marsil VROOM &DREESM ANN Een gouden Bruidspaar op de Koningsweg linthorst een uitgezochte collectie Ab. HOES Marsil is veilig! r J ALKMAAR HOORN PAG. 2 Vrijdag 14 October 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN De Alkmaarse Biljartcompetitie Uitslagen Winkel week 949 Vermageringsmiddelen gevaarlijk Wees gerust: Vermageringsbonbons WM VOLKOMEN VEILIG Prof. Cakie voor „St. Caecilia" De Friese brug 10250 2875 Wij brengen voor het Najaar Amerikaanse B50 neergestort ALKMAAR. De heer J. G. Wiebes woont op de Koningsweg en. zijn huisnummer geeft precies 't aantal jaren aan dat hij telt. Hij woont op nummer 85 en hij is 80 jaar oud en met zijn echtgenote, mevrouw A. WiebesBont viert hij a.s. Zondag 16 October zijn 50- jarig huwelijksfeest. Mevrouw Wie bes is nog jong; zij is pas 68 jaar. Het echtpaar heeft een zoon, twee kleinkinderen en een achterklein kind, De zoon is intussen ook al weer 25 jaar getrouwd geweest. Het a.s. gouden feest van het echtpaar Wiebes was voor ons een gerede aanleiding om een bezoek te gaan brengen aan hun keurige woning op de Koningsweg. Men zou het de echtelieden niet aanzien, dat zij reeds een halve eeuw gehuwd zijn en toch was vader Wiebes al lang niet piepjong meer toen hij trouw de. Hij was toen al 35 en hij had twaalf jaar trouwe dienst in het regiment der Jagers achter de rug. Hij diende onder Willem III, onder Koningin Emma en onder Koningin Wilhelmina en hij heeft dan ook 'n medaille voor trouwe dienst gekre gen. Die draagt hij nooit en even min wandelt hij met de stok, die bij bij zijn zeventigste verjaardag cadeau kreeg. „Als ik met een me daille op loop en met een stok wandel, dan kun je zo zien, dat ik oud word' zegt de heer Wiebes. En gelijk heeft hij, want hij mag dan 85 jaar zijn, oud is hij alles behalve. Hij heeft een jeugdig hart si zijn gezonde ouderdom dankt bij aan een neutje op zijn tijd en aan de humor. De heer Wiebes is 'n plezierig man. Met iedereen kan hij goed opschieten. Jan de arbei der loopt graag eens bij hem aan en de heren met hoge boorden ko men eveneens gaarne met hem buurten. Van zijn vak is de heer Wiebes steenhouwer. Hij leerde het vak uitmuntend in de steenhouwe rij van zijn vader «en in Alkmaar, waar hij al 52 jaar verblijft, want bij is eigenlijk Amsterdammer werkte hij o.a. in de steenhouwerij van Simons aan de Kanaalkade cn bij Metselaar aan de Oudegracht. Bij het vervaardigen van het mo nument voor de Egmondse vissers kreeg de heer Wi'ebes een ongeluk en werd zijn hand verbrijzeld. Om niet van de steun te moeten leven, heeft hij toen met zijn echtgenote een krantenwijk gelopen. Nu ge nieten de beide echtelieden een rustige oude dag. Het is er wel geen vetpot op de Koningsweg, maar ze redden het en door de hu mor en de zelfspot die zij, helder en bij de tijd als zij beiden zijn, kunnen opbrengen, leiden de bei de feestelingen, alles bij elkaar een feestelijk leven. Zij hebben elkaar nodig en zij kunnen dan ook niet huiten elkaar, als waren ze pas ge trouwd. Wij hebben een hele poos met de heer en mevr. Wiebcs zit ten babbelen en wij hebben talloze prachtige herinneringen aanhoord uit een plezierig leven, dat overi gens lang niet altijd rozengeur en maneschijn was. We zagen de oude heer een staaltje gymnastiek ten beste geven, dat wij hem tot onze schande, niet na zouden kunnen doen en de breukoperatie, die de jubilaris op zijn 83ste moest onder gaan, heeft hem niets aan vitaliteit doen inboeten. Vitaal zijn ze. die dat is de échte Gelderse rookxvorst! He» beste wat U op tafel kunt brengen! IPiiilllill Langs een touw over het water ALKMAAR. Dat de militaire training vandaag de dag lang geen sinecure is. heeft gistermorgen een talrijk publiek, dat op de Oude gracht verzameld was. terdege ge merkt. Men maakt zich tegenwoor dig van de opleiding van onze jon gens lang niet meer met een Jantje van Leiden af. Op de Oudegracht was over het water, van walkant naar walkant een stevig touw ge spannen en daarlangs moest een stel jongens van het Alkmaarse garnizoen de gracht over. Als leni ge, of minder lenige katten, klau terden ze langs het touw over het water. Het ging er fris en jongen achtig toe. Zo'n klauterpartii eist 'n intensieve training, maar wij kun nen ons zo voorstellen, dat de jon gens zelf deze tocht over het wa ter niet het beroerdste onderdeel van hun opleiding vinden. Er wa ren grappenmakers, die zo'n beetje koorddanser wilden spelen, er wa ren conferenciers, die, al voortglij dend, grappen verkochten én er waren natuurlijk oolc verbeten ge concentreerde gezichten. Tot grote hilariteit van het steeds talrijker wordend publiek, konden enkele militairen zich niet op het slappe touw handhaven. Die duikelden dus pardoes het Oudegrachtwatcr in. Rustig zwommen ze dan naar de walkant, waar ze door hun mak kers op het droge werden gehol pen. Het was een aardig gezicht, maar ook: het verstevigt ons res pect voor de Nederlandse militair. Geslaagd voor politie-diploma ALKMAAR. Te Amersfoort slaagden dezer dagen voor het ex amen -ter verkrijging van het poli tie-diploma de heren W. van den Berg. J. Bleeker, P. J. Ternaat en P. Zielstra, allen van de Rijkspoli tie. Drie candidaten werden afge wezen. beide gouden echtelieden. Zij heb ben geen goede woorden genoeg voor elkaar. Voor vader is moeder de ene onovertroffen vrouw en voor moeder is vader de ene voor treffelijke man. Zo hoort het en het doet deugd een dergelijke sfeer van liefde en saamhorigheid aan te treffen bij twee mensen, die hun vijftigjarig huwelijksfeest vieren. „Ik ben blij. dat de goede God ons gezegend heeft met een gezonde, sterke ouderdom. Er is veel gepas seerd in die 50 jaar. maar we zijn tevreden". Dat zei de heer Wiebes, die een spotvogel is, maar toen hij dat zei, spotte hij niet. Wij wensen het echtpaar Wiebes nog vele gelukkige jaren, met el kaar en met de hunnen, in gezond heid en voorspoed en vooral met behoud van de humor, die hen zo eigen is en die het leven lichter te dragen maakt. ALKMAAR. Hieronder ver- melde"n wij de volledige en gede tailleerde standen van de Alk maarse Biljartverenigingen, zoals zij op 12 October waren. Stand B-klasse (cadre), in volg orde: car., brt., alg. moy., match pnt., gesp. wedstr.: Z.E.K.Z.? 1602 196 8.17 10 3 Optimisten II 1304 198 6.58 10 3 Onder Ons 850 151 5.62 8 2 Drie Ruiten 986 125 7.88 4 2 Optimisten I 1217 160 7.60 - 3 2 Stand C-klasse: Gekr. Valk 1567 434 3.61 20 3 Driesprong 1480 346 4.27 14 3 Z.E.K.Z.? 1357 417 3.25 13 3 Excelsior II 1558 443 3.51 12 3 Drie Ruiten 1655 394 4.20 11 3 Witte Huis 1771 425 4.16 11 3 Excelsior I 1809 455 3.97 10 3 Alcm. Victrix 1266 342 3.70 10 3 Optimisten 1244 460 2.70 10 3 Lindenhoek 1281 428 2.99 8 3 In de week van 16 t.m. 22 Oct. komen tegen elkaar uit: B-klasse (cadre): 21 Oct. Onder Ons-Drie Ruiten; Z.E.K.Z.?-Opti- misten I. C-klasse: 20 Oct. Lindenhoek- Optimisten; Drie Ruiten-Excel- sior II; Z.E.K.Z.?-Gekroonde Valk; Witte Huis-Alcm. Victrix. 21 Oct. Excelsior I-Driesprong. D-klasse groep I: 19 Oct. Opti misten-Witte Huis; Z.E.K.Z.?-Ex- celsior. 20 Oct. Onder Ons-Drie Ruiten. D-klasse groep II: 19 Oct. Gekr. Valk-Lindenhoek; Witte Huis- Driesprong: Alcm. Victrix-Waag. E-klasse groep I: 17 Oct. Waag- Driesprong; Gekr. Valk-Drie Rui ten; Witte Huis-Oude Poorter. E-klasse groep II: 17 Oct. Oude Poorter-Lindenhoek: Driesprong- Drie Ruiten. 19 Oct. Excelsior- Optimisten. De voor wedstrijden voor het kampioenschap van Nederland, hoofdklasse libre, die 11 October zijn begonnen in Hotel de Nachte gaal, worden a.s. Zondag voortge zet en beëindigd. Interessante par tijen zijn nog te verwachten. Onze stadgenoten, de Optimisten-spelers J. Burger, C. Boendermaker en J. Smit staan er goed voor. ALKMAAR. In het begin van deze week zijn door de Contact- Commissie voor de Middenstand de prijzen toegekend voor de aan de Winkelweek 1949 verbonden wed strijden. De juiste oplossing voor wedstrijd A is: 152 irode wapens en 102 gele wapens; totaal 254 wapens. Onder de vele inzendingen bevon den zich meerdere juiste oplossin gen, zodat het lot heeft beslist wie voor een prijs in aanmerking kwam. Voor wedstrijd B, waarvan de opgave was met behulp van door de deelnemende winkeliers uitgereikte letters de slagzin: Als Koning de Klant bij Alkmaar® Winkelstand, samen te stellen, waren circa 4500 inzendingen ingekomen. Uit deze inzendingen werden door loting de prijzen toegekend. Aan alle winnaars essen) van beide wedstrijden is bericht gezon. den, welke prijs is toegewezen en alwaar de prijs kan worden afge haald. Gezien hef zeer groot aantal in zendingen in de B-wedstrijd heeft de Winkelweek 1949 de verwachtin gen ver overtroffen. Door de gezamenlijke deelnemers 1949 werd naar verhouding van hef vorig jaar ca. 10 pet. meer omgezet. Uit de gegevens blijkt dat de Win. kelweek met haar attracties haar waarde voor de winkelstand heeft. De vele inzendingen van de ge meenten rondom Alkmaar geeft de Contact-Commissie de overtuiging, dat Alkmaar door haar aantrekke lijkheid de bewoners van jle rand gemeenten steeds meer tot zich trekt. De winkelstand zal in deze actief dienen te blijven, opdat Alk maar haar functie als koopstad voor Noord-Holland behoudt. De Contact-Commissie voor de Middenstand dankt allen, die aan het welslagen van de Winkelweek 1949 hébben medegewerkt en de in zenders van de wedstrijden voor de moeite die zij zich hiervoor ge troost hebben. Kajotter ter Beevaart ALKMAAR. A.s. Zondag hou den de Kaj otters een bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood. Ver trek kwart voor acht van het pa tronaatsgebouw op het Varnebroek. Zorg dus dat je vóór die tijd aan wezig bent. Natuurlijk gaan we te voet, an ders is het geen echte ^bedevaart. De H. Mis is om negen uur. Neem je ontbijt mee. De voornaamste intentie is ook nu weer: door de voorspraak van Ma ria Gods zegen te verkrijgen over onze afdeling. We zitten nog steeds in moeilijke omstandigheden, voor al doordat we niet de rifinste ruim te de onze kunnen noemen. Laat daarom geen enkele Kajotter ont breken op deze bedevaart. De deel name moet massaal zijn. In tegenstelling met de mening,' dat een werkelijk goed vermage ringsmiddel gevaarlijke stoffen zou moeten bevatten om tot de gewenste resultaten te leiden, is Marsil een volkomen onschadelijk en toch werkzaam middel, door dat het o.a. berust op de bijzondere eigenschappen van een blaaswier (Fucus vesiculosus). Sinds jaren wordt het extract van deze plant voorgeschreven om zijn ontvetten de eigenschappen, die zonder enig schadelijk bijeffect, een zeer guns tige invloed hebben bij chronische zwaarlijvigheid en zjjn gevolgen, zoals maag- en darmvervetting, benauwdheden en ademnood. De Marsil vermageringsbonbons garanderen: U een gelijkmatige, niet te snelle vermagering. Dat is van groot belang, want zoals nie mand in één week tflds dik wordt, dient U bij het vermageren óók de natuurlijke weg te volgen. U moet dus een Marsil-kuur doen. Dat is volkomen veilig en - zoals talloze brieven van enthousiaste gebruiksters (en gebruikefs!) be wijzen - voert Marsil beslist tot het gewenste resultaat. Gebruik afwisselend Marsil rose en blauw. U krijgt dan zeker Uw jeugdig slank figuur terug! (Adv.) ONZE AGENDA VICTORY - HOTEL 8 uur K.A.B.-cursus-avond. BIOSCOPEN: Cinema Ameri- cain: Een roekeloos avon tuur, 18 j. Victoria: De avonturen van O' Flyn, 14 j. Harmonie: Het venster, 18 j. A.B.T.: Duivels van het Wilde Westen, 14 j. NACHTDIENST APOTHEKEN: G. Kruisinga, Koorstr. 47. NACHTDIENST TAXI'S: Nassau Garage, Nassaupl tel. 3545. V.. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer 21.000 kg; 7 stapels boe renkaas; 6 stapels fabriekskaas. De prijsnotering kon niet worden be kend gemaakt in verband met de CCD-contröle. ALKMAAR. In 't Gulden Vlies werd. gisteravond 'n soireé dansan te gehouden, waarbij onze stadge noot prof. Cakie ter afwisseling en kele malen optrad met zijn verbluf fende staaltjes van goochelkunst. Hoewel zijn auditorium niet talrijk was, had hij al spoedig contact met de zaal, niet alleen door zijn gezel lige conference, doch vooral door zijn bijzonder aardige trucs; hij metamorphoseerde rode zakdoekjes in blauwe, liet speelkaarten on zichtbaar verdwijnen en wist een verscheurd vel papier weer met 'n sim-salabim heel te maken. Bijzon der interessante manipulaties haal de hij uit met een parapluietje, daarbij op lofwaardige wijze geas sisteerd Qoor een dame en een heer uit het publiek. Hoewei men hem van nabij op de vingers keek. was niemand in staat hem het geheim van zijn weergaloze goochelkunst te ontfutselen. Zijn optreden was dan ook een groot succes en alleen al een gang naar 't Gulden Vlies waard. Daarbij hebben de helaas weinige danslustigen zich onder lei ding van de heer Kack Smit, zich vrolijk geamuseerd met een dansje, waarbij de dansmuziek als op de vorige avond op onvermoeide wijze werd verzorgd door de Dolonans die hiermee hun bijdrage leverden voor de uniformen van St. Caecilia Want de baten van deze avond ze zijn, ai weer helaas, maar gering J- waren bestemd voor het unifor menfonds van ons eigen harmonie corps. De heer Smit en mej. Tiny Smit oogstten veel applaus met hun de monstraties van .oude en nieuwe dansen. Niettegenstaande de onvol doende opkomst, was het weer. een genoeglijke avond. Het comité Jubi leum St. Caecilia verzoekt ons allen die aan het welslagen van deze avond hebben meegewerkt, zijn welgemeende dank over te bren gen. Lezing over EngelsRussische Invasie voor „Oud-Alkmaar' ALKMAAR. Op Dinsdag 18 Oct, des avonds om «8 uur, zal in 't Victory-Hotel de jaarvergadering worden gehouden van de vereniging „Oud-Alkmaar". In deze bijeen komst zal de heer R. P. Goettsch een lezing houden, die getiteld is". „Bij de 150-jarige herdenking van de invasie van Engelsen en Russen in Noord-Holland". In verband hiermede willen .wij nog eens wijzen op de tentoonstel ling, die naar aanleiding van deze 150-jarige herdenking tot en met 30 October in het Gemeentelijk Mu seum aan de Breedstraat wordt ge houden. Toen deze tentoonstelling in Ber gen werd geopend, hebben wij er een uitvoerig artikel aan gewijd, Thans kan men de expositie hier ter stede bezichtigen. Bovendien zijn er bij gelegenheid van de vie ring van Alkmaars ontzet, een aan tal bezienswaardigheden aan de tentoonstelling toegevoegd, uit de tijd waarin bij Alkmaar de victorie begon. De expositie is een bezoek ten volle waard. GESLAAGD. ALKMAAR. Voor de examens Machineschrijven, die te Alkmaar zijn afgenomen door de Koninklijk Goedgekeurde Vereniging van Le raren in Stenografie en Machine schrijven zijn de volgende dames en heren geslaagd: A. Delis, J. Huybers, W. Wit, G. Veldman, P. Helder, A. Mooy, B. Koomen, Th. Bruin, H. v. Gogh, J. Brouwer. Alle geslaagden zjjn opgeleid door Instituut „Globe", Verdronkenoord 59, Alkmaar. Hockey-sport ALKMAAR. Het programma van de Alkmaarse Mixed Hockey club voor Zondag 16 October zal er als volgt uitzien: Dames: tweede klasse C: Alk maar-Amsterdam IV; vierde klas se D: Alkmaar II-Ever .Swift II. Heren: prom. klasse C: H.B.S.- Alkmaar; tweede klasse D: Alk maar II-Zuidwijk; veteranen: Alk- maar-Hilversum a. ANTWOORD VAN B. EN W. ALKMAAR. Op de door het raadslid de heer H. W. Holsmuller aan B. en W. gestelde vragen be treffende de Friese Brug hebben B. en W. geantwoord: Ad 1: Wij hebben van de in deze vraag bedoelde mededeling in de pers kennis genomen. Ad 2: Uit de begroting van het departement van verkeer en water staat voor 1950 (art. 248, afd. V rijkswaterstaat, gewone dienst) blijkt inderdaad, dat voor de bouw van een nieuwe Friesebrug geen gelden meer zijn uitgetrokken. De post is thans memorie geraamd. Voor het jaar 1949 was daarvoor uitgetrokken f 15Q.OOO. Het is geen gebruik, dat van de voornemens der regering met betrekking tot de rijksbegroting aan de belanghebben de gemeentebesturen mededeling wordt gedaan. Een toezegging voor opneming in de begroting van een volgend dienstjaar werd daarom ook- niet verkregen. Een toezegging voor 1950 werd door ons trouwens niet nodig geacht, omdat wij in de stellige overtuiging verkeerden, dat de bouw van de nieuwe Friesebrug in 1949 zou beginnen en in 1950 zou worden voltooid. Om deze reden hebben wij een toezegging, als hier bedoeld, nimmer gevraagd. Ad 3. In verband met de grote belangen, die met de vernieuwing van de Friesebrug zijn gemoeid, vertrouwen wij, dat aan belang hebbenden niet behoeft te worden verzocht om het hunne er toe bij te dragen, dat het voor 1949 daarvoor uitgetrokken bedrag van f 150.000 inderdaad voor de nieuwe Friese brug zal worden besteed en het nog ontbrekende bedrag alsnog zal wor den gevoteerd. Met de steller der vragen zijn wij van oordeel, dat mede door het ge meentebestuur van Alkmaar al het mogelijke moet worden gedaan, op dat de aanvankelijke plannen- voor de vernieuwing van de Friesebrug nog in 1950 tot uitvoering komen. Vriendschapsbanden Bath-Alkmaar ALKMAAR. Dat Alkmaar in Bath niet vergeten is mag alge meen bekend worden geacht. Als een aardig blijk hiervan ontving de Burgemeester van Alkmaar dezer dagen onderstaand briefje van een Bloemendaalse Familie die tijdelijk verblijft in Pratt's Hotel te Bath, hetzelfde hotel waar de officiële de legatie van de Gemeente Alkmaar in Mei van dit jaar door het Ge meentebestuur van Bath is gehuis vest. „In gesprekken met de inwoners van deze historische stad kwam meermalen naar voren dat Alkmaar hun plaats had geadopteerd. Daar het ons ook bekend is dat U in dit hotel gelogeerd hebt wilden wij niet nalaten U van hier uit een groet te zenden en U te laten weten hoe een grote plaats Alkmaar in de harten der Bathonians inneemt". Dat de briefschrijfster zich ver gist ten aanzien van de adoptie, im mers Bath adopteerde Alkmaar en niet omgekeerd, kunnen we haar als niet-Alkmaarse niet euvel dui den. R.K. DANSCOMITé. ALKMAAR. Nadat wij in het zomerseizoen ten volle hebben ge profiteerd van zon, zee en duinen breekt thans de tijd weer aan dat wij ons binnenshuis gaan verma ken. Hierbij zal het R.K. Dansco- mité jullie heipep. Zij is er in ge slaagd, voor een zevental avonden beslag te leggen op de zaal van 't Gulden Vlies. Zondag a.s. 16 October is de start. De dansleiding is wederom in handen van de heren Smit en van Berkum, dus succes verzekerd. Zondag a.s. van 11 tot 12 uur kaartverkoop aan de zaal. In ver band hiermede maken wij belang stellenden er op attent dat er geen telefonische verkoop zal plaats vinden. Komt vroegtijdig om teleurstel ling te voorkomen. Restauratie Beeldengroep ALKMAAR. Op de gevel van het huis, waar thans de Openbare Leeszaal is gevestigd, prijkt een beeldengroep, waarvan de voorstel ling niet gemakkelijk te achterha len is. Details van de voorstelling zijn natuurlijk wel te verklaren, maar wat de groep in zijn geheel moet voorstellen, is ons tot nu toe een raadsel. Niettemin de groep siert de gevel in de Langestraat. Dezer dagen werd de gevel op nieuw in de verf gezet en bij die gelegenheid bleek, dat de restaura tie van de beeldengroep, die, me nen wij, een vijftiental jaren ge leden werd ondernomen, niet gron dig genoeg was geschied. De groep dient thans weer onderhanden ge nomen te worden en de restauratie is ditmaal opgedragen aan de Am sterdamse beeldhouwer C. de Leeuw. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. Geboren: Eduar- dus A. M., zv M. Hemel en S. Moes; Ansje G„ dv C. Kiewitt en G. Pool, Gehuwd: Arnoldus P. van der Velden en Wilhelmina V. Kingma; Hendrik G. Melchior en Jacoba P. Visser; Johan D. Has en Maria* C. Kapteijn; Gerrit van der Hooff en Nelly van Heerden. Ondertrouwd: Bernardus J. P. V. Wouw, 53 jr. en Pietertje Jaarsma 29 jr.; Jacob A. Blokker 29 jr. en Albertha W. Kreuger 21 jr.; Jan W. F. Kraaijo 52 jr. en Anna de Boer 42 jr.; Gijsbertus J. Bonouvrie 37 jr. en Jozepha F. Waals 27 jr.; Jan W. Dontje 23 jr. en Geertje L. Blank 22 jr.; Hendrik Maasen 28 jr. en Trijntje A. de Vries 24 jr.; Hen drik Kooijman 31 jr. en Aagje Hoed 34 jr.; Johan B. Sterken 21 jr. en Johanna H. Lugtig 20 jr.; Cornelis Tramp 37 jr. en Cornelia A. Kos 36 jr. Cocosloper, prima kwal., 50 cm. breed, per meter 3Ö 70 cm. breed, per meter 4i" 100 cm. breed, per meter 570 Verto karpet, 12-els, blok dessins, zeer zware kwaliteit 48.50 38" Dito, 140 x 180 16" Vitrage, fijne kwaliteit, 90 cm. breed, per meter 85 Filet, 90 cm. breed, per meter Toscanet, 100 cm. breed, per meter ^15 180 Handweelstotfen, een zeer mooie partij, prima kwal., in terra, 120 cm., breed, per meter 2 Dubbele gordijn-velours, voor overgordijnen, in terra, naigre en groen, per meter J55 BRABANTS BONT, zonden punten, alle kteuren, per meter 155 Balatum, 200 cm. breed, per meter 2ao Houtnerf Linofeit, in 5 kleuren, 200 cm. breed, per meter 980 Heden ontvingen wij een be- perkt aantal zeer mooie karpetten in Holtap, Wilton, Axminster en Smyrna, welke wij Zaterdag in de verkoopbrengen. Holtap Karpetten, 12 els, mm m zeer mooie bloemdessins /4«" Dito, 16 els Wilton karpet, 12 els, zuiver wol 200- 12680 Haarvelours, 16 els, zuiver wol 152 Wilton karpet, 250 x 350, (bij pass. kleedjes voorradig) zeer mooie dessins 298a" Bouclé loper, 'zuiver wol, 50 cm. breed 770 Velvet loper, Perz. dessins, mMa_ 50 cm. breed li"0 Velvet kleedjes, maat 100 x 150 23a- maat 65 x 120 1250 Perz. dessins, mooie kleuren 1-Pers. matras, m. kapok- kussen, 80 x 190 39a" Dito, 2-persoons, 2 kapok-kussens 59.. 2-Pers. kapok-matras, met 2 kus sens, 3-delig, prima tijk 98.- Dito, met damast over- trek, 135- 119a- Opklapbedden, m. gezond- heidsmatras, 1-persoons 39a" Dito, 2-persoons 4775 Divanbed, met gezond- mmmmm heidsmatras, 80 x 190 24 1-Pers. Engels ledikant, met gezondheidsmatras, 80 x 190, in groen 44.50 33a" Dito, 2-persoons, 120 x 190 59- 45a- 2-Pers. gezondheids matras Witte molton deken, zware kwaliteit 460 1-Pers. wollen deken, medaillon patroon, 150 x 200 1750 Dito, 2 persoons, 180 x 220 21 Aa-Be wollen deken, 180 - x 220, in zalm en rose 26 Zijden Damast bedspreien, 2-persoons, alle kleuren 16" Eiken gebeitste Huiskamer, best. uit: dressoir met glasvitrine, schuiftafel, 4 stoelen, 2 armstoe len, bekleed met terra velours 265a" 2-Pers. Old-finish Slaapkamer ameublement, garderobekast, 2- pers. ledikant, nachtkastje, tafel en twee gestoffeerde stoelen 295a" Zitje, best. uit: 4 met gobelin beklede fauteuils en tafel rrfet rieten onderblad 199a" Old-finish Hulskamer, best. uit: dressoir met glas-in-lood-vitrine, schuiftafel, 4 stoelen, 2 armstoe len, gestoffeerd met terra vochtechte velours 495a" Dames-tauteuil, gestoft. met prima gobelin 39.75 29 Old-tinish haardfauteuil, geheel compleet m.kussen 39 Haardstoelkussen, geheel verend, met terra velours bekleed 39" Eiken Old-tinish theemeubel, met glasvitrine, prima afwerking 5# Eiken Old-finish theemeubel, met glas-in-lood-deuren 69.- Eiken Old-tinish dressoir, met glas-in-lood-vitrine en 2 gebeeldh. laden 120." Kapstok in Old-tinish en gepoli toerde uitvoering, koper ver chroomd (roest dus niet) ,_MKn vanaf 1850 Boekenkasten, in Old-finish en eiken uitvoering, vanaf 69.- Schuiltafel, prima afwerking 36a- Huiskamerkap, In. prima perca 790 Perca Huiskamerkap, m. glazen onderplaat, 100% licht Modern Huiskamer ornament, geheel compleet met bovenbak en montage 32 Kinderledikantje, 55 x 110, prima lakwerk 29 u Babybox, m. verhoogde bodem. 80 x 100 24 Pit-rieten wieg, 4*950 m. leuke zijde opgewerkt 23 Kinderstoel, pr. beuken, blank gelakt 20*° AANRIJDING ALKMAAR. Gistermiddag reed een vrachtauto over de Kennemer- singel. Bij het kruispunt Kenne- mersingel-Kennemerstr.weg moest de chauffeur van de vrachtwagen onverwachts remmen voor een an dere auto die van de Kennemer- straatweg de Kennemersingel op wilde rijden. Achter de vrachtauto reed een personenwagen met gelij ke snelheid. De bestuurder daarvan heeft waarschijnlijk te laat geremd met het gevolg dat de luxe auto te gen de vrachtauto opbotste. De luxe wagen werd aan de voorzijde in gedrukt. Persoonlijke ongelukken kwameti niet voor. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Klaas z. van Klaas Zaal en Cornelia van Exter, Dr. van Peltlaan 41. Ma rianne d. van Johannes Frijn en Aleida Kleijberg, wonende te Alk maar. René z. van Lubbertus de Weerdt en Frederika Meijer, Ko- gendijk 34. Gehuwd: Adrianus van Ewijk en Theodora Petronella Smits, Oude Bergerweg 1; Jan Frans en Johan na Ekkel, Dr. van Peltlaan 55. Overleden: Hendrik Joannes Volkmaars, 60 jaar, echtg. van Hendrika Zijlstra (wonende te Am sterdam). KLEERMAKERIJ STATIONSWEG 16, Tel. 4081 Ateliers: VOORDAM 1 (Advertentie! Aanwinsten tentoonstelling Openbare Leeszaal ALKMAAR. In de studiezaal van de openbare leeszaal in de Lan gestraat worden tot en met Zater dag de nieuwe aanwinsten van de Leeszaalbibliotheek tentoongesteld. Deze expositie in klein bestek toont ons een rijke keur van w,erken waarmee de leeszaal sinds 1 Jan. is verrijkt. Er zijn studieboeken, romans, kinderboeken en verzen bundels. Er is voor elk wat wils. De leeszaal overtuigt er door de ze tentoonstelling de belangstellen de van, dat zij op elk gebied der lectuur op to date is. Leden en niet-leden zijn in 'de gelegenheid de expositie te bezichtigen. PASPOORT VOOR BELGIË BLIJFT NOODZAKELIJK Naar aanleiding van berichten, volgens hetwelk zeer binnenkort voor het personenverkeer met België geen paspoort meer nodig zal zijn, doch gebruik gemaakt zal kurtéicn worden van een bewijs van Nederlandschap, wordt van officiële zijde medegedeeld, dat dit bericht voorbarig is. Er is nog geen officiële nota wisseling met België geweest. Om deze en andere technische redenen zal de bedoelde wijziging zeer waarschijnlijk niet in werking treden voorTiet begin van het vol gend jaar. Vooralsnog dienen individuele- reizigers naar België in het bezit te zijn van een na 1 Januari 1946 afgegeven of verlengd paspoort. Gunning rioleringaanleg BERGEN. Aan de Fa. Huiberts en Punt te Alkmaar is gegund: het maken van een riolering met bij komende werken in de Jan Apel- doornweg, (perceel A) Oude Ber gerweg en Jaap Weyandweg (per ceel B) voor een bedrag voor per ceel A van f 4875, voor perceel B f 4300. Meerdere kosten voor bron- bemaling en dichting van de buizen voor perceel A: f 375 en f 88.50 en voor perceel B resp. f 500 en f 176.50 VREDESREGELING INZAKE KANTON? De nationalistische autoriteiten te Kanton hebben een redelijke vredesovereenkomst gesloten met de onder communistische leiding staande legers, die naar Kanton optrekken, aldus verneemt Reu ter te Hongkong uit Chinese bron. Deze zegsman zou deze inlichting verkregen hebben Van een radio- telefonisch bericht uit Kanton. De communistische troepen zou den Zondag Kanton binnen trek ken om het bestuur van de stad over te nemen. STATENLEDEN UIT SURINAME NAAR NEDERLAND Een delegatie van de Staten van Suriname, bestaande uit de heren Buiskool, van der Schroeff, Shrie- misser en Findlay, zijn afgevaar digd naar Nederland voor een be spreking van verschillende onder werpen op politiek terrein, zoals het Unie-statuut, de nationaliteits regeling en de toekomstige ver houding tussen Nederland en Su riname. Zij zullen wellicht reeds Maandag a.s. vertrekken. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van vrijdagavond tot Za terdagavond. (Opgemaakt te 10 uur.) GELEIDELIJK ANDER WEER. Vannacht op slechts enkele plaatsen mist. Overdag gelei delijk toenemende bewolking voornamelijk in de hogere ni- veau's, maar nog droog weer. Aanvankelijk zwakke, later matige en langs de kust nu en dan vrij krachtige Zuid-Oos telijke wind. Iets minder hoge middagtemperaturen. K.F.C.-KEURING ALKMAAR: Alkm. Biosc. Theater: Duivels van het Wilde Westen, 14 jr. Cinema Americain: Een roe keloos avontuur, 18 jr.; Harmonie: The Window, 18 jr.; Victoria: De avonturen van O'Flynn. 14 jr. BEROEP VAN RAJK C.S. VERWORPEN BOEDAPEST, 14 Oct. (Reuter). Het hoge volksgerechthof heeft heden verworpen het beroep van de voormalige minister van bui tenlandse zajien Rajk en zijn vijf mede-veroordeelden. Drie hunner, onder wie Rajk, zullen terechtgesteld worden, ten zij het regeringspresidium het be roep tot clementie inwilligt, dgt onmiddellijk na het proces is in gediend. NEW MARKET, 13 Oct. (Reu ter) Een B 50, een van de mo dernste Amerikaanse bommen werpers, is bij New Market (Cam bridgeshire) neergestort. De gehele bemanning van 13 koppen kwam om hef leven. Het toestel dat op een tarweveld neerkwam, vloog in brand. De brand sloeg over op hdbistapels en boerderijen. De slag werd 19 k.m. ver gehoord. Het zicht was door de mist slechts 1200 meter. Het vliegtuig vervoerde 'n volle lading scherpe bommen en was op weg naar Helgoland. De B 50 was één van de grote stratosfeerbommenwerpers, die in Augustus in Engeland aankwamen voor een oefeningsperiode van de 43ste Amerikaanse bombardements- groep op bases in Engeland. Eerder in dit jaar heeft een B 50 de eer ste non-stoplucht om de wereld gemaakt. LANTAARN BLEEK BOM TE ZIJN Een dokter in Roermond had reeds vele jaren in zijn kelder een carbidlantaarn liggen. Totdat men de medicus er op attent maakte, dat deze lantaarn wel eens een mijn of iets dergelijks kon zijn. Do dokter belde de politie op, waarna de hulpverleningsdienst op het toneel en in de kelder van de dokter verscheen. Het was inderdaad een mijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2