Verschillende mini mum-prijzen eisen verhoging Amerikaanse senatoren zijn ontevreden over besteding Marshaii-hulp in Indonesië De heer Lovink gaat heen Labour negeert voorstel van Brits Episcopaat Ernstige klachten over gebrek aan inlichtingen H.K.H. Prinses Wilhelmina sprak tot de wereld Dakota met vier slachtoffers op Schiphol geland Witlof inzet van levendig debat EDITIES VOOR ALKMAARHOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Labour maakt een slechte beurt Maandag 28 November 1949 45e Jaargang No. 11729 Geen herbewapening van Duitsland Laatste Nederlandse landvoogd De katholieke scholen in Engeland „Advent, tijd om ons te bezinnen Na de ramp bij Oslo Trambotsing in Amsterdam Hoofdredacteur KNP bij de H. Vader Kroniek en Kritiek L.T.B.-tuinders bijeen Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd.. Inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; m alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Nootóerbank; NederL Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) s N VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221. teL 2046 (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 BATAVIA, 26 Nov. (A.P.). Een commissie van vier Ameri kaanse senatoren heeft Zaterdag aan het slot van een driedaags onderzoek naar de E.C.A.-hulp in Indonesië verklaard, onte vreden te zijn over de magere feiten, die zij aan de weet kon komen en dat zij na haar terugkeer in Washington een onder zoek zouden eisen. De voorzitter, Allen J. Ellender een democratisch senator uit Louisiana deelde tijdens een persconferentie mede: Wij willen daaruit geen conclusies trekken met betrekking tot de vraag hoe het geld werd besteed. Hij zei, dat de commissie niet voldaan was over de inlichtingen, die Neder landse en Amerikaanse bronnen verstrekten. Wij hebben hier waarnemers, die de financiële belangen van het Amerikaanse volk niet beharti gen, zei de republikeinse senator Homer Ferguson uit Michigan. Onlangs heeft Washington de hervatting van de betalingen tot 'n totaal bedrag van 37.000.000 dollar aangekondigd. Vroeger hebben sommige Indo nesische kringen de Nederlanders „Amerika is niet van plan Duitsland te herbewapenen. Dat is het officiële Amerikaanse stand punt, zonder een slag om de arm te houden en zonder uitvluchten", aldus verklaarde de Amerikaanse minister van defensie, Johnson, aan journalisten, toen hü Zondag per vliegtuig in gezelschap van generaal Bradley, voorzitter van de gecombineerde stafchefs in Franfort arriveerde. Zondag hebben Johnson en Bradley geconfereerd o.a. met generaal Handy, de opperbevel hebber van de Amerikaanse troe pen in Europa. Heden is Johnson per vliegtuig naar West-Berlijn vertrokken. CONGRES IN DjOGjA Gunstig resultaat voor katholiek onderwijs DJOGJAKARTA, 26 November (K.N.P.). Op een te Djogja ge houden inter-Indonesisch onder- wijs-congres werd het voorstel om het Mohammedaanse godsdienst onderwijs op alle staatsscholen verplichtend te stellen, door een meerderheid van ruim 80 procent verworpen. Het gevaar van Mo hammedaanse overheersing in de scholen van Indonesië is hierdoor voorlopig afgewend. Het congres werd door een 20- tal katholieken waaronder tien Nederlandse missionarissen bij gewoond. Van Schaik en Stikker naar Indonesië De ministers van Schaik en Stikker zijn Zaterdagavond om 8 uur met het K.L.M.-liintoestel van Schiphol naar Batavia ver trokken. er van beschuldigd het geld voor militaire uitrusting te gebruiken. De Nederlanders hebben dit ech ter steeds officieel tegengespro ken. Ferguson zei: „Men heeft ons verteld, dat 80 procent van de E.C.A.-toewijzing in Indonesië is uitgegeven voor rijst en textiel, maar wij kunnen noch van de Nederlanders noch van onze eigen mensen precies aan de weet ko men hoeveel gegeven is en hoe bedragen besteed zijn. Hii zei, dat de commissie de Senaat zou verzoeken de zaak op te nemen, tenzij de details spoedig verstrekt worden. Ferguson zei vernomen te heb ben, dat een groot gedeelte van de E.C.A.-hulp gebruikt was ter ver mindering van de binnenlandse schuld. Dat was het doel van de hulp niet, zei hij. DE VLIEGRAMP Bij OSLO Fout in topografische kaart? De directie van de Aero-Holland deelt mede, dat een fout in de topografische kaart een belang rijke rol gespeeld kan hebben bij het veroorzaken van de vliegramp bij Oslo. De vliegkaart geeft als hoogte en enig obstakel voor het open water van de Oslofjord moest wor den bereikt een heuvel aan van 164 meter. De heuvel Gleinaas waarop de machine verongelukte en die, de bomen niet medegere- kend, 343 meter hoog is, komt op deze kaart niet voor. De gebruikte kaart was een „Stanford"-kaart van de laatste uitgave, die bij practisch alle luchtvaartmaatschappijen in ge bruik is, en ook, zoals later bleek, door de Noorse autoriteiten gebe zigd wordt. Auto-ongeluk eiste twee doden Vrijdagnacht omstreeks één uur reed een luxe auto, komende uit de richting Moerdijk, aan Rijksweg nr. 16 op een stilstaande vrachtauto, geladen met stenen. De luxe auto werd geheel vernield, de bestuur der zwaar gewond. De naast hem zittende vrouw werd evenals een passagier achter in de auto, gedood. Een Amerikaans fotograaf kwam op het idee om een muizenval met een draad aan de sluiter van zijn camera te bevestigen. Hij stelde zijn toestel in op 1 /400ste en het resultaat was precies zoals hij zich dat had gewenst. Toen het muisje door het kleine stukje kaas in de val liep, knipte de sluiter. DEN HAAG, 26 Nov. Naar het A.N.F. verneemt, heeft de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië aan de rege ring verzocht, hem met ingang van de datum van de souverciniteits- overdracht ontslag uit zijn hoge functie te verlenen. Dit verzoek is een nitvloeisel van het feit, dat bij de souvereiniteitsovcrdracht het ambt van Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon vervalt. Het is bekend, dat de regering de grootste waardering heeft voor de eminente en toegewijde wijze, waarop de heer Lovink onder de LONDEN, 26 Nov. 1949 (K.N.P.). De Engelse regering en de Labour Party riskeren liever bij de aanstaande verkiezingen de millioen stemmen van de Engelse katholieken dan toe te geven aan de voorstellen van de bisschoppen, die een oplossing aan de hand deden voor het probleem der katholieke scholen in Engeland. De regering denkt er zelfs niet aan de voorstellen in overweging te nemen. Door dit vasthouden aan zijn politiek heeft de Labour Party de deuren voor de Conservatieve Partij van Churchill wijd open gezet. Er zal immers weinig kans op zijn, dat de katholieken, nu zii hun rechten op een katholiek onder wijs zo zien genegeerd door de Labour Party, zich nog langer zullen laten leiden door partn- sympathieën. Wanneer de weigering van de Labour-regering op de keper wordt beschouwd, dan blijkt daar uit, dat het enige aanvaardbare argument betrekking heeft op de geraamde kosten van de Wet van 1944 voor de katholieken. En dit is duidelijk een kwestie, die van beide zijden goed bekeken dient te worden. Zelfs wanneer de eisen van de katholieke bisschoppen overdre ven blijken te zijn. dan nog ont kent het door de regering uitge geven memorandum niet, dat er een aanzienlijke last op de schou ders van de katholieken blijft rusten. Het houdt geen rekening met de gevolgen, wanneer aan de verplichtingen door de katholie ken niet kan worden voldaan. Tenzij de regering van plan is alle scholen te nationaliseren, is dit juist het vitale punt. Alle andere argumenten, waar op de regering het voorstel van de bisschoppen meent te moeten af wijzen, bestaan uit oude vooroor delen en vrees, die reeds lang ver ouderd zijn en die geen opgeld meer doen nu gebleken is, dat Engeland een werkelijke gods dienstige opvoeding van node heeft in verband met een ernstige sociale en morele crisis, die het gevolg is van een overheersende heidense geest en van de secula risatie. De katholieke afgevaardigden in de Engelse Conservatieve Partij hebben een vereniging gesticht, die zal streven naar de toepassing van de katholieke principes op het gebied van het openbaar onderwijs. moeilijkste omstandigheden dit ambt heeft vervuld, en dat de re gering daarom de heer Lovink gaarne in de functie van Hoge Commissaris in Indonesië gehand haafd zou hebben. Het verschil echter tussen de oude en de nieuwe rechtsorde en het daarmee samenhangend ver schil tussen de positie van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon en de Hoge Commissaris, heeft de regering doen besluiten, om niet dezelfde persoon, die thans het ambt van Hoge Vertegenwoor diger van de Kroon bekleedt, voor de functie van Hoge Commissaris aan te zoeken. In de persoon van de heer Lo vink zal dus straks de laatste Ne derlandse Landvoogd Indonesië verlaten. Volgens Associated Press heeft een woordvoerder in Den Haag gezegd, dat de Nederlandse rege ring bepaald had wie de eerste Meuerlandse Hoge Commissaris in vrij Indonesië zou zijn, maar dat zijn naam geheim gehouden zou worden totdat de Haagse autoritei ten wisten of hij in Indonesië per sona grata was. Tijdens een bijeenkomst van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties troffen wij de Nederlandse ambassadeur in Canada, dr. J. H. van Royen (links), in een gesprek aan met dr. José Arce van Argentinië (midden) en mr. L. N. Palar, Indonesisch afgevaardigde. Om 12 uur gistermiddag heeft H.K.H. Prinses Wilhelmina een radioboodschap gericht tot de gehele wereld over beide Neder landse zenders. Ook de wereldomroep zond deze boodschap uit in verschillende talen. Het onderwerp van Prinses Wilhelmina was: „Advent". H.K.H. zei o.m.: „Advent is de tijd om ons te bezinnen op de onbegrensde mogelijkheden die God ons biedt, mogelijkheden voor ons, zoals zij ons tegemoet treden in de komst van Christus als onze Redder en Verlosser. De mens is afgedwaald van de gebedsgemeenschap en het wan delen met God, als ziende de On zienlijke. Als ik thans een ogenblik tot u wil spreken over „vrede", dan is het wel zeer duidelijk dat ik hier mede uitsluitend o"p het oog heb de innerlijke vrede. Waarom luisteren wij niet naar Gods' stem en waarom vertrou wen wij niet op dit kompas? Al leen het hart kan de liefdestralen opvangen van het grote Hart, het Hart van onze Verlosser, waar naar het onze geschapen is. Liefde is voor Christus de grondslag van heel Zijn bestel, en onze wereld is het brandpunt van Zijn liefde, heden, morgen en altijd. Men versta mij wel: hier is geen sprake van liefde zoals zii is van mens tot mens, maar van heilige, opofferende liefde, die alles aan durft om het bestwil van haar of hem die zij helpen en redden wil, ja zelfs ook in het opleggen van een kruis en beproeving, omdat zij de kracht kent van te zijn wat zij is. Hoe moeten wij daartoe komen? Jaren geleden werd een wed strijd voor kinderen uitgeschre ven, wie de mooiste bloeiende plant kweken kon. De eerste prijs werd gewonnen door een meisje uit een donkere steeg, die op een_ zolderkamer woonde met maar één klein raam. Toen zij geroepen werd om de prijs te ontvangen, vroeg men haar wat zij wel met haar geranium gedaan had, dat hij zo prachtig bloeide. Zij vertelde dat zij steeds had uitgezien naar de zon. door het kleine raam, maar óók door alle kieren van de zolder en het dak, en steeds de geranium had rondgedragen, al naar gelang zii een zonnestraal kon opvangen. Als wii ons hart zouden willen verzorgen, zoals het kind haar plant en in het donker van deze tijd op zoek gaan naar de kieren, waardoor Hij. die het Licht der wereld is, toegang zoude krijgen tot ons innerlijk leven, dan zoude De Dakota PH-TFB van de Aero- Holland is gistermiddag omstreeks zes uur op Schiphol aangekomen met de stoffelijke overschotten van de leden der bemanning van de bij Oslo verongelukte Dakota. Op uitdrukkelijk verzoek van de nabestaanden is deze aankomst in alle stilte geschied. De begrafenis volgt a.s. Woensdag op nog nader te bepalen tijdstippen. De Aero-Holland heeft aangebo den de stoffelijke resten van de bij de ramp omgekomen kinderen naar Afrika over te brengen. Tevens is aan het betrokken comité aange boden de ouders van de enige overlevende, Izaak Hallal, passage te verlenen van Tunis naar Noor wegen en terug. Besprekingen dienaangaande worden thans in Noorwege», waar de heer Frits Diepen, gedelegeerde van dé Raad van Bestuur van Aero-Holland, vertoeft, gevoerd. De directeur van Aero-Holland verklaarde, dat het vervoer met 't verongelukte toestel is geschied overeenkomstig de regelingen, welke ter zake van officiële zijde zijn gegeven. De Rijksluchtvaart dienst voert constant controle uit op de wijze, waarop het bedrijf wordt uitgeoefend. In de Synagoge te Oslo is een dienst gehouden ter herdenking van de 27 Joodse kinderen, die bij de ramp op 20 November zijn om gekomen. Vertegenwoordigers van de Ne derlandse commissie, die een on derzoek naar de oorzaak van het ongeval instelt, en van de Euro pese Kinder- en Jeugdbond, bene vens Nederlandse, Franse en Zwit serse diplomaten woonden de dienst bij. ons hart bloemen voortbrengen als de geranium, uit dankbaarheid, en die vrede die onuitroeibaar is, die geen stormen meer kunnen verjagen. Het is een verblijdend verschijn sel, dat er een hunkering is en toeneemt naar een grotere geeste lijke eenheid en naar opheffing van wat ons verdeeld houdt, want dit betekent dat er een ontwakend besef komt van wat Christus van ons vraagt, en daaruit voortvloei end een waarachtige keer naar Hem toe, niet in schijn of in woorden, doch van ons gehele innerlijke wezen, want door de kracht, die ons gegeven wordt, zijn wij hiertoe in staat door offer vaardigheid in de meest volstrekte zin. Moge het naderende Kerstfeest ons in die houding sterken, want dit roept ons toe: „Eén herder, één kudde, één liefde en één vrede, die allen omvat". 31 PASSAGIERS GEWOND Zaterdagavond om 17.20 uur, heeft op de kruising Wibautstraat Kuyschstraat ln Amsterdam een motorwagen van Hjn 5 de bijwagen van een tramstel van ljjn 3 ge ramd. De bijwagen kantelde en de motorwagen van lijn 5 kreeg ern stige schade. 31 passagiers werden gewond, waarvan er 3 in zieken huizen werden opgenomen, resp. met een hersenschudding, een ver moedelijke werveirractuur en een gecompliceerde beenbreuk. De overige passagiers, waarvan de meesten snijwonden hadden, kon den na verbonden te zijn, op eigen gelegenheid naar huis gaan. Lijn 3 passeerde het kruispunt, toen uit een zijstraat lijn 5 nader de, die bij de halte voor het kruis punt op de hoek moest stoppen. De electrische rem van de motorwa gen van lijn 5 weigerde echter, waardoor de wagen doorreed. Een passagier op lijn 3 bemerkte dit en waarschuwde de bestuurder, die de snelheid van zijn wagen tracht te te vergroten. Dit gelukte niet en de bijwagen van lijn 3 werd door de motorwagen van lijn 5 gegre pen. Het voorbalcon van de motorwa gen van lijn 5 werd geheel inge drukt en voorts kregen beide tramstellen grote glasschade. VATICAANSTAD (K.N.P.), 26 Maart. Z. H. de Paus heeft dezer dagen in Zijn zomerresi dentie te Castelgandolfo in speci ale audiëntie ontvangen de heer Henri B. A. M. Kemna. hoofd redacteur van het Katholiek Nederlandse Persbureau en secre taris-generaal van de Internatio nale Unie van Katholieke Pers- bureaux (I.N.C.A.P.) De Heilige Vader, die zich in het Engels met de heer Kemna onderhield, ver klaarde van harte Zijn Zegen te geven aan het werk van de Ka tholieke Pers in Nederland en in het bijzonder aan het anostolaats- werk van het Katholiek Neder lands Persbureau. In de middag had de heer Kemna daarop een langdurig onderhoud met Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Montini, Substituut van het Pau selijk Staatssecretariaat, geduren de hetwelk Mgr. Montini er de nadruk op legde, dat hoe belang rijk hij ook een eigen katholieke pers voor een land acht. deze pers haar taak van voorlichting niet naar behoren zal vervullen, zonder de noodzakelijke aanvul ling van goedwerkende katholieke persbureau. Mgr. Montini spoorde de heer Kemna verder aan te willen be vorderen. dat voor het aanstaande internationale perscongres van 16 tot 19 Februari 1950 te Rome te houden, vertegenwoordigers van de verschillende katholieke pers- bureaux zullen worden uitge nodigd om in een sectievergade- rin- de belangen van dit onder deel van de katholieke pers te behartigen. K.V.P.-P.v.d.A. (Sm.) Een aantal figuren uit de K.V.P. en de P.v.d.A. heeft in een enquête van het weekblad „Vrü Nederland", waarvan wij met ver traging kennis namen, zijn me ning gezegd over de verhouding tussen de K.V.P. en de Partii van de Arbeid. Hoe staat het erbii? Mag men de socialistische woord voerders geloven, dan ziet het er nogal somber uit. De K.V.P. is niet progressief genoeg, zegt men, vooral op het gebied van de eco nomische en dat van de buiten landse politiek. Van katholieke zijde is men er blijkbaar op uit. de tegenstellingen, die er zijn, zo veel mogelijk te verzoenen. De kernmoeilijkheid wordt oi. ech ter omzeild, en dit ten finale van beide kanten: wat verstaat men nu eigenlijk onder „progressief" en wat b.v. onder „sociale recht vaardigheid". Om te disputeren, moet men het over zekere grond slagen eens zijn. Die overeen stemming ontbreekt. Hoewel er geen twijfel aan kan bestaan, dat de K.V.P. b.v. géén socialistische politiek wil en de P.v.d.A. wel. Is samenwerking in die omstan digheden nog wel mogelijk? Dat zal de toekomst moeten leren. Het hangt er o.a. van af, hoelang de P.v.d.A. op het standpuntblijft staan, dat het steeds haar rode, progressieve haan is, die koning kraaien moet. Wederkerig zal het besef moeten doorbreken, dat partijen, die moeten samenwer ken, tot compromissen zullen moeten komen. Dat is onvermijde lijk. Wie dat niet wil begrijpen, moet van samenwerking afzien. Als dus met name de P.v.d.A. aan de K.V.P. socialistische politiek op economisch en sociaal terrein wil opdringen, moet zii zich niet verwonderen over verzet. De K.V.P. vaart nog altijd een eigen koers, die voor samenwerking echter open staat! (In dit verband valt te wijzen op een merkwaar dig actueel voorbeeld, waarbij van katholieke zijde fanatisme verme den wordt. In het pas gepubli ceerde rapport van het Katholieke Centrum voor Staatkundige Vor ming, betreffende „Wettelijke maatregelen tot beperking der veelvuldige echtscheidingen" wordt vastgesteld, hoezeer de commissie, bestaande uit katho lieken, op het standpunt van de Kerk staat, dat de huwelijksband op menselijk gezag niet kan wor den ontbonden, zij niettemin de opvatting is toegedaan, dat een ander, eveneens in het natuur recht verankerd beginsel (name lijk de behartiging van het alge meen welzijn) en het daartoe noodzakelijke behoud van de samenwerking tussen de verschil lende groepen van de in ons land gemengde bevolking van de katholieken kan vorderen en ook inderdaad vordert, dat het be ginsel van de on-ontbindbaarheid van het huwelijk niet in al zijn gestrengheid wordt doorgevoerd, hetgeen dan nog nader wordt toe gelicht.) HAARLEM. Behoudens het intermezzo gedurende de oorlog is het thans het 30ste jaar dat de heer Jac. Groen Azn. de vakgroep Tuinders van de L.T.B. leidt. Hijzelf heeft er even op gezinspeeld in zijn openingsrede tot de drukbezochte alge mene vergadering die Zaterdag in De Leeuwerik in Haarlem is gehouden, en hij deed dat om alle kracht van zijn ondervinding, zorg en verantwoordelijkheid bij te zetten aan het dringend beroep op alle Katholieke tuinders, om samen in de L.T.B. alle kracht en activiteit in te zetten waartoe de dreigende gevaren in deze tijd, zowel voor het geestelijk als het stoffelijk bestaan, hen nopen. Hij heef nog eens opnieuw de positie van de standsorganisatie, die heel zijn hart heeft, precies bepaald in haar verhouding tot de „technische" organisaties, en het primair karakter van de eerste opnieuw beklemtoond. En dat niet alleen wat de so ciale en culturele, maar beslist ook wat de economische belangen aangaat. Dusdoende trok hii ook in deze vergadering de vaste be leidslijn door, en wat de P.B.O. betreft zeide hii het zeer positief: of er komt een P.B.O. die rust op de pijlers van de standsorganisa ties van werkgevers en -nemers, of er komt geen P.B.O. Hij sloot daarbij geen van de mannen van grote verdienste in de lagere of hogere regionen van de techni sche organisaties uit: dit is geen zaak van personen, maar zii kun nen, evenals de anderen, namens hun standsorganisatie de promi nente P.B.O.-figuren zijn. Ook in de eigen tuinbouwkrin- gen zijn weerstanden tegen de P.B.O. te overwinnen. Maar laat men bedenken dat het alternatief niet de liberale vrije blijheid, maar een toenemende staatsbe moeiing zal blijken. Het Hoofdbestuur is stellig niet ontevreden over wat in de afde lingen in het algemeen aan werk wordt verzet, maar hier en daar kan het nog veel beter. In iedere plaats zijn leiders en voortrekkers van de tuindersstand onontbeer lijk. Wij moeten het niet op ons laten zitten als veelal anderen ge schikt worden geacht en L.T.B.- ers worden gepasseerd. De groot ste groep vormende zullen wii onze op kennis, bekwaamheid en juist inzicht berustende invloed moeten kunnen aanwenden. En laat vooral de opleiding van de jongeren onze volle aandacht heb ben. Eerder in zijn rede had de heer Groen nog verklaard, dat de kwa lificatie „gunstig voor de tuin bouw" die b.v. de regering aan de afgelopen periode heeft ver leend. toch niet geheel onaan vechtbaar is, en dat het gevaarlijk is de gang van zaken alleen maar uit de veilingomzetten af te lei den. Trouwens: voor het fruit zijn die al veel lager dan vorige jaren, en zo is het ook op verschillende groenten- en zacht-fruit-veilingen. Met name in de koudegrondtuin- bouw en ten dele ook in de grove tuinbouw Actuele detailkwesties van al lerlei aard zijn vervolgens in uit gebreide gedachtenwisselingen op basis van kring-voorstellen en prae-adviezen van bestuurszijde aan de orde geweest, nadat de he ren H. A. van Tol, D. Bijvoet en G. J. Ottenhof als bestuursleden, de eerste tevens als hoofdbestuurs lid waren herkozen. De vergade ring heeft haar goedkeuring ge hecht aan de totstandkoming van de Tuinbouwvakbond van de K.N. B.T.B. op 2 Nov. 1.1., waaromtrent de voorz. nog mededeelde, dat het bestuur zal bestaan uit drie afge vaardigden van L.T.B., A.B.T.B., N.C.B. en L.L.T.B. elk, met een voorzitter en een toegevoegd lid. Werd in verband hiermede nog de vraag opgeworpen wat de L.T. B. voor de fruittelers doet: de heer Ootes uit Wognum kwam verkla ren, dat de fruittelers uit zijn kring de L.T.B. met hart en ziel genegen zijn en dat alle hens aan dek zullen worden geroepen om in eigen verband tot groter acti viteit te komen. Zag Amsterdam een voorstel om de premie voor het Landbouwpensioenfonds ver goed te krijgen door middel van een extra-belasting op de veiling nota's afgewezen, omdat zulks geen voldoende effect zou sorteren en de administratieve rompslomp nog maar zou verhogen: juist over die rompslomp had de als gast aanwezige heer van der Wejjden heel wat op het hart en hii liet de stevige indruk achter, dat hij niet zal rusten vooraleer b.v. de loon- berekening met bij- en toe- en afslagen tot een handzamer geheel is vereenvoudigd. De vergadering was daarna toe aan de hoofdschotel, die vooral met witlof gegarneerd bleek. Met algemene stemmen werd na uit voerige discusise het bestuur ge machtigd, ter bestemder plaatse (en dat geldt ook voor uzelf, in de veilingsorganisaties waarin ge Vervolg op pag. 2.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1