K.F.C. gevaarlijke gast in het Stadion! Vitesse struikelblok voor de koplopers? S.R.G evenwaardig aan versterkt Koedijk Wedstrijdprogramma Gevaarlijke klip voor W.G.W. Zal DWB tegen HEO verrassen? KOSTER '//ET GEHEIM VAN HET OUDE HUIS PAG. 4 Zaterdag 3 December 1949 In de arena der le klassers We Heerenveen-zege bij Sneek in gevaar? Derby der zwakken te Nijmegen Geen goede Sint 2e, 3e en 4e klassers WEST-FRISIA OP BEZOEK BIJ KRAAK H.S.V. tegen Rand er s tot verrassende dingen in staat! Afdeling Noord-Holland Na de teleurstellende eerste competitie-helft van Zeeburgia. de Amsterdammers wisten tot nu toe niet éénmaal te winnen, zal deze eenzaam achteraan suk kelende club morgen tegen Her- mes-D.V.S. wel evenmin enig re sultaat kunnen boeken. De Schie dammers zijn, op één punt na, even rijk als Sparta en Blauw Wit, en men mag dus wel aannemen, dat zij morgen het been stijf zul len houden, hoe wanhopig de hek kensluiters ook zullen proberen hun karig puntenbezit enigszins te vergroten. D.O.S. en V.S.V. die vorige week beiden een flinke nederlaag te incasseren kregen, ontmoeten elkaar in Utrecht en men mag aannemen, dat de thuis club, die nog best gesitueerd is. een klein overwicht in punten zal weten uit te drukken. A.D.O. zal kunnen tonen wat het waard is want het krijgt Sparta op bezoek en het is nog helemaal niet bij voorbaat uitgemaakt, dat de Rot' terdammers met de winst zullen gaan strijken. Een interessante ontmoeting is Blauw WitK.F.C, Beide clubs zijn „runner up Blauw Wit sloeg vorige week de leiders en kwam in puntenaantal met dezen gelijk. K.F.C. behaalde uit dé laatste zes ontmoetingen niet minder dan 11 punten, een prachtige prestatie na het voor de Kogenaren ontmoedigende resul taat der eerste vier wedstrijden (die alle vier werden verloren). Men mag dus verwachten, dat er morgen in het Olympisch Stadion een bezienswaardig vuurwerk zal worden ontstoken. Feijenoord krijgt tegen Haarlem een laatste kans om nog juist aansluiting te krijgen bij het langgerekte pelo ton. Het is de vraag of Haarlem de Zuid-Rotterdammers zal toe staan deze sprong naar voren te doen. 't Gooi in betere doen? E.D.O.'s thuiswedstrijd tegen Xerxes is niet zonder gevaren. Vorige week verloren de Haar lemmers met dezelfde cijfers van Volewijckers als waarmede de Rotterdammers van 't Gooi won nen. Het zal de club van Schijve- naar zeker niet gemakkelijk val len deze klip te omzeilen. Het zou niets verwonderen, wanneer 't Gooi morgen haar Amsterdamse collega D.W.S. een desillusie be reidde. De Hilversummers leven beslist beneden hun stand en zul len juist de ontmoetingen tegen de zwakkere tegenstanders uit buiten om zich wat op te werken en naar een betere buurt te ver huizen. Neptunus en H.B.S., die in verliespunten precies gelijk staan, zullen een hevig gevecht om de punten leveren. Beide clubs gaan nog altijd gaarne door voor rasechte „fighters", en nu zij te gen elkander uitkomen, zullen zij dit ook willen bewijzen. R.C.H. heeft het onoverwinnelijke Ajax op bezoek en mag proberen het trotse record van de hoofdstede lijken te breken. Volewijckers zal niet nalaten door middel van een overwinning op S.V.V. de leiders (zij het wel een beetje uit de ver te) te blijven volgen. Zwaar voor Zwolse Boys Het is niet onmogelijk, dat En- schedese Boys morgen in Hengelo tegen ,de gelijknamige club een gedeelte van de te verdelen buit zal moeten achterlaten. Wanneer dit zou gebeuren, en Heracles zou, wat wel bijna verwacht mag wor den, over A.G.O.V.V. de baas blij ven, dan mag het Oosten morgen een nieuwe leider begroeten. En schede heeft Zwolse Boys op be zoek en ditmaal gaan de hoofd stedelingen een werkelijk zware wedstrijd tegemoet. Dat de Zwol lenaren reeds bij voorbaat ver loren zijn, zouden wij niet durven beweren, maar dat het ditmaal niet van een leien dakje zal gaan, is zeker. Wageningen kan zich een nieuwe nederlaag niet meer permitteren, en zeker niet tegen Go Ahead, dat de laatste tijd po gingen doet zich ten koste van zwakkere collega's naar boven te werken. Nijmegen staat weer in het teken van de grote derby N.E.C.Quick. De clubs van de Keizer Karelstad staan er beiden weinig rooskleurig voor, en zij zijn dus dubbel gebrand op een puntje winst. H.S.C. of G.V.A.V. Het zal Achilles waarschijnlijk wel niet lukken op Leeuwarden enige winst te behalen, en het is maar goed voor de Assenaren, dat Friesland er dit seizoen zo weinig van terecht brengt, anders zag het er voor de club uit de Drentse hoofdstad al weer somber uit. De plaatselijke ontmoeting Frisia Friesland kan natuurlijk wel een verrassing inhouden. Maar er zullen er toch niet veel zijn, die op de bezoekende club durven wedden. Belangrijk is natuurlijk, wat Sneek tegen Heerenveen zal uitrichten. Niet. dat een even tueel Sneker succes het kampioen schap van de mensen uit het Frie se Haagje in gevaar zal brengen. Maar het zou enige wijziging brengen in de verhoudingen en het zou de collega's moed geven om in de tweede ronde van deze competitie alsnog te proberen de ongenaakbaarheid van deze gepa tenteerde kampioenen te doorbre ken. H.S.C. zal het treffen met G.V.A.V. zeer ernstig moeten op nemen. De Sappemeerders staan er momenteel wel beter voor, doch er is zo goed als geen verschil in de krachtsverhoudingen tussen deze twee Groningse clubs. Velo- citas en Be Quick hebben een vrije competitie-Zondag. Het Zuiden De leider van Zuid I Limburgia gaat morgen zijn geluk proberen bij N.O.A.D. P.S.V. zal tegen V.V.V. geen fout mogen maken, wil het niet verder achterop ko men. Helmondia gaat zo goed als zeker een nederlaag tegemoet tegen Brabantia, en Sit- tardse Boys, dat de Munck weer onder de lat heeft, kon het M.V.V. wel eens danig lastig maken. Het zou al raar moeten gaan, wanneer de leider van Zuid II: Willem II in Oosterhout tegen T.S.C. zou sneuvelen. Maurits, dat tweemaal achtereen een neder laag te incasseren kreeg, gaat een zware middag tegemoet tegen N.A.C. In Den Bosch zal de big- match B.V.V.Eindhoven een ma ximum aan belangstelling trek ken. Emma maakt weinig kans tegen Longa, en Juliana zal heel wat mans moeten zijn als het zich Bleyerheide van het lijf wil hou den. MOTOR-LOODSVAARTUIG TE WATER GELATEN RIDDERKERK. Van één der hellingen der Scheepsbouwwerf Gebrs. Pot te Bolnes werd Vrij dag met gunstig gevolg te water gelaten het eerste van de drie bij deze werf in aanbouw zijnde motorloodsvaartuigen voor reke ning van de Kon. Ned. Marine, De naam van het schip is „Cas tor". De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw M. A, Tissot van Patot-Sprenger. Dit en de beide andere zusterschepen zijn bedoeld als uitbreiding van de vloot van het Nederlandse loods wezen. Driejarig knaapje doodgereden LOPPERSUM Aan de Mo lenweg alhier vona een tragisch verkeersongeval plaats. De drie jarige Jacob Kap stak onver wachts de weg over op het moment dat een vrachtwagen van de expediteur Bakker van Rode- school juist passeerde. Het knaap je was op slag dood. voor een vrouw of meisje wan neer ze als geschenk niet een tube Hamea Gelei heeft ontvangen. (Advertentie) Biljarten NAT. KAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE 71/2 Na twee ronden gaan in het Na tionaal kampioenschap hoofdklasse groot biljart 71/2, dat op 1 Dec. begonnen is in café de IJsbreker te Amsterdam, 4 spelers met ieder twee gewonnen partijen ongeslagen aan de kop, terwijl de vier ande ren hun beide partijen verloren. Veel verrassends levert die stand eigenlijk niet op, of het moest zijn, dat de Leeuw met 4 punten bij de leiders behoort en Sweering met 0 punten nog op zijn eerste zege wacht. Van de Pol en Metz moeten al zeer grote inzinkingen knijgen, indien zij zich van de eerste twee plaatsen zouden laten verdrijven. Vooral de Rotterdammer prijkt di rect reeds met een indrukwekkend algemeen moyenne van 22.22 (pre cies tweemaal dat van de eveneens nog ongeslagen de Ruyter) aan de kop. Metz had veel meer moeite met zijn tegenstanders, maar wist zijn moeilijkheden op waarlijk spectaculaire wijze te boven te komen. De derde ronde van het tournooi om het Nationaal kampioenschap hoofdklasse groot biljart, cadre 71/2, bracht geen opzienbarende wijzigingen in de stand. De vier ongeslagen leiders, die volgens het internationaal systeem waren inge deeld tegen de vier ondersten, wis ten allen een overwinning te be halen, zodat npg steeds van de Pol, Metz, de Ruyter en de Leeuw met een gelijk aantal punten (6 uit drie wedstrijden) aan de kop gaan, ter wijl Sichelsheim, Kobus, Swearing en Kruythof nog steeds op hun eerste zege wachten. Alcmaria, dat in gespeelde wed strijden, en dus in puntenbezit een aardig eind,je achterop is geraakt, mag morgen haar krachten meten met hetzelfde UW, dat vorige week van Volendam verloor. Reke ning houdende met het feit, dat de Utrechtenaren 3 verliespunten meer bezitten dan de Alkmaarders, mag men van de laatsten een klein overwicht verwachten. Volendam kan weer een beste beurt maken, thans tegen de hekkensluiter Rapi- ditas, die er tot nu weinig van te recht bracht. In de andere 2e klasse afdeling staat voor W.frisia 'n zeer gevaar lijke uit-wedstrijd op het program tegen de ex-le klasser Stormvogels. Van de uitslag van deze ontmoeting hangt voor de Enkhuizenaren zeer veel af, want men kan er van op aan, dat OSV tegen Velox geen fout zal maken. Laat Schagen zich door A'damse Politiemannen inrekenen De leiders van 3A, Always For ward zullen zich morgen in Cas- trucum tegen Vitesse voor een al lesbehalve gemakkelijke taak ge steld zien. Hoewel wij niet direct geloven, dat de Hoornaren aan het kortste eind zullen trekken, mag het van de andere kant toch ook weer niet verwonderen, wanneer zij in deze uit-wedstrijd een veer zul len laten. Daarvan zal HRC dan natuurlijk trachten te profiteren, dat ook al op reis gaat, en wel naar Beverwijk om er de club van die naam partij te geven. Voor de Nieuwediepers al een even gevaar lijke onderneming als voor de Hoornaren. DIO is kansloos tegen Zilvermeeuwen en Kinheim gaat een benauwde anderhalf uur bij SDW beleven. Het komt er voor Schagen slecht uit te zien, wan neer deze club van APGS verliest. Succes sterker dan Halfweg In 3B gaan de leiders op bezoek bij de hekkensluiters. Het ziet er niet naar uit, dat ADO tegen QSC enig succes zal behalen. Succes zal tegen Halfweg zeker een goede beurt maken. Kennemers is favo riet tegen IVV. DTS krijgt een zware dobber aan GVO. en ZW zal niet nalaten ZSGO het vuur na aan de schenen te leggen. Gevaarlijk voor Helder! In HollandiaDÉM ontmoeten elkaar twee gelijkwaardige tegen standers. En hetzelfde kan gezegd worden van DCGVelsen. De win naar van deze laatste wedstrijd blijft of komt aan de leiding in 3C. WMS mag in staat geacht worden zich Bloemendaal van het lijf te houden. Helder zal in Wijk tegen WE buitengewoon op haar hoede moeten zijn. Want de thuisclub zal zich zeker zo maar niet gewonnen geven. Alkm. Boys maakte tegen KW wel een goede kans op de beide punten. Veel concurrenten De leider van 4A: BKC zal W'Waard geen gelegenheid geven roet in het eten te strooien. De mannen uit Anna Paulowna gaan momenteel aan de kop en zullen hun bevoorrechte positie ongaarne aan anderen overgeven. Maar er zijn heel wat kapers op de kust. Eerstens is daar Watervogels, dat morgen haar puntenbezit door mid del van een overwinning op Vrone hoogstwaarschijnlijk wel zal vergro ten. En dan Grasshoppers, dat zo goed als zeker Schoorl aan haar zegekar zal binden. Bergen en Texel gaan onder elkaar uitmaken, wie het dichtst achter de leiders mag oprukken. N.Niedorp zal het tegen Oudesluis zwaar te verant woorden krijgen. RKAFCZouaven In 4B zal Andijk, dat bij hekken sluiter De Rijp op bezoek gaat, even op haar quie vive moeten zijn. Wij voorzien, dat St. George het extra zwaar gaat krijgen tegen Westfrie zen in Zwaag. Zouaven is tot heel wat in staat, maar of de Lutje- broekers het zullen klaren in Alk maar van RKAFC te winnen, is nog een vraag. Wij hebben er in ieder geval een zwaar hoofd in. Gemeten naar de cijfers, zoals die op papier staan, is Berdos zwak ker dan Purmerend. Dat de club uit Bergen daarom nu ook maar van plan is, zich in de marktstad zonder slag of stoot over te geven, geloven wij niet. Wij houden zelfs rekening met een klein Bergens succes. ZAP gaat een zware middag tegemoet in Wervershoof. Zowel voor WW als voor de club uit Anna Paulow na staat zeer veel op het spel en men kan er van op aan, dat er dan ook tot de laatste minuut om de punten gestreden zal worden. Moge de beste club als overwinnaar uit de strijd komen. Vertrouwen in Limmen Ook in de 4e klasse C staan morgen de leider en de hekken sluiter tegenover elkaar. Natuurlijk wint RCZ van Schellingwoude. Er moest een wonder gebeuren als het andersom was. Wat HSV tegen Randers zal presteren, valt moeilijk te zeggen Zeker is, dat de Heiloo'ers de laat ste tijd niet voor de poes zijn en zich in moeilijke wedstrijden danig weten te weren. Het zou ons dan ook geenszins verwonderen als zij de kampioenen van vorig jaar in eigen huis een nederlaag toe brachten! Zeevogels krijgt het in Wormer teg'en WSV veel moeilijker. Wij mogen voor de Egmondenaren hoogstens op een gelijk spel reke nen. Limmen moest het nu eens trachten klaar te spelen CSV met lege handen huiswaarts te sturen. Wij hebben daar wel een beetje vertrouwen is. Assendelft ontmoet in het Amsterdamse niet zulk een zwakke tegenstander als het mis schien denkt. Er kan wel eens een gedeelte van de buit mee naar de hoofdstad gaan! Zondag 4 December, een volledig programma mei alle pers pectieven voor de traditionele St. Nicolaas-verrassingen, die ieder jaar omstreeks deze tijd vallen. Vele spannende wedstrijden beloven een prima voetbalweekend, waarbij de echte voetbal liefhebber weer kan genieten van echt, sportief spel, dat zo boeiend kan zijn. Bij Lemmer wordt een schutsluis gebouwd, die het beginpunt vormt van het nieuwe IJselmeer-Groningenkanaal. De werk zaamheden aan de sluis, die een lengte krijgt van 230 meter en een breedte van 16 meter, vorderen gestaag. Middenstandsexamen 1950 's-GRAVENHAGE, 2 Dec. Het examen voor het Midden standsdiploma Algemene Handels kennis wordt, wat het schriftelijk gedeelte betreft, gehouden op 31 Mei en 1 Juni a.s. Het mondelinge examen wordt van 24 Juli tot 12 Augustus gehouden. Gouverneur Klaassesz te Paramaribo De nieuwe gouverneur van Su riname, mr. J. Klaassesz, is giste ren per schip te Paramaribo ge arriveerd. Hij werd verwelkomd door de voorzitter van het College van Algemeen Bestuur, de heer J. A. de Miranda, de voorzitter der Staten, de heer L. J. C. van der Schroeff en door de president van het Hof van Justitie. Daarna begaf mr. Klaassesz zich naar zijn paleis en hield vervolgens in een plechtige zitting der Staten een rede, waarin hij o.a. zeide, dat Suriname een land is, dat zich bewust is van eigen kracht. gelden Open Beweernemln9 A„urenlies Safeloketten bijkantoor hoorn NIEUWSTKAAI 4 IELEFOON 4892 bijkantoor alkmaar 2241-2242 P1ET0ST*AAT,2O - TEL (Adv.) Post voor de „Sibajak" Post bestemd voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Si bajak" die in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiter lijk 8 December in Nederland' ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gege vens dient het adres de vermelding te bevatten: „Aan boord van het troepenschip „Sibajak" op thuis reis naar Nederland". De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag dus niet worden vermeld. Dc eerste klassers. Weer een zware klip voor de huidige leiders S.V.A. Dat was onze eerste gedachte toen we het programma doorkeken. Want de uitwedstrijd van de Assendelfte- naren tegen het Zaanse O.D.I.Z. zal veel hoofdbrekens kosten, niet alleen om het feit, dat O.D.I.Z. een moeilijk tegenstander is, maar ook omdat deze Zaandammers bo vendien nog een kansje hebben op de bovenste plaats, hetgeen niet weinig zou toenemen, als men er morgen in zou slagen S.V.A. te kloppen. Reden waarom we er voor de mannen van Nooy niet meer dan een gelijk spel inzien. BeemsterP.S.C.K. zal klaarheid brengen omtrent de bedoelingen van de Kalfbewoners, die pas vier wedstrijden speelden en wier prestaties dermate wisselvallig waren, dat men er geen peil op kan trekken. Als Beemster mor gen verslagen zou worden, dan weten we tenminste, dat met P.S. C.K. nog rekening is te houden. UitgeestD.R.E.O. geeft de Rij pers een klein kansje op een ge lijk spel, hoewel we de thuisclub sterker achten. Tenslotte zal West- zaan zich door Broek in Waterland niet laten verrassen, hoewel dit voor de hekkesluiters één van de weinige wedstrijden is, waaruit eventueel winst zou zijn te be halen. Zowel Sporters als M.F.C. kun nen uitrusten van de opgedane vermoeienissen, maar Blokkers zet de serie uitwedstrijden voort tegen R.K.D.V.O. in Medemblik. Willen de Blokkers bijblijven en hun kansen behouden, dan moet er gewonnen worden en die mo gelijkheid achten we niet uitge sloten. Sijbekarspel zal heel voor zichtig moeten zijn in Hoogwoud, waar H.O.S.V. voor eigen publiek een klasse sterker is dan in uit wedstrijden. De roodbroeken wil den hun kansje echter niet geheel teloor laten gaan, reden waarom we toch een kleine D.E.S.-zege verwachten. S.E.W. krijgt Valken op bezoek en gaat twee punten veroveren, maar of K.G.B. zover zal komen tegen Strandvogels, vinden we veel dubieuzer. Eerder zien we de Onderdijkers de pun ten mee naar huis nemen en daar door de bovenste helft op de com petitieladder bereiken. In 1C gaat alle belangstelling uit naar KoedijkS.R.C. Het is alweer enige jaren geleden, dat S.R.C. in Gouden-Kruis-roes de eerste klasser Koedijk tot aller verrassing op eigen terrein een 20 nederlaag toebracht. De thuisclub is thans echter versterkt door de toetreding van enkele uitstekende spelers en het zal de groenhemden niet gemakkelijk vallen de volle buit mee naar Schagen te brengen. We achten echter een gelijk spel niet onmo gelijk, daar hun uitstekende ach terhoede veel tegenpunten wel zal weten te voorkomen. Winst voor Koedijk zou de geelzwarten een behoorlijke voorsprong op hun Schager concurrenten geven. Geelzwart kan rustig toezien, maar zal onderwijl toch thuis te gen Zeemacht niet met overmoed mogen aantreden, want hoewel Navy onderaan staat, zijn ze iede re Zondag tot verrassingen in staat en met Sint Nicolaas kan je nooit weten. AlkmaarSt. Victor en L.S.V.V. Kaag vogels zijn twee ontmoe tingen tussen gelijkwaardige te genstanders, waarbij we de beide thuisclubs iets meer favoriet ach ten. Tenslotte zal V.Z.V. in War- menhuizen tegen V.I.O.S. geen walk-over krijgen. De wetenschap dat een nieuwe nederlaag de ge ringe kansen geheel zal doen ver dwijnen, geeft de Veldtemers mis schien iets meer kans op de punten. De tweede klassers Aan de kop zal Grootschermer in 2A waarschijnlijk weer inge haald worden door de beide an dere koplopers Egmondia en Knollendam, daar de thuiswed strijden tegen resp. Kwadiik en Zaanseboys wel tot een goed ein de gebracht kunnen worden. St. Bavo zal proberen of mor gen Vrouwe Fortuna een beetje meer tegen haar lachen wil en als dat zo is, dan hebben de Ur- semmers de beste kansen tegen Purmerland. Niet uit het oog mag men echter verliezen, dat juist in de laatste tijd Purmerland een opmerkelijk goede vorm vertoont, zodat men in Ursem alles op alles moet zetten om tot een gunstig resultaat te komen. In Jisp gaat de nabuur-derby tegen Graftdijk. Beide clubs kun nen nog wel wat punten gebrui ken en als we de thuisclub tip pen, dan is dat toch met groot voorbehoud. In 2B hebben beide leiders zware wedstrijden. H.E.O. thuis tegen D.W.B. is natuurlijk favo riet, als men de stand op de rang lijst bekijkt. Maar toch wil het er bij ons niet in, dat D.W.B. mor gen juist tegen één van de lei dende ploegen niet uit haar slof zou kunnen schieten. Het zou echt iets voor de Weerenaren wezen. Dat Flevo haar beste wedstrij den voor „uit" bewaart, zou mis schien R.K.E.D.O. van dienst kun nen zijn, nu men de verre reis naar de Wieringermeer moet on dernemen Gewonnen zal er ech ter alleen kunnen worden als men de thuisclub met geen grein tje pardon behandelt. Winkel Berkhout, de wedstrijd tussen drie en vier zal als vermoedelijk re sultaat hebben: de definitieve vernietiging van Berkhout's kan sen. In Westwoud gaat Woudia na zware strijd van Witrood win nen en in Twisk ontmoeten elkaar de twee laagst-geplaatsten, die beiden verleden week zo'n ver rassend herstel toonden. Zwaag- dijk is in onze ogen iets meer favoriet. En als de Z.V.V.-ers zouden winnen, komt Twisk ta melijk geïsoleerd op de laatste plaats. W.G.W., dat verleden week de zware reis naar den Oever niet behoefde te maken, kan zich pre pareren op een nog lastiger uit wedstrijd in de schaduw van de Hondsbosse Zeewering tegen con- NEDERLAND BI] NIEUW VERDRAG ter bescherming van burgers in oorlogstijd Naar wii vernemen heeft de regering besloten over te gaan tot aansluiting van Nederland bii de herziening van bestaande Rode- Kruis-verdragen en een nieuw verdrag ter bescherming van bur gers in oorlogstijd. Deze verdra gen zijn voortgekomen uit de diplomatieke conferentie, welke in de afgelopen zomer te Genève is gehouden. Het betreft hier to taal vier verdragen, die reeds door 17 landen zijn ondertekend. Op 8 December zal te Genève de ondertekening geschieden door Jhr. mr. J. J. W. Bosch Ridder van Rosenthal, onze gezant te Bern. current Petten. De volgelingen van Meester Geensen zullen zich tot het Uiterste weren, en alleen een prima in vorm ziind W.G.W. zal de volle buit mee naar den Helder kunnen nemen. We zijn benieuwd!! Hollandia T. ook al op reis naar de zee, kan in Cal- lantsoog weer twee punten rijker worden en Wiron kan in den Oever Dirkshorn misschien een puntje afsnoepen. Op Texel gaat Hugoboys een lastig obstakel te gemoet. Tex. Boys is op eigen terrein moeilijk te verslaan, doch aangezien de oranjehemden hun kansje alleen kunnen behouden bij een overwinning, zien we toch de punten naar Heerhugo- waard verdwijnen. In Waarland krijgt Con Zelo een kansje op een of meerdere punten. J.V.C. komt op bezoek en de Julianadorpers hebben toch niet zo'n wonderploeg dat ze bij voorbaat voor Con Zelo te sterk zijn. Komaan Con Zelo, toon je oude wilskracht weer eens. Die laatste plaats staat jullie toch niet. KLEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR Langestraat 2022 Magdalenenstraat 11 (Advertentie) INDONESIË EERSTE PUNT OP DE AGENDA NEW YORK, 3 Dec. (A.N.P. en Aneta). De Indonesische kwes tie zal hedenochtend het eerste punt vormen van de agenda der politieke commissie ad hoe der V.N., zo is gisteren officieel mede gedeeld. Inmiddels is een her ziene Engelse vertaling van de R.T.C.-overeenkomst toegevoegd aan het rapport der Unci aan de Veiligheidsraad. Op 18 November werden de besprekingen verdaagd I tot de aankomst der documenten. EERSTE KLASSE West I Zeeburg.Hermes DSV DOS—VSV ADOSparta Blauw Wit—KFC FeyenoordHaarlem West II EDOXerxes Gooi—DWS NeptunusHBS RCHAjax SWVolewijckers Oost HengeloEnsch. Boys WageningenGo Ahead NEC—Quifck N. Heracles—AGOVV EnschedéZwolse Boys Zuid I PSV—VW HelmondiaBrabantia NOADLimburgia Sit-t. Boys—MVV Noord AchillesLeeuwarden FrisiaFriesland SneekHeerenveen HSCGVAV Zuid II Sp. cl. EmmaLonga TSC—Willem II BWEindhoven MauritsNAC JulianaBleyerheide West I TWEEDE KASSE A TWEEDE KLASSE Alcmaria VictrixUW VolendamRapiditas Vriendensch.Spartaan AFC—Elinkwijk DWVZaandijk TWEEDE KLASSE B Watergr. sm.ZFC WFC—WA OSV—Velox Stormv.W. Frisia TOGHercules Oost TWEEDE KLASSE A VostaRigtersbleek EilermarkUDI NECBorne OldenzaalTubantia PhenixAchilles '12 TWEEDE KLASSE B Robur et Veloc.ZAC LaborAZC Be Quick Z.Doesburg RhedenS allandi a PEC—WVC TWEEDE KLASSE C TheoleGelria Arnh. Boys—WAW VeenendaalTEC EscaEde West I DERDE KLASSE A ZilvermeeuwenDIO SDWKinheim Beverwijk—HRC Schagen—APGS Vitesse '22Alw. Forw. DERDE KLASSE B SuccesHalfweg ADO '20—QSC de KeennemersIW DTS—GVO ZW—ZSGO DERDE KLASSE C HollandiaDEM DCGVelsen WMSBloemendaal VVEDen Helder KWAlkm. Boys VIERDE KLASSE A BergenTexel BKCWieringerw. Grassh.Schoorl WatervogelsVrone N. Nied.Oudesluis VIERDE KLASSE B de Rijp-Andijk W. FriezenSt. George RKAFCZouaven PurmerendBerdos WW—ZAP West I VIERDE KLASSE C RCZSchellingw. RandersHSV WSV '30Zeevogels LimmenCSV AssendelftEnergia FEUILLETON OORSPRONKELIJK VERHAAL VAN HERM. ANTONSEN 65. „Ja, dat is zo", gaf Trimbach nauw hoorbaar toe. „En daardoor had Haverman me in zijn macht. Ik gaf hem al het geld waarover ik beschikken kon. En toen kwam hij op zekere dag mij me om me te vertellen, dat mijn vrouw in Burght overleden was. En hij vroeg weer om geld. Ik zei, dat ik niets meer had. Toen vertelde hij me, dat mijn vrouw, nadat ik haar voorgoed verlaten had, een erfenis van een oudoom gekregen had. Als ik nu naar Burght ging en daar met mijn oude papieren voor de dag kwam, zou ik als haar echt genoot recht op dat geld kunnen doen gelden." „Maar dat durfde je natuurlijk niet, omdat je hier een tweede vrouw had", zei Karei. „En toen zijn jullie met z'n tweeën overeengekomen, dat Ma rie Sanders uit de weg geruimd moest worden. Want als dat on wettige huwelijk bekend werd, zou je strafbaar zijn geweest. Op het sluiten van een dubbel huwe lijk staat vier jaar", zei Mastboom streng. „Ik ben daar nooit over begon nen. Dat deed Haverman. Toen hij met het plan kwam aandragen, dat ik naar Burght zou gaan en het geld van mijn eerste vrouw opeisen, heb ik me daartegen ver zet. Maar toen dreigde hij me, dat hij naar de officier van justitie zou gaan en hem vertellen, dat ik een dubbel huwelijk gesloten had. En toenben ik voor zijn drei gementen bezweken. Ik zei, dat ik Marie zou verlaten. We spraken een datum af, waarop ik hier van daan zou gaanen toen werd Marie neergeschoten „En, wist jij er niets van af, dat hij haar dood zou schieten?" „Neen. Mag ik zeggen, wat ik dacht?Volgens mij wilde Ha verman, die vrijgezel was, Marie om haar geld trouwen. Als ik een maal weg was, zop hij haar ver teld hebben, dat haar huwelijk on geldig was, haar gedwongen heb ben voor de vorm echtscheiding aan te vragen en dan met haar getrouwd zijn. Maar hij kon zijn ongeduld niet bedwingen en ging op die avond, dat ik uit kaarten was, naar haar toe met zijn lage voorstel. En toen ze er niet op wilde ingaantoen ze zich te gen hem verzette en zich door zijn dreigementen niet bang liet ma ken, werd hij woedend enHet was iets verschrikkelijks voor me, toen ik thuiskwam en haar dood vonddaar beneden in de gang „Te erger, omdat je begreep, wie haar vermoor dhad", zei Ka- rel. „Ja", klonk het bijna onhoor baar. „Ja, dat begreep ik.... Ik wist wel zeker, dat Haverman het gedaan had. Hij was natuurlijk ook bang toen hij haar eenmaal verteld had van dat eerste huwe lijk, dat zij ons verraden zou, als we.... als ik dat geld in Burght ging opeisenHij zag niet op tegen een moord, als dat in zijn kraam te pas kwam „En toen heeft hij het zilver en die sieraden meegenomen om het te doen voorkomen, of het een ge wone inbraak was geweestZeg Karei, dan moet hij dat zilver in het huisje verstopt gehouden heb ben. „Ja, dat hield hij daar verbor gen", bekende Trimbach. „Hij had dat huisje stilletjes betrokken, om dicht bij me in de buurt te zijn. Natuurlijk had hij gedacht, dat niemand hem daar ooit zou vin den. Het stond immers al jaren leeg.... En ik had daar bij hem moeten komen, als ik het dorp veriaten had, om dan later samen naar Burght te gaan. Hij wilde de kans niet lopen, dat ik er met die erfenis tussen uit zou knijpen. Maar ik hoopte, hem te kunnen ontsnappen. Ik dacht, dat ik met het geld, waarvoor ik het huis ver kocht had, wel een veilig heen komen zou kunnen vinden. Maar pas later bemerkte ik, dat dit niet lukte. Hij was zo sluw. Ik wist, dat hij me hier zou opbellen. En ik wilde daarom zorgen, hier te zijn, als dat telefoontje kwam (Wordt vervolgd

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4