E ONTVANGEN E I GUMMI BOORDEN II BEDIENING E VERMAKELIJKHEIDSBELASTING OP DE HELLLING en do 2e If de KORTING m an r Jaarvergadering Brandweer BURGltë#£ r Gemeenteraad Alkmaar - JUIST - alle maten Show - Etalage Gerard Worm Zilveren medaille voor D. Haasbroek Toonaangevend STOFFENHUIS J y Marktberichten Februari Aanbieding Kleding Naar Maat VAGINA 2 VRIJDAG 17 FEBRUARI 1950 Onder voorzitterschap van bur gemeester Mr. Dr. H. J. Wytema, vergaderde gisteren de Alkmaar- se gemeenteraad om te beraad slagen en te besluiten over een agenda van 10 punten. In zijn openingswoord gaf de burgemeester uiting aan zijn bes te wensen voor het herstel van de heer Couwenhoven, die door ziek te verhinderd was aanwezig te zijn. Ingekomen stukken De goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit tot aankoop van de aandelen van de N.V. Alk- maarse Overdekte bad- en zwem inrichting werd medegedeeld. Een verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier om beschik baarstelling van gemeentegelden voor het maken en inrichten van een gymnastieklokaal voor de St. Josephschool, werd evenals een vefr- zoek van hetzelfde bestuur om me dewerking voor de aanschaffing van meubilair, het vergroten van de rijwielstalling, het verbouwen van 3 leslokalen tot twee en het aanschaffen van schoolboeken, ten behoeve van de Juliaschool, in han den gesteld van B. en W. om be richt en raad. Een adres van een subcommissie van de commissie te gen het alcoholisme, met het ver zoek te bevorderen dat het maxi mum aantal verloven-A voor Alk maar wordt bepaald op 60 en dat het maximum dezer vergunningen niet wordt verhoogd, werd in han den gesteld van B. en W. om ad vies, evenals een verzoek van de Alkmaarse afdeling van dn vak groep L.A.B, van Bedrjjfshoreca om bevordering van de bepaling op 60 van het maximum aantal ver gunningen voor de verkoop van sterke drank in het klein. Ook een verzoek van de Ned. organisatie van musici en artisten om een re geling ter bescherming van de be langen der beroepsmusici en een eveneens daartoe strekkend ver zoek van de Ned. katholieke bond van musici en artisten, werden om advies in handen gesteld van B, en W. Een verzoek van de Stichting '40'45 om de gemeente Alkmaar als contribuant tot de Stichting te doen toetreden werd in handen ge steld van B. en W. om bericht en raad, evenals een verzoek van de Ned. Bond van petroleumdetaillis- ten om het venten met petroleum van een vergunning hiertoe afhan- k el ijk te maken. Een adhaesiebetuiging van het Alkmaarse Drankweer-comité, aan het ingekomen adres van de natio nale commissie tegen het alcoholis me werd om advies verwezen naar B. en W. Aan de heer P. Langeberg werd op diens verzoek met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als leraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheids onderwijs alhier. Onderwijs Het aantal wekelijkse lesuren, waarin in 1950, vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare U.L. school, werd bepaald op 1 13/20 (per leerkracht). Het be drag, dat wordt beschikbaar ge steld per leerling van het openbaar buitengewoon lager onderwijs werd voor het jaar 1950 vastgesteld op f 59.63, in welk bedrag is opgeno men f 0.75 voor administratie kosten. met een minimum van f 26,yc mannelijke belanghebbenden. De heer Torenvlied (CPN) vond de toeslag te laag, doch zal op deze zaak terugkomen bij de begrotings debatten. Verkoop bouwterrein Aan de heer A. Vos te Alkmaar besloot de 'raad twee percelen bouw terrein aan de Anna van Buren- straat te verkopen. De oppervlakte dezer percelen bedraagt in totaal 1902 m2. De prijs is f 21.873.—. Op de terreinen zullen 14 woningen en 2 garages worden gebouwd. Voorts werd besloten tot het aan gaan van een geldlening van f 616.542.met de postcheque- en girodienst, met een looptijd van 50 jaar, tegen een rente van 3>/< pro cent. Het geld zal worden besteed voor de financiering van woning bouw. Uitkering aan het gemeente- personeel Vervolgens werd een verordening vastgesteld met betrekking tot een uitkering' over het eerste kwartaal van 1950 aan het gemeente-perso- heel, dat geboren is vóór 2 Januari 1929. Aan belanghebbenden geboren vóór 2 Jan. 1927 zal 15 procent, aan hen die geboren zijn na die datum doch vóór 2 Jan '28, 10 procent, en aan hen die nadien doch vóór 2 Jan. '29 geboren zijn, 5 procent van het maandsalaris worden toegekend, ALKMAAR (Advertentie) Verlaging vermakelijksheids belasting. Vervolgens sneed de raad het be langrijkste agendapunt van deze vergadering aan, toen het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de vermakelijk heidsbelasting aan de orde kwam Aan dit voorstel van B. en W. hebben wy j.l. Maandag al een uit voerige publicatie gewijd, zodat wij de inhoud er van bekend mogen veronderstellen. Over dit voorstel ontspon zich. zoals te verwachten viel, een vrij uitgebreide discussie, hoewel het in grote trekken een gunstig onthaal ten deel viel. De heer Kirpenstejjn (PvdA) be gon met te wijzen op de onbillijk heid die dit voorstel meebrengt ten opzichte van de particuliere onder nemers, waar de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting van 50 tot 20 pet. aan de orde is voor de motorraces. Voor de belangen dezer ondernemers vroeg hij de aandacht. De heer Kirpensteijn, meende dat in het voorstel, waar het betrof de te gemoetkoming bij nationale feesten, de inhoud van ztfn hiertoe strek kend amendement van het vorig jaar, dat toen verworpen werd, is opgenomen. Hij meende dat aan zijn voorstel destijds niet de nodige aan dacht was besteed. Ook de heer Berkhouwer (WD) kwam op voor de belangen van de particuliere ondernemer. Hij toon de zich een voorstander van ver laging der belasting tot 20 pet, V£or culturele films en verzocht om soepele hantering van de belasting verordening, juist waar het films betreft van culturele waarde. De heer Hoytink (A.R.) meende dat het moeilijk is normen te vin den voor het bepalen van wat een culturele film heten mag. Hij verklaarde dat het verla- gingsvoorstel inzake de motorraces uitsluitend door het college werd gedaan om zich zelf veilig te stel len. Daartegen maakte hij bezwaar. De vermakelijkheidsbelasting is hier aan de orde, zoals die zal worden geheven voor iedereen. Niemand zal betwisten dat de motorraces behoren tot de sensatie- sport. Welnu, dan moeten die ook met 59% worden belast- Hier moet één lijn getrokken worden. Boven dien vroeg de heer Hoytink of, ook bij een eventuele verlaging van de belasting, de gemeente zich zou garant verklaren voor het risico %an de motorraces. Zo ja, dan ver zocht hij, de raad in deze aangele genheid te kennen. Bij deze laatste vragen van de heer Hoijtink sloot zich de heer Venneker (K.V.P.) aan. De heer Torenvlied (C.P.N.) zag ook de onbillijkheid in van een verlaging uit eigenbelang. Hij sloot zich aan bij de heer Berkhouwer voor het betrachten van soepelheid m de bepaling wanneer het cultu rele films betreft welker norme ring hij niet zo'n moeilijke zaak achtte als de heer Hojjtink. De heer Knuistingh Neven (c.p.n.) vroeg om een scheiding tussen ver gunninghouders en koffiehuisex. ploitanten, in verband met de ver makelijkheidsbelasting op ten ge hore gebrachte muziek. De heer v. d. Borden (C.H.) ver klaarde dat hij tegen het voorstel zou stemmen wanneer inderdaad de belasting bi.j de sensatiesport van 50 tot 20 procent zou worden ver laagd. Wethouder Bakker (P.v.d.A.) noemde de nieuwe verordening in het belang van de gemeente; dat het onderdeel van de verlaging der motorracesbelasting ook in het be long van de gemeente was, zou de heer Hoijtink dan ook niej moeten bevreemden. Hij gaf enkele cijfers, waarmee hij liet zien dat bij een belastingverlaging met een rede lijke huurregeling, het eindresul taat practisch gelijk is aan dat wat bereikt wordt bij een belasting van 50 procent, wanneer vrijstelling van huur wordt verleend. De zaak van de film moet los gezien worden van en kan niet worden vergeleken met het onderdeel, het sportpark betreffende. Aangaande de ge meentelijke garantie bij de motor races deelde de heer Bakker mee dat B. en W. hun standpunt nog niet hebben bepaald over het al of niet garant zijn na een eventuele verlaging van de belasting. Er wa ren geen bezwaren om de zaak t.z.t. aan de raad voor te leggen, als er tenminste niet het bezwaar van de tijdnood is. Wethouder van Slingerland (K.V.P.) wees erop dat een aantal andere gemeenten de belasting voor de motorraces ook hebben verlaagd. Wij hebben dus rekening te houden met concurrentie. Bo vendien kan bij verlaging een re delijke huurvoorwaarde worden bedongen, hetgeen een goed ding is. Naar zijn mening zouden de films, die de heer Berkhouwer bedoelde, kunnen vallen onder de culturele films waarvoor een uitzondering wordt gemaakt in de verordening. Een soepele toepassing van de ver ordening kon de wethouder dan ook wel garanderen. Ook een gun stige financiële positie van de ge meente, aldus de wethouder, laat niet toe onberaden uitgaven te rioen Verder gaan is op dit ogen blik in deze materie niet mogelijk. Ook als het sportpark een parttcu-, lier bedrijf was, zou de 50 procent, in verband met de concurrentie, niet te handhaven zijn. De schei ding van koffiehuishouders en ver gunninghouders waarop de heer Knuistingh Neven aandrong, noem- de de wethouder onmogelijk. De heer Hoijtink drong aan op zuinigheid. Hij bleef bii zijn ziens wijze en noemde de tijdnood, dij zou verhinderen de kwestie van de garantie bij motorraces in de raad tp brengen weer een stok achter de deur. Hij meende, dat er voor de garantie geen enkele aanleiding meer bestond, wanneer de belasting iot 20 procent zou worden terugge bracht. De heer Hoijtink diende een amendement in, mede-ondertekend door de heren v. d. Borden en de Zeeuw (K.V.P.) ter vaststelling van de heffing van vermakelijkheidsbe lasting voor motorraces, harddrave rijen en bioscoopvoorstellingen deze laatste met de bekende uit zonderingen oP 35 procent. Wethouder Bakker ontraadde het stemmen voor dit voorstel, omdat bij aanvaarding ervan het niet meer mogelijk zou zijn een "redelijke huur te bedingen. Wethouder van Slingerland deel de nog mode, dat er in het vervolg geen sprake meer zou zijn van ge meentelijke subsidies bij het orga niseren van nationale en publieke feestelijkheden, na de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting. Met een beroep op billijkheids overwegingen verdedigde de heer Hojjtink zijn amendement, dat ver volgens in stemming kwam en dat met 20 tegen 4 stemmen verworpen werd. Vóór stemden de heren Hoij tink. Goudsblom (K.V.P.), v. d. Borden en de Zeeuw. Het voorstel werd in zijn geheel aanvaard, na dat de heren Hoijtink en v. d. Bor den hadden meegedeeld te willen geacht worden te hebben tegenge stemd. Interpellatic-Wiese Hierna was aan de ordp een in terpellatie van de heer Wiesq (P.v. d.A.) betreffende de verzorging van ouden van dagen in deze gemeen te. Nadat de heer Wiese de prij zenswaardige zorg, die in Alkmaar aan de jeugd wordt besteed, had gereleveerd, kwam hij tot de vraag wat de gemeente doet voor de ouden van dagen, die niet rijkelijk met aardse goederen zijn gezegend. In Zijpe, in H.H. Waard en in an dere gemeenten kent men gemeen telijk verzorgingstehuizen voor ouden van dagen. Ook hier zou voor deze categorie burgers iets moeten worden gedaan. De heer Wiese, die meende dat. er niet groot scheeps begonnen hoefde te worden, suggereerde de inrichting van het huis ..Kennemerhoelc" als gemeen telijk verzorgingstehuis en vroeg de aandacht voor het probleem van de Alkmaarse ouden van da gen. Wethouder Coerts (P.v.d.A.) ant woordde de heer Wiese, dat de ge meente wel degelijk aandacht heeft voor de problemen van de ouden van dagen. De stichting van een verzorgingstehuis is in studie bij 'n ambtelijke commissie, die in 1948, naar aanleiding van een daartoe strekkend verzoek uit 1947 is samen gesteld en die, uitgerekend dezer dagen epn rapport omtrent deze materie heeft uitgebracht. Over de eventuele stichting van een ver zorgingshuis voor ouden van dagen valt niet eer te spreken, dan wan neer hut rapport van de commissie is bestudeerd. Het vraagstuk van de ouden van dagen in de gemeen te noemde de wethouder een moei lijk probleem. Het ministerie van Wederopbouw is er niet toe te be wegen extra bouwvolume ter be schikking te stellen voor de stich ting van een verzorgingstehuis. Er zal dus bij een eventuele stichting van zo'n tehuis beschikt moeten worden over het normale bouwvo lume. Er zijn bovendien financiële moeilijkheden. De wethouder wees erop, dat de zorg voor de ouden van dagen niet moet worden ge zien- als vastgekoppeld aan het wo ningvraagstuk. Det wethouder gaf een lijst van cijfers, ontleend aan het zojuist uitgebrachte rapport van de ambtelijke commissie, die zich met het vraagstuk heeft bezig gehouden. Op deze cijfers zullen wij nader terugkomen. Wethouder Coerts verklaarde, dat in do toe komst iets moet gedaan worden voor de 0udon van dagen. Hij meen de echter, dat in verband met de vele moeilijkheden, die het vraag stuk meebrengt, conclusies nog als voorbarig moeten worden be schouwd. Een oplossing van het vraagstuk met betrekking tot de verzorging van de ouden van da gen zag de wethouder in de stich ting van een verzorgingstehuis, dat de mogelijkheid openlaat voor het zelfstandig doen van een huishou den. Aan deze voorlopige conclusie zei de wethouder zich nog niet te kunnen binden. Het huis „Kenne- merhoek" achtte de heer Coerts to taal ongeschikt voor dit doel. 1 De heer Wiese wees erop, dat in deze aangelegenheid ernst moet worden betracht. De lange tijd die verlopen is tussen het verzoek om in deze materie een onderzoek in te stellen en het uitbrengen van een rapport door de daartoe inge stelde commissie, wijst niet bepaald op deze ernst. Er zijn krepeergeval- len in onze stad, die onze ernstige aandacht verdienen, aldus de heer Wiese. Mej. Kamphuijs (K.V.P.) vroeg 0f het stichten van verzorgingshui zen niet. meer dan een gemeente lijke zaak, een aangelegenheid is van particulier initiatief. De heer Hoijtink sloot zich bij deze vraag aan. De heer Torenvlied vroeg zich in een fel betoog af, of de. interpel latie niet in hoofdzaak was begon nen om het sorteren van wat uiter. lijk effect. Het gebrek aan ernst, dat de heer Wiese suggereerde, zag hij ook in de interpellatie zelf. Hij pleitte op overtuigende wijze voor een daadwerkelijke aandacht voor de krepeergevallen, waarvan de heer Wiese gewaagde en hij achtte het huis „Kennemerhoek" in geen enkel opzicht voldoende voor de verzorging van de ouden van da gen. Wethouder Coerts antwoordde mej. Kamphuijs, dat de materie van haar vraag nog niet in het col lege onder de loupe genomen is. Andere gemeenten hebben de ver zorging van de ouden van dagon echter wel zelf ter hand genomen. Twee hamerstukken Op verzoek van de N.V. P. Daal ders aannemersbedrijf alhier en op voorstel van B. en W. besloot de raad een perceel grond aan het Zeglis, tot nu toe door de N.V, van de gemeente gehuurd, groot 2214 m2„ tegen een canon van f 608,85 's jaars aan de N.V. in erfpacht af te staan en een ander perceel aan het Zeglis, ter grootte van 315 m2., aan dezelfde N.V. voor f 81.per jaar te verhuren. Tenslotte nam de raad het besluit, een perceeltje grond aan de Spieghelstraat, groot ongeveer 27 m2., met ingang van 1 November 1949 uit het grondbedrijf te nemen en ter beschikking te stellen van 't gemeentelijk electriciteitsbedrijf, dat er behoefte aan heeft voor de bouw van een hoogspanningsruim te. Ten laste van het electriciteits bedrijf wordt voor dit perceel een bedrag van f 459.uitgekeerd aan het grondbedrijf, Bij suppletoire begroting zal deze uitgave nader worden geregeld. Hierna sloot de burgemeester de openbare vergadering, waarna de raad in comité ging. R.K. HANDBALCLUB A.O.G. ALKMAAR Met een stevige wind in de rug begon A.O.G. haar wedstrijd te spelen. Het viel lang niet mee. hoewel de tegenpartij de wind tegen had. waren zij zeer sterk. Zowel AOG als USVTT lieten r\eh kans voorbij gaan. Het was jammer van de bal van de r.-bui ten, die had een beter lot verdiend dan tegen de lat. Hierdoor kreeg de buitenspeler van USVU de bal in handen, die een prachtige kans had en deze meteen wilde benut ten. maar zij had bepaald geen re kening gehouden met de snii van AOG. die. net toen zij keihard wilde scoren, voor haar sprong en zo op fraaie wijze redde. Spoedig hierna trad de rust in. De tweede helft van de wedstrijd werd er meteen flink aangepakt, betgeen wel nodig bleek te zijn. Maar ondanks de aanvallen van beide kanten werden er geen doel punten gemaakt tot twee minuten voor het einde de midvoor van AOG zich sterk aangetrokken voel de tot het doelgebied van USVU en in een ren vanaf de middenlijn tot ^at gebied gekomen de keeper neties liet vissen naar deze keurige in de uiterste hoek geworpen bal. Zo was de stand tot, zeer grote vreugde van alle AOG'ers gebracht op 10. Spoedig werd het einde gefloten van deze zeer sportief ge speelde wedstrijd. Do standen zijn nu veranderd, vooral ook daar de wedstrijd DIO- Zeevoeels in een gelijk spel (11) is eeëindigd. De stand is nu: AOG TTSVU Zeevogels Excelsior ADO 2 DIO 15—3 22—5 24—0 16—19 4—29 6—25 WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, VOORJAAR Droog en nog overwegend zonnig weer met een matige wind uit zuidelijke richtingen. Overdag zeer zacht voor de tijd van het jaar. PYAMA'S in een speciale bij: in de Houttil ALKMAAR Adv. wgLwvtP-. A VoVj* v.-f- \"l (Advertentie) Gaan militaire barakken verdwijnen? ALKMAAR. In het antwoord van B. en W. op een in het Voor lopig Verslag op de gemeentebe groting gestolde vraag wordt ge zegd, dat de militaire barakken aan de Westerweg en het Dr. Schaep- manplein (Roehdalekamp) binnen kort aan hun bestemming zullen worden onttrokken en verkocht. Een nieuwe collectie EFFEN LINNEN fabrikaat Jansen en Tilanus 2.46 p. mtr. IMPRIMÉ ZIJDE VISTRA-VIBRANNE ZWITSERS-BRODERIE voor blouses KOUSENBAR ALKMAAR Langestraat 93 (Adv.) Aanrijding ALKMAAR. Dinsdagavond om vijf uur reed een personen auto óp de Oudegracht, komende van de Keetgracht, in de richting van de Koorstraat. Bij de Hof straat kwam van rechts een vrachtauto aanrijden, de personen wagen verleende geen voorrang en raakte in botsing met de vrachtauto. Deze laatste werd licht, de personenauto zwaar be schadigd. De schade is onderling geregeld. Geslaagd ALKMAAR. Bij het in Raar- lem door de H.M.V.V., coupe Danc- kaerts gehouden examen slaagden voor costumière de dames G. de Rijk en B. de Vos, Alkmaar, A. van Westen, Castricum, A. Diepen, Beemster, J. Komen, Ursem, G. v. d. Heijden, Oudorp, C. Nieuwen- huizen, Kogerpolder, A. 'Oudhuis, Heerhugowaard, J. Vingerling en B. Dissel (met lof), Koedijk. Deze dames hebben allen hun opleiding genoten bij de modevakschool. N. Nelis, Oude Gracht 176 te Alk maar. ALKMAAR. In 't Wapen van Heemskerk werd gister (en van daag) de jaarvergadering van de Alkmaarse Vrijwillige. Brandweer gehouden, welke zoals altijd, met 't corpslied geopend werd. De com mandant, de heer J. van Maarle- veld, sprak een welkomstwoord, speciaal tot burgemeester Wytema, de ere-commandant, de heer Fr. Rin.gers de burgemeesters van Uit geest, Akersloot en Groot-Schermer, resp. de heren v. d. Ven, v. d. Heu vel en Driessen; vervolgens de he ren Dreeuws, Maissan en de Wilde, die het college van hoofden van takken van dienst vertegenwoor digden en verder de hoofdinspec teur, de heer Pijl en de leden van het zg. „Oud Goud", waarbij zich ditmaal de heer Haasbroek gevoegd had. Ook de hooisteker, de heer Borst en diens opvolger de heer Wijbr, Schermerhorn werden ver welkomd, evenals dhr. Lamberts, assistent van de heer van Maarle- veld, de heren Swart en v. Kessel uit Limmen en de heer Rinus Er- kamp, die na zijn terugkeer uit In donesië zijn plaats weer in het corps heeft ingenomen. Bericht van verhindering was in gekomen van de heren Lutjeharms, van Slingerland Mr. Veendorp, burgemeester Bosma van Limmen, v. d. Plas, directeur PWB, Slinger en Berger. Ofschoon 1949 voor de Brandweer wat men zou kunnen noemen een „slecht" jaar was, had de secreta ris, de heer C. de Grand' kans ge zien een zeer aanhoorbaar verslag samen te stellen, dat hij op de hem bekende humoristische wijze voor las. Hij herinnerde aan het op waardige wijze gevierde 70-jarig bestaan en de jubilea van „Kracht en Vrijheid" en „Burgerplicht".. Voorts vond de Brandweer-secre taris dat de Alkmaarse burgerij zich moest schamen, dat zij de Brand weer in het afgelopen jaar zo in haar hemd hèeft laten 'staan. De branden beperkten zich tot enkele vuile schoorstenen en andere schuchtere pogingen. Er werd 15 keer uitgerukt voor brand of be gin van brand, waarvan een keer voor een scheepsbrandje. Hét politierapport maakt voorts nog melding van 22 van dergelijke schuchtere pogingen, waarbij de politie meestal met 'n Total het vuurde smooTde. Het verslag gaf voorts een opsomming van de ge vallen waarin de Brandweer hulp verleende in buitengemeenten, waarbij in Obdam, Warmenhuizen en Schoorl bij vrij grote branden. In sommige gevallen werd echter te laat de hulp van Alkmaar ingeroe pen. Ondanks het gering aantal branden werd toch met veel animo steeds geoefend. Vervolgens herinnerde spr. aan de reeds eerder door ons vermelde mutaties, om er dan op te wijzen, dat het materiaal zich steeds meer aanpast aan de eisen; een belang- rijke aanwinst zal de nieuwe mate- j riaalwagen zijn, die 7 personen zal j kunnen vervoeren. Er kwamen nieuwe slangen en de hoofdlieden kregen een zaklantaarn. Met ver schillende buitengemeenten werden besprekingen gevoerd of reeds con tracten gesloten inzake hulpverle ning. Er werden door de hoofd brandmeester 90 smalfilms gekeurd; de preventieve maa'regolen in bic scopen en schouwburgen kregen hun beslag; in de bioscopen schakelt bij het uitvallen van de verlichting automatisch de noodverlichting in. De hooisteker legde 48 bezoeken af, waarbij in 3 gevallen moest worden gesbit. Aan de wedstrijden in Medem- blik werd deelgenomen door „Bur gerplicht" en 't laddercorps. Het jaarverslag vermeldde voorts nog tal van aardige bijzonderheden, die wel aan te horen, doch niet te be schrijven zijn. Na het applaus van de vergade ring en een dankwoord door de voorziter aan de secretaris, kreeg burgemeester Wytema het woord om zijn tevredenheid te betuigen over de Brandweer; hij prees de onderlinge sportiviteit en richtte zich vervolgens tot de jongste aan winst van „Oud-Goud" de heer D. Haasbroek, die bijna een mensen leeftijd zijn kracht aan de Brand weer had gewijd. Uit erkentelijk heid bood spr. hem de zilveren ere medaille van de -stad Alkmaar aan, ■waar Dirk vanzelf „bijzonder groos" op was. De heer v. Maarleveld dankte het gemeentebestuur voor deze onder scheiding, die hij als 'n eer be schouwde voor heel het corps. De ere-commandant. de heer Rin gers sprak eveneens een woord van waardering en had het voorrecht de adjunct-brandmeester van het Lad dercorps, de heer P. v. d. Sluis we gens 45-jarige dienst het ere-kruis met oorkonde te mogen overrijken. Spr. heette voorts nog speciaal Ri nus Erkamp welkom, die van Oos terling Westerling geworden was, doch een die met vreugde werd be groet. De Brandmeester Erkamp deelde voorts mede, dat het corps ..Burger- picht" besloten had de oud-brand meester D, Haasbroek te benoemen tot ere-lid van dit corps; spr. bood hem hiervan een oorkonde aan als mede enkele geëncadreerde foto's van zijn afscheid van het corps. Met enkele korte, maar krachtige worden dankte de heer Haasbroek voor deze verrassing die hij als een grote eer beschouwde. De commandant bleef niet ach terwege om de heer Haasbroek na mens het hele corps hulde te bren gen voor de wijze waarop deze zijn plicht gedaan had; hij prees hem als een der beste hoofdlieden van de Alkmaarse Brandweer; namens 't corps hoofdlieden bood spr. hem ook het erelidmaatschap van de Alkmaarse Vrijw. Brandweer aan. Het zoveelste applaus weerklonk na deze mededeling, waarna de heer Haasbroek .dank bracht voor de aangename samenwerking steeds in het corps Hoofdlieden ondervon den. Namens „Oud-Goud" sprak nog de heer Landman, die herin nerde aan de oprichting van het laddercorps. Spr. bracht de heer Haasbroek dank voor diens kameraadschap ge durende de elf jaren dat hij. lid was van het Laddercorps. (Wordt vervolgd). Geslaagd ALKMAAR Bij de dezer da gen gehouden examens voor het practijkdiploma boekhouden, uit gaande van de Ned. Associatie voor Practijkexamens slaagden; mej. A. Minnesma te St. Pancras en de heren K. J. Mink te Alk maar, G. Timmerman te Bergen en W. v. Weert te Callantsoog. De Volkscredietbank ALKMAAR. Blijkens een antwoord van B. en W. op een in 't voorlopig verslag gestelde vraag over de Volkscredietbank is aan alle gemeenten boven Noordzeekanaal en IJ gvraagd, of zij zich bi) de Volkscredietbank van de gemeente Alkmaar wensen aan te sluiten; een bereidverklaring hiertoe kwam reeds in van de gemeenten: Andijk, Anna Paulowna, Beemster, Cal lantsoog, Hensbroek, Hoorn, Koe dijk, Landsmeer, Langedijk, Me- demblik, Opmeer, Schoorl Sint Maarten, Spanbroek, Ursem, West zaan en Wormerveer, Feu bron van glans! advertentie. ONZE AGENDA VICTORY-HOTEL 8 uur; Oud-Alkmaar, Lezing over de gevangenis vroeger en nu. STADHUIS 8 uur: Vergade ring Oranje-comité. STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstelling werken van Bergense kunstenaars 912 en 25 uur. BIOSCOPENHarmonie Vreemde lading, 18 jaar; Victoria theater: Duistere Wegen, 14 jaar; Cinema Americain: Buiten de Wet, 18 jaar; A.B.T.: Verban nen, 18 jaar. NACHTDIENST APOTHEKEN: Apotheek Wanna, Ritsevoort. NACHTDIENST TAXI'S: D. de Leeuw, Stuartstraat 90, telef. 2288. V.. VOCAAL-CONCERT NIEUW LEVEN HEILOO. Onder auspiciën van de VVV gaf de R.K. Gem. Zang ver. „Nieuw Leven'1 met de meis jes en jeugdkoren een vocaal con cert in „De Rustende Jager". Al hoewel de zaal niet vol was, viel1 de belangstelling toch mee. Het gebo den programma was met zorg sa mengesteld en bood voor „elek wat wills". Het geheel stond o.l.v. de dirigent Piet Groot. Het gem. koor zong o.a. Sanctus van Dina Appeldoorn, 't Creupellcen (J. v. Nieland), Kortjakje (bew. Oskam) en Preghiera (uit Cavalerria Rus- ticana) van Mascagni. In dit laatste nummer werd de solo partij gezon gen door Mej. Zonneveld (sopraan). Het Meisjeskoor zong zeer ver dienstelijk enige Nederl. Volkslie deren, terwijl het kinderkoor. De schoonste feestdag van Cath. v. Rennes ten beste gaf. Dat het ge- bodene gewaardeerd werd bleek wel uit het telkens gegeven applaus. Na afloop dankte de heer v. Ge- meren, voorzitter van de VVV, de zangver. en haar dirigent voor het gebodene en zeide verder dat de VVV ook in 1951 op de medewer king van „Nieuw Leven" rekent. In 1950 komen 206 woningen gereed ALKMAAR. Het bouwvolume over 1950 omvat 60 montagewonin gen, 30 woningen, volgens de tradi tionele bouw en 1 woning voor her stel van oorlogsschade; voorts Is er 't plan van 96 woningen, welke op de eerste plaats voor gedemobili- seerden bestemd zijn. Aangenomen kan worden, dat in 1950 206 wo ningen voor bewoning gereed zul len komen. Er waren echter 31 Dec. jl. 1050 woningzoekenden. Wij vernemen voorts, dat B. en W. overwegen een Commissie van Advies omtrent toewjjzing van ter beschikking komende woonruimte in te stellen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren; Hen- drika J. zoon van H. J. Hoogland en J. C. Hoogland. Ondertrouwd: Heijo Nlehaus 28 jr. en Jantina Welker 25 jr.; Jan F. Jansen 26 j. en Helena E. de Boer 19 j.; Abraham Booij 25" j. en Ca- tharina M. Pool 23 j. Gerrit A. Groenhof 21' j. en Tine E. de Graaf 19 j. Overleden: Theodoras Morsch, oud 90 jr. wednr. van M. H. de Graaf; Grietje Klerk oud 67 jr. wed. van J. Schelp. Artsendienst Hollands Noorderkwartier By geen gehoor t»tj de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 18 Februari te 14 uur tot Maandag 20 Februari te 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar en arsen: Olree, Tams- ma, de Boer, van Sloten, van der Sluijs, Posthuma, Groenhardt, de Groot en Swaters. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Zondag 19 Februari hebben dienst de dierenartsen N. J. Bouw man, tel. 146 te Slootdorp en E. Hakkesteeght, tel. 437 te Schagen. LANGEDIJK, 17 Febr. 32000 kg rode kool 7.00—14.20, 35000 kg gele koal 19.20—25,50, 10000 kg witte kool 22.40—25,30, 3000 kg bieten 6.007.10, 800 kg witlof: I 45,00—48.00, n 35.00—32 00, 800 kg peen: II 21.90—22,70, III 18.40—19 30, 15000 kg uien 45.50—47.00, grove 40.70—41.80 Wanneer U hoge eisen stelt aan Uw kleding, profiteert dan van onze Herencostuum8, uitsluitend le klas kleermakerswerk, prima coupe en pasvorm. LAAT ALKMAAR '"W-'AWmPiK»!1 1F-" (Advertentie»

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2