Nieuuu Zwaartepunt Amerikaanse wereldstrategie moet naar Azië worden verplaatst Indo-China bijzonder gevaarlijk gebied Burgemeester v. Maastricht in conflict met K.V.P.fractie Stuurt Amerika wapens naar Indo-China? Charleroi wordt bedreigd door ondergronds vuur elk is voor I evenveel sn kilo vis vlees of ér dan enig vat zij de voor leven n! tine defect? lelpt direct! Vereniging dit blad Moet Europa worden afgeschreven Conclusie van de reizende Amerikaanse Stafchefs: De Minister weet alles Sluipende blokkadebij Berlijn is slechts camouflage-politiek Raadsbesluit ter vernietiging voorgedragen Katholieken demonstreren 186 priesters geëxecuteerd Rivier de Waal sterk gewassen E.C.A, straft Oostenrijk i! IRINKT, trekt ze goedkoopste iwit. Hèt eiwit, teeft voor aan- :iwit in brood, roenten. e voeding beter L goedkoper dan de gezondheid soep of in de en in voedings- van alle kinderen vitamines: trme maal; drank; is wilt tracteren. tot ifogsraad. E CULTURELE 5 ALKMAAR Alkmaar 8 uur pree. door de D. de Reus, viool iverture „Die Ver- ow: Vioolconcert: no. 3 (Eroïca). bel. inbegr.; voor grepen: voor scho en. i van 111 uur scholieren uitslui- et concert. VE ERWTEN ERWTEN, le nab. ÏRS, le nabouw RS, le nabouw 5ADEN indel en Maalderij Alkmaar Tel. 3173 ionderen. „As-je-me- loderne tijden? „Alle Dverfeeën, sprookjes, allang voorbij was! ;rholen kon er niet de man in staat kon Ongelovig haalde hij m had intussen zijn liep er nu langzaam azend keek Verholen i. Het was net, alsof „Toch kwamen ze len. „Ik heb ze wel :ten, waar!" En hoe achter wie zijn bezoe- n. Abonnementsprijs f4.25 per kwartaal, fl.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H.N.Smits. EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) nhd A s H VAN HEDEN Pagina I Dinsdag 14 Februari 1950 45e Jaargang 4 No. 11789 Kantoren: HOORN. Draafsingei 59, tel 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290: ALKMAAR. Ritsevoort 56. tel. 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 (Van onze parlementaire redacteur) I Is een minister ook maar een mens? In het parlementair bestel is hij méér dan een mens. In winkels, kantoren en fabrie ken krijgt men eerst de portier of de telefoonjuffrouw, dan de bediende, vervolgens de afde lingschef en eerst aan het einde de adjunct-directeur en heel mis schien de directeur. Wie int deze rangorde een schakel zou willen overslaan, hoort zich' toevoegen, dat men dan toch bij die en die moet zijn en in elk geval zal zelfs de directeur van de grootste zaak er zich niet voor schamen om in uw bijzijn de hoorn van de haak te nemen, teneinde bij de direct betrokkene inlichtingen in te winnen. Hij kan toch immers niet alles weten. Maar een minister moet wél alles weten, althans vanaf het ogenblik, dat hij de Kamer binnenwandelt. Hij is dan een eenzaam mens; zolang de ver gadering duurt maakt het sim pel klapdeurtje een duidelijke scheiding tussen hem en zijn hon derden medewerkers. Achter de regeringstafel zit hij moederziel alleen, er staat zelfs geen tele foon. En als de Kamerleden hem dan gaan bestormen met duizend en éen vragen, die in het gewone leven óf door de portier, óf door de bediende, óf door de afdelings chef zouden zijn afgehandeld, blijft hij, in het parlementair be' stel verantwoordelijk voor allen en alles, uitsluitend aangewezen op de inhoud van zijn hoofd en van zijn actetas. Toch weten de huisgenoten aan deze en gene zijde van het Binnenhof wel, dat een deel van de wijsheid er ook door anderen kan zijn ingestopt, maar de eigen wijze, waarop een bekwaam en handig minister de zaken voordraagt, voedt telkens opnieuw de illusie. Wij herinne ren ons nog altijd het élan, waar mede prof. Rutten tijdens zijn ministerieel debuut het behoud van de Zeijer Strubben verdedig de, luttele perceeltjes natuur schoon, waarvan hij tot voor kort misschien het bestaan niet had vermoed! Zelfs de aanwezigheid van een enkele hoge ambtenaar in een van de loges verstoort de schone schijn niet. Hoort een to neelbezoeker de souffleur? Even normaal achten de huisgenoten van het Binnenhof het, dat de bode in plaats van een glaasje water ook wel eens een brief ie brengt, dat een handig bewinds man trouwens nooit terstond opent. Hij doet zulks later en vooral terloops. Hoezeer wij met deze illusie vertrouwd zijn geraakt, bleek ons eerst recht bij de behandeling van het wetsontwerp op de „Ma teriële Oorlogsschaden", die de afgelopen week in de Eerste Ka mer plaats vond. Wel wandelde minister Lieftinck alleen binnen, maar tegenover ons, op de gere serveerde tribune, namen tegelijk, zo maar voor iedereen zichtbaar, een twintigtal ambtenaren plaats. Een wreed démasqué..! Natuur lijk, iedereen weet dat een wets ontwerp op 't departement wordt voorbereid, en zeker een zo in gewikkeld wetsontwerp als dit, waarover schriftelijke stukken met een omvang van boekdelen werden gewisseld. Iedereen kan het ook billijken, dat een be windsman juist bij de behande ling van zo'n ontwerp zijn des kundige adviseurs bij de hand wil houden, maar toch was het des ondanks geen aangenaam gezicht. Men stelle zich een toneelstuk voor zonder décor en met de werkzaamheid van grimeurs, souffleurs en toneelknechts zo maar open en bloot op de achter grond. En daar leek het toch wel wat op. Of om nog een ander beeld te gebruiken, de achter plaat van het parlementair uur werk werd op deze wijze een hele dag weggenomen. Men zag de radertjes draaien, men zag hoe ze in elkaar grepen, men zag dui delijk, al te duidelijk, het ver band tussen wijzers en raderwerk. Deze aanblik was in elk geval de oorzaak, dat wij tijdens de be handeling gedurig met dwang voorstellingen hadden te kampen. Het besef drong zich op, dat er toch wel heel veel, zo niet te veel, van de mensen op de ach tergrond afhangt en dat een mi nister er toch ook altijd wel op bedacht zal moeten zijn, dat de soufflerende briefjes van boven niet ongemerkt veranderen in touwtjes van een marionetten theater WASHINGTON (Reuter). De Amerikaanse stafchefs, teruggekeerd van een rondreis langs de Amerikaanse bases in het westen van de Stille Oceaan, hebben volgens gezaghebbende kringen, de conclusie getrokken, dat het zwaartepunt van de Amerikaanse wereldstrategie van Europa naar Azië verplaatst moet worden.'Naar hun oordeel zou het, militair gesproken, waar schijnlijker zijn, dat elke crisis of noodtoestand in de huidige wereldstrijd tussen de V.S. en de Sowjet-Russische groep, het communistische China meegerekend, zich in Azië zal voordoen dan in Europa. Zuid-Oost-Azië wordt beschouwd als het gevaarlijkste gebied, in het bijzonder Indo-China, waar de V.S. en de onder Sowjet- Russische invloed staande landen de twee elkaar vijandige regeringen reeds hebben erkend, aldus zouden de stafchefs volgens deze kringen van mening zijn. Men neemt in deze kringen aan, dat het gebied van Indo-China een van die zwakke punten is, waarvan Acheson verleden week z^', dat ze een onweerstaanbare verlokking voor communistische inmenging vormen. Volgens deze kringen beschou wen de stafchefs het jongste Sov jet-Russische optreden in Oost- Duitsland, zoals de „sluipende blokkade" bij Berlijn en het plan tot het houden van een mars der communistische jeugd, als een poging, de aandacht van de wes telijke mogendheden af te leiden van opmars en manoeuvres der communisten in Azië. Men zou van oordeel zijn, dat de Amerikaanse vlootstrijdkrach- ten in de Stille Oceaan versterkt moeten worden zelfs ten koste van die in de Atlantische Oceaan. Militaire woordvoerders hebben Maandag bevestigd, dat reeds Amerikaanse vlootstrijdkrachten uit de Atlantische naar de Stille Oceaan worden overgebracht. Het vliegdekschip „Sicily" zou half April verplaatst worden, terwijl in de eerstkomende weken een zware en een lichte kruiser naar de Stille Oceaan gedirigeerd zou den worden. STAATSSECRETARISSEN VAN SOCIALE ZAKEN Bij Koninklijk Besluit van 9 Febr. zijn benoemd tot Staatssecretaris van Sociale Zaken mr. dr. A. A. van Rhijn met ingang van 15 Febr. 1950 en dr. P. Muntendam met in gang van 1 April 1950. GEMASKERDE MANNEN DRONGEN WONING BINNEN Te Berlicum, bij 's-Hertogenboseh zijn gisternacht drie of vier gemas kerde mannen de woning binnen gedrongen van H. van Boxtel. De bewoner, die gerucht hoorde, stond op maar hij werd, nauwelijks aan de deur gekomen, neergeslagen, terwijl zijn echtgenote met een re volver bedreigd werd. De telefoon werd onklaar gemaakt en twee of drie personen doorzochten het huis. Met een buit van meer dan f 1000 verdwenen de overvallers in het nachtelijk duister. De politie heeft met speurhonden een uitgebreid onderzoek ingesteld. Met het oog op berichten over Sowjet-Russische onderzeeboten in de wateren van de Stille Oceaan hecht men in militaire kringen bij zondere aandacht aan het plan tot het overbrengen van Amerikaanse torpedoboot jagers en het opnemen in de Amerikaanse vloot aldaar van het nieuwste type duikboot jager. VEREENVOUDIGDE UITBETALING SPAARBANKBOEKJES De Nederlandse Spaarbank- bond is er in geslaagd een sterke vereenvoudiging aan te brengen in de regeling voor de uitbetaling op spaarbankboekjes buiten de plaats van uitgifte. Hierdoor hebben de 2.276.073 spaarbankboekjes met een gezamenlijk tegoed van ruim f 1.100.000.000.algemene geldig heid verkregen bij de ca. 400 kan toren der bijzondere spaarbanken in Nederland. Iedere spaarder kan thans zonder enige formaliteit tot een maximum van f 200.per week geld opnemen van zijn spaarbankboekje op elk dezer kantoren, ongeacht door welke de zer spaarbanken het spaarbank boekje is uitgegeven. MINISTER STIKKER NAAR LONDEN LONDEN, 13 Febr. (Reuter). De Nederlandse Minister van Bui tenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, die onlangs benoemd werd tot po litiek bemiddelaar van de organi satie voor Európese Economische Samenwerking, zal Dinsdag te Lon den aankomen voor besprekingen met de Engelse Minister van Finan ciën, Sir Stafford .Cripps, en met de Engelse Minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin. Op voorstel van de K.V.P. besloot de gemeenteraad van Maastricht de vorige week de onderwijsbij dragen te verhogen van f 19.75 op f 29.75 per leerling. Dit bete kent een verhoging van f 135.000. De burgemeester van Maastricht beschouwt het K.V.P.-standpunt echter als een besluit, strijdig met met algemeen belang en genomen zonder rekening te houden met de stand van het gemeentelijk budget, De burgemeester is bovendien van mening dat de gemeenteraad de verhoogde bijdragen heeft vastgesteld zonder voldoende fei telijke grondslag. De burgemeester heeft hierin aanleiding gevonden om het bedoelde raadsbesluit aan Ged. Staten voor te dragen ter vernietiging door de Kroon. Van de zijde der K.V.P. is er op gewezen, dat het inmiddels aan vaarde voorstel het voeren van een meer actieve onderwijspoli tiek inhield, waardoor het onder wijs op een hoger niveau moet komen. Ook leeft in deze kringen de mening, dat de burgemeester van Maastricht het algemeen be lang heeft gekoppeld aan het evenwicht van het gemeentelijk Met medewerking van de wichelroedeloper Cor de Gouw, heeft pater Tarsius van Schyndel van de orde Cisterciënsters te Elshout (Noord Brabant) fundamenten ontdekt van het ^>ude klooster „Mariëndonk", daterend uit de 15de eeuw. Tevens is er een steen opgegraven, die naar de mening van deskundigen een vuursteen is uit de 16de eeuw. Op deze steen staan herten temidden van bloemen afgebeeld. Pater Tarsius van Schyndel die de laatste plattegrond bestudeert. Rechts van hem de gevonden vuursteen. budget, dat hij nu in gevaar ge bracht ziet. Een voorstel van mr. Korn van de Kath. Democraten om de ver hoging van de onderwijsbijdragen aan te houden tot andere gegevens beschikbaar waren en dan met een nieuw voorstel te komen, vond onvoldoende bijval. Mr. Korn, die door de K.V.P. fractie als dissident wordt be schouwd, is van mening, dat het standpunt van de burgemeester bij de tot oordelen bevoegde in stanties en autoriteiten, als juist en billijk zal worden beschouwd. SUEZ-KANAAL BLIJFT DICHT VOOR OLIEVERVOER Bevin kreeg zijn zin niet te Caïro KAï'RO, 13 Febr. (A.F.P.). De Egyptische premier, Nahas Pasja, heeft Bevin beslist gewei gerd de Arabische petroleum met bestemming naar de Britse raffi naderijen te Haïfa door het Suez- kanaal te laten vervoeren, zo schrijft het blad „Al Misri", dat naar het beweert, de officiële tekst brengt van het onderhoud tussen de beide staatslieden te Caïro op 29 Januari. Nahas Pasja was de mening toe gedaan, dat „zijn regering niets' over haar grondgebied mag laten gaan, dat de joden kan baten". Hij weigerde zelfs de mogelijkheid onder ogen te zien, dat de Arabi sche petroleum in een Europese raffinaderij voor rekening van Groot-Brittannië zou worden be werkt, daar hij zeide niet de ze kerheid te hebben, dat de tank schepen, na de doorvaart van de Egyptische watereen, niet naar Haïfa zouden varen. De Egyptische premier zou er Bevin bovendien op gewezen heb ben, dat Engeland met Egypte zou hebben kunnen samenwerken door de uitbreiding van de Egyp tische petroleumraffinaderijen te Suez of door de oprichting van andere raffinaderijen in Egypte. TEGEN DE BRITSE ONDERWIJSWETTEN In een hevige regenbui hebben 27.000 katholieken te Liverpool gedemonstreerd voor herziening van de Britse onderwijswetten. Uit verscheidene wijken van de stad ging men in optocht naar twee meetings, een in een gebom bardeerde woonwijk, de andere in het stadion. De 'volledige stede lijke politie was gemobiliseerd ter handhaving van de orde. Dr. Richard Downey, de katho lieke aartsbisschop van Livqruool, voerde het woord op deze „Bid- en protestdag". Wij moeten, aldus de prelaat, de candidaten voor de aanstaande verkiezingen er toe overhalen onze eisen te onderzoe ken en de wet van 1944 te doen herzien, opdat het parlement een rechtvaardige oplossing kan vin den voor het probleem vap het katholieke onderwijs. VIJF JAAR TITOISME WENEN, 13 Febr. (Retuter). De Katholieke persdienst te We nen heeft de volgende verklaring gepubliceerd: „Na vijf jaar yan Titoisme in Joego-Slavië zijn 186 priesters zonder proces geëxecu teerd, 32 na proces, 82 gevangen genomen, 519 zonder proces gede porteerd, terwijl 89 priesters ver mist worden. 7314 werken en ka pellen zijn vernield". Van 25 Februari tot 4 Maart wordt er in ons land de jaar lijkse propagandaweek voor het goede boek gehouden, want er zijn boeken en boeken. Niet alleen wat de kwaliteit, maar ook wat de kwantiteit betreft. Hier ziet U naast elkaar twee uitersten in kwantiteit. Het zijn de Ilias van Homerus en een miniatuuruitgave van de Nederlandse Grondwet. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat de omvang van de meeste boe ken, die bij onze uitgevers ver schijnen, tussen deze twee exemplaren ligt. TIEL, 13 Febr. De laatste dagen is de rivier de Waal sterk gewassen. Vrijdagmorgen om tien uur gaf de peilschaal bij Tiel 3.08 meter N.A.P. aan en vanmiddag om vijf uur 5.95 meter N.A.P., hetgeen neerkomt op een stijging van bijna één meter per etmaal. HONDERDJARIGE DOOR BRAND DAKLOOS Vermoedelijk door kortsluiting ontstond Zaterdagmiddag brand in het boerderijtje van de familie Nij- rolder-Baks in de Holterhoek (ge meente Eibergen), bewoond door de ruim 100-jarige weduwe Nijrol- der-Baks. Toen <Je Eibergse brandweer ar riveerde stond het hele huis reeds in lichter laaie. Door snelle hulp van de omwonenden konden het vee en een deel van de inboedel worden gered. De honderdjarige en haar familie wonen nu bij buren. KARDINAAL VAN ROEY DEMENTEERT Kardinaal van Roey, de primaat van België, heeft een bericht in „La Nouvelle Gazette" tegenge sproken, volgens hetwelk Z. H. de Paus hem verzocht zou hebben bemiddelend op te treden in de Koningskwestie," teneinde te be werkstelligen dat „de katholieke vorst zijn houding herziet om te verhinderen, dat hij gevaar zou lopen ernstig in discrediet te ge raken". De kardinaal verklaart met nadruk, dat dit bericht volko men ongegrond is. NEW YORK (Reuter) Robert Allen van de „New York Post" verklaart in dit blad, dat men be zig is Amerikaanse wapens naar Indo-China te zenden, teneinde het Franse leger, dat onder zware druk staat, te steunen. Deze militaire steun, was te vergelijken met die aan Grieken land „in zijn strijd tegen commu nistische agressie" en bestond uit tanks, artillerie en speciale uit rustingsstukken voor de strijd in het oerwoud. De communistische guerillastrij - ders in Indo-China werden van buiten af gesteund, in het bijzon der van Birma en het door de communisten beheerste China uit. Volgens berichten van de geheime dienst zijn de Chinese communis ten de laatste weken bijzonder actief geweest, zo vervolgt Allen. De hulp aan China zal betaald worden uit het vele millioenen Hogere prijzen in hotels en restaurants In verband met de sterk gestegen inkoopprijzen en onkosten heeft de vakgroep hotels en aanverwante bedrijven haar leden geadviseerd de prijzen enigszins te verhogen. BRUSSEL, 13 Febr. (A.N.P.). Sedert twee jaren woedt onder de wijk van Mambourg in Charleroi een ondergrondse brand en on danks het feit, dat de regering een bedrag van frs 10 millioen ter beschikking stelde, is men er nog niet in geslaagd het vuur te doven. In Februari 1948 bemerkten de bewoners van de Fortstraat en de Bertrandlaan te Charleroi plotse ling, dat rook opsteeg uit een met afval van de kolenmijnen gevuld dal. Het stadsbetsuur dat onmid dellijk maatregelen nam, deed de smeulende grond en de omgeving met water besproeien, doch al spoedig bleek, dat dit niet veel hielp. Hierop werden diepe geu len gegraven, die de brandende bodem van het overige gedeelte van de stad moesten afscheiden en die op sommige plaatsen een diepte van 26 meter bereikten. Deze geulen werden voortdurend met water gevuld en er werd zelfs een beek naar toe geleid. Ook dit baatte echter weinig, want weldra stelde men vast dat de vuurpoel zich tot onder de gegraven kana len uitbreidde en dat het water dat daarin werd gestort, in vrij korte tijd begon te koken. De laatste tijd heeft de onder grondse brand een dusdanige af meting -aangenomen, dat men tot de afbraak van sommige gebou wen is moeten overgaan. Verschei- HET C.C.D.-PERSONEEL De vertegenwoordigers van de samenwerkende organisaties hiel den dezer dagen een bespreking over de positie van het C.C.D.-per- soneel. Besloten werd een onder houd aan te vragen op het Mini sterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, waarbij een aantal punten aan de orde zal wor den gesteld o.a. de nieuwe verblijfs- vergoedings-regeling. dene huizen werden ook ontruimd en de bewoners naar veiliger plaatsen overgebracht. Het gemeentebestuur heeft in middels de kolenmijn „Mam bourg" een proces aangedaan. Volgens sommige inwoners van Charleroi zou de ondergrondse brand reeds van 1914 dateren. Aan deze getuigenissen wordt echter weinig waarde gehecht daar eerst begin 1948 is komen vast te staan dat gassen uit de grond opstegen, welke voorkwamen van de ver branding der ondergrondse kolen- lagen. KOFFIE-DIEFSTALLEN OP JAVA DJAKARTA, 13 Febr. (Aneta). In Oost-Java nemen de koffiedief- stallen op onrustbare wijze toe. Te Panarukan is het enige weken geleden voorgekomen, dat een schip een partij koffie niet Kon inladen, doordat de lichters, die de koffie naar het schip moesten brengen werden omgeven door talrijke prauwtjes met rovers, die de koffie in hun prawen overlaad den en wat zij niet konden mee nemen, in zee wierpen. De correspondent van Aneta te Surabaja meldt, dat cfézer da gen te Surabaja een spoorwagon met koffie uit de Oosthoek was aangekomen die, als gebruikelijk een nacht bleef staan te Didotopo. Daar werd de wagon echter door individuen achter een trein naar Madium gehaakt. Het personeel der S. S. te Madium bemerkte de wagon, die daar niet thuis hoorde en wilde haar naar Surabaja te rugzenden, doch onder bedreiging met wapenen werd de wagon te Madium gelost. Over de situatie in de haven van Panarukan wordt gemeld, dat ■deze steeds slechter wordt. belopende program voor militaire bijstand. De hulp aan Frankrijk zal uit twee delen bestaan; een I deel voor de opbouw van de mili taire macht van Frankrijk in Europa en een kleiner deel voor de versterking van de Franse ver- degiging tegen het communisme, in Indo-China, aldus het genoem de artikel. MARSHALL-DOLLARS TERUGBETALEN WASHINGTON (Reuter). De E.C.A. heeft Maandag bekend ge maakt, dat zij aan Oostenrijk heeft verzocht een bedrag van 91.033 dollars terug te betalen, omdat „op onwettige wijze" ge neeskrachtige kruiden met gelden van de Marshallhulp in Hongarije zijn gekocht, die in Amerika ge kocht hadden kunnen worden. Volgens de E.C.A. betreft het drie zendingen in het voorjaar van 1949. De E.C.O. heeft de terugbeta ling der gelden verlangd, omdat in de aankoopvergunning uitdruk kelijk de Verenigde Staten als land van oorsprong der kruiden stonden aangegeven. DE „EVERTSEN" IN ACTIE OP VERZOEK VAN DE R.I.S. DJAKARTA, 13 Febr. (Aneta). Het „Nieuwsblad voor Indonesië" meldt, dat de torpedojager „Evert- sen" in de Zuid-Chinese Zee voor een waarde van f 1 millioen aan koffie in beslag heeft genomen. De oorlogsbodem patrouilleerde in dit gebied op verzoek van de regering der R.I.S., daar er be richten waren binnengekomen, dat er tussen Java en Malakka op grote schaal koffie wordt gesmok keld. PRINS BERNHARD MAAKTE RIT DOOR PARAMARIBO PARAMARIBO, 14 Febr. ,ANP) Prins Bernhard heeft Zondagmid dag een rondrit door Paramaribo gemaakt en in de Palmentuin een padvinders-demonstratie bijge woond. Maandagmorgen was Prins Bernhard aanwezig bij een demon stratie in het militaire kampe ment Gemenelandsweg. Op de rondrit van Zondagmid dag bezocht de Prins ook nog de „Prinses Beatrix stichting voor ouden van dagen", waar de 100- jarige Anna Matroos aan hem werd voorgesteld. Een groep Indianen voerde aan boord van de „Van Speyk" enkele dansen uit. GELD ALS CONFETTI Terwijl anderen Zondag bij het jaarlijkse carnaval te Nice bloemen en confetti uit de ramen wierpen, wierp mevrouw Rene Pepizownich geld uit het raam van haar woning in de Avenue des Baumettes. Een regen van Franse en Nederlandse bankbiljetten kwam op straat neer, waar het al spoedig niet aan belangstel lenden ontbrak. De concier ge van het huis waarschuw de politie. Het einde van de geldregen was een spaar bankboekje met een saldo van 200.000 francs. Mevrouw Pepizownich is opgesloten in afwachting van dé uitslag van een psychiatrisch on derzoek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1