Gouden Bruidspaar ^ermogène niffieaneiiM r ALKMAAR EN O/AST RE KEN Met de Schola naar Rome Verkenningstocht in eigen omgeving Hoe genieten wij muziek? Marktberichten RECLAME AANBIEDING! K. W. Timmerman PAKHUIS ADVERTEERT IN DIT BLAD De Vakbladen schrijven: Voorjaarscollectie nog tegen oude prijzen Wie vroeg koopt, koopt voordelig Hoorn Alkmaar PAGINA 2 VRIJDAG 10 FEBRUARI 1950 Het echtpaar A A. A. Huijbers, M. Hu i jbers-Gi 11 is. Wildeman straat 27, dat morgen zijn gouden huwelijksfeest viert. ALKMAAR. Morgen hopen de lieer A. A. A. Hufjbers en mevr. M. Huijbers-Gillis, Wildemanstraat 27, hun 50-jarig huwelijksfeest te vie ren. De heer Huijbers, te Antwer pen, uit Hollandse ouders geboren, werd in Alkmaar opgevoed en ging er op school. Hij oefende het beroep van ketelmaker uit en werkte in dertijd in onze stad op de scheeps werf van Bosman en bij de ijzergie terij van v. Spal. Mevrouw Huijbers is een geboren Alkmaarse. Zij woont thans zelfs weer in het huis waarin zij werd geboren. De heer 'Huijbers is 74, mevrouw 72 jaar, maar deze leeftijden zijn hen niet aan te zien. Beide echtelieden zijn dan ook gezond van lichaam en van geest, al heeft de heer Huijbers wel enige hinder van een zeer lichte doofheid. Het echtpaar heeft 7 kinderen gehad, waarvan er vijf nog in leven zijn. Zij allen zijn ge trouwd. Er zijn S kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen. Het echt paar Huijbers verhuisde in 1908 naar IJmuiden, waar de heer Huij bers zijn werk deed en ook veel proefvaarten maakte op trawlers, Hij voer ook als machinist en ging, als het zo uitkwam, wel eens een weekje mee uit vissen. In de oorlog deed het echtpaar Huijbers verdienstelijk illegaal werk door hulpverlening aan onderdui kers, met wie het 't schamele rantsoen voedsel broederlijk deelde. De heer Huijbers saboteerde boven dien waar hij kon en kreeg bij- een sabotagepoging tijdens een bom aanval op de staalfabriek te IJmuiden een ongeluk, tengevolge waarvan hij tweemaal geopereerd moest worden. Het ongeluk heeft echter geen nadelige gevolgen achtergelaten, Nadat het echtpaar zich aanvanke lijk had verzet tegen de dwang tot evacueren, die de Duitsers te IJmuiden op de echtelieden uit oefenden, moesten zij zwichten voor de bedreiging met het inhou den der levensmiddelenbonnen. Zo kwam het, dat de heer en me vrouw Huijbers, na 34 jaar in IJmuiden te hebben gewoond, weer naar Alkmaar terugkeerden, waar zij thans genieten van een rustige oude dag. De heer Huijbers, die 'n zeer kundig knutselaar is, van wiens activiteit zijn kleinkinderen profiteren, is de zoon van een oud- zouaaf. In zijn huis hangt nog een schil derij van de slag bij Montana, waar de Pauselijke zouaven een een eclatante overwinning behaal den. Op dat schilderij, ziet men de vader van de heer Huijbers, die vaandrig was, met de vlag in do hand, door een sabelhouw getrof fen, van zijn paard valen. Morgen viert het gouden echt paar in intieme kring zijn vijftig jarig huwelijksfeest. Dat deze feest dag een onvergetelijke dag voor beide krasse echtelieden moge zijn, wensen wij hen van harte ,toe. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Zoologica, 14 jaar; Victo ria: Afspraakje met Judy, 14 jaar; Cinema Ameri- cain: Doodlopende straat, 18 jaar en A.B.T.Am- Sterdam bij Nacht en De Laatste Buitenpost, 14 jr. NACHTDIENST APOTHE KEN: Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. NACHTDIENST TAXI'S: A. Louwe, Geestersingel 26, telef. 2296. V.. _y POORTER S MEUBELZAAK 25 JAAR ALKMAAR Poorters meubel bedrijf in de Langestraat bestaat heden 25 jaar. Het bedrijf was aan vankelijk gevestigd aan het Luttik Oudorp, waar onder de naam van de Firma Zut het bedrijf werd be gonnen. Door hard werken, wist de heer Poorter, bijgestaan door zijn actieve echtgenote, de zaak in en kele jaren zo op te werken, dat men naar een groter pand om moest zien. Na zes jaar werd dat betrok ken en opende men de zaak aan de Mient no. 7, waar alweer, na 5 jaar de behoefte aan een grotere ruimte zich voordeed. In 1936 vestigde de heer Poorter zijn inmiddels uitge groeid bedrijf, waarin ook een grote tapijt-afdeling werd opgeno men, aan het pand in de Lange straat, dat met een diepte van 42 meter wel in de behoefte aan ruimte bleek te kunnen voorzien. De zaak heeft een uitgebreide kring van clientèle, ook op het platteland en heeft haar naam met het leve ren van goed, degelijk meubilair en een keur van tapijten altijd hoog weten te houden. De belangstelling voor het 25 jarig jubileum was dan ook reeds in de afgelopen dagen op velerlei wijze merkbaar. Met een speciale jubileumverkoop, waarbij een groot aantal schaarse artikelen tegen aanlokkelijke prijzen in de handel worden gebracht, vooral tapijten, heeft de heer Poorter ge meend ook zijn clientèle in de feestvreugde te moeten late» delen. Vanmiddag van 3 tot 5 uur heeft het feest een meer officieel tintje met een receptie in Paviljoen Kin- heim. Geslaagd ALKMAAR Voor het in Janu ari j.l. gehouden praktijkexamen boekhouden uitgaande van de Ne derlandse Associatie voor praktijk examens slaagden Bertus van der Veen en Johan Klaasse Bos. alhier. ALKMAAR. Door omstandig heden word£ de maandelijkse Schola-Publlca-avond niet op Vrij dag, maar op Maandag gehouden; evenwel weer in 't Gulden Vlies. In verband met de Congregaties be ginnen wij echter Maandag a.s. om half 9 in plaats van om 8 uur. In het kader van het Heilig Jaar meende het bestuur een avond aan Rome te moeten vrijden en het vond daartoe de heer Dr. W. P. Theu- nissen uit Den Bosch bereid van zijn reizen door Italië en Rome te komen vertellen. Dr. Theunissen is een Rome-kenner bij uitstek en zal ons in een boeiende voordracht verplaatsen naar de stad der Ro meinse keizers, toen de H. Petrus er zijn zetel vestigde, het Christen dom er een wondere bloei beleefde. Hij zal de vele resten van het Heidense Rome doen spreken, maar onze speciale aandacht vragen voor het Christelijke Rome en voor alles, wat de katholieken daar zo bijzonder dierbaar is. Wij zullen met de enthousiaste en kimdige spreker, die er door zijn langdurig verblijf door en door thuis is, een pelgrimsbezoek bren gen aan de vier grote basilieken en en vele andere beroemde heiligdom men.'Wij zullen met Dr. Theunissen de Vaticaanse musea bezoeken, de Sixtijnse kapel en zovele andere roemrijke monumenten van het eeuwige Rome. Tenslotte maken wfl, na een 'ont roerende Pausmis en een heiligver klaring In de geest een audiëntie bij Z. H. jnee.. De uiterst boeiende visies op de spanningen in onze dagen, zo vaak door Paus Pius XII geformuleerd, zullen ons breed open stellen voor de zeldzame betekenis van het Heilig Jaar, het jaar van „de grote terugtocht naar geestelijke waar den." De spreker op deze Rome-avond van de Schola, diens prachtige ma teriaal en omlijsting staan borg voor een zeer hoogstaande avond. Plotseling overleden ALKMAAR. Gisterenmorgen omstreeks elf uur wandelde een 73- jarige heer, de heer B„ met zijn twee kleindochtertjes over de Gees tersingel. Hij voelde zich onwe) worden en ging op een stoep zitten, Tegenover twee dames, die hem behulpzaam waren, verklaarde hij zich niet goed te voelen. Nadat zijn zoon gewaarschuwd was en ter plaatse was verschenen, is de heer B. in elkaar gezakt en overleden Het stoffelijk overschot werd naar zijn woning overgebracht. Vooruit-gang WAARLAND. Onze parochie die nu dertig jaar bestaat, is gedu rende die tijd heel wat in zielen aantal vooruitgegaan. Toen pastoor J. J. Vollering z.g. op 1 Nov. 1919 de ,,St. Wulfram's" parochie stich- te waren er tussen de 700 4 800 zielen; op 31 Dec. 1949 telde de parochie 1419 parochianen, dus bijna het dubbele. In het vo rige jaar was er een record aantal geboorten n.l. 50, dus een geboor tecijfer van 35 op de 1000, wat ze ker hoog genoemd kan worden. Het aantal sterfgevallen bedroeg 9 waaronder 2 kleine kinderen. Uit voorgaande cijfers blijkt wel dat de Waarlanders-parochie nu niet direct tot de kleine plattelands parochies gerekend behoeft te wor den. De totale bevolking van onze parochie is slechts 127 personen minder dan van de gehele gemeen te Oude Niedorp die 1546 inwoners heeft. Dat Waarland in die dertig jaar zo'n vermeerdering van bevolking gekregen heeft, is grotendeels aan 't geboorte-overschot te danken, wan in de laatste jaren zijn er meer vertrokken dan ingekomen. Indien er meer woningruimte en vooral ook meer land beschikbaar was om bedrijfjes te stichten dan had het inWoner-aantal zeker nog hoger geweest. Ook hier kent men het probleem van de bevolkings aanwas. VLAGGENDAG 1950 CASTRICUM Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke me dewerkers van de Bond Zonder Naam de Vlaggendag ofwel de ver jaardag van de Bond op ev/n spon tane wijze te herdenken als zulks het vorig jaar het geval is geweest De plannen zijn reeds met de Zeer. eerwaarde Pater Henri de Greeve besproken en hebben zijn goedkeu ring. Voor de viering dit jaar welke op Zondag 23 April valt, zullen be sprekingen worden gevoerd met de plaatselijke medewerkers en de daarvoor in aanmerking komende verenigingen. Het comité overweegt o.m. een grootse en luisterrijke op tocht waaraan niet alleen vereni gingen maar ook particulieren, za kenlieden etc. kunnen deelnefnen. Het beschikt daarvoor over een groot aantal ideeën, zoals spreuken, foto's, e.d. Ook voor de avonduren zijn plannen in voorbereiding. Der halve worden de besturen van ver enigingen vriendelijk Verzocht die dag geen uitvoeringen of wedstrij den te organiseren. De plaatselijke medewerkers van de B.Z.N., afge vaardigden van organisaties en zij die te kennen hebben gegeven hier aan te wijlen medewerken worden binnenkort tot een bespreking hier toe uitgenodigd. Alle inlichtingen verstrekt het adres Prins Bernhardstraat 20. UITSLAGEN TONEELCONCOURS MIDDENMEER De uitslagen van het door D.W.O. (afd. Toneel) georganiseerde toneelconcours te Middenmeer luiden als volgt: Deeln. ver. (in volgorde der speelbeurten). Toneelver. De Maskers, Alkmaar, met „De kat en de kanarie", een mysterieus spel in drie bedrijven naar het Amerikaans door John Willard. R.K. Toneelgroep St. Jan uit Ber gen met Polly Perkins, spel in 3 bedr. bew. door J. Nielen. R.K. Ton. verg. St. Bonifacius uit Krommenie met ,,'t Lammeken", vrolijk spel in 3 bedr. door Jac. Ballngs. Kon. Rederijkerskamer „ten Kate" uit Leeuwarden met „Wes- terman en Zoon" toneelsp. in 3 be drijven door Christien van Bom- mel-Kouw en Henk Bakker. Ver. pr. max. aantal te beh. pun ten 200: 1. St. Bonifacius 145.47 pnt. ere- en c«3rste prijs; 2. ten Cate 145.09 pnt. tweede pr.; 3. De Mas kers 105.69 pnt. derde pr.; 4. St. Jan 72.31 pnt. vierde prijs. Max. aant. te beh. pnt. voor regie 110 pnt. Ie regiepr. St. Bonif. met 76.50 pnt.; 2e ten Cate 74.50 pnt.; 3e Maskers 54 pnt. St. Jan 37 pnt. Hoofdrol dames: le Mw. Schaaf als Martha (ten Cate); 2e Mej. Rou wendaal als Pamela (St. Bonif.). Hoofdrol heren: le pr. B. Neele als Voken Horks (St. Bonif.); 2e •pr. Jack Neele als Leander (St. Bo nifacius). Prijs bij-rol heren: H. Bleeker als I,andschot (ten Cate). Prijs "bijrol dames: Mevr. Wij- benga als Ruth (St. Jan). Prijs kapwerk: St. Bonifacius. Prijs Toneelaankleding: St. Jan. Jury: C. J. Pieters, voorz., Haar lem; Fr. 't Hoen, Hoorn en Roeland v. Ruigen, Bloemendaal. SCHAGEN VOORAAN IN DE SANTOSR1J SCHAGEN. De t.b.c. is een kwaal, die niet alleen een gezin, dat er door getroffen wordt, leed brengt door de ziekte zelf; de gevolgen op financieel gebied zijn ook dikwijls funest. Het was dan ook een uitstekende gedachte, dat zich vanuit de leden der R.K. Middenstandsvereniging De Hanze een comité vormde, dat zich ten doel stelde, die financiële gevolgen zo miniem mogelijk te doen, zijn. En dit comité heeft suc ces geboekt. Over 1949 stond de afd. Schagen nummer één in Nederland wat de bijeengebrachte gelden betreft. In de plaatsen rondom Schagen wordt slechts zeer spaarzaam bij gedragen voor dit zo uitstekende doel. Middenstanders uit die plaat sen, geeft toch met ruime hand; het is voor uw eigen collega's. Het kan ook voor uzelf zijn. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. ONRUSTIG WEER Overwegend zwaar bewolkt met af en toe enige regen. Matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk harde zuidwestelijke wind. Van nacht zeer zacht voor de tijd van het jaar, morgen enige daling van temperatuur. Advertentie HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Thermogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Geen audiëntie Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 14 Februari geen audiëntie verlenen. DONDERDAGMIDDAGS DE CAFÉ S DICHT? SCHAGEN. Het raadslid van de Berg heeft B. en W. voorgesteld de raadsagenda aan te vullen met een voorstel om Donderdagsmid dags alle drankwetlokaliteiten van 2 tot 4 uur te sluiten. Hij grondt dit voorstel op het veelvuldig voor komend euvel van drankmisbruik gedurende dit gedeelte van de marktdag en meent, dat daardoor veel huiselijk leed kan worden voor komen. Vertoningen gelijk enkele weken geleden doen bovendien geen goed aan de naam van Scha gen als marktplaats. B. en W. tekenen hierbij aan dat men in gemeenten elders alles behalve prettige ervaringen heeft opgedaan met het tijdelijk sluiten van café's. Bovendien worden door een dergelijke verplichte sluiting alle zaken getroffen, ook die niet direct bij de markt zijn betrokken, Welke gevolgen zou een dergelijk besluit voor Schagen wel niet heb ben? Want daardoor zouden ook Donderdagsmiddags geen vergade ringen of verkopingen meer mogen worden gehouden Daarnaast zullen dan reisgezelschappen e.'d. die in de zomer met bussen arriveren niet meer ontvangen mogen worden. B. en W. kunnen echter we) mededelen dat bereids maatregelen getroffen zijn om herhalingen, als door v. d. Berg gesignaleerd, te voorkomen; Met waardering voor de goede bedoelingen van voor steller, geven zij 'daarom het ad vies om het voorstel af te wijzen. •- T i-I iTÏ Iiilli LEZING VOOR DE A.R.K.A. ALKMAAR. In een gisteravond in Hotel Victory gehouden goedbe zochte vergadering van de afd. Alk maar van de Alg. R.K. Ambtena ren Vereniging heeft het ARKA-lid de heer Th. Wortel, archivaris van de gemeente Alkmaar na de afwik keling der huishoudelijke zaken, een lezing met lichtbeelden ge houden die getiteld was „Verken ningstocht in eigen omgeving". In zijn inleiding ging de heer Wortel de historische achtergrond van de stad Alkmaar na, dio een lang en niet onbelangrijk verleden heeft. In 1254 werd aan Alkmaar het stadskarakter gegeven. De oud ste geschiedenis van onze stad is in de nevel van het verleden verbor gen gebleven. Men vindt de eerste vrij duidelijke gegevens van onze stadsgeschiedenis pas in de 16e eeuw. in het begin waarvan het inwonertal van Alkmaar ongeveer 4000 bedroeg. Aan het eind van de 16e eeuw werd de stad begrensd door de Singels en het tegenwoor dig Noordhollands Kanaal. Lang zamerhand groeide de stad. In de i9e eeuw bouwde men de stad ook buiten de Singels uit. Ook over de naaste omgeving van de stad gaf spreker enkele historische bijzon derheden. Het Heiloërbos dateert hoogstwaarschijnlijk, evenals het Bergerbos, uit vrij recente tijd en niet uit de tijden der Batavieren. Eerst na de middeleeuwen zijn de ze bossen ontstaan. In verband met het dorp Heiloo wees spreker op de devotie tot O. L. Vr. ter Nood en op het verblijf van St. Willibrord aldaar. Heiloo en Limmen hebben, evenals Bergen een kerkje met 'n ruïne gehad. Sprekend over de Eg- monden wees de heer Wortel op de nederzetting van de Benedictijner monniken, die daar een duizend jaar geleden is gesticht. St. Adel- bert zette er voet aan land al vóór die tijd. In 1920 vond prof. Holwerda bij in Egmond verrichtte opgravingen dat de St. Adelbertusput gelegen is in de absis van een vroeger be staande kapel uit de eerste tijd van het Christendom in onze streken. In de grond van de abdij zijn de eerste graven van het Hollandse Huis met hun gemalinnen begra ven. Met hun historie is de geschie denis van de Egmondèn nauw ver weven. In Egmond a. d. Hoef vin den we de fundamenten van het slot van de graven van Egmond, die oorspronkelijk rentmeesters waren van de abdij-goederen doch die la ter zelfstandige machthebbers wer den naast de abt. Ook de naam van de 17e eeuwse Franse wijBgeer Descartes is met Egmond a. d. Hoef verbonden. Ook Egmond aan Zee heeft een merkwaardige ontwikkeling gehad. Het oude dorp is in zee verdwenen, met zijn kerk en de prachtige kerktoren, Weinig mensen uit de vissersbevolking van Egmond aan Zee gingen mee met de hervorming. Toen in het begin van de 18e eeuw echter de parochieherder het Jan senisme bleek toegedaan, bleef het grootste deel van zijn parochie hem trouw, zodat Egmond aan Zee thans nog de enige Nederlandse plaats is, waar de oud-katholieken een meer derheid vormen. Voorts verhaalde spreker iets over de ontwikkeling van het dorp Bergen en over de historie van Sehoorl. Ook wees de heer Wortel op de aantrekkelijkheid van de an dere plaatsen en polders in Alk- rnaars omgeving. Met verschillende interessante lichtbeelden verduidelijkte spreker vervolgens zijn betoog. Met dankwoorden voor de be langwekkende causerie van de heer Wortel, sloot de voorzitter, de heer H. Nolet. de vergadering. Onvoorzichtig ALKMAAR. Gistel-middag om streeks drie uur, botste een vracht wagen met flessen melk, die uit de Gashouderstraat de Spoorstraat in reed bij het kruispunt, door het niet voorrang verlenen aan een personenauto tegen deze op. Er werd ernstige schade aan de per sonenauto toegebracht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Renée, d. v. G. Kruisinga en J. M. van Gerrevink. Gehuwd: Johannes W, Wilden burg en Martha van Hooff. Ondertrouwd: Jacobus M. M. Brasser, 24 jaar, en Aagje M. Bur gering, 23 jaar; Aike Hofkamp, 48 jaar,en Trijntje Kramer, 34 jaar; Cornells Miedema, 24 jaar, en Fre- derica van Gorkum, 26 jaar; Pieter Zeeman. 33 jaar, en Jeike van Dijk, 33 jaar; Simon Wit, 30 jaar, en Catharina A. Weder, 28 jaar; Mar- tinus Th. van Wezel, 43 jaar, en Catharina B. A. Tool, 30 jaar. Opgewarmd ALKMAAR. Gisteravónd om elf uur werd een hevige explosie waargenomen in de Augustijnse- steeg. Bij nader onderzoek bleek dat de bewoonster van een per ceel aan de Koorstraat een metalen bedkruik gevuld met water en met gesloten schroefdop op het gas had gezet om te verwarmen. De kruik is uit elkaar gesprongen tengevolge waarvan vijf ruiten in de omgeving stuk sloegen. Er deden zich ook hier geen persoonlijke ongelukken voor. Geslaagd ALKMAAR, Onze stadgenoot de heer J. J. B. de Lange slaagde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam voor het candidaats- examen psychologie. WELKOM IN ONS DORP ST. PANCRAS. Binnen korte tijd zullen wederom twee van onze plaatsgenoten in Indonesië in ons midden terugkeren. Waarschijnlijk zal op 18 Februari a.s. in Rotterdam met de Cheshire arriveren serg. F. G. Langerak. wonende Twuyverweg 160 alhier. Ook soldaat le klas P. Kossen is onderweg. Hij maakt de thuisreis met „Zuiderkruis" en zal vermoede lijk op 20 Febr. in Rotterdam aan komen. Op beide dagen de vlag uit plaatsgenoten, toon hun ons mede leven. SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Gisterenavond gaf de musicoloog Casper Höweler de laatste avond van de cursus „Hoe genieten wij muziek", in hotel Victorie weer voor een zeer talrijk gehoor. Casper Höweler had met deze cursus de bedoeling enkele richtlijnen aan te geven, waardoor men meer intensief van de muziek kan genieten. Men kan de muziek over zich heen laten gaan. maar door aandachtig luisteren ook veel in zich 0m laten gaan. Welnu Hö weler is er volkomen in geslaagd in betrekkelijk kort bestek, de aan dacht te vestigen op muzikale zaken, welke velen onbewust wel hoorden maar het bewust nog niet konden realiseren. Deze laatste avond was gewijd aan de vormleer van de muziek. Spr. toonde aan de overeenkomst van de vormen in de muziek met die van de dichtkunst. Zo werd behandeld een prachtig menuet uit het strijkkwartet op. 18 van Beethoven. Ook de liedvorm kreeg een beurt, met het strofenlied en het z.g. door- gecomponeerde lied. We hoorden het verschil tussen het menuet dat meer melodisch was -en het scherzo dat meer motiefisch is geschreven. Een gedeelte uit een Symphonie van franck werd behandeld, en hiervan werd de prachtige struc tuur wel zeer duidelijk gemaakt. De Canonvorm konden we beluiste ren in de zeer mooie Sonate voor viool en pian0' eveneens van Caesar Franck. Ook de Chiaconne en Pas- sacaglia werden behandeld. De cur sisten volgden met grote aandacht de paedagogische wijze van doce ren, en namen actief deel door ver schillende vragen te beantwoorden. Men sloeg de plank wel eêns mis, maar er waren toch ook wel ant woorden bij, waarvoor zeer zeker op de school een tien zou worden gegeven. Zeer levendig en vrolijk was wel het slot van de avond, waarin de variatie vorm werd be handeld, hiervoor had Casper Hö weler gekozen, de bekende „Pief Ilein-Rhapsodie" van onze Neder landse componist Peter van An- rooy. Dit brillante orkeststuk werd geheel uitgespeeld, en de Cursus leider attendeerde er nog pens extra op. hoe op het einde van deze compositie, ook nog het „Wien Neerlands bloed" is verwerkt. Ten slotte dankte de heer Dominicus, Caspêr Höweler voor zijn zeer geestige en paedagogische wijze van doceren, en hoopte ook in de toekomst op hem een beroep te mogen doen. Ook bracht hij dank aan de Firma Ypma voor de uit stekende verzorging van de gramo- fooninstallatie. We hebben zo ons oor eens te luisteren gelegd, en kwamen tot de prettige ontdekking dat men una niem deze muziek-cursus boeiend en interessant heeft gevonden. Het Bestuur van Schola Publica heeft met het geven van deze cur sus een uitstekende keuze gedaan, en er terecht een groot succes mee ■/ehad. We hopen dat ook in de toekomst de muziek in de pro gramma's van de Schola een blij vende plaats zal gaan innemen. De cursisten willen we ten slotte aan bevelen het gehoorde zoveel moge lijk in practijk te brengen, door vooral ook eerste rangs concerten te gaan beluisteren, eerst dan komt het nuttig effect van dergelijke muziek-cuiturele avonden ten volle tot gelding. W. SCHREURS 25-JARIC JUBILEUM ALKMAAR Gisterenmiddag herdacht de heer L. Zwaan, wonen de te Egmond aan Zee, de dag waarop hij vóór 25 jaar als 14-jarige jongen in dienst trad bij de N.V. v/h W. Hoogenstraaten's Conser. venfabriek alhier. In een feestelijke bijeenkomst werd de jubilaris toegesproken door de voorzittff- van de Neder landse Maatschappij voor Nijver heid en Handel de heer le Blanche, die de, jubilaris in een kernachtige rede huldigde en hem als blijk van waardering de zilveren legpenning en de draagmedaille van de Maat schappij overhandigde. Hierna voerden verschillende sprekers nog het woord, w.o. de ifresident-commisiVris der ven nootschap Dr. L. F. Driessen uit Anuterdam, die onder erkentelijk, heidsbetuigingen de jubilaris een enveloppe met inhoud overhandig de. De directie, bij monde van de heren directeuren F. L. Driessen en A. F. Keiler, sprak de jubilaris daarna toe en overhandigde op haar beurt persoonlijke geschenken. Daarna sprak namens het gehele personeel de chef-kok, de heer Ro bert en overhandigde het perso- neels-cadeau. De jubilaris werd ook nog op rijm toegesproken door een van zijn collega's. Tot slot bedankte de jubilaris in een bijzonder kernachtige rede de verschillende sprekers en memo reerde daarbij het verscheiden van zijn oud-collega A. Fernée. De bijeenkomst, kenmerkte zich door een zeer prettige toon en het gehele personeel was dan ook en thousiast over de£e herdenking, ONDERHANDSE VERKOOP KOEDIJK. Woensdag j.l. is het huis van de heer S. Davids alhier onderhands In eigendom overgedaan aan.de heer S. Smit Jnz., Koedijk- Zuideinde. Onze gerepatrieerden werden gehuldigd TUITJENHORN. Ruim drie jaren hebben ze in dienst van het vaderland veel gevaren doorstaan en nu werden ze acht in getal te midden van familie en vele be langstellenden gehuldigd in 't ver enigingsgebouw. De Thuisfrontvoor zitter heette allen welkom en spoor de de parochianen aan veel voor onze jongens in Indië te bidden en vooral tot hun intentie de H. Mis bij te wonen. Onze jongens komen wel terug maar voorlopig zijn ze hier nog niet. Tot zo lang hebben ze de steun van ons gebed nodig. Dit laatste werd later nog eens ter dege onderstreept door de pastoor, toen deze tot z'n genoegen kon con stateren dat tot nu toe allen ge zond naar ziel en lichaam zijn te ruggekeerd. Het programma bood elk wat wils. Medewerking werd Verleend door het fanfarecorps St: Hildegar- dus, de zangver. St. Jacobus, de humoristen Boekei en Spaans, de „Janico's" en de Thuisfrontnachte galen. Namens zijn mede-gerepa- triëerden sprak Jo Duin 'een dank woord voor alles wat zij door mid del van Thuisfront hadden ontvan gen. Dit is hun steeds een grote steun geweest. Aan het einde van het non-stop programma dankte de Thuisfront voorzitter voor de verleende mede werking, waarna door een paar ex- soldaten werd gecollecteerd voor hen die nog in de tropen vertoe ven. Deze collecte bracht op f 56.64, BECRAFENISVERENIGING ST. JOSEPH BURGERBRUG, De plaatse lijke Begrafenisvereniging „St. Joseph', hield haar jaarvergade ring in 't Kerkehuis. De toegevoegd secretaris-pen ningmeester, de heer A. Kramer, deelde mede, dat er in het afgelo pen jaar eindelijk een nieuwe draagbaar was aangeschaft en dat voorts onze afdeling zich nu aan gesloten had bij de nog jonge „Fe deratie van R.K. Begrafenisvereni gingen in Nederland". Het aantal leden van onze afd. bedroeg op 1 Jan. '50 464, waar van 171 gezinshoofden. Het batig saldo dat op 1 Jan. '49 nog f 534,88 bedroeg, was op 1 Jan. '50 teruggelopen tot f 474,58. Dit is mede te danken aan de aanschaffing van de nieuwe baai- Als men nu in ogenschouw neemt, dat er van dit saldo geapaard moet worden voor een rouwkamer en, dat er bovendien altijd rekening moet gehouden worden met even tuele „tegenslag", dan is dit saldo heus niet zo groot. Onze afd. werd in 't verstreken jaar voorts verzekerd tegen wette lijke aansprakelijkheid, terwijl er voor de dragers een ongevallenver zekering werd afgesloten. De ver gadering wenste echter nog onder zocht te zien, of de, voor een deel der dragers aangegane aanvullende verzekering wel voldoende was. De heren van de kascontrole- commisBie, N. J. A. de Ruyter en J. de Boer, betuigden hun instem ming over de keurige- en accura te boekhouding. De heer J. E. J. Kramer werd als bestuurslid her kozen. Bij de rondvraag werd er nog even gedebatteerd over 't al-of-niet nuttig zijn van convocatlekaarten. De kaarten konden echter aan het merendeel der leden niet behagen. Nog even werd er belangstellend geïnformeerd naar de reden van ontstentenis van zoveel bestuurs leden «n dragers, waarna de geest, adv. de vergadering met de Chris telijke groet sloot. THUISKOMST MILITAIREN HEERHUGOWAARD Abusie. velijk werd gisteren de naam van een der terugkerende militairen verkeerd geschreven; het betreft korporaal J. van To'oren, alhier. AVENHORN. spruitkool 29 48 1300 kg; deense kool 20.10 2000 kg; rode kool 6—12.80 12.500 kg. gele kool 13.2026.30 12.200 kg.; grove uien 39.20—41.20; ge wone 40.5042.90; driel. 3939.80 17.500; bieten I 6.30—9.30; II 4— 4.40 52.800 kg.; peen II 22.20—24; III 16.8020.—40; IV 13.50—14.40 70.500 kg. NRD.-SCHAR WOUDE, 10 Febr. - 8000 kg uien 409042.90, grote 41.00, drielingen 41.00—41.80, nep 1910—20,00, 16000 kg peen: II 23.20 —23.80, III 18.70—19.70, 2000 kg kroten I 8.709.50, 95000 kg rode kool 6.2018.00, 51000 kg gele kool 21.90—28.00, 57000 kg witte kool 22.40—26.50. WARMENHUIZEN, 10 Febr. 8500 kg gele kool 28.2028.50, stekgele kool 17.1018.50, 6500 kg witte kool 22.7023.50, 86000 kg rode kool 8 17.50. LANGEDIJK, 10 Febr. 20000 kg rode kool 617.10, 60000 kg gele kool 16,5027.80, 23000 kg witte kool 17—26.40, 6500 bieten 7.80—9.60, 10000 kg peen II 23.20—24, III 19.40 —19.60, 12000 kg uien 42.50—43.80, grove 40.5042.20. 12 els Wilton karpetten 129-50 12 els haarvelours Karpetten 70.00 12 els Bouclé karpetten HOLTAP karpetten COCOSMATTEN EN COCOSKARPETTEN 2 pers. 5 dig. Bedstellen 65.00 82.50 55.00 Wollen Dekens vanaf 15.00 Aa Be vanaf 25.00 Schuiftafels eiken gebeitst 36.50 Eiken Theemeubels 52.50 Compl. Huiskamers vanaf 236.50 GROTE SORTERING LAGE PRIJZEN Fnidsen 121, fel. 4725 ALKMAAR Zilverstraat 68 v/h Goudal - A. Mienis te HUUR gevraagd in ALKMAAR. Brie ven onder no. 19135, bureau van dit blad. dei P1, 36 Gelukkig dat BRUGGEMANN kans zag ten minste een deel van zijn te kopen. Wij hebben nu zelfs KAMGAREN COSTUUMS, die nog geen honderd gulcjen kosten. KOMT DUS EENS KIJKEN, WANT DIT JAAR GELDT: V NIEUWSTEEG 22 LAAT 125

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2