Gemeentehuis te Winkel wordt niet verbouwd DE RIJWIELHAL Woensdag 21 December 1949 PAG. 5 Meerderheid achtte huis voor Ouden van Dagen belangrijker Geringere toewijzing woningvolume stuurt bouwplan in de war De busverbinding met Warmenhuizen Damrubriek Bond Zonder Naam Openlijk dank aan God Dr. FREDERIKSE geen spreekuur flinke winkeljuffrouw R.K. ongehuwd chauffeur W. J. van Wees, keurig 2e meisje TWEE KEURIGE R.K. MEISJES bedrijfsruimte slachtdag voor huisslachting DINSDAG openbaar aanbesteden Mr. H. Jul. Knuwer is aangesloten nummer 3 4 5 0 Voor de kerst dagen iets fijns Dr. Herckenrath te H.H.waard a.s. Donderdag geen practijk Kerstboom-verlichting J. HENSTRA MXKT(W)FRYSIM EEN GEZELLIG ONDERONSJE ONS NOORDEN Laat 111 KERSTMIS 1949 KERSTBOUTEN VAN HOUTEN Voor de a.s. Feestdagen Banketbakkerij Klopper Heeft U onze Kerst-etalage reeds bewonderd? Banketbakkerij A. C. de Boer Wij bieden U aan: VRIESMAN'S WIJNHANDEL t Dinsdag kwam de Raad van Winkel bijeen. De heren A. Kroon, C. Faber, J. Smit, N. Wijn en G. A. M. Koe- doder nemen hun benoeming in de Woonruimtecommissie aan. B. en W. stelden voor een ver zoek van de Bond van Neder lands Overheidspersoneel omver hoging van de tijdelijke loontoe- slag en het verlenen van een gra tificatie voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten met de stemmen van de heren K. Dek ker en De Kort tegen. De gemeente-rekening 1948 werd voor onderzoek in handen gesteld van een commissie, be staande uit alle raadsleden, met uitzondering van de wethouders. Evenzo geschiedde met de begro tingen van de gemeente, van het woning-grondbedrijf en van de dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon voor 1950. De kosten van verbouw van het raadhuis, noodzakelijk gewor den door het te klein worden van de Secretarie enz. en van de aan vulling van de inrichting, zouden resp. f 16.000 en f 4.000 bedragen. Van de benedenverdieping zou 'n pracht Secretarie gemaakt kun nen worden. 'B. en W. stelden voor, voor deze verbouwing enz. een crediet Van f 20.000.te verlenen. De heer P. Dekker verklaarde zich tegen dit voorstel. Al is de financiële positie van de gemeen te gezond, in de toekomst zou dit anders kunnen worden. Hij meende dat een nieuw Tehuis voor Ouden van dagen van meer belang, ja zelfs hoogst noodzake lijk is. De secretarie is inderdaad te klein op Zaterdag. Zou echter de Gemeente-ontvanger 's Zaterdags niet beneden zitting kunnen hou den? Hij deelde tevens mede, dat ook de heer Blaauboer tegen zou stemmen. Ook de heer R. Dekker ver klaarde zich tegen het voorstel. De toestand in het Tehuis voor Ouden van dagen is allermisera- belst. Daarom zou hier dus eerst een oplossing voor gevonden moe ten worden. Een nieuw Tehuis met 30 bedden zou f 100.000. moeten kosten. De burgemeester antwoordde hierop, dat twee zaken met elkaar verbonden worden, die niets met elkaar hebben uit te staan. Voor een nieuw Tehuis is nog geen bouwvolume beschikbaar. Toch blijven B. en W. diligent. Deze zaak zal heus niet op de lange baan geschoven worden. Los van dit alles staat, dat de Secretarie niet meer aan de eisen voldoet. Noodzakelijk is, dat er iets gebeurt. Het gebouw is het waard. De heer P. Dekker vond het bedrag niet verantwoord. De heer Brugman meende, dat steeds, wanneer er een besluit genomen moest worden over het verbouwen van het gemeentehuis, er met het Tehuis voor Ouden van dagen werd geschermd. Dit Tehuis is nu niet aan de orde. Als we weer een slechte tijd krijgen, is er waarschijnlijk geen kans om tot deze verbouwing over te gaan. Nu zijn er gelden be schikbaar. De behoefte aan een ruimere Secretarie is zo groot, dat het niet wenselijk is, om dit voorstel af te stemmen. De voorzitter deelde ter verdui delijking mee, dat er in het ver bouwingsplan ook is opgenomen de noodzakelijke vergroting van de kluis. Het bevreemdde hem, dat de heer K. Dekker, die vroeger zelf voorstelde het raadhuis te ver bouwen, nu tegen dit voorstel is, alleen omdat er geen behoorlijk Tehuis voor Ouden van dagen is. De heer Posthumus was het eens met de voorzitter. Deze ver bouwing is noodzakelijk. Volgens de heer Blaauboer is 't een bezwaar, dat op de Secretarie ook de diverse gemeentebelastin gen betaald moeten worden. Dit kan volgens de voorzitter niet anders, daar de Secretaris te vens Onvanger is. Plannen kunnen gemaakt wor den voor een Tehuis voor Ouden van dagen, maar, aldus de voor zitter, deze plannen zullen nu niet goedgekeurd worden. Ondanks alle besprekingen handhaafden B. en W. het voor stel tot verbouwing, welk voor stel met de stemmen van de h.h. R. Dekker, De Kort, P. Dekker en Blaauboer verworpen werd. De voorzitter vond dit een betreu renswaardig besluit. Hierna ging de Raad in comité. Voorgesteld werd hierna om per 1 Januari 1950 een dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon in te stellen. Hieraan zit vast een af treden van de leden van het Bur gerlijk Armbestuur. Tot administrateur in tijdelijke dienst werd benoemd de heer J. de Reus. Bij acclamatie werden de regentessen van het Armbe stuur in dezelfde functie be noemd bij Maatsch. Hulpbetoon. De heer P. Dekker drukte zijn voldoening uit over deze verande ring en vooral over het feit, dat een der leden van B. en W. in die dienst zitting neemt. Bij de rondvraag, wees de heer P. Dekker (CPN) er op, dat door de Secretaris aan W. van Delft brieven waren gezonden over Steun Wettig Gezag. Hierover wenste hij inlichtingen. Dit dient niet bij de Raad en de burge meester weigerde dan ook zeer De wegen van de Noord-Oostpolder, het land „aan het IJselmeer ontrukt" waren voor het autoverkeer nagenoeg onbegaanbaar. Thans worden de wegen aan het moderne verkeer aangepast. De pontjes, waar men op aangewezen was, worden vervangen door bruggen. Een der bruggen in aanbouw; rechts het pontje, dat nog dienst moet doen tot de Werkzaamheden aan de brug zijn beëindigd. SCHOORLSE RAAD SCHOORL. De raad dezer ge meente kwam Vrijdagavond bijeen onder voorzitterschap van burge meester Mr. C. A. J. Jochems. Van Ged. Staten was een schrij ven binnengekomen als begeleiding van het Koninklijk Besluit van 16 November 1949, waarbij met ingang van 1 Maart 1950 is ingetrokken het K.B. van 28 Dec. 1935, voorzover de gemeente Schoorl daarbij is aange wezen als gemeente waar de bedie ning van de functie van secretaris en die van ontvanger door dezelfde persoon worden bekleed. Het raadsbesluit van 6 Sept. 3.1., waarbij aan W. K. Belonje eervol ontslag werd verleend als ontvanger der gemeente Schoorl, werd doof Ged. Staten verdaagd in verband met eerder genoemd Koninklijk Be sluit. Naar aanleiding van een schrij ven aan de Bond van Nederlands Overheidspersoneel, waarin ver- zocht wordt aan het gemeenteperso- terecht elk antwoord in deze zaak. neel ter gelegenheid van de feest- Correspondentie en oplossingen onder motto „Damrubriek" te zen den aan het bureau van dit blad. Oplossingen van de problemen no. 260 t.e.m. no. 267 kunnen worden ingezonden tot uiterlijk 27 Decem ber a.s. Probleem No. 262 v. A. G. Noord huis te Groningen. Stand: Zwart 8 schijven op 8, 9, 10, 12, 13, 18, 19 en 27. Wit 8 schijven op 21, 24, 30, 32, 34, 39, 44 en 48. Wit speelt en wint. Bij de problemen Probleem no. 262. Ditmaal wordt een tweetal problemen van klein kaliber ter oplossing aangeboden. In het probleemstukje van Noord huis komt een hoogst merkwaar dige sleutelontknoping voor, dat, wat de algehele afwikkeling betreft, het beste betiteld zou kunnen worden met: „Slagkeuze en meerslagspel dat altijd pas is". Probleem no. 263. Met excelent meerslagspel hebben in dit pro bleemstukje enkele schijven een dubbele rol te spelen. Een belang rijke factor, die een compositie al tijd nog weer in waarde doet stij gen. Wieger Hoekstra is de schrij ver van het damboekwerk ,,De nieuwste damproblemen". Rectificatie. In probleem no. 261 van Colier gelieve men nog een witte schijf op veld 35 te plaatsen. Om na te spelen I. Superieur spel van de Belg Vaessen tegen Keiler! Het is bijkans nog geen kwart eeuw geleden dat het damspel in wedstrijd en clubverband in Bel gië vrijwel nog niet beoefend, werd, maar.... toen eenmaal deinvasie intocht van het damspel in het Belgenland was begonnen, was het hek met recht van de dam. Er was toen geen houden en keren meer aan. De damclubs rezen toen als paddestoelen uit de grond. Elk vooraanstaand dagblad wilde toen een damrubriek in zijn kolommen zien opgenomen, en men vroeg zich af, hoe het mogelijk was dat een land als België, dat overigens op vrijwel elk gebied zo'n rijk verenigingsleven heeft, op dam- spelgebied zolang geïsoleerd was gebleven. In rubrieken en tijd schriften las men toen de propa- ganda-oproep: Kijk naar onze Noordergrenzen was het dan. In Holland is het al langer dan 100 jaar een van de meest populaire volksspelen. En thans treft men in vrijwel elke plaats een damclub aan, zelfs in de kleinste dorpjes, buurtschappen en gehuchten, ter wijl men in de grote steden tien tallen clubs aantreft. En wenden wij nu onze blikken eens naar on ze Zuiderburen daar in Frank rijk is het in vergelijking met Hol land, al van hetzelfde laken een pak. Daar is het feitelijk nog weer 100 jaar vroeger beoefend, en van de oudste tijden af berekend nog weer meer op een wetenschappe lijke basis, iets wat wel blijkt ui» (INGEZONDEN) Geachte Redactie, Inderdaad is een abonnee in Uw blad van 1.1. Zaterdag de tolk van ons allen; wij Warmenhuizers zijn echter veel erger dan zijn ingezon den stuk doet vermoeden, de dupe van NACO's maatregelen. Toen na een schijn-concurrentie tussen tram en bus onze dorps- en streekgenoten het de directie der Ned. Spoorwegen al te gemakkelijk maakten motieven te vinden voor opheffing van de tram en de tram- dienst verdween, werden wij zoet gehouden, schadeloos gesteld met de belofte, dat voor een primitieve tramverbinding met Alkmaar een up-to-date busdienst zou ko men, welke ons niet alleen elk uur van en naar Alkmaar zou brengen maar tevens een intensieve verbin ding zou onderhouden met Schagen en andere Noordelijk-gelegen plaat sen. Wij, en met ons het gemeente bestuur van Warmenhuizen, waren wel zo onnozel geloof te hechten aan deze belofte. Het heeft maar korte tfld geduurd; evenals op an dere trajecten liepen ook hier op bepaalde uren bussen met matige of onvoldoende bezetting en gelijk enige jaren terug tijdens de z.g. tram-bus-concurrentie, werd ook nu weer in die onvoldoende bezetting aanleiding gevonden, om ons b.v. van half twee tot half vijf en na 's avonds half negen elke verbin ding met Alkmaar en verder gele gen plaatsen te ontnemen en ons terug te voeren naar tijden van voor de oorlog, tot voor de tijd, toen het veilige spoortje ons 's avonds om half elf nog van Alkmaar naar huis bracht en wjj ons trots konden voelen zo'n pracht-verbinding te hebben. Nu zijn de bussen van half twee het feit dat Frankrijk ver voor elk ander land er reeds talrijke dam- rubrieken en tijdschriften enz. op na hield. Intussen is gebleken dat toen België eenmaal rijp was voor het damspel, dit voor Frankrijk en Holland reeds aloude, maar voor België splinternieuwe spel, er zelfs buiten de bovenvermelde propaganda-aanmoedigingen, er in is gegaan als koek. Met reuzen schreden hebben de Belgen de enorme achterstand van 1 en 2 eeuwen minder spelervaring en routine reeds aardig ingehaald. Dit blijkt wel uit de weergave van een partij uit een internationale zeskamp, waarbij Leon Vaessen (oud-kampioen van België) met wit en R. C. Keiler (de tienvoudi ge ex-kampioen van Nederland), met zwart speelde. Met déze ru briek geven wij voorlopig de eer ste 10 openingszetten. Men zal daaruit al kunnen opmaken, dat aa£ ?^e^'cr geen gelegenheid werd geboden om zijn- soms zo zeer ge vreesde positiespeltrant op te bou- wen- De geweldig op of aan schuif zijnde Vaessen wist tevens troe ven in het spel te werpen die minstens evengoed en later, zo als uit het verdere verloop der partij zal blijken veel beter en sterker waren dan die van Keiler, en wel m die mate dat Keiler op f,6" gegeven moment tot de ont dekking kwam, dat zijn stand er vrij hopeloos begon uit te zien. Onderstaande volgt het openings- spel met Vaessen (wit) en Keiler met zwart. on1' ,32rr28t 2025; 2. 37—32, 15— ooT37' iO15; 4. 34—29, 17— 7 oo oi U:22< 6- 32—27, 19—23; a 3 23:34i 3. 40:29, 14—19; 9. 31—26, 22:31; 10. 26:37, 19—23. (Wordt vervolgd) Probleem no. 263 van Wieger Hoekstra te Den Haag. Stand: Zwart 8 schijven op 3, 4, 8, 10, 11, il' i en 37- Wi" 8 schijven op 22, 24, 28, 32, 35, 39, 40 en 41. Wit speelt en wint. uit Warmenhuizen stampvol; het vermoeden is gewettigd aan te ne men, dat de Koedijkers veelal te vreden moeten zijn met een staan- plaatsje, maar mee moeten zij al len; er komt immers in de eerste drie uren geen bus meer! En wil of kan men 's avonds om kwart over acht nog niet naar huis, welaan, welke andere- weg is er dan 'n fiets tocht tegen N.W-storm en regen vlagen in of een bus naar Schoorl- dam met een wandeling langs de Westfriese dijk en Oudewal van 'n uur? Dat je de meeste avonden klets- net thuis komt, mag de pret niet drukken. En niet altijd, lieve meis jes uit Warmenhuizen, vinden jullie in Schoorldam de particuliere auto van een van je dorpsgenoten, en rest jullie de enige mogelijkheid in Schoorldam te blijven logeren, om de volgende ochtend de eerste hus naar huis te nemen, trouwe leer lingen van de avond-ambachts school, arme leerlingen van de an dere avondschoolgêlegenheden, ar me zij-allen, die zo graag een van de vele mogelijkheden van ontspan ning of lering zouden willen benut ten, maar die nu genoodzaakt zijn thuis te blijven, omdat 'n fietstocht te riskant is en een taxi meestal niet binnen het bereik ligt. En kijk nu eens naar de andere dagen in de maand December een gratificatie te willen uitkeren, als mede van een schrijven van dezelfde organisatie, om over te gaan let toe kenning aan het gemeentepersoneel van een verhoogde duurte-toeslag van f 1,tot minstens f 2,50 per week, stelden B. en W. voor op deze verzoeken afwijzend te beschikken. Zonder in beoordeling te wil len treden of de gedane ver zoeken al dan niet gerechtvaardigd zijn door de gestegen kosten van le vensonderhoud, moet ter zaken een afwijzend standpunt worden inge nomen, aldus B. en W., zolang de Regering niet heeft verklaard, dat tegen een dergelijke verhoging c.q. toekenning, geen bezwaar bestaat. Inmiddels dringt men reeds van an dere zijde er bij de Regering op aan een loonsverhoging over de gehele linie verplichtend te stellen. Een verzoek van het R.K. school bestuur t'e Catrijp overeenkomstig artikel 72 der L.O.-wet 1920, om gelden, benodigd voor uitbreiding met twee leslokalen en daarmee verband houdende werkzaamheden, van de St. Pancratiusschool, be schikbaar te willen stellen, werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Voorts deelde de voorzitter mede, dat er goede kans bestaat, dat in de tweede helft van Januari, het uit breidingsplan eindelijk ter tafel zal komen. De toewijzing voor 1950 van een zevental woningen, is voor de ge meente een teleurstelling. De voor genomen bouwplannen raken hier door danig in de knel. Op een viertal punten in de ge meente, zal de straatverlichting des nachts blijven doorbranden. Hierna volgde aanbieding van de gemeentebegroting, en de begrotin gen van het Gasbedrijf, de Vlees keuringsdienst, het Grond- en Wo ningbedrijf en van Maatschappelijk Hulpbetoon, alsmede de begroting van het Grond- en Woningbedrijf voor 1949. Tot Commissie van onderzoek werd de gehele raad aangewezen, die hiervoor 27 December bijeen komt. Als bestuurslid van Maatschappe lijk Hulpbetoon werd herbenoemd de heer F. Gutker, In overeenstemming met de ziens wijze van de Inspecteur van 't L.O. en na overleg met de betrokken schoolhoofden, stelden B. en W. voor de heer W. Koeman, onder wijzer van bijstand aan de O.L. school te Groet, met ingang van 1 Januari *1950 in gelijke functie te benoemen aan de O.L. school te Schoorl. Aan de Groeter school is de derde leerkracht niet meer ver eist, terwijl in Schoorl een derge lijke vacature is ontstaan door ,het BEEMSTER De afd. van de Bond Zonder Naam in Beemster is een feit doordat verschillende pa rochianen van de Par. St. Jan in Beemster, Maandagavond 19 Dec. in het Verenigingsgebouw aanwe zig waren om eens te spreken over een afd. van de Bond Zonder Naam. De weleerw. kapelaan Bie- man die voor deze avond de voor zittershamer hanteerde, heette allen van harte welkojn en wel heel bijzonder de districtpromotor, de heer Beemsterboer uit Alkmaar, en zei dat hij nu de tijd zeer zeker rijp achtte voor een afd. Na een kort inleidend woord gaf hij het woord aan de heer Beemsterboer, die alvorens dank uit te spreken aan de Zeereerw. Heer .Pastoor van Leipzig en aan Kap. Biemans voor hun medewerking evenals aan de heer Jn. Bijman voor het vele voor bereidende werk als contactman door hem gedaan, een uiteenzetting van het doel en streven van de Bond gaf, die geheel gebaseerd is op de naastenliefde en verbetering van de wereld door zelfverbete ring. Spreker noemde de verschillende geslaagde actie's door de Bond op gezet en sprak tevens een propa gandistisch woord om te komen tot het verwerven van promotors en promotriees. Spr. noemde dit een zeer goed punt van Kath. Ac tie. Na enige vragen te hebben ge steld en na enig over en weer ge praat gaven zich 19 dames op om hun schouders onder dit werk te zetten, waarna elk een wijk toebe deeld kreeg. Als promotor gaven zich drie heren op, n.l. Jn. Bijman, Jac. Notenbos en W. Stroet, waar uit na stemming de heer Jac. No- tebos tot hoofdpromotor werd be noemd. De Pastoor vond het een verheugend feit, dat men reeds zo ver is gekomen en sprak de wens uit, dat het een practisch werk van naastenliefde zou gaan worden on der Gods Zegen. Tevens gaf de pas toor de overweging om de school kinderen het jeugdlied van de Bond te laten leren, ter voorberei ding van de komst van de grote Radio-Pater H. de Greeve in Ja nuari a.s. Daarna gaf de heer Beemsterboer nog enige technische en practische wenken en zei dat men voorop moet stellen dat de Bond gratis is, doch zonder geld natuurlijk niet kan werken, zodat hij het zeer gunstig achtte om de enveloppes op te gaan halen als de hefboomkaarten zijn uitgereikt. Tevens sprak hij nog over het tijd schrift „Lichtflitsen", geschreven door Pater de Greeve. Dit wordt niet gratis verstrekt, doch men kan zich er op abonneren bij de uitge ver Paul Brand, doch dient er re kening mede te houden dat men met dit abonnement de Bond niet steunt, daar dit naast de Bond staat. Hierna gaf de kapelaan nog zijn beste wensen en sloot de bijeen komst met gebed. Familieberichten' voor de verkregen gunst op voorspraak van de H. Maagd en de H. Theresia. Door haar bijzondere voorspraak en het bidden van de Novene der Drie Weesgegroeten werd ons gebed verhoord en genezing verkregen, na een zeer ernstig ongeval. Fam. G. te A. Advertentiën ALKMAAR DONDERDAG Gevraagd per 1 Jan. HAIJTEMA, Langestr. 107, Alkmaar Zo spoedig mogelijk ge vraagd een NET MEISJE voor de dag. Zelfst. wer kend. Boven 18 jr. Mw. Paleari, Paul Krugerstr. 11, Alkmaar. Een NET DAGMEISJE gevraagd voor direct bij C. Rozing, Heerenweg 47. Heiloo. Gevraagd voor direct: 'n NET MEISJE, voor dag of dag en nacht. A. Sijs, Middenweg 288. Heerhu- gowaard. Gevraagd: voor melkwagen, tevens kunnende melken. Aan biedingen bij Westerweg 14 Purmer Telefoon 20 Te koop; z.g.a.n. DAMES RIJWIEL met lamp. W. Dangeberg, Veenhui- zerweg 1G, H.H.WaardN Te koop: z.g.a.n. bruin mol BONTJAS, mt. 42. Te klein geworden. Prijs f 100.Brieven onder no. 38408 Bur. v. d. blad. Te koop: pracht RADIO TOESTEL, prijs f 95.—; ook genegen te ruilen voor hand- of trapnaai- machine. Zaadmarkt 70. Alkmaar. Voor directe indiensttre ding gevraagd te Bussum R.K. Leeftijd boven 20 jr. Intern. Br. m. voll. inl. onder no. 2889 SMIT'S Adviesbureau, Heeren gracht 442, Amsterdam. lijnen, b.v. naar de parallel-lopende lijnen: Naar Oudkarspel een uurs- vertrek van de heer Braakënsiek" dienst met 'n laatste bus van 22.10 paar Hobrede. Voor de hand liggend uit Alkmaar, naar Schoorl met een dito-verbinding', naar de Egmonden met een laatste verbinding van 22.30. Alleen Akersloot met een be volking van 1600 inwoners komt er al even beroerd af als de combina tie WarmenhuizenTuitjehorn met haar ruim 4000 inwoners. Ook hier adviseert de NACO: naar bed om 9 uur en dom blijven, vooral geen extra-avond onderwijs volgen, jon gens en meisjes van deze dorpen; dat is zo goed in de latere struggle for life! Mijnheer de Redacteur, fungeert de NACO nu als overheidsorgaan of niet? Je komt er niet achter of zij zelfstandig handelt of b.v. in overleg met de directie der Nederl. Spoorwegen en/of in overleg met het Ministerie van Verkeer. 't Is mij duister deze macht, zij vergeet ons gemakkelijk in tegen stelling met een andere macht, die ons niet vergeet, zelfs niet in de verste uithoeken van ons land. De stedeling ziet nog eens wat van zijn belastingpenningen, goede bestra tingen, goede brede wegen, goede verlichtingen gelegenheid tot kunst genot, goede scholen van middel baar of hoger onderwijs, alles staat voor hem open; de kinderen van dorpelingen moeten op reis voor verdere vorming, 't kost hun ouders hopen geld en henzelf uren voor de reis naar en van het studie-centrum verloren uren, die de stadsjeugd niet kent. En als je dan, Mijnheer de Redac teur, andermaal een zware pil te slikken krijgt, zoals de NACO ons mi tracht in te geven, dan wordt je misselijk van deze en van de vele andere vroeger voorgezet gekregen pillen; dan ga je vuur braken en vereetten zich alle vezels in je cor pus, om dat opgedrongen gevoel van minderwaardigheid van je af te schudden. Ik hoop, dat meerdere instanties wakker geworden zijn door mijn protest en dat wij niet zullen rusten, alvorens wij behan deld worden als honderdprocentige Nederlanders. Het eerste punt van onze agenda luidt dus: Een betere busverbinding, ook op de uren met een matige bezetting. Voor de volgende punten gaan wij spoedig overleg plegen. Abonnee II Noot van de Redactie: De dienst regeling der NACO, zo als trou wens die van alle andere streek- diensten ln ons land, wordt gere geld in overleg met de Ned. Spoor wegen. is het. daarom de heer Koeman thans in Schoorl te benoemen. Con form besloten. Tot administrateur voor het Wo ning- en Grondbedrijf werd be noemd de heer Jac. S. den Das. Beslot.en werd tot het aangoan van een tweetal kasgeldleningen, groot f 100.000,— resp. f 50,000,—. Met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te 's Gravenhage wordt een rekening-courant over eenkomst aangegaan tot een maxi mum van f 20.000,— voor het kalen derjaar 1950. Voorts werden de Gemeente- en Bedriifsrekeningen aangeboden over het dienstjaar 1946. welke na de Commissie-vergadering voor de Be groting 1950 zulllen worden onder zocht. Hierna ging de raad tot het mid dernachtelijk uur in comité, voor het behandelen van enige reclames we gens belastingaanslagen en enkele voorbereidende besprekingen om trent andere kwesties. EÉN OF TWEE RUSTHUIZEN? TEXEL. De Raad van Texel nam in September van dit jaar een voorstel aan om te komen tot de bouw van een gemeentelijk tehuis voor Ouden van Dagen. Intussen had ook een commissie, in het leven geroepen door de Pro- testanse kerken op Texel een po ging in het werk gesteld om te ko men tot oprichting van een rust huis, waarbij bovendien geen enke le restrictie werd gemaakt ten aan zien van welke gezindte ook. Deze plannen zijn vrij omvang rijk, men rekent nJ. op een plaat sing van 50 personen en derhalve hebben B. en W. gemeend te moe ten adviseren het reeds eerder ge nomen raadsbesluit op te schorten, tot de definitieve plannen van de Protestantse commissie bekend zul len zijn. B. en W. zijn van oordeel dat het voor het eiland niet doenlijk is, zowel een gemeentelijk als een particulier rusthuis te hebben. In de raadsvergadering van Vrij dag 23 Dec. a.s. zal 't voorstel van B. en W. aan de leden worden voorgelegd ter goedkeuring. Marktbericht NRD. SCHARWOUDE. 7000 kg peen sortering 2 12,2012,30; sort. 3 9,60—9,80: 9000 kg uien 22,80—23,30; drielingen 19,1020; 2500 kg kroten sortering 1 6,607,60; sort. 2 4, 50.000 kg rode kool 610,10; 6000 kg gele kool 6.309,10; 5000 kg groene kool 1820; 220.000 kg witte kool 6,60—11,50. Gevraagd te BUSSUM in gezin met kinderen, per 15 Febr of 1 Maart, voor intern (zusters of vriendinnen) waarvan één goed kan koken. Leeftijd niet ben. 20 jaar. Meerdere hulp aanwezig. Br. met voll. inl. onder no. 2886 Smit's Adviesbureau, Heerengr. 442, Amsterdam-C. Ruimte beschikbaar voor het plaatsen van POOT- AARDAPPELEN. bii Jac. Zwemmer, Jan Glii nis- weg 37, H.H.Waard-Zd. Ter overn. aangeboden goed spelend RADIO TOESTEL. Alléén des avonds van 4-8 uur. Jan v. Sporelkade 8. Alkmaar. VERLOREN op 20 Dec.: reservewiel en band, mt. 90 x 20, tussen Alkmaar en Nrd.-Scharwoude. Gebr. Ligthart, Nibbix- woud N 57, tel. 295 Wog- num. K. URSEM Zaterdags Hoorn in 't On volmaakte Schip en Vrij dags Alkmaar, Café De Jager. Waagplein, van 1012 uur Gevraagd door Metaal- warenfabriek 50 t°t 150 m2, voor di rect of spoedig. Ör. onder no. 17894, bur. van dit bl. Ter kennis van belang hebbenden wordt gebracht dat de voor ALKMAAR en OM GEVING gewijzigd is en bepaald op Burgemeester en Wet houders v. de GEMEEN TE ZIJPE (N.H.) zullen op 30 December a.s., des morgens 11.30 uur. ten Raadhuize te Schager- brug in het het maken van ongeveer 365 M. steenslagweg met bijkomende werken op een duinterrein te Pet ten N.H. Bestek en tekening zijn van Vrijdag 23 Dec. a-.s. af verkrijgbaar op dc Secretarie teSehager- brug en in de Directie keet van de Wederop bouw te Petten, tegen f 5 per stel, zolang de voor raad strekt. Advocaat en Procureur, MIDDENWEG 140. DEN HELDER, op 't telefoonnet onder Netnummer K 2230 RUILING! Aangeboden: 'n FLINK HUIS buitenkant Alk maar, kamers ensuit. slaapkamers, zolders, 'n voor- en achtertuin. Voor huis ong. Centrum Alkmaar; te koop of hu ren. Aanbiedingen aan Fa. S. H. J. Swart Zns Ritsevoort 15. Alkmaar, tel. 4157. Vanwege hunne tinnen huwelijksdag heeft Vrijdag van 1112 spreekuur. Voor spoedgevallen neemt Dr. Piers waar. 125 en 220 V. Philips 18.75 27.50 LOSSE KAARSLAMPJES, 0.60 SPLENDOR-LAMPJES 0.45 SPAR-LAMPJES 0-30 LAAT 158—160 ALKMAAR mnni'^aE-iiHTmi "IIIUU Denkt U het zich eens in: Truman, Stalin, Tito en al die andere „groten" bijeen in een gezellig „onderonsje". Gewoon maar plezierig bij elkaar, met een kopje thee uit een Russische samovar een Amerikaanse sigaret ennee, géén Joego-Slavische beschuit. Iedereen prefereert natuurlijkTTJRK- STRA'S ECHTE FRIESE BESCHUIT. En ochals al die grootheden het nu in dat opzicht zo broederlijk eens zijn, zou den er dan niet méér punten van over eenstemming gevonden worden? Als we ze eerst maar aan de FRVSLAN-BESCHUIT hebben RECLAME IN GRONINGEN FRIESLAND DRENTE IN DEZE DRIE PROVINCIES IS de huisvriend van alle R.K. gezinnen. Verschijnt in twee edities: Groningen-Drente en Friesland. Losse m.m,-prijs gehele oplage 26 cent. Vraagt tarieven. GRONINGEN: Gebouw St. Maarten. Poststraat 10, tel. 25116; LEEUWARDEN Tuinen 7, telefoon 5800; SNEEK: Ged. Poorte zijlen 4, telefoon 2589 Kerstkransen van 't fijnste banket per 500 gr. f 3.10 Kersttaarten in diverse prijzen WeihnachtstoIIen f 1.75, f 2.25, f 3.— Luxe koekjes met echte amandeltjes per 100 gram f 0.50 Amandelkransjes per 100 gram f 0.28 Vanille-kransjes per 100 gram f 0.22 Schuimkransjes m. amandeltjes f 0.35 Saucijzenbroodjes per stuk f 0.18 Bestelt s.v.p. vroeg tijdig! Telef. 2479 Alkmaar EERSTE KLAS Uitsluitend verkrijgbaar bij Bestelt vroegtijdig. LIMMERHOEK 22, ALKMAAR, TEL. 3888 DUIVEKATERS, WEIHNACHTSTOLLEN, KERSTKRANSEN, KERSTSTAVEN, KERSTKRANSJES, APPELBOLLEN en SAUCIJZENBROODJES Grote sortering GEBAKJES Mooi opgemaakte TAARTEN Opgemaakte KOEKJES, GEVULD SCHUIM enz. enz. KONINGSTRAAT 94 DEN HELDER TELEFOON 2510 Gezien het buitengewoon succes met de afgelopen St. Nicolaas, hebben wij ook NU WEER een KELTR COLLECTIE ARTIKELEN, die een lust voor het oog en een streling voor de tong zijn Ziehier eengreep KERSTKRANSEN met amandelen en kersen gevuld KERSTTAARTEN CHOCOLADE KLOKKEN EN KRANSEN KERSTKRANSJES, WEIHNACHTSSTOLLEN SCHARLOO 7 ALKMAAR Telefoon 2097 BOLS, BOLL en DUNLOPP, HARTEVELD, RIJNBENDE, HATEKAMP, OUDE POORTER BOKMA, BOOTZ, OORLAM, NIGHT CAP en diverse WIJ NEN, LIKEUREN, ADVOCAATS SNAARMANSLAAN 40 ALKMAAR TELEFOON 2453

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1