i H toos C P VAL DA St. Coecilia" trekt uit Smid rioacnarn r Heilooër Ijsbaan vierde haar 25-jarig bestaan AAL 'T BIJ AAR IS 'T ADEAUX ARADIJS KOSTER Maandag 28 November 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Afscheid van Postdirecteur ft* Serenade aan de burgemeester UNIFORMEN VAN „ST. CAECILIA' zijn geleverd door Laat 125 - Alkmaar - Langestraat 33 Benoemingen in het Bisdom Haarlem Neem een doos echte Marktberichten DRUK BEZOCHTE RECEPTIE IN WAPEN VAN HEEMSKERK Zaterdag heeft de scheidende directeur van het postkantoor te Alkmaar, die benoemd is tot direc teur te Arnhem, in het „Wapen van Heemskerk" te Alkmaar offi cieel afscheid genomen van zijn medewerkers, die drie en een half jaar in een uitstekende samen werking met hem hebben mogen arbeiden. De directeur de heer W. Gre- velink werd vergezeld van zijn echtgenote en zijn zoontje, door de voorzitter van het huldigings- eomité, de heer C, C. Andriessen, verwelkomd. De Postharmonie zorgde door het ten gehore brengen van enige marsen voor een feestelijke sfeer, waarna de inspecteur, de heer Kersten, te kennen gaf, dat het kantoor Alkmaar een goed kan toor was onder leiding van de heer Grevelink. Hoewel het hem speet van de directeur te moeten scheiden, meende hij dat Arnhem met deze benoeming kon worden gelukgewenst. Vooral de goede geest onder het personeel heeft de heer Grevelink steeds bevorderd. Ook de heer Korf, hoofd van het Haarlemse telefoondistrict, was de heer Grevelink erkentelijk voor de prettige samenwerking, die steeds tussen beide diensten heeft plaats gehad. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer Blom, die erkentelijk was voor de hulp, altijd aan het personeel ge boden. Sprekende over het tijdelijke kantoor, dat nu al 17 jaar in het R.O.G.-gebouw is gevestigd, hoop te de heer Blom, dat er spoedig eens een postkantoor, dat de stad waardig is, zal worden gebouwd. Spr. bood namens het personeel een zilveren asbak en twee kisten sigaren aan. Tevens sprekende namens de personeelsverenigin gen, die in de directeur altijd een belangstellend en medelevend pa troon hadden gezien, bood de heer Blom aan Mevrouw Greve link bloemen aan en de directeur een ets van de Waagtoren. Voorts werd nog gesproken door de heer Meyer namens de vak organisaties, de heer Boon, de heer v. d. Linde uit Heerhugo- waard namens de kantoorhouders en de heer Fakkert namens de postharmonie. Aan het slot van de bijeen komst sprak de heer Greveling woorden van afscheid en dank voor de prettige samenwerking. Alkmaar zal hij zeker niet ver geten. Hij heeft altijd getracht de dienst- en persoonlijke belangen op een juiste wijze te behartigen en het was hem een genoegen te horen, dat zijn pogingen door een ieder werden gewaardeerd. Ook de Postharmonie, welk corps voor de stad van groot belang is, werd door de directeur in zijn dank woord betrokken. Hierna kregen de aanwezigen gelegenheid van de heer en me vrouw Grevelink afscheid te ne men. waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Rheumatische Pijnen schieten U als een mes in de leden. Maar ze vallen niet van de ene dag op de andere weer van af. En tochals ge met morgen te beginnen een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, zult, ge ver. baasd staan, hoe gauw de welda dige werking zich demonstreert in een allengs wijken van uw pijnen, in een groeiend gevoel van welbe hagen. Dat doen de zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samen" gesteld. Die geven Uw bloedzuive rende organen weer het élan van de jeugd, de krachtige werking nodig om onreinheden uit het bloed, die zich nu ophopen en vastzetten, los te maken en af te voeren tot welzijn van Uw hele gestel. Dus spoedig Kruschen ne men en.,., regelmatig Kruschen nemen, iedere morgen steevast. Het is een goede gewoonte van mil- lioenen mannen en vrouwen, overal in de wereld. En helemaal geen nare gewoonte. Maar wel regel matig! Als eten en drinken! Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten! (Adv.) ZEEVARENDE SCHILDERS In navolging van de KLM heeft thans de Koninklijke Marine via 't departement van Onderwijs Kun sten en Wetenschappen aan kunst schilders het aanbod gedaan, om aan boord van marine-vaartuigen schilderijen te vervaardigen. Dit werd medegedeeld door mej. C. J. Gischler, wnd. chef van het bu reau Beeldende Kunst, afd. Kunst van het departement van O. K. en W„ bij de opening van het kunste naars centrum Bergen te Bergen op Zaterdagmiddag j.l. Na de vliegende schilders krijgen we dus ook de zeevarende schilders, die t z.t. hun werk, gemaakt aan boord van Hr. Ms.schepen zullen tentoonstellen. Aanrijdingen ALKMAAR. Vrijdagmiddag om kwart over vier reed een luxe auto in de Houttil een bakfiets met papier aan. Deze sloeg om en kwam terecht in een winkelruit van 3 m.. die vernield werd. Om- streeks 12 uur reed een bestel auto uit de Paternosterstraat de Koningsweg op. De chauffeur verleende nog voorrang aan een vrachtauto maar bemerkte niet, dat daarachter nog een wielrijder reed .Deze reed daardoor pardoes tegen de vrachtauto op. Fiets en auto werden beschadigd Er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. Diefstal in winkel jVrijdag werd bil de politie de eerste aangifte gedaan van diefstal van een bood schappentas m een winkel. De politie verzoekt de winkelen de dames vooral in deze drukke dagen te letten op hun tassen. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Het eerste speelde êelijk, dat was jammer, denk er om er liggen kapers op de kust, dus geen punten meer -verspelen. Het vierde toonde duidelijk zijn kracht De junioren A. en adsp. A behaal den beide een keurige overwinning. Adsp. D verloren, denk er om jon gens wij rekenen de volgende maal op winst, evenals i, dat een punt in Limmen liet. Hedenavond filmavond in de Adelbertusschooll t.w. „Koning voet bal", dan geen clubavond! Tot vanavond. De P.P.C'er. Benoeming i ~1 Met inSang van 1 October j.l. is tot Adjunct Com- titulair benoemd de Heer P. Blok, werkzaam ter inspectie der Registratie en Successie al hier. Laat tijdens de piek-uren uw schemerlamp uit! ^TTVS ^TTT^ Zo'n extra schemerlamp is héél gezellig. Maar als véél mensen die gezelligheid tijdens de piek-uren nastreven, kan dat overbe lasting van de electrische centrales ten gevolge hebben. En dan zou U wel eens in het donker kunnen komen te zitten1 Laat daarom in de maanden December en Januari Uw schemer lamp en alle electrische toestellen, die U niet dringend nodig hebt, deze paar uurtjes rusten (op Zaterdagavond en Zondag zijn er géén piek-uren!) 's morgens van 7-9 's middags van 4-6 Service voor onze lezers Zaterdag j.l. zijn wij be gonnen met een geregelde publicatie van de namen en telefoonnummers van de genen, die sinds September, na de uitgave van de laat ste telefoongids, bij een der telefoonnetten in ons ge west zijn aangesloten. Men doet er goed aan. deze lijs ten uit te knippen en in het telefoonboek een plaats te geven. jongen onder auto ALKMAAR. Zaterdagmor- ?en omstreeks 9 uur fietste de 3-jarige M. K. uit de Tulpstraat van de Lindengracht en wilde de Koorstraat oprijden op fiets voor zien van handrem, die niet in orde was. Van rechts kwam de auto van de Gemeentereiniging. Hij kreeg het rechtervoorwiel over zijn been. Hij is in het Cen traal Ziekenhuis onderzocht en later per taxi naar huis vervoerd. Hij bleek er zeer goed afgeko men te zijn en had alleen maar enige schaafwonden en een bloed uitstorting aan zijn rechtervoet De fiets was beschadigd. ALKMAAR. Het heeft R.K. aangemarcheerd kwam. Voor Park zicht, de woning van de voorzitter van het Uniform-comité, dat hier zijn laatste vergadering hield, hield het corps stil en maakte het front voor het Comité, dat, als dank voor zijn actie een serenade in ontvangst had te nemen. Na de eerste mars hield de voor zitter van het corps, de heer J. Groot, gesecondeerd door secreta ris en penningmeester een korte toespraak tot het Comité, waarin hij dit dank bracht voor de vele moei te, die het zich getroost had, om het corps in uniform te steken. Hij verzekerde, dat de namen van "de co- die U gisteren in volle glorie zag voorbij trekken Harmonie „St. Caecilia" niet aan belangstelling ontbroken bij haar eerste muzikale mars door de stad. Reeds kwart voor 12 had zich gister een grote schare belangstellenden op de Paardenmarkt verzameld, waar het corps uittrok en langs heel de route, vooral in de Langestraat en op de Laat was er een drukte, die aan 8 October deed denken. Het was jammer, dat het zonnetje de uniformen niet in een gouden gloed zette; keurig marcheerde het corps van 60 man met vaandels en vendel door de straten. In het Kennemerpark had zich lerUzameld°;° van ^"Emm^tm™tot mitéleden bij het corps lang in dank- fn6 d^hWn tSo°endestdeCamedlfa" -^'tvoffhet in dichte rijen, toen „St. Caecilia corps gefvolgd door een tal*ijk pu_ bliek zijn mars naar de Emma- - straat, waar voor de ambtswoning van de burgemeester, Mr. Dr. H. J. Wytema eveneens werd stilgehou den voor een serende. Burgemees ter en mevrouw Wytema stonden reeds op het bordes voor hun wo ning, toen het corps aankwam. Ook hier was het weer de heer Groot, die namens „St. Caecilia" de bur gemeester dankte voor de geboden gelegenheid, om het hoofd der ge meente een serenade te mogen brengen voor de aangeboden uni formen en sprak de wens uit, dat ,St. Caecilia" nog tot in lengte van dagen de stads- en nationale feesten mocht opluisteren en dat Burge meester Wytema daarvan nog lang getuige mocht zijn. De burgemeester sprak eveneens een sympathiek woord; hij wenste „St. Caecilia" geluk met haar 30- jarig jubileum en met dt unifor-, men; hij verheugde zich erover, dat het corps hierdoor des te meer in staat is de eer van dt stad hoog te houden en bracht tenslotte dank voor de aardige attentie in de vorm van deze serenade. Na nog een pittige mars o.l.v. de tamboer-maitre, de heer Langkem- per, trok het corps, onder grote be langstelling via Kennemerstraatweg Ritsevoort en Choorstraat weer te rug naar het clublokaal. VERZET TEGEN DE POLITIE ALKMAAR Zaterdagavond wil de een agent van politie een man die in staat van dronkenschap ver keerde van het Fnidsen naar het politiebureau overbrengen, daarbij werd evenwel door de beschonkene en door twee andere personen ver zet gpleegd. De politieman bracht twee van de lieden naar het bureau en nadat hij assistentie had gekre gen kon hij ook de derde man naar het politiebureau overbrengen. Te gen alle drie is proces-verbaal op gemaakt. RECTOR ZIJLSTRA WORDT PASTOOR ALKMAAR. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor te Wieringerwerf de Weleerw. Heer W. N. Zijlstra, die rector is van het St. Pius-ge- sticht en godsdienstleraar aan het R.K. Lyceum alhier. In zijn plaats is benoemd tot rector van het St. Piusgesticht de Weleerw. Heer J. H. van den Hoek, die districtsaal moezenier van de mannelijke jeugd is. Tot godsdienstleraar aan het R.K. Lyceum is benoemd de Wel eerw. Heer S. Stroek, die rector was van de St. Jacobstichting te Dordrecht. Pastoor Zijlstra is 29 Mei 1926 priester gewijd en had als eerste standplaats Medemblik. Na twee jaar ging hij naar Rotterdam, naar de parochie van de H.H. Martelaren van Gorcum aan het Stieltjesplein te Rotterdam. Hier werkte pastoor Zijlstra zes jaar. In November 1934 werd hij moderator van het R.K. Lyceum te Alkmaar en rector van dePiusstichting voor ouden van da gen, terwijl hij daarnaast districts aalmoezenier van de vrouwelijke jeugd is. Rector Zijlstra ver klaarde ons hedenmogen in 'n kort onderhoud, zeer in zijn schik te zijn met deze benoeming in de Wierin- germeer, waar nu ook aan de an dere kerken, die tot nu toe bijker ken waren, pastoors benoemd zijn. In Middenmeer is benoemd de Wel eerw. Heer P. J. de Wit; tot pas toor te Slootdorp is benoemd de Weleerw. Heer G. C. M. van Dijk, die kapelaan was te Gouda. Rectificatie In de lijst van telefoonaanslui tingen, opgenomen in ons num mer van Zaterdag, staat vermeld Boode, Jan, Heemraadstraat 17, Rijwielhandel. Dit moet zijn Zui velhandel. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Pastoor te Rotterdam (H. Lamber- tus), de WelE. Heer P. J. Maas; tot Rector van het St. Antonius- gesticht te Rotterdam (Nw. Bin nenweg), de WelE. Heer J. M. Dun selman. die kapelaan was te Rotter dam. (H. Paulus) Tot pastoor te Volendam, de WelE. Hr. J. Langedijk; te Wieringerwerf, de WelE. Heer W. N. Zijlstra; te Middenmeer, de WelE. Heer P. J. de Wit; te Slootdorp, de WelE. Hr. G. C. M. van Dijk, die kapelaan was te Gouda. (O. L. Vr. Hemelvaart) Tot Rector van het St. Pius-gesticht te Alkmaar, de WelE. Heer J. H. van den Hoek. Tot Godsdienstleraar aan het R.K. Lyceum te Alkmaar, de WelE. Hr. S. Stroek; tot Rector van de St. Ja- cob-stichting te Dordrecht, de WelE. Heer J. G. Verleun, die kapelaan was te Kwintsheul. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft opdracht gegeven een nieuwe parochie voor te bereiden onder de bestaande parochie van de H. Nicolaas te Rotterdam aan de WelE. Heer C. Koning, die kape laan was te 's Gravenhage (Allerh. Sacrament); en heeft opdracht ge geven de oprichting van een nieuwe parochie voor te bereiden onder de bestaande parochie van de H. Pan- cratius te Castricum, de WelE. Hr. J. Th. J. Wit, die kapelaan was te Scheveningen (O. L. Vrouw van Lourdes) Z H. Exc. de Bisschop van Haar lem' heeft aan de HoogE. Heer H. J. C. Haver eervol ontslag verleend als Pastoor te Rotterdam (H. Lam- bertus): en aan de ZeerE. Heer N. H. Aanstoots eervol ontslag als Pas toor te Volendam. De receptie welke „de IJsbaan" Heiloo Zaterdagmiddag in „De Oude Herberg" hield ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan mocht zich in een grote belang stelling verheugen. De burgemeester van Heiloo, de neer J. Kalff als ook Wethouder J. Rus waren aanwezig. Ook vele deputaties van verenigingen gaven acte de presénce. Van de toema- lige oprichters der IJsbaan zijn nu nog lid van het bestuur de heren W. v. d. Vall, J. de Mars, Peer Jager en P. Holtes. De heer v.d. Vall (voorzitter) memoreerde in zijn openingsrede het werk wat verricht was in de bestuurs-peri- ode en het wel en wee wat onder vonden was. Verder deelde Spr. mede dat een prachtige Meidoorn haag rond het terrein is geplant. Verder zeide Spr. te hopen dat de Ijsbaan Heiloo een plaats vam treffen zou blijven in opbouwende zin, voor de jeugd Sprekers. Burgemeester J. Kalff felici teerde het bestuur der ijsbaan met dit jubileum. Hij sprak zijn bewon dering uit voor de indrukwekken de rede welke de voorzitter had uitgesproken en vooral de gemeen schapszin had hem gefrappeerd. Spr, bracht dank aan de oprichters en het huidige bestuur namens het gemeentebestuur die dit ge meenschapsgevoel zo juist hadden gepeild. Spr. zeide er verder van LT.B. TUINDERS BIJEEN (Vervolg van pag. 1 zit, bracht de heer Groen tijdig in herinnering, te pleiten voor een nieuwe regeling met betrekking tot het 1 pet. afzetfonds. Algemeen was de indruk dat het peil van de minimumprijzen voor verschillende producten ver hoogd dient te worden, wil ten minste het doel van de fondsvor ming: het leggen van een bodem in de markt, ook inderdaad zoveel mogelijk bereikt worden. In feite wordt dat doel echter, vooral bij de koudegrondproducten, niet be reikt. Nu zou het ideaal zijn in dien noodlijdende producten fondsen uit een algemeen fonds konden worden bijgesprongen, maar voor een dergelijke alge mene fondsvorming blijkt de tuin bouw in zijn geheel nog niet te vinden. Bepaald niet goed is het echter dat de minimumprijs wordt bepaald door de sterkte van het betrokken fonds. De L.T.B. staat nu voor, dat de helft van de heffing voor het 1 pet afzetfonds zal worden bestemd uitsluitend voor suppletie van de noodlijdende productenfondsen. Men mag van dit voorstel rede lijk succes verwachten. Anderzijds gaat het niet aan als vergoedings- prijs vast te houden aan 90 pet. zoals zelfs som van de kostprijs, migen wilden. Duel rond de witlof. Had het bestuur hier de verga dering op zijn hand: zowel o.a. de heer de Wijs van de Langendijk als de heer Schipper van de kring Hoorn, die daarvoor speciaal ach ter de bestuurstafel vandaan kwam, verhieven hun stem tegen de mening van het bestuur dat de handhaving van een producten fonds voor witlof niet langer ver antwoord zou zijn. „Zolang ik in de wereld ben, behoort de witlof bij de tuinbouw, zei de heer van Tol, en daar ging het nu precies om. De vrije Belgische import plus de speculatieve bouw in andere delen van het land, moge het dan allemaal niet gemakkelijker ma ken: de witlof-mannen van Noord- Holland hielden vast aan dit tra ditioneel product, ook al stelde de heer Ottenhof hem voor het alter natief de teelt dan maar als onren dabel op te geven. Dat nooit, moet er gedacht zijn. Het bestuur heeft de pauze be nut om er nog eens over te den den, en nam na de hervatting zijn voorstel terug: het zal nu de zaak opnieuw bij de hoofdafdeling Tuinbouw van de Stichting aan hangig maken. Vervolgens waren er dan van zelf de bezwaren tegen de areaal heffing op pootaardappelen en de onbillijkheid van de heffing van afgekeurde percelen en van ras sen die niet in de garantieregeling zijn opgenomen. Men moet deze maatregelen vooral ook zien tegen de achtergrond van de gewenste teeltbeperking, zei de heer Giesen. Het areaal is reeds met rond 31 pet. teruggelopen. Voor de toe komst mag men verwachten dat terugbetaling voor afgekeurde po ters zal geschieden, terwijl dan ook alle rassen in de regeling zul len moeten worden betrokken, dan wel de binnenlandse er geheel buiten zullen moeten vallen. De heer Groen vond hier gele genheid te verklaren, dat de oor zaak van het nog niet geruimd zijn van alle eerstelingen uitslui tend gelegen is in het niet afge ven door Frankrijk van voldoende accreditieven. Niet de L.T.B. eer stelingen alleen of in hoofdzaak zijn daarvan de dupe! En nog deze week zal een nieuw kwantum naar Duitsland geleverd kunnen worden. Wat de bedrijfsverbeteringen op kleine tuinbouwbedrijven betreft: er komen credietmogelijkheden waarbij men t.a.v. b.v. potersbe waarplaatsen en fruitkoelcellen natuurlijk vooral coöperatief zal moeten werken. Een precedent is er al: de Langendijk kreeg rege ringssteun voor mechanisatiedoel- einden. Krachtige actie zal voorts wor den gevoerd (en de vorming van een afd. Tuinbouwzaden in de Stichting voor de Landbouw, voor lopig helaas alleen nog maar met medewerking van de telers, zal dat stellig bevorderen) om een einde te maken aan de ontoelaat bare toestand dat de teeltvergun ningen voor tuinzaden thans in handen komen van de handelaren en een bona-fide teler zelf zijn kansen niet krijgt, zoals ter ver gadering nog eens duidelijk werd geïllustreerd. En tenslotte zijn hartige woor den gewijd aan de noodzaak om onze cultuurgronden te bescher men tegen stadsuitbreiding en aanleg van niet-agrarische objec ten. Bijzonder pikant mag men het in dit verband wel noemen, dat de werkzaamheid van de pla nologische diensten wettelijk eigenlijk in de lucht hangt omdat het gehele Nationale Plan niet op wettelijke basis berust Aan deze en andere gewichtige problemen en belangen heeft de L.T.B. Zaterdag een welgevulde dag besteed. Vandaag is de beurt aan de veehouders. Rectificatie HEILOO. In ons verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrijdag j.l. schreven wij dat de K.A.B. geen subsidie kreeg. Dit is echter nog niet beslist! Zoals een aandachtig lezer in het ver slag heeft kunnen lezen. Bij de stemming waren de stemmen 7 voor en 7 tegen. Het reglement van orde geeft aan „dat bij sta king van stemmen in de eerst volgende vergadering weer over hetzelfde punt gestemd moet wor den. Vindt dan weer staking van stemmen plaats dan is het voor ster verworpen". Wij merken hierbij tevens op, dat de aange vraagde subsidie niet is voor de K.A.B. als staatsorganisatie, maar voor de ontwikkelmgs-afd. nl. de „Credo Pugno club". Wii vermel den dit om misverstanden te voor komen. Belangrijke getuigen ROME (K.N.P.). Binnenkort worden uit Milaan in Rome ver wacht Lazio Sulner en zijn echt genote, twee figuren, die in de eerste dagen na het proces van Kardinaal Mindszenty van zich hebben doen spreken. Hun komst naar Rome staat in verband met de aanvrage van een visum voor de Verenigde Staten van Amerika, waar zij door de Verenigde Naties zijn uitgenodigd te komen getuigen over de hun bekende mystificaties, die door de Hongaarse regering in het proces van de Kardinaal zijn gepleegd. overtuigd te dijn, dat niet alleen de jeugd maar ook de oudere schaatsliefhebbers gaarne van de ijsoaan gebruik zullen maken. Verder beloofde spr. dat de wa ter-toevoer naar het ijsbaanterrein zijn volle aandacht zal hebben. Vervolgens bracht spr. dank voor de fraaie beplanting welke was aangebracht. Tenslotte sprak spr. de wens uit dat de arbeidslust van het bestuur een prachtig suc ces van de „IJsbaan" tengevolge zal hebben De heer H. Keesman sprak na mens de Toneelver. Falkland en zeide, dat alhoewel het streven van beide ver. uiteenlopend zijn, de samenwerking steeds prima was. Verder memoreerde spr. de peri ode dat de werklozen emplooi op de ijsbaan vonden, dat was in die tijd dikwijls 'n uitkomst. Spr. wenste het beste voor de toekomst. Namens de bond van plattelands vrouwen afd. Heiloo, sprak Mevr. Glijnis-Schermerhorn, terwijl de heer J. Prijs als secretaris van de „IJsclub Omval" zijn felicitaties aanbood. De heer P. Blankendaal voerde het woord namens de Ber ger IJssportvereniging en zeide 't een prestatie te vinden dat de IJsbaan Heiloo dit prachtige werk 25 jaar op zo'n uitstekende wijze had volgehouden en hoopte dat samenwerking mag blijven voort bestaan. De heer Mr. C. Berkhouwer sprak namens de Burger IJsclub te Alk maar. Spr. zeide persoonlijk reeds tal van jaren met graagte naar de IJsbaan Heiloo gegaan te zijn te meer daar zijn vereniging in hoofd zaak het liefdadig doel nastreeft en de Ijsbaan Heiloo om zijn mooie ligging, die werkelijk uniek is, zo veel prettigs in hem wakker riep. Vervolgens sprak de heer J. Koomen namens „De Foresters", Mej. C. Borst van de Landelijke Rijvereniging. Spreekster bood niet alleen bloemen doch tevens een prachtige voorzitters hamer aan. De heren W. Feerink en H. G. Rap boden hun gelukwensen aan namens de Alkmaase IJsclub en laatstgenoemde tevens namens de IJssbond Hollands Noorderkwar tier. De heer C. Duin, oud-inspec teur van het L. O., sprak als lid van de Ijsbaan zijn beste wensen uit en stelde het als vader zeer op prijs, dat zijn kinderen op een absoluut veilige ijsbaan konden rijden. Ook als oud-inspecteur van het L. D. verheugde hij zich steeds op de gelegenheid welke de jeugd geboden werd op de prach tige baan. de specifiek Hollandse sport te beoefenen. Spr. zeide ten slotte dat hij hoopte dat het be stuur zal voortgaan haar beste krachten te geven voor de jeugd. De^. heer v. Gemeren, voorzitter der V.V.V. bood eveneens zijn ge lukwensen aan en hoopte dat de wens van het bestuur het ijsbaan terrein te egaliseren, spoedig in vervulling zal mogen gaan. Tenslotte feliciteerde de heer A. Olivier, bestuurslid van de IJsbaan Heiloo de bestuursleden en op richters, die nu reeds 25 jaar deze functie vervullen. Spr. verwacht, dat op de a.s. jaarvergadering hier voor getuigenis zal worden ge geven. De voorzitter de heer W. v. d. Vall, had voor iedere spreker een passend antwoord, dat getuigde van sportiviteit en saamhorigheid Spr. zeide dat de IJsbaan Heiloo de sport heeft gediend en hij hoopte naar genoegen van de schaatslief hebbers. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond Iets kouder Zwaarbewolkt met opklaringen en hier en daar nog een enkel buitje. Matige wind tussen Noord en West. Vannacht in het binnen land temperatuur plaatselijk even onder het vriespunt. Morgen over dag iets kouder dan vandaag. PASTILLES VOOR UW HOEST (Adv.) HOGER VERGOEDING VOOR BLOEMKOOL (Eigen bericht.) Naar wii vernemen zou in be ginsel besloten zijn, voor bloem kool, in de afgelopen zomer aan geboden in een tijdvak van onge veer veertien dagen gedurende welke de export was opgehouden tengevolge zeer laag waren ge steld, alsnog een toeslag uit het desbetreffende productenfonds te betaalde vergoedingsprijzen. KLEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR Langestraat 2022 Magdalenenstraat 11 R.K.A.F.C. krijgt een overdekte tribune ALKMAAR De R.K. Voetbal vereniging AFC wier publiek in 'n paar jaar van 17 tot 2 53000 man is is gestegen, en die ruim 400 spelen de leden telt, krijgt op haar voet balveld aan de Westerweg 'n over dekte tribune, met de bouw waar van men dezer dagen is begonnen. De tribune, die 50 meter lang zal worden en die plaats zal bieden aan 650 a 700 personen, zal van hout worden opgetrokken op een betonnen fundering. In het midden zullen zitplaatsen met leuningen een eretribune vormen. Het dak zal worden gevormd door gegolfde asbestplaten. De tribune, die 5 rij en hoog zal zijn, zal een welkome verbetering voor AFC betekenen. Een andere verbetering van het AFC-terrein is het tegelpad dat rondom het veld zal worden aange legd. De vereniging voert momen teel een zegelactie, die voorlopig geslaagd mag heten. De eerste te gelronde zal binnenkort worden gelegd. Geleidelijk aan zal men dan 't tegelpad in de breedte gaan uitbreiden. Op het verbeteringspro gramma staan bovendien nieuwe kleedkamers, maar daar is de vere niging op het ogenblik nog niet aan toe. De nieuwe' tribune van AFC zal aan de zuidzijde worden opge richt. WARMENHUIZEN. stek uien 8.70; rode kool 5.506.60; witte kool 7.40; succes witte 8.409.90. N. SCHARWOUDE. uien 22.10 23.90; rode kool 5.509.10; gele kool 7.507.60; groene kool 17.70; succes witte kool 6.809.60; deen- se witte kopl 6.509.70; andijvie 18.20—20.20. AVENHORN, 26 Nov. Spruit- kool f 43—59, 100 kg; 16500 kg. witte kool succ. f 6,509,50; 32000 kg rode kool f 5,50—8,30; 12500 kg gele kool f 57,20; 3850 kg groene kool 13.1019,80: 900 kg Chinese kool f 15,5015,70; 19700 kg grove uien f 19,2020,70; gewone uien f 22,20— 23,30; driel f 18,70—19,70; nep f 18,30 —18,50; 7000 kg bieten I f 6,20—7,80- II f 4—4,30; 680 kg witlof I f 52— 67; II f 37—50; Peen II f 10—10,50, 5000 kg; III f 9,20-9,80- IV f 7,80— 8,60.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2