Nieuw Prins Bernhard was Donderdag temidden van de Bosnegers 44* 78l 2450 Het Vaticoan zou één groot front wensen tegen het communisme Koningin bezocht klooster der zusters te Stevensbeek Fuchs deelde de Russen alles mede wat hij wist 11S0 1090 TETV 1g90 2150 lm 1190 O. L. fe Carnaval I ALKMAAR NHD Een massaal front tegen 't communisme? Rondom de K.V.P Meer vrijheid voor de rechter Gezamenlijke actie van Katholieken Protestanten en Mohammedanen Besprekingen fe Cairo? Een half millioen vluchtelingen in Oostenrijk Indonesië leent dollars van Amerika In het hart van Suriname De groeten aan de prinsesjes Negen doden door nieuwe lawine Tito heeft dringend dollars nodig Verrader opnieuw voor de rechter mmm mSÊÈ O re enorme gen een 1 er van 235 2550 rglad x 110, is 3RD ieaux VROLIJKE PARTIJ TIKELEN BIJ!! 1ST ARTIKELEN SERPETINES CONFETTI SCHMINKEN SNORREN :n MS, PRUIKEN 6 Telef. 4298 ie vloer bijeen te rg op de vuurhaard tten van een goed stukjes hout, stak zijn aanjager ook jlies hij maar eens ijzer ook al gauw idje Verholen toen gereedschap meer. heb ik wel, maar ude man deed een :ich kunnen behel- dat zal wel gaan", doodgewoon hoef- uikbaar". Hij nam ij was blij, dat hij Abonnementsprijs f4.25 per kwartaal, fl.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct.. resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank 4 AWW S w w H w VAN HEDEN Pagina 1 Zaterdag 11 Februari 1950 45e Jaargang No. 11787 Kantoren: HOORN. Draaisingel 59, teL 4243. Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 ER IS RONDOM de politieke partij der Katholieke Nederlan ders een en ander te doen. Wij hebben al eerder melding gemaakt van de niet altijd even irenische polemiek, welke in het bijzonder tussen dr. Creijghton S.J. in „de Linie" en prof. Romme in de ,-,Volkskrant" gaande was, en waarbij ook anderen t.z.t. een duit in het zakje deden en nog doen. Intussen, schijnt het ons toe, dat er braaf langs elkaar heen ge praat wordt en dat het gevaar niet denkbeeldig is, dat daardoor de zaak, waar het practisch om gaat, in de knel komt. In de komende dagen hopen wij enkele aspecten van deze zaak ook nog eens in een ander licht te bezien, om vandaag te starten met een bij uitstek practisch punt, waardoor het bewijs geleverd wordt, dat de Partij al sinds ge ruime tijd doende was, de grond slag te leggen voor een verbete ring van haar fundament een van de dingen, waar het om gaat Wij bedoelen het belangrijke en ingrijpende voorstel van het Partijbestuur, dat de volgende week in de Voorjaarsvergadering van de K.V.P.-Partijraad aan de orde komt. Dit betreft de stichting van een Centraal Vormingsinsti tuut. Men vergeet bij de beoordeling van de fouten en gebreken van de Partij misschien wel eens, dat de Partij na de oorlog, in nieuwe vormen is teruggekeerd en weer geheel opnieuw moest beginnen, in een tijd, die nog zeer bewogen was, die de geesten had opge zweept in allerlei onvaste richtin gen. De organisatorische opbouw is nu voor een belangrijk deel vol tooid. de financiële positie der Partij is geconsolideerd, ook een voornaam punt! thans gaat het om de nieuwe vorm met een nieuwe geest te bezielen. Het Partijbestuur stelt, na een dege lijke voorbereiding van vele maanden, de noodzakelijke staat kundige vorming der Nederlandse Katholieken wij zouden, met Romme, zeggen, Katholieke Ne derlanders! en in het bijzonder de Kadervorming in de K.V.P. met evenzoveel woorden aan de orde als „een vraagstuk, dat ein delijk met een redelijke kans op een bevredigende oplossing aan de orde kan en moet worden ge steld". In de toelichting, welke door het P. B. aan de Partijraad nader is verstrekt, ontveinst het bestuur zich niet, dat deze vorming „op korte termijn noodzakelijk is, de kracht der Partij is er mee ge moeid, dus ook het doel dat de Partij nastreeft". En het bestuur ontziet zich zelfs niet te zeggen, dat de Partij een kolos op lemen voeten dreigt te worden". Het kader der Partij, waarop zij steunen moet en thans feitelijk steunt,, is, als geheel, onvoldoende tc noemen. Er zijn vele gelukkige uitzonderingen, maar hun aantal is helaas te klein. Daarom acht het bestuur, dat dwars door alle vaak weiiiig houvast biedende theoretische beschouwingen van de laatste tijd heen, een open oog blijkt te bezitten voor de wer kelijkheid, primair noodzake lijk „een versterking van de kracht, het inzicht en het verant woordelijkheidsgevoel van het Kader". Het wil dus op korte ter mijn, b.v. in een periode van een tot anderhalf jaar, een belangrijk deel van het gehele Kader be ïnvloeden en de vorming in de daarop volgende jaren stelselma tig voortzetten. Daarnaast staat de diepere staatkundige vorming, waaraan „ernstige aandacht zal worden ge schonken". Inderdaad is de be hoefte aan op politiek gebied goed ontwikkelde katholieken evident. Deze vorming is uiteraard weer op de eerste plaats bestemd voor daarvoor in aanmerking komende leden van het Kader, maar even zeer voor katholieken, niet-kader- leden der partij, die een plaats van betekenis in de maatschappij innemen of in de toekomst zullen innemen. De vorming zal gecen traliseerd en gedecentraliseerd geschieden. Dit laatste betreft het gehele Partij kader, verspreid over het gehele land, centraal ge schiedt het ten behoeve van een ..geselecteerd deel van het Kader". Er zal echter voortdurend wissel werking bestaan tussen de alge mene en de bijzondere vorming. Alles wordt beheerst door een Centrale, een werkelijke „brain- irust", zouden wij willen zeggen, van de Partij. Daartoe wordt voorgesteld de oprichting van een Centraal Poli tiek Vormingsinstituut, dat geves tigd zal worden op een centraal gelegen punt in ons land, dus ver moedelijk in de buurt van Utrecht. Onderhandelingen over de aan koop van een geschikt pand zijn gaande. De financiering is even eens ernstig bestudeerd en thans durft de Partij het aan, voor een en ander een bedrag van niet min der dan 320.000..gulden te be groten. Dit betreft aankbop ep verbou wing, inrichting, reserve voor ex ploitatietekorten en een reisfonds. Voor de jaarlijkse exploitatie staat bovendien een bedrag van 43.000.gld. op-de begroting. Aan de post van ruim drie ton zal Worden bijgedragen door het dr. Schaepmanfonds en het Goseling- Verschuur-herstelfonds. Voorts zijn reeds verschillende toezeggin gen van vooraanstaande personen ontvangen. Zonder voldoende mid delen is het natuurlijk niet verant woord tot een dergelijke stichting over te gaan, hoe noodzakelijk zij ook moge zijn. Het ziet er echter nu al wel naar uit, naar wij ver namen, dat het met de hoogst- WETSONTWERP INGEDIEND Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp houden de nadere voorzieningen betref- fene de voorwaardelijke veroor deling en de voorwaardelijke in- vrijheidsstelling. Het ontwern wil. aldus de Minister in zijn M. v. T. de rechter de vrijheid ge ven, om in ieder afzonderlijk geval, de voor de veroordeelde meest passende combinatie van voorwaardelijke en onvoorwaar delijke straffen te bepalen. Momenteel is de rechter hier bij echter door de wetgever aan strenge regels gebonden. De Indonesische Hoge Commis saris in Nederland, mr. Moh. Rum, verblijft met zijn familie in Kasteel Oud Wassenaar, tot zijn nieuwe woning, „Backers- hagen", gereed is. Mr. Moh. Rum met zijn secretaresse. Reuter verneemt uit Vaticaankringen, dat men aanneemt, dat de autoriteiten van het Vaticaan een grootscheepse samenbun deling van katholieken, protestantse en mohammedaanse krach ten in een gemeenschappelijk front tegen het communisme overwegen. Door gezamenlijke actie zouden deze drie gods diensten de geestelijke en morele waarden van hen, die in God geloven, willen verdedigen. munistisch materialisme. De ka tholieke wereldbevolking wordt volgens gepubliceerde statistieken op 423 millioen geschat, de protes tantse op 207 millioen en de mo- hammendaanse op 209 millioen. In de landen van Oost-Europa en Azië, die geheel onder commu nistische heerschappij staan, wo nen naar schatting ongeveer 750 millioen mensen, onder wie 50 millioen protestanten en katho lieken. Als eerste stap tot nauwere sa menwerking tussen katholieken en protestanten verwacht men, zoals gisteren werd gemeld, deze maand de publicatie van nieuwe instructies van de Paus aan de bisschoppen over de gehele we reld, hetgeen de weg zou kunnen banen tot conferenties tussen theologen van beide godsdiensten over de morele en sociale vraag stukken van deze tijd. De eerste stappen tot overleg tussen het Katholicisme en de Islam zouden reeds door de Egyptische gezant bij de Heilige Stoel genomen zijn, die binnenkort te Rome terug ver wacht wordt van besprekingen met zijn regering. Inmiddels wor den, naar verluidt, reeds voorbe reidingen getroffen om de beper kende bepalingen voor de samen werking tussen de katholieke en de protestantse kerken te vermin deren. Volgens een in katholieke krin gen te Vaticaanstad gemaakte schatting zouden door een „ver bond" tussen deze drie godsdien sten 839 millioen mensen geza menlijk in actie kunnen komen ter verdediging van hun gelöof tegen de bedreiging van het com- Het vluchtelingen-probleem baart vele landen in de omge ving van het IJzeren Gordijn nog grote zorgen. Zo bevinden zich in Oostenrijk nog ruim 426.000 vluchtelingen, waarvan 300.000 Duitsers; 220.000 daarvan konden te werk worden gesteld. Verder waren er 93.000 personen van verschillende nationaliteit. Al deze "mensen worden door Oostenrijk onderhouden. Ruim 50.000 mensen bevinden zich nog in kampen voor ver plaatste personen. De grootste moeilijkheden doen zich voor bij het onderbrengen van politieke vluchtelingen uit het oosten, wier aantal op 91.000 geschat wordt. Deze mensen worden al lemaal geholpen, hetgeen Oos tenrijk op 310 millioen Schilling is komen te staan. Daarvan werd door de Internationale Vluchte lingen organisatie slechts 55 mil lioen vergoed. Sinds het einde van de oor log zochten meer dan 1 millioen politieke vluchtelingen een goed heenkomen naar Oostenrijk; zij werden vandaar weer naar het Westen geëmigreerd. gewaardeerde medewerking van particulieren in orde komt en wij twijfelen er niet aan, of de Partij raad zal straks besluiten, dat tot de stichiing van het Vormings instituut met spoed moet worden overgegaan. Dan zal de tijd aanbreken, dat de Partij met nog betere toerus ting dari thans de vele moeilijke problemen tegemoet kan gaan. In elk geval worden dan de voor waarden geschapen voor de zo nodige versteviging van het fun dament van de Partij, die nu en in de komende tijden voor een reeks van belangrijke problemen staat, welke niet tot een goede oplossing kunnen komen, als de Partij der Katholieke Nederlan ders daaraan niet volkomen ver antwoord medewèrkt. FRAU GASILLE KRIJGT ZEVEN EN EEN HALF JAAR Frau Louise Gasille, die zuik een belangrijke rol speelde bij de stel selmatige plundering van Arnhem, werd Vrijdag door de Bijz. Straf kamer van de Arnhemse Rechtbank veroordeeld tot zeven jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van tien maanden. De eis was negen jaar. NEW YORK, 10 Febr. (ANP- Aneta). De Exporf-lmport Bank te Washington heeft Vrij dagmiddag bekend gemaakt, dat zij voor Indonesië een cre- diet heeft geopend van maxi maal 100 millioen dollars, om dit land te helpen de invoer te financieren van goederen voor zijn wederopbouw. Het crediet zal een rente dragen van 3V2 pet. en aflosbaar zijn in 20 jaar. Met de terugbetaling van de hoofdsom zal na vijf jaar worden begonnen. De president van de Export- Import Bank deelde mede, dat binnen enkele weken reeds gelden zullen kunnen worden opgenomen voor de aankoop van goederen wagons, vrachtauto's en dergelijk materieel, doch dat er langere tijd zal heengaan, alvorens de aan schaffing van zware machinerieën zal kunnen worden gefinancierd, daar de levering hiervan vele maanden na het plaatsen van de orders geschiedt. PARAMARIBO (ANP). Donderdag heeft Prins Bernhard een tocht gemaakt naar de bosnegerdorpen aan de Boven- Surinamerivier, waar zijn leven vrijwel de gehele dag in handen is geweest van de bosneger Asinnie, in wiens corjaal (kano) de Prins, samen met gouverneur Klaassesz, was gezeten. Asinnie stuurde het ranke bootje zonder ongelu.kken op kun dige wijze door een zestal gevaarlijke soelas stroom versnel- lingne), samen met twee andere bosnegers, die met koelas (vaarbomen) de corjaal van de rotsblokken moesten afstoten. Er was een hachelijk moment, toen op een gegeven ogenblik de voorste koela-man miste en in het bootje viel. Na de kroetoe werd een schit terende voordracht bijgewoond. De sprekers droegen in uitstekend Nederlands de geschiedenis der bosnegers voor, hetgeen werd af gewisseld met zang en dans. Na afloop verklaarde de gouverneur, dat Gansee de Prins het hart van Suriname heeft laten zien en dat hier de sterke band tussen blank Soestdijk en donker Gansee was getoond. Daarna werd vlechtwerk en houtsnijwerk aangeboden. Na Gansee werd een bezoek ge bracht aan het dorp Lombe, waar een kleine influenza-epidemie heerst en liederen werden gezon gen door hoestende kinderen. On der een brandende zon werd de terugreis naar het kabelstation aangevangen. Prins Bernhard en de andere leden van het gezel schap ontdeden zich van hun bo- venkleren, waarna er plotseling een hevige stortbui viel, zodat het gehele gezelschap kletsnat werd. Van het kabelstation werd de reis wederom per tram voortgezet naar Paramaribo. Finland erkent de R.I.S. HELSINKI, 10 Febr. (Reuter). Finland heeft de Ver. Staten van Indonesië erkend. H.M. Koningin Juliana heeft gisteren, in gezelschap van haar particuliere secretaresse, mevr. Smitt-Avis, een informeel be zoek gebracht aan Groesbeek en daarna aan het klooster van de zusters Dominicanessen van Be- thanië te Stevensbeek in Noord- Brabant. Te Groesbeek werd de Neder landse centrale voor practische hulp aan alleenstaanden bezocht Om 11 uur werd H.M. verwel komd in het kinderhuis „Prinses Beatrix", waar de directeur, de heer H. W. Smit, een toelichting gaf op het ontstaan en de groei van de Centrale, die thans zeven tehuizen voor alleenstaande kin deren en volwassenen beheert. Na de bezichtiging van het Kin derhuis bracht H.M. achtereen volgens een bezoek aan het te huis voor mannen De Muntberg en aan het damestehuis Nicoline. Te half twee in de middag ar riveerde H. M. in het klooster van de zusters Dominicanessen van Bethanië te Stevensbeek, die leiding geven aan het reclasse- rings-internaat „Maria Regina", dat in een drietal paviljoens bij het klooster is ondergebracht. Hier worden voornamelijk ter beschikking van de regering ge stelde meisjes boven de straf rechtelijk meerderjarige leeftijd opgenomen. H.M. de Koningin had verzocht van te voren geen ruchtbaarheid aan dit bezoek te geven omdat zij voor enkele uren in de „cou leur locale" wilde worden opge nomen. Zij gebruikte de lunch in het klooster. Onderwijl werd INCRID BERGMAN'S FILMS GEBOYCOT ATLANTA (Reuter). De staatssenaat van Georgië (V.S.) heeft Vrijdag met 23 tegen 6 stem men besloten alle nieuws en films van Ingrid Bergman en Roberto Rossellini te censureren. „Een zekere Stromboli Rossel lini Spaghetti", aldus de aange nomen resolutie, „heeft klaarblij kelijk met een zekere Ingrid Berg man samengezworen om de vrije liefde in Amerika aan te prijzen. I De overgrote meerderheid der burgers van de staat Georgië is hier niet van gediend". haar een en ander verteld over het werk der zusters. Hierna bè- zichtigde H.M. klooster en inter naat. De zusters boden haar een in de kloosterdracht geklede pop aan voor de prinsesjes. In het meisjestehuis gaven de meisjes hierna in een korte revue een overzicht van hun dagtaak. Na afloop hiervan verblijdde de Koningin de meisjes met een vrije dag. Dr. Veraart, de aan het internaat verbonden psychia ter, gaf een uiteenzetting, waar bij hij vooral wees op het belang van een goede nazorg. Om ongeveer vier uur verliet H.M. de Koningin Stevensbeek. Per tramwagen ging het gezel schap van Paramaribo naar het kabelstation, waar indertijd Prin ses Juliana het zendingshospitaal van de Evangelische Broederge meente heeft bezocht. Aldaar stapte het gezelschap over in een vlootje van 15 corjalen. Het eerst werd een bezoek gebracht aan het heidense dorp Kapasikree, alwaar de Prins werd ontvangen en rond geleid door de hoofdman, Giyon, die daarna door de Prins werd uitgenodigd om verder mee te reizen. Van Kapasikree volgde een moeizame tocht door waterver snellingen naar het christendorp Gansee, alwaar onmiddellijk na aankomst een plechtige dienst werd gehouden in het kerkje, welke dienst werd geleid door ds. F Mittemeyer, vertegenwoordiger van het kerkbestuur der Evange lische Broedergemeente. De in landse catechist J. Leerdam zegde dank voor de eer, aan het dorp verleend. Hij zeide, dat velen het onmogelijk hadden geacht, dat de Prins zo ver zou komen en sprak de wens uit, dat de Prins zou te rugkeren met de overtuiging, dat tot in deze uithoek van het ko ninkrijk de trouw aan het Huis van Oranje leeft. Vervolgens werd er een kroe toe (raadsvergadering) gehouden met de drie hoofdlieden van Gan see, Efmund Treu, Alexander en Cyrenius, die zeiden, hun vreugde niet onder woorden te kunnen brengen dat het de Prins had be haagd, hen in hun armoede te komen opzoeken. Zij verzochten de Prins, hun groeten aan de prin sesjes te willen overbrengen. Zij spraken de wens uit, een kanon te mogen ontvangen, om dit bij feestelijke gelegenheden te kun nen afschieten, waarvoor de Prins beloofde te zullen zorgen. MINISTER BEVAN HAD HET MOEILIJK BRISTOL (Reuter). Minister Bevan, de begaafdste redenaar van de Britse labour-politici, heeft Vrijdagavond in Bristol de woe ligste vergadering van zijn ver- kiezingstournée meegemaakt. Op een ogenblik moest Bevan ver klaren, dat hij zijn gehoor nog vijf minuten gaf om tot rust te komen, daar hij anders de zaal zou verlaten. Tenslotte gaf men hem de gelegenheid zich althans verstaanbaar te maken. Toen de minister zijn rede be gon, riep een deel van zijn toe hoorders „Good old Winnie" (Churchill) en maakte het V- teken. PARIJS, 10 Febr. (Reuter). - Te Tignes in het departement Savoie (Franse Alpen) heeft een lawine twee hutten bedolven Naar verluidt zijn 9 personen om het leven gekomen, onder wie een kind. Tot nog toe zijn vijf lijkeri en twee kinderen, van wie een stervende was, door een reddingsploeg uitgegraven. Een 2 m. hoge sneeuwlaag bemoei lijkt het reddingswerk. Men tracht de besneeuwde weg van Bourg Saint Maurice naar Tig nes begaanbaar te maken. BELGRADO, (Reuter). De regering van Tito heeft het In ternationale Monetaire Fonds gevraagd onmiddeliik een lening van 6 millioen vrije dollars te verstrekken en de nieuwbenoem de Amerikaanse ambassadeur te Belgrado verzocht te helpen om deze lening en andere leningen te verkrijgen. Met deze andere leningen w.or- den bedoeld een lening van 15 millioen dollars van de Ameri kaanse import-export bank en een reeds eerder aan de Wereld bank gevraagde lening van 25 millioen dolars voor het aan schaffen van constructie-mate riaal. Dit*nieuwe verzoek wordt te Belgrado opgevat als een teken, dat de deviezenpositie van Joe- go-Slavië, dat dringend behoef te heeft aan buitenlandse valu ta's voor het welslagen van zijn vijfjarenplan voor industrialisa tie. kritiek is geworden. Dr. Klaus Fuchs, de tot Engels man genaturaliseerde Duitser, die er van wordt beschuldigd in 1947, hetgeen hij wist van de atoom energie aan de Sovjet-Unie te hebben medegedeeld, is Vrijdag voor de tweede maal voor de po litierechtbank (de laagste recht bank in Engeland) te Londen ver schenen. Na het horen van de openbare aanklager en de verdediger be sloot de politierechtbank de zaak- Fuchs te verwijzen naar de Cen trale Strafrechtbank. De openbare aanklager ging de levensloop van Fuchs na, die in '1911 in Duitsland nabij Frankfort werd geboren en in 1933, bij het aan de macht komen van Hitier, Duitsland verliet en zich vestigde in Engeland, waar hij werd ge ïnterneerd. Fuchs, die een der knapste kop pen is op het gebied van de kern splitsing, werd uit de internering ontslagen en geleidelijk ingescha keld in het werk aan de onder zoekingen, die in Groot-Brittan- nië werden uitgevoerd. Hij werd toegevoegd aan een professor te Birmingham. 1 «lil PP ill ■lp MMMM ifMipii Een fraaie opname van de gerestaureerde Kath. Kerk te Harlingen. Dit kerkgebouw werd eind 1941 door een in de nabijheid gevallen bom zodanig beschadigd, dat herstel niet meer mogelijk werd geacht. In Juli 1942 werd- Fuchs tot Brits onderdaan genaturaliseerd. Hij ondertekende een verklaring, waarin hij trouw aan de Britse koning en de staatsinstellingen zwoer. In 1942 en 1944 onderte kende Fuchs de gebruikelijke ver klaringen, waarin tot geheimhou ding van hetgeen hij door zijn werk op het gebied van de kern splitsing te weten was gekomen, werd verplicht. Fuchs, die op zijn meerderen altijd de indruk maakte loyaal te zijn, verklaarde, dat, toen hij bij de professor te Birmingham te werk werd gesteld, hij niets wist van het werk dat hij zou moeten doen. Doch toen hem bleek, dat van hem medewerking aan de onderzoekingen op het gebied van de kernsplitsing werd verwacht, besloot hij de Sovjet-autoriteiten alles mede te delen, wat hij te weten kon komen. Hij stelde zich hiertoe in verbinding met een lid van de communistische partij. Sindsdien onderhield dr. Fuchs voortdurend contact met hem vol slagen onbekende personen. Elke door hem verstrekte inlichting werd doorgegeven aan de Sovjet autoriteiten. Fuchs nam geld aan voor de door hem bewezen „dien sten". Zo ontving hij in 1946 een bedrag van 100 pond sterling. De openbare aanklager zei, dat het thans wel duidelijk is, dat een eed van trouw en ondertekende ver klaringen, waarin tot geheimhou ding werd verplicht, niets beteke nen voor een man, die zich onver brekelijk verbonden gevoelde met de communistische leerstellingen Verklaring van Fuchs De verdediger deed hierna voor lezing van een door Fuchs op schrift gestelde verklaring, waar in de verrader o.m. zegt: „Het is mijn mening, dat de Westelijke geallieerden het er opzettelijk op hebben toegelegd Duitsland en de Sovjet-Unie een strijd op leven en dood te doen voeren. Toen ik hoorde welke doeleinden mijn werk moest bevorderen, besloot ik de Sovjet-Unie in te lichten". Fuchs werd na afloop der zit ting per auto weer naar de Brix- ton-gevangenis overgebracht. E.V.C. steunt' stakingen in Indonesië Naar aanleiding van de berichten over stakingen van het kantoor personeel der grote bankkantoren in Indonesië en van de arbeiders in het Delihavenbedrijf heeft de E.V.C. uit haar solidariteitsfonds f 1000.— ter beschikking van de Indonesi sche vakcentrale, de Sobsi, gesteld als bijdrage in de leniging van de nood in de gezinnen der stakers Het Verbondsbestuur zal bij de be treffende instanties de nodige ver gunningen aanvragen, teneinde deze f 1000.te kunnen overmaken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1