K wA Wm Geel-Zwart leed haar eerste nederlaag Spartanen bedwong R.K.E.D.O. Hugo Boys wint met 4—0 van Julianadorp Westfrisia onderschatte W.F.C. Kampioenskans verminderd 2Ü1 mWwÊÊF: f Afdeling Noord-Holland S.V.W. blijft het goed doen Eén doelpunt: zege voor West-Friezen Peetoom (Schagen) naar de 2e klasse Verdiende zege van Alkm. Boys S.R.C. KLOPTE GEEL-ZWART MET 3-0 Vitesse scoorde het winnende doelpunt juist bijtijds H.H.IJ.C. won te Parijs Voor de vijfde maal gelijk spel van Zouaven MAANDAG 9 JANUARI 1950 PAGINA 5 Een Zondag zonder afkeuringen, met heerlijk winterweer, zie daar het geschenk dat de weergoden ons op deze eerste Zondag in 1950 aanboden. Spannende wedstrijden waren schering en inslag, uitslagen, die van het grootste belang warene hebben we kunnen noteren. Zo won SRC overtuigend van Geelzwart, kreeg SVA klop in Uitgeest, boekte LSVV een nuttige zege op Zeemacht, won WBSV voorts van Grootschermer en kon RKEDO het tegen Spartanen niet verder brengen dan een punt loos gelijk spel. De eerste klassers. Een droef bericht is eicenliik niet iets, waarmee we een over zicht openen, maar ditmaal willen wij de nederlaag van DREO voor rang verlenen, omdat daarmee misschien in de Rijp de noodklok kan worden gehoord, die nu wer kelijk voor DREO aan het luiden gaat. Deze nederlaag tegen de hekkesluiters valt ons bitter tegen en nu bovendien PSCK middels een fraaie 10 zege op Beemster bliik heeft gegeven van de tijde lijke afdwalingen op de rechte, weg te willen terugkomen, zal de strijd om de twee onderste plaat sen zich bepalen tussen Broek in Waterland, DREO en Uitgeest, waarbij we eerlijk de twee eerst- genoemden als ernstigste candi- daten zien. Uitgeest verloor nil. met zo'n klein verschil van kam- pioenscandidaat ODIZ, dat het vermoeden gewettigd is, dat her stel van deze ex-vierde klassers aanstaande is. Een merkwaardige uitslag kwam uit Akersloot. Wel won Meervogels daar van Westzaan, maar de cijfers 65.brrrr. Tenslotte de grote strijd om de eerste plaats tussen SVA en US VU in Uitgeest uitgevochten en waarbij volgens onze verwachtin gen de thuisclub de zege in de wacht sleepte. Het laatste woord is hier inmiddels nog lang niet gesproken.. Hier is de stand: Meervogels A 10 U. S. V. U. S. V. A. O. D. I. Z. Beemster Westzaan P. S. C. K. D. R. E. O. Uitgeest 9 9 9 10 10 6 11 9 Br. in Waterl. 11 6 5 5 In 1B hebben Sijbekarspel en Strandvogels gisteren hun laatste woord gesproken, tenminste voor zover het betreft hun eigen kans jes op de eerste plaats. SEW ver nietigde alle illusies van ex-kam- Dioen Strandvogels door in On- cterdiik met 2—0 te zegevieren en Sporters boekte een even verdien stelijke 42 zege op de roodbroe- ken uit Sijbekarspel. Waarmee beide overwinnaars met Blokkers en MFC verder de dans om de eerste plaats verder gaan voeren. DaDt Blokkers won volgens de verwachtingen met 30 van RK DVO, maar MFC had toch veel meer moeite met KGB, dan we hadden voorzien. Is de 32 neder laag een teken van herstel voor de Bovenkarspelaren? Hetgeen ook wel nodig is, want de „con current" Valken haalde een gelijk spel binnen uit de thuiswedstrijd tegen HOSV. Had het geen over- winninkie kunnen wezen, heer Out? 9 10 9 8 9 10 7 9 M. F. C. S. E. W. Sporters Blokkers Sijbekarspel H. O. S. V. Strandvogels Valken R. K. D. V. O. 9 K. G. B. 8 Van de drie ongeslagen clubs in IC is er gisteren één afgevallen Geelzwart kreeg de eerste neder laag te slikken en de cijfers 30 waarmee de Zandtemers tenonder gingen tegen SRC bewijst, dat met de Schagenaars nog ernstig reke ning is te houden. Koedijk, dat na een aanvankelijke 30 voorsprong tegen VIOS met een 32 zege nog maar net met de hakken over de sloot kwam, nam nu de leiding over en Zondag a.s. belooft het tussen SRC en Koedijk een strijd op leven en dood te worden aan het Noord-Hollandse Kanaal. VZV geeft de moed nog niet op en zij zijn de enigste van de mid- delmootclubs, die de sprong naar de kopgroep nog zou kunnen over bruggen. De 31 zege op Alkmaar aan de Westerweg behaald is daar het bewijs voor. St. Victor behaalde een verras sende zege op Foresters en de grootte, 5-0, doet vermoeden, dat men met de Obdammers nog ge ducht rekening moet gaan houden. Vooral de kopclubs zullen hun wedstrijden in Obdam niet mogen onderschatten. Onderaan heeft LSVV de laatste kans gegrepen. De 41 zege op Zeemacht maakt het wel duidelijk dat Zeemacht dit jaar. mits er geen tijdige versterkingen komen, een zware pijp gaat roken. Voor LSVV wordt de situatie iets gun stiger en de Langedijkers staan nu gelijk met Kaagvogels, dat ernstig in moeilijkheden komt. Koedijk 9 7 2 0 16 Geelzwart 9 6 2 1 14 S. R. C. 8 5 3 0 13 V. Z. V. 9 5 1 3 11 St. Victor 9 3 3 3 9 Foresters 11 4 1 6 9 Alkmaar 9 2 4 3 8 L. S, V. V. 9 2 2 5 6 y. I. O. S. 9 14 4 6 Kaagvogels 9 2 2 5 6 Zeemacht 9 0 2 7 2 De tweede klassers. Het wapenfeit van de dag in tl A is de zege van WBSV op Groot schermer. We hadden er Zaterdag in ons overzicht al op gezinspeeld, - dat de Grootschermers een zwale Pijp zouden kunnen gaan roken on inderdaad hebben de Beemster- baren hun laatste kansje gegrepen Intussen maakte Egmondia van deze gelegenheid gebruik om de leiding weer wat steviger in han den te nemen. De 43 zege op Graftdijk moge benauwd klinken, de punten zijn binnen en Knollen dam, thans concurrent no. één, moest dat met lede ogen aanzien De mannen van Bloem kwamen zelf door afkeuring van het Kwa- dijk-terrein niet aan bod. Onderaan kwam St. Bavo op nieuw in de verdrukking. We had den het de Ursemmers meegege ven, dat Purmerland op eigen ter rein veel sterker was. maar zelfs wij hadden geen 70 nederlaag verwacht. Gauw vergeten maar Bavo-ers en volgende week met nieuwe moed aan de slag. Zaanse boys en Jisp haalden beiden door het 1*1 gelijke spel een kostbaar punt binnen. Het begint onderaan nu geducht te spannen. Egmondia 11 7 3 Knollendam 9 Grootschermer 10 W. B. S. V. Purmerland St. Bavo Jisp Graftdijk Kwadijk Zaanseboys 11 9 11 10 11 8 8 In 2B een verrassend geluid uit de Weere. waar we voortaan maar DWB zullen laten spelen, alvorens voorspellingen te doen. want de ene week winnen ze van de kop clubs, om de andere week zoals nu van één van de staartclubs te ver liezen. In ieder geval is de 21 zege van Witrood een welkome vermeerdering van het aantal winstpunten der Hoogkarspelaren, zodat nu Twisk zo langzamerhand zeer geïsoleerd komt te staan. Zwaagdijk kon het inderdaad niet redden tegen HEO en verloor met 41. Maar Spartanen had in Wognum zo'n zin om RKEDO eens de voet dwars te zetten, de EDO- ers konden het niet verder bren gen dan een puntloos gelijk spel. Intussen van Spartanen een fraai resultaat. Volgend jaar konden ze daar in Wognum wel eens een prima elftal krijgen, vooral nu ook Wit weer naar zijn oude club schijnt te willen terugkeren. Winkel kreeg van Berkhout het lid over de neus. Met 10 wonnen de Berkhouters, die zelf toch ta melijk achter zijn en nu Winkel op hetzelfde plan brachten. HEO en RKEDO hebben nu voorlopig geen grote concurrentie te duch ten, temeer daar inderdaad Flevo in Westwoud tegen Woudia het niet tot een overwinning kon brengen. Het werd een gelijk spel lijke klip op de goede wijze om zeild. Het wordt hier anders zeer spannend en zeker acht elftallen hebben nog een serieuze kans. Alcmaria V. 4 10 6 2 2 14 Grasshoppers 2 11 6 2 3 14 H. R. C. 4 10 5 3 2 13 Schagen 2 10 4 5 1 13 Succes 2 9 4 3 2 11 B. K. C. 2 12 3 5 4 11 D. T. S. 2 10 4 2 4 10 Alw. Forward 2 9 3 2 4 8 Alkm. boys 3 11 2 4 5 8 Watervogels 2 9 3 1 5 7 Randers 2 10 0 1 9 1 In de res. 2e klasse wordt RKAFC 2's positie zo lang zaam aan onaantastbaar, maar in 2C is de spanning nog gestegen door de nederlaag van Berdos 2 tegen RKAFC 3, dat nu ook nog een duit in het zakje gaat doen. Oudesluis 2 heeft hier nu de lei ding genomen. In 2D verspeelde SEW 2 een kostbaar punt in 't Veld. Bij de derde klassers gaan Kol- pingboys en Zeevogels 2 ekaar achterna met de Oudorpers als favoriet. In 3G klimt MOC gestaag naar boven. Hier is met geen stuk ken nog. de kampioen aan te wij- .Is .-1. .gbrbg.*.;-. Een staaltje van voetbal in Engeland: de doelverdediger van Sheffield Wednesday, Mcintosh, werpt zich op de bal teneinde doelpunten door de rechtsbinnen Logie van Arsenal tijdens de Zaterdag te Highbury gespeelde wedstrijd te voorkomen. zen. Duidelijker is dat in 3J. waar SRC's tweede nu al vijf punten meer heeft dan no. twee. Geel zwart 2, dat getuige de zege van vandaag op Kaagvogels de moed nog niet opgeeft. In 3H een kranige prestatie van VIOS 2, dat Schagen 3 met dui delijke cijfers afwees en nu met Duinranders nog een kansje krijgt. Schagen 3 11 8 1 2 17 Vrone 2 10 8 0 2 16 Duinranders 1 11 8 0 3 16 V. I. O. S. 2 11 7 0 4 14 R. K. E. D. O. 10 6 3 1 15 H. E. O. 9 6 2 1 14 Winkel 10 6 1 3 13 Flevo 11 6 1 4 13 Berkhout 10 6 0 4 12 Woudia 9 3 2 4 8 Spartanen 9 3 2 4 8 D. W. B. 10 3 2 5 8 Zwaagdijk 10 3 I 6 7 Witrood 9 2 2 5 6 Twisk 9 1 0 8 2 In het hoge Noorden bewaakte Hugoboys angstvallig haar laat ste kansje en gaf JVC geen schijn van kaps. Met een 40 nederlaag kondefï de Julianadorpers de scha duw van de Helderse vuurtoren weer opzoeken. SVW is still going strong. De 21 zege op Dirkshorn bewijst, dat men daar ook in Heer- hugowaard Zuid nog plannen koestert hoger te komen dan de vierde plaats. Maar Petten gaf nog geen blijk van de derde plaats te willen overdoen en won met 30 van Callantsoog, dat lelijk naar lagere regionen afzakt. Daar speelden Conzelo en Texelse boys tegen elkaar gelijk in Waarland. Wanneer komt de eerste zege nu, Conzelo-ers? Het moet hoor.'wil len jullie nog van de laatste plaats af. Wiron voelde het gevaar aan komen en won met 10 van Hol- landia T. In Tuitjehorn is dat nog altijd een knappe prestatie. W. G. W. 9 Hugoboys 11 i Petten 12 1 10 9 9 10 9 8 T. S. V. W. Dirkshorn Wiron Hollandia J. V. C. Callantsoog Texelse boys Conzelo 9 De res. eerste klasse Grasshoppers 2 is met haar 33 gelijke spel in Schagen tegen de geelzwarte reserves een gevaar- Een kat in het nauw, kan rare andelijk gebied door. 'Een vrije trap T Ai tl nvimnd t XT ii - sprongen maken. Dit ondervond Westfrisia j.l. Zondag terdege, toen het met 42 verloor van het laag geklasseerde W.F.C. De Wormer- veerders speelden vooral na de rust een zeer goede partij. Westfrisia daarentegen was er ho peloos uit; slecht plaatsen en slecht schieten en een achterhoede die zo lek als een mandje bleek te zijn. Het begin was al zeer slecht, want na een verkenning van eikaars krachten ging WFC resoluut ten aanval. Belier onderschepte de aan val, maar zag geen andere uitweg als zijn doelman, op wie hij terug speelde. helaas te zacht en de door gelopen middenvoor Boot onder schepte de bal en kon Ubels pas seren 10. Kort hierop was de stand alweer gelijk; een bliksemsnelle aanval over links, waaruit de bal door C. Stelling mooi voorgeschoten werd. S. Stelling voltooide het werk door de bal ineens uit de lucht, via de paal in te schieten 11. Westfrisia, geïnspireerd door dit succes, kwam nu goed in de aanval. Trouwens, de rood-gele voorhoede was niet het slechtste deel van het elftal. S. Stelling ontketende een heftige scrimmage, waarbij Simons hard inschoot. Het leder werd als nog gekeerd, totdat C. Stelling een kleine opening ontdekte, welke hij prompt benutte. 12. Even later zond de WFC-rechts- binnen een kalm schot op doel: dat Ubels niet klemvast had. Hij liet de bal,vallen en sloeg deze hierna in ziin zenuwachtigheid in eigen doel. 22. Deze blunder van Ubels deed de Enkhuizenaren de moed in de schoenen zinken, want howel tot aan de rust de stand veliik bleef, was het na de thee volkomen mis. WFC profiteerde hiervan grif: her haaldelijk drong het ver in het vij- Het was een wedstrijd waarin het aan spanning niet heeft ontbroken doch welke niet op een hoog peil stond. Beide voorhoeden waren in de eerste helft zeer gevaarlijk, doch er werd niet gescoord, daar de ach terhoedes op hun tellen pasten, Na de hervatting namen de West- Friezen de leiding. Nadat een aan val van de thuisclub werd afgesla gen kreeg de rechtsbuiten de bal te pakken en met een lage schuiver gaf hij zijn club de leiding (10). Berdos nam hier echter geen ge noegen mee en de gasten zetten alles op alles om ook nog een deel van de buit te bemachtigen. Hun spel was technisch beter, doch er werd niet meer gescoord. West-Friezen II herstelde zich en won van St. George uit met 23. Het derde won met dezelfde cijfers van SEW 4 en de junioren wonnen met 90. f WÊ mmKmmmMmiim Wageningen heeft door een 10 overwinning AGOW, kam pioen van het vorige jaar, de kans op een eventueel kampioen schap ontnomen. Uit een hoekschop, waarbij doelverdediger Veenhuizen de bal miste, weet Seller het enige doelpunt van deze wedstrijd voor Wageningen te maken. van WFC kwam terecht bij de vol komen vrijstaande linksbuiten- Gor ter, die om het muurtje heen wan delde, om Ubels met een houdbaar schot te passeren 32. Middenvoor Boot kreeg hierna opnieuw een kans, hoewel hij min stens vijf meter buitenspel stond; een snelle ren op doel en de zwak verdedigende Ubels moest voor'de vierde maal vissen 42. Met deze stand kwam het einde. KAMPIOENSCHAP 3e KL. KL. BILJ. 38/2 De Schagenaar Peetoom, die aan de wedstrijd om het kam pioenschap 3e klasse kl. biljart 38/2 te Rijkevoort deelneemt, won Zaterdag j.l. zijn partij te gen de Rotterdammers Waalboer. Ook in de wedstrijd tegen de Tilburgenaar van den Elshout, die kampioen van dit tournooi werd, demonstreerde hij gisteren' zijn kracht, door deze Brabander in 10 beurten te slaan. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Van den Elshout (Tilburg) 12 1674 134 79 12.49 2. Peetoom (Schagen) 10 1691 132 97 12.81 3. Waalboer (Rotterdam) 9 1632 164 71 9.95 4. v. Bodegom (Rotterdam) 8 1618 158 78 10.24 5. v. Bracht (Cuyk) 8 1473 150 58 9.82 6. Wich (Helmond) 6 1264 134 90 9.43 7. v. Dongen (Eindhoven) 3 1269 170 71 7.46 8. Monnee (Amsterdam) 0 1323 160 93 8.26 Van den Elshout en Peetoom, wier algemeen gemiddelde bo ven de 10 ligt, promoveren naar de 2e klasse. Van Dongen bleef beneden het minimum van 8. doch minder dan 10 pet., zodat hu in de derde klasse blijft. De talrijke toeschouwers ,die aangetrokken door 't mooie weer, naar 't Boys-veld waren gegaan, hebben een strijd gezien, welke maar matig kon bekoren. Gedurende tweemaal drie kwar tier en daarvan waren de Boys grotendeels in de aanval, heeft de Boys-voorhoede haar onmacht gedemonstreerd om een doelpunt. En 't was maar goed, dat kort voor 't einde de links-achter van WMS zo vriendelijk was de Boys aan een doelpunt te helpen, WMS viel ons niet mee en zo als deze Amster dammers hier speelden maakten zij bepaald een zwakke indruk. Reeds voor de rust wisten de Boys al een overwicht te doen gel den, maar zij waren niet bij machte dit overwicht met een doelpunt te bekronen. Er werd weinig en dan nog zeer onzuiver geschoten. De rechtsbinnen kreeg eenmaal een schier niet te missen kans, maar zijn schot was te onbeheerst, zo dat de bal over het doel ging. Ook WMS kreeg enkele kansen, maar ook deze voorwaartsen toon den een erbarmelijke onproductivi- teif- Een pracht kans werd ook door hen om zeep gebracht, zo dat de speler vol vertwijfeling naar zijn hoofd greep. Na de hervatting waren de Boys overwegend sterker, doch doelpun ten bleven uit. Tot kort voor het einde dé Grand de bal van links voorzette en de linksachter in zijn ijver om de bal weg te werken deze verkeerd op zijn schoen kreeg en zijn eigen doelman onhoudbaar passeerde. Het einde kwam met deze kleine 10 overwinning, een zege die wel verdiend genoemd kan worden. Tafeltennis? OPEN NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Op 21 en 22 Januari zullen in de gemoderniseerde Beatrix-hal van de Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht de open Nederlandse kampioen schappen van de TTB worden ge houden. In de dames-afdeling zullen 16 speelsters uitkomen, w.o. de dames Barnes en Franks (Engeland) De- tournayt en Roland (België). In de heren-afdeling komen 32 spelers in het strijdperk, w.o. Richard Berg- mann (Eng.), ex-wereldkampioen, Venner (Eng.), du Bouille en Amou- reti resp. kampioen van Frankrijk 1948 en 1949. Roland en de la Barre (België), Vietman (Nieuw-Zeeland), alsmede de in Frankrijk woonach tige Pooj Ehrlich. Zweden zal eveneens deelnemen aan deze kampioenschappen, doch de ploeg zal pas na de wedstrijden tegen Nederland en België worden bekend gemaakt. De penalty, die spil Doedens vijf minuten na de rust geheel onnodig veroorzaakte en waaruit Fl. Berkvens onhoudbaar doel puntte, was nog niet de genade slag voor de Zandtemers, die met ai hun energie ten aanval togen om deze achterstand teniet te doen. Neen, de beslissende wen ding in deze sportieve wedstrijd kon invaller Ploeger geven, na twintig minuten, toen hij Koop man in een rush passeerde en een dergelijk fraai pasje afgaf aan de snel meegekomen Fl. Berkvens, dat deze geen moeite had Driehuis kansloos te passe ren. Dat was 20 en het betekende meteen het einde van alle illusies die Geelzwart nog kon koesteren. Eigenlijk de gehele wedstrijd door had SRC het initiatief in handen gehad. Het technisch overwicht van de Schagenaars was dermate, dat de geelhemden alleen door een flinke portie en thousiasme de balans in even wicht konden houden. En daar ontbrak het niet aan. Met als ge volg een prachtige wedstrijd, met veel spannende momenten voor beide doelen, met veel on verklaarbaar gemiste kansen, waarbij in de tweede helft Bal- tfts de kroon spande, toen hij voor open doel over een voorzet van v. d. Linde heentrapte. Het talrijke publiek heeft dan ook volop genoten en beide ploe- ;en verdienen een pluim voor iun houding in het veld, gere kend naar de belangen, die op het spel stonden. Reeds van de aanvang af bleek het verschil in speelwijze van beide teams. Terwijl SRC tech nisch veel beter speelde, had Geel-Zwart zoveel wilskracht en zocht door lange passes zo ge vaarlijk de rechte weg naar het doel, dat juist de SRC-achterhoe- de, die overigens weer prima werk verrichte, de handen vol kreeg. Kansen kwamen er des ondanks, maar beide stormlinies bleken voorlopig nog gebrek aan goede schutters te hebben. In de groene voorhoede wisselden Fl. Berkvens en Stikkelman voort durend van plaats en hierdoor kwamen Doedens c.s. nog al eens in angstige posities. Dqelman Driehuis hield echter het hoofd koel en zijn doel schoon, zodat de eerste helft afsloot met een puntloze stand. Na de pauze zou daar spoedig verandering in komen. Eerst was daar een aanval van SRC over links, wdarbij Doedens de pass naar het midden met de hand bewerkte en geheel onnodig een strafschop veroorzaakte, welke door Berkvens werd ingezet. 1-0. Daarna kwam SRC, goed ge steund door haar aansluitende halflinie en achterhoede iets meer in de aanval en de werke lijk fraai opgezettè combinatie tussen Sinnige-Ploeger-Berkvens, besloot de laatste met zo'n zuiver gericht hoog schot, dat er voor Driehuis geen houden aan was. Toen was het pleit beslecht. Wel probeerde Geelzwart 'tnog wel, maar de thuisclub streed met de kostbare voorsprong als flinke ruggesteun, onvervaard verder en het derde doelpunt, ook al even fraai door Stikkel man met een oerharde schuiver gescoord, was daar het bewijs van. Zo won SRC deze belangrij ke wedstrijd, waarbij duidelijk bleek, dat de thuisclub nog een danig woordje zal meespreken in de strijd om de bovenste plaats. Geelzwart maakte ook lang geen slechte indruk en de kan sen van de Zandtemers zijn dan ook nog lang niet verkeken, te meer daar het ons voorkwam, dat ze ietwat uit het lood waren geslagen door het nog al kort houden van het spel door de scheidsrechter Brouwer, die, hoe wel enkele kleine foutjes ma kend, deze lastige ontmoeting uitstekend in handen had. Bo vendien speelde het consequent doorgevoerde dekking-systeem van de groenhemden Huiberts c.s. parten, hetgeen tevens een compliment inhoudt voor de SRC achterhoede, die met v. Nuland aan het hoofd vrijwel geen en kele kans heeft weggegeven. Dat de sympathieke Geelzwart aanvoerder Huiberts voor de aan vang van de wedstrijd door SRC werd gehuldigd in verband met zijn 12'/»-jarig aanvoerderschap van Geelzwart, deed nog eens te meer uitkomen, hoe goed de ver standhouding is tussen deze hei de clubs. Z.F.C.'s NIEUWE TRAINER Naar wij vernemen zal de trai ner W. Tap van Z.F.C. worden op gevolgd door Folgert Ris thans trainer van „Helder". In deze laatste wedstrijd heeft JVC wederom twee punten moe ten laten gaan. In een wedstrijd waarin Hugo Boys verreweg de boventoon voerde, moesten zij met 4-0 het onderspit delven. Aanvankelijk kwamen de Julia nadorpers goed opzetten en dooi aardig switchen in hun voorhoede dachten we hier een spannende wedstrijd te zien te krijgen, maai dit is heel anders uitgelopen. Reeds na 15 minuten spelen zag de Hugo Boys midvoor Doodeman zijn kans schoon, In een snelle sprint om zeilt hij enige tegenstanders en met een zuiver schot bezorgt hij de Boys de leiding. Niet ontmoedigd door deze 10 achterstand gaat JVC het nogmaals proberen, doch al spoedig worden zij geheel op hun eigen speelhelft teruggedron gen. Toen volgde de ene goed op gezette aanval de andere en de JVC-keeper had zijn handen vol In deze aanvallen had de H.B rechtshalf een groot aandeel Dooi zijn onvermoeibaar doorzetten be zorgde hij verschillende gevaarlij- ge momenten voor het vijandelijke doel. Tien minuten voor de rust wederom een heftig offensief van de Heerhugowaarders. De linksbin nen Deken neemt de bal op zijn schoen en met 'n hard schot brengt hij de stand op 20. Hoe langer hoe meer komen de Hugo Boys er nu in, doch een struikelblok in de JVC achterhoede was voor hen her haaldelijk de spil Gortzak. Deze speler verkeerde in een prima con ditie en steeds weer was hij de man die de JVC aanvallen moest leiden Na de rust weer hetzelfde spel- beeld. Een zeer. ,in de verdediging teruggedrongen JVC-team en een sterker aanvallend Hugo Boys. Na 20 minuten is het de HB linksbui ten Kager die verrassend weet uit te breken,en met een onverwacht schot vergastte hij de JVC keeper Snel, op- en neergaand spel was 't kenmerk van de spannen de, faire wedstrijd Vitesse-Scha- gen. De bezoekende geelhemden zochten hoofdzakelijk hun heil in het bekende „kick én rush"; waar het gemis van de geblesseerde Anneveldt wel duidelijk naar voren kwam, want de stootkracht die nodig was om de lange passes succesvol af te werken, ontbrak nu ten enenmale! Vitesse 'antwoordde hierop met soms zeer vlotte aanvallen vanuit de achterhoede opgebouwd, die echter veelal door eindeloos ge- combineer voor de Schager-doel- mond op niets uitliepen. Nadat er 15 min. verlopen wa ren, waarin wij het schot van de Vit.-reehtsbinnen v. d. Valk te gen de lat willen memoreren, was 't de goed spelende midvoor Eykhoff, die uit een missen der Schagen-verdediging zijn kans zag, en met 'n onhoudbaar schot voor Vitesse scoorde 10. De score zou voor de rust niet ver anderd zijn, wanneer de Vitesse- keeper een voorzet van de Scha- gen-rechtsbuiten beter behan deld had, nu greep Zonneveld de bal mis en de ijlings toegescho ten Schagen-linksbinnen wist de stand weer gelijk te maken 11. Na de rust zag het er naar uit. dat de puntjes eerlijk verdeeld werden, al moest de Schagen- keeper Slikker ook al zijn kee- perstalénten inspannen om on heil te voorkomen, hij retour neerde alle geweld op rustige kalme wijze. Dat hij 10 min. voor het einde een streep door zijn eigen goede werk zette, zal hem nog wel me nig uurtje heugen, want 't schot dat de Vitesse-rechtshalf Tromp van plm. 20 meter op zijn doel afvuurde, bracht zijn club de ne derlaag en hoewel de bezoekers nog alles op alles zetten bleef de stand 21. NIEUWE NIEDORP KANSLOOS TEGEN GRASSHOPPERS Na een poos verkenning begonnen de Grasshoppers de meerderheid te krijgen en opereerde op Niedorp's helft, 't Duurde nog 20 minuten voor Grasshoppers het eerste doelpunt maakte. Door mooi samenspel werd binnen 5 min. nadien no. 2 gescoord. De Niedorp-keeper wist meerdere kogels onschadelijk te maken. Een plotselinge uitval bezorgde Niedorp het eerste doelpunt uit een corner. Grasshoppers zette weer op en haar midvoor maakte 't mooiste doelpunt van de wedstrijd. De rust ging in met 31. Na de rust kwam N. fel opzetten en werd de wedstrijd harder met t gevolg dat er nogal eens straf schoppen werden uitgedeeld door de prima leidende scheidsrechter P. A. Daalman. Toch maakte Grasshoppers nog eerst een doelpunt (41) De scheidsrechter hield de touw tjes strak in handen, na een enkele waarschuwing gelukte het Grasshop pers no. 5 en 6 met goed samen spel in het doel te plaatsen. De Hoogwouders deden het wat kalmer aan. terwijl Niedorp opdrong. Haar backs stonden half veld, zodat buitenspel mermaleln 't spel afbrak. Uit een dezer harde aanvallen ge lukte het N. no. 2 te scoren. De plot selinge uitvallen bezorgden de N. keeper wel eens hachelijke ogen blikken, maar hij wtst op fraaie wijze zijn doel verder voor door boren te beschermen. IJSHOCKEY Zterdagavond werd te Parijs de ijshockey wedstrijd Lions de Paris H.H.IJ.C. gespeeld in het kader van de competitie om de West- Europa-Cup. De Haagse club wist met 43 te winnen. De tussen standen luidden: 21, 21, 01. De stand van de competitie om de West-Europa-Cup luidt thans: 1. Brussel 2. H. H. IJ. C. 3. Luik 4. Racing Paris 5. Ijsvogels 6. Antwerpen en wederom verdween het bruine monster in de netten. Kager kon echter nog geen genoegen nemen met deze stand en niet lang daar na werd het JVC heiligdom voor de zoveelste maal belaagd. Met een keihard schot bracht hij de stand op 40. Spannend was deze ont moeting niet en het veelkoppige publiek had meer verwacht. Toch werd vooral aan de Hugo Boys-zij- de goed spel geleverd. De wedstrijd stond onder leiding van scheids rechter J. H. Dekker. ZOUAVEN—DE RIJP 1—1 In een spannende, doch geen hoog staande wedstrijd zijn de Zouaven De Rijp niet verder dan een pun tenverdeling gekomen. De uitslag geeft de verhouding in 't veld goed weer. Was Zouaven technisch beter. De Rijp speelde vinniger. Na een kwartier spelen was het linksbuiten Vriend, die de Zouaven de leiding bezorgde, door een vrije bal hard en hoog in de touwen te jagen. Even daarvoor was het mid voor Kok die een goede kans miste, door van dichtbij kogelhard naast te schieten. Aan de andere kant wist De Rijp een corner te forceren, hoog en scherp kwam de bal voor doel. maar Bakker bracht tot tweemaal toe op fraaie wijze redding. Na de rust' wierp De Rijp zich op de aanval. Met hoge en forse trappen kwamen zij steeds terug. Maar Bak ker en Duin wisten daar wel raad mee, en tenslotte was het doelman Kok, die steeds goed ingreep. Dc Zouaven wisten toch aan de druk te ontkomen. Er volgde een keurige voorzet van Nantes, maar in moei lijke mositie schoot Kok net naast de paal. Eindelijk had De Rijp suc ces, toen bij een mooi opgezette aan val, de Zouaven-achterhoede twij felde en de Kijpers-midvoor keurig inkopte en daarna de stand gelijk maakte. Een felle- strijd ontspon zich nu om de leiding. Smit wist kort hierop de stand op 12 te brengen, maar door een beslissing van scheidsrech ter Dekker werd dit doelpunt niet toegekend. Zouaven kregen hierna een veld- meerderheid, maar in de stand k-wam geen verandering meer. UITSLAGEN VOETBAL Eerste klasse West I. Hermes DVS—VSV ZeeburpiaSparta DOS—KFC ADOFeyenoord BI. WitHaarlem West II. 3—2 0—5 2—1 0—2 1—0 XerxesDWS 1—2. EDO—HBS 0—1 't GooiAjax 1—0 NeptunusSW 2—3 RCHVolewijckers 0—4 Oost. Ensch. Boys-Go Ahead 1—0 HengeloQuick N. 3—2 Wageningen-AGOVV 1—0 NECEnschede 1—0 Heracles—Zw. Boys 2—1 Zuid I. TBCNO AD 0—0 Bitt. BoysHelmondia 2—1 VCW—Brabantia 2—0 VWKerkrade 8—4 PSVLimburgia 1—2 Noord. Be QuickAchilles 1—2 L'wardenVelocitas 3—1 iHSCHeerenveen 1—5 GVAV—Friesland 2—0 Zuid n. NAC—BW O-O LongaWillem H 0—1 BleyerheideTSC 5—1 Mauri tsJuliana l—O 8. Tilburg 10 7 1 2 15 9 7 0 2 14 10 6 2 2 14 7 5 1 1 11 10 4 3 3 11 11 3 0 8 6 9 1 1 7 3 8 0 0 8 0 Sp.cl. Emma West I. Tweede klasse A ZaandijkAFC HFCVriendensch. ElinkwijkVolendam de SpartaanUW RapiditasAlcm. Victrix Tweede klasse B ZFC—WA W'graaf sm.V elox WFC—W. Frisia OSV—TOG Stormv.Hercules West I Derde klasse A VitesseSchagen ForwardBeverwijk HRC—SDW TerrasvogelsDIO KinheimZ'meeuwen Derde klasse B. HalfwegQSC SuccesIW ADO'20—GVO de KennemersZTW DTS—ZSGO Derde klasse C. KW—WE Alkm. Boys—WMS OWO—HELDER Bloemend.DCG V eisenHoll andia Vierde klasse A. TexelW'waard BergenSchoorl BKC—Vrone Grassh.N. Niedorp W'vogelsOudesluis Vierde klasse B. AndijkSt. George de RijpZouaven W.-FriezenBerdos PurmerndZAP Vierde klasse C. Schellingw.HSV RCZZeevogels RandersCSV WSV'30Assendelft LimmenEnergia 1—1 5—0 1—1 2—2 3—4 0—3 2—2 1—1 4—2 1—1 2—0 2—1 1—1 6—2 0—1 2—1 0—2 1—2 0—1 2—1 0—1 2—2 1—0 2—3 2—3 4—1 1—1 4—1 1—1 6—2 4—3 1—3 1—1 1—0 3—1 0—3 4—2 2—1 1—1 2—2 NED. ZWEMSTERS NAAR KOPENHAGEN Geertje Wielema (Robben, H'sum i Jannie de Groot (ADZ) en Irma Schumacher (RDZ) zullen deelne men aan de wedstrijden, welke op Vrijdag 3 en Zondag 5 Februari a.s. te Kopenhagen door de vereniging DMG worden georganiseerd. Als leidster zal mevr. Rie Stender— Degenhart optreden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5