Nieuw Titoïsme" in Japon 'EM 3ELD Circa 50 bedrijfstakken geven al de vijf procent Montgomery: Om de vrede te winnen EN- EN DING Van Yalta tot Formosa >p ra koopjes xat&C tbcJt/ UBELEN nHd Rouw in Engelse marine-gezinnen Zaterdag 14 Januari 1950 45e Jaargang No. 1 1769 Slechts 15 overlevenden van Vijf man van assisterend vliegtuig verongelukten na de start de Truculent Schuman in Bonn aiMiiMi Ook verhoging in de textielindustrie Is een bloeiend economisch leven noodzakelijk hulde aan verzetsbeweging Malik uit de Veiligheidsraad Kroniek en Kritiek ff Ook onenigheid tussen Stalin en Mao Tse? I si - ALKMAAR :dalenenstr. 11 10UWD en BlLLUft AOREA rfKOPLR en IJZLBWAREN I xord. MiUBLLMAKLAU F'JNMOUTMANOEL A.tibathr5ge»eedxhdpnen HUOVL'JT MA6AZUN gen en bedriegen, niet moest zitten, er, want die heeft '„Juist", vervolgde ik nog met je te Waarom heb jij ijaagd, dat al mijn g?" „Hoe www. „Ja, dat wou je nu iddebéier.* „Nou, ik engelsnoertje door stukje snoer, een j soort, die jij altijd HET FEIT Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.4? per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. E."j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. n"ÏX: emties voor alkmaar, hoorn, den helder, schagen Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VA IV HEDEN Pagina I Kantoren: HOORN, Dracfsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4352 K2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen), K 2200' DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 GEEN HOOP OP REDDING Naar de Britse Admiraliteit Vrijdagavond mededeelde, bevonden zich tachtig man aan boord van de onderzeeboot „Truculent", toen deze in de Theemsmonding geramd werd en zonk. Laat in de avond maakte de Admiraliteit verder officieel bekend, dat vijf-en-vijftig man definitief als verloren werden beschouwd. Een woordvoerder van de Britse Marine opperde de mogelijk heid, dat een gedeelte van de bemanning men maakte een schatting van veertig er na de aanvaring in geslaagd is uit de duikboot te komen, doch dat de meesten van hep door de sterke getijstroming zijn medegesleept. De woordvoerder van de Marine verklaarde, dat vijftien personen gered waren en de lijken van tien opvarenden geborgen. (Van onze bijzondere medewerker.) II (slot) Toen die dreiging kwam opzet ten, maar nog afwendbaar was, wilde Washington haar niet meer afwenden, uit koppigheid tegen Tsjang-Kai-Sjek. Laat ons ten minste hopen, dat het koppigheid was en dat deze „politiek" van Amerika niet gemaakt werd door lieden, die de communisten be wust in de kaart wilden spelen, want sommigen duchten zelfs dat. Het dreigende, maar nog niet onafwendbare communistische gevaar in China werd eerst niet onderkend. Later werd het wel onderkend maar niet afgewend „want", zo zei men, „met Tsjang- Kai-Sjek is toch niets te begin nen en Mao zal wel een Chinese Tito worden". Dat laatste is mo gelijk, maar niet bewezen. Min stens was het dus roekeloos, de onbewezen stelling -/an Mao's Tito-isme is zo'n zaak van we reldbelang, maar zonder bewijs aan te nemen en in elk geval is het onverklaarbaar, waarom men een onmachtige Tsjang-Kai-Sjek slechter vond dan een machtige communist, als de misschien Tito- istische heer Mao. Al vindt men in Amerika het Titoïsme aan trekkelijk, of al doet men er als of, wij hier denken daar toch nog wel wat anders over en dat niet alleen, omdat Tito Mgr. Stepinac vervolgde. De V.S. hebben lijde lijk toegezien, dat de eerst nog afwendbare dreiging van een communistisch China thans méér dan onafwendbaar is geworden: Mao is geen dreiging meer, maar bittere werkelijkheid op het Chi nese vasteland. Alleen Formosa is nog in de handen van Tsjang-Kai-Sjek. Op 30 December 1949 gaf Truman de Chinese nationalisten weer een glimpje hoop, door zijn militaire raadgevers, met de nodige open baarheid en met voorbijgaan van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, opdracht te geven, een krachtige politiek in Azië te ont werpen, opdat het Congres niet zou kunnen zeggen, dat de V.S. daar geen politiek hadden." Reeds werd de Amerikaanse vloot in de Grote Oceaan ver sterkt en vervoerde men grote ladingen zilver naar Formosa. Plots kondigde Truman aan, dat géén militaire en economische hulp tot verdediging van Formo sa zou worden geboden. De hulp in kunstmest aan het eiland, krachtens het Marshall plan, zou nog wel doorgaan. Wat zijn de gevolgen hiervan? Vooreést is het moeilijk te ge loven, dat er nog één niet-com- munistische Chinees is, die een ongeschokt vertrouwen heeft in de Amerikaanse staatkunde. Ver volgens mag men ook veilig aan nemen dat Mao evenmin vrien delijk denkt over Washington Men had daar zeker bijna beslo ten Formosa te heipén tegen Mao. Men kwam daar, al na het laatste nippertje, plotseling op terug. Washington is dus on- standvastig, moet Mao's conclu de wo! zijn. Misschien denkt hij er nog bij, dat het uit onmacht onstandvastig is. doch dat zal zlin respect voor de V.S. hele maal niet vergroten: integendeel. Mao wordt in tegenstelling tot India en Engeland thans ook niet door Amerika erkent, en ook dat geeft hem geen reden om gunstig te denken over Was hington. Tenslotte zijn er de gevolgen Voor en in Amerika zelf. Zo ooit dan kan nü inderdaad het Con gres zeggen: de regering heeft geen politiek ten aanzien van A^e. Daarom moet Acheson deze week in de commissie van bui tenlandse zaken trachten aan te tonen, dat er wél een Azië-poli- «ek is. Dat is een hachelijke taak, want als er tot nu toe al een Azie-politiek der V.S. was, is zij otwel slecht geweest, of mislukt voorzover China betreft, om ons daartoe te beperken. Waarom zo zal men dan kunnen vragen, zal epn toekomstige Azië-politiek, aan dezelfde handen toever trouwd. goed zijn en slagen? Er dreigt felle tegenstelling tussen de regering ?n Washington en de republikeinen in het Congres, het is niet uitgesloten, dat dit voorlopig het einde bete- Kent van het twee-nartijen (de- mocratisch-republikeimse) ac- De bemanning van vijf van een Lancaster bommenwerper, die tegen middernacht van 't lucht machtvliegveld Kinloss was op gestegen om duikers op te halen uit Rosyth, die zouden gaan zoe ken naaf overlevenden van de „Truculent", is omgekomen door dat het vliegtuig vlak na de start verongelukte. Aan boord van de omstreeks veertig schepen, die met het red dingswerk bezig zijn, is, na de bekendmaking van de Britse Ad miraliteit, de vlag halfstok ge hesen. Koning George zond de volgen de boodschap aan de Admiraliteit: „Ik heb met groot leedwezen het bericht vernomen van de ramp, welke de „Truculent" is overko men. Wees zo goed aan de naaste bloedverwanten van hen, die zijn omgekomen, namens de koningin en mijzelf, onze diepgevoelde be tuigingen van leedwezen over te brengen". Overlevenden van de „Trucu lent" hebben Vrijdagavond laat Tien Amerikaanse parachutisten verongelukt FORT BENNING (Georgië), 13 Jan. (Reuter). Tien Ameri kaanse militairen, die voor lucht landingstroepen werden opgeleid, zijn te Fort Benning in Georgië om het leven gekomen, .doordat het zweefvliegtuig, waarin zij ge zeten waren, neerstortte. Zeven andere parachutisten zijn ernstig gewond in het ziekenhuis opge nomen. Zij zouden morgen na een laat ste parachutesprong als volleerd „paratrooper" de opleidingsschool hebben verlaten. coord over de buitenlandse staat kunde der V.S., die haar nog een beetje standvastigheid gaf. Als dat einde thans inderdaad komen zou, betekent dat niet anders dan verzwakking van het Westen en versterking van Moskou. En als Mao ooit de kans krjjgt om de weg van Tito op te gaan, heeft Amerika dat daar voortijdig al zo veel over praat en schrijft, daar tot nu toe nog niets toe bij gedragen. Het heeft wel de ver warring in het Verre Oosten gro ter en gevaarlijker gemaakt dan ooit. verteld, hoe 45 man in het ach terste deel van de onderzeeboot voor een ontsnappingsluik in de rij stonden. Zij moesten wachten tot de afdeling nagenoeg was vol gelopen om het drukverschil op te heffen. Dit duurde anderhalf uur. Er werd gezongen en ge schertst. Tegen het einde werd het benauwd door zuurstofgebrek. Toen konden de mannen een voor een de duikboot verlaten. De meesten werden evenwel nimmer opgepikt, aldus het verhaal van de overlevenden. Gezagvoerder Jan Dekker van 't Nederlandse vrachtschip „Alm- dijk", dat het eerst het nieuws van de ondergang van de „Trucu lent" radiografisch verbreidde en vijf opvarenden van de onder zeeër oppikte, zei onder meer: „De eerste stuurman hoorde uit zee komende kreten. Hierop werd een zoeklicht in werking gesteld. Wij voeren in de richting van waar uit het geroep werd gehoord. .Wij vierden een boot en slaagden er in vijf overlevenden aan boord te nemen". Een andere opvarende van de „Almdijk", C. Mildenburg uit Rotterdam, zei: „Ik bevond mij aan dek, toen ik mannen uit het water hoorde roepen: „Have you seen us?", terwijl zij voorbij ons schip dreven. Wij pikten de dren kelingen op, brachten ze naar kooi en gaven ze toen warme koffie en broodjes met vlees". De Zweedse zaakgelastigde te Londen heeft heden een bezoek gebracht aan het Britse ministe rie van buitenlandse zaken, om betuigingen van medeleven en leedwezen van zijn regering over te brengen. De Britse Admiraliteit heeft heden bepaald dat de Zweedse tankboot „Divina" Londen voor lopig niet mag verlaten. Het des betreffende bevel is door een marine-officier aan de mast van het schip bevestigd, waardoor dit thans onder toezicht van de Britse marineleiding is geplaatst. Wonderlijk dier was geen wonderdier Stromen belangstellende marktgangers bezichtigden te Bolsward een wonderlijk dier, dat als „het zevende wereldwonder, half hert en half paard" te kijk werd ge steld. Met wat fantasie kon men inderdaad veronder stellen, dat het dier een paardenhoofd had, terwijl poten en staart wel eens van een hert zouden kunnen zijn. De welige vacht ver hulde veel van de lichaams bouw. Het zevende wereld wonder, half paard en half hert, was echter slechts een flegmatieke lama, die zijn baas een aardig stuivertje opbracht. De goegemeente is er nog vol van. BONN, 13 Jan. (Reuter). Robert Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken arriveerde heden met een spe ciale trein te Bonn, waar hij door kanselier Adenauer werd verwelkomd. Met een brede glimlach ver klaarde de Franse minister, dat hij naar Bonn gekomen was „voor besprekingen met de fede rale kanselier zonder enige re serve." Te Bonn wordt vernomen, dat Adenauer de unanieme steun van de leiders der voornaamste West-Duitse partijen heeft ver kregen voor zijn campagne tegen een Frans plari, waarvan het be staan niet bevestigd is. om met de regering van het Saargebied een overeenkomst aan te gaan tot pachting van de steenkool mijnen in dit gebied voor de tijd van 50 jaar. Dit is de eerste maal dat de sociaal-democratische oppositie met de regering samenwerkt. De bemanning van de Britse onderzeeër „Truculent", die ten gevolge van een aanvaring bij de Theems is gezonken, heeft een boei omhoog gelaten, om de juiste plaats aan te geven, waar de ramp heeft plaats gevonden. Bergingsvaartuigen bij de (ge merkte) boei. De toepassing van de beschikking inzake de loonsverhoging van 5 procent vindt in de verschillende bedrijfstakken regelmatig voortgang overeenkomstig de verwachtingen, aldus deelt ons de Stichting van de Arbeid mede. In circa 50 bedrijfstakken heeft de herziening van de loonnormen reeds haar beslag gekregen, zodat honderdduizenden personen reeds de hogere lonen ont vangen. De behandeling van ingediende voorstellen door de Stichting van de Arbeid en het College van Rijksbemiddelaars voltrekt zich in snel tempo. De moeilijkheden, die zich tot nog toe hebben voor gedaan, zijn niet groot gebleken en konden bij nader overleg tot een oplossing worden gebracht. Het College van Rijksbemidde laars heeft oofe het voorstel om 5 pet. loonsverhoging te geven voor de textielindustrie goedge keurd. Niet werd toegestaan het geven van een toeslag van 5 pet. op de lonen der vrouwelijke kost- winsters beneden de 23 jaar. Wel heeft het College goedge keurd, Mat de loonschaal van de mannelijke arbeiders van 20 tot 24 jaar zodanig wordt aangepast aan de nieuwe lonen van de oudere mannen, dat er geen aan merkelijke kloof ontstaat. Maarschalk Montgomery heeft Vrijdag te Amsterdam aan een noenmaal, gepresideerd door burgemeester d'Ailly, een rede gehouden voor de vereniging „Concordia". Verschillende mi nisters en andere autoriteiten alsmede enige tientallen geno digden uit de kringen van handel, industrie, vak- en jeugd beweging waren aanwezig. Burgemeester d'Ailly zeide in zijn welkomstwoord: „Wij begroe ten op deze bijeenkomst niet de veldmaarschalk, de soldaat in de normale betekenis van 't woord, maar de man, die zoals „The Times" het uitdrukte de vol hardende pleitbezorger is voor het welzijn van de jeugd en die als soldaat strijdt voor de vriend schapsgedachte tussen de volke ren en de West-Europese Unie. Na dank te hebben gebracht voor de hartelijke ontvangst en beloofd te hebben nogmaals naar Amsterdam te zullen komen, zei Zaterdag 14 Januari wordt de nieuwe verkeersbrug bij de binnensluis Amsterdam-Rijnkanaal te Tiel voor het verkeer opengesteld. Voorlopig zal de brug alleen dienst doen voor het verkeer Tiel-Kesteren, doch het ligt in de bedoeling, dat deze brug de verbinding zal vormen tussen de in de toekomst aan te leggen autoweg nr. 15, van Rotterdam naar Nijmegen. Overzicht van de brug, met rechts de spoorbrug. de veldmaarschalk dat hij in 1944 contact kreeg met Holland en met de verzetsbeweging, die hem zo veel goede hulp heeft geboden. Het ondergronds verzet in dit land aldus Montgomery werd dikwijls onder moeilijker omstandigheden gevoerd dan de open strijd. De veldmaarschalk zei er prijs op te stellen met na druk te zeggen, hoe voortreffe lijk hij de Nederlandse verzets beweging heeft gevonden. Toen de oorlog voorbij was, constateerde hij bij alle West- Europese volkeren een hunkering naar vrede. Maar niet ieder was het duidelijk hoe die vrede te ver werven. Sommigen meenden, dat daartoe een sterke bewapening nodig was. „Volgens mijn over tuiging aldus Montgomery „is het allerbelangrijkste: een bloeiend economisch leven. Voorts het samenleven van de volkeren in onderlinge harmonie en ten slotte is het noodzakelijk, dat de volkeren elkanders problemen beter leren kennen. Daartoe moet bij de jeugd worden begonnen". Zoekend naar de wijze daarin te helpen, kwam Montgomery in contact met wat nu de vereni ging Concordia is. Hij vond deze organisatie van vrijwillig dienst betoon door jongeren, werkend naar zijn ideaal. Zo werd hij presi dent van deze organisatie, die in de loop der jaren reeds duizen den jongens en meisjes van vele nationaliteiten tot elkander heeft gebracht. Burgemeester d'Ailly dankte de veldmaarschalk in het bijzonder voor zijn hartelijke woorden over de Nederlandse verzetsbeweging. Kath. Ambtenarenfederafie in Indonesië DJAKARTA, 13 Jan. (Aneta). Een comité onder voorzitter schap van de voorzitter van de Katholieke Onderwijzersbond, J. B. Haring, tracht op korte ter mijn te komen tot oprichting van een Katholieke Nederlandse Ambtenarenfederatie. Het co mité stelt zich voor dat een ge zonde opbouw van de ambtelijke vakbeweging er als volgt uit zal zien: drie federaties, respectieve lijk katholiek, christelijk en neutraal, die in de S.V.O. (de ambtelijke vakorganisatie), een overkoepeling vinden en via het reeds bestaande unieverband met de S.I.W.O. (de organisatie der particuliere werknemers) een reeds bestaande aansluiting op de Nederlandse vakbeweging hebben. DOOR KOLENDAMP OMGEKOMEN De ongeveer 60 jaar oude man denmaker Klaas Grooters, woon achtig te Willemsoord bij Steen wij kerwold, is tragisch om het leven gekomen. Grooters was met zijn zoon in een mandenmakerij te Leeuwarden werkzaam. De vader bevond zich aldaar op een bovengelegen verdieping. Hij werd door kolendamp bevangen. On danks het feit, dat de kachel be neden in de werkplaats stond, had de daar werkende zoon niets van de kolendamp gemerkt. Toen de vader echter niet terugkeerde ging Grooters Jr. op onderzoek uit. Grooters Sr. bleek reeds te' zijn overleden. Liquidatie van de H.E.S.M. Aan de definitieve liquidatie van de voormalige Hollandse Electrische Spoorweg Maatschap pij staat, naar wij vernemen, thans niets meer in de weg. Er zijn van de H.E.S.M. geen aandelen meer in particuliere handen. De slotuitkering is nog niet vastgesteld, dit kan nog wel enige tijd duren. Indien de mannen boven de 23 jaar echter behoren tot een groep, waarvan het eindloon boven het rechtens geldende uitgaat, zullen zij de verhoging slechts gedeelte lijk of in het geheel niet krijgen. De meeste jeugdige tarief wer kers, die lonen verdienen, welke aanmerkelijk hoger liggen dan in de collectieve arbeidsovereen komst voor jeugdigen vastgesteld, zullen ook niet voor de verhoging in aanmerking komen. In dat ge val zal echter weer overleg met de bedrijfsunie plaats vinden. Het behoeft geen betoog, dat de lonen der vrouwen, die in Twente vrijwel overal zeer ver boven de rechtens geldende uitgaan, niet verhoogd mogen worden. Onder rechtens geldende lonen moet worden verstaan de lonen, zoals zij vastgesteld zijn in de C.A.O. met voor tariefwerkers(sters) een maximum verhoging van 20 pet. UIT PROTEST TEGEN TSIANG: LAKE SUCCESS, 13 Jan. (Reu ter). Malik, de Sovjet-Rus sische gedelegeerde in de Vei ligheidsraad, heeft hedenavond opnieuw de Veiligheidsraad ver laten omdat zijn resolutie tot uitsluiting van de Chinese ge delegeerde. dr. Tsiang. verwor pen was. Malik verklaarde, dat de Sov jet-Unie zich niet gebonden zou achten door besluiten, die in zijn afwezigheid zouden worden ge nomen. Hij zeide, dat de Sovjet-Unie niet aan het werk van de Veilig heidsraad zal deelnemen zolang de Chinese gedelegeerde niet zal zijn uitgesloten en dat de Sov jet-Unie geen deel zal uitmaken van de Veiligheidsraad zolanf de vertegenwoordiger '«'an de Kwo Min Tang-groep, die onwettig een zetei in de raad heeft, niet is verwijderd. De classificatie (Sm.) Hoe staat het nu toch met de classificatie, vraagt men ons en ook op de KVP-vergade- ringen, welke links en rechts weer aan de orde zijn in verband met de a.s. Statenverkiezingen, laat men op dit punt verlangende en onbevredigende geluiden horen Men weet, dat er ongeveer twee jaar geleden een commissie is be noemd, onder leiding van dr. Kruyt, om deze zaak eens haar fijn uit te zoeken. Als dat haar fijn en bovendien, volgens de opdracht, wetenschappelijk ge beurt, dan betekent dat, dat het iang duurt. Twee maanden ge leden wist de „Opmars" te ver tellen, dat de commissie-Kruyt „voor een belangrijk deel" tot overeenstemming gekomen is wat betreft „de hoofdlijnen van haar rapport", terwijl met de uitwer king van de onderdelen „een be gin is gemaakt".Zou er licht komen in deze zo langzamerhand macaber wordende zaak? Op de a.s. Partijraad komt de zaak in elk geval ook ter sprake en mis schien zal er dan wat meer licht kunnen schijnen. Die KVP Partij raad is op 17 Februari en dan zijn we al weer drie maanden verder sinds melding gemaakt kon wor den van bovenstaande mededelin gen en van de toezegging van minister Teulings van Binnen landse Zaken, om met een nood voorziening te komen. Deze zou op korte termijn in de meest- dringende gevallen tegemoet wil len komen aan de bezwaren, welke uit de huidige toestand voortvloeien. Een definitieve re geling zou moeten wachten op het rapport-Kruyt, dat de basis voor die definitieve regeling zal moeten vormen. Feit is, dat her ziening dringend nodig is. Reeds in.„de grijze oudheid" heeft minister dr. Beel, die toen minis ter-president was, toegegeven, dat de grondslagen van de clas sificatie niet meer rechtvaardig zijn. Dat was allang een afdoend argument voor een nieuwe rege ling, die terwille van de recht vaardigheid en van het maat schappelijk welzijn van 't platte land! nu werkelijk niet lang meer moge uitblijven! Noodvoor ziening, om voorlopig uit de nes ten te komen, best, maar dat mag dan geen reden worden, om de definitieve regeling nog meer te vertragen met de idee, „dat de monden van de grootste schreeu wers voorlopig weer gestopt zijn De Kolengulden Voor de uitbetaling van de kolengulden, tegen In levering van bon 544 van levensmiddelenkaart 909 aan de postkantoren, zijn Maandag 16 Januari aan de beurt de letters Dro t.m. Fa. Men dient zich met de uitgeknipte bonnen aan het loket te vervoegen. GIRL |EAN GEVONDEN ARBROATH (Schotland), 13 Jan. (Reuter). De 14-jarige Schotse schooljongen, die Woensdagoch tend in het donker met de 50 tons vissersboot „Girl Jean" de haven van Arbroath had verlaten, is heden in staat van uitputting half weg tussen Engeland en Noor wegen opgepikt. De jongen had in twee dagen geen eten gehad. Wegens het slechte weer kon hij niet naar de „Reptonian" worden overgebracht. Toen de „Girl Jean" gevonden werd, waren de schroeven vast gelopen door touwkabels, die er omheen gewonden waren. De „Reptonian" nam het schip op sleeptouw naar Aberdeen. De Japanse communistische partij heeft besloten om uit soli dariteit met Mao Tse Toeng, die, naar de Japanse communisten menen, moeilijkheden heeft met Stalin, zich niet te storen aan de Kominform-bevelen, zo verneemt men uit Japanse gezaghebbende communistische bron. Zonder het buitenlands pers bericht te bevestigen, als zou Mao Tse Toeng de onderhandelingen met maarschalk Stalin hebben verbroken, menen de Japanse communisten dat het overleg ge- istuit is op moeilijkheden en dat ide Chinese communisten weige ren in te gaan op de Sovjet-Rus sische eisen ten aanzien van Mandsjoerije, Dairen en Port Arthur. Volgens dezelfdekringen zul len de Aziatische communisten het in toepassing brengen van de zelfde communistische leer als Moskou nastreven, hoewel zij anders zullen tewerk gaan, maar navolgers treden. van Moskou op te De Japanse communisten leggen er de nadruk op, dat hun genomen besluit de actie van hun partij in Japan ten zeerste zal ten goede komen en zij beweren, dat zij al leen de ware patriotten zijn, om dat zij in Sovjet-Russische noch Amerikaanse dienst staan. DEMONSTRATIE VAN HAAT Donderdagavond heeft op de brug Adm. grachtJan Evert- senstraat te Amsterdam een straatbrand gewoed. Een pop. die een oude jas aan had, welke overgoten was met een branden de stof, brandde hevig. Bij de pop was een bord gehangen waarop geschilderd stond .Mont gomery" De brandende over blijfselen zijn door een agent van de waterpolitie in het wate. van de Adm. gracht geworpen Daders zijn onbekend. Zoals be kend bevindt Montgomery zich zij zouden weigeren als slaafse vandaag in Amsterdam.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1