CADEAUX voo» IEDEREEN VAL DA België Jubileum-uitvoering van „St. Caecilia" 5 DECEM Voorstellen aan de Raad Salzburger Marionettentheater P.O.J. N.V. Corps van zestig man thans definitief in uniform (T r"# W"W t W' jjpl ALKMAARSE SUCCESSEN Wedstrijd in veilig rijden door beroepschauffeurs //ET GEHEIM VAN HET OUDE HUIS PAC. 2 ALKMAAR EN OMSTREKEN FRANKENBERG N V J Betoverend poppenspel Vulpenhouders Luxe dozen post- Foto-albums PAYGLOP Wi-m y- MÊm A op Nationaal Kegelconcours te Amsterdam Neem een doos echte Brand Anton H Familieberich Dinsdag 22 November T949 ALKMAAR In de op Donder dag 24 November te houden ge meenteraadsvergadering, zullen de volgende voorstellen van B en W aan de orde komen: Goedkeuring van het voorstel tot het houden van één motorwedstrijd per seizoen op Zondag, met ingang van 1950. Wijziging van de gemeentebegro ting 1946, ten behoeve van het gem. sportpark. Specificatie dezer wijzi ging: verhoging van uitkering in gevolgde exploitatietekort 1 2200. uitkering van een evenredig deel der ontvangen vermakelijkheidsbe lasting f 3650.Uitkering van de helft der bij de voetbalwedstrijden Bath-Alkmaar geheven vermakelijk heidsbelasting f 550. Aanbeveling van successievelijk de heren C. Neef en A. Rentenaar in een vacature van lid der commis sie van toezicht op het L.O. Verhuur van grond nabij 't Zeglis aan de heer G. P. van Beekum. Voordraoht van mej. J. Torre- nan te Utrecht en mej. M. I. J. E. Bakkes te Utrecht voor benoeming tot onderwijzeres aan de school v. 3.L.O. Het ingaan op een aanbieding van de Amsterdamse Bank N.V. betref fende rentegevende belegging van tijdelijk beschikbare kasgelden. Machtiging van B en W tot het aangaan van geldleningen ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld. Het vaststellen van een verorde ning, die het verlenen van toe lagen regelt aan nagelaten betrek kingen van vast personeel aan openbare en bijzondere scholen te Alkmaar. Het aanstellen van een commissie die het college zal adviseren inzake de vorming van de jeugd buiten schoolverband. Opdracht aan P. de Boer Wzn. te Landsmeer tot het vervoer van vuilnis in 1950, voor de prijs van f 1.40 per kubieke meter. Opheffing van het gemeentelijk ongevallenfonds cn het gemeentelijk •pensioenfonds, die geen reden van bestaan meer hebben, omdat het ri sico dat deze fondsen droegen, door andere lichamen zijn overgenomen. Het kapitaal der fondsen wordt aan gewend voor het fonds voor bij zondere doeleinden. Machtiging van B en W .bezwaar te maken tegen het voorstel van Ged. Staten om over het bouwvo lume te beschikken ten behoeve v. andere gemeenten, indien door ge brek aan voortvarendheid of door overmacht, op 1 Dec. a.s. nog niet de rijksgoedkeuring tot uitvoering is verkregen van het voor 1949 toe gewezen bouwvolume. B en W zijn van mening dat de gemeente geheel buiten haar schuld hiervan de dupe kan worden en dat dit voornemen KINDER SPELLEN Langestr. 28 Tel. 2394 ALKMAAR V__ (Adv.) Dindua speelde Regina ALKMAAR. - Voor een stamp volle zaal van 't Gulden Vlies gaf de R.K. Gemengde Toneelvereni ging „Dindua" haar eerste dona teurs-uitvoering van dit seizoen. Onder regie van de heer W. Groef- sema werd 't toneelspel „Regina" van A. Broere op een werkelijk eclatante wijze ten tonele ge bracht. De rol van Regina, een trotse boerenvrouw, die in een blinde liefde voor haar zoon André on gerechtigheid op ongerechtigheid stapelde en om haar harteloos ge moed gehaat was bij al haar pach ters, werd op grootse wijze ge speeld door mej. T. Bleeker. Verrassend mooie dialogen wa ren te beluisteren. Hoewel mej. T. Bleeker en de heer R. Mosch het stuk tot een ware hoogte brachten, werd ook door vrijwel alle andere medewerkers uitste kend gespeeld. Gaat Dindua op deze wijze voort, dan twijfelen wij er niet aan of zij zal gaan behoren tot een van de beste amateur verenigingen van Alkmaar. Zowel de grime door Jac. Groot huizen als het décor van de firma Th. Groothuizen waren prima verzorgd. INGEZONDEN ROBINSON CRUSOE IS TEVREDEN! Het is haast ongelofelijk en het lijkt nog een droom, maar de werkelijkheid is er. Jaren lang hebben we gevochten, maar wij hebben het gewonnen. De nieuwe Heilooërdijk is er, en het is een pracht. Eindelijk heeft het ge meentebestuur toch ingezien, dat op de Heilooërdijk ook nog nette mensen wonen. De tijd van het rimboe-leven, waarbij men met levensgevaar de stad moest be reiken, is nu voorbij. Het is haast een droom, maar zelfs de kabel voor de telefoon ligt er, en we hopen nu, dat het gemeentebestuur zo edelmoedig zal zijn, nu ook een electrische kabel aan te leggen, opdat de Heilooërdijkbewoners van de ge varen van petroleumpitten bevrijd worden en binnenkort het genoe gen zullen smaken door het om draaien van een knop, electrisch licht te hebben. Dank wordt hier gebracht aan het gemeentebestuur en niet min der aan de fa. Min te Bergen, voor de vlotte, nette en degelijke afwerking van het wegdek. Namens de dankbare bewoners van de Heilooërdijk, JOH. DE VRIES. van Ged. Staten niet aansluit bij de beschikking van de minister van wederopbouw en volkshuisvesting van 10 Aug. 1949. Het verlenen van een crediet van maximaal f 9.000.teneinde te ko men tot een doorlopende numme ring op uniforme wijze van de per celen in de stad, Voor de percelen die daartoe ver nummerd moeten worden, zal van gemeentewege een huisnummer- bordje worden beschikbaar gesteld. Om te komen tot uniformiteit van de huisnummerplaatjes, stellen B. en W. voor, ook voor de perce len, waarvan het huisnummer ge handhaafd kan blijven, een num merbordje ter beschikking te stel len voor rekening van de gemeente. LEERINDUSTRIE IN ALKMAAR ALKMAAR. In het pand Oudegracht 108 heeft de heer L. M. den Engelsman, die ongeveer twee jaar lang een schoenherstel- bedrijf aan de Oudegracht no. 121 dreef, een fabriek voor lederwaren geopend. De heer den Engelsman is voornemens hier een lederwa- renfabriek te gaan vestigen, waar van reeds de grondslagen in de vorm van een uitgebreid machine park en een flinke fabrieksruimte aanwezig zijn, teneinde zo spoe dig mogelijk voor de export te kunnen gaan werken. Naast het schoenherstelbedrijf, dat wordt aangehouden, legt de fabrikant zich vooral toe op de vervaardi ging van tassen in alle mogelijke vormen naar eigen ontwerp, por tefeuilles, portemonnaies en, zo dra de machines daarvoor zijn ge arriveerd, ook van lederen kof fers, artikelen, waarvoor niet alleen in ons land, maar ook in het buitenland zeer veel interesse is. Als het volgend jaar op grotere schaal mag worden gebouwd, wil de heer den Engelsman zijn nieu we pand laten verbouwen tot een up-to-date fabriek, waarin onge veer een 25 a 30 vaklieden werk zullen vinden. ONZE ACENDA WAPEN V. HEEMSKERK: 8 uur 2e Jubileumconcert St. Caecilia. K.C.B. BERGEN: A. van Duinkerken: „Een Middel eeuws Lied". (Rustende Jager.) VICTORY: Genootschap Ne derland-Frankrijk. GULDEN VLIES: Leerlin genavond Jan Couvée. „DE ZANDHOEVE". BER GEN: J. H. Roggeveen: Schoorl, vroeger en nu. Met lichtbeelden. BIOSCOPEN: Harmonie: De man die kwam dineren, 18 jaar; Victoria: Straat der Verleiding, 18 jr.; Cinema: De Geweldenaar, 18 jr. met enig voorbehoud; A.B.T.: Meedogenloos, 14 jr. NACHTDIENST TAXI'S; J. Smit, Omval 60, tel 3931 NACHTDIENST APOTH.: B. H. J. Schouten, Emma- straat 47. Economische betrekkingen met Canada De heer H. van der Vaart, Han- delsraad bij Hr. Ms. Ambassade te Ottawa, zal voor belangheb benden bij de handelsbetrekkin gen met Canada te spreken zijn op Maandag 28 November 1949, van 1012.30 en van 1417 uur, ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Nrd-Holland, Beursgebouw, Dam rak 62a te Amsterdam-C. Het verdient aanbeveling, dat gegadigden vóór 25 Nov. a.s. van hun voornemen doen blijken aan het Secretariaat van voornoemde Kamer. R.K.A.F.C.-nieuws ALKMAAR. Supporters, die mee willen naar St. George (Spierdijk), gelieven zich uiter lijk vóór Donderdagavond van een buskaartje te voorzien. De prijs bedraagt voor leden van de Sup portersvereniging f 0.70 en voor niet-leden f 1.20. Geeft u vroeg tijdig op, teneinde teleurstelling te voorkomen. ALKMAAR In een prima op voering, zoals w(j hier te lande vrijwel niet gewend zijn, heeft het Salzburger Marionetten - theater Maandag-avond in het Gulden Vlies te Alkmaar twee uur lang een vrij groot publiek weten te boeien met het in wezen zo sim pele spel der poppen. In een drietal nummers heeft het wereldberoemde poppentheater zijn virtuositeit, die in verschil lende scènes haast aan het onge looflijke grenst, gedemonstreerd en wel op een wijze, die direct een ieder wist te veroveren. Vooral het openingsnummer, de kleine komi sche opera in 1768 door Mozart ge componeerd, „Bastien en Bas- tienne", het verhaal van de liefde van een herderinnetje tot een her der, geheel getekend in de sfeer dier dagen, met de robuste tove naar Colas als huwelijksbemidde laar, was een kostelijk en fijn schouwspel. Het fraaie décor, met het tot in details verzorgde park, evenals de kudde schapen met de hond, accentueerde dit fraaie spel op een betoverende wijze. In de „Stervende Zwaan" tip mu ziek van Saint-Saëns, waarbij her inneringen worden gewekt aan de beroemde danseres Pavlova, viel de vaardigheid der poppenspelers goed te bewonderen. Hier deed echter o.i. de virtuositeit de be koorlijkheid van dit subtiele fi guurtje wel wat geweld aan. Met het laatste stuk, het concert in Schonbriinn, dat het bezoek van de jonge Mozart aan het keizerlijk hof te Wenen uitbeeldt, naar een historische gebeurtenis, wisten de poppenspelers ieders hart te vero veren. Het was een groots gezicht al die levende figuren, negen in totaal, over de kleine Bühne te zien zweven, met karossen en paarden en lakeien. In de prachti ge concertzaal, met echte kandela bers, was de sfeer wel zeer goed getroffen. De muziek, hoe kan het anders voor kunstenaars uit het begena digde Wenen, was af. Er werd door een mooie mezzo-sopraan zuiver en gevoelig gezongen, de bariton en de tenor wisten ook de juiste toon te treffen en vooral het spel aan het spinet, werd zeer muzikaal ten NAGEKOMEN UITSLAGEN As. Delft 2—AFC 4 2—3 WTC 2—N. Meer 3 2—1 ZFC 4—Alkm. Boys 2 3—1 Rese. 3e kl. F: Kenn.mers 22SDW 2 31 Olympus 2St. Pancratius 2 32 RAP 2Sch. haven 2 15 Wilskracht 2Hollandia 2 22 PROTEST AJAX 3—ALCM. 2 Naar wij vernemen is het protest aan Ajax toegewezen en wordt de uitslag van 23 thans 33. met gratis verzekering tegen verlies en dief stal. met monogram of naam bedrukt. Tijdig bestel, len. voor de foto's uit Indo nesië. gehore gebracht. Dat was ook het geval met de moeilijke, maar mooie muziek van Wagenseil en Gluck, die bijzonder goed werd vertolkt. De viool-partij disharmo nieerde even bij Saïnt-Saèns, doch wist zich spoedig weer te herstel len. Aan de opvoering van dit mees terlijke gezelschap, geleid door de bekende familie Aicher, zal Alk maar een mooie herinnering bewa ren. L. S. Het vendel van ,,St. Caecilia" in uniform. ALKMAAR. Gisteren gaf de R.K. Harmonie „Sint Caecilia", bij gelegenheid van haar 30-jarig ju bileum, in de zaal van Het Wapen van Heemskerk, een jubileum- uitvoering. Voor het toneel prijk ten de bloemstukken, die het jubilerende muziekcorps waren 'aaangeboden. De heer L. J. van Jaarsveld opende de avond met woorden van welkom, in het bijzonder tot de hoogeerwaarde heer J. Th. Ja cobs, deken van Alkmaar, pastoor Binkhorst, kapelaan de Wit, oud- geestelijk adviseur van de har monie, 'Broeder-Overste, de heer Dijkstra, de heer Bruggeman, die de nieuwe uniformen van de leden van „Sint Caecilia" heeft vervaardigd en de verdere ge nodigden. De heer van Jaarsveld, wees op de culutrele taak van „Sint Caeci lia" en sprak de hoop uit dat deze avond zou bijdragen tot ver steviging van de band tussen „Sint Caecilia" en de burgers van Alkmaar. Daarna ging de heer van Jaars veld over tot de officiële over dracht van de uniformen aan het corps. Een ideaal is hier ver wezenlijkt. Hij bracht dank aan de hoogeerwaarde heer Deken voor diens morele en financiële steun en hii richtte een bijzonder woord van dank tot de heer Frans Otten, die door zijn geweldige werkkracht en zijn onuitputtelijke energie de stimulans is geweest van de uniformenactie. Dank bracht hij aan onze krant, die de actie in de belangstelling van het publiek aanbeval, aan de dames en heren van „Sint Caecilia", die op pad gingen voor de uniformen van hun corps en aan allen die hebben bijgedragen tot verwezen lijking van het ideaal, dat thans is bereikt. .Sint Caecilia", aldus de heer van Jaarsveld is dankbaar voor dit geschenk. De heer van Jaarsveld overhandigde daarop de kwitanties der handschoenen én uniformen en de kwitantie van de verzekering der uniformen tegen brand, waarbij hij het corps hulde bracht voor het culturele werk, in de afgelopen dertig jaar verricht. De heer J. C. Groot, voorzitter van „Sint Caecilia", bracht na mens het corps dank voor het ge schenk, dat door de samenwer king van rijk en arm, katholiek en niet-katholiek is tot stand ge komen. Hij dankte voor de be langeloosheid van hen, die voor de uniformenactie hebben ge ijverd en hij beloofde namens zijn corps, dat het het uniformen comité niet zal teleurstellen. Hierna dankte de heer van Jaarsma de fa. Bruggeman, voor de keurige wijze waarop de uni formen zijn uitgevoerd, en hij vroeg hen, die dit geschenk gaven het ook in stand te blijven hou den. De fa. Bruggeman schonk ook de zes vaantjes voor de bazuinen van het corps. De hoogeerwaarde heer Deken voerde vervolgens het woord. De kleren maken de man en de kle ren maken de man niet, zei de hoogeerwaarde spreker, en hij wees erop, dat de prestatie de hoofdzaak vormt. Na een opwek king tot het corps, om te laten zien wat het kan, eindigde de Deken, wijzend op het feest van Sint Cecilia, dat vandaag wordt gevierd, met de wens, dat de hei lige zich nooit voor het corps zal behoeven te schamen. De harmonie .Sint Caecilia", ge kleed in de flatteuze en welgesne- den uniformen, die het corps tot een keurcorps maken, ging daar na over tot het muzikale gedeelte van de avond, waarover onze muziekverslaggever u verder zal inlichten. Uniformen en muziek Ook in muzikaal opzicht heeft „Sint Caecilia" in de loop van haar bestaan zeer zeker culturele verdienste gehad. Immers de voornaamste taak van een mu ziekcorps ligt in de concertzaal. Ook „Sint Caecilia" zal nu weer het nieuwe tijdperk met serieuze kunstzinnige bedoelingen ingaan. Dirigent Joosen had voor deze avond een afwisselend program ma samengesteld. Over het alge meen werd er ook deze avond door „Sint Caecilia", vooral na de pauze, muzikaal gemusiceerd. Na de mars van Rauski met Vendel, speelde men de Italiaanse werk, een zeer aanvaardbare ver- gezonderd wat ongelijk passage ouverture van Deneufbourg. Uit- tolking. Orphee aux Enfers van Offenbach, had goede momenten maar was voor het korps zwaar genoeg. De wals A la plus Belle werd goed gespeeld. Na de pauze bleek het corps eerst goed inge speeld te zijn. Judex van Gounod, zéér fraai klankgehalte, de wals van Langleis, zeer charmant uit gevoerd. De Suite Miniatures van Merks, uitgevoerd met vaak uit nemende nuanceringen. Twee jongedames, in het pro gramma de zingende zusjes ge noemd, zongen enkele populaire liedjes die zeer in de smaak vie len. Ontegenzeggelijk was dit een aardige afwisselng. We hopen dat in de toekomst de individuele prestaties van „Sint Caecilia's" in strumentalisten nog meer zal worden opgevoerd, dit komt het gehele ensemble ten goede. Een grotere bezetting van houtblazers is nog een onvervulde wens, wel ke we eenmaal ook in vervulling hopen te zien gaan. In totaal kan men in muzikaal opzicht tevreden zijn over het slagen van dit con cert. Het was muzikaal, maar de techniek moet nog meer worden geperfectionneerd cn we twijfelen er niet aan of ook dit zal gebeu ren. Tijdens de muziekuitvoering werd nog vermeld, dat de vrou wen en meisjes der leden van „Sint Caecilia" het corps als feest geschenk lichtjes hebben aange boden. Van wethouder Leesberg, die persoonlijk verhinderd was, kwam een felicitatie binnen. De aanwezige bloemstukken waren aangeboden door A.R.K.A., de Postharmonie, Soli Deo Gloria, Excelsior, A.F.C. en de Bouwvak arbeiders bond. De oud-adviseur. Kapelaan de Wit, sprak woorden van gelukwensen en herinnerde aan de oorlogsomstandigheden, die het corps tot zwijgen brachten en aan de opbouw van het orkest daarna. De voorzitter dankte daarna de oud-adviseur. Dinsdag- en Woensdagavond zal „Sint Caecilia". 's avonds om acht uur nog in Het Wapen van Heems kerk concerteren. tf:?% m, f* i uit M A*.. „St. Caecilia" in uniform. HET PARFUMERIEPARADUS Maandagavond zijn onder grote belangstelling de laatste partijen gespeeld van het 16-daags kegel concours, dat ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Am sterdamse Kegelbond in het RAI- gebouw te Amsterdam werd gehou den. Meer dan 3000 kegelaars en kegelaarsters uit alle delen van het land hebben in 16 dagen de ballen laten rollen en fel is er om de ere plaatsen gestreden. De sterkste Nederlandse club werd OKA (Alkmaar), die met het schitterende cijfer van 367 hout be slag legde op de eerste plaats (50 worpen, dus een gemiddelde van ruim 7). 366 hout voor „Alle Negen" (Roermond) was ruim voldoende voor een zeer eervolle tweede plaats, terwijl BKC (Bilthoven), dat 10 dagen lang de leiding had gehad genoegen moest nemen met de dere plaats met de derde plaats met 360 geworpen houten. De Amsterdammer Nefkens van „Intiem" werd na heftige strijd tot in de laatste uren tenslotte win naar op de vrije baan met 9 x 45. Leufkens (Meersen) behaalde twee eerste plaatsen met 't prach tige cijfer van 132 voor de jubi- leumbaan (15 worpen) en 8 x 120 op de Hamburger baan. De eindstanden zijn: Vijftallen heren: 1. OKA (Alk maar) 367; 2. Alle Negen (Roer mond) 366; 3. BKC (Bilthoven) 360. Drietallen heren: 1. Zazoz (Val kenburg) 210; 2. Victoria (Meers- sen) 205; 3. Klein Hamburg (Delft) 203. Vijftallen dames: 1. Rustroest (Delft) 311; 2. EVA (Haarlem) 306; 3. DIO (Delft) 306. Drietallen dames: 1. Dio (Delft) 177; 2. Nooit Gedacht (Hengelo) 173; 3. WIK (Alkmaar) 166. Jubileumbaan: 1. Leufkens (Meerssen) 132; 2. Van Dongen (Den Haag) 126; 3. Wijnands (Maastricht) 124. Vrije baan heren: 1. Nefkens (Amsterdam) 45, 9 x; 2. Joosten Ingez. Mededeling Z. H. DE PAUS IN RETRAITE VATICAANSTAD (K.N.P.). Z. H. de Paus zal op 27 November a.s. Zijn jaarlijkse retraite begin nen, die tot 4 December zal duren. De H. Vader wordt dan ook van Zijn zomerresidentie Gastel Gan- dolfo op 26 of 27 November in Rome terugverwacht. Gedurende de retraite verleent Z. H. de Paus geen enkele audiëntie. Aan de Pauselijke retraite nemen enige Kardinalen deel alsmede een klei ne groep van Prelaten van de Ro meinse Curie. (Geleen) 45, 6 x, 44, 7 x; 3. Kenter (Amsterdam) 45, 6 X, 44, 3 x. Vrije baan dames: 1. Mevr. Reu- mer (Delft) 45, 3 x; 2. Mevr. Ser- vaas (A'dam) 45, 3 x; 3. Mevr. Doesburg (Hengelo) 45, 44. Vrije baan Hamburger telling: 1. Leufkens (Meerssen) 120, 8 x; 2. Kenter (Amsterdam) 120, 6 x; 3. Zeef (Zuiddam Gr.) 120, 4 x. Vaste baan: 1. Stubbe (Hengelo) 45, 4 x; 2. Piek (Doetinchem) 45, 3 x; 3. Bakker (Alkmaar) 45, 3 x. Personele baan enkele kaart: 1. Baggen (Heerlen) 45; 2. Van Dijk (Amsterdam) 45; 3. De Ridder (Utrecht) 45. Personele baan-serie: 1. Baggen (Heerlen) 129; 2. De Lange (Alk maar) 128; 3. Van Dijk (Amster dam) 126. Hoogste corpswerper: Eijckholt (Alkmaar) 86. Hoogste corpswerp- ster: mevrouw van Beek (Amster dam) 76. ALKMAAR. Terwijl vej^n zich nog goed de grote Veilig Verkeers- actie van Juni j.l. zullen herinne ren, gevoerd onder de leuze: „Die zwarte vlek moet weg", vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht thans opnieuw de aandacht van de weggebruikers, zij het dit maal allereerst van een zeer bepaal de categorie: de beroepschauffeurs, voor een wedstrijd in veilig rijden. Hoewel deze wedstrijd uiteraard centraal zal worden geleid door het Bureau van het Verbond te Utrecht zullen niettemin de vele Verenigin gen voor Veilig Verkeer en de con suls voor Veilig Verkeer worden ingeschakeld om de wedstrijd plaat selijk te activeren. In verband hiermede brengt de Vereniging voor Veilig Verkeer Alkmaar en Omstr. ter kennis van belanghebbenden, dat de inschrij ving thans is opengesteld en dat zowel de werkgevers als de be roepschauffeurs zich om inlichtin gen kunnen wenden tot de secre taris, de heer J. Haverlag, Inspec teur van Politie, Alkmaar, telefoon 2444 en 2813 (huis), bij wie ook de nodige reglementen en inschrij vingsformulieren zijn te verkrijgen. Bijzondere vermelding verdient 't feit, dat de wedstrijddiploma's be horen tot de certificaten, die door de Contactcommissie Chauffeurs Vakbekwaamheid (CCV) zijn er kend en derhalve gebruikt kunnen worden voor het verklagen van de vakbekwaamheids-diploma's B. en C. voor chauffeurs. Aangenomen mag dan ook worden, dat er voor deze doorlopende wedstrijd in vei lig rijden van de zijde der werkge vers zowel als der werknemers grote belangstelling zal bestaan, hetgeen in de toekomst door het publiek zal zijn te merken aan het speciale herkenningsteken, dat de deelnemers op de voorruit van de wagen zullen voeren. Bovendien verdient het doel van deze wedstrijd het bevorderen en aanmoedigen van een veilig en correct rijden door beroepschauf feurs die, zoals bekend, een zeer belangrijke groep weggebruikers vormen de waardering van ieder, die het streven naar een grotere verkeersveiligheid op de weg voorstaat. Aan de wedstrijd kan worden deelgenomen door chauffeurs van vrachtauto's, autobussen en huur auto's, wier beroep in hoofdzaak bestaat uit het besturen van ge noemde motorrijtuigen en die ten minste 40 weken per jaar dat be roep regelmatig uitoefenen. Dierenbescherming ALKMAAR. Sinds enige we ken zwerft er in de omgeving van de Houtmanstraat een cyperse kater. Het beest is in zeer goede conditie. In de omgeving van de Nic. Beetskade een jong zwart poesje (witte borst) en in de Snaarmanslaan een witte hond, staande oren, halsband om. Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. DEPRESSIE IN AANTOCHT Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen. Aanvankelijk matige, later krachtige tot harde en langs de kust wel licht tijdelijk tot storm toe nemende Zuidelijke wind. Aanhoudend zacht voor de tijd van het jaar. GRATIFICATIE OOK AAN ONDERWIIZERS Het Gratificatiebesluit Burger lijke Rijksambtenaren 1949 is thans ook van toepassing ver klaard op de onderwijzers. Dit betekent, dat zij een gratificatie krijgen van 2 procent van hun salaris op 1 Juli 1949 met een maximum van 50 gulden. PASTILLES KEELPIJN (Adv.) FEUILLETON OORSPRONKELIJK VERHAAL VAN HERM. ANTONSEN 55. Ze liepen er vlug naar toe en zagen, dat ook het tweede ver trek leeggeruimd was. De dekens waren verdwenen en er stond geen enkel meubelstuk meer in. „Nou, die is er vandoor, dat staat wel vast", zei Karei. „Dat hadden we trouwens kunnen verwachten, toen we zijn bootje niet zagen liggen. Het zal geen nut hebben, hier langer te blijven, om te zien, of hij soms terugkomt." „Dat zou verloren moeite zijn", meende Mastboom. „Hij is hals over kop zijn biezen gaan pakken en heeft 'm gesmeerd. Dat is dui delijk te zien. De vogel is gevlo gen maar waarheen?" „En wat nu?" „Ja, dat wordt een langdurige geschiedenis. Hij moet vingeraf drukken hebben nagelaten. Die moeten we opnemen en dan na gaan of ze ergens wellicht gere gistreerd zijn. Nagaan, waar hü dat bootje vandaan had en waar hij het gelaten heeft. Het meertje heeft geen uitwatering en dus moet dat bootje ergens langs de kant in de biezen liggen. Jij en Emmy zullen een honderd of wat politiefoto's moeten bekijken, om na te gaan, of er een bij is, waar hij herkenbaar op is. We moeten het gewone opsporingssysteem vol gen, daar zit niets anders op. Of we er verder mee komen, of niet...." Hij haalde zijn schou ders op. „Dat is net zo goed een raadsel voor mij als voor jou. Daar is met geen pet naar te gooien." „We moesten maar teruggaan en het tegen Emmy en mijnheer Graaf vertellen", stelde Karei voor, „Ja", antwoordde Mastboom. „Het is in elk geval een mooie avond voor een roeitochtje. Bij het onderzoek, dat Mastboom later in het huisje instelde, vond hij een massa vingerafdrukken, die alle van eenzelfde persoon af komstig waren. Maar ze bleken nergens bij de politie bekend te zijn. En verder was er nets te vin den, hoe ze ook zochten, dat enige aanwijzing kon geven over de identiteit van de laatste bewoner. Enkele lege jeneverflessen, een korst beschimmeld brood en wat scherven van gebroken borden vormden het magere resultaat van het onderzoek. Van vistuig was er niets te vinden, hoewel Pietersen beweerd had, het huisje gekocht te hebben, omdat hij dol op vissen was. Het bootje, dat Karei en Em my hadden zien liggen, bleek over de grens in een inham te liggen, vanwaar een smal paadje naar een landweg voerde. Bij de hun voorgelegde politie foto's was geen enkele, waarop Karei en Emmy de man. die hen overvallen had, konden herken nen. Hij scheen, net als Trimbach, uit een andere wereld te voor schijn gekomen en daarin weer verdwenen te zijn. Karei werd er moedeloos onder. Elk gegeven, dat ze meenden ge vonden te hebben, liep op slot van zaken op niets uit. „Het is gewoonweg hopeloos", zei hij op een avond tegen Emmy, toen ze in de tuin achter haar huis naar het sjirpen der krekels zaten te luisteren. „Misschien is het niet anders dan een toevallige samen loop van los van elkaar staande feiten. Misschien heeft die Pieter sen niets met Trimbach te maken, net zo min als met de moord op Marie Sanders. Misschien is de moord bedreven door een dief, die toevallig voorbijkwam, dacht, dat er niemand thuis was en die Ma rie, die zijn vlucht wilde verhin deren, heeft neergeschoten om aan gevangenneming te ontkomen." „Geloof jij dat soms ook? Ben je 't daarin met Mastboom eens?" vroeg Emmy rustig. Karei gooide zijn sigaret weg. „Ik weet het zelf niet, wat ik er van denken moet. In het begin was ik er van overtuigd, dat er meer achter stak. Trimbach zelf kwam me zo vreemd voor.eerst wilde hij zo gauw mogelijk het huis uit en toen vroeg hij weer, om er nog een week in te mogen blijven.... en dandat kopen van die Ant werpse krant en zijn vrees, dat iemand hem dat zou zien doen..." „In die krant heb je immers niets gevonden, dat op Trimbach betrekking kon hebben?" (Wordt vervolgd) BRUSSEL, 21 N de jongste vergad Europese organisa mische samenwerk stel gedaan tot opr economische unie nnie, waarin Franl derland, het groot xemburg en Belgi den opgenomen. B znlen dienaangaam sprekingen worden Over het algem< Belgische deskundi het voorstel betre Zij wijzen op het i karakter van de vi gen van de vijf lid menen, vullen dezi dingen elkaar veel die van de Benelu Sommige deskui zelfs als hun men gegeven, dat een v het Zuiden talrijke die met de totsta Gisteravond laat Deventer een hevii vleeswaren- en cc ken van Anton Hu Boxbergerwcg. Het in een vrijstaand h dienende als ops brandweer bestreed groot materieel en klein uur het vuur De brandende hoi middelen en houtv bouw ontwikkelde dat het biussingsw lemmerde. Te circa was het gevaar vo van de brand vrijw kon men overgaan trekken van de br: opslagplaats en de nog een groot deel zal moeten voortdu De fabrieksgebou bereiden van de vl bleven onaangetast, schade wordt dooi gedekt. De Heer en Mev de Sonnaville-Schmic ven met grote vri kennis van de get van hun zoon HANS Bergen, 20 Nov. 1948 „Altecleyn" véwtwi1 'I' '111 *i Op 27 Nov. a M. hope: ze geliefde ouders J. DE GROOI W. DE GROOT DEK hun 12'/i-jarige ech eniging te herdenken God hen nog lang sparen is de wens hun dankbare kinder Piet, Wim, Jac Corry, Jopie, J Heerhugowaard Noor: Middenweg 430, Nov Tot onze diepe drc heid overleed na i geduldig gedragen den voorzien van H.H. Sacramenten i Stervenden, onze liefde vader en gro vader, GERARDUS GOUDSBLOM weduwnaar van A. Goudsblom-v. Oph in de ouderdom i 72 jaar. Uit aller naam, Kinderen en kle kinderen Nrd. Scharwoude, 20 Nov. 1949 De gezongen Uitvas dienst zal plaats h ben a.s. Donderdag Nov. des 's morgi half 10 in de paroch kerk van de H, Joh: nes de Dooper, waaj de begrafenis. Heden overleed na e langdurig en smar lijk lijden, voorzien v de Genademiddelen c H. Kerk onze innig j liefde echtgenoot, zo broeder, behuwdbrt der en oom, de heer THEODORUS J. RANZIJN in de ouderdom van jaar. Namens de fam. W.d J. Ranzijn-Brt Bergen, 21 Nov. 1949 Filarskiweg 23 De H. Uitvaartdier op Donderdag a.s. 9 uur in de paroehi kerk te Bergen, daar de begrafenis op h R.K. kerkhof aldaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2