oos de fijnste Banketletters Areaal heffing voor alle aardappelen Export groenten en fruit neemt nog steeds toe Heeft ook Texel een andere haven nodig? Nieuwe tijden, nieuwe wegen in het amateurtoneel ERDWIJNEN ALLE ZoRGEN ADEAUX VOOR IEDERE BEURS AMANDELEN - ROOMBOTER Vrijdag 2 December 1949 Oogstjaar met record-opbrengsten Districtsdag te Leiden Nieuwe projectie bij „Het Horntje" Bloembollenveiling „West-Friesland" Marktberichten Daarvan vervaardigen wij sinds 1880 Bestelt vroegtijdig a.u.b. per halve kg f 3.— C 4 (Van onze redacteur) HAARLEM. Dankbaarheid voor de- rijke zegen die wij dit oogstjaar van Boven hebben ontvangen, dat was de grondtoon van de rede waarmede de heer H. A. Ciesen, voorzitter van de vakgroep Akkerbouw van de L.T.B. gisteren de algemene verga dering van die vakgroep opende. Granen, peulvruchten en vlas hebben record-opbrengsten te zien gegeven, de andere handels- bewassen en zaderijen waren ook goed, terwijl misschien alleen ie aardappelen en de bieten het hier en daar hebben laten zitten. Maar de afzet laat nog wel wat e wensen over, constateerde spr., met name b.v. het stro, de poot- aardappelen en de ruw-voeders. Met waardering maakte hii mel ding, zowel van de viering door meerdere afdelingen van oogst- dankdagen (waarvan hii overigens hoopte, dat ze zich zouden beper ken tot datgene wat er mee be doeld wordt) als van de goede wil die de regering heeft betoond door middels het A.V.A. in te grijpen, toen de tarweprijzen te veei van de beoogde hoogte dreig den af te wijken. Met een enkel woord duidde hii al aan. wat de hoofdschotel van de vergadering zou vormen: de areaalheffing op de poters en mogelijke fondsvor ming voor de consumptie-aardap pelen. En tenslotte wees hij er op, dat voor de naaste toekomst een ruimere werkloosheid in de land bouw moet worden gevreesd, ge deeltelijk als gevolg van een toe nemende mechanisatie, waartoe een economische bedrijfsvoering als gebrek aan vakkundig perso neel dwingen. Het zou stellig aan beveling verdienen, aldus de heer Giesen dat de werknemers zich ook voor de landbouw meer vak bekwaam gaan instellen. Spr. vreest dat de invoering van de werkloosheidsverzekering in deze wel eens een gevoelige rem zou kunnen vormen. Nadat mr. Vermeulen in zijn jaarverslag alle herinneringen aan de kwade en goede dingen op ak kerbouwgebied van 1948 en '49 nog eens had teruggeroepen, daarbij constaterende dat door de goede regeringsgarantie op de sui kerprijs de teelt van suikerbieten zozeer werd aangemoedigd dat thans in één slag practisch is be reikt, dat het areaal het peil be nadert waarop de binnenlandse productie de eigen consumptie kan dekken, werden de heren Vle gels en Verdurmen als bestuurs lid, de laatste tevens als lid van het Hoofdbestuur, herkozen. De vergadering maakte daarna een aanvang met de behandeling van voorstellen en prae-adviezen, waarvan het aantal gering, de be tekenis daarentegen groot was. Dat was dan niet in het minst te danken aan het feit, dat de heer M. Bentum, adj. secr. van de hoofdafdeling Akkerbouw van de Stichting van de Landbouw bereid was gevonden op verschillende punten zeer waardevolle toelich tingen te geven, die in de verga dering een, terecht, geboeid ge hoor vonden. Wat de tarwe betreft heeft het bestuur aangedrongen op verho ging van de streefprijzen die het, gezien de prijsstijging van de alge mene onkosten, te laag acht. De beperkende bepalingen die het gebruik van tractoren op de weg t.a.v. snelheden, aantal aanhang wagens e.d. aan banden leggen, zijn een voorwerp van voortdu rende aandacht bij bestuur en Stichting, welke laatste de maxi mum-snelheid op 15 km en het aantal aanhangwagens op twee bepaald wil zien. Pootaardappelen Zoals Zaterdag reeds bij de tuinders het geval was geweest, speelde ook hier de areaalheffing op pootaardappelen als een pro bleem met onbillijke kanten. His torisch ligt de aanleiding tot de heffing in de afbraakprijzen van de oogst 1948 en de noodzaak van teeltbeperking. De areaalheffing van 1949 is vooral op die teeltbe perking gericht geweest, die vóór 1950, die er zeker weer komen zal (over de noodzaak en de wense lijkheid daarvan zijn alle organi saties het eens) is vooral bestemd de fondsvorming te dienen. Over de onbillijkheid van het niet te rugbetalen voor sommige binnen landse rassen is men 't bii de LTB wel eens, maar elders in den lan de hoort men wel verklaren, dat het ook voor de binnenlandse ras sen van veel betekenis is, indien de exportrassen op prijs worden gehouden, terwijl die laatste dan nog altijd 50 cent per 100 kg aan de grens bovendien betalen. Hoe het ook zij: het L.T.B. bestuur heeft zijn standpunt voor een eventuele garantie en vergoe dingsregeling in 1950 als volgt bepaald (en wij geven het hier in zijn geheel, omdat het vele van onze lezers zal interesseren): a. de areaalheffing in 1950 op pootgoed dient op alle rassen te rusten: b. het is billijk voor de eerste H.A. van elke teler 50 pet te heffen: c. de hoogte van de areaalhef fing dient redelijk te zijn, met dien verstande, dat deze niet voor alle rassen gelijk behoeft te zijn; d. de garantie dient zowel op de binnenlandse- als op de export rassen gegeven te worden; e. de vergoeding wordt achter af bepaald, welke varieert naar ras op basis van het eventuele overschot: f. 50 pet van de areaalheffing op afgekeurde percelen dient te worden gerestitueerd; g. een eventuele teeltregeling van pootgoed in de akkerbouw sector wordt niet voorgestaan. Na de poters de andere aardap pelen. In een knap betoog zette de heer Bentum uiteen, wat er op dit terrein in den lande leeft aan ve lerlei plannen om te voldoen aan de behoefte aan enigerlei prijssta biliteit, aan een bodem in de markt, ook al is die slechts b.v. de kale kostprijs van voederaard appelen. In feite hebben wij te maken met een nieuwe landbouw politiek die door de volksverte genwoordiging is aanvaard, maar waarvan een gewichtige moeilijk heid schuilt in de omstandigheid, dat de varkensmester in het Wes ten des lands (want om de prijs van het varkensvlees draait die politiek) de akkerbouwer de prijs niet kan betalen, die deze hebben moet om lonend voederaardappe len te verbouwen. Wat er zou moeten gebeuren is dit: een gegarandeerde minimum prijs, een areaalheffing die men verschillend zou kunnen maken voor klei of zand, waar men kleine en gemengde bedrijven buiten zou kunnen laten vallen, zomede b.v. de vroege en de fabrieksaardappe len Zou men tot die stap geraken, dan blijven er nog allerlei vragen open: men zou de overheid vol doende consumtie-aardappelen en de verlangde toename van de voe- deraardappelenbouw kunnen ga randeren, maar wat doet zij op haar beurt met de varkensmes- terij en met de voedergraanim- port? Zal zijn garant willen staan voor de fondsen? Er moet reke ning gehouden worden met wat voor de pootaardappelen geschiedt en wie zou de regeling moeten uitvoeren? Een terrein vol voetangels en klemmen ging de vergadering open, en de heer Wit van Anna Paulowna kon het zich al goed voorstellen, evenals zijn collega uit de Wijkermeer, hoe de telers van goede consumptieaardappelen zouden moeten betalen voor de baten die gelegenheidstelers in de regeling zouden vinden. Maar zo erg kan dat nooit zijn, zei de heer Giesen, want het aardappel moeheid-wetje beperkt het areaal al met 2/3. Hoe dan ook: het is nog niet zover en men mag nog menige hartige discussie over dit onderwerp verwachten. Dat er iets zal moeten gebeuren staat vast, dat het er dit jaar zo gun stig uitziet komt ook wel omdat het in andere landen zo miserabel is gegaan, en ten onzent loopt de consumptie in de grote steden terug. P. B. O. Nadat de vergadering nog enige ernstige woorden had gewijd aan het importeurskartel dat het bind touw op prijzen houdt die acht maal de vooroorlogse overtreffen, en had vernomen dat de kali positie niet ongunstig schijnt, pau zeerde zij. om daarna mr. Ver- neulen zijn secretariale stoel te zien verwisselen voor de katheder, waarachter hij een helder en be zield betoog hield over de komen de P.B.O. Hij noemde haar een begin van de uitvoering van de in het Vastenmandement neerge legde gedachten, een belangrijke weg naar de hervorming van de onderneming, de wortel van onze maatschappij. Dit ernstig streven om in de gemeenschap een middel te vinden dat zovele tegenstellin gen de weg naar verzoening toont zal de verwezenlijking inluiden van een brok sociale rechtvaar digheid, een goed zo groot, dat men voor zoiets zakelijks als deze P.B.O., een belangstelling kan hebben die op geestdrift gelijkt. Er is hier nog een goed stuk voor- lichtingswerk in de organisaties te doen. Nu, voor wat de L.T.B. Akkerbouwers betreft, is dat gis teren voortreffelijk ingezet. De uit Duitsland geïmmigreerde beeldhouwer Benno Elkan heeft een bronzen buste gemaakt van Winston Churchill. Onder voorzitterschap van de heer C. P. Weel uit Grootebroek kwamen in „De Burcht" te Leiden de leden van het Werkverband Katholiek Amateurtoneel bisdom Haarlem in groten getale bijeen in diocesane vergadering, waar de Geestelijk Adviseur de Zeer Eerw. Heer G. v. d. Poel een rede hield over „Nieuwe tijden, nieuwe we gen". De geestelijk adviseur nam in zijn rede zijn toehoorders mee op een excursie door het rijke domein van het toneel in de loop der eeuwen. Niet het beroepsto neel is het oorspronkelijke, maar het amateurtoneel, en wel met name in onze streken het Katho liek Amateurtoneel. Van 1400 tot 1600 beschikten vrijwel elke stad en elk dorp over een bloeiende kath. toneelvereniging. Deze bloeitijd van het Kath. toneel vloeide voort uit de bloeitijd van de Kath. beschaving. Deze twee gaan hand in hand. Immer zal het beoefenen van het toneelspel door het volk de volksbeschaving in de hand werken. Dit prachtige cultuurgoed uit de 13e, 14e en 16e eeuw is echter verzand en verlo ren gegaan tengevolge van aller lei factoren, waarvan religieuze wel de voornaamste zijn. Het toen overheersend Calvinisme vreesde te zeer de invloed van het Kath. toneel. Toen in de vorige eeuw de Katholieken hun vrijheid weer hadden verkregen, is heel lang zaam het Kath. toneel weer opge staan. Momenteel kan men zelfs weer van een betrekkelijke op bloei spreken, dank vooral de vele goede toneelfondsen, Ons Leken spel en ons eigen toneelblad. An derzijds doen zich echter ook nog zeer vele moeilijkheden voor, waarvan de voornaamste wel voortkomt uit de populariteit, welke heden ten dage de film geniet, die zich meer aanpast aan de geest van deze moderne tijd. Men verlangt zich tegenwoordig te ontspannen met iets, dat weinig geestelijke inspanning vraagt, dat vlug en flitsend voorbij gaat. Ook het beroepstoneel en radiohoor spel werken het amateurtoneel niet in de hand. Wil het amateurtoneel zich handhaven, dan zal het zich moe ten aanpassen aan de eisen van de tijd. die steeds zwaarder wor den. Met de nieuwe tijden, moet het nieuwe wegen inslaan. Men eist goed en verantwoord spel in levenswarme en levensechte stuk ken. Om dit te bereiken is een con centratie nodig van alle aanwe zige krachten. Het program van zwaardere eisen kan alleen ge zamenlijk worden uitgevoerd. Men moet ruim en breed kunnen zien buiten de enge plaatselijke gren zen om. Wij dienen een Katho liek belang d.w.z. een „algemeen" belang. Na de rede van de Zeer Eerw. Heer G. v. d. Poel werd kapelaan J. v. d. Boogerd geïnstalleerd als diocesaan adviseur van het Werk verband. In de namiddag had er een demonstratie plaats van fluo- rencentie op het toneel. In de pauze maakte de voorzitter bekend dat de heer W. Lonis uit Amstre- dam door de vergadering met overgrote meerderheid van stem men gekozen was als bestuurslid van het diocesaan bestuur in de vacature van J. J. van Ballegoy uit Amsterdam. De dag werd besloten met een opvoering van het toneelspel „On der één dak" van Jan Fabricius, uitgevoerd door de R. K. Toneel vereniging St. Matthias te War mond. In de „Blauwe Zaal" van het Rotterdamse beursgebouw werd Donderdagmiddag de jaarvergade ring gehouden van het Uitvoer Controle Bureau, het bureau, waarbij alle erkende groente- en fruitexporteurs alsmede de vei lingen zijn aangesloten. De voorzitter, de heer A. W. van de Plassche uit Den Haag, deelde mede, dat de export van groente en fruit nog steeds stij gende cijfers vertoont. Was de omvang van de groente-export in 1938 296.000 ton, na de oorlog is de export sterk opgelopen en als cijfer voor 1949 verwacht men ongeveer 360.000 ton. De cijfers voor de fruitexptort ziin voor de jaren 1938 en 1948 onderscheiden lijk 24.000 en 29.000 ton. Buiten tuinbouwkringen, aldus de voor zitter, meent men, dat er te veel groente en fruit verbouwd wordt. Dit baseert men op de z.g. „door draai". De doorgedraaide produc ten bedragen echter niet meer dan HEIWERK OP DE BUITENHAVEN BEGONNEN DEN HELDER. De werkzaam heden bij het aanleggen van de stalen damwand aan deze zijde van de Buitenhaven zijn reeds flink ge vorderd. Donderdagmiddag zijn de voorbereidende werkzaamheden be gonnen: De travers, die dienen om de 16 M. lange balken op te heffen zijn op hun plaats gebracht, het talud is voor een gedeelte afgegra ven, enkele smalsporen van het op slagterrein naar de glooiing zijn aangelegd en de eolossale 25 M. hoge Morrison-heistelling is in gereed heid gebracht. Hedenmorgen ging de eerste stalen balk van de kap- wand onder de enorme en vervaar lijke slagen van de heistelling de grond in en vele honderden zullen in de komende weken volgen. twee drie procent van de totale productie. De ontwikkeling van de afzet mogelijkheden heeft echter geen gelijke tred gehouden met de ont wikkeling van de teelt. Spreker constateerde tot zijn spijt het ge brek aan inzicht van de veilingen en de telers om een beter product af te leveren. Wij zullen in de komende jaren belangrijke ver beteringen moeten aanbrengen om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Schout bij Nacht Reijnierse tijdelijk C. Z. M. DEN HELDER. In verband met het vertrek van de Schout bii Nacht J. J. L. Willinge, de Com mandant Zeemacht Nederland, die aks vlootvoogd van de Nederlandse eenheden de oefeningen in de Westerse Wateren bijwoont, is de Schout bij Nacht I. W. Reijnierse, bii diens benoeming als zodanig tevens benoemd tot plaatsvervan gend C.Z.M. Van de eerste De cember af wappert de onderschei- dingsvlag (Driekleur met twee sterren) van de Schout bij Nacht van de mast van Hr. Ms. Wacht schip Neptunus. NIEUW DOK IN GEBRUIK GENOMEN DEN HELDER. Het. onlangs op de Werf te water gelaten dok, dat nog steeds gemeerd ligt aan twee landingsvaartuigen in het natte dok op de Rijkswerf, is dezer dagen of ficieel in gebruik genomen. Men heeft tal van proefnemingen ver richt, die de deugdelijkheden van het dok moeten bewijzen, H.M. Mijnenveger „Deurloo" is het eerste schip van de Kon. Ma rine, dat binnen haar wanden een reparatiebeurt zal ondergaan. Bin nenkort zullen de nieuwe ducdalven aan de Zuidstraat gereed zijn en zal het nieuwe dok ongeveer op de plaats van het oude komen te lig gen. Door de zware stormen is de glooiing van de Afsluitdijk aan de Noordzeekant zodanig beschadigd, dat men maatregelen moest treffen. Daarom is men overgegaan tot het breder zetten van de zuilen (steenblokken) langs de gehele dijk. Arbeiders zetten de zuilen 21/: meter breder. Gevraagd: nette HUISHOUDSTER, leeft- Br. of pers C. Mul. Eerste L: straat 5 Noordschs bevraagd voor uite knopte huishoudln Van 7.30—14.30 uu dags vrij. Brievei no 17565, bur. v. Te koop: 'n BEST zes jaar oud, m£ alles bij W. Zwaï kei bij Alkmaar. Jongeman zoekt Ki INWONING te A. met vrij kamertje sion in beschaafd Brieven zo spoed if lijk onder No. 17 reau van dit blad. Herencostuum, m 55.Jongens- leeft. 1415 jaar f goed als nieuw. 15.Wandelw I 20.Kinderstoel Spiegel f 25. Stationsweg 56, A MEESTER's VLEESWAREN Aan de collectie varen in blik is toej bpterhamw. en kn; Seef nog heden e :orteerd ordertje di 5TAM Bi K 2208 No. 22 c „Een vlotte verbinding van het eiland met het Nederlandse vaste land is zeer noodzakelijk voor de economische positie van Texel", zo ongeveer luiden de eerste regelen van een lijvig rapport, dat door de Rijkswaterstaat over het eiland Texel aan de Regering gezonden is, om goedkeuring te verkrijgen van de plannen (en idealen) welke deze dienst koestert ten aanzien van een vlottere beurtvaart van de Texelse boot en de aanleg van een nieuw haventje nabij het Horntje. Dit is de kern, waar alles om draait. De Rijkswaterstaat heeft voor het samenstellen van het rap port teruggegrepen op oudere plan nen, waarin eveneens gedacht werd aan een geheel nieuwe haven bij 't Horntje. Nieuwere overwegingen hebben bovendien de noodzaak be pleit van een sneller vervoer, be tere accomodaties en vooral grotere capaciteit, ook al met het oog op het steeds intenser wordend vreem delingenverkeer. Daarvan getuigen de cijfers, die ter beschikking zijn gekomen. Men heeft de veronder stelling ge-uit, dat men jaren gele den niet in de toekomst heeft ge zien. Men kon dit ook niet; immers, de oorlogsjaren zijn me'de oorzaak geweest, dat het vreemdelingenver keer op de eilanden veel intenser werd. Doch de vele bezwaren be ginnen dan ook jaar in jaar uit scherper naar voren te komen. Om. wijst men er op, dat het traject Den Helder—Oudeschild te lang is, en dat de kade voor het grote ver voer absolute moeilijkheden ople vert. Bij de verbinding tussen de Noor delijkste Zeeuwse eilanden en Wal cheren had men practisch met de zelfde moeilijkheden te kampen en reeds in 1927 is men ertoe overge gaan een veerpont te laten varen, welke aangepast was aan het mo derne wegverkeer. Reeds in 1902, 1926 en 1928 be stonden er plannen tot verbetering van de haven van Oudeschild, doch deze hebben geen verdere uitvoe ring gekregen. In 1939 zou de N.V. Teso een veerpunt hebben kunnen lenen van de Moerdijk, waar er toentertijd drie uit de dienst geno men werden bij de bouw van de To'fdijkbruggen. O.m. door de oorlogsomstandig heden is ook aan dit plan geen ver-, lere uitvoering gegeven. Thans zag de Rijkswaterstaat twee mogelijkheden: Ofwel de haven van Oudeschild verbeteren, waarbij dus de oude bezwaren ten aanzien van het lange traject blijven gehand haafd, ofwel een nieuwe aanlegha- ven bij het Horntje, waardoor het traject 7 KM korter wordt en waar bij tevens een z.g. ferryboat in de vaart genomen wordt, die een groter aantal auto's kan vervoeren dan de tegenwoordige „Dr. Wagemaker". De haven van Oudeschild zou dan worden aangehouden als vissers-en handelshaven. De Rijkswaterstaat is gekant tegen een algehele vernieuwing van de haven van Oudeschild, juist omdat de bestaande bezw/ en dan nog niet zijn weggenomen. Het is een finan cieel voordeel dat men nastreeft en tevens voordelen voor het moderne vervoer, dat juist door het vreem delingenverkeer op Texel in de drukke zomermaanden overstelpend is. Tl' afstand Den HelderOude schild bedraagt 11 KM. De afstand Den HelderHorntje slechts 4 KM. De verplaatsing van de aanlegstei ger van Oudeschild naar het Horn tje betekent dus per dag tweemaal (heen en terugl zeven (verschil in KM) maal tien KM (aantal vaarten per dag) is honderd veertig KM! Door de verenigde beurtschippers wordt min of meer gerekend op 'n nieuwe haven nabij het Horntje, daar velen van hen reeds grote vrachtwagens hebben aangeschaft, die zij dan ook naar het vasteland kunnen overbrengen. MARKTOVERZICHT SCHACEN Of de „donkere dagen voor Kerst mis" soms van enige invloed op het aanbod van vee zou kunnen zijn? Het is niet te zegen. Maar toch viel het iedereen op, dat vooral het aanbod van slachtvee beduidend minder was. De handel bleef ech ter prima en prijshoudend. Voor de goede slachtkoeien werd f 1,en de allerbesten voorheen aangeduid als AA, zelfs wel f 1,05 per pond be taald. Ook de gebruiksdieren ble ven onveranderd duur. Noch in de rubrieken verse koeien, gelde koe ien of drachtige koeien, noch in het artikel vaarzen viel een waarneem bare schommeling van het prijspeil waar te nemen. De handel in gras kalveren-pinkjes bleef echter aan de kalme kant. Men noteerde f 150 tot f 220.— Nuchtere kalveren prijs houdend f 21,tot f 45,Vette schapen kalm maar duur. f 65,tot f 95,overhouders f 35,tot f 55. De biggenmarkt scheen iets vlotter bij nagenoeg dezelfde prijzen van de vorige week, nl. f 30,tot f50, voor biggen en tot f 65,voor schrammen. De zes of zeven paar den schenen tot de vergeten han delswaar te behoren. In elk geval was er in deze hoek generlei actie waarneembaar. Ook in de pluim- veehoek ging heel weinig om, zo dat in de uiteraard zeer lage prij zen van oude kippen en konijnen geen enkele wijziging werd ge bracht. De publieke belangstelling bleek meer uit te gaan naar de Sin terklaas artikelen achter etalage ruiten of op de marktstalletjes, dan naar de diverse op de landbouw betrekking hebbende voorwerpen en machines. Een teken des tijds, dat na 6 December vanzelf tot het ver leden behoort. De aanvoer was voor de veiling van 30 November weer beduidend minder dan de vorige week. Er werden nu voor de veiling ge bracht 3300 mand, welke voor het overgrote deel bestonden uit de kleine maten. De grote maten zijn hier practisch geruimd. Belang stelling was weer groot, terwijl de prijzen zich goed handhaaf den. Besteed werd voor: Acca Laurentia 14 op 5,30, 12- 14 4.45, 10-12 2,55, 8-10 1,60: Aran- juez 12 op 5.40, 10-12 2,40; Alaska 12-14 3,20, 10-12 1,50, 8-10 1,10; Allard Pierson 14 op 5,25, 12-14 4,60—4,70, 10-12 2,20, 8-10 1,30- 1,35; Abu Hassan 12-14 7,70—7,85, 10-12 3.00-3,45, 8-10 1,95; Amido- nette 12-14 2,85, 10-12 1,65; Ag nita 14 op 3,45, 12-14 3,95, 8-10 1,95; Aviatrice 14 op 3,50, 12 op 3,05—3,55, 10-12 3,25, 8-10 1,45; Boulogne 14 op 3,55, 12-14 3,45, 10-12 1,85, 8-10 1,30; J. S. Bach 14 op 3,30—3,55; 12-14 2,70—3,45, 10- 12 1,80—2.00, 8-10 1,25; Bloemfon tein 14 op 4,05, 12-14 2,80-4,05, 10- 12 2,00—2,10, 8-10 1,45-1,50; Cher bourg 12-14 4,90, 10-12 2,50, 8-10 1,50; Cavalero 14 op 2,75, 12-14 2,35, 10-12 1,15, 8-10 1.00; Capt. Boyton 8-10 1,40; Crimson Glow 12-14 3,50, 10-12 1,75, 8-10 1,10; Clingendaal 8-10 1,40; Canada 12- 14 4,15, 10-12 1,65, 8-10 1,15; Dr. Dentz 12-14 4,80, 10-12 1,75—2,15, 8-10 1,251,55; Early Sunrise 12- 14 4,30, 10-12 2,55, 8-10 1,15; Eli sabeth 12-14 5,35—5,40, 10-10 2,35 8-10 1,55; Frau Dr. Maniël 12-14 3,40, 10-12 1,40; Gen. Eisenhower 14 op 13,25—13,90, 12-14 12,20— 14,50, 10-12 6.50—8.00, 8-10 4,15— 4,85; Greta Garbo 12-14 6,05, 10-12 2,70, 8-10 1,25; Gold Lac 14 op 6,25, 12-14 6.00—6,10, 10-12 2,50. 8-10 1,50; Gold Dust 12-14 6,10, 10 -12 3,20, 8-10 1,90; Halley 12-14 2,90, 10-12 1,40, 8-10 1,10; Hop mans Glorie 12-14 7,95, 10-12 4,65, 8-10 3,25; Hollands Glorie 12-14 4,25, 8-10 1,40; Harry Hopkins 12- 14 8,059,00; lie de France 12-14 3,50—4,15, 10-12 2,00, 8-10 1,45; Joh. van Konijnenburg 14 op 3,70 —4.00, 12-14 3,90, 10-12 2,25; Juni- wonder 12-14 4,15, 10-12 1,95, 8-10 0,85; Joh. Strauss 12-14 3,45 3,85, 10-12 1,45-1,70, 8-10 1,15-1,20; Java 12-14 6,65, 10-12 3,80-3,85, 8-10 2,40; Lilac Wonder 14 op 3,50, 12-14 3,20—3,30, 10-12 1,50-1,55, 8-10 1,15; Leeuwenhorst 14 op 3,30 -3,90, 12-14 3,20-3,50, 10-12 1,70- 1,80, 8-10 0,95-1,30; Lavendel Dream 12-14 3,85-4,10, 10-12 2,00, 8-10 1,55; Liberation 12-14 4,00, 10-12 1,40, Mansoer 14 op 3,55, 12- 14 3,05—3,50, 10-12 1,70-1,90, 8- 10 1,20-1,30; Mascotte 12-14 6,60, 10-12 2,50, 8-10 1,60; Maagd van Orleans 12-14 3,20, 10-12 1,55, 8- 10 1,30; Morningkiss 12-14 4,60, 10-12 2,55; Modern Times 12-14 3,35-3,90, 10-12 1,65-1,95, 8-10 1,30; Majuba 12-14 4,25—4,50, 10-12 2,05—2,10, 8-10 1,25—1,35; Marks Memorv 14 op 4,004,05, 12-14 3,45-3,85, 10-12 1,65—1,70, 8-10 1,15 —1,25; Maskerade 12-14 6,00, 10-12 2,70, 8-10 1,60; Nieuw Europa 14 op 3,45, 12-14 3,05-3,40, 10-12 1,75 —1,90, 8-10 1,00—1,25; Norman- dië 14 ot> 5,65, 12-14 5,05, 10-12 2,10, 8-10 1,35; Oud Holland 14 op 4,40, 12-14 3,60, 10-12 1,80, 8- 10 1,15; Odin 12-14 3,45, 10-12 1,70, 8-10 1,20; Pinki 14 op 5,00, 8-10 2,15; Poolijs 12-14 3,50; Pax 14 op 3,25, 12-14 3,15—3,20, 10-12 1,45; Picardy 14 op 6,60-6,85, 12-14 5,55 —6,55, 10-12 3,05—3,50, 8-10 1,95— 2.00; Paul Rubens 14 op 3.85, 12-14 3.65—4.00, 10-12 1.65—1.90, 8-10 1.10—1.20; Roma 12-14 4.65; Red Fox 10-12 2.10, 8-10 1.30; Radiance 14 op 4.05, 12-14 3.80; Sweet Se- venteem 14 op 3.954.05, 12-14 3.65—4.00, 10-12 1.75—1,95, 8-10 1.50; Silhouette 14 op 3.60, 10-12 1.90; Silentium 14op 2.00; Sneeuw - prinses 14 op 2.25, 12-14 2.002.30, 10-12 1.40, 8-10 1.25; Sonatine 14 op 3.50, 12-14 3.50, 10-12 1.75, 8-10 1.30; Sole Mio 12-14 4.05, 10-12 1.90, 8-10 1.25; Salmon Joy 10-12 2.90, 8-10 1.45; van Tienhoven 14 op 3.95—4.35, 12-14 3.40—3.75, 10- 12 1.75—1.90, 8-10 1.05—1.20; Tho mas Edison 8-10 1.40; Topscore 14 op 3.55—3.75, 12-14 3.55. 10-12 1.85, 8-10 1.00; Tivoli 8-10 3.70; Vincent van Gogh 14 op 4.15 4.25, 12-14 3.75—4.10, 10-12 1.85— 2.00, 8-10 1.15—1.20; Lil. Henry 20-22 35.10, 16-18 19.00, dubbele 22.00; Lil. Umbellatum 20 op 9.10; Lil. Regale 24 op 12.80—14.50, 22- 24 11.90—13.00, 20-22 8.10—11.00, 18-20 7.40—7.80, 16-18 4.60—5.60, 14-16 3.20, dubbele 4.70—6.40; Lil. Or. Triumph 20 10.70, 18-20 8.30— 8.60, 16-18 5.00, 14-16 3.70; Lil. Tennifolium 6-8 1.30; Lil. Creel- mans Hebryden 24 op 15.10, 22-24 13.00, 20-22 11.20, 18-20 9.00, dub bele 4.806.80; Zomervreugde 12- 14 5.30, 10-12 2.70, 8-10 1.00; Lil. White Excelsior 14-16 18.10; Lil. Philp. Formosanum 12 op 3.80, 10- 12 2.10, 8-10 0.50; Lil. Erectum 20 op 12.00. LANGEDIJK. groene kool 18.60—30.50, andijvie 26—31.60, witte kool 9.1010.60, gele kool 5.508.20, rode kool 6-12.60, uien 21.7022.10. grove 21.30 21.60. WARMENHUIZEN. uien 22.60 23, grove 20.6020.70 gele kool 6.108.20, rode kool 611.80, witte kool 6.70—7.20, deense wit te kool 9.9010.50, andijvie 26.10 —29.60. AVENHORN, 1 Dec. 450 kg spruitkool 42—57; 52.800 kg witte kool succ. 5.60—10.20, Dene 7.80— 9.80; 36.200 kg rryde kool 5,50—10,40; 24.600 kg gele kool 5—8 70; 2600 kg groene kool 14.30—20; 3500 kg Chi nese kool 8.1015.80; 7500 kg grove uien 21.70—22,40. gewone 22.70 23,10, driell 18,50—18,70; 5500 kg bieten I 7.10—7.80, II 44.40; 920 kg witlof I 60—72, n 44—52; 9500 kg peen II 11.70—13, m 9.80—10.80, IV 8.108.30; 500 kg andijvie 1219; 50.000 kg pastinaken 1414.40, ZUIDERKOGGE, 30 Nov. Blauwe Eigenh. 8.30—9.20; Bintije 6.60—7; bloemkool 18—59; stek 210; andij vie 925; spruiten 3448; rode kool 5.508.80; groene kool 1725; uien grove 20; midd. 18.80—22.50; driel. 17; nep 18,70; knolselderie 520; witte kool 7.80; boerenkool 1013; Comtesse 23—30; Gieser 916; Win- terjan 511; Holl. Present 1235; goudreinet 1436; Present 1127; Gron. Kroon 1024; zoete appelen 16—21. GROOTEBROEK, 1 Dec. 8500 kg groene kool 1719.40; 1200 kg rode kool 7.608.00; 2700 kg gele kool 6.10—7.00; 1700 kg bieten 7.30; 500 ke spruiten 5052; 1000 kg an dijvie 19.6020.00; 10.000 kg uien 22.10—22.30; grof 20.50—21; driel. 18,60—18.90; afw. 6,80; 70,000 stuks bloemkool I 3853, II 10—40, I afw. 23—38; II afw. 8—24; stek 7—21. NRD-SCHARWOUDE, 2 Dec. 2600 kg peen II f 10,70—11,20; m 'f 9,50—9,80; 2200 kg uien f 20,70— 21,10; drielingen f 19,90; net 17,00; 13000 kg rode kool f 5,60—10,60; 6600 kg groene kool f 14,2019,30; 5400 kg gele kool f 5—8,60; 250.000 kg witte kool succes f 6,6010,10; deense f 7,3010,70; 16000 kg an dijvie A f 24,70—31,70; B f 14,90— 24,20. LAAT 111 - TELEFOON 2479 - ALKMAAR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4