Nieuw Effecten zwendel in België dringt Koningskwestie op achtergrond 1 Felle fabrieksbrand in Tilburg Diefstal in Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht iSÉÉi Ül Conferentie Brits Gemenebest begonnen Congres v. Katholieke arbeiders EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NhiOl Zwendel practij ken in België Maandag 9 januari 1950 45e Jaargang No. 11764 Ministerie van financiën was te goeder trouw Formosa vreest invasie K.A.B.: de 5 procent moet doorgaan Benoemingen in het Bisdom Haarlem Relief ter waarde van f 2000.- ontvreemd Gloeilampeninstallatie van Lumax in de as gelegd Bevin verwacht bijdrage tot de wereldvrede Vice-voorzitter Jaarh^urc trpprlf- af Brand in krank zinnigengesticht Meteoor bijVoorburg neergekomen? Gouverneur van N.-Guinea benoemd Kroniek en Kritiek K.A.B,-Verbonds vergadering Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.4? per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4 familieberichten 20 ct.t resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. tel. 43b2 K2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200' DEN HELDER. Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 BRUSSEL (A.N.P.). De zaak der knoeierijen met de niet- aangegeven effecten blijft de gemoederen in België bezig hou den en sommige politieke waarnemers houden het niet /oor onmogelijk, dat de volksraadpleging over de terugkeer van Koning Leopold op de achtergrond zal geraken. De justitie heeft nieuwe feiten ontdekt in het ingewikkelde complex van ver valsingen en malversaties. De justitie werd er op zekere dag van in kennis gesteld, dat een collaborateur, de Antwerpse ondernemers Seghers, een groot aantal niet-aangegeven effecten „geplaatst" moest hebben. De recherche slaagde erin na deze aanwijzingen al spoedig een pak ket aandelen te achterhalen. Het bleek in het bezit te zijn van het kerkbestuur van de Heilige Lau- rentius te Antwerpen. Uit het verdere onderzoek bleek dat de schijnbaar in orde zijnde docu menten, die de effecten verge zelden, vervalst waren, om een latere aangifte te rechtvaardigen. De pastoor en het kerkbestuur van de parochie werden een ver hoor afgenomen, maar de betrok kenen werden vrijgelaten. Een tweede groep van effecten was aangegeven, als eigendom van de vereniging van vrienden van de abdii van Averbode. Bij de aangifte van deze effecten waren borderellen voorgelegd op naam van een zekere Bossuyt, effectenmakelaar te Antwerpen. Deze Bossuyt was bij een bom bardement op Antwerpen in oor logstijd om het leven gekomen. In h'et kantoor van de over ledene had men een borderel ge vonden. Van dit borderel werden 500 exemplaren vervalst. Op de bor derellen, die de .fictieve aankopen van effecten moesten dekken werden fiscale zegels geplakt, die waren losgeweekt van echte borderellen, terwijl valse stem pels werden aangebracht. De vervalsingen waren zo meesterlijk, dat men. aldus het Belgische blad Le Soir erop het ministerie van financiën is inge vlogen. De documenten heeft men dan ook als echt geaccepteerd als rechtvaardiging van het eigen domsrecht. Uit het onderzoek zou verder zijn komen vast te staan, dat dë vereniging van vrienden van de abdij van Aver bode door de zwendelaars als dekmantel werd gebruikt om de goegemeente zand in de ogen te strooien. De hoofdfiguren, het lid van de raad van toezicht van de Na- MAART ZOU DE UITGEKOZEN MAAND ZIJN HONGKONG, 8 Jan. (Reuter) Naar verluidt, werken de nationalisten op Formosa koorts achtig aan de verdediging van het eiland tegen een gevreesde communistische invasie. Er is een gedeeltelijke verduistering ingesteld, terwijl de marine en luchtmacht dagelijks de straat tussen Formosa en het vasteland verkennen. In Hongkong be stormden vandaag honderden Chinezèn het nationalistische re geringsbureau om nog op het laatste ogenbilk visa te bemach tigen voor Formosa. Het kantoor zou hedenavond gesloten worden. In welingelichte kringen is men van oordeel, dat de com munisten in Maart zullen pogen een invasie op Formosa te ver richten. Thans is het weer niet geschikt om met een armada van kleine vaartuigen de 160 km brede straat over te steken. tionale Bank, Cardjjn en de directeur van de kredietbank, Mallien en de consulaire ambte naar Arts werden vastgezet. Gis teren werd bekend gemaakt, dat hun aanhouding is verlengd. Car dijn zou de man geweest zijn, die het plan opperde valse beschei den bij het departement van financiën te deponeren. Zij zul len voor een rechtbank terecht staan. De valse honderdgulden bankbiljetten Het parket van Charleroi heeft de zaak van de valse honderd gulden-biljetten, die ook met deze zwendel annex is thans overgedragen aan dat van Luik. De verdachten Lebrun, cand..- notaris, Seron, industrieel, en Loocke, handelsvertegenwoordi ger z;jn in de gevangenis opge sloten. Tegen een zekere Renard, die verklaarde opdracht te hebben' gekregen van de Britse Intel ligent Service om met valse peseta's het regiem van Franco omver te werpen, zou thans deze verklaring hpbben ingetrokken. ANDERS VOLGT EEN ULTIMATUM De K.A.B. kan er niet mee accoord gaan indien de vijf per cent loonsverhoging door een aan tal ondernemingen niet gegeven wordt, aldus deelt de leiding van de K.A.B. mede. De vijf percent verhoging is noodzakelijk om de prijsstijging op te vangen. Indien de verhoging niet wordt gegeven dan kan door een bij de K.A.B. aangesloten Vakbond desnoods een ultimatum worden gesteld. Ook de secretaris van het N.V.V. Ad. Vermeulen, wees er in een vergadering te Helmond op, dat sommige bedrijven niet tot loons verhoging zijn overgegaan. Zij zullen van het N.V.V. een ultima tum ontvangen en daarvan zal onder geen, enkele voorwaarde worden afgeweken. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot Pastoor van de onlangs opgerichte parochie van O.L.Vr. Presentatie te Alkemade, de Weleerw. Heer S. Ligthart, die Kapelaan was te Roelofarendsveen. In het Aartsbisschoppelijk Mu seum te Utrecht, dat onderge bracht is in het Centraal Museum aan de Agnietenstraat, wordt sinds enkele dagen een eiken houten relief, daterend uit het begin van de zestiende eeuw, ter waarde van ca. ƒ2000 en eigen dom van het museum, vermist. Wanneer de ontvreemding heeft plaats gevonden kan niet met zekerheid worden vastgesteld, gedurende een vierdaagse vacan- tie van de bewaker der betref fende afdeling was deze aan een collega-suppoost toevertrouwd, die het relief, dat een beelden groep voorstelt, niet heeft ver mist. De suppoost, die op 3 Januari des morgens van zijn vacantie terugkeerde, miste het relief ter stond en stelde de conservator daarvan op de hoogte. Deze deed op zijn beurt aangifte bij de po litie. Het vermoeden bestaat, dat het relief niet ontvreemd is om het te verhandelen, doch door een liefhebber van oude kunst is meegenomen. De commissaris van de justiti ële dienst van het bureau Tol steeg te Utrecht verzoekt elkeen, die daartoe in staat is inlichtin gen over het waardevolle kunst voorwerp te willen verstrekken. Het eikenhouten relief is 37.5 bij 24 cm groot en stelt de kruis afneming van Christus voor. Rechts en links staan tegen het kruis geplaatst ladders, voorts Communislische infiltratie BERLIJN, 7 Jan. (Reuter). Dr. Kurt Schumacher, de voorzit ter van de Duitse Sociaaldemocra tische partij, heeft op een pers conferentie verklaard, dat ,,de communisten aanzienlijk gevorderd zijn bij het infiltreren in sommige West-Duitse partijen". Op Bali zijn drie compagnieën van het KNIL met volle uit rusting overgegaan naar de TNI. De overgang geschiedde onder luitenant-kolonel Wulfhorst. Luitenant-kolonel Askari van de TNI en luitenant-kolonel Wulfhorst bezegelen de plechtigheid met een handdruk. twee mannen in omgegorde ge waden met hoed en muts, die het lichaam van Christus in een doek van het kruis laten zakken. Een derde man op de voorgrond ondersteunt het lichaam en is ge kleed in een soortgelijk gewaad met uitgeschulpte schouderkraag en hoed met brede, omhooggehe- ven rand. Boven de dwarsbalk van het kruis zijn torens van een stad zichtbaar. DE REGERING VAN DE V.SJ. In de afgelopen week heeft de regering van de Verenigde Staten van Indonesië voor de eerste maal vergaderd met de president van de V.S.I. Van links naar rechts: Moh. Rum, ir. Djuanda, mr. Kosasih, prof. dr. mr. Supomo, Kiai Wachid Hasjim, dr. Leimena, Sultan Hamid II, dr. Suparmo, mr. Safruddin Prawiranegara, president Sukarno, Mononutu, ir. Laoh, Moh. Hatta, mr. Wilopo, dr. Abu Hanifah en Sultan Anak Agung Cde Agung. De gloeilampenfabriek Lumax te Tilburg is gistermiddag voor tweederde deel in de as gelegd. Een groot deel van de kostbare machinerieën en grondstoffen is verloren gegaan. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Het fabriekscomplex met de inhoud is verzekerd. Een voorbijganger nam gister middag om half vier een sterke rookontwikkeling waar bij de Lumax-gloeilampenfabriek. ge legen langs de spoorlijn Tilburg Breda. Hij waarschuwde direct de brandweer, die met groot materieel uitrukte. Toen de brandweer arriveerde, stond reeds tweederde van het complex in lichte laaie. Het vuur werd ter stond met acht stralen bestreden en na ongeveer drie kwartier was men de brand meester. De schade is aanzienlijk. Vele kostbare installaties gingen ver loren, evenals honderden lampen en ander materiaal. Van de fa- brieks- en kantoorinventaris kon nog het een en ander worden gered. Het was voor de brand weer een gelukkige omstandig heid, dat de fabriek geheel vrij staat en men het vuur dus aan alle kanten kon bereiken. COLOMBO (Reuter). Van daag begint te Colombo (Ceylon) de conferentie van het Britse ge menebest, welke tien dagen zal duren. Ernest Bevin, Brits minister van buitenlandse zaken, Pandit Nehru, minister van buitenlandse zaken en premier van India, P. C. Spender (Australië), F. W. Doidge (Nieuw-Zeeland en Ghoe- lam Mohammed (Pakistan) zijn heden te Colombo aangekomen. Lester Pearson, de Canadese minister van buitenlandse zaken en Paul Sauer, minister van ver voer van Zuid-Afrika, waren reeds in Colombo. Philip Noel-Baker, Brits minis ter voor betrekkingen met het gemenebest, verklaarde Zaterdag op een persconferentie, dat de conferentie zes belangrijke pun ten zal bespreken: 1. De Europese politieke toe stand, voorzover deze yoor het gemenebest van belang is. 2. De economische ontwikke ling in Zuid-Oost-Azië. 3. Verhindering van de com munistische machtsuitbreiding in Zuid-Oost-Azië. 4. Het Japanse vredesverdrag. 5. De toestand, welke het ge volg is van de communistische machtsuitbreiding in China. KINDERBALLON ONTPLOFT Ramen uit de sponningen Tot grote schrik en ontstelte nis van de omwonenden deed zich Zaterdagmiddag even na half één een hevige ontploffing voor in een huis aan de Vierwinden- straat in Amsterdam. De oor zaak van de ontploffing was een kinderballon, waarmee het twee jarig zoontje van de bewoonster in de keuken speelde. De ontploffing was zo hevig, dat in de keuken, de voorkamer, de slaapkamer en de W.C. de ruiten braken en de ramen uit de spon ningen vlogen. De moeder, het jon getje en een ouder zusje werden door de rondspringende glasscher ven verwond. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Het ballonne tje was waarschijnlijk met water stofgas gevuld. Wat de oorzaak van de heftigheid van de ontplof fing is geweest, staat niet vast. 6. Defensieproblemen in Zuid- Oost-Azië. Twee belangrijke kwesties, welke de afgevaardigden zullen trachten op te lossen zijn: welke bijdrage kan het gemenebest leveren tot de voorkoming "an een derde wereldoorlog en hoe kunnen de levensomstandigheden worden verbeterd, opdat een der gunstigste factoren voor de machtsuitbreiding van het com munisme in het gemenebest kan worden weggenomen? aldus Noel Baker. De erkenning van de Chinese regering te Peiping zal eveneens worden besproken. Minister Be vin zei bij zijn aankomst te Co lombo: „Ik ben hier gekomen om deze zeer belangrijke conferentie bij te wonen, die zowel voor het Britse gemenebest als voor de wereld als geheel belangrijk zal zijn." Hij verwachtte goede resul taten en een grote bijdrage tot de wereldvrede. WEGENS MENINGSVERSCHIL MET RAAD VAN BEHEER In de Vrijdag j.l. gehouden ver gadering van de raad van beheer van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs heeft de onder-voorzit ter jhr. ing. A. H. Op ten Noort, die sinds de oprichting van dit college in 1917, er deel van uit maakte, als lid bedankt. Naar het A.N.P. van jhr. Op ten Noort verneemt is de oor zaak van dit besluit gelegen in een verschil over de bouw van de machinehal op het jaarbeurs terrein aan de Croeselaan. De afgetreden onder-voorzitter tevens raadgevend ingenieur en lid van de bouwcommissie van de Jaarbeurs, heeft een ander plan bij de raad van beheer aan hangig gemaakt. Het te inves teren kapitaal zou belangrijk minder zijn 7% millioen gul den in plaats van 9 millioen bij het oorspronkelijke plan doch naar de overtuiging van jhr. Op ten Noort bovendien veel beter verantwoord. Op advies van de technische dienst der Jaarbeurs besloot de raad van beheer tot handhaving van het oorspronkelijke plan. Eigenaar van de fabriek, waar 38 man personeel werkte, is de heer M. v. d. Wouw uit Berkel- Enschot. Volgens verklaringen, die tegenover de politie werden afgelegd, is sinds Zaterdagmid dag 1 uur niemand meer in de gebouwen geweest. Omtrent de oorzaak tast men dan ook in het duister. _DE B.F.O. ONTBONDEN DJAKARTA. 7 Jan. (Aneta). De B.F.O. heeft Zaterdag voor het laatst vergaderd en zichzelf ontbon den. Er was weinig belangstelling, zowel van de leden als van het pu bliek. Anak Agung, Suparmo en Id- rakusum releveerden de geschiede nis van de B.F.O. en de bereikte resultaten, waarna sultan Hamid II de sluitingsrede hield. Versneld tempo der repatriëring van militairen Van de zijde van het ministerie van oorloq wordt bericht, dat, dank zij het inschakelen van qecharterde schepen, alle militairen, genoemd in het op 14 April 1949 ge publiceerde demobilisa tie-schema (het z.q. Paas- communique) en in het aanvullend communique van 2 Auq. 1949, vóór eind Januari 1950 uit Indonesië zullen zijn ver trokken. Met alle voor troepen vervoer ter beschikkinq staande schepen zal de repatriërinq onmiddellijk in aansluiting op die van de 7 December-divisie en van hen die daartoe wer den gerekend, met onver minderde snelheid wor den voortgezet. De repatriëring van de nog in Indonesië verblij vende onderdelen van de Koninklijke Landmacht, de luchtstrijdkrachten daaronder begrepen, zal, zoals te doen gebruike lijk is, zoveel mogelijk geschieden in de volg orde, waarin destijds het vertrek naar de tropen plaats vond. MEER DAN DERTIG DODEN DAVENPORT, 8 Jan. (Reuter) In een vrouwenafdeling van een ziekenhuis te Davenport, in de Amerikaanse staat Iowa is brand uitgebroken. In genoemde afdeling werden geesteszieken verpleegd. Een verpleegster ont dekte de brand. Tot nog toe zijn 33 lijken geborgen. De schade bedraagt 200.000 dollars. Het blussings- en bergingswerk werd bemoeilijkt door de krach tige wind en een temperatuur van 10 .graden onder nul. Een groot deel van de slachtoffers werd later onder het puin ge vonden. Toen de brand uitbrak bevonden zich 64 patiënten op de afdeling. Het pand brandde geheel uit. De oorzaak is nog niet bekend. Latere berichten meldden, dat waarschijnlijk het merendeel der slachtoffers levend is verbrand. De ongelukkigen waren niet te bereiken, omdat alleen van bui ten af, via de ramen, de brand weer zich toegang kon verschaf fen. Dit vergde veel tijd, omdat de ramen van stevige ijzeren tralies waren voorzien, die moes ten worden doorgezaagd. Naar ooggetuigen Zaterdag mededeelden, zou in Voorburg een deel van een vuurbal zijn neergekomen. Zeer waarschijnlijk is het een meteoor geweest, al dus deskundigen. Uit betrouw bare gegevens heeft men opge maakt, dat de vuurbal een rook pluim naliet. Waar de meteoor is neergekomen weet men nog niet precies. Men vermoedt bij de be graafplaats in de buurt, op een terrein waar de Duitsers destijds verdedigingswerken hebben aan gelegd en welk gebied moeilijk is te betreden. Het tijdstip van waarneming was half vier n.m. DE HEER VAN WAARDENBURG GEWEZEN GEDELEGEERDE H.V.K. Bij koninklijk besluit van 6 Januari 1949 is de heer S. L. J. van Waardenburg, gewezen ge- gelegeerde van de H.V.K. voor Zuid-Sumatra, benoemd tot gou verneur van Nieuw-Guinea. Deze benoeming w.ordt geacht op 27 December j.l. te zijn in gegaan. De heer Van Waardenburg werd in 1900 geboren. Voor de oorlog was de heer Van Vaar- denburg als onderhoofd van de afdeling bestuurszaken buiten gewesten aan het departement van binnenlands bestuur te Ba tavia werkzaam. Na de Japanse bezettingsperiode kwam hij op genoemd departement terug, aan vankelijk ais adviseur voor lo cale financiën, later als hoofd van de afdeling algemene be stuurszaken. Vanaf Augustus 1949 is hij als gedelegeerde van de hoge vertegenwoordiger van de kroon voor Zuid-Sumatra te Pa- lembang geplaatst geweest. Benoeming van Moh. Rum zo goed als zeker DJOKJA, 7 Jan. (Aneta). Naar de correspondent van Aneta meent te weten, is het, ofschoon geen offi ciële beslissing is genomen, zo goed als zeker, dat Moh. Roem hoge com missaris van de R.I.S. in Nederland wordt. Men verwacht dat hij naar Nederland zal vertrekken als de voorbereidingen voor de vorming van het parlement van de R.I.S. ge reed zijn. Bouwproblemen (Sm.) De problemen van de woningbouw zijn vele en wij mo gen zeggen, dat er van alle kanten hard wordt gewerkt, om tot op lossingen te komen. Regering en particulieren, de laatsten ook weer in toenemende mate, nu er meer „armslag" komt: twee van de drie grote hindernissen ziin genomen. Tekort aan arbeidskrachten is er niet meer en tekort aan materiaal ook niet. Het derde bezwaar: de hoge kosten van de materialen, is gebleven. Daarom is steun van het Rijk voor „goedkopere" woningen, om de huur voor lagere inkomens II, ;j acceptabel te maken, noodzake- ,T I lijk. Voor „vrije" huren bestaat er nu groter vrijheid. Zonder aller lei belemmerende bepalingen kan er, zonder steun van het Rijk, ge bouwd worden. Minister in 't Veld blijft echter niet bij de pak ken neerzitten om al het moge lijke te* doen, teneinde de bouw prijs te verlagen. „Dit jaar wordt het jaar van de slag om de kos ten". heeft hij dezer dagen aan het „Vrije Volk" verklaard in een interview, dat een interessante buiten-parlementaire toelichting was op hetgeen de minister in de Kamer bij de begroting had ge zegd en dat nu niet zozeer veel nieuws bevatte! De slag om de kosten, tegen de duurte van de bouwprijzen dus. Particuliere on dernemers laten zich al niet on betuigd en de gemeenten zitten niet stil. Een nieuwe methode van baksteenbouw in Noord-Brabant trekt de aandacht, doeltreffender flatbouw in Den Bosch geniet veel interesse van deskundigen en be langhebbenden, een groot bouw plan in Bussum staat in het cen trum van de belangstelling, juist omdat door rationalisering belang rijke kostenbesparing kan worden bereikt. Zo gaat het de goede kant op. Maar tegelijk duikt er een nieuw probleem op, dat de minis ter aanroerde bii de opening van de eerste montageschool in Zuid laren: wanneer we zo snel bouwen gelijk nu op papier staat, dan is er over een paar jaar geen werk meer voor duizenden bouwvak arbeiders. Dit kan natuurlijk niet betekenen, dat we de snelle voor ziening in het woningtekort nu maar moeten remmen. Wèl, dat ook deze kant van de medaille ernstig moet worden bekeken! ,,ln Codes name" (P.S.v.d.D.) Persstem van de Dag uit „De Opmars", propagan dablad van de K.V.P.. d.d. 6 Jan.: „In het besef, dat ons volk een eigen taak wacht: te zwoegen aan het algemeen welzijn van zijn staatsgemeenschap en te werken aan het belang der Unie en aan dat van West-Europa en aan dat der Atlantische wereld, „varen we in Godes name" een nieuw jaar des Heren binnen met een gebed voor de staatsman en de staats burger op de lippen. Denken wii, om ons dit laatste ook reëel voor ogen te stellen, aan het gebed, dat iedere Zondag opnieuw gestort wordt voor onze Koningin. Daar in' komt noch staat, noch vorst, noch burger, noch politiek voor, maar het is gericht recht op het algemeen welzijn van de gemeen schap, die van het gezin en die van de staat!" Iedere dag 6000 tot 8000 pelgrims te Rome ROME, 7 Jan. Naar een medede ling van het Centraal Comité voor het H. Jaar zullen gedurende het gehele H. Jaar 6000 tot 8000 pel grims in de Eeuwige Stad vertoeven. HEDEN IN JAARBEURS TE UTRECHT BIJEEN (Van onze eigen verslaggever) UTRECHT. De Katholieke Arbeidersbeweging, die morgen, Dinsdag, met luister een herden kingsbijeenkomst houdt in de grote gehoorzaal van de Jaarbeurs te Utrecht, ter gelegenheid van het vijf-en-twintigjarig bestaan -an deze beweging in haar tegenwoor dige gecentraliseerde vorm .terwijl de heer A. C. de Bruyn dan zijn zilveren jubileum als Verbonds voorzitter herdenkt, deze K.A.B. hield heden in het Jaar beursrestaurant een algemene Verbondsvergadering, waarin eni ge actuele punten werden bespro ken. Na het openingswoord van de heer de Bruyn hield prof. mr. C. P. M. Romme een inleiding over „De Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie en haar practische toe passing". Daarna sprak de zeer- eerw. Pater Jac. Jacobs M.S.C. over „De godsdienstig-zedelijke taak van de K.A.B. in de stad en op het platteland". De voorzitter van de K.A.B. in het bisdom Haar lem, de heer J. W. v. d. Akker, hield vervolgens een inleiding over „Het afdelingswerk in de K.A.B., activering van de leden en scholing van de afdelingsbestuur ders, in de stad en op het platte land". Dat het onderwerp P.B.O. ook de belangstelling van de K.A.B heeft, aldus zei de Verbondsvoor zitter in zijn inleidend woord, zal ieder duidelijk zijn. De totstand koming van een op een wet steu nende bedrijfsorganisatie, wordt de kroon op tientallen jaren ar beid. De K.A.B. was in de strijd der geestelijke vrijmaking van de arbeider een van de belangrijkste middelen en wij hebben groot profijt getrokken uit het baan brekende werk van een aantal Katholieke intellectuelen. Met grote dankbaarheid denken wij aan mannen als Aalberse, No- lens, Veraart: Poels, van Beurden e.a. Onder die anderen behoort ook hij die heden voor ons het onderwerp P.B.O. zal behandelen, de oud-Minister van Sociale Za ken, de Prof. in het arbeidsrecht, de huidige leider van de K.V.P. 2e Kamer fractie: Romme. Er is nog gelegenheid te over om in het bijzonder mannen als Huismans, van den Brink ep van der Grinten te zijner tijd de tol van onze waarderin" te betalen. Na te hebben medegedeeld dat vertegenwoordigers van de Ap. Kath. Werkgeversvereniging, de Kath. Middenstandsbond e- de Kath. Boerenbond en van de Kath. Bond van Onderofficieren op dit congres aanwezig ziin. gaf de heer de Bruh'n het woord aan Prof. Romme voor de behandeling van ziin onderwerp: „de P.B.O. en haar practische toepassing". (De vergadering duurt voort

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1