Nieuwe schepen voor de Koninklijke Marine 5uïi6M Vrijdag \ti November 1949 leningen en lei politiek In Rotterdam staan twee slagkruisers op stapel Terugkerende militairen Brand in drogisterij te Zaandam Marktberichten PRACTISCHE ST. NICOLAAS-CADEAUX Otsen, Payglop 10, Tel. 2056 GEBRUIKTE SCHOENEN J WINKELHUIS groenten- en fruitzaak SPEELGOEDEREN naar HUIZE LOL JAC. GROOTHUIZEN - ALKMAAR Om te onthouden 'n Degelijk geschenk voor lage prijs K. W. TIMMERMAN - Vj- Filiaal te ALKMAAR: Langestraat 47 Gexonde tanden xyn mooie tanden! Heer/ijk schuimend! rAü. 5 ippe technische werk nde te brengen, waterleiding, 86 kilo waarvan 78 kilometer kanaal, 3 kilometer en 5 kilometer me- heeft vier millioen eëist en de totale on- bedragen 18 milliard van voldoende hoe- voorzien is, blijft gemeentebestuur nog aan de op heden be- electrische stroom- ïjna de helft te ver loor de sporadische de laatste twee la de statistieken, se- gehouden, geen voor- ?n, zijn de waterbas- iitgedroogd. In Italië trische stroom door ipgewekt en zodra ment niet aanwezig rbines in de electri- ook stil. 2.800.000 K.W. nodig en beschikt jks over twee milli- ndaar allerlei nood- het verbruik, zoals week afsluiting van 7 uur 's morgens nds, bepalingen die >n oorlogstoestand dan aan toerisme Jaar. stelt alles in het ;root gedeelte van de inblik ontbrekende ome uit het noorden te betrekken. Maar rst eerder nood dan or het Heilig Jaar llende in aanbouw lies voltooid zijn, de natuur niet met gemeentebestuur iet water uit de wol len op de plaatsen rales gebouwd zijn, nsche euvel niet ge- rholpen kunnen wor- NDS OVERZICHT en in de politieke an de Ver. Naties de vredelievende de Rus Wisjinsky en scheppen, weinig De oorzaak hiervan else gedelegeerde Mc ag in een vrij scherpe et onjuist en in elk -dig, getypeerd, toen sche fabel vertelde die even mooi zong tegaal, maar wiens 1 toch door iedereen trouwd. heeft McNeill het niet elijking gelaten, maar egevoegd, dat, wilde wereld enig vertrou- enken aan Rusland's heid, men daar deze s moest tonen door dat men met mooie ts opschoot. aanval van Enge land is des te merk- mdat tot nu toe in dit offensief de Ver. de leiding hadden en natuurlijk ook de Duitse bedreiging el sterker voelen. ikaans-Frans-Engelse is nog weer eens naar voren gekomen etal interviews, deze iceerd, een afkomstig nde Engelse generaal en van de man van plan, de Amerikaan n. loofde niet aan een usland. Moskou heeft en nog meer daarna >n wat het maar kon land kan bij een oor- teer winnen, alleen rliezen, zeide Wavell, n zijn nog altijd te geweest om in der- andigheden een oor- en. Als wij ons mili- ken. is er geen oorlog te vrezen. Maar wel ngelsman nog altiid s net grote gevaar, 't een rondreis ge- Duitsland en consta- le Duitser nog volop is met een afschuwe isme en alleen maar net zichzelf heeft. echt tegenover deze lat die van de Ame- nan. Hij gelooft niet ts gevaar. Duitsland harde tol aan het betaald. Maar het is Rusland, dat Hoff- ie kolussus op lemen re echter reeds aan is. Vandaar die mee- nder ophouden plaats iveringen in Rusland lietstaten. welke er wijzen, dat Stalin zijn bedreigd en overal aart. Rusland zal in vandaag of morgen >eten doen naar West- ant zonder steenkool, de geschoolde arbei- est-Europa kan Rus- tande blijven en ook in het Oosten niet tegenstelling, welke e week bij de bespre- e Grote Drie te Parijs het licht kwam. eeld. dat Wavell te- Duitsland, niet hele- was. hebben we nog jke wijze ervaren op ongres van de K.V.P. trecht. waar een ver ier van de kath. staat- spering in Duitsland voor het eerst aan- en een rede hield, el gewag maakte van eden. waarin Duits- olge van de oorlog laar bij velen een ruk wekte, doordat eerste maal op het ;s aanwezig, met geen tgde van enig schuld- ran Duitsland tegen- ne Nederland. Het is tcit. welke nog steeds wekt. Op de werven van Wilton Feijen- oord en van de Rotterdamse Droogdokmaatschappij wordt koortsachtig gewerkt aan tiental len schepen. Onafgebroken klinkt er het geratel van pneumatische hamers tegen de massieve scheeps wanden, en het sissend geluid der lasapparaten. Over de Maas havens gieren de sirenes van bo ten. die af en aan varen. Zo is het hart van Rotterdam, de Koningin van de Maas. Schepen. Kranen. Rook en sirene-gehuil. Temidden van platen en kranen ligt aan zware kettingen een cas co gemeerd, dat eens een slag kruiser moet zijn. Bij Feijenoord één en bjj de R.D.M. één. Bij Feijenoord het casco van de „Zeven Provinciën" bij de R.D.M. „De Ruyter" (de ex-Eendracht). Beide schepen werden voor de oorlog reeds op stapel gezet. Duit se bemoeiingen hadden tot gevolg dat in het voorschip van de „Een dracht" een kleine wijziging werd aangebracht. 78000 pk zullen de machines doen stampen, de elec- trische centrales stroom leveren, de schroeven doen wentelen. Deze reusachtige schepen, die een wa terverplaatsing maken van 9.335 ton. zijn 185 m lang, 17.25 m breed, met een diepgang van 6.40 m. Twee masten, twee schoor stenen en vier geschutstorens (met elk twee kanons van 15 cm) is het vreesaanjagende silhouet van Neerlands nieuwe kruisers in donkere oorlogsnachten. De ver dere bewapening bestaat uit acht anti-luchtkanonnen van 5.7 cm en een aantal dubbelmitrailleurs van 20 en 40 cm. Zware pantserdek- ken en huidpantsers beschermen het schip tegen vijandelijke pro jectielen. Vanzelfsprekend heeft men met de practische ervaring uit de oorlog talrijke voordelen behaald, waardoor na de oorlog wijizieingen in de plannen zijn aangebracht. De patrijspoorten, van waaruit de Jantjes een laatst vaarwel toewuiven aan hun ver loofden en echtgenoten of familie leden. zijn verdwenen! Scheepsbeveiliging! De oorlogservaringen hebben ook geleerd, dat de drempels be langrijk hoger moesten worden mp*"» i"* de hut van een officier bezoeken, dan werd men naar het achter schip verwezen; Janmaat vóór, .mijnheer" achter de mast! Ook met deze traditie wordt op de nieuwe Nederlandse kruisers ge broken. Vóór, achter of middenin, overal zijn compartimenten voor officieren, onder-officieren en manschappen. Hierdoor wordt voorkomen, dat bij een eventuele treffer niet een bepaald gedeelte van de scheepsbemanning wordt uitgeschakeld. Uiteraard bracht de verdwijning van de patrijspoorten moeilijkheden met zich mede. Maar toch zal de bemanning, die. op elk der schepen uit 900 koppen zal bestaan, geen zorgen behoe ven te maken over gebrek aan licht en lucht Vier enorme cen trales zullen het schip van elec- trisch licht voorzien en verschil lende ingebouwde turbines zorgen voor een geregelde luchtverver sing. Aan de hygiëne wordt de grootst „--rtMjjke aandacht besteed. In de dichte nabijheid van de hutten worden douche-cellen ingebouwd; A «'lie en Radar nemen een voor name plaats in. De nieuwste snuf jes op dit gebied zullen worden aangewend. „Zeven Provinciën" en „De Rijvter" het worden mooie sche pen. slank en snel van lijn. Ze worden aan de Nederlandse sterkte toegevoegd, om, wanneer dat nodig mocht zijn. iedere vij and der democratie te weerstaan. Neerlands kracht ligt voorname lijk op het water, en naast een grote koopvaardij hebben wij een sterke marine nodig. Intussen zijn we benieuwd, wanneer wij onze nieuwe aanwinst in de nieuwe marinehaven mogen bewonderen. Momenteel wordt er in Rotter dam studdy-an gearbeid aan de twee Nederlandse slagkruisers, die namen dragen, welke herin neren aan de glorietijd van ons land. In 1952 zal vanaf deze schepen het rood-wit-blauw waaien met dezelfde fierheid als van de hou ten scheepjes van dezelfde naam, die in de Gouden Eeuw de Noord zee bevoeren. Muziek-, Zang- en Turnavond voor de Volkshogeschool BERGEN. Voor een groep Franse cursisten werd Woensdag avond vanwege de Volkshoge school een culturele avond belegd, waaraan medewerking werd ver leend door Bergens Harmonie, o.l.v. de heer P. Pranger, Berger Mannenkoor, o.l.v. de heer K. Böhne en een turngroep, o.l.v. de heer K. Boot Sr. Bij de opening werd door de leiding van de Volkshogeschool een welkomstwoord uitgesproken, waarbij hij het doel van deze avond uiteen zette, n.l. de Franse cursisten, die deze Volkshoge school bezochten, een indruk te geven, van de culturele ontwikke ling van de verenigingen op het platteland in Holland. Het programma omvatte aller eerst het optreden van Bergens Harmonie, welke door het spelen der beide volksliederen de geest van saamhorigheid onder de tal rijke aanwezigen bracht. Nadat 't Harmoniecorps op uitstekende wijze de ouverture „le roi d'Yve- tot" van Adam in een arrange ment van P. Pranger en de wals „Wiener Praterleben" ten gehore had gebracht, besloot het zijn eer ste optreden deze avond met een mars „de Wacht" welke door de componist de heer Beekman werd gedirigeerd. Hierna werd door jeugdige turn sters en turners gymnastiek ten tonele gebracht, uitgevoerd onder z.g. schoolverband. Met enige rythmische oefeningen door da mesturnsters werd het gedeelte voor de pauze besloten Nadat door de Volkshogeschool in de pauze koffie werd geser veerd aan deelneemsters en deel nemers, trad als welkome ver rassing voor de Fransen Bergens mannenkoor op. Vervolgens gaven enige dames- turnleden blijk van hun grote vaardigheid op de evenwichtsbalk, welk onderdeel bij de gymnastiek uit Frankrijk is ingevoerd. Hierna gaven de turners K. Boot Jr. (kampioen van Nederland), M, Volkers en W. Veldstra enige uit stekende demonstraties van hun kunnen op dit gebied en wel op het paard en de brug. Hiervoor ontvingen zij een welverdiend ap plaus. Tot slot bracht Bergens Har monie op verdienstelijke wijze de ouverture „Oberto" van Verdi en „Les Fantoccini" van Ch. Lecocq. Met de mars „Washington Grays" eindigde het muzikale gedeelte. Uit naam van allen sprak een der cursisten zijn dank uit voor het gebodene op deze avond, die naar zijn mening de band tussen Frankrijk en Holland wel heeft verstevigd. Met een dankwoord van de heer Schekkerman aan de deelnemen de verenigingen, voor hun mede werking, de fam. Diesfeld voor het beschikbaar stellen van de zaal en aan allen die het mogelijk heb ben gemaakt deze avond te bie den, werd besloten. FILM EN JEUGD Weekend Bergen Tijdens het in dit voorjaar ge houden congres over de invloed van de film op de jeugd, bleek al gemeen de behoefte aanwezig om hen, die buiten het gezin met de jeugd in aanraking komen, iets meer te doen weten over de hui dige stand van het filmwezen. Om aan deze wens tegemoet te komen, heeft het Instituut Film en Jeugd een zestal regionale conferenties georganiseerd voor jeugdleiders, leraren, geestelijken en maat schappelijke werkers. In Noord- Holland zal dit weekend gehouden worden in de Volkshogeschool te Bergen op 19 en 20 November a s. Op dit weekend zal door de heer E. Verschueren, directeur van de Multi-film te Haarlem gesproken worden over de film en het film bedrijf, ter,wijl mej. Dr. N. Tibout het onderwerp: „Weerstanden te gen de film" zal behandelen. R. K. VROUWENBEWEGING BERGEN.. Voor de Vrouwen beweging hield de heer M. Schlie- kerman een onderhoudende cause rie over het onderwerp „De mode van 2500 jaar vóór Christus tot 1950 na Christus". In haar openingswoord sprak de voorzitster mevr. Min haar teleur stelling uit over de opkomst der le den. Ongetwijfeld hebben de dames die aan de uitnodiging voor deze avond gehoor hebben gegeven, geen spijt gehad. De mode, aldus de heer Schlie- kerman, is een drang om het uiter lijk van de mens met de heersen de stromingen van de tijd in over eenstemming te brengen. En zoals de geschiedenis zich steeds weer herhaalt, herhaalt zich ook de mode, vervaardigde tekeningen, die als althans de hoofdlijn. Met zelf lichtbeelden werden vertoond, illu streerde hij zijn causerie. Hiermede kregen we een duidelijk beeld van de mode sinds de Griekse en Ro meinse tijd tot heden. Het was een bij uitstek geschikte avond voor de dames. HET MASKER JUBILEERT WARMENHUIZEN. De R.K. Toneelvereniging „Het Masker" vierde haar 2de lustrum en zij deed dit met het comediespel „Stefan Borkos" op waardige wijze. Het Masker heeft aan Warmen- huizen getoond een peil te hebben bereikt, dat in een plaatsje als War- menhuizen slechts met de grootste inspanning van alle beschikbare krachten en door de bekwame re gie van Jac. van Baar mogelijk moet zijn geweest. Een woord van felicitatie, namens de Warmenhuizer burgerij aan Het Masker gericht, is daarom zeer ze ker op zijn plaats, terwijl ook de waardering, welke wij willen uit spreken voor hetgeen werd gebo den, een ieders instemming zal heb ben. Men kon genieten van de hoofdrolvertolker D. de Ruiter, die in zijn creatie van Stefan Borkos niet alleen het hart van zijn ge liefde Ilona. doch ook een eer volle vermelding heeft weten te veroveren. Over deze Ilona niets dan goeds. Een extra vermelding verdient ook KI. Molenaar, die door zijn uit stekende voordracht van hét lied op Stefan Borkos, Borkos de Leeuw, de Koning der Zigeuners, uiting gaf van zijn artistiek talent. Gert Groot gaf van Ceza Czikus. de zigeuneradjudant, een goede ver tolking en dat Truus Bleeker zulks zou doen van Moeder Katinka. kon ons haar reputatie reeds doen ver moeden. In een goede creatie van Margit- ka. toonde Gr. Suiker ons de ge raffineerde „roddelkunst" sommiger vrouwen, terwijl Tonnie Agterbos als Mariska ook goed spel gaf. Ver melding verdient de rol van Alex Legoska. vertolkt door H. Stam. R. Mosch. als achterlijk zigeuner, bewees een begaafd acteur te zijn, terwijl ook P. Mosch enige natuur lijke aanleg verried. Het spel van Piet is naar onze mening echter iets te levendig. De Masker-spelers completeerden 't spel met M. Mosch. die als rijke houthandelaar ziin beste kunnen gaf en met R. Molenaar, die op waardige wijze de aristocraat Ohan- kij vertolkte. Acteurs en actrices werden in vlote bewoordingen door de voor zitter bedankt en met bloemen ge huldigd. Verloren en gevonden WARMENHUIZEN. Verloren 1 bankbiljet van f 1 in de Dorpsstr.; tevens een halsdoek, geel met groen, en een bruin lederen portemonnaie met inhoud. Gevonden een bruin lederen por temonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie. Opbrengst collecte SCHERMERHORN. De lijst- collecte voor de aanschaffing van de dringend nodige auto voor de wijkverpleging, door een 14-tal da mes alhier ondernomen, heeft f 524,75 opgebracht. Dit resultaat (een gemiddelde van ruim f 2. voor alle gezinnen in deze gemeen te) overtrof de verwachtingen. Als de opbrengst in de naburige ge meenten even gunstig is dan zal de wijkzuster spoedig haar fiets voor een auto kunnen verwisselen. De z.g. Klaprooscollecte ten bate van de Oorlogsgravenstichting bracht f 38,78 op. KOLONIEHUIS GEOPEND EGMOND AAN ZEE. Het herbouwde koloniehuis „Prinses Beatrix" van de Vereniging voor christelijke gezondheids- en va- cantiekolonies in Nederland, is Woensdagmiddag in' aanwezigheid van talrijke autoriteiten geopend. De voorzitter der vereniging, ds. C. J. van Paassen, sprak zijn grote vreugde uit. dat het kolonie huis Beatrix weder geopend kon worden. In de oorlog moest zelfs de naam verdwijnen en in 1944 werd het koloniehuis gesloopt. Thans is het herrezen en zal dr. Banning, hoofdinspecteur van het staatstoezicht op de' volksgezond heid de officiële opening verrich ten. Met hem heette hij welkom dr. Schuckink Kool, voorzitter van de centrale raad voor kinderuit zending, dr. Bader, mr. Leesberg, dr. Dalmeiier, burgemeester en wethouders van Egmond aan Zee, de burgemeester van Zutfen, de aannemers Louwer, Hols, ten Ei sen en Reuze en alle anderen. Het koloniehuis is enig in zijn soort, volgens ontwerp van archi tect Lammers. Met ere moeten de arbeiders genoemd worden, die er met energie aan werkten. Nadat dr. Banning hulde had gebracht aan de voorzitter en had medegedeeld, dat thans weer 100 kinderen in het huis kunnen wor den verpleegd, verklaarde hij het koloniehuis voor geopend. Vervolgens spraken Dr. Schuk- kink Kool en Jhr. Mr. C. C. de Jonge, burgemeester van Zutfen, welke laatste meedeelde, dat H. M. de Koningin, bij besluit van 4 November 1949, ds. van Paassen had benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Inspec teur Feringa en Mr. Leesberg voerden vervolgens het woord en wethouder P. C. de Graaff sprak namens burgemeester Niele, die door ziekte verhinderd was. Ds. van Paassen dankte vervolgens voor de koninklijke onderschei ding, hem verleend, en verrichtte daarna de eerste steenlegging. Na dat verversingen waren aange boden werd gelegenheid gegeven het huis te bezichtigen. Bij de ope ning waren nog a,anwezig: Jhr. Roëll, die de Commissaris der Koningin vertegenwoordigde, de hëer Venema, burgfemeester van Zandvoort. de heer Helle, kolonie arts, de heer Belonje. oud-kolonie arts. dr. Roobol, ds. Plug, dr. v. d. Brelcel, inspecteur der volksge zondheid en de heer Vogelenzang, rentmeester van het provinciaal landgoed. Jhr. Roëll reikte tot slot aan alle arbeiders, voor hun ge weldige prestatie, een extra dou ceurtje uit, waarvoor hem bij monde van de heer P. Zwart op sympathieke wijze dank werd ge bracht. DE IJSBAAN CASTRICUM. Het zo prachtig gelegen ijsbaanterrein aan de Zee weg is zover in gereedheid ge bracht dat tot bevloeiing is over gegaan. Mocht het soms onverwacht gaan vriezen dan is de ijsbaan ge reed. Het ledental der vereniging bedraagt ruim 800. hetgeen niet wegneemt dat de mogelijkheid om toe te treden als lid nog steeds open staat. EXPORT CASTRICUM. De aanvoer van Peen en Mezo bedroeg 40.000 kg, waarvan een behoorlijk kwantum export naar Duitsland en Zwitser land werd aangewezen. Dezer da gen werden reeds enige wagons af gezonden. De prijzen zijn goed te noemen. VOOR HET KIND CASTRICUM. Het plaatselijk comité voor de verkoop van zegels en prentbriefkaarten „Voor het Kind" heeft voor haar actie de schoolgaande jeugd kunnen inscha kelen. Het is dus: „Voor het kind, door het kind". DE BIENBAARD LANGED'IJK. Voor vele Lan- gedijkers is deze naam reeds een begrip geworden. Wat is de Bien baard dan wel? Voor degenen, die het nog niet mochten weten, even een kleine verklaring. De Bienbaard is de grote tentoon stelling en fancy-fair, die op Zater dag 19 en Zondag 20 Nov. a.s. ge houden wordt in de Burg te Noord- Scharwoude, ten bate van de Mis sie van de populaire missionaris pa ter Bien Brugeman. Heel de jeugd van Langedijk en nog vele anderen hebben er aan meegewerkt om deze fancy-fair te doen slagen. Er is veel werk verzet, en nog wordt er hard gewerkt om alles keurig voor el kaar te krijgen. Maar de Bienbaard is dit alles overwaard. Het is im mers voor de Missie! Maar de centjes? Verscheidene mensen hebben al bedenkelijke ge zichten gezet. De centen! Geen ge schikte tijd! Lage veilingprijzen enz. Bedenkelijke gezichten, ja er is misschien wel reden voor. Maar wij doen maar net als de missionaris sen. Hebt u wel eens een missiona ris gezien met een bedenkelijk ge zicht? Ze lachen allemaal. Niet om dat ze zo'n onbezorgd leventje heb ben. Verre van dat. Maar ze heb ben leren vertrouwen op God. Langedijkers, gij hebt de naam gulle vrienden te zijn van het mis siewerk. Wees trots op die naam en toont uw warme missieliefde nog weer eens heel bijzonder -in de eerstkomende dagen. Burgerlijke Stand OUDORP. Geboren: Dirk Jan, z. v. Nicolaas Pieter Dirkmaat en Neeltje Eecen; Johanna Catha- rina, d. v. Wilem Dudink en Stijn- tje Smit: Geertruida, d. v. Johan nes Jacobus van Vliet en Maria Geertruida de Bruijn: Annake, d. v. Cornells Nauta en Geertje van Wieren: Gerrit 'Jacob, z. v. Pie ter Jacob Duinmayer en Marijtje Houter; Maria Christina Adriana, d. v. Gerardus Hermann Michels en Dieuwertie Schrieken: Wil helm, z. v. Willem Voormans en Anna van Zwanenburg. Gehuwd: Alexander Vogelen zang. machinezeter, oud 28 jaar. en Wilemijntje Ooms, oud 28 jaar: Cornelis Martinus Hageman, oud 24 jaar, kantoorbediende en An nie Margaretha: Cornelia Tuyn- man, oud 20 jaar; Anthomus Stam, machinist, oud 28 jaap, en Catharina Geertruida Kunst, oud 21 jaar. Overleden: Pieter Hes, oud 76 jaar, gehuwd met Catharina Mak; Geertruida Engeringh. oud 81 jaar, weduwe van Nicolaas Mole naar; Hendricus Adrianus Wiite. oud 17 jaar. KOPEREN JUBILEUM KAPELAAN v. d. STAP LTMMEN Op 22 November „zal kap. v. d. Stap de dag herdenken dat hij 12'/s jaar priester is. De dag zal echter gevierd worden op Zon dag 20 Nov. a.s. Er is een comité gevormd om hem die dag een pas sende hulde te brengen, 's Morgens om 10 uur zal er een plechtige H. Mis worden opgedragen te zijner intentie. Des namiddags 2.30 uur zal er een huldiging zijn in St. Maarten door de parochianen., en des avonds om 7.30 uur een danklof. Kap. v. d. Stap is geboren te Schip luiden bij Delft, 26 Mei 1910. Op 22 Mei 1937 werd hij priester gewijd in de St. Bavo te Haarlem. In Aug. d.o.v. werd hij kapelaan te Groote broek. Maar op 25 Juli 1938 moest hij wegens ziekte naar Dekkers- wald, waar hij bijna drie jaar ver toefde. Toen werd hij kapelaan te Hazerswoude, en verbleef daar tot Aug. 1944. Daarna kwam zijn be noeming tot kapelaan van de Kwa- kel en in Aug. 1947 ging hij naar Limmen, En in deze ruim twee ja ren hebben de parochianen van Limmen deze sympathieke priester leren kennen als een kapelaan bij uitstek. Niet alleen in de pastorie en kerk maar ook in de parochie celf. Als moderator van de voet bal, en aalmoezenier van het jeugd werk heeft hij zich zeer verdien stelijk gemaakt. Hij is de stimulans in diverse verenigingen en van het zo verdienstelijk Kath. Thuisfront. De congregatie heeft hij weer op nieuw doen bloeien. De parochie Limmen was steeds een neomist of een jongere kapelaan gewend; dit is dan ook de eerste keer naar wij menen, dat een kapelaan hier zijn koperen priesterfeest viert. Heel de parochie leeft dan ook mee om die dag voor hem onvergetelijk te maken. STANDS VAN MIDDENSTANDERS URSEM De heer G. Oudejans organiseert een winkelshow, die heel wat belooft te worden. In de grote toneelzaal hebben enkele middenstanders vijf grote stands ingericht. Alle stands zien er keurig uit en voor het Sint Nicolaasfeest kan men van alles krijgen tegen concurrerende prij zen, We zien radio's, wasmachines, lampen, fornuizen enz. Verder alle soorten koek, speculaas, taai-taai, en gebak, chocolade en suikerwer ken. Ook sigaren, sigaretten, par fumerieën en toiletartikelen. Ver der speelgoed te kust en te keur. Door een expert van Philips kan men gratis geschoren worden. Een bezoek is meer dan de moei te waard. Bavo-nieuws URSEM. Na twee Zondagen gedwongen rust komt St. Bavo Zondag weer met vijf elftallen in het veld. 2 uur Bavo IKnollendam I. 12 uur Bavo jun.D.W.B. jun 1.15 uur D.W.B. adsp. aBavo adsp. a. 1 uur Bavo adsp. b—-George adsp. c. 12 uur Forward adsp. dBavo adsp. c. De wedstrijd van het eerste belooft spannend te worden, te meer daar het elftal met een ge wijzigde opstelling in het veld komt. Heden keerde uit Indonesië terug met het Engelse schip Em pire Brent onze populaire eerste elftalspeler. Jan de Jong. Jan. van harte namens de club onze gelukwensen met je behouden thuiskomst en wij hopen dat we je spoedig zullen zien spelen op de groene grasmat. Maandag 21 November des avonds 8 uur wordt vertoond in de zaal Oudejans de film „Koning Voetbal". Deze film is zeer aan te bevelen en wij rekenen op een massale opkomst. Damlust wint van H.D.C. uit Oen Helder ZUIDSCHARWOUDE. Maan dagavond speelde Damlust in het clublokaal tegen HDC uit Den Hel de 2de wedstrijd om het kam pioenschap van Noordhollands N.- kwartier. Damlust won met 146. Damlust IHDC II: P. BeersE. Molema 11 Th. de HansM. Kunst 20 Fr. SlotO. Ottervanger 2—0 Joh, HuytemaJ. Bouwman 20 C. SchuffelenJ. Zijderveld 02 J. ZijpA. B. v. Ooijen 20 N. Jol—W. Wieren 1—1 P, v. d. Molen—A. v. d. Sloot 02 G, VrolingJ. J. Vink 20 P. Balder—F. Post 2—0 14—6 De uitslagen van de 7e ronde lui den als volgt: 2g klcis* J C. CoolsJb. Grootjes 02 Jb. GrootjesA. Mosch 02 3e klas: P. KramerK. v. d. Hoven 20 H. GlasJac. Ootjers 20 P. BroersenP. Bekker 02 W. Marsman—H. Rutsen 11 F. BerkhoutN. Kroon 20 Marineluchtvaartdienst in het Oosten Bij K.B. is met ingang van 16 Oct. '49 tot Kapitein-Luitenant-ter-zee- vlieger de Luitenant-ter-zee-vlieger der 1ste klasse A. W. Witholt, voor zolang hij is belast met de functie van chef staf commandant marine luchtvaartdienst in het Oosten. Met het troepentransportsehir „Tabinta" zullen omstreeks 3 Dec. de volgende militairen, uit de om streken van Alkmaar en Den Hel der, te Amsterdam aankomen. Sold. I. J. Th Bakker. De Weel 143. Oude Niedorp; Sold. A. Berlijn. Reekerstr. 9, Alkmaar; Sold. I. J. Boekei, Kalverdijk, Harenkarspel' Sold. A. v. Gelder. Sperwerstr. 5, Den Helder; Sold. W. Hofman, Lin demaan 6. Heerhugowaard; Sold. J, Kaas, Fabriekspad 1. Br. o. Langen- dijk; Sold. C. A. Kemps, Baansin- gel 24. Alkmaar; Sold. I. J. Kos, Oudkarspel; Sold. K. Krab. Prins Hendrikstr. 16, Egmond aan Zee; Sold. M. de Nijs, Lindenlaan 51, Alkmaar; Sold. J. C. Paping, Not- weg 17, Bergen; Sold. W. J. Schouw, Spoorstr. 29, Alkmaar; Sold. I. C. Stoop, Oostkade D 119, Waarland; Sold. I. C. Tolsma, Ruigeweg D 15, St. Maartensvlotbrug; Sold. H. Vis ser, Dorpsstr. 272, Br. o. Langendijk; Sold. W. Wijnstra, Gravestr.74, Den Helder: Sold. I W. C. Zandbergen. Groenelaan 17. Heiloo; Sold. Ph. Zwart, Egmonderstraatweg 291, Eg mond a. d. Hoef; Serg. Maj. J. Glas, Ruyghweg 92, Den Helder; Sold. I R. Kistemaker, Oosthuizer- w. 72, Beemster; Korp. M. J. Min, Doorntjes 15, Bergen; Serg. H. Stie- nen. Meerweg 23, Bergen; Serg. Maj. F. G. G. Tromp, Kogerw. 16b, Den Burg: Korp. J. van Doorn, Violenstr. 103, Den Helder; Korp. J. Blokker, Joubeitstr. 34, Den Helder; Sold. I. M. C. Boerman, Beneden- buurt 32, Anna Paulowna; Korp. K. H. Breuker, Wilhelminastr. 27, Den Helder. De passagierslijsten liggen op de bureaux van ons blad ter inzage. BEWONERS TERNAUWER NOOD GERED ZAANDAM, 18 Nov. Vanochtend om kwart voor drie brak brand uit in de drogisterij-fotohandel van de heer Nic. Smit. De brand die in de winkel, waar een kachel brandde, moet zijn ontstaan, greep zo snel om zich heen dat de bewoners man, vrouw, hun 2-jarig kind en een 19-jarige pleegdochter zich ternauwernood konden redden. De bovenverdieping brandde wel dra als een fakkel. De brandweer bestreed het vuur met tien stralen. Eerst om kwart voor vijf kon met het nablussen worden begonnen. NEDERLANDSE JOINT STAFF MISSIE Bij K. B. is met ingang van 16 September 1949 tijdelijk bevorderd tot Sehout-bij-Nacht de Kapitein ter-zee Jhr. H. A. van Foreest, Voor zolang hij is aangewezen als regeringsvertegenwoordiger in de Nederlandse Joint Staff Missie. GROOTEBROEK. Rode kool 5.50 8, groene kool 18.2018.90, an dijvie 15.6020.50, bieten 6 207.10 peen II 9.10—9.60, III 8.10—8.30, uien 22.20—24.60, grof 21.20—22.20, afw. 9.70—12.70, bloemkool I 59— 66, II 44—59, I afw. 18—41, II 8— oo sia AVENKORN.' Witte kool 4 30— 6.10, succes witte 7.208, rode kool 5.50—8.20, gele kooi 56.30, groene kool 14.5021.60, grove uien 21.70 23.10, gewone uien 22.1022.80, bieten I 6.20—7.90, II 4—4.40, wit lof I 54—66, II 37—53, peen II 11,30 12,30, peen drie 9.4010.50, peen vier 7.20—8. WARMENHUIZEN. Andijvie 17.60—38, groene kool 20.80, rode kool 5.507.40, witte kool 77.60, succes witte 8.308.90, uien 23.40. LANGEDIJK. uien 23.50—24.20, grove 21.9023, andijvie 1724.10, witte kooi 56.60, succes 6.108.20, groene kool 13.6025.10, gele kool 5—6.20 N. SCHARWOUDE. uien 22.90, peen II 11.70—12.10, III 9.90—10.80, groene kool 22.9023.80, witte kool 6.207.50, succes witte 7.308.60, andijvie 17.6023.50. VOOR DAMES; Fantasie-schorten 3.85 Huishoudschorten 11.85 Hoofddoeken 8.95 Buitengewoon mooie onderjurken 6.25 5.10 3.70 VOOR HEREN: Nappa handschoenen 14.95 Bretelles 2.65 '2.25 Overhemden, Dassen, enz. enz. r -\ De SINT VINCENTIUSVERENIGING verzoekt in het bijzonder Magazijnmeester H. P. WENNIPS Telef. 3490 Dijk 16 Alkmaar Goederen worden gaarne afgehaald. Wegens omstandigheden te koop aangeboden een waarin gevesetigd een goed ren derende gelegen in een grote plaats in de kop van Noord- Holland. Br. onder no. 17185, bureau van dit blad. VOOR AL UW Ook voor MASKERS. MIJTERS, MUTSEN, SMINK voor Sint en Piet WOLCRêPE voor pop. penpruikjes. div. kleu ren. FOP-ARTIKELEN, BYOUTERIE HUIGBROUWERSTR. 6 TELEFOON 4298 VERHUUR van SINT- EN PIET-COSTUUMS Vroegtijdig bestellen. Een greep uit onze sortering HAARDFAUTEUILS met KUSSENS, in div. uitv. vanaf 42.00 EIKEN THEEMEUBEL met LADEN v.a. 55-00 TAFELKLEDEN, ROOKTAFELS met STEL, vanaf 25.00 KAPSTOKKEN, chroom 19.00 NAAIBOXEN op dik ke poten 29.00 WANDDOEKEN, KARPETTEN, Aa-Be-DEKENS enz. DOET UW VOORDEEL BIJ: FNIDSEN 121 TELEF. 4725 ALKMAAR y K „f Zeer sportief bruin calfs schoentje met sierrand. Aller nieuwste uitvoering. Buitengewoon gemakkelijk zwart suède garneerd zwart suède dames schoen met echt slangenleder 1Q00 garnering Moeder en dochter poetsen met Prodent, 's morgens en 's avonds. Alleen Prodent bevat Dispergon tegen tandsteen, alleen Prodent maakt tanden parelwit! „Mooie, gezonde tan den zijn zo belangrijk' zegt Maureen O'Hara (20th Century Fox filn „Sentimental Journey") Vraag daarom nooit zomaar naar „tand pasta" eis Prodent! CODENTA AMfckSFOOfcl

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5