ENT Nieuw IS EN N GELD Echtpaar en twee kinderen tragisch om't leven gekomen Tito roept reservisten op Hongaarse grenswachten vuurden over de Joego-Slavische grens Gottwald verleent amnestie aan 127 priesters met Prodent! tte tanden PAARD - HOORN LING KIDDY'S DANSEN M HOTEL RSEM Oudejans cal Players" g 30 October llig dansen DNTJ E EDITIES VOOR ALKMAAR. HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN nHd] Noodlottige brand in Medemblik Maandag 31 October 1949 45e Jaargang No. 11706 Noodlottige brand in Medemblik Een afschuwelijk drama heeft zich afgespeeld Hoe is de brand ontstaan, hoe kon hij zich zo snel verbreiden? Joego-Slavië vreest schending van grenzen door Kominformlegers Een uitdagingzegt Belgrado n Het Unie-statuut is thans gereed Vele voorsprekers ig schuimende tand- e, maar ook... het Prodent bevat dis- ert, zonder het glazuur tan Uw tandenaan irelwitte tanden en JIMEND - PRODENT A AMERSFOORT AG 30 OCTOBER, des uxr op de muziek van de eden iedere en ZONDAG E N in het Toegang voorbehouden! R Aanvang 7 uur MUZIEK VAN: DE FAVORIETEN" met uwe nummers. eslag nemen en jou zelf hoepla! Daar gaat-ie!" belandde Arend Draed- arenmeid, die nog steeds aar melkemmers. „Bin-te akels vlug, heur!" Brie- was dat eigenlijk Peter e streupert van vlak bie s heur. Dit was de arme, te teer gebouwd is veur leien". Verbijsterd greep .Drommels!" riep hij uit. gehad!" „Het liekt d'r te pakken hef gehad!" Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd-. Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in atie edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. Vonde A S H VAN HEDEN Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K2240 en (Van een onzer redacteuren ZONDAG IS MEDEMBLIK opgeschrikt door een tragische brand: op de Nieuwstraat is de visbakkerij v^n de heer de Leeuw totaal uitgebrand; de man, zijn vrouw en twee kinderen zijn daarbij om het leven gekomen. Wat de oorzaak van de brand, die omstreeks 9 uur uitbrak, betreft, staan de autoriteiten voor een raadsel. In een oogwenk stond het pand in lichter laaie. Justitiële en brandweer-autoriteiten, resp. uit Alkmaar Haarlem, hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld. Omwonenden, ter zijde en aan de overkant van het pand Nieuwstraat 79 hebben ruim kwart over 9 rook en vlammen ontdekt en glasgerin kel gehoord. Nog om 9 uur hebben voorbijgangers ter plaatse niets be merkt. Toen de brandweercom mandant, die vlammen zag uitslaan, bij het getroffen perceel aankwam, was dit, naar moet worden aangeno men plotseling, één felle vuurzee. Omwonenden zagen de vrouw des huizes op een ogenblik gekleed vóór het raam staan. Zij wierp een deken naar buiten, blijkbaar om daarin haar vijfjarig zoontje te la ten opvangen; de deken was echter al door de vlammen gegrepen, al vorens hij de grond kon bereiken. Men riep de vrouw tevergeefs toe, uit het raam te springen. Het huis is laag, de afstand tot de grond be droeg nauwelijks 4 meter. Men zag haar terug gaan en niet meer ver schijnen.... De brandweer was in middels op het eerste alarm ver schenen en tastte het vuur met ze ven stralen aan. Nauwelijks een kwartier later was de vuurzee in de zeer brandbare omgeving af doende bedwongen. Toen de burge meester het verwoeste pand betrad, vond hij boven vier stoffelijke res ten. In de voorslaapkamer lag de vrouw op de grond, de man gedeel telijk op het bed, met de jongen van vijf jaar bij zich. Zij hadden brandwonden, maar zijn vermoede lijk door de rook, van de brandende olie, gestikt. In de achterslaapka mer werd het geheel verkoolde lijk van de vijftienjarige dochter gevon den. De familie de Leeuw was Vrij dag 12'/: jaar getrouwd geweest; (de vrouw had haar tweede man) zij zou deze Zondag naar Amsterdam gaan, waar de moeder van de vrouw woont. De oorzaak was Zondagavond nog niet bekend. Men staat, zoals ge zegd, voor een raadsel, hoe het mo gelijk is, dat deze brand, althans blijkbaar, in een oogwenk zulk een omvang kon aannemen. De Leeuw, die enige tijd verpleegd is in een inrichting voor geesteszieken, mocht dan al soms een beetje eigenaardig doen, er is geen enkele aanwijzing dat de oorzaak in deze richting moet worden gezocht. De verstandhou ding tussen man en vrouw liet bo vendien' niets te wensen over. Het onderzoek wordt voortgezet. MEDEMBLIK Zondagmiddag half twee aan het einde van de Nieuwstraat, dicht bij de haven, drommen de nieuwsgierigen voor het pand nummer 79, waar zich deze morgen het afschuwelijke branddrama heeft afgespeeld. In Medemblik heerst grote versla genheid. De Leeuw heeft er al jaren zijn visbakkerij. Hij was een bekende figuur in' de stad. Wat men noemt een boom van een kerel, van uitzonderlijke leng te, die met zijn vrouw een goed leven had en dol was op zijn vijf jarig zoontje Niek. Plotseling is het hele gezin uit dit leven weggerukt. De vijftien jarige dochter Freddie sliep ach ter. Zij is waarschijnlijk door het vuur, dat langs de trap van bé neden naar boven gekomen moet zijn (want te midden van het vuur bleef de zoldering tussen beneden en boven vrijwel intact) in de slaap verrast. Men vond van haar nog slechts verkoolde res ten Omwonenden vertellen tragi sche bijzonderheden, welke zich onmiddellijk na het ontdekken van de brand afspeelden, maar die slechts een flauwe indruk ge ven van het even gruwelijke als raadselachtige drama, dat zich op de kleine bovenverdieping af gespeeld heeft. Zoals wij zeiden de com mandant van de brandweer, de heer A. de Vries, vertelde het ons; hij was het eerst van de brandweer ter plaatse, nog voor dat het officiële alarm effect had gehad hebben burgers van Medemblik, die de Nieuwstraat ter hoogte van het getroffen per ceel omstreeks negen uur gepas seerd zijn, niets van onraad be speurd. Nauwelijks een kwartier later stegen dikke rookkolommen op en even later sloegen de vlam men uit, die ook boven en achter oplaaiden. De expediteur, de heer Kool, en de lunchroomhouder de heer Groot, waren onder de eersten die ter plaatse kwamen. Zij stonden machteloos. Plotseling zag men vrouw de Leeuw gekleed voor een der vensters staan. Zij had een deken in haar arm en schoof met de elleboog van haar andere arm het raam op. Zij wierp de deken naar buiten, die echter onmiddellijk vlam vatte.Men riep haar toe naar beneden te springen of ten minste haar vijf jarig zoontje uit het raam te wer pen. Genoeg bereidvaardige han den stonden gereed, het kind of de vrouw op te vangen. Toen zag men haar van het raam terug gaan, om niet weer te keren. Nooit zal men weten, wat er in haar is omgegaan en wat zich verder heeft afgespeeld. Men vond de vrouw voorover op de grond, de man op de knieën voor het bed, gedeeltelijk gekleed, met het jongste kind bij zich, het oud ste meisje gruwelijk verminkt in het achterslaapkamertje, nog in haar bed. Heeft de razende vuurzee, die gretig voedsel vond in de houten betimmeringen beneden en bo ven rondom en in de olie voorde ring van een der omstanders, dat er pl.m. kwart na 9 een knal is gehoord van een verhitte oliefles? - waardoor de voor deur werd opengerukt? Deze brand moet, als iedere andere, een oorzaak hebben. Aan kwaad willigheid behoeft niet te wor den gedacht. Wat is er gebeurd? Begrijpelijk, dat iedereen het wil weten, gezien de noodlottige gevolgen en gelet op het onver klaarbare van de plotselinge vuurzee in klaarlijkeliik zulk een korte spanne tijds. Nadat Zondagmiddag om half vier de vertegenwoordigers van de Rijksbrandweer-inspectie hun onderzoek hadden gedaan, zijn de stoffelijke resten van de vier slachtoffers ter plaatse gekist en naar het lijkenhuisje op de alge mene begraafplaats vervoerd. Me demblik rouwde. De vermakelijk heden en café's waren des avonds na zes uur gesloten. Hoewel het pand, de winkel beneden en de woning boven, vrij wel geheel zijn uitgebrand, heeft de brandweer, die met veel mate riaal uitgerukt was, door snel en krachtdadig optreden de belen dende percelen geheel weten te behouden, zelfs van waterschade is vrij v/el geen sprake. Naar wij nader vernemen zou kortsluiting de oorzaak zijn van de ramp. Japanse arbeiders demonstreren TOKIO,(Reuter). Voor het keizerlijk paleis te Tokio is een massabijeenkomst gehouden van 15.000 personen, die 400.000 leden van 24 vakverenigingen vertegen woordigden. De demonstranten, die in hoofd zaak anti-communistische vakver enigingen vertegenwoordigden, eis ten het aftreden van premier Jos- jida. De brand te Medemblik: gezicht op de achterzijde van het uitgebrande pand bakkerij, de vrouw radeloos ge maakt? Is zij gevallen? Is zij, gelijk waarschijnlijk haar man en zoontje, in zijn laatste slaap, door de verstikkende rook bevangen? En hoe is het de vijftienjarige Freddie eenzaam in haar kamer tje vergaan, vóór zij door het wrede vuur of door de bedwel mende rook overmeesterd werd? Het zijn vragen, waarop het antwoord nooit zal komen. Zal dat wel komen op de vraag, hoe deze plotselinge, razende brand is ontstaan? Het parket uit Alkmaar, de rijksrecherche, de rijksinspec tie van de Brandweer voor Nrd.- Holland uit Haarlem, en politie en brandweer uit Medemblik, hebben hun onderzoekingen ge daan; voor velen ging daar prac- tisch de gehele Zondag mee heen. Positief resultaat had dit Zon dagavond nog niet opgeleverd. Er zijn resten van een petroleum- brander gevonden, maar volgens een verklaring van de knecht van de Leeuw, had deze Vrijdag voor het laatst gebrand. Wat is er waar van een bewe- Reuter meldt uit Belgrado, dat, volgens waarnemers der weste lijke mogendheden, de Joegoslavische autoriteiten voorzorgs maatregelen hebben getroffen tegen een mogelijke schending van de grenzen door troepen van de Kominform. Zo is de oproep van nieuwe recruten, die normaal in het najaar hun dienstplicht moeten ondergaan, gepaard gegaan met het onder de wapenen roepen van reservisten, die nog geen dertig jaar zijn, terwijl een groot aantal reservisten niet zijn afgezwaaid. DE KRANT OP ALLERHEILIGEN Wegens de leestdug van Allerheiligen zal ons blad morgen. 1 November niet verschijnen. Deze reservisten hebben deelge nomen aan manoeuvres van het Joegoslavische leger, welke in het begin van- deze maand op grote schaal in Servië zijn gehouden. Door reizigers wordt melding gemaakt van aanzienlijke verplaat singen van Joegoslavische troe pen van het Westen naar het Oosten des lands, in de richting van de grenzen van Joego-Slavië De brand te Medemblik: een kijkje op de voorzijde van het pand, waarvoor de gehele dag veel mensen samengroepten Het Joegoslavische ministerie van binnenlandse zaken heeft Zaterdagavond bekend gemaakt, dat Hongaarse grenswachten Donderdag j.l. met automatische wapens hebber, gevuurd over de Hongaars-Joegoslavische grens. Het incident vond plaats nabij Donji Miholjac in Kroatië, In het communiqué wordt ver- het debat over Griekenland, en klaard, dat de Hongaarse grens wachten het vuur Donderdag avond negen uur openden en eerst Vrijdagochtend drie uur het vuren, staakten. Er werd niet alleen geschoten, doch er zijn ook projectielen afgevuurd en hand granaten geworpen. Het communiqué beschrijft het incident te Donji Miholjac als „een uitdaging, welke ten doel heeft de betrekkingen tussen Joego- Slavië en het door de Kominform gesteunde Hongarije te verscher pen", terwijl voorts wordt ver klaard dat de Hongaren er naar streven „oorlogspropaganda aan te wakkeren". Het incident is het ernstigste, dat tot nu toe aan de Hongaars-Joegoslavische grens heeft plaats gevonden. Voorts wordt in het communi qué nog verklaard, dat het vuur niet door de Joegoslavische troe pen is beantwoord; deze bleven in hun stellingen liggen, „gereed om aan verdere ontwikkelingen het hoofd te bieden". Er werd nie mand gedood of gewond. De Joegoslavische gedelegeer de in de politieke commissie der V.N., Bebler, onderbrak Zaterdag INZAKE NIEUW-GUINEA NOG GEEN OVEREENSTEMMING DEN HAAG 30 Oct. Onder presidium van 'de voorzitter van de week, mr. J. H. van Maarseveen kwam de Centrale commissie van de R.T.C. gistermorgen, -middag en -avond in de Treveszaal bijeen voor haar vier-en-twintigste ver gadering, in tegenwoordigheid van de UNCI. Het eerste punt, dat besproken werd, betrof het Unie-Statuut, dat thans geheel gereed is. Vervolgens werd de overeen komst inzake samenwerking op het gebied der buitenlandse betrek kingen vastgesteld. Inzake de uit wisseling van Hoge Commissaris sen werd beslist, dat deze bij no ta-wisseling van hoge commissa rissen werd beslist, dat deze bij nota-wisseling zal worden gere geld. Ook het laatste verschilpunt inzake de toescheiding der staats burgers werd uit de weg geruimd. Tenslotte kwam nog de tekst van de resolutie, waarbij de do cumenten ter plenaire zitting zul len worden geformaliseerd, gereed. De gedurende de namiddag en avond gehouden besprekingen over Nieuw-Guinea zijn nog niet be ëindigd. las de persberichten voor over het grensincident. In een uit Belgrado afkomstig telegram werd hieraan toegevoegd, dat de Joegoslavische troepen gereed waren „om iedere inval op hun grond af te slaan". Het Joegoslavische ministerie van buitenlandse zaken heeft bij de Bulgaarse legatie een protest ingediend in verband met de „openlijke en opzettelijke provo caties van Hongaarse grenswach ten in de nacht van 27 op 28 Oct. bij Donji Mihojac". Voorlopige constitutie van de R.I.S. geparafeerd 's-GRAVENHAGE. Zaterdag morgen is de voorlopige constitutie van de Republik Indonesië Serikat door .de leiders der delegaties uit deelgebieden van Indonesië gepa rafeerd. De delegatie van Suma tra's Oostkust heeft de constitutie niet geparafeerd en zal dit eerst doen wanneer de status van Zuid Asahan definitief is vastgesteld. Over dit gebied zal nog nader onderhandeld worden tussen de Re publiek en de regering van Suma tra's Oostkust. De tekst van de constitutie zal voor publicatie worden vrijgegeven tegelijk met de documenten van de RTC op de plenaire vergadering van twee November. Officieel is te Praag bekend gemaakt, dat president Gott wald een amnestie heeft ver leend aan 127 priesters der R.K. Kerk. Als gevolg van deze maat regel zijn Zaterdagmiddag 37 priesters, die gevangen werden gehouden in de Pankrac-gevan- genis te Praag, op vrije voeten gesteld. In de officiële verklaring wordt gezegd, dat deze priesters „zich aan vervolging 'en strafmaatrege len, waarin door de wet wordt voorzien, hebben blootgesteld, doch dat zij achteraf berouw toon den en de president verzochten hen hetgeen zij misdreven niet aan te rekenen". In de bekendmaking wordt verder gezegd, dat „de overweldi gende meerderheid van de Tsje- choslowaakse priesters de nieuwe wetten op de kerk heeft verwel komd", waaraan wordt toege voegd: „Slechts een bepaald aan tal priesters is gezwicht voor de druk, Welke door het Episcopaat der Katholieke Kerk op hen werd uitgeoefend; zij lieten zich over halen tot het begaan van hande lingen, welke op wettelijke wijze moesten worden vervolgd". „Doch zelfs deze priesters", al dus de bekendmaking, „hebben zich spoedig de gevolgen van hun optreden voor ogen gesteld en zij hebben dienovereenkomstig ge handeld. Deze geestelijken heb ben verklaard niet in hun hui dige houding te willen volharden. Zij betuigden spijt over hetgeen zij hadden gedaan, verklaarden een loyale houding tegenover de Tsjechoslowaakse republiek te zullen aannemen en zij besloten president Gottwald te verzoeken hen het misdrevene niet aan te rekenen. Dé president heeft besloten hun verzoek in te willigen. Ook deze priesters zullen profiteren van de steun, welke de staat, over eenkomstig de nieuwe kerkwetten, de kerk in Tsjecho-Slowakije ver leent". met Roemenië en Bulgarije. In an dere verichten wordt melding ge maakt van troepenverplaatsingen in Noord-Oostelijke richting, wel ke troepen van Zagreb uit in de richting van de Hongaarsche grens worden gezonden. Zoals bekend zijn er goed-ge fundeerde berichten geweest, waarin melding werd gemaakt van normale verplaatsingen van Sow- jetrussisehe troepen langs de Joe goslavische grenzen met Roemenië en Hongarije, welke in Augustus en September j.l. plaatsvonden. Volgens andere berichten hebben de aan de Joego-Slavië grenzende vazalstaten der Sowjet-Unie ver sterkingen langs hun grenzen op geworpen, terwijl zij ook troepen derwaarts zonden. Militaire waarnemers te Belgra do maken uit het feit, dat de Joe goslavische autoriteiten verplaat singen van roepen in de richting van de grenzen schijnen door te voeren, op, dat de Joegoslavische leiders eerder beducht zijn voor grensincidenten, als gevolg van 't schenden van de grenzen van Joe go-Slavië door guerilla-strijders, dan voor een militaire aanval op grote schaal. MOEDER EN ZUSTER VAN SUKARNO AANGEHOUDEN SURABAJA, 28 Oct. Blijkens uit Surabaja ontvangen berichten, wel ke van Nederlandse zijde werden bevestigd, zijn de moeder en de getrouwde zuster van president Sukarno enige dagen geleden door een Nederlandse instantie in hun woonplaats Blitar gearresteerd en na onderzoek door de plaatselijke autoriteiten inmiddels wee rin vrij heid gesteld. Het te Surabaja verschijnende blad „De Vrije Pers" medt dat men niet kon mededelen, wat de aan leiding tot deze arrestatie is ge weest. JONGETJE VERDRONKEN TE ZAANDAM Toen Zondagmiddag in Zaan dam het 7-jarige knaapje Henny Beijer in het water van de Zaan viel en zijn tweelingbroertje met zijn zusje alarm sloegen, begon het vrij talrijke publiek, dat in de buurt een wandeling maakte, naar de drenkeling te dreggen. Niemand begaf zich echter te wa ter. Het jongetje verdronk. Het duurde 20 minuten voor men er in slaagde hem uit het water te trekken. Toen was het echter te laat. Zaterdagmorgen werd in het Kurhaus te Scheveningen tijdens een gemeenschappelijke zitting van de Republikeinse en BFO- delegaties de voorlopige grondwet van de Federale Republiek Indonesia geparafeerd. Dr. Mohammed Hatta (links) en Sultan Hamid II van Pontiar.ak zetten hun paraaf. Over heel de wereld is wijd en zijd de katholieke moeder-kerk verbreid: een van de eigenschap pen waardoor de ware Kerk van Christus zich doet kennen, haar algemeenheid, treedt tegenwoor dig op bijzonder stralende wijze naar voren. Het goddelijk werk der Evangelie-verkondiging heeft in onze dagen een tot nu toe on gekende omvang aangenomen Een jonge christenheid, ontstaan uit het zwoegen der missionaris sen en het bevruchtende bloed der martelaren, is in opkomst in tot dan toe voor het katholicisme ontoegankelijke werelddelen als Azië en Afrika. Een kerk in groei, vol onstuimige levensdrang en jeugdige levens-frisheid. Tegenover deze kerkelijke lente vol beloften voor de toekomst daarginds, doet zich hier en daar elders het geestelijk herfsttij ge voelen. Geloofsverstarring en ge loofsafval zijn volgens de jongste, onlangs gepubliceerde officiële statistieken ook in ons land ech te kwalen van onze tijd. Geestelijk ontworteld en losgeslagen uit een christelijke bodem, waaruit zij sinds lang geen hoger voedsel meer trokken, zijn er tallozen die in de brief van de Apostel Judas zo scherp getekend staan als „wolken zonder water, voortge stuwd door de wind; bomen zon der vrucht in de herfst, morsdood en ontworteld". Voor de storm der verleiding door genotzucht en voorspiegeling van valse idealen door anti-godsdienstige stelsels, houden zij, wie het Christendom niets meer te zeggenheeft, geen stand en bezwijken. Elders woedt de Kerk-vervolging. De herfst, de avondtijd in de jaarkring, is ge komen. De christenheid heeft het niet gemakkelijk op haar weg door de geschiedenis. Zij is een strijdende Kerk, ook en vooral in het heden. Maar zij kan niet anders zijn en moét ook niet anders zijn. Zij toch is in haar diepste wezen het ver lengstuk van de wijsheid der Menswording, de voortzetting van het werk der Verlossing. In haar goddelijk hoofd Christus heeft zij geleerd, beledigingen, kruis en dood niet te vrezen. In strafge vangenissen en concentratiekam pen opgesloten, zuchten ontelba re van haar leden: een roemrijke schare wier bloed en lijden de schoonste tooi van hun Moeder vormt. En zij, die zich innerlijk meer en meer versterkt weet door de voortdurende inwoning en wer king van de Heilige Geest in haar, biedt haar vijanden geen tegen stand op dezelfde wijze en met dezelfde machtsmiddelen als waarmede zij wordt aangevallen. Niet het verzet, maar het verdra gen, het ondergaan; de lijdzaam heid is, hoe tegenstrijdig schijn baar ook, het sterkste, want god delijke wapen van'de Kerk. Deze in uiterlijke zwakheid uit eindelijk toch onoverwinnelijke kracht is het, die zij haar kinde ren ingeeft om op hun beurt de goede strijd te voeren. Wie waar lijk christen is, wie katholiek wil zijn in overtuiging en dagelijks leven, weet zich gedragen door een warme innerlijke bezieling, die hij dankt aan zijn verbonden heid door de Kerk, het mystieke Lichaam, met Christus, zijn Hoofd en zijn Koning. De echte christe lijke geest is de moed om van God de waarachtige en getrouwe ge tuige te zijn door zijn werken, op dat de mensen die zonden zien en op die wijze gedwongen zouden worden, de Vader te erkennen en te verheerlijken. Zo zegt onze Heer zelf het in het Evangelie en zijn woord is een eis die voor ons allen geldt. Niet iedereen is geroe pen tot het rode getuigenis van het bloed, maar wel en onvoor waardelijk tot de blanke d.i. gave, ongeschonden, algehele, volledige belijdenis in woord en daad van zijn gedoopt-zijn. Het heeft de Kerk in de loop dei- eeuwen nooit aan leden ontbro ken die hun Christen-zijn eerlijk, tot in het heldhaftige toe, in be oefening hebben gebracht. Het is zo maar geen schone poëzie alleen wat in de Liturgie van het feest van Allerheiligen met woorden, ontleend aan de Homelie van Sint Beda, de Eerbiedwaardige, wordt gezegd, wanneer de Moeder-Kerk gelukkig wordt geprezen, omdat in de bloemenkrans die haar als een bruid siert, de rode rozen en de witte lelies niet afwezig zi De rijen van het in blanke kled. ren gehulde heir der Martelaren uit het Te Deum dat daarmee aan het Boek der Openbaring van Sint Jan herinnert, worden dagelijks aangevuld, omdat hun getal vol gens dezelfde Apocalyps nog steeds niet is vol gemaakt. En in alle delen van het aardrond ge tuigt de heilige Kerk van God en zijn onvervreemdbare rechten voor hen die door hun leven ware belijders en maagden zijn. Het is (Zie vervolg pag. 2) 4

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1