commissarissen te Frankfort uitgegeven zegt, dat de Oost-Duitse regering geen wet telijke basis heeft en er geen aan spraak op kan maken Oost-Duits land te vertegenwoordigen. Dc bewoners van West-Berlijn krij gen verder de verzekering, dat de geallieerde mogendheden „haar missie in de voormalige hoofdstad zullen blijven voortzetten". MINSTENS 5000 LEDEN van de Tsjechische communistische partij zouden bij de zuivering, die ver leden week begon, zijn gearres teerd. Onder hen bevinden zich' vele ambtenaren.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1